PDA

View Full Version : Έρχονται κλήσεις.....



niko13g
16/03/2004, 15:53
Καλημέρα ,
Άκουγα πριν ραδιόφωνο και λέει λοιπών ο εκφωνητής (Κάτοχος μηχανής) ότι η
Αστυνομία ανακοίνωσε ότι ξεκινάει εκστρατεία για τους οδηγούς μηχανής που δεν φοράνε κράνος (έρχεται και Πάσχα έτσι)
Το νου μας λοιπών ούτε 1 € να μην πάρουνε τα @#!#$$@$...
:evil: :evil:

periklisk
16/03/2004, 16:01
Δεν έχουν με τι να ασχοληθούν οι μ@#$!%^&ς!!!!!!

Πάντως να φας κλήση για κράνος είναι η μεγαλύτερη μ*&@!#^α!

XTMPAM
16/03/2004, 16:02
ΕΣΕΝΑ ΚΑΙ ΝΑ ΣΕ ΓΡΑΨΟΥΝΕ ΠΑΛΙ 1 ΕΥΡΩ ΘΑ ΔΩΣΕΙΣ!!!:rotflmao:

almalibera
16/03/2004, 16:09
Σήμερα είδα μια κοπέλα πανω σε ενα μαυρο TDM, με μαύρο δερμάτινο Alpinestars και γαντια αλλά κεφάλι απροστάτευτο και γυαλιά ηλίου...:(
Βέβαια είχε το κράνος περασμένο στον αριστερό της αγκώνα...Ίσως να το φόρεσε μετα...

Αλλά, ας το πουμε παλι, πιο δυνατα...



ΤΟ ΝΟΥ ΜΑΣ!!
:nono: όχι μονο για τις κλίσεις αλλα προπαντων για την σωματική μας ακεραιότητα!!:)

almalibera
16/03/2004, 16:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από periklisk
Δεν έχουν με τι να ασχοληθούν οι μ@#$!%^&ς!!!!!!

Πάντως να φας κλήση για κράνος είναι η μεγαλύτερη μ*&@!#^α!

Συμφωνώ με αυτό λες και σοβαρότερα προβλήματα στους δρόμους δεν υπαρχουν για να καταγραψουν.
Αλλα το να μην φορας κρανος ειναι μ*&@!#^α!

bikersonly
16/03/2004, 16:24
Mακάρι να ήταν μόνιμη η εκστρατεία για όσους δεν φοράνε κράνος!!Και να κυνήγαγαν κάθε μέρα για κράνος μόνο!Αλλά αυτοί ΜΑΣ κυνηγάνε εμάς τους μοτοσυκλετιστές και για ΑΛΛΑ 500 πράγματα!
Που πάρκαρες?πεζοδρόμιο?πάρτην!, πόσο έτρεχες?,πάρε κλήση με φωτό,πατιλίκι σούζα?πάρε την κλησούλα σου για επίδειξη κτλ κτλ κτλ!!
Και σε ΟΣΑ μπλόκα έχω δει εγώ προσωπικά ΠΟΤΕ δεν έχουν σταματήσει κωλάμαξο για ζώνη ασφαλείας ή για σφήνες ή γιατί είναι σαράβαλο, ή γιατί δεν έχει φώτα ή φλας ή γενικά!Λογικό θα μου πεις γιατί στην πλατεία π.χ αντί να σταματήσουν 2 αμάξια σταματάνε καμιά 10αριά μοτό, τον ίδο χώρο πιάνουν και τα φράγκα περισσότερα!

Τεσπα!Γνωστό σε όλους μας και ΔΕΝ πρόκειται να αλλάξει!Αλλά για το κράνος είναι μαλακία να σε γράψουν!Φόρα το το γαμημένο!Ειδικά τώρα που έχει κρύο.Αν και σε καύσωνα πάλι καλύτερα είναι με το κράνος!Ζεσταίνεσαι μεν αλλά δεν τρως όλο τον καυτό αέρα στην μάπα!

