PDA

View Full Version : Μπορεί να επιστραφεί παντελόνι μηχανής χωρίς τα καρτελακια του ;



Sachry
02/02/2023, 23:34
Μπορεί να επιστραφεί παντελόνι μηχανής χωρίς τα καρτελακια του ;

Το έχω φορέσει μια φορά και έκτοτε δεν το ξανά φόρεσα. Το αγόρασα αυτή την εβδομάδα. Στην μέση μου κάνει αλλά όταν κάθομαι στην μηχανή ανεβαίνουν πολύ επάνω τα προστατευτικά γονάτων, έτσι θεωρώ ότι έχω λάθος νούμερο.
Μπορώ να το γυρίσω και να πάρω μεγαλύτερο νούμερο ή να πάρω άλλο παντελόνι με ίδια λεφτά ή πιο ακριβό;

viper1
03/02/2023, 00:21
Μπορεί να επιστραφεί παντελόνι μηχανής χωρίς τα καρτελακια του ;

Το έχω φορέσει μια φορά και έκτοτε δεν το ξανά φόρεσα. Το αγόρασα αυτή την εβδομάδα. Στην μέση μου κάνει αλλά όταν κάθομαι στην μηχανή ανεβαίνουν πολύ επάνω τα προστατευτικά γονάτων, έτσι θεωρώ ότι έχω λάθος νούμερο.
Μπορώ να το γυρίσω και να πάρω μεγαλύτερο νούμερο ή να πάρω άλλο παντελόνι με ίδια λεφτά ή πιο ακριβό;

Μήπως να ρωτήσεις το μαγαζί που το πήρες?

Sachry
03/02/2023, 03:25
Μήπως να ρωτήσεις το μαγαζί που το πήρες?

Ρωτάω εδώ μήπως κάποιος έχει κάνει το ίδιο και το μαγαζί το δέχτηκε ή υπάρχει κάποιος όρος κάπου που εντός κάποιων ημερών πρέπει να το δεχτεί το μαγαζί.
Εννοείται πως θα ρωτήσω και στο μαγαζί αλλά αυτή την ώρα δεν είναι ανοιχτό

McGyver
03/02/2023, 07:15
Δες πρώτα αν ρυθμίζεται το ύψος των προστατευτικών.

yannis24
03/02/2023, 08:53
Χλωμο μου φαινεται......ειδικα αφου το εχεις φορεσει κιολας.....πως θα το πουλησει μετα ο ανθρωπος ?

telegonos
03/02/2023, 09:20
Μπορεί να επιστραφεί παντελόνι μηχανής χωρίς τα καρτελακια του ;

Το έχω φορέσει μια φορά και έκτοτε δεν το ξανά φόρεσα. Το αγόρασα αυτή την εβδομάδα. Στην μέση μου κάνει αλλά όταν κάθομαι στην μηχανή ανεβαίνουν πολύ επάνω τα προστατευτικά γονάτων, έτσι θεωρώ ότι έχω λάθος νούμερο.
Μπορώ να το γυρίσω και να πάρω μεγαλύτερο νούμερο ή να πάρω άλλο παντελόνι με ίδια λεφτά ή πιο ακριβό;

Εσύ αν είχες μαγαζί, θα ήθελες να σου γυρνάνε μεταχειρισμένα τα προιόντα, να μπαίνουν ζημειά στην επιχείριση, χωρίς λόγο και αιτία για εσένα;

yes-u
03/02/2023, 12:05
Δες πρώτα αν ρυθμίζεται το ύψος των προστατευτικών.

Αυτό...
Στη φωλιά που μπαίνουν οι προστασίες στα γόνατα συνήθως έχουν velcro σε διάφορα ύψη για να ρυθμίζεις τη θέση της προστασίας

Sachry
04/02/2023, 22:36
Δυστυχώς δεν αλλάζουν θέση.

Σκέφτηκα να το πάω σε μια ράφτρα και να μου φτιάξει τις υποδοχές των προστατευτικών λίγο πιο κάτω αλλιώς απλά θα τις αφαιρέσω.

Με πιέζουν στα γόνατα καθώς κάθονται σχεδόν πάνω από αυτά

STF
05/02/2023, 18:00
Δυστυχώς δεν αλλάζουν θέση.

Σκέφτηκα να το πάω σε μια ράφτρα και να μου φτιάξει τις υποδοχές των προστατευτικών λίγο πιο κάτω αλλιώς απλά θα τις αφαιρέσω.

