PDA

View Full Version : R1 05/06 ή k5/k6?



handofgod
07/05/2022, 16:55
Καλησπέρα σε όλους, θα προσπαθήσω να είμαι συνοπτικός και παράλληλα να εκφράσω όσο το δυνατόν περισσότερες πληροφορίες μπορώ.

Σκέφτομαι επιτέλους να πραγματοποιήσω το όνειρο μου και να αγοράσω 1000cc μηχανή. Αυτό που ψάχνω για τα λεφτά που θα δώσω είναι όσο το δυνατόν περισσότερη δύναμη επιθετικότητα και ροπή. Γι αυτό το λόγο είμαι πιο κοντά στη suzuki. Διότι έχω ακούσει πως το καημένο το ρ1 δεν έχει τόσο δύναμη στα χαμηλά.

Επίσης οτι στη yamaha κάθεσαι επάνω της ενώ στη suzuki μέσα της. Όμως ένα ωραίο κ6 που έιχα δει με 20χιλ χιλιόμετρα πάρθηκε απο κάποιον άλλον και τώρα έχει μείνει ένα ρ1 που έχω δει.

Είμαι πολύ προβληματισμένος. Θα απογοητευτώ εαν αγοράσω τη ρ1? Είμαι πολύ να το πω ευγενικά ερεθισμένος και δεν ξέρω αν έχω υπομονή μπας και βγει αλλο γσχρ του 05 και 06 για να το παρω.

Εσεις ως πιο γνώστες απο μένα τη γνώμη έχετε?

Ζεύκας
07/05/2022, 17:03
το gsxr είναι όντως πιο άνετο. αλλά μιας και που μιλάμε για σσ 15ετιας πάρε όποιο είναι πιο αξιόπιστο / πιο κοντά στην εργοστασιακή μορφή.

για το R1 φρόντισε να έχει βάλει το βελτιωμένο βολάν ​2SH814500000

grharris
07/05/2022, 17:08
Τι μηχανές είχες μέχρι τώρα και τι έχεις σκοπό να κάνεις με την νέα ώστε να σε απασχολεί τόσο η διαφορά της ιπποδύναμης ανάμεσα σε αυτά τα δύο μοντέλα?

Να ξέρεις πάντως ότι τα extra που μπορεί να έχει ένα από τα δύο μηχανάκια, μπορούν να αλλάξουν πολύ την διαφορά της ιπποδύναμης και το πως αυτή βγαίνει στον δρόμο ή στην πίστα.

Προσωπικά έχω το R1 και είχαμε συχνά στην παρέα K5-K6. Ποτέ δεν βρήκα λόγο να το αλλάξω με Κ.

DoctoR_k6
07/05/2022, 17:19
Σίγουρα θα πρέπει να βρεις ένα καθαρό μοτό.
Ας έχει κ 50Κ απάνω.
Τώρα το καλύτερο που θα μπορούσες να κάνεις είναι να τα βολταρεις κ τα 2. Ώστε να έχεις άποψη.
Κατ εμέ το Ρ1 υπερτερεί στα φρένα...άνεση, γκάζι καλύτερο το Κ.
Θεωρώ αναρτήσεις θα θέλουν κ τα δύο συμμάζεμα.
Το μοτέρ του Κ είναι απλά legendary...:D Αλεξίσφαιρο!!!
Βέβαια κ τα 2 σε έναν άπειρο οδηγό θα φανει κομματάκι δύσκολο να τα διαχειριστεί ώστε να πει ότι δεν το κάνει ένα από τα 2.
Βρες το καλύτερο από θέμα συντήρησης/κατάστασης/τιμής κ τσιμπά το.

handofgod
07/05/2022, 17:24
Αρκετά παπιά και δικό μου και εξαιτίας δουλειάς, ύστερα ένα τσοπεράκι 400 και ktm 640 του 03 (τα έχω και τα 2 αυτά τώρα) αλλά δεν με γεμίζουν πλέον σχεδόν καθόλου. Απλά θέλω να το ''νιώσω''. Όσο για το θέμα αλλαγών όντως η αντιπροσωπεία yamaha είναι αρκετά κοντά μου μιας και μένω προσωρινά στην κρήτη.

Και απο αυτά που είπα θα φαίνεται λογικά ότι δεν μου αρέσει καθόλου το ρ1 ενώ εγώ βρίσκω το μηχανάκι μουν****ρο. Απλά φοβάμαι μη δώσω λεφτά και απογοητευτώ και γι αυτό προσπαθώ να είμαι υπομονετικός με την αγορά μου. Φυσικά τα όρια μου είναι σαφώς κατώτερα και των 2 μηχανακίων οπότε δεν νομίζω να απογοητευτώ. Απλά δεν μπορώ να βγάλω απο το μυαλό μου την άτιμη ροπή και το νεύρο του γσχρ απο αυτά πάντα που έχω διαβάσει.

Τι μετατροπές μπορώ να κάνω στο ρ1 έτσι ώστε να είναι πιο επθετικό. Είναι περίπλοκες/ακριβές ή απλές όπως πχ πείραγμα στην αλυσίδα?

handofgod
07/05/2022, 17:27
Σίγουρα θα πρέπει να βρεις ένα καθαρό μοτό.
Ας έχει κ 50Κ απάνω.
Τώρα το καλύτερο που θα μπορούσες να κάνεις είναι να τα βολταρεις κ τα 2. Ώστε να έχεις άποψη.
Κατ εμέ το Ρ1 υπερτερεί στα φρένα...άνεση, γκάζι καλύτερο το Κ.
Θεωρώ αναρτήσεις θα θέλουν κ τα δύο συμμάζεμα.
Το μοτέρ του Κ είναι απλά legendary...:D Αλεξίσφαιρο!!!
Βέβαια κ τα 2 σε έναν άπειρο οδηγό θα φανει κομματάκι δύσκολο να τα διαχειριστεί ώστε να πει ότι δεν το κάνει ένα από τα 2.
Βρες το καλύτερο από θέμα συντήρησης/κατάστασης/τιμής κ τσιμπά το.

ευχαριστώ πολύ αν και τα λόγια σου για το γκάζι του K επιβεβαιώνουν ακόμη μια φορά τη βεβιασμένη άποψη μου για αυτο που ψαχνω :D

handofgod
07/05/2022, 17:27
Τι μηχανές είχες μέχρι τώρα και τι έχεις σκοπό να κάνεις με την νέα ώστε να σε απασχολεί τόσο η διαφορά της ιπποδύναμης ανάμεσα σε αυτά τα δύο μοντέλα?

Να ξέρεις πάντως ότι τα extra που μπορεί να έχει ένα από τα δύο μηχανάκια, μπορούν να αλλάξουν πολύ την διαφορά της ιπποδύναμης και το πως αυτή βγαίνει στον δρόμο ή στην πίστα.

Προσωπικά έχω το R1 και είχαμε συχνά στην παρέα K5-K6. Ποτέ δεν βρήκα λόγο να το αλλάξω με Κ.

Αρκετά παπιά και δικό μου και εξαιτίας δουλειάς, ύστερα ένα τσοπεράκι 400 και ktm 640 του 03 (τα έχω και τα 2 αυτά τώρα) αλλά δεν με γεμίζουν πλέον σχεδόν καθόλου. Απλά θέλω να το ''νιώσω''. Όσο για το θέμα αλλαγών όντως η αντιπροσωπεία yamaha είναι αρκετά κοντά μου μιας και μένω προσωρινά στην κρήτη.

