PDA

View Full Version : Πρόστιμα με το κιλό στον Πειραιά



pkpl
19/09/2022, 16:06
Έχετε λίγο το νου σας στον Πειραιά,ο δήμαρχος μαζεύει ευρο τον τελευταιο καιρο,χτες γράψανε πάνω απο 20 μοτο που ηταν στο πεζοδρόμιο στη Ναυάρχου Βότση,παρανομα μεν δεν ενοχλούσαν δε,πόσο μάλλον 12 το βράδυ,απλα κατά καιρούς και ιδίως τώρα που σφίξανε τα ζωνάρια η δημοτική αστυνομία είπε να τιμήσει τα λεφτά της.

aetomenios
19/09/2022, 16:40
Πολύ χρήσιμη ενημέρωση και καλό είναι να προσέχουμε γενικά που αφήνουμε την αγαπημένη μας μοτό έστω και για έναν «καφε».

runner
19/09/2022, 17:11
Έχετε λίγο το νου σας στον Πειραιά,ο δήμαρχος μαζεύει ευρο τον τελευταιο καιρο,χτες γράψανε πάνω απο 20 μοτο που ηταν στο πεζοδρόμιο στη 2ας Μεραρχίας,παρανομα μεν δεν ενοχλούσαν δε,πόσο μάλλον 12 το βράδυ,απλα κατά καιρούς και ιδίως τώρα που σφίξανε τα ζωνάρια η δημοτική αστυνομία είπε να τιμήσει τα λεφτά της.

Που; απέναντι απο το CHE ; Γιατι ειναι σημειο που γεμίζει το πεζοδρόμιο χωρίς να εχοχλει ομως.

STF
19/09/2022, 20:40
Στον Πειραιά είναι κάπως συνηθισμένο αυτό. Δεν είναι τόσο συχνό αλλά έχει μια περιοδικότητα. Όχι μόνο στις moto αλλά και στα αυτοκίνητα όπου συμβαίνει το τραγικό η κλήση να έχει το 1/3 της αξίας συγκριτικά με το κόστος του parking (που στο βάζουν αφού το έχουν σηκώσει με τον γερανό και το έχουν πάει στο πάντα ίδιο "φιλικό" τους parking).
Φυσικά -επειδή το έχω πάθει και το έχω δει να γίνεται αρκετές φορές- δε θα αρνηθώ τη προσωπική μου ευθύνη, έβαλα μυαλό πάντως.

Bowleno
19/09/2022, 20:55
δε θα αρνηθώ τη προσωπική μου ευθύνη, έβαλα μυαλό πάντως.

Αυτό, μόνο.
Όταν εν γνώσει σου, παρανομείς, (το αν ενοχλείς η όχι, ουδεμία σημασία έχει) να περιμένεις και τις όποιες τυχόν συνέπειες.....
Δεν πάει προσωπικά σε σένα, Γενικώς ομιλώ, βάζω και τον εαυτό μου μέσα.

pkpl
19/09/2022, 21:02
Δε διαφωνω απλά έχει μια μεγάλη διαφορά,όταν σε γράφουν για κρανος-κοκκινο κλπ έχει κατασταλτικο χαρακτηρα για να μην το ξανακανεις,οι δημοτικες αστυνομίες δημιουργήθηκαν μονο για εισπρακτικο σκοπο.

pkpl
19/09/2022, 21:04
χίλια συγνώμη επειδη μου μεταφέρθηκε λάθος ήταν στη Ναυαρχου Βότση,δεν την εφαγα εγω,απλα εγω θα την πληρωσω:D

STF
19/09/2022, 21:12
Αυτό, μόνο.
Όταν εν γνώσει σου, παρανομείς, (το αν ενοχλείς η όχι, ουδεμία σημασία έχει) να περιμένεις και τις όποιες τυχόν συνέπειες.....
Δεν πάει προσωπικά σε σένα, Γενικώς ομιλώ, βάζω και τον εαυτό μου μέσα.

Μα και επί προσωπικού να αναφερόσουν δε θα υπήρχε καμία παρεξήγηση. Αυτό μου έλλειπε να είμαι παραβάτης και να βγαίνω και από πάνω.


Δε διαφωνω απλά έχει μια μεγάλη διαφορά,όταν σε γράφουν για κρανος-κοκκινο κλπ έχει κατασταλτικο χαρακτηρα για να μην το ξανακανεις,οι δημοτικες αστυνομίες δημιουργήθηκαν μονο για εισπρακτικο σκοπο.

Να πω την αλήθεια εγώ στις 4-5 φορές που τους έχω βρει να μαζεύουν μηχανάκια και αυτοκίνητα με γερανό δεν ήταν η δημοτική αστυνομία, η Τροχαία Πειραιά ήταν. Δεν ξέρω καν αν ο Πειραιάς έχει Δημοτική Αστυνομία, νομίζω -με κάθε επιφύλαξη- πως δεν έχει. Δεν είμαι Πειραιώτης αλλά εργάζομαι και στον Πειραιά.

pkpl
19/09/2022, 21:17
Έχω τη κλήση :ΔΗΜΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ-ΔΗΜ.ΑΣΤ.

PaNick67
22/09/2022, 12:32
Δε διαφωνω απλά έχει μια μεγάλη διαφορά,όταν σε γράφουν για κρανος-κοκκινο κλπ έχει κατασταλτικο χαρακτηρα για να μην το ξανακανεις,οι δημοτικες αστυνομίες δημιουργήθηκαν μονο για εισπρακτικο σκοπο.

Καλα οχι. Οταν παρκαρουμε στο πεζοδρομιο ειμαστε παρανομοι. Αν ενοχλουμε κιολας τους περαστικους ειμαστε και γαιδουρια.

Bowleno
22/09/2022, 12:34
Καλα οχι. Οταν παρκαρουμε στο πεζοδρομιο ειμαστε παρανομοι. Αν ενοχλουμε κιολας τους περαστικους ειμαστε και γαιδουρια.

Έτσι ακριβώς!

pkpl
22/09/2022, 12:44
Άσχετα με τις καγκουριες κλπ σπάνια με έχει ενοχλήσει μότο σε πεζοδρόμιο σαν πεζός.Δε διαφωνώ ότι είναι παράνομο αλλά δε γινεται να κυνηγάμε αυτόν που δε πληρώνει την εφορία και να μην κυνηγάμε το δολοφόνο,γιατί παραβάτες όλοι ναι ,αλλά όταν η παράβαση μπορεί να αφαιρέσει ζωή έχει μεγάλη διαφορά και έχει μεγάλη διαφορά να σε γράφει η Ελ.Αστ., απο τους υπαλλήλους που μπήκαν με μέσο της Δημοτικής.

