PDA

View Full Version : Ήρθε το τέλος



georgetb
24/06/2022, 22:39
Δυστυχώς 14 χρόνια από την αγορά της πρώτης cb400, και με τελευταίο σταθμό το εξαιρετικό street triple r, μοιάζει να έφτασε το τέλος της μοτοσυκλετικης μου διαδρομής. Αφορμή τι άλλο, ένα ατύχημα, μια "κακιά στιγμή". Ένας παππούς που βιάστηκε να βγει από το στοπ, και ήθελε να κόψει δρόμο στρίβοντας παράνομα. Είμαι από αυτούς που νομιζαν ότι όταν προσέχεις και για τους άλλους δύσκολα την "πατάς", όμως διαψεύστηκα πανηγυρικά. Ένα σπασμένο ισχίο, ένα χειρουργείο, πόνοι και ταλαιπωρία μου έμειναν ενθύμιο. 1 περιστατικό σε 14 χρόνια, που θα μπορούσε να είναι και το μοναδικο - ή τελευταίο. Λυπάμαι για το μηχανάκι, λυπάμαι ακόμα περισσότερο για την ταλαιπωρία των οικείων μου να με νταντευουν, και λυπάμαι επίσης για τον εγωισμό και την ψυχολογία μου που έχουν πιάσει πάτο. Εύχομαι σε όλους σας καλούς δρόμους και μακριά από αναποδιές, να θυμάστε ότι η "κακιά στιγμή" μπορεί να κρύβεται οπουδήποτε, οποιαδήποτε στιγμή.

typhoon
24/06/2022, 23:07
Καλή δύναμη κ καλή ανάρρωση φίλε.
Δεν μ αρέσει η λέξη τέλος.
Δεν τελείωσε τίποτα, αφού είσαι εδώ κ γράφεις.
Ήρθε η ώρα για αλλαγή λοιπόν, έστω κ με δύσκολο τρόπο.
Εύχομαι σύντομα να βρεις ξανά τις ισορροπίες σου κ να είσαι χαρούμενος.
Τα μηχανάκια σίδερα είναι

doctoras
24/06/2022, 23:10
Περαστικά φιλε, γρηγορη ανάρρωση σου ευχομαι. Μπορει να συμβεί στον καθένα και οι σκεψεις είναι διάφορες, περιεργες και σε φαυλο κύκλο.
Να ακολουθήσεις πιστά τις οδηγιες αποκαταστασης με τα χρονικα περιθώρια που θα σου ορίσουν οι ειδικοί.
Και να ξέρεις μετα απο ολα αυτα θα βγεις πιο δυνατός και ενδέχεται δριμύτερος στην επάνοδο στα δίκυκλα.

yes-u
24/06/2022, 23:50
Μου θυμίζεις καπνιστές (και τον εαυτό μου) κάθε φορά που τελειώνουμε με το τσιγάρο… Περαστικά και κράτα μας ενήμερους για τους προβληματισμούς σου για την επόμενη μηχανή σου…

Shinigami Ryuk
25/06/2022, 00:05
Φιλε,

Ψηλα το κεφαλι και τπτ δεν τελειωσε.Υπομονη,επιμονη και οπως σου ειπαν οι απο πανω,να παρεις τον χρονο σου για σωστη αποκατασταση σωματικα/ψυχολογικα/πνευματικα και να αφησεις τον χρονο να κανει την δουλεια του.
Μια κακια στιγμη δεν μπορει να οριζει την ζωη μας.

Περαστικα να ειναι

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
25/06/2022, 04:43
Περαστικά φίλε και καλή ανάρρωση!
Ποιό τέλος βρε!35 χρόνων είσαι!Αν ήταν με κάθε ατύχημα να ερχόταν το τέλος απο τα 18 δεν έπρεπε να ξανακαβαλησω:lol:

karellen
25/06/2022, 08:06
Με το καλό να βγεις γερός απ' αυτή την ταλαιπωρία! :wave2:

leftos
25/06/2022, 09:03
Λίγο πολύ όλοι τα έχουμε περάσει σε μικρότερο η μεγαλύτερο βαθμό.
Κάποιο απο μάς έκοψαν το δρόμο και πήρανε τα βουνά, λύσεις υπάρχουν και η ζωή συνεχίζεται!

gior-gos
25/06/2022, 10:45
Περαστικά φίλε.

Όσο για το τέλος της μοτοσικλετιστικής σου διαδρομής κράτα μικρό καλάθι· είναι νωπό ακόμα και χρειάζεται χρόνος.