niko13g
16/03/2004, 16:31
Έτσι είναι …εγώ πάντως το φοράω το κρανακι μου και έχω πάνω από 2 χρόνια να φάω κλήση. Απλά είναι μαλακία να σε γράψουνε για κράνος ξέροντας οτι το μέτρο είναι καθαρά εισπρακτικό και τίποτα παραπάνω(όπως τα έχουμε ξαναπεί αλωστε εδώ μέσα).Όμως όταν πάω πχ. Για καφέ 5 στενά από το σπίτι μου ε δεν το περνώ μαζί μου τι να κάνουμε , .Γιαυτο το έβαλα το ποστ για κάτι τέτοιες περιπτώσεις .:look: :look:

hornet
16/03/2004, 16:39
κακως νικολακη μου δεν το φοραμε 5 στενα απο το σπιτι μας διοτι και εκει μπορει να πεταχτει ο μαλακς.
Το κανω και εγω καμια φορα ιδιως με το παπι αλλα μετα γαμωσταυριζω τον εαυτο μου και ισωνω.

periklisk
16/03/2004, 16:41
Το μεγαλύτερο σπάσιμο στην όλη φάση :mad: είναι πως στήνουν τα κ@#$μπλόκα τους σε σημεία που τους βολεύει να σταματήσουν πολύ κόσμο για να γράψουν (μηχανάκια κυρίως τα τελευταία χρόνια) και όχι σε σημεία που πραγματικά είναι επικίνδυνα και χρειάζεται προσοχή.

Επίσης αν πραγματικά ενδιαφερόταν το κράτος για την ασφάλειά μας θα έπαιρνε προληπτικά μέτρα και όχι κατασταλτικά και εισπρακτικά!!!! Άλλα τι να πει κανείς!!!!

Το νου μας όπως είπατε....

bikersonly
16/03/2004, 16:46
περίπου μου έχει γίνει συνήθεια το κράνος.

Όλοι μας ξέρουμε ιστορίες που έχουν γίνει 5 και 3 και ένα στενό από τα σπίτια μας.Τις προάλλες ο κολλητός μου με το GSXR1000 έπεσε ένα στενό από το σπίτι του με 10χλμ γιατί πάτησε χώμα ή κάτι τέτοιο τέλος πάντων.Έπεσε με την πίσω πλευρά του κεφαλιού και αν δεν φόραγε κράνος...Το GSXR λίγα πράγματα πολύ λίγα πράγματα!!
Από την στιγμή που καβαλάς μοτό κράνος οπωσδήποτε.Την ιστορία με το ζευγάρι που ταξίδευε κομπλέ με δερμάτινα και τα όλα τους όλοι την ξέρετε πιστεύω.Που σταμάτησαν για βενζίνη και λένε ας βάλουμε τα κράνη έξω από το βενζινάδικο.Βγαίνουν σταματάνε την μοτό και όπως πάνε να βάλουν τα κράνη παραπατάει ο οδηγός και πέφτουν με 0 χλμ.Η κοπέλα χτύπησε στο πεζοδρόμιο στο κεφάλι και έμεινε επιτόπου.

Αλλά δεν χρειάζονται ιστορίες.Είναι κάτι προφανές! :winka:

Όπως ξέρουμε ότι τα περισσότερα εδώ μέσα, στην πόλη τυχαίνουν.Γιατί κυκλοφορούν πολλοί και απρόσεκτα και όλοι βιαζόμαστε!Ενώ στο ταξίδι έχεις άλλη ψυχολογία, δεν υπάρχει τόσο κίνηση και γενικά είναι πιο καλά τα πράγματα! :winka:

almalibera
16/03/2004, 16:51
...Ετσι ακριβώς το να σε γράψουν για κράνος είναι ένας ΕΥΚΟΛΟΣ τρόπος για να ΕΙΣΠΡΑΞΟΥΝ!!!
Τιποτ'αλλο!
Τωρα τί μ@λ.. μας λένε για την δική μας ασφάλεια και έτσι...ναι καλα..ιστορίες για μαϊμούδες ειναι αυτα!!
Απο την στιγμή -ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΤΟΤΕ- που δεν ενοχλεί στον δρόμο και δεν θετει σε κίνδυνο κανέναν τι σε απασχολει εσενα γιατί δεν φορα κράνος..??

Αλλά είπαμε...είναι εύκολος και γρήγορος τρόπος...