Και απο αυτά που είπα θα φαίνεται λογικά ότι δεν μου αρέσει καθόλου το ρ1 ενώ εγώ βρίσκω το μηχανάκι μουν****ρο. Απλά φοβάμαι μη δώσω λεφτά και απογοητευτώ και γι αυτό προσπαθώ να είμαι υπομονετικός με την αγορά μου. Φυσικά τα όρια μου είναι σαφώς κατώτερα και των 2 μηχανακίων οπότε δεν νομίζω να απογοητευτώ. Απλά δεν μπορώ να βγάλω απο το μυαλό μου την άτιμη ροπή και το νεύρο του γσχρ απο αυτά πάντα που έχω διαβάσει.

Τι μετατροπές μπορώ να κάνω στο ρ1 έτσι ώστε να είναι πιο επθετικό. Είναι περίπλοκες/ακριβές ή απλές όπως πχ πείραγμα στην αλυσίδα?

handofgod
07/05/2022, 17:30
το gsxr είναι όντως πιο άνετο. αλλά μιας και που μιλάμε για σσ 15ετιας πάρε όποιο είναι πιο αξιόπιστο / πιο κοντά στην εργοστασιακή μορφή.

για το R1 φρόντισε να έχει βάλει το βελτιωμένο βολάν ​2SH814500000

Ευχαριστώ πολύ θα ρώτησω γιαυτό και στον πωλητή και στην αντιπροσωπεία

grharris
07/05/2022, 17:39
Είναι και τα δύο θηρία και θα αργήσει να σε απασχολήσει η οποία βελτίωση. Βρες ένα σε καλή κατάσταση και να θυμάσαι πάντα ότι θέλουν προσοχή και σεβασμό

handofgod
07/05/2022, 17:44
Είναι και τα δύο θηρία και θα αργήσει να σε απασχολήσει η οποία βελτίωση. Βρες ένα σε καλή κατάσταση και να θυμάσαι πάντα ότι θέλουν προσοχή και σεβασμό

Ευχαριστώ πολυ Χάρη θα του δωσω αλλη μια σκεψη αυτο το ΣΚ μιας και το ρ1 είναι εξισου καθαρο με 30κ χιλιομετρα πανω του και σεξυ. Επισης ευχαριστω που δεν εισαι ο κλασικος τυπος που λεει ''μη το παρεις δεν εισαι ετοιμος για 1000 παρε 600'' κτλπ.

rainmike
07/05/2022, 18:02
Φιλαράκι με προσοχή ότι και να πάρεις αυτα τα διαόλια μαζεύουν χιλιόμετρα για πλάκα και για τοσο παλιά μοντέλα λογικά
ούτε abs δεν θα έχεις.
Καλές βόλτες:beer:

Nostradamus
07/05/2022, 18:13
Πολλή προσοχή, Ειδικά στην Κρήτη.

Πάρε οποίο σου αρέσει περισσότερο και όσο πιο "καθαρό" γίνεται. Έχουν άπειρο γκάζι πολύ πάνω απ' ότι ξέρεις, οπότε το "legendary" δεν πρόκειται να το καταλάβεις, αφού δεν έχεις να συγκρίνεις.

Πολλά καλά και ασφαλή χιλιόμετρα εύχομαι.

handofgod
07/05/2022, 18:46
Φιλαράκι με προσοχή ότι και να πάρεις αυτα τα διαόλια μαζεύουν χιλιόμετρα για πλάκα και για τοσο παλιά μοντέλα λογικά
ούτε abs δεν θα έχεις.
Καλές βόλτες:beer:

Ευχαριστώ πολύ boss θα προσπαθήσω να δείξω εγκράτια και σεβασμό :)

handofgod
07/05/2022, 18:48
Πολλή προσοχή, Ειδικά στην Κρήτη.

Πάρε οποίο σου αρέσει περισσότερο και όσο πιο "καθαρό" γίνεται. Έχουν άπειρο γκάζι πολύ πάνω απ' ότι ξέρεις, οπότε το "legendary" δεν πρόκειται να το καταλάβεις, αφού δεν έχεις να συγκρίνεις.

Πολλά καλά και ασφαλή χιλιόμετρα εύχομαι.

Ευχαριστω πάρα πολυ αδερφέ να σε καλά. Γενικά τι ωραιο community που είστε όλοι εδώ. Πραγματικά μπραβο σας.

thunder ace
07/05/2022, 19:00
Καλησπερα.
Αν θελεις βαλε και στην εξισωση και το CBR1000.
Αρκετα καλο και πιο προσιτο στο γκαζι.

handofgod
07/05/2022, 20:19
Καλησπερα.
Αν θελεις βαλε και στην εξισωση και το CBR1000.
Αρκετα καλο και πιο προσιτο στο γκαζι.

Καλησπέρα! Ίσως πρέπει να το βάλω όντως στην εξίσωση. Εάν βρω κάτι καθαρό με λιγότερα χρήματα σίγουρα. Καθώς ακόμα κυνηγάω αυτά τα κ5 κ6. Δηλαδή με 5 χιλιάρικα τη περισσοτερη δυναμη. Είναι όντως όμως καλο μηχανακι και πρεπει να τα κοιταω περισσοτερο

basilis_k6
07/05/2022, 21:06
ουτε σε μπρελοκ δεν επερνα κ5 στην κρητη.
γενικα ειναι πιο φιλικο το r1. το κ εχει υπερβολικα πολυ ροπη παντου. επισης ειναι πιο επικινδυνο γιαυτο το λογο. κανει πολυ καλυτερο ταξιδι, στριβουν το ιδιο, ισως λιγο καλυτερα το R1. το κ ειναι πραγματικα αλεξισφαιρο μηχανακι. ρ1 μονο πηνια και μια άλλη μαλακια (tps?) εβγαζε. το κ εχει σιγουρα πολυ καλα φωτα, το αλλο δεν ξερω. καινε και τα 2 τον πατο τους, σε φαση που θελεις χορηγο τετοια εποχη για να τα κουνας. παρε ενα 600 να γουσταρεις, η κρητη δεν ειναι ουτε γιαυτο βεβαια. θα σε μαθει να οδηγας κιολας.

handofgod
08/05/2022, 08:53
ουτε σε μπρελοκ δεν επερνα κ5 στην κρητη.
γενικα ειναι πιο φιλικο το r1. το κ εχει υπερβολικα πολυ ροπη παντου. επισης ειναι πιο επικινδυνο γιαυτο το λογο. κανει πολυ καλυτερο ταξιδι, στριβουν το ιδιο, ισως λιγο καλυτερα το R1. το κ ειναι πραγματικα αλεξισφαιρο μηχανακι. ρ1 μονο πηνια και μια άλλη μαλακια (tps?) εβγαζε. το κ εχει σιγουρα πολυ καλα φωτα, το αλλο δεν ξερω. καινε και τα 2 τον πατο τους, σε φαση που θελεις χορηγο τετοια εποχη για να τα κουνας. παρε ενα 600 να γουσταρεις, η κρητη δεν ειναι ουτε γιαυτο βεβαια. θα σε μαθει να οδηγας κιολας.

