PDA

View Full Version : Μεταβίβαση Χολαργός χωρίς ραντεβού



kostaszx
21/11/2022, 07:18
Καλημέρα, έχω να οκοκληρώσω τη μεταβίβαση (δηλαδή να πάω με υπογεγραμμένη άδεια και απόδειξη πληρωμής τέλους μεταβίβασης τα οποία και έχω) της πρώτης μου μηχανής στο Χολαργό, αλλά οι τύποι δε σηκώνουν τηλέφωνο για κανένα λόγο. Έχω και τη δουλειά που πολύ δύσκολο να πάρω άδεια. Λέτε να γίνεται να πάω χωρίς ραντεβού στο διάστημα 8-9;

telegonos
21/11/2022, 07:59
Δεν ξέρω για Χολαργό, στην Κλεισθένους στο Σταυρό, πήγα την προηγούμενη εβδομάδα χωρίς ραντεβού για επανέκδοση πινακίδας, και έκανα δουλειά χωρίς να χρειάζεται ραντεβού.

aetomenios
21/11/2022, 08:27
Γίνεται και χωρίς ραντεβού φίλε μου.

leftos
21/11/2022, 09:17
Χωρίς ραντεβού Χολαργό πήγαινε να τελειώνεις αν πάς νωρίς στις 8 θα είσαι πρώτος σε 10 λεπτά έχεις φύγει.
Μηχάνημα τράπεζας για παράβολο μέσα και τελείωσες.

kostaszx
21/11/2022, 16:02
Χωρίς ραντεβού Χολαργό πήγαινε να τελειώνεις αν πάς νωρίς στις 8 θα είσαι πρώτος σε 10 λεπτά έχεις φύγει.
Μηχάνημα τράπεζας για παράβολο μέσα και τελείωσες.

Όσο αφορά αυτό, το έχω πληρώσει με web banking (rf code). Τους πάω απλά την απόδειξη έτσι? Δε νομίζω να υπάρχει θεμα

leftos
21/11/2022, 17:00
Τον κωδικό απο που τον βρήκες; γιατί απο υπουργείο σε υπουργείο αλλάζει λόγω άλλης διευθυνσης μεταφορών.
Μπορεί και να σε ζαλίσουν λίγο να ξέρεις.

kostaszx
21/11/2022, 18:37
Τον κωδικό απο που τον βρήκες; γιατί απο υπουργείο σε υπουργείο αλλάζει λόγω άλλης διευθυνσης μεταφορών.
Μπορεί και να σε ζαλίσουν λίγο να ξέρεις.

Τον βγάζει αυτόματα από το gov όταν κάνεις ηλεκτρονικά τη διαδικασία και απλά μπαίνεις στο web banking σου και συμπληρώνονται τα ποσά και οι λογαριασμοί αυτόματα (με το σωστό λογαριασμό περιφέρειας). Το μόνο κακό είναι ότι δε σου δίνει τη δυνατότητα να γράψεις το κλασσικό τέλη μεταβίβασης άδειας κυκλοφορίας τάδε με αριθμό πλαισίου τάδε του από τον τάδε στον τάδε. Αν με τραβήξουν θα είναι για αυτό αλλά το ηλίθιο της υπόθεσης είναι ότι το σύστημα υπάρχει για να διευκολύνει. Αν είναι να μη βγάζουν μετά άκρη οι αρμόδιοι, κλαφτα Χαράλαμπε...