PDA

View Full Version : Στα 200 ψηλότερα βουνά της Ελλάδας



billy84
19/12/2022, 18:17
Ο στόχος μου ολοκληρώθηκε, ένα πολύ δύσκολο εγχείρημα ανάβασης στις ψηλότερες κορυφές των 200 ψηλότερων βουνών της Ελλάδας. Τα περισσότερα ταξιδιωτικά μου υπάρχουν στο φόρουμ απο τη μέρα που ξεκίνησα να τα γράφω και εδώ. Οπότε έχετε μια μικρή ιδέα για αυτό το ορεινό ταξίδι.

Τα ταξίδια μου είχαν οδηγικό και ορειβατικό σκέλος και αυτό είναι που τα διαφοροποιεί απο αυτό που λέμε ''πάω μια συνηθισμένη βόλτα-ταξίδι''. Υπήρχε πολύωρη μελέτη για το πως θα προσεγγίσω κάθε βουνό, διάβασμα πάνω στην ιστορία του αλλά και αρκετό ψάξιμο γενικότερα. Στα γνωστά βουνά υπήρχαν αρκετές πληροφορίες όμως στα άγνωστα δεν υπήρχε καμία. Πλέον υπάρχουν πληροφορίες ακόμη και για άγνωστα βουνά που το ευρύ κοινό ακούει για 1η φορά. Στην ουσία πολλές φορές κινήθηκα σε τελείως αχαρτογράφητα νερά χωρίς να γνωρίζω τυχόν παγίδες ακόμα και αν βγαίνουν καν οι δρόμοι ώστε να μπορώ να προσεγγίσω το κάθε βουνό. Και να μην ξεχνάμε ότι σχεδόν πάντα ήμουν μόνος μου.

Όταν ξεκίνησα να βάζω βίντεο απο χωματόδρομους το μακρινό 2015 με ένα παράξενο χαμηλό στρητάδικο σκουτερομηχανάκι, κάποιοι με θεώρησαν τελείως τρελό (καλά όχι ότι έχει αλλάξει ιδιαίτερα αυτό μετά απο τόσα χρόνια αλλά λέμε :lol:). Απο μέσα τους πιθανότατα πίστευαν ότι είναι θέμα χρόνου να με ακούσουν στις ειδήσεις. Σίγουρα η 1η εικόνα ήταν παράξενη και ο κάθε εγκέφαλος προσπαθούσε να την απορρίψει. Με τα χρόνια όμως βλέποντας ότι αυτό το NC700 πήγαινε κυριολεκτικά παντού και συνέχεια, η εικόνα ξεκίνησε να γίνεται πιο ''οικεία''. Έγινε το NC πιο χωμάτινο? Φυσικά και όχι και ούτε ήθελε να γίνει ποτέ. Απλώς μπόρεσε να φέρει εις πέρας τις αποστολές που του ανατέθηκαν γιατί έχει κάποια χαρακτηριστικά που δεν είναι χωμάτινα μεν, βοηθάνε πολύ όμως στις δύσκολες καταστάσεις. Σίγουρα πρωταγωνιστικό ρόλο παίζει και ο ανθρώπινος παράγοντας. Δεν είναι απόλυτο πως οποιοσδήποτε έκανε το ίδιο θα έβγαινε αλώβητος απο όλη αυτή την ιστορία.

Αγοράστηκε με σχεδόν 20.000km το 2015 σαν 2ο όχημα που να μπορεί να περάσει μερικούς βατούς χωματόδρομους ξεκούραστα και να εξοικονομήσει χρήματα σε βάθος χρόνου καθώς σκόπευα να γράψω πολλά χιλιόμετρα (τότε η κατάκτηση βουνών δεν υπήρχε καν ως ιδέα). Έφτασε 375.000km με πολύ σκληρή χρήση χωρίς να μου ζητήσει τίποτα πέρα απο αναλώσιμα (και αυτά πολύ αργότερα απο όσο περίμενα).