:beer:

atom_smasher
25/06/2022, 11:01
Δυστυχώς 14 χρόνια από την αγορά της πρώτης cb400, και με τελευταίο σταθμό το εξαιρετικό street triple r, μοιάζει να έφτασε το τέλος της μοτοσυκλετικης μου διαδρομής. Αφορμή τι άλλο, ένα ατύχημα, μια "κακιά στιγμή". Ένας παππούς που βιάστηκε να βγει από το στοπ, και ήθελε να κόψει δρόμο στρίβοντας παράνομα. Είμαι από αυτούς που νομιζαν ότι όταν προσέχεις και για τους άλλους δύσκολα την "πατάς", όμως διαψεύστηκα πανηγυρικά. Ένα σπασμένο ισχίο, ένα χειρουργείο, πόνοι και ταλαιπωρία μου έμειναν ενθύμιο. 1 περιστατικό σε 14 χρόνια, που θα μπορούσε να είναι και το μοναδικο - ή τελευταίο. Λυπάμαι για το μηχανάκι, λυπάμαι ακόμα περισσότερο για την ταλαιπωρία των οικείων μου να με νταντευουν, και λυπάμαι επίσης για τον εγωισμό και την ψυχολογία μου που έχουν πιάσει πάτο. Εύχομαι σε όλους σας καλούς δρόμους και μακριά από αναποδιές, να θυμάστε ότι η "κακιά στιγμή" μπορεί να κρύβεται οπουδήποτε, οποιαδήποτε στιγμή.

Περαστικα κ αγυριστα. Σωπα, τα σιδερα ξαναγινονται. 'Οταν νιωσεις ετοιμος ξανακαβαλας

STF
25/06/2022, 11:08
Περαστικά σου. Καλή ανάρρωση. Μόνο αυτά έχουν σημασία αυτή τη στιγμή.
Τα υπόλοιπα θα τα δεις εν καιρό, αυτή είναι η ζωή -δε φταίει η μοτοσυκλέτα- αρκεί εσύ να νιώθεις την ανάγκη και να θέλεις. Είσαι εκτεθειμένος ναι, όπως είσαι και σε πολλά άλλα.

lleonidas
25/06/2022, 11:31
Καλημέρα και καλή ανάρρωση, φίλε μου!
Το σημαντικότερο όλων είναι ότι ζεις!
Να τηρείς τις οδηγίες των γιατρών, να προσέχεις τους δικούς σου ανθρώπους και για τα υπόλοιπα άσε το χρόνο να κάνει τη δουλειά του...μην αγχώνεσαι για τίποτα :)

viper1
25/06/2022, 11:37
Πέρασα μια περίοδο που μετά από θανατηφόρο τροχαιο είπα δεν θα ξανακαβαλησω μοτοσυκλέτα.
Το διάστημα που μεσολάβησε να αποδεχτώ ότι δεν ήταν δική μου ευθύνη τα δικαστήρια ο τρόπος που αντιμετωπιζονται οι δικυκλιστες από τον νόμο με πίσμωσε και ξανά ανέβηκα σε μοτοσυκλέτα
Οπότε μην γράφεις ήρθε το τέλος. Πάρε τον χρόνο σου. Κάνε ένα reset σωματικά και ψυχικά και μετά μας γράφεις τι μηχανή θέλεις να πάρεις

zannisvel
25/06/2022, 11:53
Περαστικά φίλε!
Εύχομαι ταχεία ανάρρωση και σιδερενιος! :beer:

Σε αυτό πρέπει να στοχεύσεις τώρα. Όταν με το καλό περάσει εδώ είμαστε για να το συζητήσουμε.

Sotirisxt
25/06/2022, 11:58
Περαστικά και σιδερένιος..όπως σου έγραψαν και άλλοι πιο πάνω ψηλά το κεφάλι και με το καλό να οδηγήσεις πάλι..Ατυχία στον καθένα μπορεί να συμβεί..

McGyver
25/06/2022, 12:10
Περαστικά, να έχεις μια καλή, πλήρη και όσο γίνεται ταχύτερη ανάρρωση.

Όλα τα υπόλοιπα εν καιρώ...

:beer:

gimli
25/06/2022, 12:15
Περαστικά και σιδερένιος φίλε...

PaNick67
25/06/2022, 13:37
Περαστικα κι αγυριστα! Να γινεις γρηγορα καλα, τα υπολοιπα εν καιρω. Τωρα προεχει η αναρρωση!

S705
25/06/2022, 14:04
σου εύχομαι να έχεις μια καλή ανάρρωση και σύντομη.