Καλημερα καταλαβαινω τι λες. Αλλα τελικα κατεληξα στο Κ6. Απλα δεν μπορω να το βγαλω απο το μυαλο μου. Την ροπη του και τη δυναμη σε ολες τις στροφες, η αυτο το ατιμο μπλε ασπρο.... Βρηκα ακομα ενα καθαρο προσεγμενο οποτε αυτη τη φορα δεν το αφηνω. Το πολυ μεχρι Τριτη θα το εχω τσιμπησει και ο Θεος μαζι μας. Εχω πιασει αρκετα μηχανακια στα χερια μου και απλα το Κ6 φαινεται να εχει ολα οσα ψαχνω. Ακομα και εργονομικα μου αρεσει η θεση μου καθεσαι. Απλα δεν μπορω να το βγαλω απο το μυαλο μου τελικα :)

katsar
08/05/2022, 09:27
Καλημέρα .
Δεν το συζητάμε πως η μηχανή είναι κ@υλα,εννοώ το Κ6 όπως και τα άλλα χιλιάρια φυσικά.
Μια ερώτηση,έτσι για την κουβέντα,δεν το παίζω έξυπνος ή δάσκαλος ,το έχεις οδηγήσει;
Ρωτάω γιατί το τελευταίο χιλιάρι που οδήγησα ήταν ένα μαύρο Κ6,πανέμορφο αλλά δεν το ευχαριστήθηκα ρε παιδί μου.
Λόγο του γκαζιού του.Μπαντιλίκια,σούζες,μου φάνηκε πολύ δύστροπο , που να το σπάσεις ή να ανοίξεις τα γκάζια εκτός από δρόμο σαν Εγνατία,Α.Ο κτλ;
Καμία σχέση με το πως βγάζει τα γκάζια μία hayabusa π.χ.
Άποψη μου βέβαια τα παραπάνω και κουβέντα μόνο, καλά γούστα με το εργαλείο όταν το πάρεις με το καλό !!!!!

edit Υποψιάζομαι βέβαια πως και τα άλλα ss του λίτρου κάπως έτσι θα είναι.

handofgod
08/05/2022, 11:21
Καλημέρα .
Δεν το συζητάμε πως η μηχανή είναι κ@υλα,εννοώ το Κ6 όπως και τα άλλα χιλιάρια φυσικά.
Μια ερώτηση,έτσι για την κουβέντα,δεν το παίζω έξυπνος ή δάσκαλος ,το έχεις οδηγήσει;
Ρωτάω γιατί το τελευταίο χιλιάρι που οδήγησα ήταν ένα μαύρο Κ6,πανέμορφο αλλά δεν το ευχαριστήθηκα ρε παιδί μου.
Λόγο του γκαζιού του.Μπαντιλίκια,σούζες,μου φάνηκε πολύ δύστροπο , που να το σπάσεις ή να ανοίξεις τα γκάζια εκτός από δρόμο σαν Εγνατία,Α.Ο κτλ;
Καμία σχέση με το πως βγάζει τα γκάζια μία hayabusa π.χ.
Άποψη μου βέβαια τα παραπάνω και κουβέντα μόνο, καλά γούστα με το εργαλείο όταν το πάρεις με το καλό !!!!!

edit Υποψιάζομαι βέβαια πως και τα άλλα ss του λίτρου κάπως έτσι θα είναι.

Καλα κανεις και ρωτας. Οχι δεν το εχω οδηγησει. Απλα επειδη εχω οδηγησει πολλα μηχανακια και πλεον δεν με ευχαριστει το γκαζι τους καθολου, ξεκαθαρα αυτο που ψαχνω ειναι ενα μηχανακι το οποιο πριν να ανεβω επανω του να λεω 'ωχ παναγια μου'' και να εχω 200 παλμους. Γιαυτο το τζιξερ μας, φαινεται οτι μου κανει. Επισης δεν θελω να σκασω ενα καρο λεφτα και μαλιστα σχεδον τα ιδια και να παρω 600 και μετα απο 5-6 μηνες να το πεταξω επειδη δεν μου κανει. Προτιμω να παρω το 1000 και καθε βολτα να ειναι και μια εμπειρια, παντα με σεβασμο να μαθαινω το μηχανακι σιγα σιγα και να βελτιωνω τα ορια μου. Βασικα να καταλαβεις ολη μερα χθες μετα τη δουλεια πχ δεν εκανα τπτ απτο να κοιταω μηχανακια ως που πηγε 12 το βραδυ και ουτε που το καταλαβα. Απλα θα το παρω χαχαχα γιατι αλλιως δεν θα ησυχασω με τιποτα!! :D

Ολα τα 1000 ειναι πανω κατω τα ιδια. Απλα αυτα που ψαχνω εγω πανε χερι χερι με το Κ. Ροπη,δυναμη σε ολες τις στροφες, θεση οδηγησης. Ειναι πολλα τα λεφτα και δεν θελω να παρω κατι και να λεω ''Αχ αμα ειχα παρει το Κ6 μηπως θα ηταν ακομη πιο brutal η εμπειρια'

Περι σουζων μπαντιλικιων κτλ... Αυτα θα πρεπει να σου πω αφοτου ανεβω στο μηχανακι και τα διαπιστωσω αυτοπροσωπος. Τοτε αν θες θα σου πω κι εγω την εμπειρια μου και αν ευχαριστιεμαι η οχι. Αν και το κτμ το καημενο μονο που δεν το εχω σπασει τωρα :)

RaGe_Raptor
08/05/2022, 12:51
Όποιο βρεις στην καλύτερη κατάσταση.-

kostaskk
08/05/2022, 19:06
Τα 600 με τα 1000 δεν έχουν 2 χιλιάρικα διάφορα;

Επίσης από ktm 640 ακόμα κ αν έκανες 50-100.000 χιλιόμετρα είναι τέλειος άλλο πράγμα,. Εκτός του ότι το street στρίβει,φρενάρει,συμπεριφέρεται διαφορετικά από motard θα πας από 50 άλογα τροχό στα 160+ και από 180 τελική κοντά στα 300...

Το 600αρι θα έχει τα διπλά άλογα του ktm κ τελική 250+ αλλά ποιο φτηνό σε όλα. Μέχρι και στο ποσό γρήγορα θα τρώει το λάστιχο,σέρβις,κατανάλωση,ασφάλιση,τελοι κυκλοφορίας, ανταλλακτικά κτλ . Και αν μένεις Αθήνα τι θα κάνεις, θα ανοίγεις μόνο πρώτες δεύτερες κ μπάντες σουζες; Η Δευτέρα του gsxr τέρμα βγάζει 170+ km/h

DoctoR_k6
08/05/2022, 23:20
Τα 600 με τα 1000 δεν έχουν 2 χιλιάρικα διάφορα;

Επίσης από ktm 640 ακόμα κ αν έκανες 50-100.000 χιλιόμετρα είναι τέλειος άλλο πράγμα,. Εκτός του ότι το street στρίβει,φρενάρει,συμπεριφέρεται διαφορετικά από motard θα πας από 50 άλογα τροχό στα 160+ και από 180 τελική κοντά στα 300...