PaNick67
22/09/2022, 13:05
Άσχετα με τις καγκουριες κλπ σπάνια με έχει ενοχλήσει μότο σε πεζοδρόμιο σαν πεζός.Δε διαφωνώ ότι είναι παράνομο αλλά δε γινεται να κυνηγάμε αυτόν που δε πληρώνει την εφορία και να μην κυνηγάμε το δολοφόνο,γιατί παραβάτες όλοι ναι ,αλλά όταν η παράβαση μπορεί να αφαιρέσει ζωή έχει μεγάλη διαφορά και έχει μεγάλη διαφορά να σε γράφει η Ελ.Αστ., απο τους υπαλλήλους που μπήκαν με μέσο της Δημοτικής.

Κλασικη δικαιολογια επιπεδου δημοτικου "κυρια δεν μιλουσα μονο εγω και ο Λαλακης μιλουσε"

Οτι υπαρχουν σοβαρες παραβασεις -εγκληματα που μενουν ατιμωρητα δεν σημαινει οτι δεν θα γινεται καμια απολυτως αστυνομευση μεχρι να πιαστουν ολοι αυτοι.

Εμενα ως πεζο με εχουν ενοχλησει παρα πολλες φορες οι μηχανες στο πεζοδρομιο. Ειδικα οταν ειναι πεζοδρομος, οταν ειχα το καροτσι με το παιδι μου μεσα, οταν το πεζοδρομιο ειναι στενο ή οταν αφηνουν ενα μετρο να περασουν οι πεζοι. Δεν ειμαι υποχρεωμενος να κανω ζιγκ ζαγκ για να πιει τον καφε του ο αλλος.

Ασχετο αλλα με αφορμη την κουβεντα, αληθεια αν αυριο απαγορευοταν αυστηρα το παρκαρισμα σε πεζοδρομια, η κινηση αναποδα και η διηθηση με συνεχεις ελεγχους και προστιμα, ποσοι αραγε θα χρησιμοποιουσαν μηχανη απο οσους το κανουν σημερα;
Υποθετω ουτε 1 στους 10

motojojo
22/09/2022, 13:17
Σωστά.

Στο τελευταιο ομως οχι, δεν το πιστευω αυτό. Δεν μπορώ να φανταστώ να παίρνει κάποιος μηχανακι για να παρανομεί. Παρανομεί γιατί μπορει.
Και τα αυτοκινητα παρανομούν και μάλιστα με χειρότερες συνέπειες, τέτοιοι έλεγχοι θα έβαζαν ένα τέλος στην αταξία και ασυδοσία που υπάρχει στους δρόμους.

pkpl
22/09/2022, 13:36
Ξεκίνησα το θεμα για να ξέρουν όσοι πάνε προς τα εκεί να έχουν το νου τους.Το τι πρέπει να γίνει ας το βρουν αυτοί που ψηφίζει ο κυρίαρχος λαός.Εφοσον λοιπόν ο κυρίαρχος λαός ψηφίζει κάποιους που δε θέλουν ,τα τελευταία 40 χρόνια,δε γίνεται τίποτα.Προσωπικα και μόνο με κόκκινα και ανάποδα δεν οδηγώ,σε πεζοδρόμιο παρκάρω χωρίς να ενοχλώ και πάντα προσπαθώ η συμπεριφορά μου με το αυτοκίνητο να μην επηρεάζει τους δικυκλιστες και το ανάποδο και με τα δύο τους πεζούς. Τελειος δεν είμαι αλλά έχω την θέληση να γίνω και ζω με την ελπίδα να γίνονται έλεγχοι σε όλους και για τα παντα και η εφαρμογή του νομου να γίνει πραγματικότητα.Απλα στην Ελλάδα την τελευταία φορά το 1831 που κάποιος πήγε να κάνει κάτι σωστό τον δολοφόνησαν "Έλληνες"

PaNick67
22/09/2022, 14:31
Σωστά.

Στο τελευταιο ομως οχι, δεν το πιστευω αυτό. Δεν μπορώ να φανταστώ να παίρνει κάποιος μηχανακι για να παρανομεί. Παρανομεί γιατί μπορει.
Και τα αυτοκινητα παρανομούν και μάλιστα με χειρότερες συνέπειες, τέτοιοι έλεγχοι θα έβαζαν ένα τέλος στην αταξία και ασυδοσία που υπάρχει στους δρόμους.

Να σου πω γιατι το λεω.

Τοσα χρονια στους δρομους ελαχιστους βλεπω "προβλεπομενους", οι περισσοτεροι ειναι με βερμουδα, ακρανωτοι, χωρις μπουφαν μηχανης ακομα και με τα κρυα φορανε κατι ασχετο.
Αντιστοιχα στον δρομο παρα πολλοι οδηγουν οπως να 'ναι, με κινδυνο δικο τους αλλα και των αλλων πονταροντας στον μικρο ογκο που χωραει παντου, παρκαρει παντου.

Αν λοιπον απο αυριο το πρωι οποιος δεν φορουσε κρανος, μπουφαν μηχανης, οποιος εκανε διηθηση, πηγαινε αναποδα, παρκαρε σε πεζοδρομιο επαιρνε και κληση, ολοι οσοι πηραν μηχανη για την ευκολια της θα την αφηναν και θα επαιρναν το αμαξι τους αφου ουτε χρονο θα γλυτωναν ουτε παρκινγκ θα εβρισκαν ευκολα, ουτε το μαλλι θα εμενε ανεπαφο, ασε που θα επρεπε να κουβαλανε κρανη, μπουφαν.

Προφανως και τα αυτοκινητα παρανομουν, οι ιδιοι ανθρωποι τα οδηγουν ολα, ακομα και ως πεζοι παρανομουμε, γιατι δεν βγαζω τον εαυτο μου απ'εξω.

panavour
22/09/2022, 15:19
"Ο αναμάρτητος πρώτος τον λίθον βαλέτω"

rainmike
22/09/2022, 16:45
Καλα οχι. Οταν παρκαρουμε στο πεζοδρομιο ειμαστε παρανομοι. Αν ενοχλουμε κιολας τους περαστικους ειμαστε και γαιδουρια.

Καλά εγώ θα συνεχίσω να παρκάρω το μηχανάκι στο πεζοδρόμιο.
Και ναι ειμαι μεγάλο γαιδούρι:D

husky21
22/09/2022, 18:34
Να σου πω γιατι το λεω.

