PDA

View Full Version : ZZR1400 Vs Blackbird



GogosLux
18/12/2022, 11:13
Καλημέρα,

Με έχει πιάσει το αναρώτημα τι να προτιμήσω, την Κική ή την Κοκό? :lol:

Από όταν βγήκε το ήθελα το Blackbird αλλά που …….

Από την άλλη το Kawa δείχνει επιβλητικό και :evil:

Το ένα παλαιότερο το άλλο νεότερο

Χρήση καμία βόλτα και ταξίδι αντικαθιστώντας (στο ταξίδι) το 1290 :blush:

Στα λεφτά το Kawa είναι 50% ακριβότερο και αν καταλαβαίνω καλά δεν παίρνει βαλίτσες

Το Blackbird δεν έχει abs και έχει το dual braking που αν και το έχω κάνει βόλτα δεν το είχα καταλάβει _ άρα ίσως δεν με ενοχλεί

Για πείτε οι παλαιοί γνώμες

PS κοιτάω και το Busa αλλά κάτι με χαλάει που δεν έχω αναγνωρίσει ακόμα _ ίσως η γενική χρήση του
PS2 για ταξίδι το καλύτερο είναι το Gtr 1400 αλλά για καμία βόλτα δεν με φτιάχνει

ΓιώργοςΤΤ
18/12/2022, 13:09
Το ZZR το έχω δει με βαλίτσες σε ταξίδι, αλλά μπορείς να βάλεις και σαμάρια. Τα ίδια ισχύουν και για την Busa.

Για εμένα είναι καθαρά θέμα γούστου, δεν θεωρώ ότι το ένα υστερεί σε σχέση με το άλλο για την χρήση που θέλεις.

Το Kawasaki είναι προφανώς πιο γρήγορο, αναρτήσεις και φρένα στα χαρτιά έχει καλύτερα άλλα δεν τα έχω οδηγήσει σε βαθμό που να μπορώ να τα συγκρίνω.

Nostradamus
18/12/2022, 13:32
Busa gen 2 η gen 1? Εγώ καθότι σουζουκακιας εκεί θα πήγαινα. Αλλά το blackbird ήταν τεράστιος έρωτας.

Ανάμεσα στα δύο θα έπαιρνα το honda γιατί στα μάτια μου είναι πιο όμορφο..

Φαντάζομαι συνεχίζεις εκτός Ελλάδας, άρα μιλάμε για εκεί που είσαι, κεντρική/βόρεια Ευρώπη οι βόλτες ?

George_M.
18/12/2022, 13:39
Μόνο το "μαυροπουλι" γιομιζει τους καθρέφτες όταν το βλέπεις να ερχεται..
Μηχαναρα αβερτη.
Κ γω ΧΧ..προτεινω.

katsar
18/12/2022, 13:49
Πολύ καλές και οι δυο,τώρα στο ποια από τις δύο,εσύ κρίνεις !
traction control,abs,ρυθμίσεις και γενικά πιο σύγχρονο όχημα το Καβασάκι,δεν θεωρώ τα γκάζια σαν κριτήριο γιατί και τα δύο πετάνε παρά την διαφορά στα άλογα.
Προσωπικά είμαι ΧΧ hater,μας πήρε το σκήπτρο κάποτε από το ZZR και βγάλαν γλώσσα οι Χοντάκιδες ! :lol:
Στα χρήματα που βρίσκεις injection ΧΧ δεν το συζητάμε, αγοράσεις ΠΟΛΥ μοτοσυκλέτα ,το έχεις οδηγήσει κιόλας είναι ήπιο και γλυκόβολτο.
Βέβαια εκτός από την ευχαρίστηση πιστεύω πως κανένα από τα δύο δεν θα σε ταξιδέψει πιο άνετα από το ΚΤΜ.
Καλά μπαντιλίκια,ερμ εννοώ χιλιόμετρα με όποιο και να πάρεις !
Καλά, ο καθρέφτης-φλας του ΧΧ αντικείμενο φετίχ :lol:
Εντιτ 16.500$ στις ΗΠΑ το ΖΧ14 μοντέλο 2023, ακτινικές τετραπίστονες Brembo M50 monobloc,πάρτε ναχετε !!