Με πιέζουν στα γόνατα καθώς κάθονται σχεδόν πάνω από αυτά

Το έψαξες καλά; Πιο παντελόνι είναι;

Sachry
08/02/2023, 00:49
Είναι το nordcode senegal black

lospsi
08/02/2023, 07:03
Δυστυχώς δεν αλλάζουν θέση.

Σκέφτηκα να το πάω σε μια ράφτρα και να μου φτιάξει τις υποδοχές των προστατευτικών λίγο πιο κάτω αλλιώς απλά θα τις αφαιρέσω.

Με πιέζουν στα γόνατα καθώς κάθονται σχεδόν πάνω από αυτά

Στο μήκος είναι ΟΚ? Συνήθως αν δεν κάθονται σωστά οι προστασίες, τότε και στο μπατζάκι είναι κοντό...
Υπάρχει πάντως επαγγελματίας να σου κάνει κάποιες μεταποιήσεις:
https://www.ridersartandcraft.gr/

Sachry
08/02/2023, 08:43
Στο μήκος είναι ΟΚ? Συνήθως αν δεν κάθονται σωστά οι προστασίες, τότε και στο μπατζάκι είναι κοντό...
Υπάρχει πάντως επαγγελματίας να σου κάνει κάποιες μεταποιήσεις:
https://www.ridersartandcraft.gr/

Το φοράω με μποτάκι οπότε δεν καταλαβαίνω αν είναι κοντό . Θα το έλεγα σίγουρα οριακό γιατί με απλό παπούτσι θα ήταν έξω το πόδι μου όταν κάθομαι ( όταν είμαι όρθιος είναι οκ ).
Τι μπορούν να κάνουν τα παιδιά στο κατάστημα;

karellen
08/02/2023, 09:22
Θα σου κατεβάσουν λίγο κάτω τις θήκες των προστατευτικών ώστε να κάθονται ακριβώς στα γόνατα.
Όταν πας εκεί θα κάνεις πρόβα,θα καθίσεις σε μία καρέκλα και θα τους δείξεις που ακριβώς το θέλεις.

Δεν είναι κάτι δύσκολο μην τρελλαίνεσαι,παρόμοιο πρόβλημα είχα σε ένα τζην μηχανής και ρύθμισα μόνος μου τα προστατευτικά με συρραπτικό!

Sachry
08/02/2023, 11:59
Θα σου κατεβάσουν λίγο κάτω τις θήκες των προστατευτικών ώστε να κάθονται ακριβώς στα γόνατα.
Όταν πας εκεί θα κάνεις πρόβα,θα καθίσεις σε μία καρέκλα και θα τους δείξεις που ακριβώς το θέλεις.

Δεν είναι κάτι δύσκολο μην τρελλαίνεσαι,παρόμιο πρόβλημα είχα σε ένα τζην μηχανής και ρύθμισα μόνος μου τα προστατευτικά με συρραπτικό!

Λογικά θα πρέπει να το αφήσω εκεί το παντελόνι για μια μέρα.
Μπορούν να προσθέσουν υλικό ώστε να μακρύνει; Να ράψουν, ας το πούμε λασποτιρες, στα μπατζακια από γκορντουρα ώστε να " μακρύνει" ;

karellen
08/02/2023, 12:09
Μπορούν αλλά οι προσθήκες πρέπει να έχουν ίδιο χρώμα ώστε να μην δείχνουν παράταιρες.Ρώτησέ το αυτό.

Sachry
08/02/2023, 16:29
Μπορούν αλλά οι προσθήκες πρέπει να έχουν ίδιο χρώμα ώστε να μην δείχνουν παράταιρες.Ρώτησέ το αυτό.

Σε ευχαριστώ.
Γνωρίζεις περίπου κόστος για όλα αυτά;

DoctoR_k6
08/02/2023, 16:35
Μια επισκεψη στο μαγαζι θα σου λυσει ολες τις αποριες.
Μπορει καποιος να σου πει κ κατι λαθος αθελα του.
Οποτε ξερεις το μαγαζι...κανε μια περατζαδα απο εκει.

Sachry
08/02/2023, 16:54
Μια επισκεψη στο μαγαζι θα σου λυσει ολες τις αποριες.
Μπορει καποιος να σου πει κ κατι λαθος αθελα του.
Οποτε ξερεις το μαγαζι...κανε μια περατζαδα απο εκει.

Σε ευχαριστώ