Τοσα χρονια στους δρομους ελαχιστους βλεπω "προβλεπομενους", οι περισσοτεροι ειναι με βερμουδα, ακρανωτοι, χωρις μπουφαν μηχανης ακομα και με τα κρυα φορανε κατι ασχετο.
Αντιστοιχα στον δρομο παρα πολλοι οδηγουν οπως να 'ναι, με κινδυνο δικο τους αλλα και των αλλων πονταροντας στον μικρο ογκο που χωραει παντου, παρκαρει παντου.

Αν λοιπον απο αυριο το πρωι οποιος δεν φορουσε κρανος, μπουφαν μηχανης, οποιος εκανε διηθηση, πηγαινε αναποδα, παρκαρε σε πεζοδρομιο επαιρνε και κληση, ολοι οσοι πηραν μηχανη για την ευκολια της θα την αφηναν και θα επαιρναν το αμαξι τους αφου ουτε χρονο θα γλυτωναν ουτε παρκινγκ θα εβρισκαν ευκολα, ουτε το μαλλι θα εμενε ανεπαφο, ασε που θα επρεπε να κουβαλανε κρανη, μπουφαν.

Προφανως και τα αυτοκινητα παρανομουν, οι ιδιοι ανθρωποι τα οδηγουν ολα, ακομα και ως πεζοι παρανομουμε, γιατι δεν βγαζω τον εαυτο μου απ'εξω.

Ναι αλλα ετσι θα καταπολεμηθει σε ποσοστο 99%
η μαστιγα του σκουτερ:p

motojojo
22/09/2022, 19:54
Νικο (Παππα) είναι λίγο ακραίο το σενάριο που περιγράφεις. Ο περισσότερος κόσμος δεν παιρνει μηχανάκι επειδή φοβάται λόγω της ζουγκλας στους δρόμους, όχι επειδή μπορεί να παρανομεί.

Τεσπα, ακόμα και αν μειώνονταν οι δικυκλιστές έτσι, δεν είναι λόγος να μην γίνονται στοιχειώδεις έλεγχοι.
Άμα ο άλλος προτιμάει να πάρει το αυτοκινητο για να μην φορέσει ένα γαμωκράνος, δικό του πρόβλημα. Θα υποστεί την ταλαιπωρία του αυτοκινήτου.

Αυτό για το οποιο είμαι σίγουρος είναι ότι αν πχ αυριο γράψουν 20 παπακιδες για κράνος, μεθαύριο θα κυκλοφορουν 30 λιγότεροι ακράνωτοι. Δηλαδή μέσα σε λίγες μέρες οι παραβάτες θα μειώνονται και μάλιστα εκθετικά γιατί θα ξέρουν ότι η πιθανότητα σύλληψης θα είναι μεγάλη. Δεν χρειάζεται να σε γράψουν για να συνετιστείς, αρκεί να δεις να γραφουν τον διπλανό σου.

antonis_fr4-4
22/09/2022, 20:04
Τα σχόλια μερικών εδώ μέσα μυρίζουν ναφθαλίνη...
Πάμε τώρα όλοι μαζί να παίξουμε πετανγκ

pkpl
22/09/2022, 23:05
Στο συγκεκριμένο θεμα δεν με απασχολει η παρανομία και πως θα καταπολεμηθει αλλά η καθαρά οικονομική ύπαρξη της Δημοτικής Αστ.
Στο Δήμο μας κάποτε ένας έξυπνος δήμαρχος ξεκίνησε τη Δημ Αστ. και όταν τον κραξαν την καταργήσε γιατί όπως και στον Πειραιά το μόνο που κάναν ήταν να μαζεύουν 20ευρα.Δε θα έγραφα καν για μια κλήση κράνους ,αλλά όταν οδηγάς 30 χρόνια και έχεις φάει 3 κλήσεις και οι 3 μόνο από Δημ Αστ είναι να πας να τους πιάσεις και να τους βάλεις τις κλήσεις εκεί που δε μπορώ να πω.Δε θα αναφέρα καν γεγονός αν η κλήση ήταν από την ΔΙΑΣ.

Bowleno
22/09/2022, 23:26
Στο συγκεκριμένο θεμα δεν με απασχολει η παρανομία και πως θα καταπολεμηθει αλλά η καθαρά οικονομική ύπαρξη της Δημοτικής Αστ.
Στο Δήμο μας κάποτε ένας έξυπνος δήμαρχος ξεκίνησε τη Δημ Αστ. και όταν τον κραξαν την καταργήσε γιατί όπως και στον Πειραιά το μόνο που κάναν ήταν να μαζεύουν 20ευρα.Δε θα έγραφα καν για μια κλήση κράνους ,αλλά όταν οδηγάς 30 χρόνια και έχεις φάει 3 κλήσεις και οι 3 μόνο από Δημ Αστ είναι να πας να τους πιάσεις και να τους βάλεις τις κλήσεις εκεί που δε μπορώ να πω.Δε θα αναφέρα καν γεγονός αν η κλήση ήταν από την ΔΙΑΣ.

Η ΔΙΑΣ δεν κόβει κλήσεις καρντιά μου, μόνο οι ζητάδες και όσοι είναι εντεταλμένοι σε μπλόκα.

husky21
22/09/2022, 23:28
Στο συγκεκριμένο θεμα δεν με απασχολει η παρανομία και πως θα καταπολεμηθει αλλά η καθαρά οικονομική ύπαρξη της Δημοτικής Αστ.
Στο Δήμο μας κάποτε ένας έξυπνος δήμαρχος ξεκίνησε τη Δημ Αστ. και όταν τον κραξαν την καταργήσε γιατί όπως και στον Πειραιά το μόνο που κάναν ήταν να μαζεύουν 20ευρα.Δε θα έγραφα καν για μια κλήση κράνους ,αλλά όταν οδηγάς 30 χρόνια και έχεις φάει 3 κλήσεις και οι 3 μόνο από Δημ Αστ είναι να πας να τους πιάσεις και να τους βάλεις τις κλήσεις εκεί που δε μπορώ να πω.Δε θα αναφέρα καν γεγονός αν η κλήση ήταν από την ΔΙΑΣ.

Αν στο ιδιο σημειο την ιδια μερα που σ εγραψε η Δημ.Αστυνομια
σ εγραφε η ΔΙΑΣ ή η τροχαια π.χ. θα το αποδεχοσουν χωρις διαμαρτυρια;
Αναγνωριζεις μονος σου οτι ησουν παρανομος
δεν βλεπω για ποιον λογο εχεις σπαστει με την κληση

husky21
22/09/2022, 23:29
Η ΔΙΑΣ δεν κόβει κλήσεις καρντιά μου, μόνο οι ζητάδες και όσοι είναι εντεταλμένοι σε μπλόκα.