Ηθικό-μοτοσυκλετιστικό δίδαγμα της ιστορίας αυτής (γιατί είμαστε και σε ένα μοτοσυκλετιστικό φόρουμ)? Less is more. Μια απλή κατασκευή μπορεί να σου χαρίσει τρομερές συγκινήσεις και να σε πάει πολύ πιο μακριά απο όσο πίστευες, έστω και αν σε πάει πιο αργά απο το υπερόπλο που έχεις ήδη στο γκαράζ. Η συμβίωση με μια απλή αξιόπιστη κατασκευή μπορεί να σου δώσει ένα piece of mind σε όλους τους τομείς όχι μόνο σε αυτόν της συντήρησης και της αξιοπιστίας. Μπορεί να σε κάνει να βλέπεις καλύτερες μοτοσυκλέτες μεν που όμως αν κριθούν στο σύνολό τους να μην είναι συνολικά καλύτερες για τη χρήση που κάνεις. Η χρήση εύλογα θα σκεφτείτε ότι διαφέρει απο άνθρωπο σε άνθρωπο αλλά πολλές φορές δε γνωρίζουμε ακριβώς τι θέλουμε. Νομίζετε ότι αγοράζοντας το NC τότε είχα στο μυαλό μου τι θα επακολουθούσε? Το ένα πράγμα έφερε το άλλο σταδιακά. Το απλό όχημα πολλές φορές μπορεί να λειτουργήσει ''απελευθερωτικά''. Ακόμα θυμάμαι μια ωραία συζήτηση με φίλο που είχε ''ειδική'' μοτοσυκλέτα και μου έλεγε πως σκεφτόταν ακόμη και μια βόλτα παραπάνω για να μη μαζέψει χιλιόμετρα και στο τέλος κατέληγε να πάρει το αυτοκίνητο (φυσικά δεν περίμενα να μου το πει αυτός καθώς και εγώ έκανα το ίδιο έχοντας ειδικές μοτοσυκλέτες). Think about it.






https://www.youtube.com/watch?v=kZmuVMXEZdE







Και ένα κολάζ με τις 200 κορυφές. Ένα μεγάλο ορεινό ταξίδι σε μια εικόνα.





440176







Πάντα όρθιοι!:beer:

johnstef33
19/12/2022, 18:25
Ποιος να συγκριθεί μαζί σου....
Εύγε φίλε μου
Καί στα 400 τωρα

Bowleno
19/12/2022, 18:32
Billy.... Είστε τρομεροί, αμφότεροι, ρε! (Εσύ και το μηχανάκι)
Μούρλα εσύ; Μούρλα και το μηχανάκι! Άκου 375 Χιλ....:beer:

karellen
19/12/2022, 18:40
Βασίλη να είσαι γερός και να ταξιδεύεις μακρύτερα! :beer:

tzarot
19/12/2022, 18:55
Τι να λέμε τώρα, κανονικά πρέπει να γίνει ειδικό topic στο forum για την περίπτωσή σου. :).
Και μια ερώτηση, τόσο καιρό που ταξιδεύεις η Honda Ελλάδας, δεν σε πλησίασε με κάποιο τρόπο? Αυτό που έκανες με το NC δεν είναι απλά διαφήμιση είναι και γω δε ξέρω τι...

o_gavros
19/12/2022, 19:05
Εύγε ρε Μπίλλυ!
Πάντα ψηλά, πάντα όρθιος και πάντα άνθρωπος!

liospi
19/12/2022, 19:25
Χαίρομαι που πάτησες και στον Σαΐτα (όρυξις) που είναι και το χωριό μου η Λυκούρια

doctoras
19/12/2022, 19:56
Βασίλη είναι έπος!
Η παρακαταθήκη αυτή θα συνοδοιπόρος για το υπόλοιπο της ζωης σου, εμπνέοντας κόσμο που θα μάθει για το έργο σου.

