PDA

View Full Version : Τι μηχανακι να παρω;;;;



Stathis_280
07/07/2022, 12:18
Καλησπερα ειμαι 16 ετων και εχω βγαζω διπλωμα για 50αρακι. Ψαχνω να παρω ενα μηχανακι αλλα δεν θελω να ειναι παπι θα προτιμουσαν ενα μηχανακι πχ daytona hobby 50 και να το μετατρεψω σε 125 εσεις τι θα μου προτινατε εκτος απο παπι και διχρονο;;;



Ευχαριστω

doctor_john
07/07/2022, 12:32
Bullit HERO 50cc ;)

Stathis_280
07/07/2022, 12:40
Bullit HERO 50cc ;)

Ωραιο φιλε μου αλλα ειναι κιγο ακριβο εχεις κατι λιγοτερο απο 2 χιλιαρικα γτ εχω budget μεχρι 1500

OldMan
07/07/2022, 13:04
Καλησπερα ειμαι 16 ετων και εχω βγαζω διπλωμα για 50αρακι. Ψαχνω να παρω ενα μηχανακι αλλα δεν θελω να ειναι παπι θα προτιμουσαν ενα μηχανακι πχ daytona hobby 50 και να το μετατρεψω σε 125

Δεν ξεκινας καλα, μικρε..

Stathis_280
07/07/2022, 13:32
Δεν ξεκινας καλα, μικρε..

Φιλε μου απο τα 11 οδηγουσα το παπι του μπαμπα μ αλλα ποτε δεν με εκανε αισθηση σαν ωραιο μηχανακι. Εχω σχετικα μια εμπειρια οδηγησης σε 125

DoctoR_k6
07/07/2022, 13:42
Δεν ξεκινας καλα, μικρε..

Εγω πιστευω οτι ειναι στον σωστο δρομο. :D

Τι δηλαδη τοσα χρονια πισω που βαζαμε αλλα μοτερ κ αλλαζαμε κυβισμους τι ημασταν...?
Αλλος κυκλοφορουσε με Ζ παπι κ κερνουσε κοσμο κ κοσμακη με το μοτερ του WR... :p

OldMan
07/07/2022, 15:15
Φιλε μου απο τα 11 οδηγουσα το παπι του μπαμπα μ αλλα ποτε δεν με εκανε αισθηση σαν ωραιο μηχανακι. Εχω σχετικα μια εμπειρια οδηγησης σε 125

Βρε λεβεντια μου καμαρωτη..

Ειλικρινα, στα @@ μου η οποιαδήποτε οδηγικη σου εμπειρία (δικα σου τα μυαλα, δικο σου το κεφαλι, δικοι σου και οι γονεις που θα σε κλαινε..)

Εγω απλα μιλαω για το αν και οταν σε τσιμπησουν οι μπατσοι με αναντιστοιχία διπλωματος και μοτερ..

CorpseAlive
07/07/2022, 15:36
Βρε λεβεντια μου καμαρωτη..

Ειλικρινα, στα @@ μου η οποιαδήποτε οδηγικη σου εμπειρία (δικα σου τα μυαλα, δικο σου το κεφαλι, δικοι σου και οι γονεις που θα σε κλαινε..)

Εγω απλα μιλαω για το αν και οταν σε τσιμπησουν οι μπατσοι με αναντιστοιχία διπλωματος και μοτερ..

+ 0 κάλυψη από ασφαλιστική
+ συνυπαιτιότητα ακόμα και να μη φταίει
+ Πρόστιμο
+ Ευθύνη ποινική των γονιών του.