Μην παιρνεις ορκο...
Κανονικα ΟΛΟΙ μπορουν να γραψουν κληση
Ασχετα αν δεν θελουν/δεν ασχολουνται

Bowleno
22/09/2022, 23:35
Μην παιρνεις ορκο...
Κανονικα ΟΛΟΙ μπορουν να γραψουν κληση
Ασχετα αν δεν θελουν/δεν ασχολουνται

Έχω μιλήσει με αρκετούς, δεν είναι η δουλειά τους αυτή, δεν έχουν καν μπλοκάκια. Άλλο το ότι μπορούν.

pkpl
22/09/2022, 23:36
Η ΔΙΑΣ δεν κόβει κλήσεις καρντιά μου, μόνο οι ζητάδες και όσοι είναι εντεταλμένοι σε μπλόκα.
Ναι οκ εννοώ την κανονική αστυνομία όχι της μονοπολης του κάθε δημου

pkpl
22/09/2022, 23:41
Γιατί θα ξαναπώ δεν έχει το νόημα της συνέτισης ή της επιβολής του νόμου αλλά μόνο να μαζεύει ο Δήμος λεφτά.Ειναι τυχαίο ότι βγαίνουν για λίγο μαζεύουν το μπλοκακι και τέλος? Ναι αν με γράψει Αστυνομικός κανονικός δε θα το ανέφερα καν.Στην Αθήνα μας γραψαν τα playmobil αστυνομικοί στην Σοφοκλέους μόνο μηχανές σοβαρές και που φαινόταν ότι μπορούσαμε να πληρώσουμε και τα χρεπια των Πακιστανών και των Κινέζων δε γραψαν ούτε ένα γιατί δε θα παίρναν μια.Η Αστυνομία όταν όμως γραφεί δε κοιτάει να κονομισει σε γράφει γιατί την έχεις κάνει τη λαδια.

zoslen
23/09/2022, 04:25
Απλα στην Ελλάδα την τελευταία φορά το 1841 που κάποιος πήγε να κάνει κάτι σωστό τον δολοφόνησαν "Έλληνες"

Μονο εγω εχω την απορια ποιος στην ευχη δολοφονηθηκε το 1841;;;;

billyka
23/09/2022, 07:24
Νομίζω ο Καποδίστριας?

Edit - Το τσέκαρα ο Καποδ δολοφονήθηκε το 1831.Ή εννοει αλλον ή μπερδεύτηκε στην χρονολογία

pkpl
23/09/2022, 07:38
Μονο εγω εχω την απορια ποιος στην ευχη δολοφονηθηκε το 1841;;;;
Διορθώθηκε το 31,του φαγα 10 χρόνια.Αν ήταν να κάναν μπλόκο σε μια πλατεία η ΕΛΑΣ κάπου, δε θα το ανέφερα σαν πρόληψη.Ο Μωραλης έκατσε μια τετραετία στο Πειραιά και δεν έκανε τίποτα και τώρα στη δεύτερη σου λέει κάτσε να μαζεψουμε κάνα φράγκο να βάλουμε και ένα δύο δέντρα να μη λένε ότι δεν κανουμε τίποτα.

karellen
23/09/2022, 08:18
Να γυρίσουμε και λίγο στο θέμα μας?

pkpl
23/09/2022, 08:46
Δε νομίζω ότι είναι εκτός θεματος,το προσοχή γιατί γράφουν στον Πειραιά είναι άμεσο ,Προσοχή γιατί κάποιοι θέλουν να μαζέψουν λεφτά και γράφουν αβέρτα.Ποιο ξεκάθαρο δε γινετε,"ο δήμαρχος μαζεύει ευρο τον τελευταιο καιρο".Οταν υπάρχει μια πολιτικη την ακολουθείς πιστά,ξαφνικα δηλαδη θελει να ανεβασει η δημαρχαρα τη ποιοτητα ζωης και γραφει τα παντα ολα ?Το λιγότερο αστείο είναι να πει κάποιος ότι είναι σωστό που γράφουν τα playmobil στο Πειραιά.

karellen
23/09/2022, 09:18
Το "προσοχή γιατί γράφουν στον Πειραιά" είναι δεκτό ως θέμα και μπράβο για την προτροπή.
Ο Αλέξης,ο Κούλης,οι Κυνηγοί και οι έτερες δημοκρατικές δυνάμεις μόνο καλό δεν κάνουν στο κλίμα του φόρουμ. :wave2:

pkpl
23/09/2022, 09:22
Το "προσοχή γιατί γράφουν στον Πειραιά" είναι δεκτό ως θέμα και μπράβο για την προτροπή.
Ο Αλέξης,ο Κούλης,οι Κυνηγοί και οι έτερες δημοκρατικές δυνάμεις μόνο καλό δεν κάνουν στο κλίμα του φόρουμ. :wave2:

Το εκοψα οσο μπορουσα .........

Augotaraxos
24/09/2022, 12:35
Αυτό, μόνο.
Όταν εν γνώσει σου, παρανομείς, (το αν ενοχλείς η όχι, ουδεμία σημασία έχει) να περιμένεις και τις όποιες τυχόν συνέπειες.....
Δεν πάει προσωπικά σε σένα, Γενικώς ομιλώ, βάζω και τον εαυτό μου μέσα.

Πολύ σωστό. Έλεος ρε παιδιά με την αναρχία του παρκαρίσματος στη Ρωμιοσύνη. Μην περπατήσουμε 100 μέτρα παραπάνω και πάθουμε τίποτε. Και εντάξει να είναι κάτι επείγον να το καταλάβω, 1-2-3 φορές. Αλλά επειδή Ρωμιός και κανόνες δεν πάνε μαζί, τουλάχιστον όταν τα ανεβάζετε πεζοδρόμιο αφήνετέ τα κατά μήκος του δρόμου όχι κάθετα. Σκεφτείτε τον έναν που μπορεί να έχει κινητικό πρόβλημα, έχει την ατυχία να ζει σε αυτή τη χώρα, και θέλει να περάσει ο άνθρωπος. Μία φορά άφησα το αμάξι πάνω σε πεζοδρόμιο για το σούπερμάρκετ, και γυρίζοντας είδα ένα κοριτσάκι 11-12 χρονών με τη τσάντα να περιμένει να περάσει το δρόμο επειδή του είχα κλείσει το πεζοδρόμιο. Από τότε δεν το έχω ξαναφήσει πάνω σε πεζοδρόμιο, λέω πόσο @@κας είμαι για 20-30 μέτρα παραπέρα.

