PDA

View Full Version : Με χτύπησε κι έφυγε...



Katerina10
29/06/2022, 22:53
Καλησπέρα σε όλους.
Τη βοήθειά σας αν γνωρίζετε.

Σήμερα ένας που είχε παρκάρει μπροστά από τη μοτοσυκλέτα μου όπως έκανε όπισθεν ώστε να ξεπαρκάρει, με χτύπησε στο μπροστινό φτερό και σηκώθηκε κι έφυγε. Κατέγραψα τη πινακίδα του. Το χτύπημα δεν ήταν δυνατό ώστε να ρίξει τη μηχανή αλλά αρκετό ώστε να ακουστεί ένα μπαμ νυχτιάτικα. Κατέβηκα και με το φλας του κινητού είδα ένα σημάδι-βαθουλωματάκι στη μύτη του μπροστινού φτερού και το πλαινό σταντ είχε κάνει μία γραμμή στο δρόμο 5-6 εκατοστών από το σπρώξιμο. Αφήνω πάντα πρώτη στο κιβώτιο όταν παρκάρω. Ενημέρωσα τον ασφαλιστή μου και μου πρότεινε να δω την ζημιά το πρωί και αν θέλω να τον πάρω ώστε να κυνηγήσει τον οδηγό.

Το ερώτημα μου είναι αν σε τέτοιο χτύπημα πέρα από την οπτική ζημιά στο φτερό π.χ. το σημάδι-βαθούλωμα της μύτης, μπορεί να προκληθεί και κάτι άλλο μη εμφανές στο μάτι. Όπως πρόβλημα σε δισκόπλακα, τιμόνι, ή ακόμη και κιβώτιο λόγω του ότι είχα πρώτη.
Θα την οδηγήσω αύριο δοκιμαστικά και θα πάρω και τον μάστορα ένα τηλ αλλά επειδή τον ξέρω, πέρα από το φτερό δεν πρόκειται να ψάξει κάτι άλλο.

Επίσης, όταν χτυπάνε παραρκαρισμένο και φεύγουν και υπάρχει υλική μόνο ζημιά, ποινικά παίρνει κάτι?

panavour
29/06/2022, 23:02
Καλησπέρα σε όλους.
Τη βοήθειά σας αν γνωρίζετε.

Σήμερα ένας που είχε παρκάρει μπροστά από τη μοτοσυκλέτα μου όπως έκανε όπισθεν ώστε να ξεπαρκάρει, με χτύπησε στο μπροστινό φτερό και σηκώθηκε κι έφυγε. Κατέγραψα τη πινακίδα του. Το χτύπημα δεν ήταν δυνατό ώστε να ρίξει τη μηχανή αλλά αρκετό ώστε να ακουστεί ένα μπαμ νυχτιάτικα. Κατέβηκα και με το φλας του κινητού είδα ένα σημάδι-βαθουλωματάκι στη μύτη του μπροστινού φτερού και το πλαινό σταντ είχε κάνει μία γραμμή στο δρόμο 5-6 εκατοστών από το σπρώξιμο. Αφήνω πάντα πρώτη στο κιβώτιο όταν παρκάρω. Ενημέρωσα τον ασφαλιστή μου και μου πρότεινε να δω την ζημιά το πρωί και αν θέλω να τον πάρω ώστε να κυνηγήσει τον οδηγό.

Το ερώτημα μου είναι αν σε τέτοιο χτύπημα πέρα από την οπτική ζημιά στο φτερό π.χ. το σημάδι-βαθούλωμα της μύτης, μπορεί να προκληθεί και κάτι άλλο μη εμφανές στο μάτι. Όπως πρόβλημα σε δισκόπλακα, τιμόνι, ή ακόμη και κιβώτιο λόγω του ότι είχα πρώτη.
Θα την οδηγήσω αύριο δοκιμαστικά και θα πάρω και τον μάστορα ένα τηλ αλλά επειδή τον ξέρω, πέρα από το φτερό δεν πρόκειται να ψάξει κάτι άλλο.

Επίσης, όταν χτυπάνε παραρκαρισμένο και φεύγουν και υπάρχει υλική μόνο ζημιά, ποινικά παίρνει κάτι?

Οχι μονο αστικη ευθυνη.

CorpseAlive
30/06/2022, 00:55
Καλησπέρα σε όλους.
Τη βοήθειά σας αν γνωρίζετε.