όσο για το άλλο θέμα .....μην γελάσεις και μην το πάρεις προσβλητικά,ένας ψυχολόγος θα σε βοηθήσει πάρα πολύ να βρεις τα πατήματα σου ξανά.

billy84
25/06/2022, 14:29
Περαστικά φίλε μου. Δυστυχώς αυτό που ζεις είναι μέσα στα άσχημα των 2 τροχών.

telegonos
25/06/2022, 14:37
Δυστυχώς 14 χρόνια από την αγορά της πρώτης cb400, και με τελευταίο σταθμό το εξαιρετικό street triple r, μοιάζει να έφτασε το τέλος της μοτοσυκλετικης μου διαδρομής. Αφορμή τι άλλο, ένα ατύχημα, μια "κακιά στιγμή". Ένας παππούς που βιάστηκε να βγει από το στοπ, και ήθελε να κόψει δρόμο στρίβοντας παράνομα. Είμαι από αυτούς που νομιζαν ότι όταν προσέχεις και για τους άλλους δύσκολα την "πατάς", όμως διαψεύστηκα πανηγυρικά. Ένα σπασμένο ισχίο, ένα χειρουργείο, πόνοι και ταλαιπωρία μου έμειναν ενθύμιο. 1 περιστατικό σε 14 χρόνια, που θα μπορούσε να είναι και το μοναδικο - ή τελευταίο. Λυπάμαι για το μηχανάκι, λυπάμαι ακόμα περισσότερο για την ταλαιπωρία των οικείων μου να με νταντευουν, και λυπάμαι επίσης για τον εγωισμό και την ψυχολογία μου που έχουν πιάσει πάτο. Εύχομαι σε όλους σας καλούς δρόμους και μακριά από αναποδιές, να θυμάστε ότι η "κακιά στιγμή" μπορεί να κρύβεται οπουδήποτε, οποιαδήποτε στιγμή.

Σιγά την καριέρα. Ούτε καν πολύχρονη ήταν. Και άμα είναι για ένα ατύχημα να κάνεις Διαλιανίδεια πόστ τύπου ''ηρθε το τέλος'' λες και βλέπουμε σκετς από το Ρετιρέ, δεν πρέπει να ήσουν καν παθιασμένος.

''εξαιρετικό'' το Triple αλλά παρακάτω το αποκαλείς ''μηχανάκι''. Τι εξαιρετικό ήταν άμα ηταν μηχανΑΚΙ, ανάξιο να το πεις μηχανή δλδ.

Στο καλό και να προσέχεις. Μην γίνεσαι drama queen σε κάθε περίπτωση.

panavour
25/06/2022, 15:35
Κουραγιο,και θα το ξεπερασεις.Ο χρονος ειναι ο καλυτερος γιατρος.

bulmont
25/06/2022, 17:39
Περαστικά και ποτέ ξανά ατυχήματα να μην έχεις.
Πρίν από δέκα μήνες ακριβώς το ίδιο έπαθε φίλη και ακόμα τραβιέται με γιατρούς
και φυσιοθεραπείες.
Μην σε παίρνει από κάτω, έτσι είναι η ζωη μας μιά λαδάτη, μιά ξυδάτη...........


Σιγά την καριέρα. Ούτε καν πολύχρονη ήταν. Και άμα είναι για ένα ατύχημα να κάνεις Διαλιανίδεια πόστ τύπου ''ηρθε το τέλος'' λες και βλέπουμε σκετς από το Ρετιρέ, δεν πρέπει να ήσουν καν παθιασμένος.

''εξαιρετικό'' το Triple αλλά παρακάτω το αποκαλείς ''μηχανάκι''. Τι εξαιρετικό ήταν άμα ηταν μηχανΑΚΙ, ανάξιο να το πεις μηχανή δλδ.

Στο καλό και να προσέχεις. Μην γίνεσαι drama queen σε κάθε περίπτωση.

Δηλαδή από πόσα χρόνια και μετά θεωρείσαι καριερίστας μοτοσυκλεττιστής κι' έχεις δικαίωμα λόγου;;;;

panavour
25/06/2022, 17:56
Μην γίνεσαι drama queen σε κάθε περίπτωση.

Ρε κοιτα ποιος μιλαει για κορυφαια του δραματος.:lol::bawl:


https://el.wikipedia.org/wiki/%CE%A4%CE%B7%CE%BB%CE%AD%CE%B3%CE%BF%CE%BD%CE%BF%CF%82

o_gavros
25/06/2022, 18:51
Σιγά την καριέρα. Ούτε καν πολύχρονη ήταν. Και άμα είναι για ένα ατύχημα να κάνεις Διαλιανίδεια πόστ τύπου ''ηρθε το τέλος'' λες και βλέπουμε σκετς από το Ρετιρέ, δεν πρέπει να ήσουν καν παθιασμένος.