basilis_k6
18/12/2022, 15:43
Καμια επαφη το ενα με το αλλο. Αν εχεις λεφτα παίρνεις το kawa. Το busa δεν ειναι τοσο βολικο σε χαμηλες ταχυτητες και κλειστο δρομο.

doctoras
18/12/2022, 17:04
Αυτά τα θρεντ θυμίζουν λόγο τον παλιό καλό καιρό με τα πληθωρικά γκαζια και τις υψηλές μουαγιε στον αυτοκινητόδρομο, τότε που αυτή η κατηγορία ήταν η premium κατηγορια μοτοσικλετών.

Το xx ήταν ΤΟ μηχανάκι της εποχής και με το αυτοκόλλητο PGM-FI γεφυρώνει το παλιό με το νέο.

Όμως το zzr1400 ήταν μεταγενέστερο και πιο σύγχρονα κατασκευασμένο. Και με τα πιο καλαίσθητα(για μένα) όργανα.

Το πρόβλημα σε αυτές τις κατηγορίες είναι να μην έχει φάει σαβούρα. Στα χρόνια μου δεν έβρισκες μηχανάκι της κατηγορίας που να μην είχε κοπανήσει.

Όποτε οποίο βρεις στην πιο καλή κατάσταση που μπορείς να βρεις

Για gtr1400 είναι τουριστική κατηγορία με καμία 50κιλά παραπάνω και άξονα βγάζεις τον οποίο παράγοντα σπορ συγκριτικά με το zzr

STF
18/12/2022, 18:38
Εγώ να πω: τι ωραίο δίλημμα. Πράγματι θυμίζει εκείνες τις παλιές όμορφες -μοτοσυκλετιστικά- εποχές.

AristidisZ
18/12/2022, 19:12
Εγώ να πω: τι ωραίο δίλημμα. Πράγματι θυμίζει εκείνες τις παλιές όμορφες -μοτοσυκλετιστικά- εποχές.

Μέχρι να πεταχτεί κάνας γνωστός άγνωστος και να πει «ξέρεις πόσο καίνε αυτά, πάρε κανα κινεζικο 500αρι κούτα να βρεις την υγειά σου» :bawl:

GogosLux
18/12/2022, 19:36
Φαντάζομαι συνεχίζεις εκτός Ελλάδας, άρα μιλάμε για εκεί που είσαι, κεντρική/βόρεια Ευρώπη οι βόλτες ?

Ναι βόλτες Ευρώπη με αφετηρία από Ελλάδα πια.

Φέτος σκέφτομαι για κεντρική Δυτική Ιταλία με μπόλικη Τοσκάνη



Στα χρήματα που βρίσκεις injection ΧΧ δεν το συζητάμε, αγοράσεις ΠΟΛΥ μοτοσυκλέτα ,το έχεις οδηγήσει κιόλας είναι ήπιο και γλυκόβολτο.

Αλήθεια είναι αυτό αν και τα καλοσυντηρημένα ειναι πολύ κοντά σε αρκετά νεότερα Kawa





Βέβαια εκτός από την ευχαρίστηση πιστεύω πως κανένα από τα δύο δεν θα σε ταξιδέψει πιο άνετα από το ΚΤΜ.

Σίγουρα από θέμα ηλεκτρονικών όπως μουσική χάρτες κλπ, από θέμα θέσης μπορεί όντως αλλά θα το δούμε στην πράξη


Μέχρι να πεταχτεί κάνας γνωστός άγνωστος και να πει «ξέρεις πόσο καίνε αυτά, πάρε κανα κινεζικο 500αρι κούτα να βρεις την υγειά σου» :bawl:

:lol::lol:

Nostradamus
18/12/2022, 19:40
Άρα κοιτάς για αγορά από Ελλάδα? Για αυτό ρώτησα.. Δεν ξέρω πως θα μπορέσεις να βρεις "καθαρό" XX . Για κάποιο απροσδιόριστο λόγο θεωρώ ότι Kawasaki θα είναι πιο εύκολο να βρεις σε καλή κατάσταση.