Είμαστε τυχεροί που το μοιράστηκες έδω και όχι σε κάποιο αλλο μέσο που δε θα είχαμε πρόσβαση.
Να είσαι γέρος και να απολαμβάνεις με την ίδια επιμονή κάθε λεπτό της ζωης σου.

bulmont
19/12/2022, 20:04
:a23::a23::a23::a23:

telegonos
19/12/2022, 20:19
Εχοντας δει, πως το πήγαινες σε χωμάτινη διαδρομή, απορώ σε τόσα πολλά χιλιόμετρα, πως δεν έκοψε ψαλίδι, βάση αμορτισέρ, βάσεις μοτέρ ή κι εγώ δεν ξέρω τι άλλο σημείο που συγκεντρώνει τάσεις στα κοπανήματα.

Για το όλο εγχείρημα, δεν έχω να πω κάτι, μου είναι εκτός λεξιλογίου να το περιγράψω. Δεν έχω ιδέα τι σκεφτόσουν, τι ήθελες να πετύχεις σε κάποιο βαθύτερο επίπεδο, τι ήθελες να αποδείξεις ίσως σε εσένα ή σε άλλους, αλλά ένα υπερθετικό μπράβο για το αποτέλεσμα, το αξίζει.

Μπράβο και εις ... ψηλότερα.


Αααα, η μουσική στο βίντεο, από που είναι; Ταξίδι του Αυτοκράτορα; Ad Astra; Κάποια ταινία είναι αλλά ποιά;

yes-u
19/12/2022, 20:39
Από εμένα ένα ευχαριστώ, μιας και έχεις αποτελέσει πηγή έμπνευσης και δύναμης στις βόλτες μου!

Nostradamus
19/12/2022, 20:50
Βασίλη πάντα όρθιος!

zoslen
19/12/2022, 20:54
Ο Τσακ Νορις των ταξιδιωτικων...! Μας εχεις εμπνευσει ολους! Ενα ευχαριστω ειναι πολυ λιγο!!!!

AristidisZ
19/12/2022, 21:05
Η όρεξη, το κουράγιο και η τρέλα που κουβαλάς μάλλον σε καθιστά sui generis που λένε και στο χωριό μου
Εγώ το μόνο που σου εύχομαι είναι να είσαι πάντα καλά (σωματικά, ψυχικά, οικονομικά, και όπως αλλιώς θες) για να ευχαριστιέσαι τα γούστα σου !

arisrodolivos
19/12/2022, 21:10
Φοβερός!!
Να σαι παντα γερός

gior-gos
19/12/2022, 21:17
:beer:

Θα θελα να ξερα πόσοι στην Ελλάδα αγόρασαν nc εξαιτίας σου (μέσα σ αυτούς παραλίγο κι εγώ) :lol:.

Viking
19/12/2022, 22:00
:beer:

giorgosb
19/12/2022, 23:35
:beer: :beer:

inpas
20/12/2022, 07:16
:beer:

nickald
20/12/2022, 07:46
Μπραβο ρε Βασιλη!!

alexis72
20/12/2022, 09:16
Μοναδικός ,
φίλε εισαι Υπέροχος και με την περιγραφή στα ταξίδια σου ,
αλλα και με τις υπέροχες φωτογραφίες σου που μοιράζεσαι μαζί μας ,
υγεία και χρόνο να εχεις φιλε billy84 για να μας χαρίσεις νέες ταξιδο-περιπέτειες πχ σε λίμνες η σε καταρράκτες κλπ κλπ
:beer::beer:

DoctoR_k6
20/12/2022, 10:10
Ανεπαναληπτος...
Ο,τι κ να πουμε γι αυτο που εκανες/καταφερες πες το οπως θες ειναι πολυ λιγο.
Ευχαριστουμε που απλα ταξιδεψαμε κ εμεις εκει αν κ καθομασταν σε μια καρεκλα/καναπε!!!