Bowleno
24/09/2022, 15:36
Πολύ σωστό. Έλεος ρε παιδιά με την αναρχία του παρκαρίσματος στη Ρωμιοσύνη. Μην περπατήσουμε 100 μέτρα παραπάνω και πάθουμε τίποτε. Και εντάξει να είναι κάτι επείγον να το καταλάβω, 1-2-3 φορές. Αλλά επειδή Ρωμιός και κανόνες δεν πάνε μαζί, τουλάχιστον όταν τα ανεβάζετε πεζοδρόμιο αφήνετέ τα κατά μήκος του δρόμου όχι κάθετα. Σκεφτείτε τον έναν που μπορεί να έχει κινητικό πρόβλημα, έχει την ατυχία να ζει σε αυτή τη χώρα, και θέλει να περάσει ο άνθρωπος. Μία φορά άφησα το αμάξι πάνω σε πεζοδρόμιο για το σούπερμάρκετ, και γυρίζοντας είδα ένα κοριτσάκι 11-12 χρονών με τη τσάντα να περιμένει να περάσει το δρόμο επειδή του είχα κλείσει το πεζοδρόμιο. Από τότε δεν το έχω ξαναφήσει πάνω σε πεζοδρόμιο, λέω πόσο @@κας είμαι για 20-30 μέτρα παραπέρα.

Κοίτα.... Βασικά δεν νομίζω ότι γίνεται τόσο για τα 100 η150 ξέρω γω μέτρα όσο για να έχεις όσο δυνατόν γίνεται υπό την επίβλεψη σου το μηχανάκι (ναι, μηχανάκι!:lol: ) επίσης οι κουτάκηδες έχουν την "καλή συνήθεια" να τις σπρώχνουν "έλα μωρέ, λιιιιγο πιο πέρα να χωρέσω κι εγώ" κι ας είναι κλειδωμένες και δεν κουνάνε ρούπι, ενίοτε τις ρίχνουν κάτω....

pkpl
24/09/2022, 16:31
Πολύ σωστό. Έλεος ρε παιδιά με την αναρχία του παρκαρίσματος στη Ρωμιοσύνη. Μην περπατήσουμε 100 μέτρα παραπάνω και πάθουμε τίποτε. Και εντάξει να είναι κάτι επείγον να το καταλάβω, 1-2-3 φορές. Αλλά επειδή Ρωμιός και κανόνες δεν πάνε μαζί, τουλάχιστον όταν τα ανεβάζετε πεζοδρόμιο αφήνετέ τα κατά μήκος του δρόμου όχι κάθετα. Σκεφτείτε τον έναν που μπορεί να έχει κινητικό πρόβλημα, έχει την ατυχία να ζει σε αυτή τη χώρα, και θέλει να περάσει ο άνθρωπος. Μία φορά άφησα το αμάξι πάνω σε πεζοδρόμιο για το σούπερμάρκετ, και γυρίζοντας είδα ένα κοριτσάκι 11-12 χρονών με τη τσάντα να περιμένει να περάσει το δρόμο επειδή του είχα κλείσει το πεζοδρόμιο. Από τότε δεν το έχω ξαναφήσει πάνω σε πεζοδρόμιο, λέω πόσο @@κας είμαι για 20-30 μέτρα παραπέρα.

Δε νομίζω κάποιος να είπε ότι αφήνουμε πάντα τις μηχανες στα πεζοδρόμια ούτε ότι είμαστε όλη μέρα πάνω στα πεζοδρόμια και ξεκαθαρίστηκε ότι είναι παράνομο και δε θα γκρινιάζα αν οι κλήσεις ήταν τις ΕΛΑΣ.Μη λέμε τα ίδια και τα ίδια.

viper1
25/09/2022, 03:56
Δε νομίζω κάποιος να είπε ότι αφήνουμε πάντα τις μηχανες στα πεζοδρόμια ούτε ότι είμαστε όλη μέρα πάνω στα πεζοδρόμια και ξεκαθαρίστηκε ότι είναι παράνομο και δε θα γκρινιάζα αν οι κλήσεις ήταν τις ΕΛΑΣ.Μη λέμε τα ίδια και τα ίδια.

Ποια η διαφορά αν ήταν της τροχαίας η κλήση? Δεν καταλαβαίνω

pkpl
25/09/2022, 11:14
Ποια η διαφορά αν ήταν της τροχαίας η κλήση? Δεν καταλαβαίνω

Το έχω αναφέρει......

viper1
25/09/2022, 14:09
Το έχω αναφέρει......

Αυτό που δεν έχεις αναφέρει είναι ότι η παράβαση είναι η ίδια. Οποτε δεν έχει καμμια σημασία ποιος κόβει το πρόστιμο.
Και η δημοτική αστυνομία δημιουργήθηκε και για άλλους λόγους τους οποίους προφανώς μάλλον αγνοείς

pkpl
25/09/2022, 18:20
Αυτό που δεν έχεις αναφέρει είναι ότι η παράβαση είναι η ίδια. Οποτε δεν έχει καμμια σημασία ποιος κόβει το πρόστιμο.
Και η δημοτική αστυνομία δημιουργήθηκε και για άλλους λόγους τους οποίους προφανώς μάλλον αγνοείς

Έχει ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΥ ΣΗΜΑΣΙΑ .Η ΕΛΑΣ κάνει έργο οι άλλοι είναι απλά βύσματα των δημάρχων και αντιδημαρχων .Δεν αγνοω τίποτα,δεν κάνουν τόσα χρόνια κάτι άλλο,βγαίνουν κόβουν το μπλοκακι κι όταν τελειώσουν φεύγουν.Εμας πλεον στο Δήμο δεν έχει ούτε έναν στο δρόμο μετά το κράξιμο που φάγανε και ευτυχώς πλέον έχουμε σοβαρό δήμαρχο που κοιτάει να έχει από αλλού έσοδα κι όχι να γδέρνει το κόσμο για να μάζευει λεφτά ο δήμος.Στο Πειραιά δεν έχω δει ΠΟΤΕ να κάνουν κάτι άλλο.

PaNick67
26/09/2022, 09:53
Έχει ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΥ ΣΗΜΑΣΙΑ .Η ΕΛΑΣ κάνει έργο οι άλλοι είναι απλά βύσματα των δημάρχων και αντιδημαρχων .Δεν αγνοω τίποτα,δεν κάνουν τόσα χρόνια κάτι άλλο,βγαίνουν κόβουν το μπλοκακι κι όταν τελειώσουν φεύγουν.Εμας πλεον στο Δήμο δεν έχει ούτε έναν στο δρόμο μετά το κράξιμο που φάγανε και ευτυχώς πλέον έχουμε σοβαρό δήμαρχο που κοιτάει να έχει από αλλού έσοδα κι όχι να γδέρνει το κόσμο για να μάζευει λεφτά ο δήμος.Στο Πειραιά δεν έχω δει ΠΟΤΕ να κάνουν κάτι άλλο.

