PDA

View Full Version : Max sym 400



vaiol
24/03/2023, 22:13
Καλησπέρα σε όλους κ χρόνια πολλά για την αυριανή μέρα!!! Δε ξέρω αν υπάρχει ανάλογο θέμα στο φόρουμ κ γράφω εδώ. Με συγχωρείται προκαταβολικά για αυτό. Εχω ενα Max sum 400.δεν έχει κλειδί έχει τα ηλεκτρονικά κοντρολ - κλειδιά με τη μπαταρία. Εχεις πάνω σου το κοντρολ το διαβάζει πατάς το διακόπτη μέσα ανάβει φως κ κάνει μπιπ κ γυρίζεις το διακόπτη δεξιά κ ξεκινά. Ξαφνικά πριν λίγο ενώ πήγα να το βάλω μπρος παταω το διακόπτη κάνει τον ήχο κτλ φως κανονικά αλλά δε γυρίζει με τίποτα δεξιά.... Είναι σαν κλειδωμένος μπλοκαρισμενος... Προσπαθώ εδώ κ ωρα αλλά τίποτα... Το κοντρολ έχει ενα κουμπί για να κανει ήχο όταν το πατάς για να βρεις το μηχανάκι κ καλά κ κάνει μπιπ 3 φορές. Το φωτακι του κοντρολ είναι πορτοκαλί όταν το παταω... Του άλλαξα μπαταρία αλλά τα ίδια δεν ακούει τίποτα... Επειδή αύριο είναι αργία μετα Κυριακή έχω σαλταρει... Ξέρετε τι μπορεί να είναι??

Lioulios
24/03/2023, 22:29
Μαλλον θα ξεμπλοκαρει χωρις να χρειαστεις καποιο ειδικο.

Καταρχην ,το περιεργο ειναι οτι ενω εχει κλειδωσει η εντολη ,αναβει λαμπακι ...δεν γυρναει.

Τα κουμπακια που εχει πανω το κοντρολ δεν νομιζω να ειναι για να βρισκεις το μηχανακι.
Κλειδωνοντας το απο το κουμπι ,τοτε αν το αφησεις και φυγεις και παει καποιος και το κουνησει ,τοτε λειτουργει σαν συναγιερμος .

Εχει το κοντρολ σου κουμπι που απελευθερωνει κλειδι που ανοιγωντας τον στρογγυλο διακοπτη εμφανιζεται η υποδοχη ;
Δοκιμασες με αυτο ;
Σε ενα joyride 300 που εχω ,εχει κανει ενα δυο τετοια χαζα, αλλα μετα καταλαβα πως εγω εκανα καποιο λαθος την καθε φορα .


Επισης , δεν χρςιαζεται να πατας εσυ καποιο κουμπι οπως λες .
Δεν κανεις απολυτως τιποτα .Αρκει μπρελοκ σου να ειναι κοντα στο μηχανακι .
Η θα πατησεις μεσα τον διακοπτη ή θα κουνησεις λιγο το μηχανακι .Αν κατσεις δηλ πανω .
Τοτε αναβει απο μονος του ο κυκλος λαι γυρνας δεξια .

Δες το , γιατι κατι κανεις λαθος . Οταν το μαθεις θα σου κανει τη ζωη ευκολη

vaiol
25/03/2023, 08:19
Μαλλον θα ξεμπλοκαρει χωρις να χρειαστεις καποιο ειδικο.

Καταρχην ,το περιεργο ειναι οτι ενω εχει κλειδωσει η εντολη ,αναβει λαμπακι ...δεν γυρναει.

Τα κουμπακια που εχει πανω το κοντρολ δεν νομιζω να ειναι για να βρισκεις το μηχανακι.
Κλειδωνοντας το απο το κουμπι ,τοτε αν το αφησεις και φυγεις και παει καποιος και το κουνησει ,τοτε λειτουργει σαν συναγιερμος .