GogosLux
18/12/2022, 19:52
Άρα κοιτάς για αγορά από Ελλάδα? Για αυτό ρώτησα.. Δεν ξέρω πως θα μπορέσεις να βρεις "καθαρό" XX . Για κάποιο απροσδιόριστο λόγο θεωρώ ότι Kawasaki θα είναι πιο εύκολο να βρεις σε καλή κατάσταση.

Συμφωνώ μαζί σου στην κατάσταση.

Κοιτάω Ελλάδα και έξω αλλά σε αυτές τις χρονολογίες δεν βρίσκω μεγάλες διαφορες τιμής που να αξίζει τον κόπο.

Bowleno
18/12/2022, 21:06
Μέχρι να πεταχτεί κάνας γνωστός άγνωστος και να πει «ξέρεις πόσο καίνε αυτά, πάρε κανα κινεζικο 500αρι κούτα να βρεις την υγειά σου» :bawl:

Ε, τα θέλει ο λώκος σου εσένα:moutza::moutza:
:lol:

DimisK
18/12/2022, 22:15
Αυτά καίνε πολύ και είναι τρε μπανάλ!

Γιατί δε κοιτάς το καλύτερο sport-touring ever; Κ1300!:D
Μοτερ κατηγορίας ΧΧ/ζζρ, φρένα άγκυρες, ποιότητα κύλισης από άλλο πλανήτη - τραίνο, ηλεκτρονικές αναρτήσεις, σίφτερ, c-abs, θερμ. γκριπς, και λοιπά ηλεκτρονικά καλούδια...
Παίρνει βαλίτσες μια χαρα. Στρίβει όμορφα και είναι και δυσεύρετο στους δρόμους.
Επίσης ως bmw, είναι ότι πρέπει για τα ταξίδια στην ευρώπη, αφού όπου και να σου χαλάσει, θα σε μαζέψουν στο πι και φι!

θενκ μι λέιτα

billy84
18/12/2022, 22:18
Το ZZR είναι πιο σύγχρονο, πιο γρήγορο και συνολικά καλύτερο μηχάνημα. Τώρα αν η διαφορά τιμής είναι σεβαστή, το ΧΧ δε θα σου πει όχι σε τίποτα και μια χαρά θα σε πάει παντού γρήγορα, άνετα και αξιόπιστα. (τα έχω οδηγήσει και τα δύο)

TONYBANDIT
19/12/2022, 00:16
Ψηφίζω zzr γιατί δεν καίει στο ταξίδι παίρνει βαλίτσες αν και μικρές τις v35 παει 300+ ΠΑΝΤΟΥ.Εχει φρεναρες και είναι άνετο.Γνωμη μου προτίμησε το μοντέλο με το traction control το οποίο είναι 1441cc.
ΥΓ.Δεν έχω zzr αλλά έχουν όλοι μου σχεδόν οι φίλοι και το έχω μάθει απέξω.

lospsi
19/12/2022, 06:25
Δεν έχω οδηγήσει κανένα από τα δύο οπότε θα σου πω την θεωρητική μου γνώμη.

Αν έχεις κρατήσει ΚΤΜ και Aprilia, θεωρώ ότι ψάχνεις μια "χρονομηχανη" και όχι το καλύτερο από τα δύο. Αν παίζει το πρώτο (όπως και στη δική μου περίπτωση https://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=160865&highlight=Cbr900rr) παίρνεις αυτό που σου έκανε τότε κλικ και φυσικά βρεις σε καλή κατάσταση. Αν παίζει το 2ο, νομίζω ότι το kawasaki σαν πιο σύγχρονο θα είναι και καλύτερο...

GogosLux
19/12/2022, 07:35
Δεν έχω οδηγήσει κανένα από τα δύο οπότε θα σου πω την θεωρητική μου γνώμη.