Αν ποτε πουλησεις το NC γραψε οτι τα χλμ γινανε μονο Εθνικη οδο κ δεν εχει καταπονησεις!!! :bawl:

:beer::beer::beer:

SeniorCanardo
20/12/2022, 10:50
Και εις άλλα με υγεία.
:a23::a23::a23:
:beer::beer::beer:

spyro
20/12/2022, 11:32
επος

:beer: :beer: :beer:

billy84
20/12/2022, 12:21
Τι να λέμε τώρα, κανονικά πρέπει να γίνει ειδικό topic στο forum για την περίπτωσή σου. :).
Και μια ερώτηση, τόσο καιρό που ταξιδεύεις η Honda Ελλάδας, δεν σε πλησίασε με κάποιο τρόπο? Αυτό που έκανες με το NC δεν είναι απλά διαφήμιση είναι και γω δε ξέρω τι...


Σε ευχαριστώ και απο εδώ φίλε μου. Όχι ποτέ δε με πλησίασε κανείς γιατί απλά δεν ασχολούνται. Δεν έχουν ανάγκη. Αν τα έκανα όλα αυτά με κάποια άλλη μοτοσυκλέτα απο μια εταιρεία που θα ήθελε να προωθηθεί πιθανόν να κάναμε άλλη κουβέντα. Για τη Honda είμαι μια σταγόνα στον ωκεανό.

Φυσικά όλα αυτά έχουν μικρή σημασία καθώς όπως αναφέρω στην εισαγωγή του βίντεο, δεν υπήρξαν ποτέ πονηρές βλέψεις για εκμετάλλευση αυτού του εγχειρήματος. Όλα έγιναν με δικά μου έξοδα. Δεν πήγα ποτέ σε μαγαζιά να μου ''χαρίσουν'' εξοπλισμό μοτοσυκλέτας ή στο λαστιχάδικο για να πάρω δωρεάν λάστιχα και απλά να κάνω διαφήμιση. Ήταν κάτι που ήθελα πραγματικά μέσα μου και το έκανα χωρίς συμφέρον και αυτό για μένα είναι που μετράει περισσότερο. Επιτέλους σε αυτόν τον κόσμο που ζούμε να γίνεται κάτι με καλές προθέσεις και αυθεντικότητα.



Ανεπαναληπτος...
Ο,τι κ να πουμε γι αυτο που εκανες/καταφερες πες το οπως θες ειναι πολυ λιγο.
Ευχαριστουμε που απλα ταξιδεψαμε κ εμεις εκει αν κ καθομασταν σε μια καρεκλα/καναπε!!!

Αν ποτε πουλησεις το NC γραψε οτι τα χλμ γινανε μονο Εθνικη οδο κ δεν εχει καταπονησεις!!! :bawl:

:beer::beer::beer:


Σε ευχαριστώ φίλε να είσαι καλά! Εννοείται το NC θα είναι ''απο Ναυτικό'' και δε θα το έχει δει η βροχή, μη σου πω και ο ήλιος!:lol:


Εχοντας δει, πως το πήγαινες σε χωμάτινη διαδρομή, απορώ σε τόσα πολλά χιλιόμετρα, πως δεν έκοψε ψαλίδι, βάση αμορτισέρ, βάσεις μοτέρ ή κι εγώ δεν ξέρω τι άλλο σημείο που συγκεντρώνει τάσεις στα κοπανήματα.

Για το όλο εγχείρημα, δεν έχω να πω κάτι, μου είναι εκτός λεξιλογίου να το περιγράψω. Δεν έχω ιδέα τι σκεφτόσουν, τι ήθελες να πετύχεις σε κάποιο βαθύτερο επίπεδο, τι ήθελες να αποδείξεις ίσως σε εσένα ή σε άλλους, αλλά ένα υπερθετικό μπράβο για το αποτέλεσμα, το αξίζει.