Sotirisxt
07/07/2022, 15:40
Oldman σε κάποιον πρωταρη που ρωτάει για να μάθει και εσύ δεν ξεκινάς καλά..Με γεια του και χαρά του αν έχει το μικρόβιο της βελτίωσης μέσα του..Πόσοι από εμάς δεν εκάναν 72cc τα παπάκια παλιά και μετέπειτα 90 και όσο πάνε..Δεν είδα κάπου να τον συμβουλεύεις για οδήγηση με κράνος μιας και είναι πρωτάρης αλλά ότι θα τον κλαίνε οι γονείς του...και ότι στα @@ σου αν έχει εμπειρία οδήγησης.Αν εσύ που υποτίθεται συμβουλεύεις σαν oldman λες στα @@ μου,!! Που να δεις που σε έχει γραμμένο ο πιτσιρικάς...

rainmike
07/07/2022, 16:36
Oldman σε κάποιον πρωταρη που ρωτάει για να μάθει και εσύ δεν ξεκινάς καλά..Με γεια του και χαρά του αν έχει το μικρόβιο της βελτίωσης μέσα του..Πόσοι από εμάς δεν εκάναν 72cc τα παπάκια παλιά και μετέπειτα 90 και όσο πάνε..Δεν είδα κάπου να τον συμβουλεύεις για οδήγηση με κράνος μιας και είναι πρωτάρης αλλά ότι θα τον κλαίνε οι γονείς του...και ότι στα @@ σου αν έχει εμπειρία οδήγησης.Αν εσύ που υποτίθεται συμβουλεύεις σαν oldman λες στα @@ μου,!! Που να δεις που σε έχει γραμμένο ο πιτσιρικάς...

Μια χαρά του τα πε ογέρος βγηκε ο πιτσιρικάς να μας πει οτι οδηγει απο τα 11 και θα έπρεπε να του χαιδεψουμε τα αυτιά να οδηγεί παράνομα με κράνος.
Πλάκα έχετε ορισμένοι.
Απλά σκεψου αν στα 16 θελει να μετατρέψει το 50αρακι σε 125,θα περιμενει μεχρι τα 24 για να οδηγήσει το χιλιάρι?

Stathis_280
07/07/2022, 16:48
Φιλε μενω σε χωριο με 60 κατοικους για να με βρουν οι μπατσοι μονο αν καλεσει κανεις την αστυνομια (αλλα δν γινεται γτ ολοι σοι ειμαστε) αλλωστε καλα καλα αμξια δεν περνανε οχι μπατσοι!!!

panavour
07/07/2022, 16:53
Χιλιοειπωμενα,και χιλιοθιγμενα θεμματα,που συνηθως οδηγουν σε αντιπαραθεσεις και αντιδικιες.
Οι γεροπουροτεκνοι να συμβουλευουμε ,και οι νεουλες με το μυαλο στο κατω κεφαλι ,αντι για το πανω. (οπως αλλωστε ειμαστε κι εμεις στην ηλικια τους,και τα ιδια καναμε,και γραφαμε στα τρυφερα μας τους τοτε γερους μας).Ολα τριγυρω αλλαζουνε κι ολα τα ιδια μενουν ,που ελεγε και το τραγουδι.:a022::a022::a024::priest:

Sotirisxt
07/07/2022, 17:05
rainmike Προτιμω να έχω πλάκα στα 44 μου παρά να το παίζω κάποιος και καπως σε έναν πιτσιρικά..

motojojo
07/07/2022, 17:08
Αμα δεν περνάνε μπάτσοι ας πάρει ένα καθαρό να αλωνίζει στο χωριό.

Εκεί δεν ξέρω τι υπερισχύει, το ότι δεν έχει δίπλωμα ή που δεν έχει πινακίδες;

Sotirisxt
07/07/2022, 17:08
Panavour τα είπες όπως ακριβώς έχουν τα πράγματα..

Lioulios
07/07/2022, 17:12
Το γεγονος οτι μενεις σε χωριο με 60 ατομα και χωρις αστυνομευση και ειστε και ολοι σόι , τι σε εμποδιζει απο το να παρεις ενα 125αρακι στυλ
DT125 ενρουρακι να πηγαινεις και στο χωραφι να κλήνεις και τα νερά ?

