PDA

View Full Version : Kawasaki z650rs



ΖΕΥΣ
13/08/2023, 22:09
Καλησπέρα σε όλη την παρέα.Κατοχος προ 20ετιας μιας virago 250,μιας Pegaso 650 αμέσως μετα και μετά παύση.Το μακρινό 2011 αγόρασα ξανά μια Pegaso 650 μιας και την πρώτη δεν την είχα χαρεί λόγω ατυχήματος.Την έδωσα το 13 για αγορά αυτοκινήτου μιας και απέκτησα οικογένεια.
Το μικρόβιο όμως δεν έχει φύγει..
Πλέον στα 44 σκέφτομαι την αγορά της μηχανής του τίτλου.
Θα ήθελα την γνώμη σας: Είναι φιλική σε ένα μέτριο αναβάτη όπως θεωρώ τον εαυτό μου κυρίως για καθημερινή χρήση στην πόλη της Λάρισας και για καμία κοντινή βόλτα που και που για ξεθόλωμα;Δεν θέλω τρέλα γκάζια πλέον απλά ήρεμες στιγμές.
Επίσης κάποιον καλό και έμπιστο αντιπρόσωπο εκτός Λαρίσης έχετε να προτείνετε;
Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Parking
13/08/2023, 22:13
Είναι πολύ όμορφη μοτοσυκλέτα δεν την έχω οδηγήσει αλλά όπως τη βλέπω ναι κάνει
Η τιμή είναι λίγο τσουχτερή αλλά οκ είναι πολύ καλά φτιαγμένη

Tsber
13/08/2023, 23:15
Καλησπέρα φίλε μου, αν κρίνω από τα γραφόμενά σου η μοτοσικλέτα αυτή είναι ιδανική για εσένα.

Πανέμορφη, φιλική και αξιόπιστη.

Αν την προτιμήσεις τελικά να ανεβάσεις πολλές φωτό και για εμάς :)

mikes
14/08/2023, 08:25
το Ζ650 ειναι η εξελιξη του γνωστου και αγαπημενου er6.. ως κατοχος er6 μπορω να σου
βεβαιωσω πως για τη χρηση που θες ειναι ιδανικη για σενα..
η εκδοση rs εμφανισιακα τα σπαει... για εμας που μεγαλωσαμε με ροδα τσαντα και κοπανα,
ειναι οτι πρεπει..

MG-KTiNoS
14/08/2023, 09:06
το Ζ650 ειναι η εξελιξη του γνωστου και αγαπημενου er6.. ως κατοχος er6 μπορω να σου
βεβαιωσω πως για τη χρηση που θες ειναι ιδανικη για σενα..
η εκδοση rs εμφανισιακα τα σπαει... για εμας που μεγαλωσαμε με ροδα τσαντα και κοπανα,
ειναι οτι πρεπει..
ayto

telegonos
14/08/2023, 09:19
Καλησπέρα σε όλη την παρέα.Κατοχος προ 20ετιας μιας virago 250,μιας Pegaso 650 αμέσως μετα και μετά παύση.Το μακρινό 2011 αγόρασα ξανά μια Pegaso 650 μιας και την πρώτη δεν την είχα χαρεί λόγω ατυχήματος.Την έδωσα το 13 για αγορά αυτοκινήτου μιας και απέκτησα οικογένεια.
Το μικρόβιο όμως δεν έχει φύγει..
Πλέον στα 44 σκέφτομαι την αγορά της μηχανής του τίτλου.
Θα ήθελα την γνώμη σας: Είναι φιλική σε ένα μέτριο αναβάτη όπως θεωρώ τον εαυτό μου κυρίως για καθημερινή χρήση στην πόλη της Λάρισας και για καμία κοντινή βόλτα που και που για ξεθόλωμα;Δεν θέλω τρέλα γκάζια πλέον απλά ήρεμες στιγμές.
Επίσης κάποιον καλό και έμπιστο αντιπρόσωπο εκτός Λαρίσης έχετε να προτείνετε;
Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Καμιά 65 άλογα τροχό, με δύναμη παντού στην κλίμακα στροφών/λεπτό, μπορεί να μην είναι γκάζια superbike αλλά δεν είναι και αδύναμο ε; Δεν έχω οδηγήσει το RS αλλά κρίνω από το ER6, μια χαρά γρήγορη είναι η μοτοσυκλέτα αν χρειαστεί.