Το 600αρι θα έχει τα διπλά άλογα του ktm κ τελική 250+ αλλά ποιο φτηνό σε όλα. Μέχρι και στο ποσό γρήγορα θα τρώει το λάστιχο,σέρβις,κατανάλωση,ασφάλιση,τελοι κυκλοφορίας, ανταλλακτικά κτλ . Και αν μένεις Αθήνα τι θα κάνεις, θα ανοίγεις μόνο πρώτες δεύτερες κ μπάντες σουζες; Η Δευτέρα του gsxr τέρμα βγάζει 170+ km/h

Κρήτη μένει.
Η 2α βγάζει 209 στον κόφτη με μαμά γρανάζια. :p

Shinigami Ryuk
09/05/2022, 00:01
Να ρωτησω και εγω κατι ασχετο/σχετικο?Εισαι κατω απο 25?

handofgod
09/05/2022, 14:08
Τα 600 με τα 1000 δεν έχουν 2 χιλιάρικα διάφορα;

Επίσης από ktm 640 ακόμα κ αν έκανες 50-100.000 χιλιόμετρα είναι τέλειος άλλο πράγμα,. Εκτός του ότι το street στρίβει,φρενάρει,συμπεριφέρεται διαφορετικά από motard θα πας από 50 άλογα τροχό στα 160+ και από 180 τελική κοντά στα 300...

Το 600αρι θα έχει τα διπλά άλογα του ktm κ τελική 250+ αλλά ποιο φτηνό σε όλα. Μέχρι και στο ποσό γρήγορα θα τρώει το λάστιχο,σέρβις,κατανάλωση,ασφάλιση,τελοι κυκλοφορίας, ανταλλακτικά κτλ . Και αν μένεις Αθήνα τι θα κάνεις, θα ανοίγεις μόνο πρώτες δεύτερες κ μπάντες σουζες; Η Δευτέρα του gsxr τέρμα βγάζει 170+ km/h

Κρήτη ειμαι αδερφε οπως ειπε και παρακατω ο συναδελφος. Και δεν νομιζω οτι προκειται να αλλαξω γνωμη δεν παιρνω 600 με την καμια. Αυριο μαλιστα θα το κλεισω και με τα λεφτα και τελειωσε η υποθεση αν ολα πανε καλα.

handofgod
09/05/2022, 14:09
Να ρωτησω και εγω κατι ασχετο/σχετικο?Εισαι κατω απο 25?

οχι ειμαι 25 και σε ενα μηνα 26

rainmike
09/05/2022, 15:02
https://www.youtube.com/watch?v=ht50HSRuOu0
Πολλά νίκελα απάνω:D

thunder ace
09/05/2022, 16:16
οχι ειμαι 25 και σε ενα μηνα 26

Παρε το 1000 .
Οχι σε ημιμετρα.

handofgod
09/05/2022, 16:35
Παρε το 1000 .
Οχι σε ημιμετρα.

Μ'αρέσεις πολύ. Συμφωνούμε :D :D

handofgod
09/05/2022, 16:35
https://www.youtube.com/watch?v=ht50HSRuOu0
Πολλά νίκελα απάνω:D

xaxaxaxaxa τα γιοσομουρια

grharris
09/05/2022, 19:17
Βάλε και φωτογραφία όταν πάρεις και πες μας εντυπώσεις

handofgod
09/05/2022, 21:32
Βάλε και φωτογραφία όταν πάρεις και πες μας εντυπώσεις

Ναι ευχαριστως θα βαλω

fatsas35
09/05/2022, 21:47
Kawasaki ninja 1000 2004

thunder ace
09/05/2022, 22:03
Ακόμα χειρότερο σε συμπεριφορά από το suzuki.
Είχε βγάλει τη φήμη του ατίθασου.

billyka
10/05/2022, 07:45
Η απάντηση στο ερώτημα σου είναι μία και δεν είναι ούτε κ5 ούτε ρ1 ούτε νίντζα.Αφου θες πριν ανέβεις να λες ωχ Παναγία μου σας άλλος Χάρυ κλιν,μια είναι η λύση..ΤΟΥΡΜΠΟ BUSA!

kordix
10/05/2022, 07:55
Αυτό το έχει ένας συνάδελφος και είναι πεντακάθαρο και τα χιλιόμετρα πραγματικά. Δεν είναι r1 ή k5 αλλά βάζει την δύναμη κάτω πιο εύκολα.

https://www.car.gr/classifieds/bikes/view/313725986-honda

thunder ace
10/05/2022, 08:12
Η απάντηση στο ερώτημα σου είναι μία και δεν είναι ούτε κ5 ούτε ρ1 ούτε νίντζα.Αφου θες πριν ανέβεις να λες ωχ Παναγία μου σας άλλος Χάρυ κλιν,μια είναι η λύση..ΤΟΥΡΜΠΟ BUSA!

Πιστευω οτι αν εχει και νιτρομπουκαλα ,θα ειναι κομματι καλυτερα.

rainmike
10/05/2022, 08:55
Απο οτι θυμάμαι πουλάει ένα r1 ο Dalton.:D

handofgod
11/05/2022, 15:28
Καλησπερα παιδια, με τη πολυ δουλεια ξεχασα να μπω στο thread. ωραια μηχανακια μου προτεινατε μα εγω ειμαι φιξαρισμενος στο καθαρο μπλε ασπρο τζιξερ μου :D ετσι και αλλιως το μονο που περιμενω ειναι να εγκριθει το δανειακι το αργοτερο μεχρι παρασκευη πιστευω. Απο εκει και περα εχω σταματησει να μπαινω στο car και να ψαχνω οπως και ο ανθρωπος εχει βγαλει την αγγελια γιατι εχουμε συμφωνησει σε ολα.

thunder ace
11/05/2022, 15:55
Καλοδουλευτο και καλοταξιδο λοιπόν.

handofgod
11/05/2022, 16:03
Καλοδουλευτο και καλοταξιδο λοιπόν.

thanks bro!

DoctoR_k6
11/05/2022, 16:26
Περιμενουμε φωτο. Καλα χλμ να εχεις.

Ποσα χλμ εχει αληθεια?

handofgod
11/05/2022, 18:02
Περιμενουμε φωτο. Καλα χλμ να εχεις.

Ποσα χλμ εχει αληθεια?

Εχει 60000 δεν ειναι και λιγα μου φαινεται για τετοια μηχανη. Ο μηχανικος θα το δει και απο κοντα πριν πεσει το παραδακι. Ειναι πεντακαθαρο πραγματικα μουν&&&ρος ομως και το παιδι που μιλησαμε φαινεται φουλ σωστος. Ευχομαι να πει και ο μηχανικος το οκ για να ησυχασουμε. Εγω δεν μπορω να το δω αυτοπροσωπος παρολο ποθ ειμαι απο Αθηνα λογω εργασιας στο νησι. Θα παει ο αδερφος μου με το παλικαρι να τα κανονισουνε. Οταν με το καλο το πιασω στα χερια μου θα κανω βιντεο απο την 1η βολτα και ας φαινομαι σαν κουλη μαρια επανω. Θα το κανω μονο κ μονο γιατι θα ειμαι πολυ ενθουσιασμενος και θα το ανεβασω για να μοιραστω τη χαρα μου ως αναβατης 1000 για 1η φορα

doctor_john
11/05/2022, 18:50
Εχει 60000 ...

Έλα ρε συ, τόσες φορές γράφει suzuki πάνω του, τι άλλο να κάνουν; άκου 60000... Με'γειές!

Τώρα που θα είσαι φρέσκος, είναι βολικό να κάνεις το μάθημα ασφαλούς οδήγησης. Νιώθεις ότι δεν ξέρεις
και οι τεχνικές που μαθαίνεις γίνονται μονόδρομος που σε χαλαρώνει.

