PDA

View Full Version : SYM HD300 - Ερώτηση για αναρτήσεις



motorist
06/06/2022, 16:49
Χαιρετώ την παρέα.
Λόγω προβλήματος μέσης, έχω καταλήξει σε 2-3 μοντέλα με 16' τροχούς.
Ενα απο αυτά ειναι το HD300 (τα άλλα ειναι το SYM Citycom -σε μεταχειρισμενο-, το PEUGEOT GEOPOLIS, το PIAGGIO CARNABY και το Honda SH)
Απο προσωπική σας εμπειρία, πως θα αξιολογούσατε τις αναρτήσεις του (μαλακές? σκληρές?) την απόσβεση και το πόσο χτυπάνε στην μέση του οδηγού στις λακούβες και τα σαμαράκια?
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις...

panavour
06/06/2022, 18:18
Χαιρετώ την παρέα.
Λόγω προβλήματος μέσης, έχω καταλήξει σε 2-3 μοντέλα με 16' τροχούς.
Ενα απο αυτά ειναι το HD300 (τα άλλα ειναι το SYM Citycom -σε μεταχειρισμενο-, το PEUGEOT GEOPOLIS, το PIAGGIO CARNABY και το Honda SH)
Απο προσωπική σας εμπειρία, πως θα αξιολογούσατε τις αναρτήσεις του (μαλακές? σκληρές?) την απόσβεση και το πόσο χτυπάνε στην μέση του οδηγού στις λακούβες και τα σαμαράκια?
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις...

Αν εχεις προβλημα με την μεση ΔΕΝ παιρνεις σκουτερ με 2 αμορτισερ πισω ,αλλα με μοχλικο πισω.Το συμ και το χοντα που εχω οδηγησει κοπανανε αρκετα.Ιδανικο θα ηταν να παρεις ον-οφφ μοτο με μοχλικο μονό αμορτισερ πισω.

motorist
06/06/2022, 19:46
Αν εχεις προβλημα με την μεση ΔΕΝ παιρνεις σκουτερ με 2 αμορτισερ πισω ,αλλα με μοχλικο πισω.Το συμ και το χοντα που εχω οδηγησει κοπανανε αρκετα.Ιδανικο θα ηταν να παρεις ον-οφφ μοτο με μοχλικο μονό αμορτισερ πισω.

Εχεις δικιο φιλε μου... γι αυτο βλεπω και ενα Daytona Explorer (on/off) αλλα το σκουτερ, ως αυτοματο, εχει τα θετικα του ως προς την ευκολια. Μαλλον πρεπει να τα θυσιασω ολα αυτα...

Περιμένω να βγει στην αγορα και το JOYRIDE 300 16″ για κανα test drive