''εξαιρετικό'' το Triple αλλά παρακάτω το αποκαλείς ''μηχανάκι''. Τι εξαιρετικό ήταν άμα ηταν μηχανΑΚΙ, ανάξιο να το πεις μηχανή δλδ.

Στο καλό και να προσέχεις. Μην γίνεσαι drama queen σε κάθε περίπτωση.

Θα μπορουσες απλά να συνεχίσεις τη μέρα σου χωρίς να γίνεις για άλλη μια φορά αναγωγος.
Εσυ όμως όχι, πρεπει κάθε φορά να φέρεις την προσοχη σε σενα, πρέπει να τονώσεις τον πληγωμενο ανδρισμό σου γράφοντας με το άθλιο και άκρως πατρονιαρικο υφος σου.
Ειλικρινά απορώ τι κάνεις τόσα χρόνια, με τόσα διαφορετικά παρατσούκλια , εδώ μέσα, αφου ειναι προφανες ότι δεν σου κάνουμε.

georgetb
25/06/2022, 19:15
Σας ευχαριστώ όλους για τις ευχές σας, είναι πολύ σημαντικό για εμένα να δέχομαι λόγια συμπαράστασης σε αυτήν την δύσκολη στιγμή μου. Θα ήθελα εκ μέρους μου να σας υπενθυμίσω τον συνεχή κίνδυνο στον οποίο είμαστε εκτεθειμένοι όλοι μας αλλά και τις άσχημες συνέπειες που μπορεί να ακολουθούν μετά από ένα ατύχημα. Φοράτε πάντα τον προστατευτικό σας εξοπλισμό και μην επαναπαυεστε. Ελπίζω όντως ο χρόνος να λειτουργήσει υπέρ μου και να επιστρέψω στο χώρο που τόσο αγαπώ.

sapila racing
25/06/2022, 21:16
Μην το βαζεις κατω ετσι ευκολα.
Θελει προσπαθεια αλλα μπορείς επανελθεις.
Περαστικά ευχομαι.

sapila racing
25/06/2022, 21:18
Σιγά την καριέρα. Ούτε καν πολύχρονη ήταν. Και άμα είναι για ένα ατύχημα να κάνεις Διαλιανίδεια πόστ τύπου ''ηρθε το τέλος'' λες και βλέπουμε σκετς από το Ρετιρέ, δεν πρέπει να ήσουν καν παθιασμένος.

''εξαιρετικό'' το Triple αλλά παρακάτω το αποκαλείς ''μηχανάκι''. Τι εξαιρετικό ήταν άμα ηταν μηχανΑΚΙ, ανάξιο να το πεις μηχανή δλδ.

Στο καλό και να προσέχεις. Μην γίνεσαι drama queen σε κάθε περίπτωση.

Εισαι απαραδεκτος και χειροτερεύεις κιόλας.
Μια και εισαι όπως γνωρίζεις και με δανεικό χρόνο εδω εγω θα σου ριξω ακόμα μια καρτα ετσι γιατι με χαλαει ο τροπος που απαντας σε τετοιο thread. :a06:

husky21
25/06/2022, 22:24
Σας ευχαριστώ όλους για τις ευχές σας, είναι πολύ σημαντικό για εμένα να δέχομαι λόγια συμπαράστασης σε αυτήν την δύσκολη στιγμή μου. Θα ήθελα εκ μέρους μου να σας υπενθυμίσω τον συνεχή κίνδυνο στον οποίο είμαστε εκτεθειμένοι όλοι μας αλλά και τις άσχημες συνέπειες που μπορεί να ακολουθούν μετά από ένα ατύχημα. Φοράτε πάντα τον προστατευτικό σας εξοπλισμό και μην επαναπαυεστε. Ελπίζω όντως ο χρόνος να λειτουργήσει υπέρ μου και να επιστρέψω στο χώρο που τόσο αγαπώ.

Περαστικα σου και ποτε ξανα..Ημουν στην ιδια θεση με σενα πριν 3 χρονια και εκανα πανω απο 6μηνο να καβαλησω
Μετα τις πρωτες δυσκολες μερες του πονου και της σκεψης οτι ισως θα ξαναγινει το ιδιο μολις καβαλησεις θα δεις οτι σιγα σιγα θα σου φευγει και θα ερχεται η ανυπομονησια να ξανακαβαλησεις
Οσο ανακτας περισσοτερο τις δυναμεις σου η καυλα να ξαναβαλεις μπρος την μηχανη σου ολο και θα μεγαλωνει και θα υπερνικαται το συναισθημα που εχεις τωρα
Εε και καπου εκει στην 3η βολτα θα εχεις ηδη ξεχασει τα παντα