Επιμενεις.

https://el.wikipedia.org/wiki/%CE%94%CE%B7%CE%BC%CE%BF%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%AE_%CE%91%CF%83%CF%84%CF%85%CE%BD%CE%BF%CE%BC%CE%AF%CE %B1_(%CE%95%CE%BB%CE%BB%CE%AC%CE%B4%CE%B1)

Διαβασε το 8 στις αρμοδιοτητες κι αν θες ψαξε και το ΦΕΚ της ιδρυσης. Εδω και πολλα χρονια αν παρκαρεις παρανομα στον δημο το πληρωνεις το πραστιμο ( και μην ρωτησεις πως το ξερω :lol: )

Η δουλεια της ειναι να παρει αρμοδιοτητες απο την ΕΛΑΣ για να κανει η 2η αστυνομικο εργο. Ασχετως του τι συμβαινει την πραξη.

Α, αν πας στην Ιταλια εχουν αναλογα την περιοχη Καραμπινιερους, αστυνομια, δημοτικη αστυνομια, λιμενικη αστυνομια, τροχαια και ολοι εχουν μπλοκ για κλησεις, αν και οι πρωτοι λιγο δυσκολο να ασχοληθουν
Αυτο δε ειναι κανονας στο εξωτερικο, δεν κανουμε εμεις κατι το πρωτοποριακο.

karellen
26/09/2022, 10:20
Στην αρμοδιότητα της Δημοτικής Αστυνομίας,εκτός των άλλων,υπάγεται και ο έλεγχος των ακινήτων οχημάτων,δεν θα δείς πλέον όργανο της ΕΛΑΣ να περιπολεί στα πεζοδρόμια για παρκαρίσματα.Ο διαχωρισμός αυτός είναι σαφής και επίσημος δια στόματος προϊστάμενου,τουλάχιστον στην πόλη που μένω.

pkpl
26/09/2022, 10:44
Στην αρμοδιότητα της Δημοτικής Αστυνομίας,εκτός των άλλων,υπάγεται και ο έλεγχος των ακινήτων οχημάτων,δεν θα δείς πλέον όργανο της ΕΛΑΣ να περιπολεί στα πεζοδρόμια για παρκαρίσματα.Ο διαχωρισμός αυτός είναι σαφής και επίσημος δια στόματος προϊστάμενου,τουλάχιστον στην πόλη που μένω.
Ε καλά τι θα πει ο αρμόδιος ? Ξέρεις τους έχουμε για ψηφαλακια και για να μαζεύουμε κάνα φράγκο? Κι εγώ άμα ήμουν αντιδήμαρχος θα έβγαζα κουνέλια από τα καπέλα.

AristidisZ
26/09/2022, 10:50
Ο δήμαρχος (τον οποίον δεν έχω ψηφίσει, παρά τα γνωστά ερυθρόλευκα αισθήματά μου) μια χαρά κάνει, αν όντως το κάνει, μπας και γίνει κάποια στιγμή ανθρώπινη πόλη αυτό το τριμπούρδελο που λέγεται Πειραιάς, και μπορούμε να κυκλοφορήσουμε σαν άνθρωποι...

Έχει φτάσει η Αιγάλεω, κεντρικότατος δρόμος που συνδέει Νίκαια, Κερατσίνι, Ταμπούρια, Μανιάτικα με το κέντρο του Πειραιά, να είναι μια λωρίδα το πρωί σε όλο το μήκος της από τα παρακαρισμένα, και να μη μπορείς να περάσεις ούτε με παπάκι

Επόμενο βήμα τροχαία στους λεωφορειόδρομους μέχρι να σβήσει ο ήλιος

pkpl
26/09/2022, 11:16
Ο δήμαρχος (τον οποίον δεν έχω ψηφίσει, παρά τα γνωστά ερυθρόλευκα αισθήματά μου) μια χαρά κάνει, αν όντως το κάνει, μπας και γίνει κάποια στιγμή ανθρώπινη πόλη αυτό το τριμπούρδελο που λέγεται Πειραιάς, και μπορούμε να κυκλοφορήσουμε σαν άνθρωποι...

Έχει φτάσει η Αιγάλεω, κεντρικότατος δρόμος που συνδέει Νίκαια, Κερατσίνι, Ταμπούρια, Μανιάτικα με το κέντρο του Πειραιά, να είναι μια λωρίδα το πρωί σε όλο το μήκος της από τα παρακαρισμένα, και να μη μπορείς να περάσεις ούτε με παπάκι

Επόμενο βήμα τροχαία στους λεωφορειόδρομους μέχρι να σβήσει ο ήλιος

Μια χαρά δε κάνει γιατί μια τετραετία δεν έκανε τίποτα και μια χαρά δεν κάνει γιατί δεν τον νοιάζει να κυκλοφορεί ο κόσμος καλύτερα ή να γίνει ανθρώπινη η πόλη αλλά μόνο να τους βγάλει μισή ώρα έξω να γράψουν 30 μηχανάκια και να βγάλει έτσι 600€.Μη γράψω αλλά για το συγκεκριμένο γιατί θα μου κατεβάσουν την ανάρτηση.Στην Αιγάλεω και στο κάθε δρόμο γίνετε χαμός γιατί πλέον μαζευτηκαμε στην Αθήνα 5-6 εκατομμύρια και δε χωράνε άλλοι,εδώ δε βρισκεις σπίτι να νοικιάσεις.Αστο αυτό λοιπόν με τη δημαρχαρα που τον έπιασε ο πόνος,ο Πειραιάς είχε πάντα από τους χειρότερους Δήμαρχους.

panavour
26/09/2022, 11:36
ο Πειραιάς είχε πάντα από τους χειρότερους Δήμαρχους.

Πλην Σκυλιτση,αλλά είσαι μικρός,δεν τον προλαβες

pkpl
26/09/2022, 12:05
Πλην Σκυλιτση,αλλά είσαι μικρός,δεν τον προλαβες
Όχι δυστυχώς.

AristidisZ
26/09/2022, 14:11
Πλην Σκυλιτση,αλλά είσαι μικρός,δεν τον προλαβες


Όχι δυστυχώς.