Εχει το κοντρολ σου κουμπι που απελευθερωνει κλειδι που ανοιγωντας τον στρογγυλο διακοπτη εμφανιζεται η υποδοχη ;
Δοκιμασες με αυτο ;
Σε ενα joyride 300 που εχω ,εχει κανει ενα δυο τετοια χαζα, αλλα μετα καταλαβα πως εγω εκανα καποιο λαθος την καθε φορα .


Επισης , δεν χρςιαζεται να πατας εσυ καποιο κουμπι οπως λες .
Δεν κανεις απολυτως τιποτα .Αρκει μπρελοκ σου να ειναι κοντα στο μηχανακι .
Η θα πατησεις μεσα τον διακοπτη ή θα κουνησεις λιγο το μηχανακι .Αν κατσεις δηλ πανω .
Τοτε αναβει απο μονος του ο κυκλος λαι γυρνας δεξια .

Δες το , γιατι κατι κανεις λαθος . Οταν το μαθεις θα σου κανει τη ζωη ευκολη

Καλημέρα κ ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.
Δυστυχώς δε έχει κλειδί το μπρελόκ.δε ξέρω τι γίνεται.αλλαξα μπαταρία όπως προείπα παταω μέσα τον διακόπτη το έχω δίπλα ακριβώς το μπρελόκ ανάβει το φως του διακόπτη αλλά δε γυρίζει δεξιά με τίποτα.λεω μήπως φταίει η μπαταρία αλλά αν ήταν έτσι λογικά δε θα το έβλεπε καθόλου το μπρελόκ? σωστά?τι άλλο να κάνω??

vaiol
25/03/2023, 08:57
Με το μπρελόκ δεν ασχολούμαι καθόλου. Απλα έχει ενα κουμπί πανω που αν το πατήσεις κανει 3 ηχους το μηχανάκι. 3 μπιπ δηλαδή κ έχει πανω του κ ενα λαμπάκι μικρο κ ανάβει πορτοκαλί χρωμα. Αυτά περί μπρελόκ μέχρι εκεί.
Αυτό που δε μπορω να καταλάβω είναι γιατί πατώντας τον διακόπτη του sym μέσα ανάβει το φως δίνει σήμα δηλαδή το μπρελόκ κανονικά αλλά δε γυρίζει ο διακόπτης δεξιά... Αν δε έχεις το μπρελόκ πάνω σου η κοντά του είναι εντελώς νεκρό εκεί. Ουτε πατιεται μέσα ουτε φως τίποτα μηδέν. Εφόσον πατιεται μέσα ανάβει το φως του διακόπτη γύρω γύρω κανονικά τοτε γυρίζει δεξιά αλλά τώρα τίποτα δε γυρίζει....

Lioulios
25/03/2023, 13:24
Κοιτα , δεν εχουμε το ιδιο προφανως ,αλλα η φιλοσοφια ειναι ιδια .
Δεν πρεπει να πατας κανενα κουμπιβστο μπρελοκ .
Ουτε μπαταρια επρεπε να αλλαξεις (αλλα δεν πειραζει) αφου δουλευε και ανοιγε φως στον διακοπτη .

Ακου ....
Πατα καταρχας στο μπρελοκ το ξεκλειδωμα .
Μην το ξανακλειδωσεις απο κει.
Μετα πηγαινε στο μηχανακι με το μπελοκ κοντα και ή πατα μεσα το διακοπτη ή κουνα το ή κατσε πανω για να οπλισει .
Οταν οπλισει και αναψει φως στο διακοπτη , δεν γυρναει δεξια ;
Αν οχι , τσεκαρεωτο owhners manual .
Εμενα εκει τα γραφει αναλυτικα .
Αν παλι δεν βγαλεις ακρη , παρε τηλ στην αντιπρ/πεια ή απι κει που το πηρες να σου πουνε .

Αν χρειαστει , μπορει να πεταχτει ενας απο αυτους να στο δει απο κοντα ...Στην εγγυηση δεν ειναι;

vaiol
25/03/2023, 17:19
Κοιτα , δεν εχουμε το ιδιο προφανως ,αλλα η φιλοσοφια ειναι ιδια .
Δεν πρεπει να πατας κανενα κουμπιβστο μπρελοκ .
Ουτε μπαταρια επρεπε να αλλαξεις (αλλα δεν πειραζει) αφου δουλευε και ανοιγε φως στον διακοπτη .