Καλές βόλτες.

doctoras
14/08/2023, 10:31
το πράσινο με τις χρυσαφένιες ζάντες να πάρεις

antoncbf
14/08/2023, 11:31
πολυ ωραια μοτο ,αλλα ΔΕΝ γνωριζω σαν αντιπροσωπεια η kawasaki πως ειναι ....
(φιλος με klx230 του 2020 ειχε αρκετα παραπονα ...σε αντιμετωπιση καποιου προβληματος που εβγαλε ...κ με θεμα ανταλλακτικων ...
(για ψαξτο φιλε ,αφου θα δωσεις σεβαστο ποσο για την αγορα της ...)

mikes
14/08/2023, 16:01
πολυ ωραια μοτο ,αλλα ΔΕΝ γνωριζω σαν αντιπροσωπεια η kawasaki πως ειναι ....
(φιλος με klx230 του 2020 ειχε αρκετα παραπονα ...σε αντιμετωπιση καποιου προβληματος που εβγαλε ...κ με θεμα ανταλλακτικων ...
(για ψαξτο φιλε ,αφου θα δωσεις σεβαστο ποσο για την αγορα της ...)
Αν ο φιλος σου επεσε πανω στη περιοδο που η καβασακι δεν ειχε καν αντιπροσωπια στην ελλαδα, λογικο.. πλεον δε νομιζω να υπαρχει καποιο θεμα..

anco
14/08/2023, 17:17
Καλησπέρα,
Εγώ στην θέση σου θα αγόραζα το SV650 του 2023 με 7.495€ (7.500€)

Κινητήρας V2 (δοκιμασμένος χρόνια τώρα και αξιόπιστος δες ποσα SV650 εξω..., καλύτερος στην πρόσφυση στο πίσω ελαστικό, δυνατός σε κλειστά κομμάτια, οικονομικός στο καύσιμο)

ο Σφακιανάκης το δίνει με 4 χρόνια εγγύηση και 2 χρόνια οδική.

Τώρα για την Kawasaki στην Ελλάδα αφού η TEOMOTO έφυγε, δεν θα ξεχάσω τα VERSYS με τις καρφωμένες βαλβίδες και τα σπασμένα πιστόνια (παγκόσμιος...), και το κάνω τον Κινέζο στην εγγύηση.

toyar
14/08/2023, 19:22
σεβομαι και υποληπτομαι απολυτα τα στρογγυλα οργανα
αλλα αυτη η σομπα απο κατω δε χωνευεται ευκολα

doctor_john
14/08/2023, 22:04
Καλησπέρα,
Εγώ στην θέση σου θα αγόραζα το SV650 του 2023 με 7.495€ (7.500€)

Κινητήρας V2 (δοκιμασμένος χρόνια τώρα και αξιόπιστος δες ποσα SV650 εξω..., καλύτερος στην πρόσφυση στο πίσω ελαστικό, δυνατός σε κλειστά κομμάτια, οικονομικός στο καύσιμο)

ο Σφακιανάκης το δίνει με 4 χρόνια εγγύηση και 2 χρόνια οδική.

Τώρα για την Kawasaki στην Ελλάδα αφού η TEOMOTO έφυγε, δεν θα ξεχάσω τα VERSYS με τις καρφωμένες βαλβίδες και τα σπασμένα πιστόνια (παγκόσμιος...), και το κάνω τον Κινέζο στην εγγύηση.