Μιλάμε για τον δήμαρχο που γκρέμισε το ρολόι, την Ράλλειο και την αγορά, για να σηκώσει την μεγαλύτερη μαλακία που έχει σκεφθεί ανθρώπινος νους στο λιμάνι (τον πύργο εννοώ), και ένα σωρό άλλα νεοκλασσικά (γκρέμισε, δεν έχτισε)

Έτσι για να ξέρουμε τι λέμε...

panavour
26/09/2022, 21:27
Μιλάμε για τον δήμαρχο που γκρέμισε το ρολόι, την Ράλλειο και την αγορά, για να σηκώσει την μεγαλύτερη μαλακία που έχει σκεφθεί ανθρώπινος νους στο λιμάνι (τον πύργο εννοώ), και ένα σωρό άλλα νεοκλασσικά (γκρέμισε, δεν έχτισε)

Έτσι για να ξέρουμε τι λέμε...

ρωτα τους παληους πειραιωτες να σου πουν,εν σχεσει με τους σημερινους δημαρχους.
εγω κεντρο αθηνας μενω.:lol:

STOYBI
27/09/2022, 00:21
Μιλάμε για τον δήμαρχο που γκρέμισε το ρολόι, την Ράλλειο και την αγορά, για να σηκώσει την μεγαλύτερη μαλακία που έχει σκεφθεί ανθρώπινος νους στο λιμάνι (τον πύργο εννοώ), και ένα σωρό άλλα νεοκλασσικά (γκρέμισε, δεν έχτισε)

Έτσι για να ξέρουμε τι λέμε...

Moυ αρεσει που μαλωνετε για τον Δημαρχο.....

Καβαληστε τα μηχανακια σας 5 η ωρα το πρωι .....

Παρκαρετε νομιμα στις θεσεις των αυτοκινητων...

Και αστε να ψαχνει να παρκαρει το αυτοκινητο του το πρωι μεχρι και ο τελευταιος....

Οντως παντως στα πεζοδρομια το κακο εχει παραγινει με τα μηχανακια ....!

Αριστιδη...Αμ μαλλον δεν ξερουμε τι λες...?? τι επρεπε να κανει με την ραλειο δηλ??

Να την αφησει εκει να την καμαρωνουμε οπως το δημοτικο σχολειο του Μπαχλιτζανακι στην Καστελα..??

Η ραλλειος παντως στεγαζετε τωρα σε ενα κτιριο υποδειγμα σχολειου... Η κανω λαθος...??

Ποι αγορα γκρεμισε ?? Να μου φυγει η περιεργεια..

Αυτο για τον πυργο ...?? Μην το πεις παραεξω.... Δηλαδη...Σου αρεσε το κοσμημα σκετο γιαπι που στεκοταν σαν το χαρο 40 χρονια τωρα ???

Οσο για τα νεοκλασικα γκρεμισματα...Ποτε δεν ξερεις ... Ιδιοκτησιακα καθεστωτα, Περιθωρια και κοστη ανακατασκευης... κλπ κλπ

Δικηγορο του διαβολου με εκανες χωρις λογο...

stefanos
27/09/2022, 07:16
Ο Πειραιάς δεν έχει ΜΜΜ με αποτέλεσμα να κατεβαίνουν όλοι με τα αυτοκίνητά τους και να παρκάρουν παντού παράνομα.
Δεν φταίνε οι δήμαρχοι (για το συγκεκριμένο θέμα), είναι θέμα κεντρικής εξουσίας.
Δεν είναι δυνατόν το μεγαλύτερο λιμάνι της χώρας να εξυπηρετείται οδικά από την Μικράς Ασίας την Ομηρίδου Σκυλίτση και την Λαμπράκη...

AristidisZ
27/09/2022, 13:24
ρωτα τους παληους πειραιωτες να σου πουν,εν σχεσει με τους σημερινους δημαρχους.
εγω κεντρο αθηνας μενω.:lol:

Επειδή έχω μεγαλώσει στον Πειραιά, από παλιούς Πειραιώτες, ίσως και να ξέρω 2-3 πραματάκια παραπάνω




Αριστιδη...Αμ μαλλον δεν ξερουμε τι λες...?? τι επρεπε να κανει με την ραλειο δηλ??

Να την αφησει εκει να την καμαρωνουμε οπως το δημοτικο σχολειο του Μπαχλιτζανακι στην Καστελα..??

Η ραλλειος παντως στεγαζετε τωρα σε ενα κτιριο υποδειγμα σχολειου... Η κανω λαθος...??

Ποι αγορα γκρεμισε ?? Να μου φυγει η περιεργεια..

Αυτο για τον πυργο ...?? Μην το πεις παραεξω.... Δηλαδη...Σου αρεσε το κοσμημα σκετο γιαπι που στεκοταν σαν το χαρο 40 χρονια τωρα ???

Οσο για τα νεοκλασικα γκρεμισματα...Ποτε δεν ξερεις ... Ιδιοκτησιακα καθεστωτα, Περιθωρια και κοστη ανακατασκευης... κλπ κλπ

Δικηγορο του διαβολου με εκανες χωρις λογο...

http://gym-ralleion.att.sch.gr/wordpress/%CF%84%CE%BF-%CF%83%CF%87%CE%BF%CE%BB%CE%B5%CE%AF%CE%BF/%CE%B9%CF%83%CF%84%CE%BF%CF%81%CE%AF%CE%B1/

διάβασε για την Ράλλειο

εδώ για την αγορά (έχει και για την κατεδάφιση):

https://mlp-blo-g-spot.blogspot.com/2013/05/blog-post_1.html

Ο πύργος του Πειραιά είναι το μεγαλύτερο ανέκδοτο ever, το ίδιο πράγμα λέμε

Περάστε μια βόλτα σε ώρα αιχμής έξω από την ακτή Ποσειδώνος, στο σημείο έξω από τον πύργο και θα με θυμηθείτε

Πριν 15 μέρες έκανα ρεκόρ ακινησίας με μηχανή, πρώτη φορά στη ζωή μου με έπιασαν 2-3 φανάρια, χωρίς να μπορώ να κουνήσω χιλιοστό (δεν υπερβάλλω καθόλου)

Βάλτε τώρα στην εξίσωση ένα τεράστιο κτήριο γραφείων, σε περιοχή με μηδενικές υποδομές, αν πάνε εκεί 2-3 χιλιάδες εργαζόμενοι, και μάλιστα ναυτιλιακών (που καλώς ή κακώς, ο εργαζόμενος στη ναυτιλιακή που παίρνει 3-4-5 χιλιάρικα, δε μετακινείται με το μετρό)

Θα φεύγουν από τη δουλειά στις 6 και θα βγαίνουν από τον Πειραιά στις 11 το βράδυ

Τώρα ας μου πει κάποιος ποιος φωτεινός νους είχε την ιδέα να ανακατασκευάσουν αυτό το έκτρωμα, αντί να του δώσουν μία να πάει στο διάολο να ησυχάσουμε...