DoctoR_k6
11/05/2022, 18:53
Λογικο το νουμερο. Ελπιζω να μην εχει αλλαξει 2-3 χερια γιατι εκει δεν ξερεις τι χρηση του κανανε.
Στα 60Κ ακομα αυτο το μοτερ ειναι καινουριο δεν εχει θεμα.
Ας το δει ο μηχανικος σου κ σου λεει.

Προσοχη μεγαλη θελει γιατι τα χλμ μαζευονται ευκολα...αλλα μετα δεν διαχειριζονται τοσο ευκολα.

handofgod
11/05/2022, 20:32
Ευχαριστω για τα καλα σας λογια παιδια πραγματικα μου ανεβαζετε τη διαθεση μεσα στη μερα μου.

Οντως γιαυτο διαλεξα κ6 γιατι ολοι λενε οτι ειναι αλεξισφαιρο μοτερ. Το παιδι που το εχει ειναι ψηρας τα εχει κανει ολα ελεγχο λαδια αλυσιδα γραναζι βαλβιδες (ειδικα για τις βαλβιδες ρωτησα εις διπλουν αν ειναι οκ) τακακια λαστιχα. Μενει μονο η εξεταση απο τον γιατρο γιατι εγω δεν γνωριζω παραπανω.
Και θα προσεχω παρα πολυ. Δεν σκοπευω εξαλλου να πεθανω :D Θα το μαθαινω λιγο λιγο βολτα με βολτα να το ευχαριστιεμαι... ε και σε καμια ευθεια λιγακι θα του δινω ετσι για να δουμε τι κανει!

billyka
12/05/2022, 07:44
Παιδιά μην τρελαίνεστε με το πόσα χιλιόμετρα έχει μια μηχανή..Μόνο εδώ στην Ελλάδα το έχουμε αυτό,να θέλουμε 18 χρόνων μηχανάκι με 32.000 χλμ και να θεωρούμε ότι ένα μηχανάκι με 50.000 χλμ έχει πολλά χλμ ..1000 κυβικά μοτέρ είναι,δεν είναι παπάκι.. Μπορεί να πηγαίνει 150 με 6η και 5-6 χιλιάδες στροφές και να γράφει χιλιόμετρα και μπορεί και να περνει μπρος,να πηγαίνει 3 χλμ μέχρι την καφετέρια,να σβήνει,να ανάβει πάλι μετά από ένα δίωρο και να βαράει κόφτες μπροστά στο καφέ για πουλμουρ.Το δεύτερο δεν θα χει χλμ αλλά εγώ θα προτιμούσα το πρώτο.Με το δικό μου Κ3,που το βγάζω μόνο για μεγάλες βόλτες,έχω παπάκι για καθημερινό,βγάζοντας το 1-2 φορές τον μήνα και μη κουνόντας το το χειμώνα,έγραψα μέσα σε ένα χρόνο 11.000 χλμ.. Εξωτερικό ανέβασε ο άλλος φωτογραφία του το Κ3 του με 160.000 μίλια,όχι χλμ..Και λέει το μόνο που θέλησε είναι αλλαγή καδένας και ρυθμίση 2-3 βαλβίδων..

ΟΚΤΑΝΙΟ
12/05/2022, 10:30
Παιδιά μην τρελαίνεστε με το πόσα χιλιόμετρα έχει μια μηχανή...

Σε αυτο συμφωνω και γω
Μονο που στην περιπτωση των τσΗκσερ, το 95% αυτων ειναι βρασμενα σε κοφτες/σουζεςπαντιληκια/ταρζανιες
Εγω προσωπικα ΑΝ επαιραν ποτε τσΗκσερ, θα επαιρνα ΜΟΝΟ αν ηξερα προσωπικα τον ιδιοκτητη, και γνωριζα τι χρηση του εχει κανει.

Οσο για το φιλο που τελικα βρηκε και εκλεισε το μηχανακι που ειναι πενα και αριστο στις φωτογραφιες αλλα δε το εχει δει ακομα, να το πω το εξης...
Πρωτοξαδερφος που εψαχνε και αυτος ΜΟΝΟ για Κ8+ ειχε δει πολλα πριν καταληξει.
Ενα απο αυτα λοιπον, λευκο ασημι στο Βολο, που και γω στις φωτογραφιες οταν το ειδα το περασα για καινουριο, οταν τον ρωτησε αν ειναι ολα ενταξει για να μην ερχεται τσαμπα απο Ζακυνθο στο Βολο, του λεει οτι δε θελει ουτε ευρω, σα καινουριο ειναι....

Σπασμενες βασεις φερινγκ, σημαδια απο διαροη παραφλου, τιμολοπλακα να παιζει, χτυπημενο ψυγειο, γδαρμενα κλιπονς κ μαρσπιε, και διαφορα αλλα...

Και του λεει, για αυτο εδω το χρεπι με εκανες και αφησα τη δουλεια μου να ερθω? Και τοιυτ απανταει με υφος "Και τι θες, να σου πληρωσω τα μεροοκαματα?"


Α, υποψην, αυτο ΔΕΝ ηταν το χειροτερο απο αυτα που ειδε....

Pew
12/05/2022, 11:03
Δεν εχω, παρα να συμφωνησω με τον Οκτάνιο!

Ειναι καθαρα υποκειμενική η κατασταση "βιτρινας" "αριστη" "πενα" και τα συναφη.

Αριστο για εμενα, ειναι κατι που μολις βγηκε απο το εργοστασιο! Για καποιους φιλους και γνωστους μου, αρκει το χρωμα να μην ξεφλουδισε και να μην εχει σκουριες.
Δεν πα να εχει και 200 γρατζουνιες παντου, ολες οι βιδες να ειναι κανιβαλισμενες απο λαθος εργαλεια, να εχει μπαλωματα με σπρει, διαρροες ...

Κατ' εμε, η αγορα μεταχειρισμενου που ενδεχομενως να εχει αλλαξει 2 και 3 και παραπανω χερια ειναι No-Go!

Ζεύκας
12/05/2022, 13:30
Οντως γιαυτο διαλεξα κ6 γιατι ολοι λενε οτι ειναι αλεξισφαιρο μοτερ.

καλού κακού παρατήρησε καλά τις ραφές του πλαισίου, γτ είχαν κόψει πολλά Κ5-Κ6 :lol:

πέραν της πλάκας καλές βόλτες ευχομαι :beer:

handofgod
12/05/2022, 14:51
Παιδιά το μηχανακι δεν θα το παρω σαν γουρουνι στο σακι. Θα κλεισω ραντεβου σε μηχανικο να το δει και να το βαλει στο διαγνωστικο πρωτου δωσω τα λεφτα. Και εγω ενα βασικο μισθο περνω και μαλιστα και τα μισα λεφτα ειναι δανειο για να το αγορασω, οποτε με λιγα λογια δεν με περνει να κανω λαθος. Δεν προκειται να μπει η μηχανη στο καραβι χωρις να τη δει απο κοντα και ο φιλος μου που θα παει στη θεση μου αλλα και μηχανικος.

Παντα ειναι ευκολο να ειμαστε κακυποπτοι αυτο ειναι φυσικο και εγω ειμαι πολυ προσεκτικος εως και παρανοικος. Αλλα υπαρχει παντα και το θετικο σεναριο μην το ξεχναμε ας ειναι και λιγοτερες οι πιθανοτητες. Δηλαδη να ειναι οντως καθαρη εξωτερικα και αξιοπιστη μηχανη μοτερικα. Θα δουμε τι θα πει η εξεταση απο το γιατρο.

