PDA

View Full Version : Benelli TRK700X



jpk chios
15/06/2023, 21:30
Καλησπέρα σε όλους. Έχετε δει πουθενά τα μηχανάκια αυτά? Πήγα στη Χίο και είδα στατικά το QJ SRT 800x και οφείλω να πω ότι τα πλαστικά δε μου άφησαν θετικές εντυπώσεις. Μάλλον αρνητικές θα τις έλεγα.Οποιος μπορεί και θέλει ας γράψει σχετικά. Το αναφερθεν είναι αδερφό του TRK 700 X. Και στις δύο περιπτώσεις ο κινητήρας είναι αντιγραφή αυτού της BMW.

AUFGEBRACHT
16/06/2023, 20:46
Δεν νομίζω πως ο κινητήρας των QJ-Benelli είναι αντιγραφή BMW...Kawasaki μπορεί...κινητήρες της BMW φοράνε τα Voge λόγω συνεργασίας BMW-Loncin.

jpk chios
17/06/2023, 10:51
Βασικά για το QJ μου το είπε ο αντιπρόσωπος. Το θέμα είναι τα γύρω γύρω. Τα πλαστικά η αντοχή στην οξείδωση κλπ. Αν τυχόν έχει δει κάποιο από κοντά κανείς ας γράψει σχόλιο.

panavour
17/06/2023, 11:42
το QJ ειναι η φτωχη εκδοση των benelli.Aπ οτι κυκλοφορει και λεγεται στο ιντερνετ.

jpk chios
18/06/2023, 11:20
το QJ ειναι η φτωχη εκδοση των benelli.Aπ οτι κυκλοφορει και λεγεται στο ιντερνετ.

Τα πλαστικά του έδειχναν ψεύτικα. Σου αφήνουν την αίσθηση ότι με την πολυκαιρια θα σπάσουν. Στατικά πάντως το κιβώτιο ήταν σαν ζεστό μαχαίρι σε βούτυρο. Πολύ ωραία κουμπώματα.