:mad:

DUKASII
16/03/2004, 16:52
SE OLA AYTA TA METRA KAI TA KYNHGHTA POY MAS RIXANE ME TA KRANH...KATHOS TORA..STAMATAS SE FANARI KAI BLEPEIS ELAXISTOYS EOS...KANENAN POY NA MHN FORAEI KRANOS!!
ANTITHETOS APO PRIN[TA METRA] POY STAMATAGES STO FANARI KAI AN FORAGES KRANOS.. ......PAIZEI NA EISOYNA KAI O MONOS!

KATI EKANE TO METRO PISTEYO KAI EXOUNE MEIOTHEI APO TI DIABAZA KIOLAS TA THIMATA APO TROXAIA ME MOTO!
BEBAIOS KAI EINAI TA MPLOKA THS TROXAIAS GIA LOGOYS OIKONOMIKOYS KTL...KAI SYMFEREI NA STAMATANE MHXANES..
ALA KATI KANANE PISTEYO!

TORA OSON AFORA TO KAFE TON 5 STENON...NIKOLA THA SOY PROTEINA RE FILE...NA TO FORAS TO KRANAKI KAI STH KAFETERIA..[OTAN KATHESAI] GIATI EISAI POLY ASXHMOS RE PSHLE...KAI DEN EFXARISTIEME TO KAFEDAKI MOY!:rotflmao: :rotflmao:

niko13g
16/03/2004, 16:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από hornet
κακως νικολακη μου δεν το φοραμε 5 στενα απο το σπιτι μας διοτι και εκει μπορει να πεταχτει ο μαλακς.
Το κανω και εγω καμια φορα ιδιως με το παπι αλλα μετα γαμωσταυριζω τον εαυτο μου και ισωνω.

Ναι ρε Στάθη και εγω αυτο κάνω ρε γαμώτο.. και μετά Το μετανιώνω …ΧΑΑΧΑΧΑΧ :P

Και στη τελική γιατί να φοράμε κράνος ρε ? ΠΟΛΕΜΟ ΕΧΟΥΜΕ ??
ΧΑΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΧΑ:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :beer:

almalibera
16/03/2004, 16:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
KATI EKANE TO METRO PISTEYO KAI EXOUNE MEIOTHEI APO TI DIABAZA KIOLAS TA THIMATA APO TROXAIA ME MOTO!
BEBAIOS KAI EINAI TA MPLOKA THS TROXAIAS GIA LOGOYS OIKONOMIKOYS KTL...KAI SYMFEREI NA STAMATANE MHXANES..
ALA KATI KANANE PISTEYO!


Δεν έχεις άδικο.

Μου χει τύχει αρκετές φορες να ακούσω την φραση "φοραω κρανος γιατι εχουν αυξηθεί και τα μπλοκα και δεν ειμαι να πληρώνω τώρα.." :eek: :eek:

sniper
16/03/2004, 17:55
Σε όσους δεν γνωρίζουν τι μπορεί να συμβεί σε κάποιον που φεύγει απο μηχανή και σκάει στην άσφαλτο προτίνω να πάρει ένα σφυρί και να το κατεβάσει στο κεφάλι του. Όταν ξυπνήσει από το κώμα θα του εξηγήσω ότι αν πέσει από τη μηχανή το χτήπημα θα είναι πιο δυνατό.

Εκτός κι αν υπάρχουν κάποιοι που πιστεύουν ότι δεν θα πέσουν από τη μηχανή ποτέ οπότε πάσο.........

cityfly
16/03/2004, 18:11
είχε παιχτεί για λίγο καιρό μια ωραία δαιφήμιση για το κράνος στην τηλεόραση αλλά έχω καιρό να την δω, κρίμα γιατί τώρα που παίζει η διαφήμιση για την έκθεση μοτό καλό θα ήταν να παίζει κι αυτή ακόμα και στο καπάκι


έδειχνε έναν τύπο στο σπίτι του που πάει στην κουζίνα να φτιάξει καφέ ανοίγει το ντουλάπι κάτι παίρνει και όπως σηκώνεται καρφώνεται στη γωνιά του ανοιχτού ντουλαπιού, και το σχόλιο ήταν ότι η πτώση χωρίς κράνος πονάει πολύ περισσότερο,
ωραία διαφήμιση, λίγο πολύ όλοι έχουν υποστεί τέτοια χτυπηματάκια στο κεφάλι και ξέρουν πώς είναι.