Εαν δεν ειναι τελικα καλο κραταω τα χρηματα μου στο χερι μου και περιμενω αλλη ευκαιρια να εμφανιστει και ολα καλα.

Ολα αυτα btw θα γινουν αυριο γιατι σημερα εγκριθηκε το δανειο.

rainmike
12/05/2022, 15:16
Παιδιά το μηχανακι δεν θα το παρω σαν γουρουνι στο σακι. Θα κλεισω ραντεβου σε μηχανικο να το δει και να το βαλει στο διαγνωστικο πρωτου δωσω τα λεφτα. Και εγω ενα βασικο μισθο περνω και μαλιστα και τα μισα λεφτα ειναι δανειο για να το αγορασω, οποτε με λιγα λογια δεν με περνει να κανω λαθος. Δεν προκειται να μπει η μηχανη στο καραβι χωρις να τη δει απο κοντα και ο φιλος μου που θα παει στη θεση μου αλλα και μηχανικος.

Παντα ειναι ευκολο να ειμαστε κακυποπτοι αυτο ειναι φυσικο και εγω ειμαι πολυ προσεκτικος εως και παρανοικος. Αλλα υπαρχει παντα και το θετικο σεναριο μην το ξεχναμε ας ειναι και λιγοτερες οι πιθανοτητες. Δηλαδη να ειναι οντως καθαρη εξωτερικα και αξιοπιστη μηχανη μοτερικα. Θα δουμε τι θα πει η εξεταση απο το γιατρο.

Εαν δεν ειναι τελικα καλο κραταω τα χρηματα μου στο χερι μου και περιμενω αλλη ευκαιρια να εμφανιστει και ολα καλα.

Ολα αυτα btw θα γινουν αυριο γιατι σημερα εγκριθηκε το δανειο.

Ρε φιλαράκι σε νιώθω αλλά το μηχανάκι αυτό,έχει ελάχιστη χρηστική αξία.
Αν χρειαστει πας και στα Lidl που λεει ο λόγος αλλα δεν ξέρω κατα πόσο συμφέρει να επενδύσεις πάνω του.
Μιλάμε για γρήγορες κοντινές βόλτες μονοκάβαλος στο 99% των περιπτώσεων.
Αν είχες το χρήμα έτοιμο θα σου λεγα προχώρα χωρις δευτερη σκεψη αφού το θές τόσο αλλα δάνειο για χιλιάρι SS του 2006 καπως μου κάνει.
Δεν θέλω να σε ξενερώνω αλλα βλέπεις πως έχουν σφίξει τα πραγματα.
Ευχομαι ολα να πάνε καλα και να αξίζει τον κόπο και να το δουλεύεις για χρόνια.

handofgod
12/05/2022, 16:39
Ρε φιλαράκι σε νιώθω αλλά το μηχανάκι αυτό,έχει ελάχιστη χρηστική αξία.
Αν χρειαστει πας και στα Lidl που λεει ο λόγος αλλα δεν ξέρω κατα πόσο συμφέρει να επενδύσεις πάνω του.
Μιλάμε για γρήγορες κοντινές βόλτες μονοκάβαλος στο 99% των περιπτώσεων.
Αν είχες το χρήμα έτοιμο θα σου λεγα προχώρα χωρις δευτερη σκεψη αφού το θές τόσο αλλα δάνειο για χιλιάρι SS του 2006 καπως μου κάνει.
Δεν θέλω να σε ξενερώνω αλλα βλέπεις πως έχουν σφίξει τα πραγματα.
Ευχομαι ολα να πάνε καλα και να αξίζει τον κόπο και να το δουλεύεις για χρόνια.

Μικρο ειναι το δανειο που πηρα (2κ) για να μην χαλασω ολες μου τις οικονομιες και μεινω ξεκρεμαστος. Θα πουλησω και το τσοπερ για 1500 σε ενα γνωστο και θα ειμαι τζετ νομιζω. Δουλιτσα δοξα το θεο εχω σταθερη. Σκεφτηκα πριν προχωρησω σε αγορα. Τωρα για πρακτικη και χρηστικη χρηση υπαρχει και το σιτροενακι της μαμας χαχα.

Τωρα το κτμ θα φαει λογικα και αυτο σουταρισμα αλλα θελει καποια μαζεματα αλλιως θα το δωσω κοψωχρονια και νταξει

DoctoR_k6
12/05/2022, 17:06
Μωρε οταν εχεις ορεξη κ ταβλα κ με το SS πας παντου (κ κανεις οτι γουσταρεις)!
Μην κοιτας που μεγαλωνοντας αλλαζουμε...

Το βασικο ειναι να προσεχεις γιατι τι γκαζι ειναι γλυκο κ τα 200-250 ερχονται στο μπαμ.
Κ ειδικα η Κρητη δεν ειναι απο τα καλυτερα μερη για τοοοσο γκαζι.

Pew
12/05/2022, 19:21
Αυτο το θα το παω σε μηχανικο να το δει ξερεις ποσους εχει κρεμασει τελικα;

Αντε και το πας και το βαζει σε διαγνωστικο, να δειξει τι ακριβως το SDS ? Τι συμπερασμα θα βγαλεις ας πουμε αν μια φορα ο αισθητηρας θεσης στροφαλου εδειξε σφαλμα, επειδη το μηχανακι μιζαρε με τελειωμενη μπαταρια?
Αντε και το σηκωνει στη ραμπα και βρισκει πως απο διαρροες εισαι ΟΚ και ολα ειναι θεοστεγνα...

Θα μετρησεις συμπιεση; Θα γινει ελεγχος διαρροης κυλινδρων ωστε να βεβαιωθεις για ελατηρια, βαλβιδες, εδρες βαλβιδων κτλ;
Μηπως θα αφαιρεσει χταποδι και πεταλουδιερα να ελεγξει αν κατουρανε λαδι τα τσιμουχακια βαλβιδων ή θα σηκωσει τελοσπαντων τεποζιτο για να δει αν ειναι μουσκεμα απο τα λαδια το φιλτρο αερα και να μετρησει blow-by στο ρελαντι ή με λιγο μαρσαρισμα;

Και τα κανεις ολα αυτα, σε ποσα μηχανακια θα τα κανεις;
Ποιος ιδιοκτητης θα δεχτει να γινει κατι τετοιο;
Ποιος ιδιοκτητης θα δεχτει να γινει κατι τετοιο, ξεροντας πως μετα θα συμφωνησεις εσυ να το αγορασεις; Η μηπως θα κατσει να το ανοιγει και το κλεινει οποιος τυχαιος χωρις να ειναι σιγουρος πως θα πουληθει εν τελει!

Θελω να πω, πως το "θα το ελεγξει μηχανικος" οποιος μηχανικος και αν ειναι δεν ειναι κατι το τρομερο.
Ενας μηχανικος με εμπειρια στο μοτερ, Ο,ΤΙ ΑΚΟΥΣΕΙ θα ειναι το κριτηριο του και ο,τι φανει εξωτερικα.... μεχρι εκει.
Ισως μερικες βιδες που ειναι μαλωμενες με τα εργαλεια προδωσουν προχειροδουλεια...
Ισως χρονιες διαρροες λαδιου και παραφλου υποδηλωνουν σβαρνιαρη ιδιοκτητη/ιδιοκτητες/μαστορα...
Ισως καποιος μυστηριος θορυβος με ζεστο μοτερ... αλλα ειναι πολλα που παιζουν ρολο!

