PDA

View Full Version : Honda CBR650R αλλαγή χρώματος sticker



ManLo
06/02/2023, 20:41
Μου αρέσει πολύ η CBR650R σε μαύρο, αλλά το μοντέλο του 23 έχει κάτι αηδιαστικές (για τα μάτια μου τουλάχιστον) μπλε ρίγες. Πέρσι ήταν πορτοκαλί (εξίσου αηδιαστικές), ενώ το 21 ήταν ένα απλό, λιτό κι απέριττο γκρι (τι το'θελαν να τις αλλαξουν!). Είναι εύκολο να αλλαχτεί το χρώμα τους; Γιατί στο ντεπόζιτο δεν φαίνονται να είναι απλό αυτοκόλλητο, είναι ανάγλυφες (εκτός αν είναι χοντρό αυτοκόλλητο, δεν ειμαι σιγουρος...).

Lioulios
06/02/2023, 21:06
Η χοντα δεν ειναι καμια sym .
Tα αυτοκολητα μπαινουν και μετα περνιεται απο πανω βερνυκι.
Δεν το βγαζεις ετσι απλα .
Εχει κοστος αυτη η δουλεια ....αλλα γινεται .

Bowleno
06/02/2023, 21:34
Η χοντα δεν ειναι καμια sym .
Tα αυτοκολητα μπαινουν και μετα περνιεται απο πανω βερνυκι.
Δεν το βγαζεις ετσι απλα .
Εχει κοστος αυτη η δουλεια ....αλλα γινεται .

Σε απλά ελληνικά, θέλει βαφέα, να ξηλώσει τα sticker, να τρίψει το παλιό βερνίκι και να περάσει νέο.
Με την προϋπόθεση ότι δεν θα πειραχτεί το χρώμα (δύσκολο αλλά γίνεται) και όντως δεν είναι φτηνό.....

Lioulios
07/02/2023, 08:07
Υπαρχει βεβαια και η πιο φθηνη λυση να τυπωσεις τα ιδια αυτοκολητα σε αλλο χρωμα και απλα να τα κολησεις απο πανω .
Το Toro sticker κανει τετοιες δουλειες και ειναι και μελος εδω στο φορουμ
https://www.moto.gr/forums/member.php?u=15053

ManLo
07/02/2023, 13:45
Χμμμ, καλά το υποπτευόμουν όπως τα είδα ότι δεν ξεμπερδεύεις εύκολα με δαύτα.

skritikos
07/02/2023, 15:13
Μου αρέσει πολύ η CBR650R σε μαύρο, αλλά το μοντέλο του 23 έχει κάτι αηδιαστικές (για τα μάτια μου τουλάχιστον) μπλε ρίγες. Πέρσι ήταν πορτοκαλί (εξίσου αηδιαστικές), ενώ το 21 ήταν ένα απλό, λιτό κι απέριττο γκρι (τι το'θελαν να τις αλλαξουν!). Είναι εύκολο να αλλαχτεί το χρώμα τους; Γιατί στο ντεπόζιτο δεν φαίνονται να είναι απλό αυτοκόλλητο, είναι ανάγλυφες (εκτός αν είναι χοντρό αυτοκόλλητο, δεν ειμαι σιγουρος...).

Το έχεις δει από κοντά; Γιατί από φωτογραφίες πολλά φαίνονται κάπως, ενώ από κοντά είναι πολλές φορές καλύτερα.