Αν έχεις κρατήσει ΚΤΜ και Aprilia, θεωρώ ότι ψάχνεις μια "χρονομηχανη" και όχι το καλύτερο από τα δύο. Αν παίζει το πρώτο (όπως και στη δική μου περίπτωση https://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=160865&highlight=Cbr900rr) παίρνεις αυτό που σου έκανε τότε κλικ και φυσικά βρεις σε καλή κατάσταση. Αν παίζει το 2ο, νομίζω ότι το kawasaki σαν πιο σύγχρονο θα είναι και καλύτερο...

Ναι τα άλλα 3 θα μείνουν ;)

Ψαχνω μια γρήγορη χρονομηχανη :D

Βασικά εχω το "κουσουρι" να τα θελω πενα ή μετά να πληρώνω να τα κάνω "πενα" (βλεπε αμαξι 15ετιας).

Αναλογικα το CBR ειναι ακριβό και δεν νομίζω ότι αξίζει να πληρώσω την νεανική έλλειψη του οπότε με βλεπω για +2012 Kawa

lospsi
19/12/2022, 09:56
Ναι τα άλλα 3 θα μείνουν ;)

Ψαχνω μια γρήγορη χρονομηχανη :D

Βασικά εχω το "κουσουρι" να τα θελω πενα ή μετά να πληρώνω να τα κάνω "πενα" (βλεπε αμαξι 15ετιας).

Αναλογικα το CBR ειναι ακριβό και δεν νομίζω ότι αξίζει να πληρώσω την νεανική έλλειψη του οπότε με βλεπω για +2012 Kawa

Από Ελλάδα θα αγοράσεις? Αν ναι, έχει κάτι ενδιαφέρουσες περιπτώσεις που κοιτάω κατά καιρούς όπως
https://www.car.gr/classifieds/bikes/view/314438597-honda-cbr-1100
Φαίνεται μαμά, έχει καλή τιμή και αν δεν κρύβει τπτ δράκους μέσα ίσως να είναι καλή βάση για να επενδύσεις χρήμα για συντήρηση/φρεσκάρισμα και να κρατήσεις. Επίσης είναι το πρώτο ΧΧ (καρμπ και χωρίς κόφτη) με ότι αυτό σημαίνει σε μοναδικότητα. Αν θες στείλε μου ΠΜ να πεταχτώ να το δω.

AristidisZ
19/12/2022, 10:32
Από Ελλάδα θα αγοράσεις? Αν ναι, έχει κάτι ενδιαφέρουσες περιπτώσεις που κοιτάω κατά καιρούς όπως
https://www.car.gr/classifieds/bikes/view/314438597-honda-cbr-1100
Φαίνεται μαμά, έχει καλή τιμή και αν δεν κρύβει τπτ δράκους μέσα ίσως να είναι καλή βάση για να επενδύσεις χρήμα για συντήρηση/φρεσκάρισμα και να κρατήσεις. Επίσης είναι το πρώτο ΧΧ (καρμπ και χωρίς κόφτη) με ότι αυτό σημαίνει σε μοναδικότητα. Αν θες στείλε μου ΠΜ να πεταχτώ να το δω.

440175

billy84
19/12/2022, 10:54
440175



Έχω πετύχει μια με ένα τέτοιο στον Νέο Κόσμο, μάλλον αυτή είναι. Κομπλέ το είδα το XX με μια γρήγορη ματιά.:D

lospsi
19/12/2022, 11:19
Έχω πετύχει μια με ένα τέτοιο στον Νέο Κόσμο, μάλλον αυτή είναι. Κομπλέ το είδα το XX με μια γρήγορη ματιά.:D

Η κοπελιά?:D:lol:

GogosLux
19/12/2022, 11:37
Από Ελλάδα θα αγοράσεις? Αν ναι, έχει κάτι ενδιαφέρουσες περιπτώσεις που κοιτάω κατά καιρούς όπως
https://www.car.gr/classifieds/bikes/view/314438597-honda-cbr-1100
Φαίνεται μαμά, έχει καλή τιμή και αν δεν κρύβει τπτ δράκους μέσα ίσως να είναι καλή βάση για να επενδύσεις χρήμα για συντήρηση/φρεσκάρισμα και να κρατήσεις. Επίσης είναι το πρώτο ΧΧ (καρμπ και χωρίς κόφτη) με ότι αυτό σημαίνει σε μοναδικότητα. Αν θες στείλε μου ΠΜ να πεταχτώ να το δω.