Και για ενα μηχανακι 15 χρονων, το οποιο πηρες με καποια δανεικα, να διαπιστωσεις πως μετα απ'ολους τους ελεγχους, πρεπει να κατεβει το μοτερ γιατι οταν κλεινεις και ανοιγεις με 6η σου πεταει την ταχυτητα, ή οταν φρεναρεις κατεβαζοντας μια-μια αφου ζεσταθει καλα, η καδενα γρατζουναει τα παντα εκει μεσα... θα πικραθεις πολυ!

Μακαρι να ειναι τοσο καλο και απροβληματιστο, στο ευχομαι απο καρδιας, αλλα εκθετω προβληματισμους και υποψιες μου, καθως ολα αυτα εγω σαν Βαγγελης γνωριζω πως δεν γινεται να ελεγθουν ετσι απλα... επομενως διαλεγω ειτε καινουριο, είτε μετριαζω το ρισκο σε λογικα επιπεδα.

Ο καθενας βεβαια μεχρι εκει που νομιζει! Αυτα τα λεω χωρις να θελω να σε παρεξηγηθουμε, ετσι; Τελειως φιλικα, αφου φυσικα την καβλα μας πληρωνουμε!!

dimitris23
12/05/2022, 20:13
Συμφωνώ σε όλα που λες φίλε pew. Δύσκολα θα ελέγξεις όλα αυτά και δύσκολα κάποιος που πουλάει θα δεχτεί να γίνουν όλοι αυτοί οι έλεγχοι σε κάθε υποψήφιο αγοραστή. Όμως η αγορά μεταχειρισμενου είναι ρίσκο και αν δε πάρουμε το ρίσκο αυτό θα αγοράζαμε μόνο καινούρια. Γιαυτό και μηχανάκια αρχικής αξίας 15 και 20 χιλιάδες ευρώ μετά από χρόνια έχουν 4 και 5 χιλιάρικα. Το θέμα είναι να μπορούμε να το συντηρησουμε και σε τυχόν ζημία να έχουμε λεφτά ώστε να τα επισκευασουμε. Δυστυχώς πολλοί πάνω στη καυλα μη έχοντας επαρκώς εισόδημα αγοράσουν 1000ρια μηχανάκια και στη πρώτη ζημιά αρχίζει η κατρακύλα στο μηχανάκι και καταλήγουν ερείπια.

thunder ace
12/05/2022, 20:49
Οταν με το καλο το παρεις στα χερια σου και ανοιξεις το γκαζι,θα τα ξεχασεις ολα οσα σου γραψαμε εδω μεσα και θα χαμογελας σαν μ@λ@κ@ς.
Θυμησου.

handofgod
12/05/2022, 21:16
Τα σχολια του thunder ace παντοτε σχηματιζουν στο προσωπο μου ενα χαμογελο απο το ενα αφτι μεχρι το αλλο :) :) :)

Οσο για τον πιου τι να παρεξηγηθουμε ρε φιλε? Εδω οτι ειπες εγω τα εκανα ιδη copy paste γιατι φαινεται οτι ξερεις πολλα, οποτε ευχαριστω!

Ντοκτορ ναι, δεν εχω προβλημα να πηγαινω σουπερ μαρκετ με σσ ειναι κανονικες αψογες μηχανες κατεμε και το θεμα αβολο θα το δω αν ισχυει.

Αλλα ρε παιδια το παλικαρι δεν σηκωνει το τηλ και εγω αυριο θα εχω ολο το κασε ετοιμο για σερβιρισμα.. Μηπως επειδη του ειπα οτι θα του κλεισω ραντεβου με μηχανικο και το φιλο μου? Wtf???? Που ειναι το μηχανακι μου μπρος?

Αμα εξαφανιστει σα το φαντασμα δωστε μου ενα κ6 μπλε ασπρο για 5κ γιατι θα πεθανω απο ανυπονοσια :D :D :D

handofgod
12/05/2022, 22:00
Τα σχολια του thunder ace παντοτε σχηματιζουν στο προσωπο μου ενα χαμογελο απο το ενα αφτι μεχρι το αλλο :) :) :)

Οσο για τον πιου τι να παρεξηγηθουμε ρε φιλε? Εδω οτι ειπες εγω τα εκανα ιδη copy paste γιατι φαινεται οτι ξερεις πολλα, οποτε ευχαριστω!

Ντοκτορ ναι, δεν εχω προβλημα να πηγαινω σουπερ μαρκετ με σσ ειναι κανονικες αψογες μηχανες κατεμε και το θεμα αβολο θα το δω αν ισχυει.

Αλλα ρε παιδια το παλικαρι δεν σηκωνει το τηλ και εγω αυριο θα εχω ολο το κασε ετοιμο για σερβιρισμα.. Μηπως επειδη του ειπα οτι θα του κλεισω ραντεβου με μηχανικο και το φιλο μου? Wtf???? Που ειναι το μηχανακι μου μπρος?

Αμα εξαφανιστει σα το φαντασμα δωστε μου ενα κ6 μπλε ασπρο για 5κ γιατι θα πεθανω απο ανυπονοσια :D :D :D

Βρηκα μολις και αυτο εδω. Αμα ειναι να πουλησω το τσοπερ, την ψυχη μου και αμα μου κανει και μια καλη τιμη να το παρω. Ιδι πηρα τηλ. τι εχω παθει?????τζιεσεξαρρωστια εγμνσεξγνξσερνηξ https://www.car.gr/classifieds/bikes/view/322970505-suzuki-gsx-r-1000

rainmike
12/05/2022, 22:31
Βρηκα μολις και αυτο εδω. Αμα ειναι να πουλησω το τσοπερ, την ψυχη μου και αμα μου κανει και μια καλη τιμη να το παρω. Ιδι πηρα τηλ. τι εχω παθει?????τζιεσεξαρρωστια εγμνσεξγνξσερνηξ https://www.car.gr/classifieds/bikes/view/322970505-suzuki-gsx-r-1000

Μηπως να χαλαρωσεις λιγο?Οι μπαρμπαδες στο φουρνο το σκεφτονται περισσοτερο αν θα παρουν ψωμι τσιαπατα η με σουσαμι.
Αγγελιες θα βρισκεις παντα.
Ολοι μεσα στην κριση θα τρεξουν να παρουν SS.Θα εχει μηχανακια μην αγχωνεσαι :)

DoctoR_k6
12/05/2022, 23:32
Καλά αυτό στον Βόλο πρέπει να έχει φάει πολύ κόντρα.
Τόσο χέρι που έχει πέσει πάνω σημαίνει ότι κοντραριζοταν πολύ.
Εντω μεταξύ γιατί 3 κλειδιά...? 2 έδινε η Σουζούκι όταν το αγόραζες..
Δεν ξέρω αν έχει να κάνει λόγω άλλης πλεξούδας/immobilizer κ άλλων θεμάτων.
Εγώ αυτό δεν το κοιταγα ούτε για πλάκα.
Καλά τα 6Κ είναι πρωταπριλιατικο αστείο σίγουρα...