Μπράβο και εις ... ψηλότερα.


Αααα, η μουσική στο βίντεο, από που είναι; Ταξίδι του Αυτοκράτορα; Ad Astra; Κάποια ταινία είναι αλλά ποιά;




Αυτήν την απορία είχα και εγώ και όλοι όσοι ζουν το μηχανάκι απο κοντά βασικά. Πως δεν κόπηκε τίποτα όλα αυτά τα χρόνια και όχι μόνο αυτό, αλλά ούτε καν τα πλαστικά και οι βάσεις τους (μόνο απο τούμπες ότι έχει σπάσει:D). Στην αρχή έλεγα ότι οκ πόσο θα αντέξει και εκεί μετά τις 100.000km θα έχει σκορπίσει και θα το σπρώξω κοψοχρονιά, να όμως που είμαστε εδώ και ακόμα το έχω με τόσες χιλιάδες km. Τελικά είναι ΠΟΛΥ σκληρό για να πεθάνει αυτό το όχημα.

Η μουσική όπως σου έγραψα και στο vroom είναι απο το Solaris του 2002 (όχι το γνήσιο του Ταρκόφσκι).


Σε ευχαριστώ και απο εδώ φίλε να είσαι καλά!:beer:

Garfield
20/12/2022, 20:12
Άπειρα respect billy!!! Δεν υπάρχουν λόγια για αυτό που πέτυχες!

:a20::a18::a012:

Τώρα όσον αφορά αυτό που λένε και άλλοι για την Honda έχουν δίκιο. Κανονικά έπρεπε να στο πάρουν τώρα, να το στήσουν σε καμιά κεντρική έκθεση τους και να σου δώσουν ένα καινούριο. Όπως έκανε η Mercedes σε ταξιτζή της Θεσσαλονίκης (Click εδώ (https://www.daynight.gr/ellada/ellhnas-tazitzhs-mercedes-xiliometra-rekor/)). Αν δεν είσαι εσύ ζωντανή διαφήμιση για την αξιοπιστία των οχημάτων τους τότε ποιος είναι. Είμαι σίγουρος ότι πολλοί εδώ μέσα θα άρχισαν να καλοβλέπουν το NC αφού διάβαζαν εδώ μέσα τις περιπέτειες σου. Ακόμα και εγώ που έχω μια σταθερή προτίμηση μόνο σε street οχήματα (τα on/off τα απεχθανόμουν) το έχω βάλει στην εξίσωση σε πιθανή μελλοντική αγορά. Αλλά μην περιμένεις από τους εδώ. Μόνο η Honda Europe μπορεί κάτι τέτοιο.

billy84
20/12/2022, 21:50
Άπειρα respect billy!!! Δεν υπάρχουν λόγια για αυτό που πέτυχες!

:a20::a18::a012:

Τώρα όσον αφορά αυτό που λένε και άλλοι για την Honda έχουν δίκιο. Κανονικά έπρεπε να στο πάρουν τώρα, να το στήσουν σε καμιά κεντρική έκθεση τους και να σου δώσουν ένα καινούριο. Όπως έκανε η Mercedes σε ταξιτζή της Θεσσαλονίκης (Click εδώ (https://www.daynight.gr/ellada/ellhnas-tazitzhs-mercedes-xiliometra-rekor/)). Αν δεν είσαι εσύ ζωντανή διαφήμιση για την αξιοπιστία των οχημάτων τους τότε ποιος είναι. Είμαι σίγουρος ότι πολλοί εδώ μέσα θα άρχισαν να καλοβλέπουν το NC αφού διάβαζαν εδώ μέσα τις περιπέτειες σου. Ακόμα και εγώ που έχω μια σταθερή προτίμηση μόνο σε street οχήματα (τα on/off τα απεχθανόμουν) το έχω βάλει στην εξίσωση σε πιθανή μελλοντική αγορά. Αλλά μην περιμένεις από τους εδώ. Μόνο η Honda Europe μπορεί κάτι τέτοιο.