Εγώ πάντως από την πρώτη μέρα φοράω κράνος με εξαίρεση 4 μέρες στην Κω που κανείς δεν φόραγε και παρασύρθηκα κι εγώ και έκανα το ίδιο και μετά ελεγα τι μαλακίες έκανα.
Από τότε η μόνη περίπτωση να μην φορέσω κράνος είναι να μην έχω δεύτερο και να το δώσω στον πίσω, ακόμα και με το ζόρι, εκτός κι αν δεν του κάνει αλλά αυτό μου έχει τύχει μόνο μια φορά

periklisk
16/03/2004, 18:14
Γι αυτό κράνος πάντα..... να ελαττώσουμε τις περιπτώσεις που ΔΕΝ το φοράμε.....

Electra
16/03/2004, 18:17
...δέ μπορώ να με φανταστώ χωρίς κράνος. Έχει γίνει συνήθεια πλέον!!!!

DUKASII
16/03/2004, 18:22
AS ROTHSEI OSOYS ME EIDAN META TH MALAKIA [GIA OSKAR] POY EKANA EKEINO TO XHMEROMA EKEINHS [THS GA@#@HS] KYRIAKHS!

almalibera
16/03/2004, 18:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από cityfly
είχε παιχτεί για λίγο καιρό μια ωραία δαιφήμιση για το κράνος στην τηλεόραση αλλά έχω καιρό να την δω, κρίμα γιατί τώρα που παίζει η διαφήμιση για την έκθεση μοτό καλό θα ήταν να παίζει κι αυτή ακόμα και στο καπάκι
έδειχνε έναν τύπο στο σπίτι του που πάει στην κουζίνα να φτιάξει καφέ ανοίγει το ντουλάπι κάτι παίρνει και όπως σηκώνεται καρφώνεται στη γωνιά του ανοιχτού ντουλαπιού, και το σχόλιο ήταν ότι η πτώση χωρίς κράνος πονάει πολύ περισσότερο,
ωραία διαφήμιση, λίγο πολύ όλοι έχουν υποστεί τέτοια χτυπηματάκια στο κεφάλι και ξέρουν πώς είναι.


Tώρα μου θύμησες ενα βιντεακι που είχα δει κανα χρονο πριν σε γειτονικο φορουμ.
Εδειχνε εναν γιατρο (αν θυμαμαι καλα) όπου μπροστα του ειχε ενα τραπεζι και δεξιά του υπήρχε ενα ανθρώπινο κρανίο και αριστερά του ενα μαυρο κρανος (μαρκες μην ψάχνετε αλλο ειναι το μήνυμα). Παίρνει λοιπον ενα σφυρί και χτυπαει το κρανίο>>>>σκονη και θρίψαλα
Το ίδιο και στο κρανος>>>>Οχι μονο δεν εσπασε, αλλα και το κεφαλι που περιείχε μέσα χαμογέλαγε μετα....(δηλαδή το φορουσε κάποιος που στην αρχή δεν φαινόταν)...:winka:

almalibera
16/03/2004, 19:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
AS ROTHSEI OSOYS ME EIDAN META TH MALAKIA [GIA OSKAR] POY EKANA EKEINO TO XHMEROMA EKEINHS [THS GA@#@HS] KYRIAKHS!


Εγώ μπορώ να ρωτήσω τί ακριβώς σου συνέβει για να καταλαβω??