Είσαι άτυχος που δεν πουλάω το δικό μου. :lol:

basilis_k6
12/05/2022, 23:37
Καλά αυτό στον Βόλο πρέπει να έχει φάει πολύ κόντρα.
Τόσο χέρι που έχει πέσει πάνω σημαίνει ότι κοντραριζοταν πολύ.
Εντω μεταξύ γιατί 3 κλειδιά...? 2 έδινε η Σουζούκι όταν το αγόραζες..
Δεν ξέρω αν έχει να κάνει λόγω άλλης πλεξούδας/immobilizer κ άλλων θεμάτων.
Εγώ αυτό δεν το κοιταγα ούτε για πλάκα.
Καλά τα 6Κ είναι πρωταπριλιατικο αστείο σίγουρα...

Είσαι άτυχος που δεν πουλάω το δικό μου. :lol:

6k επιανε το 2016-2017 βαρια...

DoctoR_k6
12/05/2022, 23:40
6k επιανε το 2016-2017 βαρια...

6Κ δεν παίζει να έπιανε ούτε το 12-13 κ χωρίς τόσο χέρι απάνω.
Αστεία αγγελία.
Επόμενο...

Shinigami Ryuk
13/05/2022, 00:41
spam on
Doctor και basilis εχετε καποια συγγενεια ή απλη συνεπωνυμια?
spam off

basilis_k6
13/05/2022, 01:39
spam on
Doctor και basilis εχετε καποια συγγενεια ή απλη συνεπωνυμια?
spam off

ειχαμε το ιδιο μηχανακι. εγω δεν το εχω πλεον. επισης αυτος ειναι δοκτορ εγω οχι :lol:

Pew
13/05/2022, 07:37
Καλα παει το θρεντακι, 6 χιλιαρικα το παρταλι απο κοντρες;
Με ποσα χιλιομετρα ??? Γελανε και οι πετρες!!!

DoctoR_k6
13/05/2022, 08:19
ειχαμε το ιδιο μηχανακι. εγω δεν το εχω πλεον. επισης αυτος ειναι δοκτορ εγω οχι :lol:

Δεν θα ηταν κ ασχημα να ημουν οντως γιατρος... :lol:

@PEw Μονο 29Κ εχει απανω. Ευκαιρια λεμε!!!

Pew
13/05/2022, 14:11
Δεν θα ηταν κ ασχημα να ημουν οντως γιατρος... :lol:

@PEw Μονο 29Κ εχει απανω. Ευκαιρια λεμε!!!
Εχω 3 οχηματα, η μηχανη κινειται σε πιστα & διαλεγμενες βολτες υπο τις ευνοϊκοτερες καιρικες συνθηκες. Την πηρα με 15?16000χλμ?
3 χρονια μετα, ειμαι στα 35000.
Να μου περισσευε παραπανω χρονος, χαλαρα 45000...

Στις 29000 ειχα ακομα τις πινελιες απο το εργοστασιο να αχνοφαινονται σε βιδες σασι και μοτερ...

Αντε μετα πιστεψε πως ενα μηχανακι του 2006 με ΟΕΜ πλαστικα εχει μονο τοσα!!
Η φοραγε πολυεστερικα, μια ζωη και εγραψε ωρες σε πιστα, η τρακαρε και το κοντερ εφυγε στο διαστημα ή μαντεψε τι κανει νιαου νιαου εξω απο τα ΚΤΕΟ!! Θα αρχισουν να λιγοστευουν με τα χρονια αυτα τα αλλοπροσαλλα βεβαια...

Δυστυχως η πλειοψηφια των αγοραστων, εαν δεν αγορασουν καινουριο ενα μηχανακι/αμαξι ... δεν μπορουν να κρινουν ευκολα.

DoctoR_k6
13/05/2022, 14:21
Εχω 3 οχηματα, η μηχανη κινειται σε πιστα & διαλεγμενες βολτες υπο τις ευνοϊκοτερες καιρικες συνθηκες. Την πηρα με 15?16000χλμ?
3 χρονια μετα, ειμαι στα 35000.
Να μου περισσευε παραπανω χρονος, χαλαρα 45000...

Στις 29000 ειχα ακομα τις πινελιες απο το εργοστασιο να αχνοφαινονται σε βιδες σασι και μοτερ...

Αντε μετα πιστεψε πως ενα μηχανακι του 2006 με ΟΕΜ πλαστικα εχει μονο τοσα!!
Η φοραγε πολυεστερικα, μια ζωη και εγραψε ωρες σε πιστα, η τρακαρε και το κοντερ εφυγε στο διαστημα ή μαντεψε τι κανει νιαου νιαου εξω απο τα ΚΤΕΟ!! Θα αρχισουν να λιγοστευουν με τα χρονια αυτα τα αλλοπροσαλλα βεβαια...

Δυστυχως η πλειοψηφια των αγοραστων, εαν δεν αγορασουν καινουριο ενα μηχανακι/αμαξι ... δεν μπορουν να κρινουν ευκολα.

Για εμενα αυτο πιστα δεν εχει μπει ποτε.
Καθαρα κοντρες βαραγε κ αν κρινω κ απο κατεβασμα στις τιμονοπλακες κ brocks πολλαπλη/ρευματα κλπ κλπ.

Εγω μονο 48Κ εκανα τα πρωτα 2 χρονια στο GSXR...:bawl: (που εισαι ρε billy να δεις).

grharris
14/05/2022, 09:42
Αυτό με τα χιλιόμετρα είναι υποκειμενικό και έχει να κάνει με πολλούς παράγοντες. Εγώ προσωπικά είχα μηχανή που της έκανα 5.000 στον πρώτο μήνα και Transalp που του έκανα 5000 σε 5 χρόνια.....και από αυτά, τα 1500 τα έκαναν φίλοι μου που τους την έδωσα για να πάνε διακοπές. Το δε R1, το πήρα το 07 με 26k και τώρα έχει 49k. Η κουμπάρα μου έχει fazer s2 που το πήρε καινούριο, πάει σχεδόν κάθε μέρα στην δουλειά με αυτό, 10χλμ επί 200 μέρες τον χρόνο. ..μαντέψτε ποσα χιλιόμετρα έχει το μηχανάκι. ...

billy84
15/05/2022, 15:23
Δεν θα ηταν κ ασχημα να ημουν οντως γιατρος... :lol:

@PEw Μονο 29Κ εχει απανω. Ευκαιρια λεμε!!!


Εγώ πάντως το 1ο πράγμα που είχα σκεφτεί την 1η φορά που είδα το νικ σου ήταν το ότι είσαι Ροσικός! :cool: Ο Βαλεντίνο δημιούργησε ένα τεράστιο φαν κλαμπ και δίκαια.

Όσο για τα km που λες, απόλυτα λογικό. Το 2006 με τέτοια τιμή βενζίνης και μέσα στην καύλα με καινούργιο μηχανάκι οι περισσότεροι μέσα στα πρώτα χρόνια μάζευαν μια 50αρα άνετα ακόμη και αυτοί που πήγαιναν μόνο Σούνιο-Επίδαυρο. Στο R1 που είχα απο τον Μάιο του 2010 μέχρι τα τέλη του 2014 έγραψα 80.000km αλλά τα καλοκαίρια δεν το δούλευα καθόλου και ένα 6μηνο είχα βγει off λόγω σοβαρού τραυματισμού και χειρουργείων (οχι με το R1). Τώρα πλέον η κατάσταση είναι τραγική εκεί που έχει πάει η βενζίνη...