Καταρχήν σε ευχαριστώ φίλε!:beer:


Εντυπωσιακή η ιστορία με τον ταξιτζή αλλά οκ δεν έχω φτάσει σε αυτό το επίπεδο ακόμα τουλάχιστον. Θέλω να πω ότι υπάρχουν διάφορες παλιές μοτοσυκλέτες στο δρόμο (έχω δει Africa και Transalp με 350.000km) με πολλά χιλιόμετρα.

Επειδή αρκετοί μου έλεγαν συνεχώς ''στείλε στη Honda και θα σου στήσουν άγαλμα στην Ιαπωνία και θα σου στείλουν ολοκαίνουργιο NC κλπ:lol:'' είχα στείλει έτσι για χαβαλέ στο κεντρικό site της Honda. Μου απάντησαν αυτό:bawl:


440179



Εν τω μεταξύ για κάποιο λόγο το προώθησαν στη Honda Αγγλίας και μάλλον στο τμήμα αυτοκινήτων κρίνοντας απο το όνομα του mail, μου απάντησε μια Ρωσίδα!:p

Αυτό που θέλω να πω είναι οτι αυτοί πουλάνε 20 εκατομμύρια δίκυκλα το χρόνο, δεν ασχολούνται με έναν τυχάρπαστο Έλληνα που έφτασε 300.000km με ένα NC και πάει στα βουνά. Αμφιβάλλω αν είδαν καν το βίντεο που τους είχα στείλει κλπ.

Όπως τόνισα βέβαια δεν έχει σημασία γιατί δεν είμαι άνθρωπος που θα κινηθεί υπόγεια για να έχει οφέλη κλπ. Και δεν είμαι ταγμένος κάπου, σήμερα έχω Honda αύριο μπορεί να έχω κάτι άλλο. Όσο με υπηρετεί χωρίς προβλήματα θα είναι προτεραιότητα μια ενδεχόμενη αγορά ενός άλλου Honda.

Bowleno
21/12/2022, 02:17
Μιας και τα βουνά εντός τελείωσαν, Ρίχνω μια ιδέα (https://www.facebook.com/NomadsPath) :D
Βέβαια είναι λίγο αποτρεπτικά τα οχήματα αλλά τι α καν΄ς.....:lol:

vagelis78
21/12/2022, 05:09
Μπράβο φίλε άξιος πραγματικά.
Σε ευχαριστούμε που το μοιραστηκες.
Και εις άλλα με υγεία.

billy84
21/12/2022, 08:58
Μιας και τα βουνά εντός τελείωσαν, Ρίχνω μια ιδέα (https://www.facebook.com/NomadsPath) :D
Βέβαια είναι λίγο αποτρεπτικά τα οχήματα αλλά τι α καν΄ς.....:lol:


Εννοείται θέλω κάποια στιγμή να κάνω κάτι ανάλογο. Δηλαδή αεροπορικώς μέχρι εκεί και ενοικίαση μοτό για εξερεύνηση στα πέριξ. Αυτό πάει για πολύ αργότερα βέβαια και δεν ξέρω αν θα τα καταφέρω ποτέ να το κάνω.

Εντάξει το ότι τελείωσε ένας στόχος που είχα βάλει δε σημαίνει ότι ντε και καλά πρέπει να μπει ένας επόμενος. Θα απολαμβάνω απλά τη ζωή χωρίς πίεση και σίγουρα θα ταξιδεύω ανακαλύπτοντας νέα πράγματα. Ήδη νιώθω απελευθερωμένος να σου πω την αλήθεια!



Μπράβο φίλε άξιος πραγματικά.
Σε ευχαριστούμε που το μοιραστηκες.
Και εις άλλα με υγεία.


