PDA

View Full Version : Καλό ταξίδι Νικόλα



Xlitos
10/06/2023, 14:34
Δυστυχώς χάσαμε τον Νίκο από τροχαίο.. nktr..... (https://www.moto.gr/forums/member.php?u=9000) Πολύ παλιό μέλος στο bikenet κι εδω στο moto...Αφου δεν το απεφυγε ο Νικος δε θα μπορουσε να το αποφυγει κανεις μας αφου ηταν ικανοτατος πολυπειρος οδηγος.

Τεραστιο κριμα,κουραγιο στους δικους του.

Σ ευχαριστω Νικο για ολα.

McGyver
10/06/2023, 14:54
Fuck.

R.I.P. m8

karellen
10/06/2023, 15:09
Ας είναι ελαφρύ το χώμα.
Κουράγιο στους δικούς του.

ποπαϋ
10/06/2023, 15:25
τι είπες τώρα;;;; όχι ρε πστμ
καλη δύναμη στους δικούς του

πως και πότε έγινε;

Tsber
10/06/2023, 16:02
Τραγικό νέο, κρίμα!

Καλό του ταξίδι στο φως...

McTalas
10/06/2023, 16:07
Δεν υπάρχουν λόγια...
Όποιος γνωρίζει λεπτομέρειες για τη. Κηδεία ας μας ενημερώσει...

billy84
10/06/2023, 16:47
Δυσκολεύομαι πολύ να γράψω αυτές τις λέξεις. Ο Νίκος ήταν ένα παιδί διαμάντι με όλη τη σημασία της λέξεως. Κουβάλαγε τον δικό του σταυρό, κάτι που δε γνώριζαν οι περισσότεροι που έβλεπαν έναν χαμογελαστό άνθρωπο που έκανε πάντα χαβαλέ. Αυτή ήταν η άμυνά του. Η μοτοσυκλέτα ήταν ένας τρόπος έκφρασης για αυτόν και ένας τρόπος για να ξεφύγει από όλα τα προβλήματα που τον ταλάνιζαν τόσα χρόνια. Ήταν ευαίσθητος και χωρίς να το αντιλαμβάνεται ουσιαστικά ξέσπαγε πάνω στον εαυτό του και όχι στους άλλους.

Ήταν φίλος μου. Μία από τις πολλές βόλτες μας ήταν στη Μάνη πριν 4 χρόνια. Κατεβήκαμε να δει το πανέμορφο Λιμένι που δεν το είχε δει όπως και τα υπόλοιπα παιδιά της παρέας. Την περασμένη Κυριακή κατέβηκα στο Λιμένι γιατί είχα να πάω από τότε, παρόλο που έχω κατέβει στη Μάνη αρκετές φορές, επέλεξα την περασμένη Κυριακή να βρεθώ ξανά εκεί σαν η ίδια η ζωή να μου παίζει παιχνίδια. Λίγες μέρες μετά ο Νίκος φεύγει...


444041




Ήταν 3-2-2019



444042








Του έλεγα για χρόνια ότι οδηγικά ο δρόμος είχε τελειώσει για εμάς και πλέον άξιζε η ταξιδιωτική φάση ή η πίστα για αποκλειστικά γρήγορη οδήγηση, για το κάτι παραπάνω, γιατί κακά τα ψέμματα ήμασταν και οι δύο της ίδιας φιλοσοφίας ''αν έχεις γκάζι θα το χρησιμοποιήσεις''. Δεν ήταν άνθρωπος της καφετέριας, να δείξει το 1000άρι του. Ήθελε να οδηγεί, του άρεσε η γρήγορη οδήγηση και φυσικά είχε μεγάλη εμπειρία.

Στα γαμημένα τα λιμανάκια είχαμε φάει παρέα προειδοποίηση, την πάτησε με τον ίδιο τρόπο χθες το βράδυ https://www.youtube.com/watch?v=-YkDm_bhOl0&t=2s . Εγώ τα απέφευγα για πολλά χρόνια αλλά είπαμε... όταν έχεις γκάζι και βρεθείς εκεί θα το ανοίξεις. Και τα χιλιόμετρα είναι πολλά, δε θα προλαβαίνεις πάντα να σώζεις τις στραβές όποιος και αν είσαι. Έχει φύγει στο δρόμο ο Συνιώρης, Ο Σταυριανός, ο Κωστούλας, ο Μανώλης ο Στράτας και πόσοι άλλοι κορυφαίοι οδηγοί.

Γιατί βρέθηκε εκεί κάτω βράδυ κιόλας? Βλέπε τι έγραψα στην αρχή.

Νίκο δε μπορώ να το χωνέψω, δε χωνεύεται αυτό το πράγμα ποτέ. Θα συναντηθούμε αργά ή γρήγορα εκεί ψηλά και θα στρίβουμε όσο πάει...

bulmont
10/06/2023, 16:51
:(:(:(

zannisvel
10/06/2023, 16:56
Πολύ άσχημα νέα.
Κουράγιο στους δικούς του ανθρώπους.:(

telegonos
10/06/2023, 17:30
Ωωωωωχ...

Acacius
10/06/2023, 17:37
Πολύ κρίμα. Κουράγιο στους δικούς του.

BLiTzER
10/06/2023, 17:39
Rip. :/

thunder ace
10/06/2023, 17:45
το αιωνιο "γιατι;"
Ας αναπαυθει .

Bowleno
10/06/2023, 18:11
Κουράγιο στους δικούς του.....τι να πω γμτ :(:(

lospsi
10/06/2023, 18:54
Κρίμα!

o_gavros
10/06/2023, 19:18
Ειμασταν γείτονες αλλά δεν τον είχα γνωρίσει ποτε.
Μόλις έλαβα ένα τηλέφωνο, σε αντίστοιχο υφος του ποστ του Μπίλυ από κάποια φίλη του.
Πολυ το κρίμα.
Καλο του ταξίδι...

panavour
10/06/2023, 19:28
Τι να πει κανείς,απ' ότι είπαν στις ειδήσεις ερχόταν προς Πειραιά,με υπερβολική ταχύτητα,και έπεσε πάνω σε αυτοκίνητο που έκανε αριστερά για να παρκάρει στην ανοδο.Δεν πρόλαβε να αντιδράσει φαίνεται λόγω ταχύτητας και έπεσε στο ι.χ.
Κρίμα.Αν και 50 ,τολεγε ακόμα η καρδούλα του. ❤️
Παίδες προσοχή,η υπερβολική ταχύτητα στον αστικό ιστό πολλές φορές σκοτώνει.

byron
10/06/2023, 19:41
Μοναδικό παλληκάρι, φανταστικός φίλος.
Άδικο και αδιανόητο.

Νικόλα μου, μας γ@μησες.

filipp0s
10/06/2023, 19:43
RIP...