SpyrosTDM
16/03/2004, 20:43
ΔΟΥΚΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕ ΝΑ ΦΤΙΑΞΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΚΑΙ ΘΑ ΔΕΙΣ ΠΟΣΟΥΣ ΚΟΥΦΙΟΚΕΦΑΛΑΚΙΔΕΣ ΘΑ ΔΕΙΣ ΣΤΑ ΦΑΝΑΡΙΑ ΧΩΡΙΣ ΚΡΑΝΟΣ.
ΤΩΡΑ ΑΚΟΜΑ ΚΡΥΩΝΟΥΝ ΤΑ ΚΕΦΑΛΑΚΙΑ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΤΑ ΦΟΡΑΝΕ.
ΠΑΝΤΩΣ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΤΩΝ ΕΚΛΟΓΩΝ ΤΟ ΠΡΩΙ ΣΤΑΜΑΤΩΝΤΑΣ ΜΕ ΤΟ ΓΥΝΑΙΚΑΚΙ ΜΟΥ ΣΕ ΒΕΝΖΙΝΑΔΙΚΟ ΕΙΔΑ ΕΝΑΝ ΤΥΠΟ ΓΥΡΩ ΣΤΑ ΣΑΡΑΝΤΑΠΕΝΤΕ ΜΕ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑ ΤΟΥ ΜΑΖΙ ΧΑΡΑ ΧΑΡΟΥΜΕΝΟΙ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΟΥΝ ΒΟΛΤΑ ΜΕ ΤΟ ΟΛΟΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ VARADERO ΤΟΥΣ ΞΕΚΡΑΝΩΤΟΙ.ΟΤΑΝ ΤΩΝ ΡΩΤΗΣΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΦΟΡΑΝΕ ΚΡΑΝΟΣ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕ ΗΤΑΝ ΝΑ ΜΕ ΚΟΙΤΑΞΕΙ ΥΠΟΤΙΜΗΤΙΚΑ ΚΑΙ Η ΚΥΡΙΑ ΜΕ ΤΟ ΓΟΥΝΙΝΟ ΠΑΛΤΟ ΠΑΝΩ ΣΤΗΝ ΜΗΧΑΝΗ ΝΑ ΞΥΝΙΣΕΙ ΤΑ ΜΟΥΤΡΑ ΤΗΣ.
ΕΕΕΕ ΡΕ ΞΥΛΟ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ....

Spazz
16/03/2004, 21:11
να βαλω κι εγω αλλον εναν λογο για να το φορας που ειναι οτι ειναι ωραιο!καλα αν δεν ειναι ωραιο το κρανος τι να κανουμε αυτα εχει η ζωη .....βαλτο γιατι ο διαολος εχει πολλα ποδαρια και οι μπατσοι πολλα μπλοκακια

afrotwin
16/03/2004, 21:14
agapita mou pedia min pedeveste i agapitoi mas kolompatsi ua ta vgaloun ta lefta pou xriazonte gia ta dora tou pasxa forate kranos den forate ti nomizete oti 8a minoun xoris dora i mpatsi epidi 8a forate esis kranos 8a mas grafoyn gia alous logous tora iparxi ke to paranomo parkarisma i ipervasi taxititas to prosperasma apo deksia episis to kserete oti apagorevete ke i odigisi anamesa sta aftokinita kinos sfines 8a ksexasete na anapsete flas se kapia strofi ua patisete dipli diaxoristiki grami ua paraviasete para fisi kanena stop ke posa ala ti nomizete oti mono to kranos ine. kounia pou sas kounage......

ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ
16/03/2004, 21:28
οταν ημουν αρκουδακι πριν πολλα χρονια ειχα δη σε μια αμερικανηκη διαφιμηση για κρανος το εξεις σλογκαν.
αν πιστευετε οτι το κεφαλι σας αξηζη 1 δολαριο να φορατε κρανος του ενος δολαριου, το δικο μας κεφαλι αξηζη πολλα και γιαυτο φοραμε κρανος ( η μαρκα του κρανους).
εγω θα συμληρωσω οτι αν δεν φορας κρανος, τοτε μαλων δεν εχει τιποτα μεσα του το κεφαλι σου που να αξηζη να προστατευσης. γιωργος

afrotwin
16/03/2004, 21:32
ke vevea exi tosa angxi toses enies toses stenaxories toses agonies erxete ke i dilosi tis eforias em ti den exis
:lol: :lol: :lol: :lol:

afrotwin
16/03/2004, 21:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ
οταν ημουν αρκουδακι πριν πολλα χρονια ειχα δη σε μια αμερικανηκη διαφιμηση για κρανος το εξεις σλογκαν.
αν πιστευετε οτι το κεφαλι σας αξηζη 1 δολαριο να φορατε κρανος του ενος δολαριου, το δικο μας κεφαλι αξηζη πολλα και γιαυτο φοραμε κρανος ( η μαρκα του κρανους).
εγω θα συμληρωσω οτι αν δεν φορας κρανος, τοτε μαλων δεν εχει τιποτα μεσα του το κεφαλι σου που να αξηζη να προστατευσης. γιωργος


episis agapite file i ameriki ine to megalitero idrima ka8isterimenon ston planiti ke mono afti ua to skeftontousan etsi
to kranos xoris kefali sou ine axristo opos episis ke ta papoutsia xoris podia sou ine axrista ke episi iparxoun anegkefali pou odigane diladi afti pragmatika den 8a eprepe na forane kranos?
:lol: :lol: :lol: :lol:

periklisk
16/03/2004, 21:38
εγω θα συμληρωσω οτι αν δεν φορας κρανος, τοτε μαλων δεν εχει τιποτα μεσα του το κεφαλι σου που να αξηζη να προστατευσης. γιωργος

χεχε!!!!! ΛΕΜΕ να φοράμε κράνους και οι μπλε ας κάνουν οτι θέλουν.... μη τους δίνουμε δικαιώματα.... πάντως είναι αλήθεια... αν θέλουν να σε γράψουν ΚΑΤΙ θα βρουν.......

fastheo
16/03/2004, 21:42
...πρέπει πρώτα να σε σταματήσουν. Και πείτε μου παρακαλώ, ποιος κακοπληρωμένος δημόσιος υπάλληλος θα ρισκάρει να κάνει καταδίωξη με το υπέρβαρο 750 των 80 ίππων, όταν μπορεί κάλλιστα να σε αγνοήσει και να σταματήσει τον από πίσω σου;
Αυτό ισχύει για όλες τις παραβάσεις. Συμφωνώ για το κράνος, είναι όσο απαραίτητο είναι και το κλειδί του διακόπτη προκειμένου να κινηθείς με την μοτό, ωστόσο, ο μόνος τρόπος να πάψουν να βγάζουν χρήματα από τους μοτοσυκλετιστές είναι να μην τους "καθόμαστε".
Πιάστε αριστερά και αν χρειαστεί να βρεθείτε δεξιά καντε το με μία - δύο ταχύτητες κάτω και το νου σας για στρουμφάκια, μόλις τα δείτε, ΤΟ ΜΠΟΥΛΟ!!!
It's a war outhere.

Θάνος
16/03/2004, 23:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από sv5byt
ΕΙΔΑ ΕΝΑΝ ΤΥΠΟ ΓΥΡΩ ΣΤΑ ΣΑΡΑΝΤΑΠΕΝΤΕ ΜΕ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑ ΤΟΥ ΜΑΖΙ ΧΑΡΑ ΧΑΡΟΥΜΕΝΟΙ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΟΥΝ ΒΟΛΤΑ ΜΕ ΤΟ ΟΛΟΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ VARADERO ΤΟΥΣ ΞΕΚΡΑΝΩΤΟΙ.

Είναι τρομερό! 9 στους 10 varaderάδες που βλέπω καθημερινά στο δρόμο, δεν φοράνε κράνος...

Να μην το σχολιάσω περισσότερο...

wolfman13
16/03/2004, 23:47
me exoun grapsei mono mia fora gia kranos kai auto otan efeuga apo to spiti kai ekana 200m mexri to venzinadiko molis efiga me stamatise to foraga tote alla me egrapse epidi den to foraga prin!!!vevaia ti plirosa alla gia apozimiosei ekana souza kai efaga alli mia 220E :PPPPPPPPPPPPP akoma ta klaio

CyBeRseXX
17/03/2004, 00:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από Thanos_
Είναι τρομερό! 9 στους 10 varaderάδες που βλέπω καθημερινά στο δρόμο, δεν φοράνε κράνος...

Να μην το σχολιάσω περισσότερο...

Tha prepei na simfoniso se auto!