Πολλά χιλιόμετρα για την τιμή του, μόνος λόγος να το δω απο κοντά για την κοπέλα :p

billy84
19/12/2022, 15:23
Η κοπελιά?:D:lol:


Για μερακλήδες!:bawl:

AristidisZ
19/12/2022, 15:58
Έχω πετύχει μια με ένα τέτοιο στον Νέο Κόσμο, μάλλον αυτή είναι. Κομπλέ το είδα το XX με μια γρήγορη ματιά.:D

respect στην κυρία (φαντάζομαι δε θα είναι καμιά πιτσιρίκα)

/Spam mode on:

Προχτές σε άσχετη κουβέντα, πέτυχα νεαρή συνάδελφο (είναι σε άλλο όροφο, δε συνεργαζόμαστε) που έχει PCX και ως όνειρο έχει να πάρει το CB500X :smokin:

/Spam mode off

Nitse3
19/12/2022, 20:05
Εχεις δηλαδή το μηχανάκι των ονείρων της;;;

AristidisZ
19/12/2022, 20:56
Εχεις δηλαδή το μηχανάκι των ονείρων της;;;

Μάλλον ναι
Βέβαια έχω γυναίκα, παιδί και (μάλλον) καμία ντουζίνα παραπάνω χρόνια στο κοντέρ οπότε δεν…
Πελάτη για να το δώσω άμα έρθει το Transalp ψάχνω, όχι μεναγκό :bawl:

RaGe_Raptor
19/12/2022, 21:42
αν βρεις καθαρό (μεγάλο αν), Hayabusa. είμαι σουζουκάκιας,φαίνεται?:bawl:

billy84
20/12/2022, 17:48
αν βρεις καθαρό (μεγάλο αν), Hayabusa. είμαι σουζουκάκιας,φαίνεται?:bawl:



Πρέπει να τον πείσουμε ότι κατά βάθος δε θέλει αυτά τα καράβια που κοιτάει αλλά ένα Legendary να νιώσει λίγο πως είναι να καβαλάς έναν θρύλο!!!!:D

Bowleno
20/12/2022, 19:47
Πρέπει να τον πείσουμε ότι κατά βάθος δε θέλει αυτά τα καράβια που κοιτάει αλλά ένα Legendary να νιώσει λίγο πως είναι να καβαλάς έναν θρύλο!!!!:D

Μπα, να τον πείσουμε ότι κατά βάθος θέλει κινέζικο 650άρι....:D

:lol:

RaGe_Raptor
21/12/2022, 06:31
Πρέπει να τον πείσουμε ότι κατά βάθος δε θέλει αυτά τα καράβια που κοιτάει αλλά ένα Legendary να νιώσει λίγο πως είναι να καβαλάς έναν θρύλο!!!!:D

Κοίτα,η αλήθεια είναι πως αν ζήσεις την εμπειρία ενός σύγχρονου ss (μέσα των '00) , φορτωμένο τεχνολογία ( :D ) , τι να σε συγκινήσει μετά. Εσύ βέβαια το γνωρίζεις καλύτερα από τον καθένα μας.

GogosLux
21/12/2022, 07:59
Πρέπει να τον πείσουμε ότι κατά βάθος δε θέλει αυτά τα καράβια που κοιτάει αλλά ένα Legendary να νιώσει λίγο πως είναι να καβαλάς έναν θρύλο!!!!:D




Μπα, να τον πείσουμε ότι κατά βάθος θέλει κινέζικο 650άρι....:D

:lol:

:lol::lol::lol::lol::lol:

lospsi
21/12/2022, 09:40
Πάντως, αν όντως κοιτάς για ZZR1400 2012+ σημαίνει ότι το μπάτζετ είναι αρκετά υψηλό και, κατά την γνώμη μου, δεν τίθεται καν θέμα σύγκρισής του με ΧΧ. Εκτός και αν όντως θες χρονομηχανή ΧΧ αλλά σε άριστη κατάσταση (αρκετά δύσκολο) και θα το πληρώσεις και μάλλον δυσανάλογα των δυνατοτήτων του.