Έχει διορθωθεί αυτό από το '12 και μετά.
Θερμοκρασία λογο φτωχού μίγματος.
Τα πιστόνια έσπαγαν λόγο της βλάβης δεν έχουν κάτι. Τον γιαπωνέζο έκαναν, σε κοιτούσαν στα μάτια και έλεγαν δεν ξέρω κάτι..

Ο κινητήρας έχει αποδείξει την αξία του 18 χρόνια
και τρέχει ακόμα στην κατηγορία του. Όμορφος δεν είναι ο καημενος..

Το svx είναι όμορφο και πλήρες σαν σχέδιο νέο ρετρό, Για να πιάσει το επίπεδο του rs θέλει δουλειά. Το rs θέλει πιο εύκολη για να διορθωθεί
ο τρόπος που λειτουργεί και να πλησιάσει την συμπαγή αίσθηση των sv. ;)

anco
14/08/2023, 22:47
Έχει διορθωθεί αυτό από το '12 και μετά.
Θερμοκρασία λογο φτωχού μίγματος.
Τα πιστόνια έσπαγαν λόγο της βλάβης δεν έχουν κάτι. Τον γιαπωνέζο έκαναν, σε κοιτούσαν στα μάτια και έλεγαν δεν ξέρω κάτι..

Ο κινητήρας έχει αποδείξει την αξία του 18 χρόνια
και τρέχει ακόμα στην κατηγορία του. Όμορφος δεν είναι ο καημενος..

Το svx είναι όμορφο και πλήρες σαν σχέδιο νέο ρετρό, Για να πιάσει το επίπεδο του rs θέλει δουλειά. Το rs θέλει πιο εύκολη για να διορθωθεί
ο τρόπος που λειτουργεί και να πλησιάσει την συμπαγή αίσθηση των sv. ;)

Η τελευταία παράγραφος δεν βγάζει νόημα.
Ποιο όμορφο είναι το sv από το sxv, και η κάλυψη στον αέρα του sxv δεν είναι αρκετή έναντι του sv.
Στα 195khm σκασμενα αληθινά (που θα τα βγάλουν σε ευνοϊκή ευθεία).

Εγώ πάντως Kawasaki δεν θα περνά με 8.800€, για naked και αντιπροσωπεία που αλλάζει χέρια.

Γούστα είναι αυτά και ο κάθε ένας κάνει τα χρήματα του ότι θέλει.

Επίσης ούτε Honda (η οποία βγάζει ανταλλακτικά end of life ανάλογα το μοντέλο πόσο πουλάει, και άντε ψάξε βρες μετά).

ΖΕΥΣ
14/08/2023, 23:02
Σας ευχαριστώ όλους για την βοήθειά σας.
Η απόφαση για την αγορά του z650rs και στο πράσινο χρώμα που μου αρέσει είναι τελική.Δεν κοιτάζω κάτι άλλο στην κατηγορία επειδή την θεωρώ ιδανική στα δικά μου μάτια αλλά και για την χρήση που την θέλω.Εξαλλου τα χιλιόμετρα που θα κάνει τον χρόνο θα είναι λίγα.
Κάποιον έμπορο έχετε να προτείνετε σε Αθήνα ή Θεσσαλονίκη για την αγορά της; Γιατί για έναν που είναι στον Βόλο δεν έχω ακούσει και τα καλύτερα χωρίς φυσικά να έχω ιδία άποψη.
Ευχαριστώ

anco
14/08/2023, 23:11
Σας ευχαριστώ όλους για την βοήθειά σας.
Η απόφαση για την αγορά του z650rs και στο πράσινο χρώμα που μου αρέσει είναι τελική.Δεν κοιτάζω κάτι άλλο στην κατηγορία επειδή την θεωρώ ιδανική στα δικά μου μάτια αλλά και για την χρήση που την θέλω.Εξαλλου τα χιλιόμετρα που θα κάνει τον χρόνο θα είναι λίγα.
Κάποιον έμπορο έχετε να προτείνετε σε Αθήνα ή Θεσσαλονίκη για την αγορά της; Γιατί για έναν που είναι στον Βόλο δεν έχω ακούσει και τα καλύτερα χωρίς φυσικά να έχω ιδία άποψη.
Ευχαριστώ

Αφού έχεις πάρει την απόφαση τα λόγια είναι περιττά.
Τώρα για έμπορο όπως το ρωτάς... service που θα κάνεις ;

doctor_john
15/08/2023, 10:34
:lol:
Μια χαρά νόημα βγάζει απλά δεν το δέχεσαι.
Μην παρεξηγηθώ, μιλάς για suzuki sv, δεν είναι άλλη μια 650, οι περισσότεροι καταλαβαίνουν γιατί σε παθιάζει.
Όσον αφορά τον σχεδιασμό του rs όμως είναι δύσκολο να τον κερδίσεις σε αγοραστικό κοινό που έχει μνήμες από τις μοτοσυκλέτες που δανείζεται τα χαρακτηριστικά του.

Το Seimmezzo str της moto morini θα μπορούσε να δημιουργήσει δίλημμα, είναι η ίδια μοτό στην ουσία, γιατί έχει εξαιρετικό σχεδιασμό αλλά και αυτό στα μάτια όσων τους αρέσουν τα Ζ και το 900rs δεν είναι αρκετό.

Η αντιπροσωπεία γιατί σε απασχολεί τόσο;
Απλές μοτό που τις συντηρούν ήδη πάνω από 15χρονια οι μηχανικοί και με τα ανταλλακτικά σε πληθωρα να έρχονται στην εβδομάδα.

Δεν ξέρω τι νόημα έχει να απευθύνεται κάποιος σε αντιπροσωπεία γι αυτά, αν έχει γίνει κάτι λάθος που θα μπορούσε να καλυφθεί από την αντιπροσωπεία, θα το αναπαράγουν για να αποδείξουν ότι ακολουθούν τις νόρμες του εργοστασίου. Γιατί να ασχοληθείς..

anco
15/08/2023, 11:09
:lol:
Μια χαρά νόημα βγάζει απλά δεν το δέχεσαι.
Μην παρεξηγηθώ, μιλάς για suzuki sv, δεν είναι άλλη μια 650, οι περισσότεροι καταλαβαίνουν γιατί σε παθιάζει.
Όσον αφορά τον σχεδιασμό του rs όμως είναι δύσκολο να τον κερδίσεις σε αγοραστικό κοινό που έχει μνήμες από τις μοτοσυκλέτες που δανείζεται τα χαρακτηριστικά του.

Το Seimmezzo str της moto morini θα μπορούσε να δημιουργήσει δίλημμα, είναι η ίδια μοτό στην ουσία, γιατί έχει εξαιρετικό σχεδιασμό αλλά και αυτό στα μάτια όσων τους αρέσουν τα Ζ και το 900rs δεν είναι αρκετό.

Η αντιπροσωπεία γιατί σε απασχολεί τόσο;
Απλές μοτό που τις συντηρούν ήδη πάνω από 15χρονια οι μηχανικοί και με τα ανταλλακτικά σε πληθωρα να έρχονται στην εβδομάδα.

Δεν ξέρω τι νόημα έχει να απευθύνεται κάποιος σε αντιπροσωπεία γι αυτά, αν έχει γίνει κάτι λάθος που θα μπορούσε να καλυφθεί από την αντιπροσωπεία, θα το αναπαράγουν για να αποδείξουν ότι ακολουθούν τις νόρμες του εργοστασίου. Γιατί να ασχοληθείς..

δεν με παθιαζει, τιποτα απο ολα αυτα τα naked, γιατι παντα οδηγαγα ss, και το FMX αντι για παπακι μεσα στην πολη...
εγραψα τι θα αγοραζα αν επερνα naked, και εχω δει τι κανει ενας V2.