Apo tin alli me ekneurizei afantasta na vlepo troxonomous na rithmizoun tin kikloforia stis diastauroseis kai fatsa karta stin proti seira moto me ksekranotous... Arxigos o troxaios, perna esy- stamata esy, oraia xoristra exeis esy, kai den trexei mia.. An stamatiso na tou tin po tha gino kai kakos sto telos!!

milaber
17/03/2004, 08:44
...πρέπει πρώτα να σε σταματήσουν. Και πείτε μου παρακαλώ, ποιος κακοπληρωμένος δημόσιος υπάλληλος θα ρισκάρει να κάνει καταδίωξη με το υπέρβαρο 750 των 80 ίππων, όταν μπορεί κάλλιστα να σε αγνοήσει και να σταματήσει τον από πίσω σου;

Κι όμως εγώ ήμουν σήμερα σταματημένος στο φανάρι ΠΡΙΝ την διάβαση (σπάνια το κάνω). Περνάν λοιπόν οι δυο Ζάδες μέσα από τα αμάξια (θεωρείται επικύνδυνος ελιγμός αν το κάνουμε εμείς ακόμα και αν τα αμάξια είναι σταμτημένα και μπορούν να μας κόψουν κλήση) και σταματάν δυο περίπου μέτρα ΜΠΡΟΣΤΑ από την διάβαση. Και με το που ανάβει το πράσινο αρχίζει ο μαλάκας ο Ζας τα παντιλίκια μέσα στην Τσιμισκή μεσημεριάτικα! Μιλάμε για πολύ γκάζι όμως ο τύπος και τρελλά παντιλίκια! Και μην νομίζεις πως είναι μόνο 80 ίππων...


Είναι τρομερό! 9 στους 10 varaderάδες που βλέπω καθημερινά στο δρόμο, δεν φοράνε κράνος...

Το έχω ξαναπεί πως είναι οι πιο μαλάκες οδηγοί (η κλάση TDM, Transalp, Africa, Varadero)! Μεγαλομπούληδες με μικροαστικά κόμπλεξ (όχι και όλοι, ε; ) που θέλουν να το παίζουν μοτοσυκλετιστές και είτε φοράν την κουστουμιά στη μηχανή επάνω είτε πλήρη εξάρτηση (μπουφάν, γάντια, μπότες και λοιπά) αλλά ΟΧΙ κράνος!
Και πείτε μου εσείς, πόσο μαλακία είναι αυτό το τελευταίο;
Να πληρώνεις μια περιουσία για να προστατέψεις αστραγάλους, αγκώνες, παλάμες, μπουτάκια και ΤΙΠΟΤΑ για την κεφάλα σου!

Πάντως το κράνος στον αγκώνα (ειπώθηκε παραπάνω) είναι και αυτό από τις μεγαλύτερες μαλακίες που μπορείς να κάνεις αν τελικά είσαι τόσο μαλάκας ώστε να μην το φοράς! Και αυτό γιατί σε περίπτωση πτώσης από τη μεριά αυτού του χεριού, το χεράκι σου δεν σπάει απλά. ΘΡΥΜΜΑΤΙΖΕΤΑΙ, σπάει σε δυο σημεία πράγμα που σημαίνει νάρθηκας και το χέρι τεντωμένο (σαν κάτι αστείους που βλέπουμε στις ταινίες) για πολύ πολύ καιρό! Βάλτε το ανάμεσα από τα πόδια τουλάχιστον!

Πάντως είμαι από αυτούς που το θεωρούν και όμορφο το κράνος!
Και σύγουρα στοιχείο που προσδιορίζει άνθρωπο που στο ελάχιστο σέβεται την ζωή του και τους γύρω του!

Δεν με παίρνει ύπνος και κάθομαι και γράφω ασταμάτητα!

periklisk
17/03/2004, 08:53
Πάντως το κράνος στον αγκώνα (ειπώθηκε παραπάνω) είναι και αυτό από τις μεγαλύτερες μαλακίες που μπορείς να κάνεις αν τελικά είσαι τόσο μαλάκας ώστε να μην το φοράς! Και αυτό γιατί σε περίπτωση πτώσης από τη μεριά αυτού του χεριού, το χεράκι σου δεν σπάει απλά. ΘΡΥΜΜΑΤΙΖΕΤΑΙ, σπάει σε δυο σημεία πράγμα που σημαίνει νάρθηκας και το χέρι τεντωμένο (σαν κάτι αστείους που βλέπουμε στις ταινίες) για πολύ πολύ καιρό! Βάλτε το ανάμεσα από τα πόδια τουλάχιστον!

Εγώ λέω να το βάλουν στο μπάτο τους μπας και ξελαμπικάρουν κιόλας.......