Σε ευχαριστώ Βαγγέλη πάντα όρθιος!:beer:

airmav
21/12/2022, 11:20
συγχαρητηρια Βσιλη..
σιγουρα ο θαυμασμος προς το προσωπο σου και ως προς το εγχειρημα σου δεν μπορει να εκφραστει με ενα απλο ουαου..αλλα μέσα απο τον θαυμασμο μας νομιζω οτι εισπράτεις αυτό που ως ανθρωπο θα σε κάνει να κάνεις το επομενο βημα..
μην σταματας να μας γεμιζεις εικονες και ονειρα

billy84
21/12/2022, 18:37
συγχαρητηρια Βσιλη..
σιγουρα ο θαυμασμος προς το προσωπο σου και ως προς το εγχειρημα σου δεν μπορει να εκφραστει με ενα απλο ουαου..αλλα μέσα απο τον θαυμασμο μας νομιζω οτι εισπράτεις αυτό που ως ανθρωπο θα σε κάνει να κάνεις το επομενο βημα..
μην σταματας να μας γεμιζεις εικονες και ονειρα

Σε ευχαριστώ φίλε να είσαι καλά! Πάντα όρθιος!:beer:

stavrouliasp
21/12/2022, 23:31
Respect...

Garfield
28/12/2022, 10:37
Πάντως αν θες Billy νέο στόχο για δες και ΕΔΩ (https://www.motomag.gr/news/afieromata-epikairotita/ena-ekatommyrio-hiliometra-me-exakylindro-honda-cbx1000). ;)

lospsi
28/12/2022, 15:15
Πάντως αν θες Billy νέο στόχο για δες και ΕΔΩ (https://www.motomag.gr/news/afieromata-epikairotita/ena-ekatommyrio-hiliometra-me-exakylindro-honda-cbx1000). ;)

Χαχαχαχαχαχα!

Του βάζεις ιδέες όμως...

Aris7
28/12/2022, 16:26
Είσαι inspo ρε φίλε! Μπραβοοο συνέχισε έτσι

billy84
29/12/2022, 08:59
Πάντως αν θες Billy νέο στόχο για δες και ΕΔΩ (https://www.motomag.gr/news/afieromata-epikairotita/ena-ekatommyrio-hiliometra-me-exakylindro-honda-cbx1000). ;)

Εντάξει αυτό είναι εύκολο με το NC :lol:


Χαχαχαχαχαχα!

Του βάζεις ιδέες όμως...


Μη γελάς το έχω σκεφτεί όντως!:lol:

Θα περάσουν βέβαια περίπου 20 χρόνια για να τα φτάσω γιατί έχω πέσει σε ετήσια χιλιόμετρα τα τελευταία 3 χρόνια. Λες να υπάρχει το moto.gr μέχρι τότε?:D

bulmont
29/12/2022, 10:42
...... Λες να υπάρχει το moto.gr μέχρι τότε?:D


Το moto.gr θα υπάρχει......γιά μας δεν ξέρω αν θα υπάρχουμε.............................

Bowleno
29/12/2022, 17:21
Το moto.gr θα υπάρχει......γιά μας δεν ξέρω αν θα υπάρχουμε.............................

Μίλα για πάρτι σου, ρε συ :moutza:

Εγώ σκοπεύω να τρολλάρω εδώ μέσα για ΠΟΛΥ ακόμα.....:lol:

billy84
29/12/2022, 22:30
Μίλα για πάρτι σου, ρε συ :moutza:

Εγώ σκοπεύω να τρολλάρω εδώ μέσα για ΠΟΛΥ ακόμα.....:lol:


Στο εύχομαι φίλε!:beer:



Το moto.gr θα υπάρχει......γιά μας δεν ξέρω αν θα υπάρχουμε.............................


Κανένας δεν ξέρει αλλά αυτό το μυστήριο δίνει τη μαγεία της ύπαρξης!:cool: