PDA

View Full Version : Γνώμες για μοτο



mumra
18/06/2022, 12:25
Γεια σε όλους.οδηγω ένα xt660r.λογω διαφόρων προβλημάτων στα γόνατα μου,σκέφτομαι να την αλλάξω με κάτι άλλο , μεταχειρισμένο,το οποίο να είναι πιο κοντό και πιο ελαφρύ.γενικα είμαι παιδί του συμπλέκτη αλλά είναι ανοικτός και σε άλλες προτάσεις.η χρήση της είναι καθαρά μέσα στην πόλη και παρά πολύ σπάνια έως ποτέ να βγω και σε καμιά παραλιακή.φυσικα θα πρέπει να δώσω πρώτα το χτ γιατί δεν υπάρχει περιθώριο για αγορά λόγω έλλειψης χρημάτων τωρα.ευχαριστω πολύ.

doctoras
18/06/2022, 12:37
Κοιτα να φτιαξεις πρωτα τα γονατα σου με εναν ειδικό ορθοπεδικό και μετα πηγαινε για οτι θες. Αν παλι εχεις γνωμάτευση γιατρού να αποχωρήσεις για λογους υγειας απο το δίκυκλα θα πρεπει να το δεις σοβαρά..

Μια εναλλακτική εκδοχή που θα κανει διαφορα σε βαρος ειναι μηχανακια ως 100kg μαξ. Τέτοια ειναι παπάκια, σκουτερ, ηλεκτροκινητα ισως σου δωσουν το "χαπι" της αναστολης..
Αν πχ θελεις να φύγεις απο τα 180kg για να πας στα 150kg του duke 250 πχ δε κερδίζεις κατι.
Τα μηχανακια γενικά απαιτούν καλη φυσικη κατάσταση και δυνατο μυοσκελετικο.

mumra
18/06/2022, 15:49
Κοιτα να φτιαξεις πρωτα τα γονατα σου με εναν ειδικό ορθοπεδικό και μετα πηγαινε για οτι θες. Αν παλι εχεις γνωμάτευση γιατρού να αποχωρήσεις για λογους υγειας απο το δίκυκλα θα πρεπει να το δεις σοβαρά..

Μια εναλλακτική εκδοχή που θα κανει διαφορα σε βαρος ειναι μηχανακια ως 100kg μαξ. Τέτοια ειναι παπάκια, σκουτερ, ηλεκτροκινητα ισως σου δωσουν το "χαπι" της αναστολης..
Αν πχ θελεις να φύγεις απο τα 180kg για να πας στα 150kg του duke 250 πχ δε κερδίζεις κατι.
Τα μηχανακια γενικά απαιτούν καλη φυσικη κατάσταση και δυνατο μυοσκελετικο.


Σε ευχαριστω.ηδη εχω ξεκινησει φυσικοθεραπειες και παμε βλεποντας.Το εχω σκεφτει κ παπι και σκουτερ.Ειμαι λιγο κολλημενος με το αυτοματο γενικα .Θα πρεπει μαλλον να το ξεπερασω.Και για παπι φαντασου κοιταζα με συμπλεκτη αλλα το honda ξεφευγει σε τιμη και δεν αξιζει

Nitse3
18/06/2022, 21:35
Μπορείς με τα λεφτά του xtx να πάρεις vf

Bowleno
18/06/2022, 23:42
Μπορείς με τα λεφτά του xtx να πάρεις vf

+300, το vf185 είναι ότι πρέπει για την περίπτωση σου.
Όμως εγώ στην θέση σου πρώτα θα κοιτούσα να φτιάξω τα γόνατα.
Καλή τύχη σε ότι αποφασίσεις:wave2:

mumra
19/06/2022, 07:43
Ευχαριστω.Θα το ψαξω λιγο.Δεν εχω βεβαια πολυ εμπιστοσυνη στην sym.

Bowleno
19/06/2022, 08:30
Ευχαριστω.Θα το ψαξω λιγο.Δεν εχω βεβαια πολυ εμπιστοσυνη στην sym.

Είχα το 125 για έναν χρόνο περίπου (λόγω οικονομικής στενότητας) , στα λεφτά που κοστίζουν δεν έχουν αντίπαλο.
Ποιότητα κύλισης ανώτερη και από τα "επώνυμα" παπιά.... το έδωσα για να ξαναπάρω μηχανή.
Το 185 είναι ακόμα καλύτερο..... Αυτό θα έπαιρνα αντί του 125 αν έφταναν (τότε) τα φράγκα καθώς είχα δώσει τον Πήγασο και δεν είχα την δυνατότητα να δώσω τα επιπλέον.