Ο Πειραιάς δεν έχει ΜΜΜ με αποτέλεσμα να κατεβαίνουν όλοι με τα αυτοκίνητά τους και να παρκάρουν παντού παράνομα.
Δεν φταίνε οι δήμαρχοι (για το συγκεκριμένο θέμα), είναι θέμα κεντρικής εξουσίας.
Δεν είναι δυνατόν το μεγαλύτερο λιμάνι της χώρας να εξυπηρετείται οδικά από την Μικράς Ασίας την Ομηρίδου Σκυλίτση και την Λαμπράκη...

Ο Πειραιάς ένα σωρό ΜΜΜ έχει, αστυνόμευση δεν έχει
Ο δήμαρχος οφείλει να κόβει όλη μέρα κλήσεις στα παρκαρισμένα και η τροχαία να κόβει κλήσεις όλη μέρα στους λεωφορειόδρομους
Συμφωνώ βέβαια ότι το θέμα των λεωφορειολωρίδων είναι θέμα αστυνομίας και όχι δήμου, όμως μου κάνει εντύπωση που στην Αθήνα γενικώς δεν βλέπεις αμάξια στις λεωφορειολωρίδες, ενώ στο λιμάνι είναι σα να μην υπάρχουν...

PortisHead
03/10/2022, 12:39
Ανοιξανε καμμια 10ρια γιγαντια Call Centers στα περιξ της Αιγαλεου που λετε και πισω απο το Jumbo, 2 στρεματα εκαστο με 5000 υπαλληλους χωρητικοτητα το καθενα και παρκινγκ μονο....για τα στελεχη :lol:.
Επίσης έγινε διαπλατυνση ολων των πεζοδρομειων μες τα κ@λόστενα για να σουλατσαρουν οι πολίτες και τα ζευγαρακια χαζευοντας τα....μηχανουργεια, στερωντας πολυτιμες θεσεις παρκινγκ.
Αν δεν γινει κατι συντομα με το μετρό...η ουρα με τα παρκαρισμενα οχι στα Μανιατικα....στο Χαιδάρι θα φτασει.

AristidisZ
03/10/2022, 14:22
Ανοιξανε καμμια 10ρια γιγαντια Call Centers στα περιξ της Αιγαλεου που λετε και πισω απο το Jumbo, 2 στρεματα εκαστο με 5000 υπαλληλους χωρητικοτητα το καθενα και παρκινγκ μονο....για τα στελεχη :lol:.
Επίσης έγινε διαπλατυνση ολων των πεζοδρομειων μες τα κ@λόστενα για να σουλατσαρουν οι πολίτες και τα ζευγαρακια χαζευοντας τα....μηχανουργεια, στερωντας πολυτιμες θεσεις παρκινγκ.
Αν δεν γινει κατι συντομα με το μετρό...η ουρα με τα παρκαρισμενα οχι στα Μανιατικα....στο Χαιδάρι θα φτασει.

Βασικά αυτό λέγαμε χτες το βραδάκι που περνάγαμε με τη γυναίκα, που πάλι κίνηση είχε

Πολύ φοβάμαι ότι το μετρό θα τα κάνει ακόμα χειρότερα τα πράγματα, σκέψου πόσος κόσμος θα κατεβαίνει προς τα κει με το αμάξι του για να βρει θέση να παρκάρει να πάρει το μετρό...

Leon67
03/10/2022, 15:10
Σαν Πειραιώτης-Πασαλιμάνι- ολες οι διαπλατύνσεις περιξ του Δημοτικού (πχ Τσαμαδού)μαλλον χειροτερευσαν τα πραγματα οσο για πεζοδρόμια σε Μαυρομιχαλη-Γραβιας κτλ ειναι απλά για γελια.

AristidisZ
03/10/2022, 15:18
Σαν Πειραιώτης-Πασαλιμάνι- ολες οι διαπλατύνσεις περιξ του Δημοτικού (πχ Τσαμαδού)μαλλον χειροτερευσαν τα πραγματα οσο για πεζοδρόμια σε Μαυρομιχαλη-Γραβιας κτλ ειναι απλά για γελια.

Καλά η Τσαμαδού είναι το μεγαλύτερο fail ever, ακόμα και αυτός που έκανε τον σχεδιασμό για να γίνει αποκλειστικής διέλευσης λεωφορείων παίζει και να το έχει ξεχάσει...

Η μεγάλη πλάκα είναι με το φανάρι στον Λαμπρόπουλο, που κρατάει 15 δευτερόλεπτα (που τύποις σωστό είναι, εφόσον ο σχεδιασμός ήταν να περνάει ένα όχημα το τέταρτο)

PortisHead
04/10/2022, 08:01
Βασικά αυτό λέγαμε χτες το βραδάκι που περνάγαμε με τη γυναίκα, που πάλι κίνηση είχε

Πολύ φοβάμαι ότι το μετρό θα τα κάνει ακόμα χειρότερα τα πράγματα, σκέψου πόσος κόσμος θα κατεβαίνει προς τα κει με το αμάξι του για να βρει θέση να παρκάρει να πάρει το μετρό...


Με το μετρό εννοώ οτι πολλοι θα ερχονται στον Πειραια με το Μετρό.
Πολλοι απο τη δουλεια μου περιμενουν πως και πως το Μετρό για να καταφτανουν Πειραια
απο αλλες περιοχές και να ΜΗΝ ειναι αναγκασμενοι να παρκαρουν περιξ του Jumbo.

Αλλα κιαυτο που λες εσυ δυστυχως θα γινει....οπότε μία η άλλη :lol:

AristidisZ
04/10/2022, 08:14
Με το μετρό εννοώ οτι πολλοι θα ερχονται στον Πειραια με το Μετρό.
Πολλοι απο τη δουλεια μου περιμενουν πως και πως το Μετρό για να καταφτανουν Πειραια
απο αλλες περιοχές και να ΜΗΝ ειναι αναγκασμενοι να παρκαρουν περιξ του Jumbo.

Αλλα κιαυτο που λες εσυ δυστυχως θα γινει....οπότε μία η άλλη :lol:

Κατάλαβα πως το λες, αλλά πολύ φοβάμαι ότι προς το χειρότερο θα πάει το πράμα...