Leon67
21/12/2022, 10:16
Iσως αν ανεβεις στο budget για ZZR-1400 2012+ να κοιταζες και για Ζ 1000 SX...

DoctoR_k6
21/12/2022, 12:07
Εγω στη θεση σου αν ηθελα παλιο κ καλο (ορθοδοξο)μοτο απο παρελθον θα κοιτουσα Busa Gen 1...Raw power. :smokin:

lospsi
21/12/2022, 13:36
Εγω στη θεση σου αν ηθελα παλιο κ καλο (ορθοδοξο)μοτο απο παρελθον θα κοιτουσα Busa Gen 1...Raw power. :smokin:

Άντε βρες gen1 hayabusa σε καλή μαμίσια κατάσταση...Κατά τα άλλα, καλό εργαλείο αν και το ΧΧ βγάζει μια πιο διαχρονική κυρίλα.

Αυτό ωραίο είναι πάντως
https://www.car.gr/classifieds/bikes/view/324924884-suzuki-gsxr-1300-hayabusa

DoctoR_k6
21/12/2022, 14:32
Άντε βρες gen1 hayabusa σε καλή μαμίσια κατάσταση...Κατά τα άλλα, καλό εργαλείο αν και το ΧΧ βγάζει μια πιο διαχρονική κυρίλα.

Αυτό ωραίο είναι πάντως
https://www.car.gr/classifieds/bikes/view/324924884-suzuki-gsxr-1300-hayabusa

Εκει ειναι το θεμα να βρεις ενα σχετικα καθαρο. Τα χλμ δεν ειναι θεμα γιατι ειναι ασπαστο το μοτερ αν ειχε φυσιολογικη χρηση κ συντηρηση.
Το γουστο σε σχεση με το XX ειναι υποκειμενικο. Δεν λεω πολυ ωραιο το ΧΧ αλλα το Busa με τον κοκοβιο φορεμενο ειναι αλλο πραγμα κατ εμε.

Viking
21/12/2022, 14:45
ZX12R entered the chat :a014:

Lamnian
21/12/2022, 15:09
Πολύ ωραίο το Busa αλλά ο κώλος του είναι λίγο καγκούρικος

Τρομερό το ZZR 1400 , καβαλάς ένα ήρεμο κτήνος , ισως το πιο δυνατό στην κατηγορία του

Το Blackbird όμως έχει άλλη χάρη , διαχρονικό , απλό design που όμως είναι αποδεκτό ακόμα και σήμερα , έχει μια αίγλη άλλο πράγμα .. εαν έβρισκα ένα μαύρο ματ με χρυσές ζαντούλες και χρυσά XX αυτοκόλλητα , θα το έπαιρνα ..

Ισως εαν τα έβλεπες και τα τρία από κοντά , να σου ήταν πιο εύκολο να αποφασίσεις

ΓιώργοςΤΤ
21/12/2022, 19:41
Άντε βρες gen1 hayabusa σε καλή μαμίσια κατάσταση...Κατά τα άλλα, καλό εργαλείο αν και το ΧΧ βγάζει μια πιο διαχρονική κυρίλα.

Αυτό ωραίο είναι πάντως
https://www.car.gr/classifieds/bikes/view/324924884-suzuki-gsxr-1300-hayabusa

Υπάρχει ένα κάπου στην Θεσσαλονίκη και με περιμένει εδώ και 2 χρόνια.... Τί μου έκανες να ήξερες....

Η τιμή παντός νομίζω είναι υψηλή. Αν και έχω πολλά χρόνια που σταμάτησα να παρακολουθώ αγγελίες Hayabusa.

