PDA

View Full Version : ΜΕ ΕΙΔΑ Vol III



Σελίδες : 1 2 [3] 4 5 6

CorpseAlive
26/09/2023, 14:38
Με είδα σήμερα να τρέχω σαν μαλάκας .
Να με έχει πιάσει η χαζομάρα μου και να πηγαίνω σαν παλαβός στο Κέντρο.
Όταν κατέβηκα , αν και μου άρεσε η αίσθηση του να κάνω καγκουριές , αισθάνθηκα ντροπή και κυρίως μαλάκας.
Ελπίζω να ανοίξει λίγο το πρόγραμμα μου να βγάζω κέφια σε πιο νορμαλ δρόμους (Επαρχιακούς βουνίσιους) γιατί νομίζω ότι υπερφόρτωσα λιγάκι αυτές τις μέρες.

DoctoR_k6
26/09/2023, 14:49
Με είδα σήμερα να τρέχω σαν μαλάκας .
Να με έχει πιάσει η χαζομάρα μου και να πηγαίνω σαν παλαβός στο Κέντρο.
Όταν κατέβηκα , αν και μου άρεσε η αίσθηση του να κάνω καγκουριές , αισθάνθηκα ντροπή και κυρίως μαλάκας.
Ελπίζω να ανοίξει λίγο το πρόγραμμα μου να βγάζω κέφια σε πιο νορμαλ δρόμους (Επαρχιακούς βουνίσιους) γιατί νομίζω ότι υπερφόρτωσα λιγάκι αυτές τις μέρες.

Καπως ετσι (https://www.youtube.com/watch?v=1hj2xnvcDLY)...?

CorpseAlive
26/09/2023, 14:51
Καπως ετσι (https://www.youtube.com/watch?v=1hj2xnvcDLY)...?

Αυτό χωρίς τα χέρια του τυπά και με 1.000.000 παραπάνω ηλεκτρονικά για να βγουν οι μανούβρες μου.

Coyote.V
13/10/2023, 16:07
Με είδα να μένω από μπαταρία... ευτυχώς δύο στενά πιο πέρα ήταν ένα κατάστημα με μπαταρίες και με εξυπηρέτησε με ένα στάρτερ και πήρε μπρος. Τώρα φορτίζω την καινούργια μπαταρία.

εεμ Παρασκευή και 13 σήμερα... σε ποιόν; Σε μένα που δεν τα πιστεύω. :cry:

bulmont
19/10/2023, 13:36
Με είδα να καταθέτω τα δέοντα για συνταξιοδότηση........:a024::a024::a024:

harris_x
19/10/2023, 13:39
Με είδα να καταθέτω τα δέοντα για συνταξιοδότηση........:a024::a024::a024:

Μπράβο Βαγγέλη, με το καλό και να τους τα τρως για πολλάααααααααααααα χρόνια :beer::beer::beer:

bulmont
19/10/2023, 13:49
Μπράβο Βαγγέλη, με το καλό και να τους τα τρως για πολλάααααααααααααα χρόνια :beer::beer::beer:

Αν δεις τι εισφορες πληρωνα........ούτε σε 50 χρόνια δεν ρεφάρω...............(εκτός απροόπτων)

Bowleno
19/10/2023, 15:39
Με είδα να καταθέτω τα δέοντα για συνταξιοδότηση........:a024::a024::a024:

Άντε με το καλό. :beer:
Εγώ την πήρα πριν τρία χρόνια και έκτοτε δεν ξέρω τι να κάνω τα πρωινά...:(
Βλέπεις, τα μποουλινγκ μόνο απόγευμα ανοίγουν πλέον....:lol:

bulmont
19/10/2023, 15:59
Άντε με το καλό. :beer:
Εγώ την πήρα πριν τρία χρόνια και έκτοτε δεν ξέρω τι να κάνω τα πρωινά...:(
Βλέπεις, τα μποουλινγκ μόνο απόγευμα ανοίγουν πλέον....:lol:

Γενικα πρωινά δεν εχω εικόνα τι παίζει, πάντως σήμερα που ειχα χρόνο και βολτάρησα
είδα τα καφέ γεμάτα μιλφάρες κλπ κλπ......λέω 'γω τώρα...........μια ιδέα ρίχνω......


........................................ακου μπόουλινγκ:priest::priest::priest::priest:

harris_x
19/10/2023, 16:11
Γενικα πρωινά δεν εχω εικόνα τι παίζει, πάντως σήμερα που ειχα χρόνο και βολτάρησα
είδα τα καφέ γεμάτα μιλφάρες κλπ κλπ......λέω 'γω τώρα...........μια ιδέα ρίχνω......


:a23::a23::a23::a23::a23::a23:



........................................ακου μπόουλινγκ:priest::priest::priest::priest:

:roflmao::roflmao::roflmao:

husky21
19/10/2023, 16:19
........................................ακου μπόουλινγκ:priest::priest::priest::priest:

Σκεψου ομως ποση εμπειρια εχει
απο τα δαχτυλα που βαζει στις τρυπες της μπαλας...:bawl:
Ουρα θα κανουν οι μιλφαρες

Bowleno
19/10/2023, 16:41
Γενικα πρωινά δεν εχω εικόνα τι παίζει, πάντως σήμερα που ειχα χρόνο και βολτάρησα
είδα τα καφέ γεμάτα μιλφάρες κλπ κλπ......λέω 'γω τώρα...........μια ιδέα ρίχνω......


........................................ακου μπόουλινγκ:priest::priest::priest::priest:


Αυτές τις βγάζω στο μπόουλινγκ ρε κορόιδο..... γιατί να τρέχω στις καφετέριες; :confused:

Bowleno
19/10/2023, 16:42
Σκεψου ομως ποση εμπειρια εχει
απο τα δαχτυλα που βαζει στις τρυπες της μπαλας...:bawl:
Ουρα θα κανουν οι μιλφαρες

Αυτό του λέω....:D

Tsber
19/10/2023, 16:43
Με είδα να καταθέτω τα δέοντα για συνταξιοδότηση........:a024::a024::a024:

:beer:

νεοσσός
19/10/2023, 18:59
Για εσάς είναι η ζωή! :lol:

Να έχετε υγεία χρόνια να ευχαριστηθείτε τη σύνταξη. Και το κυριότερο είναι να βρίσκετε ασχολίες να σας κρατούν σε εγρήγορση.

thunder ace
19/10/2023, 19:08
Με είδα να καταθέτω τα δέοντα για συνταξιοδότηση........:a024::a024::a024:

Βρε καλως τον στο κλαμπ.

νεοσσός
19/10/2023, 19:14
Εργάζεται κανένας εδώ μέσα; :p

Volpad
19/10/2023, 21:17
Εργάζεται κανένας εδώ μέσα; :p


Εγώ λέω ότι εργάζομαι, αλλά το περισσότερο χρόνο τον χαλάω φτιάχνοντας το ducati... :P

Gorgo
19/10/2023, 21:49
Με είδα να καταθέτω τα δέοντα για συνταξιοδότηση........:a024::a024::a024:

Καλως τον! συναδελφε να ειμαστε καλα να τα παιρνουμε για πολλα χρονια:beer::beer:

CorpseAlive
19/10/2023, 22:51
Με είδα να πηγαίνω Αθήνα Αλεξανδρούπολη Κομοτηνή Αλεξανδρόπουλη Αθήνα σε 13 ώρες
Είμαι ο billy του αεροπλάνου

νεοσσός
19/10/2023, 22:56
Με είδα να πηγαίνω Αθήνα Αλεξανδρούπολη Κομοτηνή Αλεξανδρόπουλη Αθήνα...
Μέχρι εδώ σκέφθηκα "Μπράβο το BMW!". :lol:

STF
19/10/2023, 23:15
Γενικα πρωινά δεν εχω εικόνα τι παίζει, πάντως σήμερα που ειχα χρόνο και βολτάρησα
είδα τα καφέ γεμάτα μιλφάρες κλπ κλπ......λέω 'γω τώρα...........μια ιδέα ρίχνω......


........................................ακου μπόουλινγκ:priest::priest::priest::priest:

:lol:

bulmont
20/10/2023, 03:49
Εργάζεται κανένας εδώ μέσα; :p

:whistle::whistle::whistle:


447068

motojojo
20/10/2023, 08:41
Ηλια...ριξτο!

viper1
20/10/2023, 08:47
:whistle::whistle::whistle:


447068

Σιγά μην βγεις εσύ στην σύνταξη και σταματήσεις να δουλεύεις :rolleyes:

bulmont
20/10/2023, 09:08
Ηλια...ριξτο!

Βαγγέλης.......

Bowleno
20/10/2023, 09:41
Εργάζεται κανένας εδώ μέσα; :p

Εξαρτάται τι εννοείς με τον όρο "εργάζεται"....

Panos76
20/10/2023, 09:46
Σιγά μην βγεις εσύ στην σύνταξη και σταματήσεις να δουλεύεις :rolleyes:

Θέλει δε θέλει με τους ματρακάδες του όλο σε δουλειά θα βρίσκεται :D

karellen
20/10/2023, 09:58
Βαγγέλης.......

Ρε καλά το είπε.
Ανεξεταστέος.

motojojo
20/10/2023, 16:46
Βαγγέλης.......


Όλα ειναι δρόμος Βαγγέλη (https://www.youtube.com/watch?v=XJ3KQDnPd4M)

Bowleno
20/10/2023, 17:19
Θέλει δε θέλει με τους ματρακάδες του όλο σε δουλειά θα βρίσκεται :D


Σωστά, τόσες τανάλιες είναι κρίμα να πάψουν απότομα να έχουν λόγο ύπαρξης....:D

bulmont
21/10/2023, 08:21
Σωστά, τόσες τανάλιες είναι κρίμα να πάψουν απότομα να έχουν λόγο ύπαρξης....:D

:moutza::moutza:

karellen
23/10/2023, 09:09
Συνειδητοποίησα σήμερα ότι εκτός των μηχανών και τα ποδήλατα θέλουν φρέσκα λάστιχα όταν έφαγα μια περιποιημένη σαβούρδα απ' το πουθενά.
Στροφή ελαφρώς γερτός και με λίγα χλμ νοιώθω το πίσω να γλυστράει και στο καπάκι και το μπροστινό και πάρτονε κάτω!

Απολογισμός,ελαφρύ γδάρσιμο σε γόνατο,αγκώνα και βαρειά θιγμένη αξιοπρέπεια. :cry:

νεοσσός
23/10/2023, 09:36
Το χειρότερο είναι στο φρενάρισμα. Το ποδήλατο φρενάρει σε μεγαλύτερη απόσταση σε σχέση με αμάξια και μοτοσυκλέτες. Οπότε αν κινείσαι μαζί με τα αμάξια, πρέπει να έχεις φρέσκα λάστιχα, για να μην καρφωθείς στον μπροστινό που θα φρενάρει απότομα.

doctor_john
23/10/2023, 09:54
Όχι όχι το αντίθετο συμβαίνει. Φρενάρουμε πολύ γρηγορότερα.
Φρέσκα λάστιχα είναι πάντα ευχάριστο να υπάρχουν.
Το αν θα έχουν τα psi που χρειάζονται για να μην γλιστράμε ή αν στηριχθηκαμε σωστά στο "έξω"πεταλι ή αν έχουμε τα κατάλληλα λάστιχα για συνθήκες πόλης είναι άλλη υπόθεση.

karellen
23/10/2023, 10:02
Επειδή το ποδήλατο έχει λιγώτερο βάρος (μάζα πιο σωστά) ακινητοποιείται πιο γρήγορα από άλλο όχημα,παρόλο που έχει μικρότερα λάστιχα.

panavour
23/10/2023, 10:32
επιχειρηστε να το συγκρινετε φρεναροντας,σε ταχυτητα 40-50 χλμ διπλα σε αμαξι η μοτο,και θα δειτε οτι ΔΕΝ.Και τα αυτοκινητα και οι μοτο φρεναρουν σαφως γρηγορωτερα.

kordix
23/10/2023, 10:45
επιχειρηστε να το συγκρινετε φρεναροντας,σε ταχυτητα 40-50 χλμ διπλα σε αμαξι η μοτο,και θα δειτε οτι ΔΕΝ.Και τα αυτοκινητα και οι μοτο φρεναρουν σαφως γρηγορωτερα.


Το MTB μου έχει καλές τετραέμβολες δαγκάνες και 200-180 δισκοπλακες και όπως καταλαβαίνεις φρενάρει πάρα πολύ καλά και με ωραία αίσθηση στις μανέτες αν ξέρεις να φρενάρεις βέβαια. Το εν λόγω ποδήλατο έχει όμως φάρδια λάστιχα που βοηθάνε στην εύρεση πρόσφυσης .Το εντο γίνεται πολύ εύκολα και θέλει προσοχή.

Για κούρσες δεν γνωρίζω (μακριά και αγαπημένοι) αλλα το e bike που χρησιμοποιώ καθημερινά με μηχανικό μπροστινό φρένο και πίσω υδραυλικό φρενάρει αξιοπρεπέστατα τα μπαμπάτσικα 25 κιλά του με όλο τον εξοπλισμό που κουβαλάει, σχάρα, τσάντες κτλ.

νεοσσός
23/10/2023, 11:17
Η δική μου εμπειρία, είναι ότι η απόσταση φρεναρίσματος είναι μεγαλύτερη με το ποδήλατο.

Αναφέρομαι σε ποδήλατο με καλά ελαστικά και φρένα με πλεόνασμα δύναμης. Τόσο σε στεγνό, όσο και σε βρεγμένο οδόστρωμα. Κι αυτά παρόλο το μικρότερο βάρος και την καλύτερη αίσθηση που έχεις στο ποδήλατο. Ακόμα και σε ιδανικές συνθήκες πρόσφυσης, το ψηλό κέντρο βάρους ποδηλάτου-αναβάτη είναι αρνητικός παράγοντας διότι δεν σου επιτρέπει να αξιοποιήσεις πλήρως τη δυνατότητα επιβράδυνσης, αφού πας εύκολα για έντο. Ούτε είσαι ψιλασμένος πριν το φρενάρισμα να πάρεις θέση downhill πίσω από τη σέλα.

Αφού παίρνω το ποδήλατο μετά τη μοτοσικλέτα και είναι φορές που ξεχνιέμαι και χάνω πρόσφυση στο φρενάρισμα, σε σημείο που με τη μοτοσυκλέτα θα είχα.

Το αποδίδω στη μικρότερη επιφάνεια επαφής με το οδόστρωμα, που μειώνει την τριβή στις ατελειες το οδοστρώματος. Δεν έχεις τέλειες συνθήκες να υπολογίσεις δύναμη τριβής k*N ανεξαρτητη του εμβαδού επαφής. Μάλλον θα κερδίσεις μέτρα αν κατεβάσεις την πίεση στα λάστιχα, αλλά τότε θα αυξήσεις αισθητά την τριβή κύλησης και την πιθανότητα φούιτ.

rainmike
23/10/2023, 12:53
Το χειρότερο είναι στο φρενάρισμα. Το ποδήλατο φρενάρει σε μεγαλύτερη απόσταση σε σχέση με αμάξια και μοτοσυκλέτες. Οπότε αν κινείσαι μαζί με τα αμάξια, πρέπει να έχεις φρέσκα λάστιχα, για να μην καρφωθείς στον μπροστινό που θα φρενάρει απότομα.

Mήπως απλά η σαγιονάρα ειναι φαγωμένη και δε φρενάρει?:tooth:

νεοσσός
23/10/2023, 13:22
Με καινούριες σαϊονάρες δοκιμάζω!

karellen
23/10/2023, 13:44
Αν δεν είναι οι καφέ του στρατού δεν κάνουν.

Panos76
23/10/2023, 13:54
Αν δεν είναι οι καφέ του στρατού δεν κάνουν.

Θέλει μπούφαλο με χαΛίκι σφηνωμένο!

doctor_john
23/10/2023, 14:01
Παιδιά δεν κερδίζεις πρόσφυση στο φρεναρισμα με χαμηλή πίεση, επιταχύνεις την απώλεια σημαντικά.
Μην μπερδεύετε το πώς λειτουργούν συγκεκριμένα λάστιχα στο χώμα μόνο.

Έτσι όπως περιγράφεις τα "δεδομένα" για το ποδήλατο θα κάλυπταν άνετα και τις ψηλές μοτό μικρού κυβισμού .. δεν συμβαίνει όμως.

Τα φρένα με περίσσια δύναμη στο ποδήλατο είναι λιγότερο χρήσιμα από τα πιο αδύναμα.
Μην παρεξηγηθω, δεν αναφέρομαι σε φρένα που δεν φρενάρουν και οι προδιαγραφές όσων αναφέρω είναι για κίνηση στην πόλη.

Bowleno
23/10/2023, 14:42
Ρε σεις, εδώ είναι το "με είδα"... Μείνετε σε αυτό. Ανοίξτε ένα θρεντ για τα "φρενολαστιχοδενξερωπωςνασταματησωτοφελεκιμουμεσα"
Και συνεχίστε εκεί...:D

niou
24/10/2023, 09:44
Με είδα να πατάω λάδια ή κάποιο υγρό τέλος πάντων, όντας πλαγιασμένος στη στροφή Αλεξάνδρας προς Βασ. Σοφίας. Προφανώς και μου έφυγε αλλά ο εξοπλισμός δε μου άφησε κάτι περισσότερο από εκδορές. Προσοχή και λίγο πιο χαλαρά να έχει χρόνο το μάτι να πιάσει τίποτα περισσότερο παίδες.

asxetost
06/11/2023, 21:33
Με είδα να έχω δώσει τα παράβολα για το απεριόριστο δίπλωμα εδώ και καμιά 20αρια μέρες στη σχολή οδηγών και να μην γίνεται τίποτα..
Τόσο καιρό κάνει να εκδοθεί η καρτέλα υποψήφιου οδηγού ρε παιδιά;

Nostradamus
07/11/2023, 09:23
Ναι. Τον τελευταιο καιρο θελει τουλαχιστον 20-25 μερες.

Dimmanoukas
07/11/2023, 09:37
Και εγώ αρχές Γενάρη που είχα κάνει αίτηση είχε αργήσει αντίστοιχα.
Και να δώσω τα τυπικά θεωρητικά και να μπω στην εξέταση την πρακτική.
Όσο για το δίπλωμα, από τέλη Γενάρη το έλαβα στα χέρια μου Ιούλιο.

νεοσσός
07/11/2023, 09:49
Δεν εκδίδεται ένα προσωρινό δίπλωμα που έχει κανονική ισχύ για να κυκλοφορείς;

Όταν το είχα πάρει, περίμενα περίπου 6 εβδομάδες για την έκδοση του διπλώματος οδήγησης.

Bowleno
07/11/2023, 10:05
Δεν εκδίδεται ένα προσωρινό δίπλωμα που έχει κανονική ισχύ για να κυκλοφορείς;

Όταν το είχα πάρει, περίμενα περίπου 6 εβδομάδες για την έκδοση του διπλώματος οδήγησης.

Για καρτέλα υποψηφίου οδηγού λέει ρε συ....

Dimmanoukas
07/11/2023, 13:22
Δεν εκδίδεται ένα προσωρινό δίπλωμα που έχει κανονική ισχύ για να κυκλοφορείς;

Όταν το είχα πάρει, περίμενα περίπου 6 εβδομάδες για την έκδοση του διπλώματος οδήγησης.

Φυσικά και κυκλοφορείς κανονικά
Αλλά το είπα ενδεικτικά για την πιστοποίηση της καθυστέρησης

asxetost
07/11/2023, 15:46
Και εγώ αρχές Γενάρη που είχα κάνει αίτηση είχε αργήσει αντίστοιχα.
Και να δώσω τα τυπικά θεωρητικά και να μπω στην εξέταση την πρακτική.
Όσο για το δίπλωμα, από τέλη Γενάρη το έλαβα στα χέρια μου Ιούλιο.

Φανταζομαι εννοείς σου δωσανε το προσωρινό και Ιούλιο πήρες το κανονικο.

Dimmanoukas
07/11/2023, 16:45
Σωστά
Μάλιστα δεν παίρνεις έγγραφο πλέον αλλά ενημερώνεται το ψηφιακό

CorpseAlive
23/11/2023, 20:18
Με βλέπω στο φανάρι στην ΓΑΔΑ απέξω πάνω στην Αλεξάνδρας να μυρίζω κάτι ψιλό καμμένο. Σχεδόν σαν μπάφο και σκέφτομαι ''ο τσάκαλος το σκάσε έξω από την ΓΑΔΑ , αρχιδ@τος'' για ένα παλικαράκι λίγον τι ύποπτο στην εμφάνιση.
Πάω παρακάτω και η μυρωδιά πιο έντονη και ο τσάκαλος πουθενά.
Φτάνω Περιστέρι ξανά τα ίδια.
Έντρομος πλέον περνούν οι σκέψεις από το μυαλό μου όπως ''τι το ήθελα το BMW να κάτι άρπαξε και τι σκατά μυρίζει μπάφο''
Παίδες μέχρι να φτάσω σε ανοιχτό σημείο για να δω τι και πως , μέχρι και κάποιον αντίδικο να μου έχει φυτέψει ναρκωτικά στο μηχανάκι και να αρπάξανε από την εξάτμιση σκεφτόμουν.

Τελικά ήταν 5-6 φύλλα από πλατάνι που λόγω βροχής λάσπης είχαν περάσει κάτω από από τους λαιμούς της εξάτμισης....

Θέλω επειγόντως , ΕΠΕΙΓΌΝΤΩΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ.

Coyote.V
25/11/2023, 09:32
Με βλέπω στο φανάρι στην ΓΑΔΑ απέξω πάνω στην Αλεξάνδρας να μυρίζω κάτι ψιλό καμμένο. Σχεδόν σαν μπάφο και σκέφτομαι ''ο τσάκαλος το σκάσε έξω από την ΓΑΔΑ , αρχιδ@τος'' για ένα παλικαράκι λίγον τι ύποπτο στην εμφάνιση.
Πάω παρακάτω και η μυρωδιά πιο έντονη και ο τσάκαλος πουθενά.
Φτάνω Περιστέρι ξανά τα ίδια.
Έντρομος πλέον περνούν οι σκέψεις από το μυαλό μου όπως ''τι το ήθελα το BMW να κάτι άρπαξε και τι σκατά μυρίζει μπάφο''
Παίδες μέχρι να φτάσω σε ανοιχτό σημείο για να δω τι και πως , μέχρι και κάποιον αντίδικο να μου έχει φυτέψει ναρκωτικά στο μηχανάκι και να αρπάξανε από την εξάτμιση σκεφτόμουν.