Σήμερα ένας που είχε παρκάρει μπροστά από τη μοτοσυκλέτα μου όπως έκανε όπισθεν ώστε να ξεπαρκάρει, με χτύπησε στο μπροστινό φτερό και σηκώθηκε κι έφυγε. Κατέγραψα τη πινακίδα του. Το χτύπημα δεν ήταν δυνατό ώστε να ρίξει τη μηχανή αλλά αρκετό ώστε να ακουστεί ένα μπαμ νυχτιάτικα. Κατέβηκα και με το φλας του κινητού είδα ένα σημάδι-βαθουλωματάκι στη μύτη του μπροστινού φτερού και το πλαινό σταντ είχε κάνει μία γραμμή στο δρόμο 5-6 εκατοστών από το σπρώξιμο. Αφήνω πάντα πρώτη στο κιβώτιο όταν παρκάρω. Ενημέρωσα τον ασφαλιστή μου και μου πρότεινε να δω την ζημιά το πρωί και αν θέλω να τον πάρω ώστε να κυνηγήσει τον οδηγό.

Το ερώτημα μου είναι αν σε τέτοιο χτύπημα πέρα από την οπτική ζημιά στο φτερό π.χ. το σημάδι-βαθούλωμα της μύτης, μπορεί να προκληθεί και κάτι άλλο μη εμφανές στο μάτι. Όπως πρόβλημα σε δισκόπλακα, τιμόνι, ή ακόμη και κιβώτιο λόγω του ότι είχα πρώτη.
Θα την οδηγήσω αύριο δοκιμαστικά και θα πάρω και τον μάστορα ένα τηλ αλλά επειδή τον ξέρω, πέρα από το φτερό δεν πρόκειται να ψάξει κάτι άλλο.

Επίσης, όταν χτυπάνε παραρκαρισμένο και φεύγουν και υπάρχει υλική μόνο ζημιά, ποινικά παίρνει κάτι?

Σχετικά με το ποινικό σκέλος που ρωτάς, είναι φθορα ξένης ιδιοκτησίας και συγκεκριμένα κατ'εγκληση διωκόμενο καθώς είναι μικρής αξίας η βλάβη που έχεις υποστεί. (είτε κάνει 10 ευρώ είτε 500 ευρώ πάλι θεωρείται μικρή βλάβη στο ποινικό).
Να δηλώσεις την ζημιά ούτως ή άλλως και να το πας σε μάστορα. Αν δεν θέλει τίποτα καλώς. Αν πάλι θέλει πάλι καλώς γιατί δήλωσες την ζημία.

Katerina10
30/06/2022, 01:54
Σχετικά με το ποινικό σκέλος που ρωτάς, είναι φθορα ξένης ιδιοκτησίας και συγκεκριμένα κατ'εγκληση διωκόμενο καθώς είναι μικρής αξίας η βλάβη που έχεις υποστεί. (είτε κάνει 10 ευρώ είτε 500 ευρώ πάλι θεωρείται μικρή βλάβη στο ποινικό).
Να δηλώσεις την ζημιά ούτως ή άλλως και να το πας σε μάστορα. Αν δεν θέλει τίποτα καλώς. Αν πάλι θέλει πάλι καλώς γιατί δήλωσες την ζημία.

Ευχαριστώ. Θα το δηλώσω το πρωί. Ελπίζω πέρα από το σημάδι στο φτερό να μην έχει κάτι άλλο. Θα έπρεπε να τιμωρούνται όσοι χτυπούν και αδιαφορούν. Λες και θα τα έβαζε από τη τσέπη του...Πραγματικά αν άφηνε σημείωμα ζητώντας συγγνώμη και δεν είχα ζημιά πέρα από το σημάδι, θα του έλεγα δεν βαριέσαι... Αλλά τώρα μου την έχει δώσει.

doctor_john
30/06/2022, 08:41
Καλύτερα να σκεφτείς πως όλοι έχουμε μια γρατζουνιά και να μην σε στενοχωρεί ιδιαίτερα.
Για να κάνεις εσύ έναν πρώτο έλεγχο, πρώτα κοιτάς παντού για σπασίματα - ρωγμές, πιέζεις την ανάρτηση
να δουλέψει σταματημένο και παρατηρείς, ξεκινάς με μικρή ταχύτητα και φρενάρεις με το εμπρός για να παρατηρήσεις ξανά.