PaNick67
10/06/2023, 19:57
RIP... Κουράγιο στους δικούς του....

doctoras
10/06/2023, 20:05
:sad:

runner
10/06/2023, 20:11
Κουράγιο στους δικους του:(

viper1
10/06/2023, 20:56
Αυτά τα μουνοπ@ν@ που κάνουν αναστροφή στα λιμανάκια θέλουν πουτσ@ εκεί επιτόπου.
Ναι μπορεί να φταίμε για την υπερβολική ταχύτητα αλλά αυτό στ@ρχιδι@ μου κάνω αναστροφή γιατί βαριέμαι να πάω παρακάτω δεν δικαιολογειται
Και συγνώμη για τις ακατάλληλες λέξεις αλλά τους έχω δει άπειρες φορές και άλλες τόσες έχω τσακωθεί μαζί τους

sapila racing
10/06/2023, 21:20
Ηταν πολυ καλός και γρηγορος οδηγός κι ειχε βοηθησει απλόχερα πολυ κόσμο.
Χιουμορίστας μεγάλος και παντα με το χαμογελο.
Ετσι θα τον θυμάμαι, με το χαμόγελό που είχε πάντα.

VANDA
10/06/2023, 21:52
Όχι ρε :(

Sotirisxt
10/06/2023, 23:04
Ελαφρύ το χώμα που τον σκεπάζει καλό του ταξίδι..

MikeG
10/06/2023, 23:13
Καλό ταξίδι...

Viking
10/06/2023, 23:46
Καλή αντάμωση :beer:

DoctoR_k6
11/06/2023, 00:53
Πωωω ρε φίλε!!!
Ελαφρύ να είναι το χώμα.

avlihos
11/06/2023, 13:11
Σκατά! :(

Gorgo
11/06/2023, 13:44
Κριμα,κριμα!! κουραγιο στους δικους του...

stefanos
11/06/2023, 14:26
RIP τέτοιες στιγμές δεν ξέρω τι να πω.

Nostradamus
11/06/2023, 15:06
Να ζήσουν να τον θυμούνται οι δικοί του άνθρωποι..

dankannn
11/06/2023, 15:45
Κρίμα, καλό παλικάρι, τον είχα γνωρίσει παλιά σε trackday.
Οι λέξεις δεν βγαίνουν σε αυτές τις περιπτώσεις.
Καλό σου ταξίδι :sad::sad:

asxetost
11/06/2023, 17:11
Συλλυπητήρια...

nidok
11/06/2023, 17:33
ΑΝ ΑΠΑΝΤΟΥΣΑΝ ΑΝΔΡΕΣ ΣΤΑ ΓΥΝΑΙΚΕΙΑ ΠΕΡΙΟΔΙΚΑ..

Αγαπητή Μίρκα,
Το αγόρι μουσκέφτεται ακόμα τις πρώην του. Φοβάμαι ότι δε θα μου είναι πιστός.
Ανήσυχη Ντάλια

Αγαπητή Ανήσυχη Ντάλια,
Η ικανότητα ενός άνδρα για αγάπη είναι απεριόριστη. Έχει δε αποδειχθεί ότι αυξάνεται με τον αριθμό των ερωτικών συντρόφων. Επομένως, με το να έχει κι άλλες γυναίκες ο σύντροφός σου ουσιαστικά αυξάνει την αγάπη του για σένα.
Πρόσφερέ του ένα ρομαντικό δείπνο, στοματικό έρωτα και κάνε τα στραβά μάτια στα ασήμαντα μικρά του ολισθήματα.



Αγαπητή Μίρκα,
Οαρραβωνιαστικός μου περνάει πολλά βράδια με «τα παιδιά» όπως αποκαλεί τους φίλους του.
Μοναχικήτουλίπα

Αγαπητή Μοναχική τουλίπα,
Πρόκειται για απολύτως φυσιολογική συμπεριφορά και θα πρέπει να την ενθαρρύνεις. Ο άντρας είναι από τη φύση του κυνηγός και χρειάζεται ναεπιβεβαιώνεται κάνοντας συντροφιά με άλλους αρσενικούς. Ωστόσο, θα πρέπει να ξέρεις ότι ηπαρέα με τους φίλους του είναι μεν ευχάριστη αλλά και του προκαλεί στρες οπότε το να
γυρίζει κοντά σου είναι μια ανακούφιση. Δεν έχεις παρατηρήσει πόσο πιο τρυφερός είναι όταν γυρίζει σε σένα; Ένα ρομαντικό δείπνο, στοματικός έρωτας και απόλυτη ελευθερία είναι ό,τι καλύτερο.



Αγαπητή Μίρκα,
Ο άντρας μου πρόσφατα μου εξέφρασε την επιθυμία να κάνουμε ερωτικό τρίο με την αδελφή μου.Μου φαίνεται λάθος. Τι να κάνω;
Μονογαμική Ανεμώνα

Αγαπητή Μονογαμική Ανεμώνα,
Είναι φανερό ότι ο άντρας σου, σου είναι πλήρως αφοσιωμένος. Δε σε
χορταίνει! Γι' αυτό αναζητά το επόμενο καλύτερο δυνατό: την αδελφή σου. Σκέψου το ως ευκαιρία να συσφίξετε τους οικογενειακούς σας δεσμούς. Θα πρότεινα να συμπεριλάβετε και μερικά ξαδέλφια. Πάντως αν διστάζεις ακόμα, άφησέ τον να πραγματοποιήσει το όνειρό του με τους θηλυκούς συγγενείς σου, κάνε του ένα ακριβό δώρο, στοματικό έρωτα και φυσικά μαγείρεψέ του ένα καλό δείπνο.



Αγαπητή Μίρκα,
Το αγόρι μουζητά διαρκώς να κάνουμε στοματικό έρωτα. Από τη μαμά μου ξέρω ότι αυτή ηπράξη δεν είναι για κορίτσια καλών οικογενειών.
Ντροπαλόγιασεμί

Αγαπητό Ντροπαλό γιασεμί,
ΚΑΝΤΟ! Το σπέρμα έχει όχι μόνο καλή γεύση αλλά και ελάχιστες θερμίδες! Είναι θρεπτικό, σε βοηθά να κρατηθείς σε φόρμα, αυξάνει το μέγεθος του στήθους σου και δίνει λάμψη στο θαμπό δέρμα. Οι άνδρες το ξέρουν αυτό από ένστικτο, γι' αυτό και το προτείνουν. Η προσφορά του φίλου σου δείχνει πόσο σε αγαπά διότι πρέπει να ξέρεις ότι το στοματικό σεξ για τον άνδρα είναι επίπονο.
Παρατήρησε την έκφραση του προσώπου του όταν θα το κάνεις. Σου συνιστώ να τον ευχαριστήσεις (έμπρακτα) και να του προσφέρεις ένα καλό δείπνο.



Αγαπητή Μίρκα,
Οαρραβωνιαστικός μου πέφτει για ύπνο αμέσως μετά το σεξ και ποτέ δεν κουβεντιάζειμαζί μου! Τι να κάνω;;
Παραμελημένηφρέζα

Αγαπητή Παραμελημένη φρέζα,
Το σεξ είναι πολύ δύσκολο και επίπονο έργο για έναν άντρα. Εξυπακούεται ότι μετά χρειάζεται οπωσδήποτε ξεκούραση. Στην πραγματικότητα, όσο περισσότερο σ' αγαπά, τόσο πιο κουραστικό το σεξ άρα τόσο πιο μεγάλη η ανάγκη του γιαξεκούραση.
Προς θεού, μην τον πιέζεις! Αγόρασέ του ένα ακριβό ρολόι, κάνε του στοματικό έρωτα και μαγείρεψέ του ένα καλό δείπνο.