Εκτος και αν σκεφτεσαι να φευγεις και εξω απο το χωριο ...εκει ισχυει οτι ειπαν και οι αλλοι .
Πρεπει να εχεις διπλωμα για το οχημα που οδηγεις .
Επειδη εχει παραγινει , οι ασφαλιστικες αν γινει ατυχημα στο παιρνουν και το πανε σε δικα τους συνεργεια και αν το βρουν σου κοβουν τον κωλο

viper1
07/07/2022, 17:13
Φιλε μενω σε χωριο με 60 κατοικους για να με βρουν οι μπατσοι μονο αν καλεσει κανεις την αστυνομια (αλλα δν γινεται γτ ολοι σοι ειμαστε) αλλωστε καλα καλα αμξια δεν περνανε οχι μπατσοι!!!

Ότι και να αποφασίσεις να προσέχεις γιατί το 60 γίνεται εύκολα 59....

karellen
07/07/2022, 17:41
Ο Oldman δε μίλησε για τις ικανότητες του να οδηγήσει 125,δεν έχουν αλλωστε μεγάλες διαφορές, αλλά για το νόμιμο του πράγματος. Και για όσους δεν κατάλαβαν όταν λέμε νόμιμο δεν εννοούμε μόνο αν θα σε γράψει η τροχαία αλλά, κυρίως, αν προκαλέσεις ατύχημα.

doctoras
07/07/2022, 17:55
Επειδή ζήτησες την αποψη μας, απο μένα όχι, ξεκίνα με την παρακάτω σειρά
βγάλε το δίπλωμα 50cc, ενημερώσου και εξοπλίσου με εξοπλισμό αναβάτη, αγορασε το 50ρι που θέλεις και σε δύο χρόνια που θα μπορείς να δώσεις για το Α1, τότε δώσε το στον επομενο 16χρονο και πάρε ενα 125 της αρεσκείας σου
ειτε μένεις σε χωριό είτε στο λονδίνο

thunder ace
07/07/2022, 18:12
Επειδή ζήτησες την αποψη μας, απο μένα όχι, ξεκίνα με την παρακάτω σειρά
βγάλε το δίπλωμα 50cc, ενημερώσου και εξοπλίσου με εξοπλισμό αναβάτη, αγορασε το 50ρι που θέλεις και σε δύο χρόνια που θα μπορείς να δώσεις για το Α1, τότε δώσε το στον επομενο 16χρονο και πάρε ενα 125 της αρεσκείας σου
ειτε μένεις σε χωριό είτε στο λονδίνο

Αυτα που καναμε δλδ ΟΛΟΙ μας. χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχχαχαχαχαχαχαχαχχα
Και μετα θα πιασεις το τζοκερ.:bawl:

o_gavros
07/07/2022, 18:22
Προς κάθε υπερασπιστή των νιατων σε κάθε τέτοιο καινουριο θρεντ, θα προτεινα να σκεφτόσασταν ότι απευθεινεστε στο δικό σας παιδί/ανιψι/ξαδερφάκι όταν ενισχυετε αυτές τις, λογικές για την ηλικία, παρορμησεις τους.
Τα παιδιά ως παιδιά έχουν άγνοια.
Δεν νοείται εν έτη 2022 κα χρυσωνουμε τέτοιο χάπι ακόμα.

Στάθη, δυστυχώς οι γονείς σου όπως η πλειοψηφια των γονέων στην επαρχία, εγκληματούν.
Εχω χάσει ξαδερφακο απο χωριό ακριβώς στην ηλικία σου, με το ίδιο μπακραουντ που δηλώνεις (οδήγηση από τα 11, κλπ) .
Το παγωμα που έφερε εκείνο το τηλεφώνημα, είναι ίδιο όποτε το ανασυρω κι ας εχουν περάσει 20+ χρόνια. Είχαμε μόλις 4 χρόνια διαφορά και αμέσως σκέφτηκα ότι στη θέση του θα μπορουσε να ήμουν εγώ ή ο αδερφός μου.
Κάνε τη χάρη σε όλους μας (στον εαυτό σου πρωτιστως) και ακόλουθα αυτά που σου επιτρέπονται από τη νομοθεσία.
Και εξοπλισου.

doctoras
07/07/2022, 19:42
Thunder οι κοινωνίες αναβαθμίζονται, το ίδιο και οι μοτοσυκλετιστικές, το πόσο λάθος μπορεί να ξεκίνησε κάποιος σε κάποια παλαιά εποχή που το μονο κοινό που μοιράζονται με το σήμερα είναι τον ίδιο ουρανόι(και αυτό παίζεται), δε παει να πει οτι πρέπει να συνεχίσει να διαιωνίζεται αυτό...γιατί το χομπι αυτό επιφέρει νεκρούς ή πολλάπλά τραυματίες.

Λοιπόν επειδή κάποιοι παλιοί ηλικίακά τσινάτε του στυλ ποιος είμαι εγώ που θα υποδείξω....Όσοι συμβουλεύουν με τον ορθολογικό τρόπο δεν πάει οτι ξεκίνησαν με τον σωστό τρόπο χωρίς κυκλοφοριακές παραβάσεις κλπ, όμως στην συνέχεια ήθελαν να μάθουν και έμαθαν, ήθελαν να αλλάξουν και άλλαξαν πετώντας την κακή μοτοσυκλετιστική νοοτροπία..

Ενώ όσοι ασχολούνται οργανωτικά με την μοτοσυκλέτα, ενοχλούνται που ακόμη η κοινωνία χαρακτηρίζει σκοτώστρα την μοτοσυκλέτα επειδή, ο μέσος ελλην. αναβάτης έχει την χείριστη συμπεριφορά, νοοτροπία και σεβασμό ως προς: τον εαυτό του, κοινωνικό σύνολο και την ίδια μοτοσυκλέτα.

Κράτος - παιδεία, κινούνται σε αναποτελεσματικούς για το πρόβλημα ρυθμούς, γονείς απο το δε ασχολούνται - στο είναι άσχετοι για να ασχοληθούν... Αν δεν ειπωθούν έστω τα βασικά στις μοτοσκλετιστικές κοινότητες θα πάει στο διάτανο το πράμα

thunder ace
07/07/2022, 20:22
Thunder οι κοινωνίες αναβαθμίζονται, το ίδιο και οι μοτοσυκλετιστικές, το πόσο λάθος μπορεί να ξεκίνησε κάποιος σε κάποια παλαιά εποχή που το μονο κοινό που μοιράζονται με το σήμερα είναι τον ίδιο ουρανόι(και αυτό παίζεται), δε παει να πει οτι πρέπει να συνεχίσει να διαιωνίζεται αυτό...γιατί το χομπι αυτό επιφέρει νεκρούς ή πολλάπλά τραυματίες.

Λοιπόν επειδή κάποιοι παλιοί ηλικίακά τσινάτε του στυλ ποιος είμαι εγώ που θα υποδείξω....Όσοι συμβουλεύουν με τον ορθολογικό τρόπο δεν πάει οτι ξεκίνησαν με τον σωστό τρόπο χωρίς κυκλοφοριακές παραβάσεις κλπ, όμως στην συνέχεια ήθελαν να μάθουν και έμαθαν, ήθελαν να αλλάξουν και άλλαξαν πετώντας την κακή μοτοσυκλετιστική νοοτροπία..

Ενώ όσοι ασχολούνται οργανωτικά με την μοτοσυκλέτα, ενοχλούνται που ακόμη η κοινωνία χαρακτηρίζει σκοτώστρα την μοτοσυκλέτα επειδή, ο μέσος ελλην. αναβάτης έχει την χείριστη συμπεριφορά, νοοτροπία και σεβασμό ως προς: τον εαυτό του, κοινωνικό σύνολο και την ίδια μοτοσυκλέτα.

Κράτος - παιδεία, κινούνται σε αναποτελεσματικούς για το πρόβλημα ρυθμούς, γονείς απο το δε ασχολούνται - στο είναι άσχετοι για να ασχοληθούν... Αν δεν ειπωθούν έστω τα βασικά στις μοτοσκλετιστικές κοινότητες θα πάει στο διάτανο το πράμα

Δοκτορα,τα ειπε καλυτερα ο γαυρος απο πανω.
Εγω χαβαλε εκανα με την κατασταση "μηχανακι και 16αρης σε χωριο''
Ολη μου τη ζωη την εβγαλα Αθηνα και τα τελευταια 10 ειμαι σε χωριο.
Ε.. λοιπον...χιλιες φορες καλυτερα εμεις που δεν ξεραμε τι χρωμα ηταν το χαρτι του διπλωματος και τι ειναι το κρανος (στα 80 ετσι; ) παρα αυτο το μπουρδελο που συναντησα εδω στην επαρχια.
Ελα να δεις με τα ματακια σου ποσο αναβαθμιση εχει η επαρχια ( σε θεμα μοτοσυκλετα )και τα ξαναλεμε.

billyka
07/07/2022, 22:27
Είμαι της άποψης να εχει δίπλωμα για να ναι καλυμενος νομικά.Το να εχει δίπλωμα βέβαια δεν λεει τίποτα απο μονο του.Επισης,δεν λεει τίποτα και το να χειρίζεται μια μοτοσικλέτα άψογα,να ειναι χεράς κτλ..Το θεμα είναι πως σε τετοιες ηλικίες ειμαστε απερισκεπτοι.Εμαθα και γω να οδηγαω απο 14-15,το πρώτο μου μηχανακι το πηρα στα 17+, δίπλωμα δεν ειχα ακόμα,εβγαλα με το που εκλεισα τα 18.Εκανα πολλες βλακείες που θα μπορούσαν να έχουν ασχημη κατάληξη.Το χειρότερο που επαθα ητανε σπασμενη κλείδα..Το οτι ειχα διπλωμα δεν με έσωνε,απλα ημουν καλυμενος νομικα αν γινόταν κάτι οπως ειπα και παραπάνω.Μπλα μπλα μπλα στα 35 μου πηρα το Gsxr.Ενα απο τα πρώτα πράγματα που σκεφτηκα οταν το οδήγησα,ηταν το "καλά που δεν ειχα τα χρήματα να το παρω στα 23,25 κτλ..Κι ας ειχα διπλωμα να το οδηγήσω.Η εγκεφαλικη βλακεία και οχι η οδηγική ικανότητα θα με ειχε στειλει αδιαβαστο..

toyar
07/07/2022, 22:56
Να μην πλατειαζουμε
FX με μοτερ dr θα παρεις....

doctor_john
07/07/2022, 23:30
Το είδες;! το πουλάνε στα αλήθεια! απίστευτο, βρήκα και πληροφορίες από επιζήσαντα ντελιβερά:
- Πολύ ωραίο, άνετο, πάει 140 σε μια ανάσα..
- Και γιατί το έδωσες;
- Ωπα ρε συ, για μλκς ψάχνεις;..

goumis hornet
08/07/2022, 08:29
Δοκτορα,τα ειπε καλυτερα ο γαυρος απο πανω.
Εγω χαβαλε εκανα με την κατασταση "μηχανακι και 16αρης σε χωριο''
Ολη μου τη ζωη την εβγαλα Αθηνα και τα τελευταια 10 ειμαι σε χωριο.
Ε.. λοιπον...χιλιες φορες καλυτερα εμεις που δεν ξεραμε τι χρωμα ηταν το χαρτι του διπλωματος και τι ειναι το κρανος (στα 80 ετσι; ) παρα αυτο το μπουρδελο που συναντησα εδω στην επαρχια.
Ελα να δεις με τα ματακια σου ποσο αναβαθμιση εχει η επαρχια ( σε θεμα μοτοσυκλετα )και τα ξαναλεμε.

Ισχύει.
Όταν μετακόμισα στο χωριό το 2011,όπου και να πήγαινα,μακριά-κοντα έβαζα πρώτα κράνος και μετά καβάλαγα
και με κοιτούσαν με στραβό μάτι αλλά στα @@ μου.
Αμφιβάλω και αν έχουν κράνος μικροί-μεγάλοι αναβάτες στο χωριό.
Κανονίζαμε μικρές βολτίτσες και ερχόντουσαν χωρίς κράνος και σταμάτησα να πηγαίνω γιατί δεν είχα καμία όρεξη
να μαζεύω τα μυαλά του κάθε μ@λακ@.
Εμπιστεύονται την ζωή τους στον 85χρονο με το αγροτικό που οδηγάει πάνω στην διαχωριστική γιατί δεν βλέπει τον δρόμο και
θα στρίψει τελευταία στιγμή.
Κάθε χρόνο θα φύγει κάποιος απο τροχαίο.
Μιά χρονιά έφυγαν 5...
Προχθές μια γριά 80αρα πάτησε γκάζι αντί για φρένο και μπήκε σε μαγαζί και είχε μαζί της άλλες 4 γριές και πήγαιναν για μπάνιο.
Πλέον στα @@ μου όταν ακούω για κάποιον που ''έφυγε'' και τους λέω δεν ήταν θέμα τύχης,αλλά θέμα χρόνου...

OldMan
08/07/2022, 12:45
Φιλε μενω σε χωριο με 60 κατοικους για να με βρουν οι μπατσοι μονο αν καλεσει κανεις την αστυνομια (αλλα δν γινεται γτ ολοι σοι ειμαστε) αλλωστε καλα καλα αμξια δεν περνανε οχι μπατσοι!!!

Και τοτε ρε φιλαρακι ΓΙΑΤΙ μας ειπες ποσων χρονων εισαι και οτι βγαζεις δίπλωμα για 50αρι..??

Εφόσον μενεις σε μερος που ουτε κινηση εχει ουτε μπατσοι κυκλοφορανε, κανε οτι γουσταρεις και ασε μας εμας στη μιζερια μας..

Υ.Γ.
Εκανα παραθεση το ποστ σου αλλα ουσιαστικα απευθυνομαι σε μενα τον ιδιο, που καθομαι και διαπραγματευομαι τα αυτονοητα..

Bowleno
08/07/2022, 14:40
Και τοτε ρε φιλαρακι ΓΙΑΤΙ μας ειπες ποσων χρονων εισαι και οτι βγαζεις δίπλωμα για 50αρι..??

Εφόσον μενεις σε μερος που ουτε κινηση εχει ουτε μπατσοι κυκλοφορανε, κανε οτι γουσταρεις και ασε μας εμας στη μιζερια μας..

Υ.Γ.
Εκανα παραθεση το ποστ σου αλλα ουσιαστικα απευθυνομαι σε μενα τον ιδιο, που καθομαι και διαπραγματευομαι τα αυτονοητα..


Έχεις νεανικά τραύματα εσύ, έτσι;:D

OldMan
08/07/2022, 15:13
Έχεις νεανικά τραύματα εσύ, έτσι;:D

Κλειδα, ωλεκρανο και Ο2 & Ο3..

THRESH
08/07/2022, 17:21
Προς κάθε υπερασπιστή των νιατων σε κάθε τέτοιο καινουριο θρεντ, θα προτεινα να σκεφτόσασταν ότι απευθεινεστε στο δικό σας παιδί/ανιψι/ξαδερφάκι όταν ενισχυετε αυτές τις, λογικές για την ηλικία, παρορμησεις τους.
Τα παιδιά ως παιδιά έχουν άγνοια.
Δεν νοείται εν έτη 2022 κα χρυσωνουμε τέτοιο χάπι ακόμα.

Στάθη, δυστυχώς οι γονείς σου όπως η πλειοψηφια των γονέων στην επαρχία, εγκληματούν.
Εχω χάσει ξαδερφακο απο χωριό ακριβώς στην ηλικία σου, με το ίδιο μπακραουντ που δηλώνεις (οδήγηση από τα 11, κλπ) .
Το παγωμα που έφερε εκείνο το τηλεφώνημα, είναι ίδιο όποτε το ανασυρω κι ας εχουν περάσει 20+ χρόνια. Είχαμε μόλις 4 χρόνια διαφορά και αμέσως σκέφτηκα ότι στη θέση του θα μπορουσε να ήμουν εγώ ή ο αδερφός μου.
Κάνε τη χάρη σε όλους μας (στον εαυτό σου πρωτιστως) και ακόλουθα αυτά που σου επιτρέπονται από τη νομοθεσία.
Και εξοπλισου.

Μέχρι τελείας συμφωνώ, με το κατάλληλο και πρέπον ύφος κιόλας , καλοσυνάτο και ρεαλιστικό

typhoon
08/07/2022, 17:46
https://www.car.gr/classifieds/bikes/view/324868747-aprilia-rs-50
https://www.car.gr/classifieds/bikes/view/324594588-tcbhttps://www.car.gr/classifieds/bikes/view/324599888-generic-cracker
https://www.car.gr/classifieds/bikes/view/322778404-derbi-gpr
https://www.car.gr/classifieds/bikes/view/324294444-daytona-hobby-50

Ολα τα παραπάνω 50άρια ωραία.
Τα δίχρονα τα αγοράζεις κάνεις τις βόλτες σου και δεν τα ξαναπουλας ΠΟΤΕ! Σε μερικά χρονάκια θα είναι εντελώς δυσεύρετα.
Το Hobby και το άλλο αντιγραφή του monkey, προφανώς παίρνουν μετατροπή μοτέρ παπιού οπότε όταν το αποφασίσεις , αγοράζεις αυτό
https://www.car.gr/parts/view/7389441-moter-lifan-150-racing-by-katsantonis-team-racing και απλά το κουμπώνεις επάνω. Μην ασχοληθείς με μετατροπές σε υπάρχων μοτέρ να το φτιάξεις χιλιοστά και μλκιες, κατευθείαν το μοτερ έτοιμο και καλές σούζες.

Βέβαια να γνωρίζεις ότι και 2 κάτοικοι να ήταν το χωριό, σε περίπτωση ατυχήματος , ακόμη και να μην φταίς, οι κηδεμόνες σου πάνε δικαστήριο για παραμέληση εποπτείας ανηλίκου, εσύ (αν ζείς) αργείς αρκετά χρόνια να βγάλεις κανονικό δίπλωμα και ξεκάθαρα το μηχανάκι κατάσχεται.

Κατά τα λοιπά να προσέχεις και τσίμπα και ένα κρανάκι να φοράς, έχουν πέσει οι τιμές τώρα πιά και έχει πολύ όμορφα σχέδια

Stathis_280
08/07/2022, 20:23
Ευχαριστω πολυ φιλε μου

Antinoos
09/07/2022, 16:10
Καλησπέρα Στάθη!

Το πόσα κυβικά θα έχει το μηχανάκι που θα πάρεις, δεν έχει τόση σημασία. Καλό είναι να ξεκινήσεις από τα 50 (όχι για το τυπικό του νόμου, αλλά για την ουσία του).
Αυτό που έχει πραγματική αξία όμως, είναι να έχεις υπομονή & σωστή οδική συμπεριφορά, να είσαι πάνω από όλα ασφαλής και να χαίρεσαι την οδήγησή σου.

Ελπίζω να σε βοηθήσαμε κάπως όλοι..

Stathis_280
10/07/2022, 16:47
Ευχαριστω πολυ αυτο θα κανω