PDA

View Full Version : Sos ψαλίδα στο κράνος.



Dr.Monty
02/11/2022, 12:49
Οδηγούσα με ελάχιστα ανοιχτό κράνος και μπήκε μια ψαλίδα μέσα. Πως δεν σκοτωθηκα ένας θεός ξέρει.

Το βγάζω και την βλέπω μπήκε μέσα στο κέλυφος.

Έχω βγάλει μαξιλάρια αλλά δεν βλέπω κάτι.

Υπάρχει καμία λύση? Για να το ξαναφορεσω πρέπει να την δω να βγαίνει ή να την δω νεκρή.

Please help

Edit: hjc i70. Είναι ίδιο με το c70

billy84
02/11/2022, 13:00
Φίλε θα του έβαζα φωτιά πριν το φορέσω ξανά!:lol:



Αστο κάπου έξω μια μέρα και θα βγει απο μόνη της. Δεν παίζει να μείνει μέσα αιώνια.

KotsosDR
02/11/2022, 13:05
δες μήπως καταφέρεις με κανένα πιστολι αέρα να τη βγάλεις

Nik0s_Dk
02/11/2022, 13:14
Μα τον τουτατη πως έγινε αυτό?? Εντάξει να μπει, χιλιάδες μαμουνοχουζουζουνοαπαυτούλικα μπαίνουν στο κράνος, συνήθως βγαίνουν νεκρά. Αντε να μπει πάνω να βγει από κάτω.. να μείνει όμως? Αυτό με τον αέρα ίσως βοηθήσει. Πάνε σε βενζινάδικο που να έχει νε το μαλακό ακροεξαρτημα και φυσά μέχρι να πάθει ψύξη..

Ps έχει μπει σφιγγοσερσεγγι μέσα στο κράνος στον περιφερειακό Γαλατσίου.. μπήκε πάνω βγήκε από κάτω αλλά βίωσα τον τρόμο το ομολογώ!!

motojojo
02/11/2022, 14:32
Μιας και έβγαλες τα μαξιλαράκια, λίγο εντομοκτόνο θα έκανε δουλειά; Και μετά αέρισμα για καμια μερα να φυγουν οι μυρωδιες.

Όχι φουλ ψέκασμα, μερικά ψιτ σε σημεια που μπορεί να εχει κρυφτει.

OldMan
02/11/2022, 15:42
Περιεργα πραγματα..

Τα Δερμαπτερα (Ψαλιδες - Ψαρακια - Χιλιοποδα - Λαβιδες) δεν πετάνε..

Εσενα απο που σου ηρθε..??

Υ.Γ.
Μόνο η Λαβιδα ψιλοτσιμπαει, κι αυτη ελαφριά..

doctor_john
02/11/2022, 16:14
αχαχ :lol: βάλε λίγο ψωμί σε μια χαρτοπετσέτα και περίμενε. Δεν νομίζω ότι μπορεί να αντισταθεί σε σκούπαπουρουφαν παντως.. ;)

KotsosDR
02/11/2022, 16:17
Περιεργα πραγματα..

Τα Δερμαπτερα (Ψαλιδες - Ψαρακια - Χιλιοποδα - Λαβιδες) δεν πετάνε..

Εσενα απο που σου ηρθε..??

Υ.Γ.
Μόνο η Λαβιδα ψιλοτσιμπαει, κι αυτη ελαφριά..

Μπαίνουν στα αυτιά όμως :lol:

OldMan
02/11/2022, 17:07
Μπαίνουν στα αυτιά όμως :lol:

Τετοια λεγε και αν ξαναβαλει κρανος να με χεσεις..

CorpseAlive
02/11/2022, 17:12
Σε βλέπω να ανοίγεις νέο θέμα.
Ψάχνω για κράνος με φίλτρα 1νμ σε όλα τα ανοίγματα.

Tsber
02/11/2022, 17:43
Πως δεν σκοτωθηκα ένας θεός ξέρει.