Αγαπητή Μίρκα,
Η διάρκεια τουσεξ με τον άντρα μου είναι μόλις 60 δευτερόλεπτα.
Ανικανοποίητηγαρδένια

Αγαπητή Ανικανοποίητη γαρδένια,
Είμαι συγκλονισμένη! Ο σύζυγός σου σε λατρεύει. Τον ερεθίζεις τόσο πολύ που δε μπορεί να συγκρατηθεί. Όσο πιο γρήγορο τόσο πιο μεγάλη η αγάπη του άνδρα για σένα :lol:

Καλο ταξίδι, θα λείπεις σίγουρα σε πολλούς.:sad:

RaGe_Raptor
11/06/2023, 19:29
Κρίμα κι άδικο...

Dimos35
11/06/2023, 19:56
Κρίμα. R.I.P.

Pan
11/06/2023, 22:59
R.I.P Καλό ταξίδι

dankannn
12/06/2023, 09:11
nktR

Αυθεντικοί Μοτοσυκλετιστές.....όλοι οι υπόλοιποι γτπτσο

έχει ξαναμπεί αλλά βάζω κάτι που έγραψε κάποιος από "εμάς" και πρέπει να διαβάζεται και να ξαναδιαβάζεται και να ματαξαναδιαβάζεται για χρόνια....

αφιερωμένο σε όλους και σε όλα τα παιδιά που πλέον δεν είναι μαζί μας....

Μοτοσικλετιστές... Περίεργος και υπέροχος κόσμος...

Μερικά χρόνια πριν ο μπαμπάς ενός από εμάς που δεν υπάρχει πια, ο μπαμπάς ενός αγγέλου με το νούμερο 24 στο φέρινγκ και στη καρδιά, μας περιέγραψε έτσι…
«…Μου είχε μιλήσει πολύ για σας αλλά για να πω την αλήθεια δεν έδωσα και πολύ βάση. Εκείνος όμως που ήταν μεγάλος ξεροκέφαλος σας σύστησε έναν προς ένα. Όλους αυτούς τους νέους που γνώρισα θα μπορούσα να τους αγκαλιάσω και να τους φιλήσω σαν να ήταν δικά μου παιδιά. Βυθισμένοι μέσα στις μαύρες δερμάτινες φόρμες τους με τα φανταχτερά τους κράνη, όλοι τους αληθινοί σκληροί άντρες!
Μια παρέα που στο δρόμο δε κατεβάζει ποτέ το βλέμμα.
Αν όμως κάποιος σηκώσει τις μαύρες ζελατίνες που θυμίζουν Αρειανούς, θα δει ένα ζευγάρι υπέροχα καθαρά μάτια, πρησμένα από αληθινά δάκρια, που μέσα τους μπορείς να βυθιστείς και να φτάσεις μέχρι τη ψυχή, διαπιστώνοντας πόσο καθαρή είναι!
Βγάλτε τους τη φόρμα και θα ανακαλύψετε ότι μέσα της κρύβονται μεγάλα παιδιά ερωτευμένα με τη ζωή, ερωτευμένα με τα Σαββατοκύριακα τα γεμάτα μπριζόλες και λουκάνικα, αλλά ακόμα με την ανάγκη του πατέρα και της μητέρας, όταν η ζωή τους παίζει σκληρά…»

Λένε ότι κάθε φορά που καβαλάμε, στη σέλα μαζί μας ανεβαίνουν άγγελοι και διάβολοι… Είναι αλήθεια!
Αντιπροσωπεύουν αυτή τη διπολικότητα που κάνει τον κόσμο μας να ζει γεμάτο από συναισθήματα, τόσο έντονα που μερικές φορές νομίζεις ότι η καρδιά θα πεταχτεί έχω από τα στήθια και θα αρχίσει να τρέχει μόνη της ουρλιάζοντας! Διάβολοι που μας γυρνάνε το καρπό με τρόπο πολλές φορές παράλογο και βίαιο, με την αδρεναλίνη φτάνει κατευθείαν στο μυαλό, αφήνοντας σε να τρέμεις για ατελείωτα δευτερόλεπτα...
Άγγελοι που έχουν το πρόσωπο και τη φωνή όλων αυτών που δεν είναι πια μαζί μας, όλων αυτών που αγαπήσαμε, όλων των φόβων μας και των εμπειριών μας που φτιάχτηκαν απ΄ τα σπασμένα κόκαλα μας. Ναι είναι αλήθεια, με τη μοτοσικλέτα μπορείς να σκοτωθείς! Συμβαίνει, μπορεί να συμβεί στον οποιοδήποτε από μας και μπορεί να χτυπήσεις, να πονέσεις (και πονάει πολύ), είναι όμως αλήθεια ότι η ζωή μετασχηματίζεται σε υπέροχες αναμνήσεις, σε στιγμές αιώνιες, σε γέλια τόσο δυνατά που μπορούν να φέρουν τον ήλιο ακόμα και σε μια κρύα βροχερή μέρα του Νοέμβρη. Μιλήστε με τον καθένα από μας και πείτε του να σας διηγηθεί μια βόλτα που έκανε, ένα ανέκδοτο, μια στροφή και χαθείτε μέσα σε εκείνο το βλέμμα που πετάει σπίθες, μέσα στα γέλια και τα χαμόγελα που αβίαστα χαράζουν το μέτωπο και το πρόσωπο. Μιλήστε στον καθένα από μας και ρωτήστε τον, τι θα απογίνει την ημέρα που θα αναγκαστεί να παραιτηθεί από αυτό του το πάθος και ετοιμασθείτε να ακούσετε τη κραυγή της σιωπής, να δείτε το παιδικό βλέμμα να χάνεται και τη θέση του να παίρνει το βλέμμα του ναυτικού που ζει στη στεριά ή του πιλότου δεμένου στη γη!
Με τη μοτοσικλέτα μπορεί να σκοτωθείς είναι αλήθεια, αλλά δεν υπάρχει καλύτερος τρόπος να ζήσεις το χρόνο που σου έχει παραχωρηθεί…Αν ακόμα δεν έχετε καταλάβει… Αφήστε το, δε θα καταλάβετε ποτέ… Μα αν αύριο τύχει να πάτε στη θάλασσα με το αμαξάκι σας και την οικογένεια σας και δείτε το γιο σας να χαιρετάει μέσα από τ' αμάξι έναν από μας σα τρελός, μη προσπαθήσετε να καταλάβετε ούτε κι αυτόν!
Το παιδί μέσα από το υποσυνείδητο του, βλέπει σε μας αυτή τη σπίθα που εσείς δεν ήσασταν ικανοί να του γεννήσετε. Κι αν δείτε το μοτοσικλετιστή να ανταποδίδει το χαιρετισμό… δεν υπάρχει τίποτε το περίεργο. Οι άγγελοι στη γη χαιρετιούνται πάντα, μα όποιος έχασε τα φτερά του το έχει ξεχάσει προ πολλού !
Μοτοσικλετιστές... περίεργος και υπέροχος κόσμος. Ευτυχής να είμαι ένας απ αυτούς!!!

@Αφιερωμένο σε όλους τους Γνήσιους ρομαντικούς μοτοσυκλετιστές και όχι σε αυτούς που το έχασαν στην πορεία και την είδαν και μας είδαν μεροκάματο ..... fck ρε λαμόγια

Bowleno
12/06/2023, 09:28
nktR

Αυθεντικοί Μοτοσυκλετιστές.....όλοι οι υπόλοιποι γτπτσο

έχει ξαναμπεί αλλά βάζω κάτι που έγραψε κάποιος από "εμάς" και πρέπει να διαβάζεται και να ξαναδιαβάζεται και να ματαξαναδιαβάζεται για χρόνια....

αφιερωμένο σε όλους και σε όλα τα παιδιά που πλέον δεν είναι μαζί μας....

Μοτοσικλετιστές... Περίεργος και υπέροχος κόσμος...

Μερικά χρόνια πριν ο μπαμπάς ενός από εμάς που δεν υπάρχει πια, ο μπαμπάς ενός αγγέλου με το νούμερο 24 στο φέρινγκ και στη καρδιά, μας περιέγραψε έτσι…
«…Μου είχε μιλήσει πολύ για σας αλλά για να πω την αλήθεια δεν έδωσα και πολύ βάση. Εκείνος όμως που ήταν μεγάλος ξεροκέφαλος σας σύστησε έναν προς ένα. Όλους αυτούς τους νέους που γνώρισα θα μπορούσα να τους αγκαλιάσω και να τους φιλήσω σαν να ήταν δικά μου παιδιά. Βυθισμένοι μέσα στις μαύρες δερμάτινες φόρμες τους με τα φανταχτερά τους κράνη, όλοι τους αληθινοί σκληροί άντρες!
Μια παρέα που στο δρόμο δε κατεβάζει ποτέ το βλέμμα.
Αν όμως κάποιος σηκώσει τις μαύρες ζελατίνες που θυμίζουν Αρειανούς, θα δει ένα ζευγάρι υπέροχα καθαρά μάτια, πρησμένα από αληθινά δάκρια, που μέσα τους μπορείς να βυθιστείς και να φτάσεις μέχρι τη ψυχή, διαπιστώνοντας πόσο καθαρή είναι!
Βγάλτε τους τη φόρμα και θα ανακαλύψετε ότι μέσα της κρύβονται μεγάλα παιδιά ερωτευμένα με τη ζωή, ερωτευμένα με τα Σαββατοκύριακα τα γεμάτα μπριζόλες και λουκάνικα, αλλά ακόμα με την ανάγκη του πατέρα και της μητέρας, όταν η ζωή τους παίζει σκληρά…»

Λένε ότι κάθε φορά που καβαλάμε, στη σέλα μαζί μας ανεβαίνουν άγγελοι και διάβολοι… Είναι αλήθεια!
Αντιπροσωπεύουν αυτή τη διπολικότητα που κάνει τον κόσμο μας να ζει γεμάτο από συναισθήματα, τόσο έντονα που μερικές φορές νομίζεις ότι η καρδιά θα πεταχτεί έχω από τα στήθια και θα αρχίσει να τρέχει μόνη της ουρλιάζοντας! Διάβολοι που μας γυρνάνε το καρπό με τρόπο πολλές φορές παράλογο και βίαιο, με την αδρεναλίνη φτάνει κατευθείαν στο μυαλό, αφήνοντας σε να τρέμεις για ατελείωτα δευτερόλεπτα...
Άγγελοι που έχουν το πρόσωπο και τη φωνή όλων αυτών που δεν είναι πια μαζί μας, όλων αυτών που αγαπήσαμε, όλων των φόβων μας και των εμπειριών μας που φτιάχτηκαν απ΄ τα σπασμένα κόκαλα μας. Ναι είναι αλήθεια, με τη μοτοσικλέτα μπορείς να σκοτωθείς! Συμβαίνει, μπορεί να συμβεί στον οποιοδήποτε από μας και μπορεί να χτυπήσεις, να πονέσεις (και πονάει πολύ), είναι όμως αλήθεια ότι η ζωή μετασχηματίζεται σε υπέροχες αναμνήσεις, σε στιγμές αιώνιες, σε γέλια τόσο δυνατά που μπορούν να φέρουν τον ήλιο ακόμα και σε μια κρύα βροχερή μέρα του Νοέμβρη. Μιλήστε με τον καθένα από μας και πείτε του να σας διηγηθεί μια βόλτα που έκανε, ένα ανέκδοτο, μια στροφή και χαθείτε μέσα σε εκείνο το βλέμμα που πετάει σπίθες, μέσα στα γέλια και τα χαμόγελα που αβίαστα χαράζουν το μέτωπο και το πρόσωπο. Μιλήστε στον καθένα από μας και ρωτήστε τον, τι θα απογίνει την ημέρα που θα αναγκαστεί να παραιτηθεί από αυτό του το πάθος και ετοιμασθείτε να ακούσετε τη κραυγή της σιωπής, να δείτε το παιδικό βλέμμα να χάνεται και τη θέση του να παίρνει το βλέμμα του ναυτικού που ζει στη στεριά ή του πιλότου δεμένου στη γη!
Με τη μοτοσικλέτα μπορεί να σκοτωθείς είναι αλήθεια, αλλά δεν υπάρχει καλύτερος τρόπος να ζήσεις το χρόνο που σου έχει παραχωρηθεί…Αν ακόμα δεν έχετε καταλάβει… Αφήστε το, δε θα καταλάβετε ποτέ… Μα αν αύριο τύχει να πάτε στη θάλασσα με το αμαξάκι σας και την οικογένεια σας και δείτε το γιο σας να χαιρετάει μέσα από τ' αμάξι έναν από μας σα τρελός, μη προσπαθήσετε να καταλάβετε ούτε κι αυτόν!
Το παιδί μέσα από το υποσυνείδητο του, βλέπει σε μας αυτή τη σπίθα που εσείς δεν ήσασταν ικανοί να του γεννήσετε. Κι αν δείτε το μοτοσικλετιστή να ανταποδίδει το χαιρετισμό… δεν υπάρχει τίποτε το περίεργο. Οι άγγελοι στη γη χαιρετιούνται πάντα, μα όποιος έχασε τα φτερά του το έχει ξεχάσει προ πολλού !
Μοτοσικλετιστές... περίεργος και υπέροχος κόσμος. Ευτυχής να είμαι ένας απ αυτούς!!!

@Αφιερωμένο σε όλους τους Γνήσιους ρομαντικούς μοτοσυκλετιστές και όχι σε αυτούς που το έχασαν στην πορεία και την είδαν και μας είδαν μεροκάματο ..... fck ρε λαμόγια

Μας γ@μησες....:(

Vassilis
12/06/2023, 09:57
Κρίμα. Συλλυπητήρια στα παιδιά που ήταν κοντά του και τον ήξεραν.

o teos
12/06/2023, 10:15
Ελαφρυ το χωμα...ας παει να τους μαθει για μπιστηγματα και πως να στριβουν εκει πανω...:sad:

D3300
12/06/2023, 10:23
Κρίμα...
Κουράγιο στην οικογένεια του.

Manalishi
12/06/2023, 10:24
Κουράγιο στην οικογένεια του...

telegonos
12/06/2023, 11:11
Αύριο η κηδεία του. Να ζήσουμε να τον θυμόμαστε.

aetomenios
12/06/2023, 11:29
Καλό ταξίδι Νικόλα στην γειτονιά των αγγέλων.

SeniorCanardo
12/06/2023, 12:48
Καλό κατευόδιο, κουράγια σε αυτούς που μένουν πίσω και το νου μας όλοι.
"Οι δρόμοι είναι σφαγείο" που λέει και ο ποιητής, κάθε μέρα και χειρότερα, δυστυχώς.

iliasNinja_1200
12/06/2023, 16:03
Καλό ταξίδι. Κρίμα…

harris_x
12/06/2023, 20:30
Κρίμα...
Κουράγιο στους δικούς του...

zephyr1
12/06/2023, 21:32
:(:(:(

kerasaki
12/06/2023, 22:08
Συλλυπητήρια στους οικείους του και σε όλους εσάς που τον γνωρίσατε από κοντά.

vaska
13/06/2023, 08:05
δεν το ήξερα το παληκάρι αλλά πάντα θα νιώθω σκατά όταν ένας από μας "φεύγει".
τι να πω, καλούς δρόμους εκει πάνω μάστορα :( να λυσσας με το χιλιάρι σου όσο δεν πάει

Sapadak
13/06/2023, 12:01
Πολύ κρίμα

:(

Lioulios
13/06/2023, 14:18
Κριμα ...
Να ζησετε να τον θυμαστε οι φιλοι και κουραγιο στους δικους του .

Nostradamus
13/06/2023, 14:53
https://www.iefimerida.gr/ellada/limanakia-pos-egine-trohaio-dystyhima

Εδω νομιζω γινεται αναφορα στο συγκεκριμενο τραγικο γεγονος.

katsar
13/06/2023, 15:13
:( τι να πεις σε τέτοια περιστατικά, συλλυπητήρια στους οικείους του :(

billy84
13/06/2023, 16:27
Κοσμοσυρροή σήμερα στην κηδεία του Νίκου. Συνιώρης, Σπηλιώτης, Μουράτης, Ψυχογιός ήταν μερικοί από τους γνωστούς που παρεβρέθηκαν (παρόλο που ποτέ δεν είχε τρέξει αγώνες). Ήταν αγαπητός σε όλους και κατάφερε με αυτόν τον μακάβριο τρόπο να μαζέψει φάτσες που είχαν χρόνια να ιδωθούν.

Θα σε θυμόμαστε για πάντα φίλε!


444125

azar41
13/06/2023, 21:13
Πολύ κρίμα έτσι όπως έγινε,να είσαι καλά να τον θυμάσαι Βασίλη!

alexis72
13/06/2023, 22:05
καλο ταξίδι νικόλα ,
και ο δολοφόνος με το yaris παει για ανθρωποκτονία απο αμέλεια ....

Dr.Monty
13/06/2023, 22:59
Είμαι των θετικών επιστημών αρκετά ρεαλιστής.

Αν φύγουμε, φύγαμε.

Βασίλη να τον θυμάσαι με αγάπη. Οι ευχες μου στους οικείους και τους φιλους του.

Είναι πάντα τραγικό να φεύγει ένας νέος άνθρωπος. Με οποιοδήποτε τρόπο.

telegonos
14/06/2023, 00:48
Κοσμοσυρροή σήμερα στην κηδεία του Νίκου. Συνιώρης, Σπηλιώτης, Μουράτης, Ψυχογιός ήταν μερικοί από τους γνωστούς που παρεβρέθηκαν (παρόλο που ποτέ δεν είχε τρέξει αγώνες). Ήταν αγαπητός σε όλους και κατάφερε με αυτόν τον μακάβριο τρόπο να μαζέψει φάτσες που είχαν χρόνια να ιδωθούν.

Θα σε θυμόμαστε για πάντα φίλε!


444125

Εγώ είδα πολλές φάτσες από εποχές...bikenet.

Ποτέ αγώνες; Είχα την εντύπωση ότι είχε τρέξει SS400.

H ώρα έχει πάει 1:40 κι ακόμα εχω εικόνα μεταίσθημα την γηραιά μητέρα του να ωρύεται. Σάματι έχει έρθει ο καιρός μου φαίνεται, οι μοτό να αποστειρωθούνε και να γίνουνε έκθεμα στο σαλόνι, δεν είναι πια οι δρόμοι για δύο τροχούς.

billy84
14/06/2023, 09:10
Εγώ είδα πολλές φάτσες από εποχές...bikenet.

Ποτέ αγώνες; Είχα την εντύπωση ότι είχε τρέξει SS400.

H ώρα έχει πάει 1:40 κι ακόμα εχω εικόνα μεταίσθημα την γηραιά μητέρα του να ωρύεται. Σάματι έχει έρθει ο καιρός μου φαίνεται, οι μοτό να αποστειρωθούνε και να γίνουνε έκθεμα στο σαλόνι, δεν είναι πια οι δρόμοι για δύο τροχούς.


Δε μου είχε αναφέρει ποτέ κάτι τέτοιο, αλλά δεν αποκλείεται παλιότερα που υπήρχαν πολλές κατηγορίες και αναβάτες και ήταν και φθηνά, να είχε τρέξει. Εγώ τον γνώρισα το 2010 και αμέσως ήρθαμε πιο κοντά και κάναμε παρέα.

Πολύ σωστό αυτό που λες στο τέλος αλλά θα επικεντρωθώ περισσότερο στο ''δεν είναι πια οι δρόμοι για γρήγορες μοτο και φυσικά για τέτοιες κωλοδιαδρομές κοντά στο κέντρο''.

Δυστυχώς όμως στην περίπτωση του Νίκου δε φταίει ούτε η μοτοσυκλέτα, ούτε η ταχύτητα, ούτε η αναστροφή. Δηλαδή τεχνικά, φυσικά όλα αυτά μαζί φταίνε, ουσιαστικά όμως αν ο Νίκος δεν είχε τα προβλήματα που τον ταλάνιζαν τόσα χρόνια, δε θα βρισκόταν ποτέ στα Λιμανάκια στη μία το βράδυ (ή αν είχε βρει τρόπο να τα διαχειριστεί και όχι να ξεσπάει οδηγώντας). Εκεί είναι όλη η ουσία.

toyar
14/06/2023, 11:30
Με βάση την τελευταία παράγραφο μπορούμε να πούμε ότι τουλάχιστον έφυγε κάνοντας αυτό που αγαπουσε

R-1nas
14/06/2023, 12:00
Βασιλη και ολοι σας, σταματηστε να γραφετε μαλακιες με υποθεσεις, σεναρια και ακυρα πραγματα/πορισματα. Το αποτελεσμα ειναι ενα να χασουμε το τερζοπουλακη. Η αιτία ειναι μια: παραβιαση διπλης διαχωριστικης και αναστροφη στο αντιθετο ρευμα κυκλοφοριας. Βγηκε καθετα μπροστα του. Και απο την στιγμη που δεν μπορεσε να κανει τιποτα συγνωμη κανενας δεν θα μπορουσε να κανει τιποτα. Οποιος και να ηταν στην θεση του το αποτελεσμα θα ηταν παντα το ιδιο. Και το σωστο δεν ειναι οτι ηταν η βρισκοταν στα λιμανακια, αλλα γυρνουσε απο εκει που ηταν να παει σπιτι του στο Πειραια και περναγε απο εκει, ηταν ο δρομος του.

Και θα κλεισω με κατι που μου εμαθε και ελεγε : Δεν σκοτωνουν οι μηχανες, τα αυτοκινητα σκοτωνουν τις μηχανες...

Φιλικα
Μιχαλης

byron
15/06/2023, 08:29
Δυστυχώς όμως στην περίπτωση του Νίκου δε φταίει ούτε η μοτοσυκλέτα, ούτε η ταχύτητα, ούτε η αναστροφή. Δηλαδή τεχνικά, φυσικά όλα αυτά μαζί φταίνε, ουσιαστικά όμως αν ο Νίκος δεν είχε τα προβλήματα που τον ταλάνιζαν τόσα χρόνια, δε θα βρισκόταν ποτέ στα Λιμανάκια στη μία το βράδυ (ή αν είχε βρει τρόπο να τα διαχειριστεί και όχι να ξεσπάει οδηγώντας). Εκεί είναι όλη η ουσία.

Bill δεν ξέρω από που βγάζεις τέτοια συμπεράσματα. Ο Νίκος δεν ήταν εκεί για να στρίψει, λυσσάξει και να το παίξει γρήγορος στους λιμανάκηδες.
5 άτομα παρέα ήταν στο Λαγονησι/Σαρωνιδα και γύριζαν. 2 ήταν μπροστά, ο Νίκος στη μέση και πιο πίσω άλλοι 2.
Σπιτι τους γύριζαν και βγήκε ο 3μαλακας κάθετα και του έκοψε τη ζωή.
Το έτρεχε ή δεν έτρεχε δεν το ξέρει κανείς. Αν ήταν 100-120 ή 150 στα 50-80 μέτρα πριν τη στροφή τι σημασία έχει; Γιατι με όσα λένε και γράφουν από δω κι εκεί οι διάφοροι wannabeTOTA/εμπειρογνωμονες/μαλάκες δεν πήγαινε, αλλιώς το κωλοαμαξο δεν θα είχε την πόρτα του μόνο στραβωμενη, θα είχε διαλύσει όλο μαζί με το ρεμάλι μέσα που το οδηγούσε.
Ένας δολοφόνος βγήκε κάθετα ΜΠΡΟΣΤΑ του ξερά και ακαριαία. Τέλος.

Ας αφήσουμε τα προσωπικά του προβλήματα απ' έξω. Αυτά τα διαχειριζοταν χρόνια και με τρόπο που δεν άφηνε σε κανέναν περιθώριο αμφισβήτησης των οδηγικων του ικανοτήτων. Σωστά;

billy84
15/06/2023, 10:46
Βασιλη και ολοι σας, σταματηστε να γραφετε μαλακιες με υποθεσεις, σεναρια και ακυρα πραγματα/πορισματα. Το αποτελεσμα ειναι ενα να χασουμε το τερζοπουλακη. Η αιτία ειναι μια: παραβιαση διπλης διαχωριστικης και αναστροφη στο αντιθετο ρευμα κυκλοφοριας. Βγηκε καθετα μπροστα του. Και απο την στιγμη που δεν μπορεσε να κανει τιποτα συγνωμη κανενας δεν θα μπορουσε να κανει τιποτα. Οποιος και να ηταν στην θεση του το αποτελεσμα θα ηταν παντα το ιδιο. Και το σωστο δεν ειναι οτι ηταν η βρισκοταν στα λιμανακια, αλλα γυρνουσε απο εκει που ηταν να παει σπιτι του στο Πειραια και περναγε απο εκει, ηταν ο δρομος του.

Και θα κλεισω με κατι που μου εμαθε και ελεγε : Δεν σκοτωνουν οι μηχανες, τα αυτοκινητα σκοτωνουν τις μηχανες...

Φιλικα
Μιχαλης


Bill δεν ξέρω από που βγάζεις τέτοια συμπεράσματα. Ο Νίκος δεν ήταν εκεί για να στρίψει, λυσσάξει και να το παίξει γρήγορος στους λιμανάκηδες.
5 άτομα παρέα ήταν στο Λαγονησι/Σαρωνιδα και γύριζαν. 2 ήταν μπροστά, ο Νίκος στη μέση και πιο πίσω άλλοι 2.
Σπιτι τους γύριζαν και βγήκε ο 3μαλακας κάθετα και του έκοψε τη ζωή.
Το έτρεχε ή δεν έτρεχε δεν το ξέρει κανείς. Αν ήταν 100-120 ή 150 στα 50-80 μέτρα πριν τη στροφή τι σημασία έχει; Γιατι με όσα λένε και γράφουν από δω κι εκεί οι διάφοροι wannabeTOTA/εμπειρογνωμονες/μαλάκες δεν πήγαινε, αλλιώς το κωλοαμαξο δεν θα είχε την πόρτα του μόνο στραβωμενη, θα είχε διαλύσει όλο μαζί με το ρεμάλι μέσα που το οδηγούσε.
Ένας δολοφόνος βγήκε κάθετα ΜΠΡΟΣΤΑ του ξερά και ακαριαία. Τέλος.

Ας αφήσουμε τα προσωπικά του προβλήματα απ' έξω. Αυτά τα διαχειριζοταν χρόνια και με τρόπο που δεν άφηνε σε κανέναν περιθώριο αμφισβήτησης των οδηγικων του ικανοτήτων. Σωστά;


Παιδιά παρεξηγήσατε αυτό που είπα. Καμία σχέση με το ''να το παίξει'' γρήγορος ή οτιδήποτε. Ο Νίκος ούτως ή άλλως πήγαινε γρήγορα χωρίς να χρειαστεί να προσπαθήσει. Το γνωρίζουμε όλοι αυτό. Προφανώς ο ένας και μοναδικός υπαίτιος είναι αυτός ο πούστης που έκανε αναστροφή και αυτό δεν επιδέχεται αμφισβήτησης και ούτε θα μπορέσει να τη γλιτώσει οτιδήποτε ισχυριστεί περί ταχύτητας κλπ. Ξεκάθαρη δολοφονία εξ΄αμελείας και άσε τι γράφουν οι καραγκιόζηδες κουτάκηδες στα social media από κάτω από τα άρθρα.

Δυστυχώς υπάρχουν κάποια πράγματα που δε γνωρίζει κανείς πλην 2-3 ανθρώπων και τα οποία φυσικά δε θα αναφέρω εδώ. Πάνω στον πόνο μου πήγα λίγο βαθύτερα και αναρωτήθηκα πως θα μπορούσε να είχε αποφευχθεί αυτό το συμβάν (κάτι που ήταν και στο δικό του μυαλό τα τελευταία χρόνια, να ξεκόψει). Και μη μου πείτε ''να σταματήσουν οι αναστροφές στα Λιμανάκια'' γιατί αυτό θα συμβεί μόνο με νησίδα στη μέση σε όλον τον κωλόδρομο!

