PDA

View Full Version : Προβλημα με Scooter Καινουργιο σβήνει ο κινητήρας.



didi77
09/01/2023, 19:43
Καλησπέρα στην ομάδα,

Έχω σοβαρό θέμα με το scooter αλλα αντιπροσωπεία και μηχανικός δε το πέρνουνε σοβάρα το θέμα ενώ είναι επικύνδυνο και έχω τρελαθεί. Καινούργιο μηχανάκι 8 μήνες το χω μέσα στην εγγύηση Kymco Xciting 400 σβήνει ο κινητήρας εν κινήσει μόνο όταν ροράλει το μηχανακί αφοθ ειναι στο ρελαντι ενώ αφήνω το γκάζι να πέσει η ταχύτητα χωρίς φρενο. Πέρνει μπρος στο καπάκι χωρίς θέμα. Συμβάινει τυχάιες χρονικές στιγμές παρατηρήθηκε μόνο όταν έχει κρύο το έκανε πρώτη φορά στα πρώτα 300 χιλιόμετρα. Δεν έδωσα σημασία καλοκαίρι πένα κανένα πρόβλημα τωρα χειμώνα άλλες 4 φορές. 95% των περιπτώσεων βενζίνη στο ίδιο βενζινάδικο shell. Μετά της δεύτερη φορά άλλαξα βενζινάδικο επίτηδες πάλι τα ίδια. Ρώτησα και μου είπαν είναι κοινό θέμα σε κάποια Kymco αλλά με νέα χαρτογράφηση λύνεται. Παιδιά οκ μου σβήνει σε χαμηλές ταχύτητες αλλά είναι φουλ επικυνδύνο και μιλάμε για καινούργιο scoοτer.

Καμία ιδέα τι να κάνω πως να κινηθώ. Ευχαριστώ για τη βοήθεια.

telegonos
09/01/2023, 20:10
αφού έχει βγει η ταχύτητα...scoοτer

440558

skritikos
10/01/2023, 10:11
Καλησπέρα στην ομάδα,

Έχω σοβαρό θέμα με το scooter αλλα αντιπροσωπεία και μηχανικός δε το πέρνουνε σοβάρα το θέμα ενώ είναι επικύνδυνο και έχω τρελαθεί. Καινούργιο μηχανάκι 8 μήνες το χω μέσα στην εγγύηση Kymco Xciting 400 σβήνει ο κινητήρας εν κινήσει μόνο όταν ροράλει το μηχανακί αφοθ ειναι στο ρελαντι ενώ αφήνω το γκάζι να πέσει η ταχύτητα χωρίς φρενο. Πέρνει μπρος στο καπάκι χωρίς θέμα. Συμβάινει τυχάιες χρονικές στιγμές παρατηρήθηκε μόνο όταν έχει κρύο το έκανε πρώτη φορά στα πρώτα 300 χιλιόμετρα. Δεν έδωσα σημασία καλοκαίρι πένα κανένα πρόβλημα τωρα χειμώνα άλλες 4 φορές. 95% των περιπτώσεων βενζίνη στο ίδιο βενζινάδικο shell. Μετά της δεύτερη φορά άλλαξα βενζινάδικο επίτηδες πάλι τα ίδια. Ρώτησα και μου είπαν είναι κοινό θέμα σε κάποια Kymco αλλά με νέα χαρτογράφηση λύνεται. Παιδιά οκ μου σβήνει σε χαμηλές ταχύτητες αλλά είναι φουλ επικυνδύνο και μιλάμε για καινούργιο scoοτer.

Καμία ιδέα τι να κάνω πως να κινηθώ. Ευχαριστώ για τη βοήθεια.

Πας σε άλλο σοβαρότερο συνεργείο ή στην αντιπροσωπεία της Αθήνας. Δεν έχω ακούσει παράπονα, το αντίθετο.
Αν θες πρόταση για πιο συγκεκριμένα συνεργεία της Αττικής πες.

Crypto_85
10/01/2023, 13:51
μακριά από kymco, αν είναι να το έχεις μόνο καλοκαίρι δεν λέει και το χειμώνα να σου βγαίνει off

Manalishi
10/01/2023, 13:59
3 χρόνια εχω το downtown 350, ούτε κιχ δεν εχει κάνει...Γιατί μακρυά???

Nostradamus
10/01/2023, 14:31
και εγω kymco εχω και δεν μπορω να πω οτι εχω θεματα μεχρι στιγμης αν και ειναι νωρις σχετικα. Επισης ο συμβεβλημενος μηχανικος στον οποιο και το παω, ειναι υπερ το δεον σχολαστικος και ασχολειται με οτι και αν τον εχω απασχολησει.

Crypto_85
12/01/2023, 12:33
γιατί όσα φιλαράκια το είχαν ψάχναν στο 3μηνο για άλλο, δεν μου γεμίζει το μάτι μετά από όλα αυτά

didi77
16/01/2023, 16:24
παιδια πειτε συνεργειο αμα εχετε κανενα καλο και στην ανιτπροσωπεια πεταν χαρταετο. Ειχα και αλλο μηχανακι kycko πριν απο αυτό, αλλα πλεον έχω χάσει πασα ιδεά αν δε λυθεί το πρόβλημα. Στριβω και μου σβήνει το μηχανακι πάνω στη στροφή.

Nomand
16/01/2023, 17:54
Σε ποια περιοχή είσαι?

Nikos77
16/01/2023, 22:50
Γιατί δε μπαίνεις στο scooter club που υπάρχουν 1000δες ιδιοκτήτες να σε κατατοπισουν αμέσως?
Αν εισαι Αθήνα θα πας κατευθείαν στα κεντρικα