PDA

View Full Version : Ουαι Ημιν!!!



fastheo
16/03/2004, 17:59
Σκύβω κι εγώ να περιεργαστώ το νέο ΧΤ (όχι ότι μου αρέσει, από περιέργεια και σεβασμό για το όνομα) και τρώω σφαλιάρα ο άνθρωπος που άρχισα και αναρωτιόμουνα τι είχε μέσα η μπύρα που κερνάγανε στην KAWASAKI. Αποκλείεται λέω, λάθος θα κάνω. Ώπα, κατ'αρχήν είμαστε πάνω απ' το σωστό μηχανάκι; Ναι, ΧΤ γράφει, ΥAMAHA γράφει, εντάξει. Ξανασκύβω και... αυτό τι θέλει εδώ; Σηκώθηκαν οι τρίχες της ράχης μου σαν τη γάτα που βλέπει σκύλο να'ρχεται. Το ψυγείο ήταν της ΚΤΜ. Πάω στο δίπλα, το ίδιο! Παραδίπλα το ίδιο! ΗΜΑΡΤΟΝ! Χάθηκαν τα Ιαπωνικά ή έστω τα no name ψυγεία; Πώς τό 'κανε τέτοιο λάθος η θεία YAMAHA; Τώρα θα πάρουν αέρα οι Κατουμάδες και θα μας τα κάνουν Ζέπελιν. Ας το άφηναν αερόψυκτο καλύτερα!!!

Wizard13
16/03/2004, 18:07
Honda CBR1000RR... Ίσως το μοναδικό μηχανάκι αυτή τη στιγμή 100% Japan, μέχρι την τελευταία βίδα... :rolleyes:

hornet
16/03/2004, 18:09
Μην κανεις ετσι οι γιαπωνεζοι για να ειναι ανταγωνιστικοι στις τιμες κατασκευαζουν δημοφιλεις στην ευρωπη μοτοσυκλεττες σε ευρωπαικα εργοστασια και διαφορα μερη τα προμηθευονται απο ευρωπαιους κατασκευαστες για ευνοητους λογους.

Το ιταλικο hornet εχει ηλεκτρικα ............ducati energia ενω τα ducati πλεον εχουν ηλεκτρικα denso!!!!!!!!

Οποτε μην μιλας καθολου υπαρχουν και χειροτερα ευτυχως το δικο μου κατασκευαστηκε στην Ιαπωνια hamamatsu Japan!!!!

DUKASII
16/03/2004, 18:20
APO TO XT PERIMENAN OI KATEMADES NA PAROYNE AERA...
DE LES PALI KALA POY YPARXEI KAI H KTM...ALIOS...AKOMA TO XT ME TAMPOYRO KAI AEROPSYKTO THA HTAN!

Μικρή Λουλού
16/03/2004, 18:28
ΩΠΑ ΡΕ FASTHEO.. ΔΕΝ ΠΗΡΑΤΕ ΔΑ ΤΑ ΡΟΥΛΕΜΑΝ ΣΤΡΟΦΑΛΟΥ,
ΕΝΑ ΠΑΛΙΟΨΥΓΕΙΟ ΠΗΡΑΤΕ,ΠΟΥ ΔΕΝ ΒΓΑΖΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ :lol: :lol:

ΤΙ ΘΑ ΕΛΕΓΕΣ ΑΝ ΕΙΧΑΤΕ ΠΑΡΕΙ ΚΑΝΕΝΑ 48ΑΡΙ UPSIDEDOWN,ΚΑΜΜΙΑ ΒΡΕΒΟ ΔΑΓΚΑΝΑ......Ε ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑ ΠΛΑΙΣΙΟ ΝΑ ΤΑ ΑΝΤΕΧΕΙ...;) ;)

sniper
16/03/2004, 18:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από hornet
Μην κανεις ετσι οι γιαπωνεζοι για να ειναι ανταγωνιστικοι στις τιμες κατασκευαζουν δημοφιλεις στην ευρωπη μοτοσυκλεττες σε ευρωπαικα εργοστασια και διαφορα μερη τα προμηθευονται απο ευρωπαιους κατασκευαστες για ευνοητους λογους.

Το ιταλικο hornet εχει ηλεκτρικα ............ducati energia ενω τα ducati πλεον εχουν ηλεκτρικα denso!!!!!!!!

Οποτε μην μιλας καθολου υπαρχουν και χειροτερα ευτυχως το δικο μου κατασκευαστηκε στην Ιαπωνια hamamatsu Japan!!!!

Και το δικό μου - και το δικό μου :wave2:

Wizard13
16/03/2004, 18:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtymoto
ΩΠΑ ΡΕ FASTHEO.. ΔΕΝ ΠΗΡΑΤΕ ΔΑ ΤΑ ΡΟΥΛΕΜΑΝ ΣΤΡΟΦΑΛΟΥ,
ΕΝΑ ΠΑΛΙΟΨΥΓΕΙΟ ΠΗΡΑΤΕ,ΠΟΥ ΔΕΝ ΒΓΑΖΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ :lol: :lol:

ΤΙ ΘΑ ΕΛΕΓΕΣ ΑΝ ΕΙΧΑΤΕ ΠΑΡΕΙ ΚΑΝΕΝΑ 48ΑΡΙ UPSIDEDOWN,ΚΑΜΜΙΑ ΒΡΕΒΟ ΔΑΓΚΑΝΑ......Ε ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑ ΠΛΑΙΣΙΟ ΝΑ ΤΑ ΑΝΤΕΧΕΙ...;) ;)

Oλα παίζουν ρόλο. Αλλά τα upside & brembo δεν ειναι της ΚΤΜ... Απλά τα παίρνει και τα χρησιμοποιεί! Γι΄αυτό και δεν βαράνε στα 10.000χλμ σαν τα μοτέρ της :lol:

idi
16/03/2004, 18:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από Wizard13
Honda CBR1000RR... Ίσως το μοναδικό μηχανάκι αυτή τη στιγμή 100% Japan, μέχρι την τελευταία βίδα... :rolleyes:

kawasaki ALWAYS made in japan