PDA

View Full Version : Αλλαγή εξάτμισης σε FORZA 350



at6
03/05/2022, 15:10
Καλησπέρα,

Θέλω να ρωτήσω εάν αξίζει να αλλάξω την εργοστασιακή εξάτμιση του Forza 350. Θέλω να (βελτιώσω) τον ήχο και ότι μπορώ να πάρω σε ροπή. Έχω υπόψιν μου την εξάτμιση AKRAPOVIC.

Ευχαριστώ.

OldMan
03/05/2022, 15:13
Αντιχεραιτω σε συντεκνε..

Το "αξιζει" ειναι κουβεντα δυσκολη..;)

Σε τετοιες περιπτωσεις, αυτο που μετραει αν εσυ θα αισθανθεις ικανοποιημενος (ακομη και να ειναι placebo η δουλεια..)

Lioulios
03/05/2022, 16:33
Το ωραιοτερο πραγμα απο μια ακραποβιτς ειναι ...

2 Αkrapovic

D3300
04/05/2022, 10:10
Τι σου φταίει το καημένο το φόρτζα το 350?

zannisvel
04/05/2022, 10:17
Προσωπικά μ'αρέσει να αλλάζω εξάτμιση στα μηχανάκια. Μη με ρωτήσεις γιατί. Ξέρω ότι δεν κερδίζω κάτι απλά μου αρέσει να την κοιτάζω.

Απλά μην το έχεις ξετάπωτο.... Ειδικά αν περνάς από τον Πειραιά και κοιμάται η μπέμπα. :redcard:

panavour
04/05/2022, 18:21
Καλησπέρα,

Θέλω να ρωτήσω εάν αξίζει να αλλάξω την εργοστασιακή εξάτμιση του Forza 350. Θέλω να (βελτιώσω) τον ήχο και ότι μπορώ να πάρω σε ροπή. Έχω υπόψιν μου την εξάτμιση AKRAPOVIC.

Ευχαριστώ.

οχι.καλυτερα παιξε με μπιλλιες και φυγοκεντρικα,αλλα με την εξατμιση σε 300 κυβικα τσαμπα τα λεφτα.

doctoras
04/05/2022, 21:19
Σημεία των καιρών που εφεραν οι ιδιοκτητες των τμαξ ειναι ζήτημα να δεις καποιο με μαμα εξάτμιση, αυτο αρχιζει και εξαπλώνεται και στα μονοκυλινδρα σκουτερ..

Nostradamus
05/05/2022, 08:42
Δεν θα παρεις κατι (ειδικα χαμηλα) εκτος απο τιποτε ευχες τα βραδια σπο οπου θα περνας, για να παρει φωτια και να καει το @ρδελο. :lol:

Πηρα προσφατα ενα αντιστοιχο ενυδρειο με ροδες και ειχαμε τη κουβεντα αυτη με τον πωλητη που ελεγε οτι ειναι πεταμενα λεφτα στα μονοκυλινδρα σκουτερ. Κατι ΑΚ 550 και ΤΜΑΧ ειναι αλλου παπα ευαγγελιο αλλα εκει μιλαμε για δικυλινρα μοτερ που εχουν (λενε) πολυ γουστο.

Ολοι μιλανε για μπιλιες κα φυγοκετρικα και ραουλα και τα συναφη για τις μπανιερες, αλλα βαριεμαι να αχοληθω για την ωρα και να μαθω τι και πως. :cry: