PDA

View Full Version : Μετατροπή μάσκας προβολέα



supershitty
22/06/2023, 15:41
Καλησπέρα παιδιά.
Δεν ξέρω αν είμαι στο σωστό μέρος,αν είναι πέστε μου να το μεταφέρω
Έχω πάρει ένα κινέζικο μασκάκι προβολέα για το Yamaha XJR μου.Το μασκάκι είναι για Harley αλλά ένας φίλος μου παιδεύτηκε (κόψε ράψε),μεγάλωσε και την τρύπα για να κάθεται καλύτερα στο φανάρι.
Το θέμα είναι πως θέλει και άλλη δουλειά για να κάτσει καλά.Θέλει καλές βάσεις για να πιάνει καλύτερα στις βίδες του φαναριού,καλύτερο στρογγύλωμα στην τρύπα,μπορεί να πρέπει να γίνει και επέκταση του πολυεστέρα σε κάποια σημεία.
Ο φίλος δεν ασχολείται πια και δεν θέλω να τον πρήξω και άλλο.
Ξέρετε κάποιον να ασχολείται?

doctor_john
07/07/2023, 23:54
Δεν είχα δει το θέμα, αν θες πες σε ποια περιοχή σε εξυπηρετεί και σου λέει όποιος ξέρει κάποιον κοντά σου.

Αν θες μια γνώμη, ολοκλήρωσε το όπως μπορείς και βγάλε ένα αντίγραφο του σε κατάστημα με φέρινγκ.

supershitty
08/07/2023, 06:57
Αθήνα είμαι φίλε μου,Ηλιούπολη. Είναι ολοκληρωμένο , μπορεί να μπει και έτσι , αλλά θέλει ακόμα σωστές βάσεις και δουλειά σε λεπτομέρειες για να είναι και ωραίο οπτικά.Οπότε δεν μπορώ να βγάλω αντίγραφο

doctor_john
08/07/2023, 09:27
Μπορείς να ρωτήσεις στον Ούγκο (https://hugosgarage.com/index.php). Γνωριζόμαστε χρόνια γι' αυτό και τον προτείνω τόσο εύκολα.
Αν θέλεις και άλλον πες μου. Είμαι σίγουρος ότι έχετε τουλάχιστον δύο ακόμα που ξεχνάω.

motomaniac
08/07/2023, 10:26
Αν θυμαμαι καλα τα μασκακια οπως και τα φαναρια αυτα εχουν διαμετρο 15.5εκ ενω το φαναρι του xjr ειναι 21. Πιο φτηνα θα βγει στο τελος να αγορασεις ενα επωνυμο της πχ της puig και να κατσει κουτι στο μηχανακι σου.

supershitty
08/07/2023, 11:24
Ναι σωστά,αλλά δεν μου αρέσει κανένα από τα έτοιμα.Το μασκάκι της harley τώρα που μεγάλωσε κάθεται πολύ ωραία

supershitty
08/07/2023, 11:25
Ευχαριστώ πολύ.Βεβαίως θα τον ρωτήσω

supershitty
08/07/2023, 11:30
Μπορείς να ρωτήσεις στον Ούγκο (https://hugosgarage.com/index.php). Γνωριζόμαστε χρόνια γι' αυτό και τον προτείνω τόσο εύκολα.
Αν θέλεις και άλλον πες μου. Είμαι σίγουρος ότι έχετε τουλάχιστον δύο ακόμα που ξεχνάω.

Μίλησα τζίφος, δεν ασχολείται

doctor_john
09/07/2023, 00:16
θα ρωτήσω φίλο που είστε γείτονες και θα σου πω.
Ίσως είναι δύσκολη περίοδος λόγο προετοιμασίας μοτό για διακοπές.
Αν έχεις γνωριστεί με εξατμισά, ρώτησε και αυτόν.

supershitty
09/07/2023, 06:37
θα ρωτήσω φίλο που είστε γείτονες και θα σου πω.
Ίσως είναι δύσκολη περίοδος λόγο προετοιμασίας μοτό για διακοπές.
Αν έχεις γνωριστεί με εξατμισά, ρώτησε και αυτόν.

Ευχαριστώ πολύ φίλε