Τελικά ήταν 5-6 φύλλα από πλατάνι που λόγω βροχής λάσπης είχαν περάσει κάτω από από τους λαιμούς της εξάτμισης....

Θέλω επειγόντως , ΕΠΕΙΓΌΝΤΩΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ.


Δεν ήταν τα πλατανόφυλλα... Μπάφος κανονικά ήταν, πέρασα και εγώ από εκεί βράδυ κατά τις 21:30 περίπου και μύριζε. Στην ΓΑΔΑ είναι και η δίωξη ναρκωτικών, μπορεί κάτι να έπαιξε εκεί.

Tsber
25/11/2023, 09:39
Δεν ήταν τα πλατανόφυλλα... Μπάφος κανονικά ήταν, πέρασα και εγώ από εκεί βράδυ κατά τις 21:30 περίπου και μύριζε. Στην ΓΑΔΑ είναι και η δίωξη ναρκωτικών, μπορεί κάτι να έπαιξε εκεί.

Ψήνανε στιφάδο για το Thanksgiving μετά το Halloween και πριν τη Black Friday.

Coyote.V
25/11/2023, 09:52
Ψήνανε στιφάδο για το Thanksgiving μετά το Halloween και πριν τη Black Friday.

:lol:

Το πιο ωραίο δεν το ξέρεις... απέναντι από την ΓΑΔΑ στην Πατριάρχου Ιερεμίου υπάρχει μαγαζί που πουλάει σπόρους κάνναβης.

Tsber
25/11/2023, 10:29
:lol:

Το πιο ωραίο δεν το ξέρεις... απέναντι από την ΓΑΔΑ στην Πατριάρχου Ιερεμίου υπάρχει μαγαζί που πουλάει σπόρους κάνναβης.

Αθέμιτος ανταγωνισμός :tooth:

Coyote.V
30/11/2023, 17:10
Με είδα σήμερα το μεσημέρι να έχω σταματήσει σε stop πίσω από το παλιό μουσείο στην Μπουμπουλίνας και να έρχεται ένας τύπος με ένα yaris μπλε δίπλα μου και με χτυπάει στο δεξί κάγκελο. Το φτερό του μπήκε μέσα, εγώ ίσα ίσα που κράτησα την μηχανή να μην πέσει... χωρίς να πάθω καμιά ζημιά. Αυτός στην κοσμάρα του....
Τον κοιτάω και χαμογελάει, στην συνέχεια σκύβει το κεφάλι... κοιτάω καλύτερα και έγραφε μήνυμα στο κινητό....:uplate: Τα παίρνω στο κεφάλι βάζω το χέρι μου μέσα στο ανοικτό παράθυρο και τον χτυπάω πατ πατ πατ αλλά Μπένι Χιλ. :a9:. Σηκώνει το κεφάλι και του λέω: Ή το σβήνεις τώρα ή κάνε δεξιά και κατέβα.
Δεν μίλησε... Ψάρωσε, το έσβησε και το έβαλε στο ντουλαπάκι μόνος του χωρίς να του το προτείνω, ζητώντας συγνώμη. :D

Dimmanoukas
30/11/2023, 20:10
Πρόσεξε μην του αρέσει στο τέλος και σε κυνηγάει από πίσω να του το ξανακάνεις.

Πέρα από την πλάκα, θέλει προσοχή αλλά και ψυχραιμία.

Coyote.V
30/11/2023, 20:33
Πρόσεξε μην του αρέσει στο τέλος και σε κυνηγάει από πίσω να του το ξανακάνεις.

Πέρα από την πλάκα, θέλει προσοχή αλλά και ψυχραιμία.

Όσο μπορώ προσέχω, όλοι μας να προσέχουμε, την επιθετική οδήγηση την έχω βγάλει από το μυαλό μου, μόνο αμυντική, σταματάω ακόμα και σε στενό που έχει ο άλλος στοπ... τι άλλο να γίνει; Πήζουν οι δρόμοι, για να πας κέντρο με αυτοκίνητο θες 2 ώρες και όταν η κίνηση σπάει και βλέπουν ελεύθερους δρόμους το πλακώνουν, βγάζουν το άχτι τους. Μακάρι να μπορούσα να φύγω να πάω σε χωριό.

Ούτε το μετρό έδωσε λύση.

Kornillios
01/12/2023, 11:08
Με είδα σήμερα το μεσημέρι να έχω σταματήσει σε stop πίσω από το παλιό μουσείο στην Μπουμπουλίνας και να έρχεται ένας τύπος με ένα yaris μπλε δίπλα μου και με χτυπάει στο δεξί κάγκελο. Το φτερό του μπήκε μέσα, εγώ ίσα ίσα που κράτησα την μηχανή να μην πέσει... χωρίς να πάθω καμιά ζημιά. Αυτός στην κοσμάρα του....
Τον κοιτάω και χαμογελάει, στην συνέχεια σκύβει το κεφάλι... κοιτάω καλύτερα και έγραφε μήνυμα στο κινητό....:uplate: Τα παίρνω στο κεφάλι βάζω το χέρι μου μέσα στο ανοικτό παράθυρο και τον χτυπάω πατ πατ πατ αλλά Μπένι Χιλ. :a9:. Σηκώνει το κεφάλι και του λέω: Ή το σβήνεις τώρα ή κάνε δεξιά και κατέβα.
Δεν μίλησε... Ψάρωσε, το έσβησε και το έβαλε στο ντουλαπάκι μόνος του χωρίς να του το προτείνω, ζητώντας συγνώμη. :D


Θα με πείτε κακοπροαίρετο, αλλά στη θέση σου θα τον έβαζα να κάτσει δεξιά και θα καλούσα οδική ίσα ίσα για καταγραφή του ατυχήματος ώστε να είμαι καλυμμένος...Ποιος δεν μου λέει ότι το έκανε επίτηδες και μετά θα σου κάνει αίτημα αποζημίωσης με την δικαιολογία ότι "έπεσες" εσύ πάνω του με φόρα όπως έσπρωχνες τη μηχανή προς τα πίσω";;

Coyote.V
01/12/2023, 13:36
Θα με πείτε κακοπροαίρετο, αλλά στη θέση σου θα τον έβαζα να κάτσει δεξιά και θα καλούσα οδική ίσα ίσα για καταγραφή του ατυχήματος ώστε να είμαι καλυμμένος...Ποιος δεν μου λέει ότι το έκανε επίτηδες και μετά θα σου κάνει αίτημα αποζημίωσης με την δικαιολογία ότι "έπεσες" εσύ πάνω του με φόρα όπως έσπρωχνες τη μηχανή προς τα πίσω";;

Και πως θα αποδείξει ότι ήμουν εγώ χωρίς καταγραφή και ούτε γρατζουνιά στο κάγκελο; Αυτά γίνονται επί τόπου. Από την τρομάρα του σιγά μην πήρε και τον αριθμό.
Όταν θα το είδε ήταν ήδη πολύ αργά.

phovos
06/12/2023, 04:39
Με είδα να στερεώνω την τσάντα στον ινδούλη με διχτάκι πίσω στη σέλα αλλά δεν με είδα να μου πέφτει στην Π. Ράλλη. Ευτυχώς τη βρήκε συντροχος που πήγαινε στη δουλειά του και μετά από επικοινωνία την παρέδωσε στη γυναίκα μου. Και μόνο η ταλαιπωρία να ξαναβγάλω τα χαρτιά της μηχανής, τις κάρτες που είχα στο πορτοφόλι κλπ θα ήταν εφιάλτης. Να'σαι πάντα καλά αδερφέ, είσαι πολύ καλός άνθρωπος να ξέρεις...