Ολοι έχουμε υπόψιν ότι θα πάμε για συντήρηση χρώματος κάποια στιγμή και το παίρνουμε καλύτερα.
Αν θες βάλε και μια φωτό από την γρατζουνιά μήπως είναι εύκολη η επισκευή.

aetomenios
30/06/2022, 09:14
Καλό είναι να μην σκας εάν είναι τόσο μικρή η ζημιά,γιατί είναι θέμα καθημερινότητας κάτι τέτοια και σε όλους μας σχεδόν έχει συμβεί κάτι παρόμοιο.

CorpseAlive
30/06/2022, 11:22
Ευχαριστώ. Θα το δηλώσω το πρωί. Ελπίζω πέρα από το σημάδι στο φτερό να μην έχει κάτι άλλο. Θα έπρεπε να τιμωρούνται όσοι χτυπούν και αδιαφορούν. Λες και θα τα έβαζε από τη τσέπη του...Πραγματικά αν άφηνε σημείωμα ζητώντας συγγνώμη και δεν είχα ζημιά πέρα από το σημάδι, θα του έλεγα δεν βαριέσαι... Αλλά τώρα μου την έχει δώσει.

Για την οικονομία της συζήτησης. Δεν υπάρχει κανένας λόγος να ασχοληθείς με το ποινικό σκέλος, δεν πρόκειται να ασχοληθεί κανένας εισαγγελέας σοβαρά και κατά πάσα πιθανότητα θα τεθεί και αρχείο.
Από εκεί και πέρα περί ορέξεως κολοκυθόπιτα.

rainmike
30/06/2022, 14:48
Αν έχεις φωτογραφια την πινακιδα του κάτι μπορεί να κάνεις.
Αν εχεις απλά τον αριθμό, μπέρδεμα.
Λογικά το μηχανάκι σου δεν εχει κάτι.
Μην το σκέφτεσαι ,εγώ ετσι απλά βρήκα το πισω αριστερό φλασακι της μηχανής σπασμενο.
Δεν έκανα κάτι απλά μετά απο κάνα 2 μηνες έσπασα μονος μου καταλάθος το δεξί:D

Katerina10
30/06/2022, 18:09
Καλύτερα να σκεφτείς πως όλοι έχουμε μια γρατζουνιά και να μην σε στενοχωρεί ιδιαίτερα.
Για να κάνεις εσύ έναν πρώτο έλεγχο, πρώτα κοιτάς παντού για σπασίματα - ρωγμές, πιέζεις την ανάρτηση
να δουλέψει σταματημένο και παρατηρείς, ξεκινάς με μικρή ταχύτητα και φρενάρεις με το εμπρός για να παρατηρήσεις ξανά.

Ολοι έχουμε υπόψιν ότι θα πάμε για συντήρηση χρώματος κάποια στιγμή και το παίρνουμε καλύτερα.
Αν θες βάλε και μια φωτό από την γρατζουνιά μήπως είναι εύκολη η επισκευή.

Χαιρετώ τους συμφορουμίτες!

Το φτερό πέρα από το σημάδι έχει και ρωγμή συνεπώς πάει για αλλαγή. Κόστος τουλάχιστον 100 ευρώ, βάλε και κανά 20αρικο εργασία. Δεν γίνεται να μην σκάω γιατί δεν δέχομαι να χτυπάει κάποιος κάποιον και να φεύγει ενώ θα μπορούσε να κάνει μία απλή δήλωση στην ασφαλιστική του (ένα τηλέφωνο είναι). Την πήγα και βόλτα τη μηχανή, δεν παρατήρησα κάτι άλλο στη συμπεριφορά της ή στην ανάρτηση.

Δεν δέχομαι το ότι "δεν βαριέσαι, καθημερινότητα είναι να χτυπάμε κάποιον και να φεύγουμε". Καθημερινότητα θα έπρεπε να είναι εφόσον κάναμε μαλ@κία να ζητήσουμε συγγνώμη και να διορθώσουμε τη ζημιά.

Μίλησα με τον ασφαλιστή μου και θα κοιτάξει να βρει την ασφαλιστική του άλλου ώστε να του ζητήσουν να κάνει δήλωση. Περιμένω νέα του.