Δεν έχω κάτι άλλο να πω και πραγματικά δεν έχει και νόημα πλέον. Ο Νίκος δεν είναι πια μαζί μας.:( Πάντα όρθιοι όσοι μείναμε πίσω.:beer:

yannis24
15/06/2023, 11:27
Με αφορμη το συμβαν, και επειδη πολλοι ξερετε οτι μενω Σαρωνιδα και ανεβωκατεβαινω καθε μερα Αθηνα, παιδια μεγαλη προσοχη απ ολους στον κολοδρομο αυτον μεχρι το Σουνιο !!!!!
ειδικα τα ΣΚ και το καλοκαιρι γινεται ο χαμος...... Αναστροφη της αναστροφης, στροφες απο την δεξια λωριδα στην αριστερα πλευρα του δρομου και οτι να ναι....... μεγαλη προσοχη !!!

byron
15/06/2023, 12:32
Εγώ έχω να πω κάτι που ούτε που θυμάμαι αν και πότε το έχω ξανανιώσει. Το Σάββατο το βράδυ κάποιοι βρεθήκαμε στο σημείο που έγινε.
Στην επιστροφή μου, από το Καβούρι μέχρι τον Άλιμο, είδα τουλάχιστον 5 χοντρές καφρίλες, όλες από αυτοκίνητα.
Ίσως να έχω γεράσει, αλλά έτσι άβολα στον δρόμο δεν θυμάμαι να έχω νιώσει.
Σφήνες από δεξιά μου, κυνηγητά μεταξύ 3μπ@ύρδελων smart/bmw/mini μέσα σε κίνηση. Bimbo χαζογκομενες με κινητό στο αυτί να αλλάζουν λωρίδες σαν να είναι μόνες τους και θηριώδη suv με αλβανοβουλγαρικες πινακίδες με μπραβοφατσες τσαμπουκαλεμενες.

Μάλλον κάτι έχει αλλάξει στους δρόμους...

cornell
15/06/2023, 12:38
Νίκος...

Τον γνώρισα το 2014. Είχαμε πάρα πολλούς κοινούς γνωστούς και φίλους. Ολοι με παρότρυναν να τον γνωρίσω, δεν υπάρχει τέτοιος άνθρωπος έλεγαν.
Στην αρχή μιλάγαμε μέσω fb ώσπου μια μέρα βρεθήκαμε στο Ελληνικό. Ήταν και η μοναδική φορά που δεν τον είδα πάνω στο gixxer αλλά σε ένα παπί.
Ήταν ο άνθρωπος που όπου μπορούσε να βοηθούσε το έκανε. "Μακάρι όλοι μας να το κάνουμε αυτό όποτε μπορούμε" , αυτή ήταν η φράση του!
Κρίμα, πολύ κρίμα, έφυγε νωρίς και άδικα.

basilis_k6
16/06/2023, 02:13
Εγώ έχω να πω κάτι που ούτε που θυμάμαι αν και πότε το έχω ξανανιώσει. Το Σάββατο το βράδυ κάποιοι βρεθήκαμε στο σημείο που έγινε.
Στην επιστροφή μου, από το Καβούρι μέχρι τον Άλιμο, είδα τουλάχιστον 5 χοντρές καφρίλες, όλες από αυτοκίνητα.
Ίσως να έχω γεράσει, αλλά έτσι άβολα στον δρόμο δεν θυμάμαι να έχω νιώσει.
Σφήνες από δεξιά μου, κυνηγητά μεταξύ 3μπ@ύρδελων smart/bmw/mini μέσα σε κίνηση. Bimbo χαζογκομενες με κινητό στο αυτί να αλλάζουν λωρίδες σαν να είναι μόνες τους και θηριώδη suv με αλβανοβουλγαρικες πινακίδες με μπραβοφατσες τσαμπουκαλεμενες.

Μάλλον κάτι έχει αλλάξει στους δρόμους...

"στη χώρα"

alexis72
16/06/2023, 09:43
καλο ταξίδι στον νικόλα ,
σύντροχοι ...φευγουμε απο το σπίτι μας για την δουλειά για βόλτα κλπ κλπ κ ΔΕΝ ξέρουμε αν θα γυρίσουμε ζωντανοί ...

Nostradamus
16/06/2023, 10:32
ναι τι.. να βαλουμε οτι βιντεο υπαρχει στο σωληνα για καφρους?

Να μείνει το θέμα "καθαρό" για τον ανθρωπο που χάθηκε, -και απο τα λεγόμενα των πολλων εδω μέσα- άλλαζε προς το καλύτερο με την παρουσία του τις ζώες των γύρω του?

dimitrioskosmas
16/06/2023, 12:35
RIP NΙΚΟΛΑ
Τον θυμάμαι από την εποχή bikenet

Υ.Γ: έχουν γίνει πολλά στα λιμανάκια. ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΝΟ ΠΙΣΤΑ ή αλλιώς καναπέ

sniper
21/06/2023, 16:35
Εγώ έχω να πω κάτι που ούτε που θυμάμαι αν και πότε το έχω ξανανιώσει. Το Σάββατο το βράδυ κάποιοι βρεθήκαμε στο σημείο που έγινε.
Στην επιστροφή μου, από το Καβούρι μέχρι τον Άλιμο, είδα τουλάχιστον 5 χοντρές καφρίλες, όλες από αυτοκίνητα.
Ίσως να έχω γεράσει, αλλά έτσι άβολα στον δρόμο δεν θυμάμαι να έχω νιώσει.
Σφήνες από δεξιά μου, κυνηγητά μεταξύ 3μπ@ύρδελων smart/bmw/mini μέσα σε κίνηση. Bimbo χαζογκομενες με κινητό στο αυτί να αλλάζουν λωρίδες σαν να είναι μόνες τους και θηριώδη suv με αλβανοβουλγαρικες πινακίδες με μπραβοφατσες τσαμπουκαλεμενες.

Μάλλον κάτι έχει αλλάξει στους δρόμους...


Πολλά έχουν αλλάξει.

Στο επανειδείν Νίκο.

Loudovikos
11/07/2023, 14:51
Δεν μπορώ να το πιστέψω... καλό ταξίδι Νικο....

Parking
14/07/2023, 00:25
Τον άνθρωπο τον είχα δει μια φορά ή δύο αλλά ήταν πολύ φίλος με το θείο μου
Μου είχε χαρίσει έτσι χωρίς να με ξέρει κάτι αστεία αυτοκόλλητα που δεν τα ζήτησα αλλά μόνος του τα πρόσφερε
Θα ψάξω να τα βρω
Σίγουρα είχε τεράστιες γνώσεις στα μηχανάκια τις οποίες τις μοιράζονταν απλόχερα.
Ο θείος μου απ την κηδεία γύρισε κουρέλι κι έκλαιγε σαν παιδί Δεν έχω ξαναδεί άνθρωπο τόσο χάλια Μιλούσε στο τηλέφωνο και με άλλους και κλαίγανε κι αυτοί
Μεγάλοι άνθρωποι Αυτό που με κόμπλαρε ήταν ότι άκουσα το θείο μου να λέει ότι αν ήταν εκεί θα τον έπνιγε το πούστη και δεν λέει ποτέ μαλακίες
Πολύς ο πόνος στην οικογένεια μου λες και χάσαμε κάποιο συγγενή.
Τι έγινε ξέρω πήγαμε εκεί και είδαμε. Με αμάξι γιατί ο θείος ήταν τρελαμένος και φοβήθηκα να τον αφήσω να πάει με μηχανή
Ο κουτάκιας τον έφαγε λάχανο το Νίκο.
Ελπίζω να μείνουμε εδώ όμως, το εύχομαι, γιατί τουλάχιστον άλλος ένας στην ηλικία του θείου μου δεν μπορεί να το καταπιεί και ανησυχούμε και για αυτούς τώρα.
Μακάρι να κάνουμε όλοι τέτοιους φίλους και καλή ψυχή στο Νικόλα

Σάββατο 9 το πρωί είναι το μνημόσυνο

macdeath_s
05/08/2023, 23:31
To έμαθα από φίλο-μηχανικό και δεν ήξερα ότι ήταν συμοφορουμίτης. Ας μην κουνάμε το δάχτυλο μιας και όλοι έχουμε τρέξει εκεί πέρα και ξεκάθαρα από τύχη δεν έχουμε στουκάρει. Αντίστοιχο ατύχημα είχα δει (νομίζα το χα γράψει εδώ) τον ίδιο μήνα στην κατηφόρα που ξεκινάει η Βάρκιζα με το μηχανάκι να χει διαλυθεί το μπροστινό και να έχει ξεκολλήσει η ρόδα.