Kornillios
06/12/2023, 10:42
Και πως θα αποδείξει ότι ήμουν εγώ χωρίς καταγραφή και ούτε γρατζουνιά στο κάγκελο; Αυτά γίνονται επί τόπου. Από την τρομάρα του σιγά μην πήρε και τον αριθμό.
Όταν θα το είδε ήταν ήδη πολύ αργά.

Θα σου πω ένα πρόσφατο σκηνικό που έτυχε να μάθω από συνάδελφο όταν συζητούσαμε για τροχαία ατυχήματα.

Μία μέρα όπως κινούταν στα στενά της Αθήνας, σταμάτησε σε ένα στοπ με το αυτοκίνητο του προτού περάσει απέναντι το δρόμο. Ξαφνικά, ένας μοτοσικλετιστής πέφτει στο πορτ-μπαγκάζ του και εκσφενδονίζεται μπροστά στα μάτια του. Ο συνάδελφος μου σαστισμένος πήγε να δει εάν είναι καλά. Του είπε αν είναι να τον πάει σε νοσοκομείο να κάνει εξετάσεις μην έχει κανένα εσωτερικό τραύμα κτλ. Ο υπαίτιος του τροχαίου του είπε πως είναι εντάξει και δεν χρειάζεται βοήθεια, είχε χτυπήσει αλλά όχι πολύ σοβαρά. Ο συνάδελφος μου στη συνέχεια, ενώ έκατσε μαζί του να τον βοηθήσει, έφυγε χωρίς να καταγράψει τίποτα και δεν ενημέρωσε την ασφαλιστική ότι είχε εμπλακεί σε τροχαίο στο οποίο ΔΕΝ ήταν υπαίτιος.

Μετά από μερικούς μήνες του ήρθε το ραβασάκι στο σπίτι. Ο υπαίτιος μοτοσικλετιστής που έπεσε πάνω του, καθώς ήταν ασφαλιστής και γνώριζε πως να πράξει, κατέθεσε μήνυση στον συνάδελφο μου και την ασφαλιστική για αποζημίωση λόγω "εγκατάλειψης θύματος τροχαίου". Μάντεψε ποιος κέρδισε το δικαστήριο στην συγκεκριμένη περίπτωση...!!!


Για αυτό το λόγο όταν εμπλέκεστε σε τροχαία, ακόμα και χωρίς σοβαρές ζημιές, ΠΑΝΤΑ να καλείτε την ασφαλιστική προκειμένου να καταγραφεί στα πρακτικά το ατύχημα ώστε να είστε καλυμμένοι.

CorpseAlive
06/12/2023, 11:05
Θα σου πω ένα πρόσφατο σκηνικό που έτυχε να μάθω από συνάδελφο όταν συζητούσαμε για τροχαία ατυχήματα.

Μία μέρα όπως κινούταν στα στενά της Αθήνας, σταμάτησε σε ένα στοπ με το αυτοκίνητο του προτού περάσει απέναντι το δρόμο. Ξαφνικά, ένας μοτοσικλετιστής πέφτει στο πορτ-μπαγκάζ του και εκσφενδονίζεται μπροστά στα μάτια του. Ο συνάδελφος μου σαστισμένος πήγε να δει εάν είναι καλά. Του είπε αν είναι να τον πάει σε νοσοκομείο να κάνει εξετάσεις μην έχει κανένα εσωτερικό τραύμα κτλ. Ο υπαίτιος του τροχαίου του είπε πως είναι εντάξει και δεν χρειάζεται βοήθεια, είχε χτυπήσει αλλά όχι πολύ σοβαρά. Ο συνάδελφος μου στη συνέχεια, ενώ έκατσε μαζί του να τον βοηθήσει, έφυγε χωρίς να καταγράψει τίποτα και δεν ενημέρωσε την ασφαλιστική ότι είχε εμπλακεί σε τροχαίο στο οποίο ΔΕΝ ήταν υπαίτιος.

Μετά από μερικούς μήνες του ήρθε το ραβασάκι στο σπίτι. Ο υπαίτιος μοτοσικλετιστής που έπεσε πάνω του, καθώς ήταν ασφαλιστής και γνώριζε πως να πράξει, κατέθεσε μήνυση στον συνάδελφο μου και την ασφαλιστική για αποζημίωση λόγω "εγκατάλειψης θύματος τροχαίου". Μάντεψε ποιος κέρδισε το δικαστήριο στην συγκεκριμένη περίπτωση...!!!


Για αυτό το λόγο όταν εμπλέκεστε σε τροχαία, ακόμα και χωρίς σοβαρές ζημιές, ΠΑΝΤΑ να καλείτε την ασφαλιστική προκειμένου να καταγραφεί στα πρακτικά το ατύχημα ώστε να είστε καλυμμένοι.

Η Εγκατάλειψη είναι αυτεπάγγελτως διωκόμενο.
Έκανε μηνυτήρια αναφορά σε τμήμα για το τροχαίο
Δήλωσε ότι τον εγκατέλειψε και άσκησε και αγωγή για αποζημίωση.
Δηλαδή έκανε 3 διαφορετικές ενέργειες .

PaNick67
06/12/2023, 11:17
Ο συνάδελφος μου στη συνέχεια, ενώ έκατσε μαζί του να τον βοηθήσει, έφυγε χωρίς να καταγράψει τίποτα και δεν ενημέρωσε την ασφαλιστική ότι είχε εμπλακεί σε τροχαίο στο οποίο ΔΕΝ ήταν υπαίτιος.

.
Ε και; Που το λεει οτι ειδοποιουμε την ασφαλιστικη μονο οταν φταιμε;

Σε καθε μας εμπλοκη σε τροχαιο αφου δουμε οτι ειμαστε καλα κανουμε δυο πραγματα. Τηλεφωνο στην ασφαλιστικη και φωτογραφιες των ζημιων, δικων μας και του αλλου, οπως και μια γενικη του σημειου που αυτο εγινε. Θα γινει κανονικα καταγραφη απο αυτην οπως και την ασφαλιστικη του αλλου.

Ο συναδελφος σου πως θα αποζημιωνοταν για τις ζημιες στο αυτοκινητο του;

Kornillios
06/12/2023, 12:18
Η Εγκατάλειψη είναι αυτεπάγγελτως διωκόμενο.
Έκανε μηνυτήρια αναφορά σε τμήμα για το τροχαίο
Δήλωσε ότι τον εγκατέλειψε και άσκησε και αγωγή για αποζημίωση.
Δηλαδή έκανε 3 διαφορετικές ενέργειες .


Το σίγουρο είναι πως παρότι δεν έφταιγε ο συνάδελφος μου που έπεσε ο άλλος πάνω του, πλήρωσε τη ζημιά (μικρή από ότι είπε) που υπέστη το όχημα του και μετά έτρεχε δικαστικά για να αποδείξει ότι δεν είναι ελέφαντας. Το μόνο θετικό είναι πως τα έξοδα τα κάλυψε η ασφαλιστική από ότι μου είπε.

Coyote.V
06/12/2023, 12:23
Ναι αλλά αυτός έπεσε επάνω μου όχι εγώ... και μάλιστα ούτε κατέβηκε από το αυτοκίνητο για να δει αν έπαθε κάτι. Αν με έριχνε και μπορούσε να φύγει θα έφευγε, είμαι σίγουρος για αυτό, τέτοια δείγματα έδωσε με την συμπεριφορά του.

Έχει και καφετέρια ακριβώς στην γωνία που ο μαγαζάτορας είδε τι έγινε.

Kornillios
06/12/2023, 12:28
Ε και; Που το λεει οτι ειδοποιουμε την ασφαλιστικη μονο οταν φταιμε;

Σε καθε μας εμπλοκη σε τροχαιο αφου δουμε οτι ειμαστε καλα κανουμε δυο πραγματα. Τηλεφωνο στην ασφαλιστικη και φωτογραφιες των ζημιων, δικων μας και του αλλου, οπως και μια γενικη του σημειου που αυτο εγινε. Θα γινει κανονικα καταγραφη απο αυτην οπως και την ασφαλιστικη του αλλου.

Ο συναδελφος σου πως θα αποζημιωνοταν για τις ζημιες στο αυτοκινητο του;


Δεν είπα εγώ ότι καλούμε μόνο όταν ξέρουμε ότι είμαστε υπαίτιοι. Σε κάθε ατύχημα, ακόμα και με μικρές ζημιές, καλούμε την ασφαλιστική για να γίνει καταγραφή ακόμα και εάν δεν ασκήσουμε το δικαίωμα αποζημίωσης.

Το περιστατικό που έμαθα από το συνάδελφο προέκυψε καθώς είχα εγώ πρόσφατα ένα ατύχημα όπου μια βιαστικούλα έπεσε πάνω μου, ευτυχώς είχα το αυτοκίνητο εκείνη τη μέρα καθώς είχα αναρρώσει από ίωση, ενώ περίμενα πρώτος στη σειρά για να βγω από ΣΤΟΠ. Η ζημιά ήταν πολύ μικρή, ίσα ίσα είχε δύο επιφανειακές γρατσουνιές στο πλαστικό που ήταν βαμμένο μαύρο που δεν φαινόντουσαν εύκολα. Επειδή δεν ήξερα αν εσωτερικά είχε σπάσει ο προφυλακτήρας, και επειδή το έπαιζε τρελίτσα ότι εγώ έφταιγα γιατί σταμάτησα απότομα (από πλήρη στάση πήγα να ξεκινήσω από το ΣΤΟΠ αλλά σταμάτησα γιατί ερχόταν όχημα που είχε προτεραιότητα, το αυτοκίνητο να έκανε max μισό μέτρο απόσταση), κάλεσα την ασφαλιστική μόνο και μόνο για να κάνω καταγραφή του ατυχήματος.

Ο συνάδελφος μου δεν ήταν τόσο καχύποπτος οπότε δεν έδωσε βάση να καλέσει την ασφαλιστική, αλλά έδωσε προτεραιότητα στον άλλον που έπεσε πάνω του και προθυμοποιήθηκε να τον βοηθήσει να μεταφέρει την μοτοσικλέτα και να τον πάει στο νοσοκομείο. Ο άλλος το έπαιξε έξυπνα γιατί ήξερε ότι έφταιγε.

Αν δεν πάθεις δεν θα μάθεις, όπως λέει η παροιμία!

Kornillios
06/12/2023, 12:36
Ναι αλλά αυτός έπεσε επάνω μου όχι εγώ... και μάλιστα ούτε κατέβηκε από το αυτοκίνητο για να δει αν έπαθε κάτι. Αν με έριχνε και μπορούσε να φύγει θα έφευγε, είμαι σίγουρος για αυτό, τέτοια δείγματα έδωσε με την συμπεριφορά του.

Έχει και καφετέρια ακριβώς στην γωνία που ο μαγαζάτορας είδε τι έγινε.


Και στο περιστατικό με τον συνάδελφο μου ο άλλος έπεσε πάνω του αλλά στο δικαστήριο κέρδισε μια χαρά!

Απλώς το ανέφερα να είμαστε περισσότερο καχύποπτοι γιατί δυστυχώς την σήμερον ημέρα έχει χαθεί η ανθρωπιά και ο καθένας προσπαθεί να πατήσει "επί πτωμάτων". Στην τελική, η απόφαση θα είναι δική σου πως θα πράξεις σε ανάλογες περιπτώσεις!

Coyote.V
06/12/2023, 12:40
Και στο περιστατικό με τον συνάδελφο μου ο άλλος έπεσε πάνω του αλλά στο δικαστήριο κέρδισε μια χαρά!

Απλώς το ανέφερα να είμαστε περισσότερο καχύποπτοι γιατί δυστυχώς την σήμερον ημέρα έχει χαθεί η ανθρωπιά και ο καθένας προσπαθεί να πατήσει "επί πτωμάτων". Στην τελική, η απόφαση θα είναι δική σου πως θα πράξεις σε ανάλογες περιπτώσεις!

Δεν υπάρχει περίπτωση να κερδίσει αποζημίωση για το αυτοκίνητο, ο μαγαζάτορας γέλαγε με το πατ πατ πατ :a9: τώρα αν θέλει να με μηνήσει για αυτό ας το κάνει.

SeniorCanardo
07/12/2023, 12:17
Με είδα να μου στραβώνει το πράγμα χθες από το πρωί.
:mad:
Στο πήγαινε, πατινάζ , με την πίσω ρόδα να θέλει να περάσει την μπροστά, για κάμποσα μέτρα, στο βρεγμένο δρόμο, αλλά ευτυχώς το έσωσα πριν "φιλήσω" τον μπροστά.:smokin:

Στο έλα, είδα να ξεβιδώνει το βολάν από το στρόφαλο (για δεύτερη φορά) και να με πηγαίνουν ρυμούλκα.:mad:
Σήμερα, είδα αυτό...
:mad:
448783

karellen
07/12/2023, 12:23
Άουτς,έχει φάει τη φωλιά της σφήνας.

SeniorCanardo
07/12/2023, 14:47
Άουτς,έχει φάει τη φωλιά της σφήνας.

Για την ακρίβεια έσπασε κομμάτι σε εκείνο το σημείο.
Το βρήκα κολλημένο στον μαγνήτη.
Θέλει μηχανουργείο ή άλλο στρόφαλο, άρα άνοιγμα κάσες.
Βρήκαμε πως θα περάσουμε τις γιορτές.:bawl:

Volpad
07/12/2023, 14:59
Όχι ρε συ...
Κάνε μία πόντα το βολάν πάνω στον άξονα... ούτε το παξιμάδι δεν θα χρειάζεται μετά...

dumutrus
07/12/2023, 15:04
Καλό κουραγίο δυστυχώς το άνοιγμα δε το γλιτώνεις.Από το ταούνι είναι;

SeniorCanardo
07/12/2023, 15:35
Όχι ρε συ...
Κάνε μία πόντα το βολάν πάνω στον άξονα... ούτε το παξιμάδι δεν θα χρειάζεται μετά...
Ναι αλλά όταν θα χρειαστεί να βγάλω το βολλάν, τι θα κάνω;
Θα πρέπει να παιδεύομαι με dremel, δεν έχει χώρο μέσα στην "τρούπα".:rolleyes:

Το πιο εύκολο είναι να κολλήσω το κομμάτι που έφυγε και με πολύ υπομονή να κατεβάσω τα τσιμπήματα, ώστε να περνάει το βολάν.