Όταν λες "συντήρηση χρώματος" τι εννοείς??? Υπάρχει κάποια διαδικασία?

toyar
30/06/2022, 18:27
εχεις νομικη προστασια στο ασφαλιστηριο σου;

Katerina10
30/06/2022, 19:14
εχεις νομικη προστασια στο ασφαλιστηριο σου;

Όχι, δεν έχω νομική προστασία.

toyar
30/06/2022, 19:17
τοτε αν καταφερει κατι ο ασφαλιστης σου......
δεν υπαρχει αλλη αντιμετωπιση και δεν αξιζει το χρονο και τη στενοχωρια

Panos76
01/07/2022, 13:26
Το φτερό πέρα από το σημάδι έχει και ρωγμή συνεπώς πάει για αλλαγή. Κόστος τουλάχιστον 100 ευρώ, βάλε και κανά 20αρικο εργασία. Δεν γίνεται να μην σκάω γιατί δεν δέχομαι να χτυπάει κάποιος κάποιον και να φεύγει ενώ θα μπορούσε να κάνει μία απλή δήλωση στην ασφαλιστική του (ένα τηλέφωνο είναι).

Πράγματα που θα έπρεπε να είναι αυτονόητα σε Ευρωπαϊκό έδαφος μετά από 2.500+ πολιτισμικής εξέλιξης. Αντί αυτού, κάνουμε βήματα προς τα πίσω.

Για τη συντήρηση ο doc λογικά εννοεί κάποιο κέρωμα ή/και γυάλισμα.

doctor_john
01/07/2022, 14:08
Όλοι τα νοιαζόμαστε παιδιά, απλά λέω ότι είναι λογικότερο να υπολογίζεις 150ε επισκευή χρώματος κάποια στιγμή απο το να στεναχωριέσαι κάθε τόσο..
Μπορείς να προστατεύσεις και να μαζεύεις τις δικές σου χαλαρές γρατζουνιές. Του κάθε ζώου που ξεπαρκάρει έτσι..

Katerina10
01/07/2022, 20:11
Δεν έχω κάποιο νεότερο από τον ασφαλιστή μου. Λογικά από βδομάδα. Θεωρητικά κάπου εδώ στη γειτονιά θα μένει ή θα εργάζεται ο τύπος. Κάπου θα τον πετύχω, δεν μπορεί, να του τα ψάλλω λίγο.

Το να κάνεις τα αυτονόητα σε αυτη την χώρα είναι άθλος!

OldMan
04/07/2022, 11:42
Κοπελια (κυρια, δεσποινις ή οτι..)

Δεν μαζευομαστε 5-6 με γκαζοταναλιες και καμινετα, να το διευθετήσουσε το ζητημα..??
(και βρισκουμε και κανα-δυο "θεωρητικους" να ντυσουν την ολη ιστορία με politically correct προεκτάσεις του σημαίνοντος και σημαινόμενου..)

Bowleno
04/07/2022, 12:56
Κοπελια (κυρια, δεσποινις ή οτι..)

Δεν μαζευομαστε 5-6 με γκαζοταναλιες και καμινετα, να το διευθετήσουσε το ζητημα..??
(και βρισκουμε και κανα-δυο "θεωρητικους" να ντυσουν την ολη ιστορία με politically correct προεκτάσεις του σημαίνοντος και σημαινόμενου..)

Είσαι κακός εσύ:lol:

katsar
04/07/2022, 13:35
Marcellus Wallace approves .

panavour
04/07/2022, 13:47
Κοπελια (κυρια, δεσποινις ή οτι..)

Δεν μαζευομαστε 5-6 με γκαζοταναλιες και καμινετα, να το διευθετήσουσε το ζητημα..??
(και βρισκουμε και κανα-δυο "θεωρητικους" να ντυσουν την ολη ιστορία με politically correct προεκτάσεις του σημαίνοντος και σημαινόμενου..)

https://www.youtube.com/watch?v=dFQ7OeA1nT0

OldMan
04/07/2022, 13:48
Είσαι κακός εσύ:lol:

Μα, συγνωμη και με το μπαρΝΤον δηλαδης..

Προτεινεις να αφησουμε την παθουσα να προβει σε τόσο απανθρωπες, σκληρές και βάναυσες ενεργειες, όπως διατείνεται οτι προτίθεται..??

Κάπου θα τον πετύχω, δεν μπορεί, να του τα ψάλλω λίγο.

billy84
04/07/2022, 14:34
Μα, συγνωμη και με το μπαρΝΤον δηλαδης..

Προτεινεις να αφησουμε την παθουσα να προβει σε τόσο απανθρωπες, σκληρές και βάναυσες ενεργειες, όπως διατείνεται οτι προτίθεται..??



Ποτέ δεν ξέρεις! Μπορεί να έχει βαρύ χέρι η Κατερίνα! Μη σου τύχει :lol:

telegonos
04/07/2022, 15:34
Βαρύ χέρι δεν ξέρω, ο αγαπημένος της χαρακτήρας στα Φιλαράκια, κάτι μου λέει είναι η Μόνικα.