Ας κρατήσουμε ότι οι δρόμοι δεν θα αλλάξουν, ούτε η νοοτροπία των οδηγών ούτε και ο ενθουσιασμός ο δικός μας. Τον ίδιο μήνα προσπαθούσε να με ακολουθήσει αυτοκίνητο που προφανώς δεν το είχε (390 εγώ) και βγήκε στην ανάποδη και στούκαρε, ξυστά ευτυχώς, με άλλο αμάξι. Προσωπικά αποφεύγω λιμανάκια ΠΣΚ και ιδίως βράδυ αλλά αυτό που μόλις έγραψα είχε γίνει στη στροφή μετά την τρύπα του Καραμανλη. Πώς να κατηγορήσουμε κάποιον τόσο έμπειρο όμως, με φουλ εξοπλισμό. Αν είναι να μείνει κάτι ας είναι να είμαστε πιο συντηριτικοί αυτοί που μένουμε εν ζωή και να χουμε στο μυαλό μας ότι η επόμενη στροφή κρύβει τον επόμενο μλκα. Δεν γίνεται να οδηγάμε πάντα έτσι προφανώς αλλά όσο είναι δυνατόν...

Tallyban
06/08/2023, 13:41
Οι δρόμοι δεν είναι πίστα.Οποιος θέλει να ρισκάρει ας πάει στη πίστα.

karellen
06/08/2023, 14:01
Οι δρόμοι δεν είναι πίστα.Οποιος θέλει να ρισκάρει ας πάει στη πίστα.
Το νήμα ανοίχθηκε για να αποχαιρετήσουμε ένα σύντροχο που δικαίως ή αδίκως έχασε τη ζωή του και όχι να κουνάμε το δάχτυλο από την άνεση του καναπέ μας.

Ντροπή σου ! :nono:

MG-KTiNoS
06/08/2023, 14:56
Οι δρόμοι δεν είναι πίστα.Οποιος θέλει να ρισκάρει ας πάει στη πίστα.

Ο Νίκος δολοφονήθηκε από την αμέλεια ενός παντελώς ανεύθυνου γελοίου που είπε και ψέματα ότι ο Νίκος έτρεχε.
Το γεγονός μας τσάκισε και μας βύθισε σε μια πρωτόγνωρη λύπη
Βλέπεις ο Νίκος ήταν το καλύτερο παιδί στην πιάτσα


και τώρα έρχεσαι εσύ και γράφεις αυτό.


Να σου ευχηθώ λοιπόν να μην συμβεί ποτέ σ εσένανε κάτι ανάλογο
και να σαι καλά.

Μας έριξες και μια παραπάνω στη λύπη μας
Δεν πειράζει 'ψυχή βαθειά

stefanos
06/08/2023, 15:04
Οι δρόμοι δεν είναι πίστα.Οποιος θέλει να ρισκάρει ας πάει στη πίστα.

Αν νομίζεις ότι το ρίσκο είναι στην πίστα παράτα τα μηχανάκια καλύτερα και πήγαινε με το αυτοκίνητο.

Bowleno
06/08/2023, 15:08
Οι δρόμοι δεν είναι πίστα.Οποιος θέλει να ρισκάρει ας πάει στη πίστα.

Μια παροιμία λέει "μεγάλη μπουκιά φάε, μεγάλη κουβέντα μην πεις'.... Από την στιγμή που ΔΕΝ γνωρίζεις ούτε τον άνθρωπο που σκοτώθηκε ούτε τις όποιες συνθήκες, ΔΕΝ μιλάς!
Έλεος με τις κοτσάνες που πετάς κατά καιρούς, την επόμενη φορά δεν θα είμαι τόσο επιεικής!

BLiTzER
06/08/2023, 15:15
Don't feed the troll.

macdeath_s
06/08/2023, 15:29
Οι δρόμοι δεν είναι πίστα.Οποιος θέλει να ρισκάρει ας πάει στη πίστα.

Εγώ που πάω στην πίστα πολύ παραπάνω από ότι στο δρόμο να σου πω ότι έχω δει αρκετές φορές να έρχονται ελικόπτερα και μέσα στα 5 χρόνια τρεις θανάτους (δυστυχώς και οι 3 ανήλικοι). Και η πίστα έχει ρίσκο ειδικά αν πηγαίνεις γρήγορα. Όποιος δεν θέλει να ρισκάρει κάθεται στον καναπέ του και δεν καβαλάει διτροχο. Μπορείς ο Νίκος για σένα να έτρεχε και για εμένα όχι. Προφανως με 50 δεν πήγαινε αλλά όπως είπα και πριν ποιός δεν έχει τρέξει σε αυτό το σημείο. Για να μη λέω για άλλους, εγώ που πάω σε πίστα GP το λιγότερο 3 φορές το χρόνο κάθε φορά που γυρνάω στη κωλοχώρα και κάνω τη διαδρομή αυτή για να γυρίσω σπίτι πάω πολύ πιο γρήγορα από ότι έπρεπε. Μειώνουμε το ρίσκο φορώντας εξοπλισμό και οδηγόντας 2 επίπεδα κάτω από τα όρια μας στο δρόμο.

Αυτό δεν σημαίνει ότι αν πεταχτεί ένας μεθυσμένος, ένας ανεύθυνος ένα ΖΩΟΝ φελλός που χει πάει για να νοηματοδοτήσει το εσωτερικό κενό του με stories στο IG από το Island θα έχουμε πολλές ελπίδες από βαρύ τραυματισμό ή να χαιρετίσουμε. Σίγουρα είναι πιο ασφαλής η πίστα για πολλούς λόγους αλλά αφήνεις πίσω άλλα ρίσκα και παίρνεις άλλα αν έχεις το μικρόβιο.

Δολοφόνος δεν είναι μόνο ο ΜΑΛΑΚΑΣ που έκανε την αναστροφή αλλά και αυτοί που έχουν αφήσει δεκαετίες τον δρόμο το συγκεκριμένο χωρίς διαχωριστικά. Στρώσανε και άσφαλτο και την έχουν δει τώρα όλοι οδηγάρες.

Parking
06/08/2023, 17:14
Ντροπή σου ! :nono:

ΑΥΤΟ

telegonos
06/08/2023, 18:15
Το νήμα ανοίχθηκε για να αποχαιρετήσουμε ένα σύντροχο που δικαίως ή αδίκως έχασε τη ζωή του και όχι να κουνάμε το δάχτυλο από την άνεση του καναπέ μας.

Ντροπή σου ! :nono:

Για αυτό που έγραψε του απαντάς έτσι ή για την προσωπική σου διάθεση για το μέλος;

harris_x
06/08/2023, 18:25
Τέλος.

karellen
06/08/2023, 19:08
Για αυτό που έγραψε του απαντάς έτσι ή για την προσωπική σου διάθεση για το μέλος;

Για το πρώτο.Και μόνο.Δεν έχω τίποτα προσωπικό με τον άνθρωπο.