Ακου ....
Πατα καταρχας στο μπρελοκ το ξεκλειδωμα .
Μην το ξανακλειδωσεις απο κει.
Μετα πηγαινε στο μηχανακι με το μπελοκ κοντα και ή πατα μεσα το διακοπτη ή κουνα το ή κατσε πανω για να οπλισει .
Οταν οπλισει και αναψει φως στο διακοπτη , δεν γυρναει δεξια ;
Αν οχι , τσεκαρεωτο owhners manual .
Εμενα εκει τα γραφει αναλυτικα .
Αν παλι δεν βγαλεις ακρη , παρε τηλ στην αντιπρ/πεια ή απι κει που το πηρες να σου πουνε .

Αν χρειαστει , μπορει να πεταχτει ενας απο αυτους να στο δει απο κοντα ...Στην εγγυηση δεν ειναι;

ναι στην εγγύηση είναι.το πηρα από νομικό στη μιχαλακοπούλου το σεπτεμβριο απλά τώρα βρίσκομαι εκτός αθηνών.....κ ειναι μπλέξιμο...εχουν 2 κλειδιά αυτά 2 μπρελόκ δηλαδή, εβαλα το 2 τώρα αλλά τίποτα τα ίδια..αναβει ο διακόπτης μπιπ κ φως κανονικά αλλά δε γυρίζει δεξιά με τίποτα...τι διάολο εγινε δε μπορώ να καταλάβω...

Nikos77
25/03/2023, 21:45
Μήπως εκεί που είσαι παρεμβάλλεται κάποια συχνότητα? Μπορείς να πας πιο πέρα με το μηχανάκι μαζί?

vaiol
26/03/2023, 11:10
Μήπως εκεί που είσαι παρεμβάλλεται κάποια συχνότητα? Μπορείς να πας πιο πέρα με το μηχανάκι μαζί? καλημέρα κ ευχαριστώ. εκεί το βάζω πάντα. Δε έχει τίποτα γύρω γύρω ειδικά κοντά του...

Lioulios
26/03/2023, 16:21
Aπο τη στιγμη που οπλιζει ,δεν εχει θεμα με παρεμβολες .
Αν οντως εχει καποιο θεμα , αυτο ειναι στον διακοπτη της μοτο.

vaiol
27/03/2023, 12:01
Καλημέρα έχει κολλήσει ο διακόπτης κ θέλει αλλαγή όλο αυτό το συστημα εκεί..λένε ότι το βγαζουν αυτό το πρόβλημα αυτοί οι διακόπτες...(εχει εγγύηση βέβαια) κ βλέπουμε τι θα πει κ το συνεργείο μετα!!

Lioulios
27/03/2023, 16:34
Πες μας τι εγινε παντως για να ξερουμε.

Εγω μια φορα εχασα το μπρελοκ-κλειδι και πηρα την αντ/πεια που τον ξερω και του το λεω .
Η απαντηση ηταν "βρες το" Μην χασεις και το αλλο .
Αντικλειδι δεν βγαινει και παει κομπλε ολο το συστημα κανα 350-400. Ειναι καιβο διακοπτης μαζι ?
Για ρωτα να ξερουμε

vaiol
27/03/2023, 19:49
εννοειται θα τα πω όλα για να ξέρουμε!!τουλαχιστον να βγαίνει κάποιο ασφαλές συμπερασμα από όλο αυτό!!

vaiol
30/03/2023, 20:11
ούτε ο νέος διακόπτης δούλεψε παρέμεινε κλειδωμένος κ αυτός οπότε το πρόβλημα είναι το εγκέφαλου.παράγγειλαν νέο εγκέφαλο με νέα κλειδιά φυσικά(στην εγγύηση όλα αυτά βέβαια μη τρελαθούμε κ ευτυχώς...)το παράπονο μου ειναι προς την SYM Βεβαια...εχεις μπλοκαρισμένο διακόπτη γιατί δε στέλνεις κ τον εγκέφαλο μαζί(το συνεργείο εδώ ωρύεται..)μήπως κ δε ειναι ο διακόπτης..΄΄εάν είναι ο διακόπτης επιστρέφεται ο εγκέφαλος ατόφιος από τον αντιπρόσωπο κ όλα οκ..αν δε ειναι εχεις στείλει κ το εγκέφαλο ,μαζί κ πάλι οκ ..κ να γλυτώσουμε 2-3 μέρες με το πήγαινε έλα...είναι από την προηγούμενη παρασκευή αυτή η δουλειά αν είναι δυνατόν...

Bowleno
30/03/2023, 20:45
ούτε ο νέος διακόπτης δούλεψε παρέμεινε κλειδωμένος κ αυτός οπότε το πρόβλημα είναι το εγκέφαλου.παράγγειλαν νέο εγκέφαλο με νέα κλειδιά φυσικά(στην εγγύηση όλα αυτά βέβαια μη τρελαθούμε κ ευτυχώς...)το παράπονο μου ειναι προς την SYM Βεβαια...εχεις μπλοκαρισμένο διακόπτη γιατί δε στέλνεις κ τον εγκέφαλο μαζί(το συνεργείο εδώ ωρύεται..)μήπως κ δε ειναι ο διακόπτης..΄΄εάν είναι ο διακόπτης επιστρέφεται ο εγκέφαλος ατόφιος από τον αντιπρόσωπο κ όλα οκ..αν δε ειναι εχεις στείλει κ το εγκέφαλο ,μαζί κ πάλι οκ ..κ να γλυτώσουμε 2-3 μέρες με το πήγαινε έλα...είναι από την προηγούμενη παρασκευή αυτή η δουλειά αν είναι δυνατόν...

Να ζητήσεις χαρτί (η τουλάχιστον να αναφέρεται στο βιβλίο του σέρβις) όπου θα φαίνεται η ημερομηνία τοποθέτησης του νέου εγκέφαλου για να ισχύει εκ νέου η εγγύηση για αυτό το τμήμα της μηχανής....

vaiol
31/03/2023, 09:16
Να ζητήσεις χαρτί (η τουλάχιστον να αναφέρεται στο βιβλίο του σέρβις) όπου θα φαίνεται η ημερομηνία τοποθέτησης του νέου εγκέφαλου για να ισχύει εκ νέου η εγγύηση για αυτό το τμήμα της μηχανής....

ευχαριστώ πολύ θα το κάνω.ελπίζω τουλαχιστον να είναι αυτο κ να ξεμπερδευω.....7 μηνών μηχανάκι κ να βγάλει αυτό το θέμα....

skritikos
31/03/2023, 09:54
ευχαριστώ πολύ θα το κάνω.ελπίζω τουλαχιστον να είναι αυτο κ να ξεμπερδευω.....7 μηνών μηχανάκι κ να βγάλει αυτό το θέμα....

Σου είπανε αν το συγκεκριμένο πρόβλημα μπορεί να είναι αποτέλεσμα απόπειρας κλοπής;
Γιατί πλέον με τα keyless έχει εμφανιστεί ένα νέο πεδίο πιθανών προβλημάτων.

vaiol
31/03/2023, 12:03
Σου είπανε αν το συγκεκριμένο πρόβλημα μπορεί να είναι αποτέλεσμα απόπειρας κλοπής;
Γιατί πλέον με τα keyless έχει εμφανιστεί ένα νέο πεδίο πιθανών προβλημάτων.

ευχαριστώ θα το ρωτήσω κ αυτό

vaiol
01/04/2023, 14:43
Καλό μεσημέρι σε όλους. Επιτέλους φτιάχτηκε το μηχ. Ο εγκέφαλος ήταν τελικά. Με το που έγινε αλλαγή δούλεψε κατευθείαν .στην εγγύηση ηταν όλα μόνο τα εργασιακά πλήρωσα. Ακριβής διάγνωση γιατί έγινε δε μπορεί να βγει δυστυχώς... Λόγω οτι το μηχ είναι 7 μηνών μονο κανει τη διάγνωση πιο δύσκολη! Αυτά! Ευχαριστώ πολύ όλους σας!!

Nostradamus
01/04/2023, 15:57
Ίσως κάτι χάνω αλλά... Γιατί να πληρώσεις εργατικά ?

Bowleno
01/04/2023, 17:19
Ίσως κάτι χάνω αλλά... Γιατί να πληρώσεις εργατικά ?

Ίδια απορία έχω κι εγώ....

Lioulios
01/04/2023, 20:05
Εγω στην αρχη δεν μπορεσα να πιστεψω πως επαθε τετοια βλαβη μηχανακι της κουτας ,αλλα λεω οκ ...συμβαινει.
Τωρα αυτο με τα εργατικα ...Τι να πω ?

Μαλλον ο φιλος ,απο ευγενεια φευγοντας ρωτησε
-χρωσταω κατι;
-Ασε χ ευρω για τα εργατικα

Του ειπε ο αλλος μπας και βγαλει κανα σπασμενο.
Πολυ φαουλ παντως .Απαραδεκτο για τον συγκεκρημενο επισημο αντ/πο ,οποιος και αν ειναι αυτος.

Nostradamus
01/04/2023, 20:57
Στο θέμα βλάβη, δεν μπορώ να πω κάτι. Μπορεί να συμβεί και στις καλύτερες οικογένειες.. Το πως θα φερθεί ο επίσημος, θα κάνει την πραγματική διαφορά.

vaiol
03/04/2023, 10:29
Καλημέρα.πρέπει να το δω αυτό.καλύπτει η εγγύηση τα εργατικά η μόνο τα μηχανικά εξαρτήματα...??

Lioulios
03/04/2023, 10:41
Οταν ενα οχημα ειναι στην εγγυηση και παθει κατι ,το πας στον επισημο αντιπροσωπο και το παιρνεις φτιαγμενο ,χωρις να απαιτειται απο εσενα τιποτα.
Αν δηλαδη υποθετικα ενα μοτο ή αυτο/το στην εγγυηση επρεπε να ανοιχτει ο κινητηρας ,θα πληρωναμε εργατικα ?

Βασικα ,καλο ειναι να μας πεις τι σου ζητησε και του εδωσες , αν θες να σου προτεινουμε λυσεις ...Αν και εφοσον θελεις να ασχοληθεις

Manalishi
03/04/2023, 10:58
Παράδειγμα:

Σε καινούργιο Downtown Noodoe, χάλασε η πλακέτα του Noodoe, δεν δούλευε η οθόνη, δεν συνδεόταν, κτλ , κτλ.

Το πήγα πίσω απο εκεί που το αγόρασα, σε 2 μέρες το πήρα πάλι με καινούργια πλακέτα, δεν πλήρωσα μία.

panavour
03/04/2023, 11:11
Καλό μεσημέρι σε όλους. Επιτέλους φτιάχτηκε το μηχ. Ο εγκέφαλος ήταν τελικά. Με το που έγινε αλλαγή δούλεψε κατευθείαν .στην εγγύηση ηταν όλα μόνο τα εργασιακά πλήρωσα. Ακριβής διάγνωση γιατί έγινε δε μπορεί να βγει δυστυχώς... Λόγω οτι το μηχ είναι 7 μηνών μονο κανει τη διάγνωση πιο δύσκολη! Αυτά! Ευχαριστώ πολύ όλους σας!!

και ποσα ηταν αυτα ετσι απο περιεργεια???

Nostradamus
03/04/2023, 11:20
Ειμαι περιεργος να δω τι σου ζητησαν και πως αιτιολογουν την χρεωση.

vaiol
03/04/2023, 13:46
Οταν ενα οχημα ειναι στην εγωυηση και παθει κατι ,το πας στον επισημο αντιπροσωπο και το παιρνεις φτιαγμενο ,χωρις να απαιτειται απο εσενα τιποτα.
Αν δηλαδη υποθετικα ενα μοτο ή αυτο/το στην εγγυηση επρεπε να ανοιχτει ο κινητηρας ,θα πληρωναμε εργατικα ?

Βασικα ,καλο ειναι να μας πεις τι σου ζητησε και του εδωσες , αν θες να σου προτεινουμε λυσεις ...Αν και εφοσον θελεις να ασχοληθεις

μαστορα οφείλω κατι? 40 ευρω μου λεέι.οριστε γεια.αυτό ήταν

Lioulios
03/04/2023, 13:56
Αν θες , μπορεις να του ζητησεις να σου κανει το επομενο σερβις δωρεαν γιατί
"Μαστορα κατα λαθος με χρεωσες 40 ευρω ενω ήμουν στην εγγυηση "

Εν το μεταξυ ειμαι σχεδον βεβαιος πως αποδειξη δεν εκοψε .

vaiol
03/04/2023, 14:56
Αν θες , μπορεις να του ζητησεις να σου κανει το επομενο σερβις δωρεαν γιατί
"Μαστορα κατα λαθος με χρεωσες 40 ευρω ενω ήμουν στην εγγυηση "

Εν το μεταξυ ειμαι σχεδον βεβαιος πως αποδειξη δεν εκοψε .

oxi τίποτα

skritikos
03/04/2023, 15:03
μαστορα οφείλω κατι? 40 ευρω μου λεέι.οριστε γεια.αυτό ήταν

Σε αυτά απαντάς πάντα, μισό να καλέσω το κεντρικό συνεργείο της αντιπροσωπείας να ρωτήσω αν χρεώνουν κάτι για εργασίες στην εγγύηση.
Το πιθανότερο είναι να έλεγε χάρισμα σου.... και φυσικά εγώ τουλάχιστον δεν θα ξαναπήγαινα.

Αν θες στείλε ποιο συνεργείο ήταν. Και μάθε από την Γκοργκόλης ΑΕ τι ισχύει για τέτοιες εργασίες.

DoctoR_k6
03/04/2023, 15:05
Παρε τηλεφωνο τον Γκοργκολη κ πες του.
Μαστορα τι καλυπτει απο εγγυηση η εταιρια γι αυτο εδω?
Ανταλλακτικα κ εργατικα?
Ανταλλακτικα μονο?
Που το εκανες το service?
Περασε μεσα στο συστημα αυτη η επισκευη υπο εγγυηση?
Εγω γιατι πληρωνω 40ε?

Να δουμε τι θα σου πουν...
Αν εχεις καπου τους ορους εγγυησης διαβασε τους.
Ειναι απλα ολα κ δεν υπαρχει περιθωριο λαθους.

Nostradamus
03/04/2023, 15:41
Δες τους ορους εγγυησης αν και δεν πιστευω οτι θα λεει κατι διαφορετικο.

Και πριν αρχισουμε τα "μα μου" και τα λοιπα, απο εμπειρια με διαφορα εξουσιοδοτημενα, παντα μπορουν να κανουν κανουν και πραγματα που είναι "εκτος" εγγυησης και νορμας, ειδικα σε πελατες που θελουν να τους εχουν ευχαριστημενους.

spam on : For the record η mototrend ας πουμε και κατα την γνωμη μου, ειναι απλα ΤΟΠ απο εταιριεςς εισαγωγης. Θα αγοραζα ξανα απο αυτους μονο και μονο για την ανταποκριση τους. Μακαρι να επαιρναν και πιο γνωστες εταιριες. spam off.

Προταση μου. Πηγαινεις πισω και ζητας τα χρηματα σου γιατι προφανως εγινε "λαθος". Τα παιρνεις και ΔΕΝ ξανα πας στον συγκεκριμενο.

Προσωπικα δεν θα τον εμπιστευομουν για τιποτα απο οτι λεει η κανει.

vaiol
03/04/2023, 16:32
Έγινε παιδιά θα τα δω όλα ότι γράφετε πιο πάνω διεξοδικά.τι ίσχύει τι πρέπει κτλ!

Lioulios
03/04/2023, 17:43
Σε cruisym 300 παλιοτερα που αγορασα απο επισημο , το πηρα και ειχε βγαλει ανακληση στο κοντερ.Με το που το αγοραζω
κανει ενεργοποιηση της ανακλησης και επειδη το πηρα απο αλλη πολη και μενω σε αλλη , οταν μια μετα ηρθε μου το κραταγε και πηγα και μου το εβαλε αλλος επισημος .
Ουτε μα ουτε μου ουτε χρεωσεις .
Η ολη εργασια περαστικε και ηλεκτρονικα .

Δες αν σου εχει περασει στο συστημα την αλλαγη στην εγγυηση του εγκεφαλου .Αυτο ειναι και αποδειξη οτι το πηγες .
Δεν μπορει να μην την εχει περασει ,μιας και ενεργοποιησε την εγγυηση για να λαβει το ανφαλακτικο .
Αν δεν το εχει περασει ηλεκτρονικα στο συστημα της sym τοτε ο τυπος εχει κανει μπουγαδα που μονο αυτος ξερει

DoctoR_k6
03/04/2023, 18:37
Σε cruisym 300 παλιοτερα που αγορασα απο επισημο , το πηρα και ειχε βγαλει ανακληση στο κοντερ.Με το που το αγοραζω
κανει ενεργοποιηση της ανακλησης και επειδη το πηρα απο αλλη πολη και μενω σε αλλη , οταν μια μετα ηρθε μου το κραταγε και πηγα και μου το εβαλε αλλος επισημος .
Ουτε μα ουτε μου ουτε χρεωσεις .
Η ολη εργασια περαστικε και ηλεκτρονικα .

Δες αν σου εχει περασει στο συστημα την αλλαγη στην εγγυηση του εγκεφαλου .Αυτο ειναι και αποδειξη οτι το πηγες .
Δεν μπορει να μην την εχει περασει ,μιας και ενεργοποιησε την εγγυηση για να λαβει το ανφαλακτικο .
Αν δεν το εχει περασει ηλεκτρονικα στο συστημα της sym τοτε ο τυπος εχει κανει μπουγαδα που μονο αυτος ξερει

Εκτος κ αν πουλησε παπατζες κ εβγαλε 40ευρουλακια ξεκουραστα.
Αν ειναι δυνατον επισημος αντιπροσωπος να ζητησε λεφτα σε υπο-εγγυηση επισκευη.
Πραγματικα θα εντυπωσιαστω (προς το κακο) αν οντως εχει ψιλα γραμματα κ πληρωνεις κατι ακομα κ σε περιοδο εγγυησης.

Lioulios
03/04/2023, 20:30
Δε νομιζω γιατι αυτο εχει να κανει με Ευρωπαική οδηγια ως προς τα δικαιωματα του καταναλωτη.

vaiol
03/04/2023, 21:05
Με έχετε βάλει στην πρίζα.....αν κ με την ανακούφιση μετά από τόσες μέρες χωρίς μηχ δε στάθηκα στα 40€ μπέσα μιλάω παιδιά τώρα.απλα θα το δω μόνο κ μόνο για τα δικαιώματα μου κ να δω τι ισχύει

Lioulios
03/04/2023, 21:40
Εγω παντως σε καταλαβαινω μετα απο τετοια ταλαιπωρια .Εσυ να σαι καλα .Ολα τ ' αλλα ....

ioannispar
04/04/2023, 07:36
Με σιγουρια σου λεω πως δεν πληρωνεις τιποτα ουτε για εργασια, ουτε για ανταλλακτικα εφοσων εισαι στην εγγυηση και καλυπτεσαι. Για μηχανισμο ζελατινας εγω δεν εδωσα τιποτα και το πηγα 2 φορες, μια για ελεγχο και μια για επισκευη-αντικατασταση.

Bowleno
04/04/2023, 08:54
Με σιγουρια σου λεω πως δεν πληρωνεις τιποτα ουτε για εργασια, ουτε για ανταλλακτικα εφοσων εισαι στην εγγυηση και καλυπτεσαι. Για μηχανισμο ζελατινας εγω δεν εδωσα τιποτα και το πηγα 2 φορες, μια για ελεγχο και μια για επισκευη-αντικατασταση.

Έτσι....σε μένα που είχε σπάσει το "αυτάκι" του σταντ που πατάς για να το κατεβάσεις στο AC 300 μου άλλαξαν όλο το σταντ χωρίς να δώσω μια και είπαν ότι δεν το έχουν ξαναδεί αυτό και ήταν αστοχία υλικού.
Επίσης στον Πήγασο στα 7.500 χλμ. μου άλλαξαν το κοντέρ επειδή είχε γίνει....ενυδρείο(!) αυτό δεν ήταν αστοχία υλικού, απλώς Ιταλική παπαριά :D
Ούτε εκει πλήρωσα κάτι....

vaiol
04/04/2023, 10:59
με λιγα λόγια για να μη μακρηγορώ δε έπρεπε να πληρώσω τίποτα...οπότε θα το δω....για τους φίλους που ρώτησαν ποιος που κτλ θα πω ότι ήμουν σε νησί(καταγωγής μου)--μου χάλασε το 3ημερο η μακακία-- κ είναι γνωστός για αυτό δε θέλω να αναφέρω κάτι περισσότερο..

ioannispar
04/04/2023, 23:19
με λιγα λόγια για να μη μακρηγορώ δε έπρεπε να πληρώσω τίποτα...οπότε θα το δω....για τους φίλους που ρώτησαν ποιος που κτλ θα πω ότι ήμουν σε νησί(καταγωγής μου)--μου χάλασε το 3ημερο η μακακία-- κ είναι γνωστός για αυτό δε θέλω να αναφέρω κάτι περισσότερο..

Για εμενα, ξεχνα το και προχωρα παρακατω. Επειδη ειναι και γνωστος σου, αστο και απλα μην ξανα πας!

Lioulios
05/04/2023, 01:12
Για εμενα, ξεχνα το και προχωρα παρακατω. Επειδη ειναι και γνωστος σου, αστο και απλα μην ξανα πας!

Αυτο .

Κρατα το για παρτη σου και οταν ερθει η ωρα ...που θα ερθει αυτη η ωρα γιατι επαρχια ειμαι και εγω και ολοι πανω σε ολους πεφτουμε καποια στιγμη , τοτε θα πεταξεις την ατακα του 1Μ .
Εκει θα την ακουσει καλυτερα απο το να του πεις μα και μου ...τα 40 €.
Αυτον το μαλακα με λιγα λογια τον " κρατας "
Αυτος δεν το ξερει οτι το ξερεις ...αλλα δεν ειναι και σιγουρος .
Τη μαλακια που σου εκανε ακομα την σκεφτεται .
Εχει πολυ γουστο οταν και εαν γυρισει ο τροχος .

...και ο τροχος γυρναει .

vaiol
05/04/2023, 10:46
Σωστα παιδιά όπως τα λέτε είναι!!Σας ευχαριστώ όλους κ εύχομαι λιγότερες βλάβες κ ατυχίες για όλους κ Υγεία πάνω από όλα!!!Καλό Πάσχα!!

antoncbf
05/04/2023, 13:51
εγω θα του ελεγα ...
γελώντας ,μάστορα πιστεύω να ηπιες στην υγειά μου 2-3 μπύρες ...
αν μου ελεγε γιατι ...θα του ελεγα ξέρεις εσυ...πηρα στα κεντρικά και ρώτησα ...(οχι κ να με πέρναγε για βλάκα ας ηταν κ για 10-20-40 ευρω ) αραγε σε ποσους θα εχει κανει χειρότερα για να τα τσεπώσει...(φιλε σου αλλαξα λαδια κ εβαλα μεσα τα πιο ακριβά λάδια πχ amsoil-ipone -bardahl κλπ κλπ κ να ειχε βαλει το πιο φθηνό κ απο βαρέλι...) το ιδιο κ με τα τακάκια στα φρένα -ιμιτασιόν φιλτρο λαδιού κλπ κλπ