CorpseAlive
04/07/2022, 15:50
Κοπελια (κυρια, δεσποινις ή οτι..)

Δεν μαζευομαστε 5-6 με γκαζοταναλιες και καμινετα, να το διευθετήσουσε το ζητημα..??
(και βρισκουμε και κανα-δυο "θεωρητικους" να ντυσουν την ολη ιστορία με politically correct προεκτάσεις του σημαίνοντος και σημαινόμενου..)

Μεγαλύτερες πιθανότητες επιτυχίας από την μήνυση πάντως θα έχει.

dankannn
07/07/2022, 12:54
Απλά για να μην έχεις αυτού του είδους τα προβλήματα καλό θα είναι να μην το αφήνεις στον δρόμο και μάλιστα ανάμεσα σε αυτοκίνητα.
Καλύτερα σε πεζοδρόμιο αλλά με τρόπο που να μην ενοχλείς τους πεζούς- καροτσάκια κλπ.

panoSSSSSS555
20/04/2023, 23:09
καλησπερα σε ολη την ομαδα ειμαι απελπισμενος και χρειαζομαι αμεσα βοηθεια ..εχθες ημουν παρκαρισμενος τελειως νομιμα ,οχι στο πεζοδρομιο κανονικα στον δρομο, το επαναλαμβανω τελειως νομιμα..Επειτα ανεβηκα στο σπιτι της κοπελας μου για να κοιμηθω την επομενη μερα που ξυπνησα βρηκα τη μηχανη μου παρκαρισμενη σε διαφορετικο σημειο και ολη την πλευρα στα δεξια δαρμενη.Τοτε καταλαβα οτι καποιος την εριξε και εφυγε..κλασικο .....500 ευρω ζημια για to gsx r 1000 k4,αλλα δεν ειναι εκει το προβλημα...μετα απο μερικες μερες με πηρε ο ασφαλιστης μου και μου ειπε οτι οταν επεσε το μηχανακι μου απο παρκαρισμενο [[οταν μου το εριξαν δηλαδη]]επεσε σε καποιο αλλο αυτοκινητο κανοντας του βαθουλωμα και τωρα μου ζηταν τα ρεστα και απο πανω δεν φτανει που εχω 800 ευρω ζημια χωρις να κανω τιποτα ΠΑΡΚΑΡΙΣΜΕΝΟΣ ΚΟΙΜΟΜΟΥΝΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ.....κΑΛΟΥΜΕ Ν ΑΠΛΗΡΩΣΩ ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΛΛΟΝ ΠΟΥ ΣΤΗΝ ΤΕΛΙΚΗ ΔΕΝ ΤΟ ΕΡΙΞΑ ΕΓΩ ..ΗΜΟΥΝ ΠΑΡΚΑΡΙΣΜΕΝΟΣ ΝΟΜΙΜΑ ΚΟΙΜΟΜΟΥΝ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ..Εχω κανει αρνητικη εννοειται και τωρα θελω την γνωμη σας παρακαλω..

kostaskk
21/04/2023, 00:56
Νομίζω ότι το τελείως νόμιμα είναι παράλληλα στον δρόμο όπως τα αυτοκίνητα και όχι κάθετα,, αν το είχες έτσι θα έπεφτε στο πεζοδρόμιο η στο δρόμο και όχι σε αυτοκίνητο, άρα λογικά το είχες κάθετα να κοιτάει το πεζοδρόμιο και πολύ κοντά παρκαρισμένα για αυτό έπεσε πάνω σε αυτοκινητο.. αλλά και πάλι δεν φταις εσύ άλλος το έριξε.. κάμερες δεν τον πήραν?
Μήπως είναι γείτονας που παρκάρει εκεί κοντά; Ελενξες κοντινά αυτοκίνητα για χρώμα,γρατσουνιές στους προφυλακτήρες?

Παρκαροντας έξω κινδυνεύεις από τον κάθε ημίθεο παπαριωνα..