GogosLux
22/12/2022, 08:31
Ειμαι σε σκέψεις μιας και το ενα ακριβό για αυτό που ειναι, το άλλο άσχημο στον κώλο, το άλλο υψηλό budget για 4ο μηχανάκι μιας και ποσα λεφτά να μας κοστίσει η κλιμακτήριος ............. :bawl:

Αλλα νομίζω ότι είμαι σε καλό δρόμο :rolleyes:

Viking
22/12/2022, 09:21
Ειμαι σε σκέψεις μιας και το ενα ακριβό για αυτό που ειναι, το άλλο άσχημο στον κώλο, το άλλο υψηλό budget για 4ο μηχανάκι μιας και ποσα λεφτά να μας κοστίσει η κλιμακτήριος ............. :bawl:

Αλλα νομίζω ότι είμαι σε καλό δρόμο :rolleyes:

Στριφτερό δλδ :D

KLEIN
22/12/2022, 16:25
Καλησπερα κι απο μενα ,

1)Το zzr 1400 ειναι ποιο συγχρονο-καινουργιο σαν τεχνολογια δεν εχει πουλησει πολλα κομματια , ουτε στην Ελλαδα , ουτε στην Ευρωπη νομιζω , για μεταχ ανταλακτικα εαν χρειαστει κατι φτηνα δεν ξερω ,για την ελληνικη αντιπροσωπεια δεν ξερω εαν εχει υποστηριξη σε βασικα ανταλλακτικα -αναλωσιμα σε ενα μηχανακι που δεν εχει πωλησεις στην χωρα μας ,επισης δεν εχει και ευκολη μεταπωληση .Απο γκαζια- μοτερ θεωρητικα ειναι το ποιο δυνατο απο τα υπολοιπα

2)το 1100ΧΧ ,ειναι ποιο ''παλιο'' σαν τεχνολογια και σαν μοντελο αντιστοιχο του BUSA_GEN1 σαν ηλικια εχει πουλησει πολλα κομματια , και στην Ελλαδα , και στην Ευρωπη για μεταχ ανταλακτικα εαν χρειαστει κατι φτηνα πιστευω θα βρεις ποιο ευκολα ,για την υποστηριξη απο την ελληνικη αντιπροσωπεια θεωρω οτι εχει υποστηριξη σε βασικα ανταλακτικα -αναλωσιμα και επισης εχει ποιο ευκολη μεταπωληση .Απο γκαζια- μοτερ υπολοιπεται των υπολοιπων 2

3)το BUSA ,εχει και νεωτερη εξελιξη απο το ΧΧ ...σσ GEN2 εχει θεωρω τις περισσοτερες πωλησεις απο τα αλλα 2 πραγμα που θα σου δωσει μεγαλυτερο καλαθι επιλογης -πιθανοτητες να βρεις ''καθαρο μηχανακι ''ειναι ποιο ''παλιο'' σαν τεχνολογια απο το GEN2_ ΚAWA εχει πουλησει πολλα κομματια , και στην Ελλαδα , και στην Ευρωπη για μεταχ ανταλακτικα εαν χρειαστει κατι φτηνα πιστευω θα βρεις ποιο ευκολα ,για την υποστηριξη απο την ελληνικη αντιπροσωπεια θεωρω οτι εχει υποστηριξη σε βασικα ανταλακτικα -αναλωσιμα και επισης εχει και αυτο καλη μεταπωληση .Απο γκαζια- μοτερ υπολοιπεται του ΚAWA νομιζω λιγο ? αλλα απο το ΧΧ ειναι δυνατοτερο .

Σκεψου με τι μεσες ωριαιες ταχυτητας θελεις να κινησε στους αυτοκινητοδρομους , το κοστος αγορας -συντηρησης και την μεταπωληση ισως , βαλε και την γ@αβλα που εχεις , βαλτα ολα σε μια ζυγαρια και σου ευχομαι να εισαι τυχερος στην αγορα σου να παρεις δηλαδη ''καλο'' μηχανακι και μετα να σου ''κατσει'' ακριβως στην χρηση που θελεις να κανεις

Ευχομαι να σε βοηθησα και να μην σε μπερδεψα

Καλες γιορτες με υγεια και αισιοδοξια !!!