borgiriadis1
25/06/2022, 23:27
Περαστικά ρε συ και μην σε παίρνει από κάτω. Όπως αναφέρθηκε όλοι λίγο πολύ έχουμε βρεθεί σε τέτοια φάση. Εγώ σκέψου έχω φτάσει στο άλλο επίπεδο. Μετά από πααααρα πολλές πτώσεις μέσα στην πίστα (με το pit bike που δεν παθαίνει τπτ) σκέφτομαι ότι έχω τόσο τετριμμένη στο μυαλό μου την πτώση που άρχισα να φοβάμαι ότι θα πέσω σαν μλκς με το 1000 και θα πάθω μεγάλη ζημιά.

Christos ktm R
26/06/2022, 01:32
Περαστικά σου κ σιδερένιος,ολα τα υπολοιπα θα ερθουν στην ωρα τους ξανα.

katsar
26/06/2022, 09:00
Περαστικά και καλή ανάρρωση και από εμένα.
Μην σε παίρνει από κάτω (2 χειρουργεία και βίδες εδώ ) θα περάσει ο καιρός και θα είσαι κούκλος ξανά ,υπομονή.Είναι ζόρι αλλα θα περάσει .
Καβαλάς τόσα χρόνια ,δεν φεύγει :wave2:

doctor_john
26/06/2022, 10:44
Περαστικά φίλε! Είναι πολύ το κτύπημα και πολύ φυσιολογικές οι σκέψεις που κάνεις μετά από αυτό.
Εστίασε στην σωστή διατροφή και τις συνθήκες που θα σου πουν οι γιατροί σου έτσι ώστε να βοηθήσεις το σώμα σου
να επισκευάσει το σημείο.

Δυστυχώς ξέρω άλλους δύο φίλους μου με σοβαρό πρόβλημα στο ισχίο, επαγγελματίες αθλητές.
Ταλαιπωρήθηκαν αρκετά αλλά μετά την επέμβαση είδα γρήγορη ανάρρωση και στους δύο και μετά
λειτουργικότητα, τουλάχιστον απο όσα βλέπω.

καβαλάνε και οι δύο, ο ένας και ποδήλατο.

zoslen
26/06/2022, 15:30
Περαστικα και μην σε παιρνει απο κατω...!
Δυστυχως τα ατυχηματα ειναι μερος της ζωης, θα μπορουσε να συμβει και με αυτοκινητο και με τα ποδια με την ιδια ακριβως καταληξη... Εφοσον ο αλλος ηταν φονιας, ηταν αναποφευκτο δυστυχως...
Εισαι ζωντανος και θα θεραπευτεις σιγα σιγα, αυτο μετραει!
Καλη δυναμη!

CorpseAlive
27/06/2022, 09:53
Περαστικά και σιδερένιος! Ελπίζω να πηγαίνουν όλα ομαλά.
2 συμβουλές από το μετερίζι μου , μην πετάξεις τίποτα από όσες δαπάνες κάνεις.
Βγάλε φωτογραφίες όλα τα τραύματα σου , τώρα που είναι σε έξαρση.
Βγάλε φωτογραφίες τα προσωπικά σου είδη-μηχανή.
Ζήτα γνωματεύσεις από κάθε γιατρο-φυσικοθεραπευτή για την σωματική σου βλάβη. (ιδανικά από δημόσιο νοσοκομείο)
Κράτα τα αρχείο όλα αυτά .

nikos_abel
27/06/2022, 13:31
Καταρχήν και για τέλος μόνο περαστικά να είναι.

Όλα τα άλλα θα έρθουν αν έρθουν, στην ώρα τους και εσύ είσαι ο μόνος που ξέρει
καλύτερα.

est
27/06/2022, 15:46
Περαστικά, δύναμη και πλήρη αποκατάσταση σου εύχομαι. Άσε το χρόνο να περάσει και βλέπεις τι θα κάνεις.

strokt up
28/06/2022, 23:20
Περαστικά και αγύριστα. Δώσε λίγο χρονο στον ευαυτό σου και στον εξωτερικό και στον εσωτερικό. Το πρώτο ατύχημα-πτώση επηρεάζει πάντα και τον δεύτερο.

Lioulios
29/06/2022, 01:19
2,3,4 ροδες , καθολου ροδες ...who cares ?
Μια αστραπη ειναι η ζωη
Και στ' άναμα που κανει,
Ότι προλαβει ο ανθρωπος .
Τα υπολοιπα τα χανει .

Να σαι γερος και δυνατος οτι και αν κανεις .