Καλό κουραγίο δυστυχώς το άνοιγμα δε το γλιτώνεις.Από το ταούνι είναι;
Ναι!
Καλά δεν είναι τίποτα, ένα απόγευμα είναι.
Πιο πολύ τα πήγαινε-έλα στα μηχανουργεία είναι.
Διαφορετικά κινεζό-στρόφαλος με ένα 50αρικάκι, αν και τους φοβάμαι.:rolleyes:

Tsber
07/12/2023, 16:35
Με είδα να μου στραβώνει το πράγμα χθες από το πρωί.
:mad:
Στο πήγαινε, πατινάζ , με την πίσω ρόδα να θέλει να περάσει την μπροστά, για κάμποσα μέτρα, στο βρεγμένο δρόμο, αλλά ευτυχώς το έσωσα πριν "φιλήσω" τον μπροστά.:smokin:

Στο έλα, είδα να ξεβιδώνει το βολάν από το στρόφαλο (για δεύτερη φορά) και να με πηγαίνουν ρυμούλκα.:mad:
Σήμερα, είδα αυτό...
:mad:


Καλά ρε, τόσο καιρό δε σου λέμε να πάρεις γιαπωνέζ...:lipssealed:

asxetost
17/12/2023, 10:24
Με είδα να έχω αρρωστήσει ενώ ειπα θα κάνω οικονομία 3-4 μηνάκια να πάρω κάτι που μου άρεσε πολύ, στον 1 μηνα ήδη καθημερινό τριπ πήγαινε έλα δουλειά 3 ώρες αυτοκινητάδα είμαι έτοιμος να συμβιβαστώ με οτιδήποτε έχει 2 ρόδες και τσουλάει. Δεκτά και καμικαζοσκουτεροπάτινα, δέχομαι προσφορές ινμποξ.

atom_smasher
19/12/2023, 09:59
Με είδα να έχω αρρωστήσει ενώ ειπα θα κάνω οικονομία 3-4 μηνάκια να πάρω κάτι που μου άρεσε πολύ, στον 1 μηνα ήδη καθημερινό τριπ πήγαινε έλα δουλειά 3 ώρες αυτοκινητάδα είμαι έτοιμος να συμβιβαστώ με οτιδήποτε έχει 2 ρόδες και τσουλάει. Δεκτά και καμικαζοσκουτεροπάτινα, δέχομαι προσφορές ινμποξ.

με είδα να σκέφτομαι να σου πουλήσω το Versys 650, αλλά είναι μπερδεμα με τις δανέζικες πινακίδες και την εφορία...
Ο λόγος: μου ήρθε το ραβασάκι από το συνεργείο. Νέα λάστιχα, τακάκια, λάδια, υγρά, ξεχειμώνιασμα, εργατικά. 1300.

SJK91
21/12/2023, 08:00
Με είδα σε επαρχιακή "βολτάδα", να κινούμαι με πολλά χιλιόμετρα σε κατηφόρα με υγρασία που ακολουθούσε δεξιά στροφή 90 μοιρών και με το πλάκωμα στα φρένα και το κατέβασμα από 4η σε 2α, να μπλοκάρει για λίγο ο πίσω τροχός και να φεύγω ευθεία μόνο με την πρόσφυση του μπροστά.
Ευτυχώς το μάζεψα χωρίς να πέσω -δεν κατάλαβα πως- και δεν ερχόταν άλλος από το απέναντι ρεύμα.

Μέτρησα όλους τους αγίους από κάθε πιθανή θρησκεία. Ακόμα το σκέφτομαι και δεν το πιστεύω ότι ζω.

asxetost
21/12/2023, 08:18
με είδα να σκέφτομαι να σου πουλήσω το Versys 650, αλλά είναι μπερδεμα με τις δανέζικες πινακίδες και την εφορία...
Ο λόγος: μου ήρθε το ραβασάκι από το συνεργείο. Νέα λάστιχα, τακάκια, λάδια, υγρά, ξεχειμώνιασμα, εργατικά. 1300.

Τώρα να το πω θεϊκή παρέμβαση; Να το πω ευθυγράμμιση πλανητών; θα το πω σύμπτωση και θα σου πω οτι βρέθηκε προτελευταίο σε μια πολύ μεγάλη λίστα από μηχανάκια που κοιτάω για αγορά, γιατί καλύπτει όλα όσα θέλω με το παραπάνω σε ένα εύρος τιμής που μπορεί να γίνει άμεσα αγορά, αλλά κατέληξα και λόκαρα στο ER6F. Παρόλαυτα αν είναι καλή περίπτωση το συζητάμε, το φανάρι το μπροστινό είναι το μόνο κόλλημα μου με το versys, φοράνε τον ίδιο κινητήρα ή κάνω λάθος;

atom_smasher
21/12/2023, 09:29
Τώρα να το πω θεϊκή παρέμβαση; Να το πω ευθυγράμμιση πλανητών; θα το πω σύμπτωση και θα σου πω οτι βρέθηκε προτελευταίο σε μια πολύ μεγάλη λίστα από μηχανάκια που κοιτάω για αγορά, γιατί καλύπτει όλα όσα θέλω με το παραπάνω σε ένα εύρος τιμής που μπορεί να γίνει άμεσα αγορά, αλλά κατέληξα και λόκαρα στο ER6F. Παρόλαυτα αν είναι καλή περίπτωση το συζητάμε, το φανάρι το μπροστινό είναι το μόνο κόλλημα μου με το versys, φοράνε τον ίδιο κινητήρα ή κάνω λάθος;

Είμαι δανια οποτε θα μπλέξουμε. Έτσι το έγραψα για να πω τον πονο μου για τα 1300 ευρω τα οποια με ζορισαν ασχημα. Το μηχανάκι είναι το τελευταίο μοντέλο και πανέμορφο. Er6f εξαιρετική επιλογή.

Nitse3
07/01/2024, 10:45
Με είδα σήμερα το πρωί βγάζοντας βόλτα το σκύλο να βλέπω το zzr ξαπλωμένο κάτω. Τώρα που το σήκωσα είδα και το ρεζερβουάρ με ένα τεράστιο βαθούλωμα καθώς από ότι φαίνεται πέφτοντας βρήκε στην παρακείμενη κολώνα φωτισμού. Ωραία μπήκε η χρονιά

Tsber
07/01/2024, 15:09
Με είδα σήμερα το πρωί βγάζοντας βόλτα το σκύλο να βλέπω το zzr ξαπλωμένο κάτω. Τώρα που το σήκωσα είδα και το ρεζερβουάρ με ένα τεράστιο βαθούλωμα καθώς από ότι φαίνεται πέφτοντας βρήκε στην παρακείμενη κολώνα φωτισμού. Ωραία μπήκε η χρονιά

Λυπάμαι για τη στραβή φίλε μου, εξακρίβωσες αν παρενεβλήθη ξένο χέρι;

Nitse3
07/01/2024, 16:00
Ρώτησα σε ένα μαγαζί απέναντι που μένει ανοιχτό μέχρι αργά αλλά δεν είδαν άκουσαν τίποτα. Χθες το βράδυ βέβαια από ότι κατάλαβα πρέπει κάποια στιγμή να σήκωσε πολύ αέρα είχε και πεσμένα κλαδιά κτλ τριγύρω, αλλά δεν ξέρω αν ήταν ικανός να ρίξει την μηχανή.

Coyote.V
07/01/2024, 16:11
Ρώτησα σε ένα μαγαζί απέναντι που μένει ανοιχτό μέχρι αργά αλλά δεν είδαν άκουσαν τίποτα. Χθες το βράδυ βέβαια από ότι κατάλαβα πρέπει κάποια στιγμή να σήκωσε πολύ αέρα είχε και πεσμένα κλαδιά κτλ τριγύρω, αλλά δεν ξέρω αν ήταν ικανός να ρίξει την μηχανή.