Εγώ κάθομαι λόγω εργασίας στο pc και ταυτόχρονα είμαι και στο forum....

milaber
17/03/2004, 08:58
Tέτοια ώρα εργασία;

Νυχτοφύλακας είσαι;

:confused: :confused: :confused:

periklisk
17/03/2004, 09:08
χεχε!!!! Όχι τέτοια εργασία!!! Για τη σχολή..... το final year project...... αλλά σε λίγο θα την κάνω με ελαφρά γιατί το πρωί δουλεύω.......

milaber
17/03/2004, 09:10
Κατάλαβα...

Καλό κουράγιο!
:wave2:

periklisk
17/03/2004, 09:13
Ευχαριστώ!!! Τη κάνω! Καληνύχτα!

cityfly
17/03/2004, 17:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από milaber

Πάντως το κράνος στον αγκώνα (ειπώθηκε παραπάνω) είναι και αυτό από τις μεγαλύτερες μαλακίες που μπορείς να κάνεις αν τελικά είσαι τόσο μαλάκας ώστε να μην το φοράς! Και αυτό γιατί σε περίπτωση πτώσης από τη μεριά αυτού του χεριού, το χεράκι σου δεν σπάει απλά. ΘΡΥΜΜΑΤΙΖΕΤΑΙ, σπάει σε δυο σημεία πράγμα που σημαίνει νάρθηκας και το χέρι τεντωμένο (σαν κάτι αστείους που βλέπουμε στις ταινίες) για πολύ πολύ καιρό! Βάλτε το ανάμεσα από τα πόδια τουλάχιστον!

[/I]

και πέρα από αυτό η δικιά μου απορία είναι: "τους βολεύει;"
το έχω δοκιμάσει δυο τρεις φορές σε κάτι αποστάσεις του στυλ, το έχω βγάλει περιμένοντας να μπω στο πλοίο και το έβαλα στον αγκώνα μπαίνοντας, και κάνα δυο παρόμοιου στυλ, προσωπικά με ενοχλεί πολύ στον αγκώνα

milaber
17/03/2004, 22:31
Kαι εμένα με εμποδίζει ειδικά αν είναι να στρίψω κάπου και ειδικά όταν φοράω και το μπουφάν που με κάνει σαν τον robocop!

afrotwin
17/03/2004, 22:44
na dite ston astragalo poso avola ine :lol: :lol: :lol:

milaber
17/03/2004, 23:20
na dite ston astragalo poso avola ine

:lol: :lol: :lol:
Σε εμποδίζει το βραχιολάκι που φοράς εκεί;
:lol: :lol: :lol:

periklisk
17/03/2004, 23:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από milaber
:lol: :lol: :lol:
Σε εμποδίζει το βραχιολάκι που φοράς εκεί;
:lol: :lol: :lol:

ΩΠΑ!!!!!! ΕΧΩ ΧΑΣΕΙ ΚΑΝΑ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ???????????????????????

milaber
17/03/2004, 23:25
Μπα...
Απλά βαριέμαι και θέλω να ξεκινήσω κανά καυγά...

:evil: :evil: :evil:

periklisk
17/03/2004, 23:28
Άργησες όμως.... την έχει κάνει ο afro......

milaber
17/03/2004, 23:30
Δεν θα συγχρονιστώ ποτέ μαζί του γαμώτο...

:( :( :(

XTMPAM
18/03/2004, 16:17
ΓΙΑΤΙ ΓΡΑΦΕΙ ΚΑΙ Η ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ ΓΙΑ ΠΑΡΑΝΟΜΟ ΠΑΡΚΑΡΙΣΜΑ 60ΕΥΡΩ Η ΚΛΗΣΗ!!!ΓΡΑΨΑΝΕ ΕΝΑ ΦΙΛΟ ΧΘΕΣ!!!ΚΑΙ ΠΟΥ ΝΑ ΕΡΘΟΥΝ ΟΙ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΤΡΟΜΟΚΡΑΤΕΣ ΘΑ ΓΙΝΟΥΜΕ!!!

milaber
20/03/2004, 06:17
Εμένα μια φορά με έπισασε η δημοτική να καβαλάβω πεζοδρόμιο στην Αριστοτέλους έτοιμος να παρκάρω αλλά μου είπαν "ευγενικά" να φύγω και τίποτα παραπάνω!