είτε είναι πεζος που δεν ξέρει να περπατάει-βλέπει και θα πέσει πάνω στον καθρέπτη ξερυθμιζοντας,σπάζοντας τον, είτε πιτσιρίκια που θα την ακουμπισουν,γρατζουνισουν ανέβουν πανω για να βγούνε φοτο χωρίς λόγο, θειτσα 70 χρόνων που δεν ξέρει να ξεπαρκαρει Σμαρτ από θέση στάθμευσης τριαξονικου και κλέφτες.. η ότι άλλο,,,

Για αυτό μόνο κλειστό πάρκινγκ,, εγώ δεν αφήνω μηχανή έξω ποτέ,,, αν χρειαστεί παρκάρω κάπου μακριά από άλλα οχήματα και σημεία διέλευσης πεζών και σε σημείο να το βλέπω άμεσα από εκεί που κάθομαι και μετά ξανά μέσα στο γκαράζ,,. Ακόμα και στο παπί που πάλι προσέχω όλο κ κάποιος θα βρεθεί μέσα στην μέρα να κάνει την μλκια του..

lospsi
21/04/2023, 08:36
Δεν καταλαβαίνω γιατί έκανες αρνητική, εφόσον σε καλύπτει η ασφάλεια σου στην ζημιά του άλλου.
Το κακο έγινε για σένα που έφυγε ο άλλος, εσύ γιατί να κάνεις το ίδιο στον επόμενο που έπαθε ζημιά?

PortisHead
21/04/2023, 09:59
Κάπου θα τον πετύχω, δεν μπορεί,...

Απο εδώ επρεπε να ξεκινησεις :lol:

motojojo
21/04/2023, 10:10
Δεν καταλαβαίνω γιατί έκανες αρνητική, εφόσον σε καλύπτει η ασφάλεια σου στην ζημιά του άλλου.
Το κακο έγινε για σένα που έφυγε ο άλλος, εσύ γιατί να κάνεις το ίδιο στον επόμενο που έπαθε ζημιά?

Γιατι να αναλάβει την ευθύνη για κάτι που δεν φταίει;

Το ότι πληρώνει η ασφάλεια δεν σημαίνει ότι μπορουμε να ζητάμε ότι ναναι αποζημειώσεις.

Δεν κανει τίποτα στον επόμενο που έπαθε ζημιά, στην ιδια μοιρα είναι και οι δυο.

dankannn
21/04/2023, 13:23
καλησπερα σε ολη την ομαδα ειμαι απελπισμενος και χρειαζομαι αμεσα βοηθεια ..εχθες ημουν παρκαρισμενος τελειως νομιμα ,οχι στο πεζοδρομιο κανονικα στον δρομο, το επαναλαμβανω τελειως νομιμα..Επειτα ανεβηκα στο σπιτι της κοπελας μου για να κοιμηθω την επομενη μερα που ξυπνησα βρηκα τη μηχανη μου παρκαρισμενη σε διαφορετικο σημειο και ολη την πλευρα στα δεξια δαρμενη.Τοτε καταλαβα οτι καποιος την εριξε και εφυγε..κλασικο .....500 ευρω ζημια για to gsx r 1000 k4,αλλα δεν ειναι εκει το προβλημα...μετα απο μερικες μερες με πηρε ο ασφαλιστης μου και μου ειπε οτι οταν επεσε το μηχανακι μου απο παρκαρισμενο [[οταν μου το εριξαν δηλαδη]]επεσε σε καποιο αλλο αυτοκινητο κανοντας του βαθουλωμα και τωρα μου ζηταν τα ρεστα και απο πανω δεν φτανει που εχω 800 ευρω ζημια χωρις να κανω τιποτα ΠΑΡΚΑΡΙΣΜΕΝΟΣ ΚΟΙΜΟΜΟΥΝΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ.....κΑΛΟΥΜΕ Ν ΑΠΛΗΡΩΣΩ ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΛΛΟΝ ΠΟΥ ΣΤΗΝ ΤΕΛΙΚΗ ΔΕΝ ΤΟ ΕΡΙΞΑ ΕΓΩ ..ΗΜΟΥΝ ΠΑΡΚΑΡΙΣΜΕΝΟΣ ΝΟΜΙΜΑ ΚΟΙΜΟΜΟΥΝ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ..Εχω κανει αρνητικη εννοειται και τωρα θελω την γνωμη σας παρακαλω..

Πιθανα να ειναι και αυτος που στο εριξε , ρωτα μπας και ειδε κανεις την φαση

panavour
21/04/2023, 13:31
Εφ όσον δεν υπάρχουν κάμερες η μάρτυρες και διαπιστωμένα έχει κάνει ζημιά η μοτό σου σε άλλον τότε θα κάνεις θετική δήλωση και θα πληρώσει η ασφάλεια σου τον θιγομενο.Ακομα και κάμερες να υπήρχαν αν γίνει καραμπολα,ο πρώτος πληρώνει τον δεύτερο ο δεύτερος τον τρίτο και ούτω καθ' εξής.