Κοίτα και λίγο τις ειδήσεις... δέντρα έριξε! Εμένα βάρεσε ο συναγερμός την ώρα που ξεκίνησε αλλά ευτυχώς δεν είχα παρατράγουδα.

strokt up
07/01/2024, 19:18
Ρώτησα σε ένα μαγαζί απέναντι που μένει ανοιχτό μέχρι αργά αλλά δεν είδαν άκουσαν τίποτα. Χθες το βράδυ βέβαια από ότι κατάλαβα πρέπει κάποια στιγμή να σήκωσε πολύ αέρα είχε και πεσμένα κλαδιά κτλ τριγύρω, αλλά δεν ξέρω αν ήταν ικανός να ρίξει την μηχανή.

Η αλήθεια είναι ότι χθές είναι τρελό αέρα. Έχε τον νου σου γενικά στα πάντα. Πριν 1 εβδομάδα ένας τρελός στο Παγκράτι έριχνε όλα τα μηχανάκια που ήταν παρκαρισμένα στο πεζοδρόμιο.

Bowleno
07/01/2024, 19:45
Ρώτησα σε ένα μαγαζί απέναντι που μένει ανοιχτό μέχρι αργά αλλά δεν είδαν άκουσαν τίποτα. Χθες το βράδυ βέβαια από ότι κατάλαβα πρέπει κάποια στιγμή να σήκωσε πολύ αέρα είχε και πεσμένα κλαδιά κτλ τριγύρω, αλλά δεν ξέρω αν ήταν ικανός να ρίξει την μηχανή.

Εδώ έριξε Χριστουγεννιάτικο δέντρο δήμου στα βόρεια προάστια βάρους ενός+ τόνου.....

sanctusan
07/01/2024, 19:56
Με είδα να χάνω ΟΤΙ φωτογραφία και βίντεο από την ζωή μου τα τελευταία 7 χρόνια.....ΠΟΝΕΣΕ

-25 μέρες οδηπορικό μέχρι την Ισπανία και πίσω
- 7 μέρες στις άλπεις και επιστροφή από βαλκάνια
-4 ήμερο καταδρομική στα βαλκάνια
- 8 μέρες τουρ σε μαυροβούνιο και κροατία
-μισός γύρος ελλάδας σε 7 μέρες
-ταξίδι στη τυνισία
-βόλτες
-προσωπικές στιγμές

από το μοέμβρη του 17 μέχρι τώρα, έχασα όλο το footage της gopro

billy84
07/01/2024, 20:14
Με είδα να χάνω ΟΤΙ φωτογραφία και βίντεο από την ζωή μου τα τελευταία 7 χρόνια.....ΠΟΝΕΣΕ

-25 μέρες οδηπορικό μέχρι την Ισπανία και πίσω
- 7 μέρες στις άλπεις και επιστροφή από βαλκάνια
-4 ήμερο καταδρομική στα βαλκάνια
- 8 μέρες τουρ σε μαυροβούνιο και κροατία
-μισός γύρος ελλάδας σε 7 μέρες
-ταξίδι στη τυνισία
-βόλτες
-προσωπικές στιγμές

από το μοέμβρη του 17 μέχρι τώρα, έχασα όλο το footage της gopro

Φίλε πόνεσα και εγώ με αυτό που διάβασα. Χάλασε ο σκληρός δίσκος? Δεν επαναφέρονται τα αρχεία?

νεοσσός
07/01/2024, 20:29
Με είδα να χάνω ΟΤΙ φωτογραφία και βίντεο από την ζωή μου τα τελευταία 7 χρόνια.....ΠΟΝΕΣΕ

-25 μέρες οδηπορικό μέχρι την Ισπανία και πίσω
- 7 μέρες στις άλπεις και επιστροφή από βαλκάνια
-4 ήμερο καταδρομική στα βαλκάνια
- 8 μέρες τουρ σε μαυροβούνιο και κροατία
-μισός γύρος ελλάδας σε 7 μέρες
-ταξίδι στη τυνισία
-βόλτες
-προσωπικές στιγμές

από το μοέμβρη του 17 μέχρι τώρα, έχασα όλο το footage της gopro
Η μνήμη είναι στα χέρια σου; Αν ναι, υπάρχουν πιθανότητες να σώσεις κάτι.

Acacius
07/01/2024, 20:31
Με είδα να χάνω ΟΤΙ φωτογραφία και βίντεο από την ζωή μου τα τελευταία 7 χρόνια.....ΠΟΝΕΣΕ


Μεγάλη πίκρα. Γράψε τι σου χάλασε στο "μια βοήθεια από κομπιουτεράδες" μήπως κάτι σώνεται.

Σκέψου τουλάχιστον ότι όλα αυτά τα έζησες.

sanctusan
07/01/2024, 20:39
ξέχασα να κάνω resubscribe στο cloud.
Με προιδοποίησε με mail και νόμιζα ότι είναι spam

νεοσσός
07/01/2024, 20:49
ξέχασα να κάνω resubscribe στο cloud.
Με προιδοποίησε με mail και νόμιζα ότι είναι spam
Ποια υπηρεσία cloud χρησιμοποιείς; Έχεις ακόμα ελπίδες σε κάποιες περιπτώσεις (https://learn.microsoft.com/en-us/windows-365/subscription-ends).

kordix
07/01/2024, 20:59
Με είδα σήμερα το πρωί βγάζοντας βόλτα το σκύλο να βλέπω το zzr ξαπλωμένο κάτω. Τώρα που το σήκωσα είδα και το ρεζερβουάρ με ένα τεράστιο βαθούλωμα καθώς από ότι φαίνεται πέφτοντας βρήκε στην παρακείμενη κολώνα φωτισμού. Ωραία μπήκε η χρονιά

Ειλικρινά λυπάμαι πολύ για την ατυχία σου θα :(

Εύχομαι να σε πάει καλύτερα από δω και πέρα.

(Ωραία μοτοσυκλέτα το ZZR600)

dumutrus
07/01/2024, 21:19
Με είδα σήμερα το πρωί βγάζοντας βόλτα το σκύλο να βλέπω το zzr ξαπλωμένο κάτω. Τώρα που το σήκωσα είδα και το ρεζερβουάρ με ένα τεράστιο βαθούλωμα καθώς από ότι φαίνεται πέφτοντας βρήκε στην παρακείμενη κολώνα φωτισμού. Ωραία μπήκε η χρονιά

Ωρε φίλε κρίμα ας είναι το τελευταίο και μένα πέρυσι μου την είχε ρίξει ο αέρας αλλά φορούσα κουκούλα από τότε όταν ακο6ω αέριδες της τάξης 7+ μποφόρ την αφήνω ακάλυπτη καλύτερα βρεγμ3νη παρά πεσμένη.

Nitse3
08/01/2024, 08:55
Ωρε φίλε κρίμα ας είναι το τελευταίο και μένα πέρυσι μου την είχε ρίξει ο αέρας αλλά φορούσα κουκούλα από τότε όταν ακο6ω αέριδες της τάξης 7+ μποφόρ την αφήνω ακάλυπτη καλύτερα βρεγμ3νη παρά πεσμένη.

Και εμένα δυστυχώς φορούσε κουκούλα. Εν τω μεταξύ το ρεζερβουαρ περιμετρικά του βαθουλώματος έχει πολλά τσακίσματα και μυρίζει ελαφρώς βενζίνη, εννοώ από μικρή απόσταση. Ήταν γεμάτη όταν έπεσε και δεν φαίνεται να έχει χάσει ούτε μύριζε κάτω το πεζοδρόμιο, αλλά φαντάζομαι μπορεί να έχει καμιά τρυπούλα.