PDA

View Full Version : Beverly 350 SportTouring 2020 - Αναψε ο λαιμος της εξατμησης



fivos_sak
04/03/2023, 19:03
Καλησπερα. Ενας φιλος μου εχει το μηχανακι του τιτλου (αγορα καινουργιο το 2021), και μετα απο 4 μηνες αποθηκευσης σε γκαραζ υπογειου, το εβαλε σημερα μπρος και στα ξαφνικα ο λαιμος της εξατμισης φανηκε να πυρωνεται. Το μηχανακι ειναι πολυ προσεγμενο με ολα τα σερβις στην ωρα τους. Υπαρχει περιπτωση η βενζινη που εχει μεινει μεσα ολο αυτο το διαστημα να ειναι η αιτια του προβληματος; Περιμενω τα φωτα σας!

441819

karellen
04/03/2023, 19:20
Το "ξαφνικά" μήπως εννοεί ότι το είχε στο ρελαντί κανά 10λεπτο?
Αν ναι μη φοβάται,είναι σύνηθες.

Nikos77
04/03/2023, 19:57
Το "ξαφνικά" μήπως εννοεί ότι το είχε στο ρελαντί κανά 10λεπτο?
Αν ναι μη φοβάται,είναι σύνηθες.
Δεν είναι καθόλου σύνηθες. Πρέπει να πάει άμεσα συνεργείο να δούνε τη καύση

DoctoR_k6
04/03/2023, 20:14
Το δικό μου δεν το έχει πάθει ποτέ κ μετά από ανεπανάληπτα σκισιματα στο τέρμα γκάζι.

karellen
04/03/2023, 20:40
Δεν είναι καθόλου σύνηθες. Πρέπει να πάει άμεσα συνεργείο να δούνε τη καύση

Στο ΧΤΧ δύο λεπτά το άφησα να δουλεύει πηγαίνοντας για κατούρημα και πύρωσαν.

Nikos77
04/03/2023, 20:47
Στο ΧΤΧ δύο λεπτά το άφησα να δουλεύει πηγαίνοντας για κατούρημα και πύρωσαν.

Έπρεπε να κάνεις καυσαναλυση. Δεν είναι λογικό αυτό που λες. Αλίμονο αν πυρωνουν οι λαιμοί με 2λ κατουρημα

fivos_sak
04/03/2023, 21:26
Ξέχασα να σας αναφέρω ότι στο ρελαντί το μηχανάκι δουλεύει ωραία. Μόλις ανοίξει το γκάζι τότε κάνει μπουκωματα και τότε κοκκινίζει ο λαιμός.

karellen
04/03/2023, 21:34
Ξέχασα να σας αναφέρω ότι στο ρελαντί το μηχανάκι δουλεύει ωραία. Μόλις ανοίξει το γκάζι τότε κάνει μπουκωματα και τότε κοκκινίζει ο λαιμός.

Τότε θέλει έλεγχο η καύση όπως σου είπαν.

fivos_sak
06/03/2023, 09:34
Παιδιά καλημέρα. Πήγε το παιδί στο συνεργείο και αυτό που προκαλούσε αυτό το θέμα ήταν πολύ κουφό. Επειδή λοιπόν ο φίλος μου το είχε βάλει μπρος ενώ ηταν σε διπλό σταντ, η πίσω ρόδα ήταν στον αέρα με αποτέλεσμα να ενεργοποιειται το antispin και αυτό επιρρεαζε με κάποιο τρόπο την καύση και προκαλούσε το πυρωμα στον λαιμό..

Bowleno
06/03/2023, 09:52
Παιδιά καλημέρα. Πήγε το παιδί στο συνεργείο και αυτό που προκαλούσε αυτό το θέμα ήταν πολύ κουφό. Επειδή λοιπόν ο φίλος μου το είχε βάλει μπρος ενώ ηταν σε διπλό σταντ, η πίσω ρόδα ήταν στον αέρα με αποτέλεσμα να ενεργοποιειται το antispin και αυτό επιρρεαζε με κάποιο τρόπο την καύση και προκαλούσε το πυρωμα στον λαιμό..

Κουφός εδώ, τι ζόρι τραβάς;:D
:lol:

DoctoR_k6
06/03/2023, 10:37
Παιδιά καλημέρα. Πήγε το παιδί στο συνεργείο και αυτό που προκαλούσε αυτό το θέμα ήταν πολύ κουφό. Επειδή λοιπόν ο φίλος μου το είχε βάλει μπρος ενώ ηταν σε διπλό σταντ, η πίσω ρόδα ήταν στον αέρα με αποτέλεσμα να ενεργοποιειται το antispin και αυτό επιρρεαζε με κάποιο τρόπο την καύση και προκαλούσε το πυρωμα στον λαιμό..

Δεν νομιζω...κ γω το δικο μου το αφηνω στο διπλο σταντ να δουλευει κ δεν εχει συμβει ποτε.
Η δεν του ειπανε την αληθεια κ το διορθωσανε με αλλο τροπο η απλα δεν κανανε κατι.
Ας δει αν συμβαινει ξανα...