Ωραία το χειρίστηκες, συμβαίνουν αυτά έστω και με διαφορετικά έντομα :lol:

Πάντα απόλυτη ψυχραιμία σε ανάλογες περιπτώσεις, ακόμα κι όταν βλέπουμε τη σφήκα στα πέντε εκατοστά :eek:

Pew
02/11/2022, 18:18
Θυμαμαι σκηνικο, να ξεκιναω απο βορειο Εβρο με το αμαξι και να νοιωθω μπροστα στο πελμα μου (κουτεπιε) ενα τσιμπημα μερικα χλμ μετα απο μια εκτακτη σταση για κατουρημα στα ξερα.
Μπα λεω, κανενα γαμημενο τριβολι θα ειναι που σκαλωσε στην καλτσα... οδηγαω, οδηγαω, οδηγαω... αραια και που ενοιωθα ενα τσιμπημα, κυριως οταν ελαφραινα το ποδι μου στο πεταλ του γκαζιου.
Σε καθε σταθμο διοδιων λιγο πριν φτασω Λαρισα, ζουπαγα το ενα ποδι με το αλλο μπας και μετατοπισω ο,τι νομιζα πως ειχε σκαλωσει πισω απο τη γλωσσα του παππουτσιου. Ματαια.
Φτανω Λάρισα, μπαινω στο σπιτι, ειχε πολλη ωρα να με απασχολησει το συμβαν βγαζω παππουτσια και ενω το ειχα ξεχασει .... ενα ρημαδι μαμουνι, αυτο με τις δαγκανες τις μυστηριες, ψαλιδα πως το λενε αρχιζει να κοβει βολτες μπροστα μου! :evil:
Πανω απο την καλτσα ειχε κεντραρει σε ενα σημειο και εδινε τη μαχη της ζωης του το σκασμενο!! :bawl:


Α! Να μην ξεχασω και το σκηνικο που μπηκε μελισσα μεσα απο τον αεραγωγο του Rpha11, περασε στο διχτακι του κρανους και σκαλιζε τα μαλλια μου μεσα απο αυτο ενω εγω εκανα test ride το Multistrada 950.
Ηθελα τοσο πολυ να σταματησω να δω τι διαολο συμβαινει αλλα πρωτον ειχα ηδη σταματησει 2 φορες να βγαλω Off το traction και δεν εβγαζα ακρη ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ οποτε εκνευριστηκα, δευτερον ο χρονος με πιεζε!! :mad:


Μην ανησυχεις παντως, να σκεφτεσαι στον υπνο σου ποσα μαμουνια μπορει να σε περπατησουν ολη σου τη ζωη χωρις να παρεις χαμπαρι!
Καποτε εμενα σε ισογειο και μπουκαρε ενας γρυλος μαυρος καταμαυρος μπαμπατσικος στο υπνοδωματιο. Τον ακουγα αλλα ο ατιμος καθε φορα που πλησιαζα να τον εντοπισω εκανε τον κινεζο!!
Ξαπλωνω να κοιμηθω και το πρωι οπως συνερχομαι με το ενα χερι κατω απο το μαξιλαρι το νοιωθω ελαφρως γλιτσιασμενο. Ηταν αναμεσα απο τα δυο μαξιλαρια μαλλον ή καπου στο κρεβατι και μεσα στον υπνο μου αλλαζοντας σταση τον ελιωσα.

Καποια αλλη ιστορια με μαμουνια δεν εχω, αλλα αν δεν το παθεις δεν θα το ξεπερασεις!! :D

doctor_john
02/11/2022, 18:32
Που να δεις τρελή σε καραντίνα να "σώζει" σακουλάκι με γρύλους και να το ξεχνά ανοικτό.. ευτυχώς που είναι άκακα τα καημένα.

Dr.Monty
03/11/2022, 11:48
Τρελή μερα χθες δεν προλαβα να απαντήσω. Ευχαριστω για τα μνμ.
Εκτατσα πανω σε ενα πλατυσκαλο με κατι σαν μαρμαρο λευκουχρώματος και εβγαλα τα μαξιλαριακια, το κοπανουσα απο δω απο κει. Οταν απηύδησα και αναψα ένα τσιγάρο την ειδα την κουφάλα να περνάει μπροστά μου. Δεν το ειδα να βγαινει απο το κράνος, αλλα στο χωρο αυτο δυσκολο να ηταν καποιο άλλο.
Τελος καλο ολα καλα. Κλειστο προστατευτικό παντα.

basilis_k6
03/11/2022, 11:59
Τρελή μερα χθες δεν προλαβα να απαντήσω. Ευχαριστω για τα μνμ.
Εκτατσα πανω σε ενα πλατυσκαλο με κατι σαν μαρμαρο λευκουχρώματος και εβγαλα τα μαξιλαριακια, το κοπανουσα απο δω απο κει. Οταν απηύδησα και αναψα ένα τσιγάρο την ειδα την κουφάλα να περνάει μπροστά μου. Δεν το ειδα να βγαινει απο το κράνος, αλλα στο χωρο αυτο δυσκολο να ηταν καποιο άλλο.
Τελος καλο ολα καλα. Κλειστο προστατευτικό παντα.

δεν ηταν αυτη

thunder ace
03/11/2022, 12:03
Παρ της αποτυπώματα.

McGyver
03/11/2022, 12:29
Αν σου κάνει ψαλίδα το κράνος, ίσως πρέπει να δεις κανένα καλό conditioner για τα μαλλιά...

:bawl:

Pew
03/11/2022, 16:14
Νομιζεις τη βρηκες ε;;
Αχ και να 'ξερες !!
:D

439104

doctoras
06/11/2022, 13:50
Άλλος ένας λόγος να φορές ωτοασπίδες, εγώ για να βεβαιωθώ, θα έβγαζα τα πάντα από το κράνος και με ένα πιεστικό θα φυσούσα ελαφρώς από τους αεραγωγούς

viper1
06/11/2022, 17:06
Εναλλακτικά κάνε ένα μπάφο ρίξε καπνό μέσα και θα βγουν και τα υπόλοιπα που είναι μέσα

Pew
06/11/2022, 17:15
Μπορεις φυσικα να βαλεις ενα ζευγαρι ακουστικα "ψειρες" και να τα συνδεσεις με το κινητο ωστε να παιζει σε repeat τα χειροτερα τραγουδια της TRAP σκηνης.
Δεν υπαρχει ζωντανος οργανισμος που να αντεχει τετοιο βασανιστηριο και να παραμεινει εντος του κρανους !! :lol:

viper1
06/11/2022, 18:13
Μπορεις φυσικα να βαλεις ενα ζευγαρι ακουστικα "ψειρες" και να τα συνδεσεις με το κινητο ωστε να παιζει σε repeat τα χειροτερα τραγουδια της TRAP σκηνης.
Δεν υπαρχει ζωντανος οργανισμος που να αντεχει τετοιο βασανιστηριο και να παραμεινει εντος του κρανους !! :lol:

Αν κρίνω από τον κόσμο στις συναυλίες τους υπάρχουν ζωντανοί (εγκεφαλικά νεκροί) οργανισμοί. Αρκετοί

S705
06/11/2022, 18:40
Εναλλακτικά κάνε ένα μπάφο ρίξε καπνό μέσα και θα βγουν και τα υπόλοιπα που είναι μέσα

ετσι θα ανακαλύψει και κάτι δράκους που μπήκαν παλαιότερα.:D

thunder ace
06/11/2022, 18:47
Εναλλακτικά κάνε ένα μπάφο ρίξε καπνό μέσα και θα βγουν και τα υπόλοιπα που είναι μέσα

Μη βγει και σου πει: ''φιλαρακι εχεις ενα ευρω να παρω τυροπιτα""

νεοσσός
06/11/2022, 19:00
Να δω τι θα γράφετε όταν μπει στο δικό σας κράνος ψαλίδα. :p

thunder ace
06/11/2022, 19:07
Εγω δεν φοραω κρανος...εχω σαν προτυπο τον Τομ Κρουζ

νεοσσός
06/11/2022, 19:09
Αν έχεις και το χαμόγελο του avatar σου, σε βλέπω να καταλήγεις με τις ψαλίδες στα δόντια.

439188

doctoras
06/11/2022, 19:18
Εναλλακτικά κάνε ένα μπάφο ρίξε καπνό μέσα και θα βγουν και τα υπόλοιπα που είναι μέσα


ετσι θα ανακαλύψει και κάτι δράκους που μπήκαν παλαιότερα.:D


Μη βγει και σου πει: ''φιλαρακι εχεις ενα ευρω να παρω τυροπιτα""

:lol: :lol:

Κάτι ξέρετε εσείς κύριοι κύριοι συνφορουμητες :D