Τωρα για την λεξη αντιπροσωπεια, φιλος με 636 του 2004 κουτα καρφωσε τις βαλβιδες στον 4ο. Οταν το πηγε στην ΤΕΟΜΟΤΟ του ειπαν υπερστροφια...
ρωτησε: εχει γινει παρεμβαση στον κοφτη ?
Απαντηση, ΟΧΙ !
Με ενα δικηγορο του το εφτιαξαν ολο το μοτερ κουτα (εβαλε τον ορο μεσα, τυχον προβληματα που μπορει...), αυτα στην ΤΕΟΜΟΤΟ που σπονσοραρε και οδηγους... τωρα για τον καινουργιο αντιπροσωπο δεν ξερω, αλλα πανε οι εποχες...

σε παρακαλω αν εχεις μηχανικο που φeρνει ανταλακτικα σε 1 εβδομαδα, θελω 2 ντιζες για το FMX 650 (αυτες του γκαζιου και του συμπλεκτη, γιατι δεν εχουν στην Honda... Και στην Ηοnda του εξωτερικου), και εδωσα 7.000 τοτε...

MG-KTiNoS
15/08/2023, 11:41
Καλησπέρα,
Εγώ στην θέση σου θα αγόραζα το SV650 του 2023 με 7.495€ (7.500€).
Ωραίο μηχανάκι αυτό αλλά πολύ σε μόνστερ φέρνει (και κατζίβα γκα γκαααααααααααααααααν) :D



σε παρακαλω αν εχεις μηχανικο που φeρνει ανταλακτικα σε 1 εβδομαδα, θελω 2 ντιζες για το FMX 650 (αυτες του γκαζιου και του συμπλεκτη, γιατι δεν εχουν στην Honda... Και στην Ηοnda του εξωτερικου), και εδωσα 7.000 τοτε...

H yamaha έχει ντίζες για ΧΤ αλλά χρεώνει 80ευρω!!!!!
Από άλλο μηχανάκι δεν κάνουν? Τρανς αλπ ΧΤ



:lol:


Δεν ξέρω τι νόημα έχει να απευθύνεται κάποιος σε αντιπροσωπεία γι αυτά, αν έχει γίνει κάτι λάθος που θα μπορούσε να καλυφθεί από την αντιπροσωπεία, θα το αναπαράγουν για να αποδείξουν ότι ακολουθούν τις νόρμες του εργοστασίου. Γιατί να ασχοληθείς..
Οι κινέζικες είναι άθλιες

anco
15/08/2023, 12:00
Ωραίο μηχανάκι αυτό αλλά πολύ σε μόνστερ φέρνει (και κατζίβα γκα γκαααααααααααααααααν) :D



H yamaha έχει ντίζες για ΧΤ αλλά χρεώνει 80ευρω!!!!!
Από άλλο μηχανάκι δεν κάνουν? Τρανς αλπ ΧΤ



Οι κινέζικες είναι άθλιες

ναι μοιαζει με monster :)

Δεν εχουν κοπει, αλλα δεν περιμενω να φτασουν να κοπουν.

σε email που εστειλα στην Venhill

I own a Honda bike FMX 650 2005-2006 model and want to inform if I can find a solution to your brand, for the reason Honda gave end of life to the follow operation cables.

17910-MFC-640 Throttle cable A
17920-MFC-640 Throttle cable B

17950-MAN-910 Choke cable (for the carburator)

22870-MFC-640 Clutch cable


I make a search to your website that you manufacture to OEM specifications both throttle cables (OPEN and CLOSE one) for my bike, and with color outer cable cover options.

https://www.venhill.co.uk/h02-4-170.html?vehicle=8243#description

It is possible to find a solution also from you, for the clutch cable and the choke cable?


απαντηση...



Good Morning,

Thank you for your email.

As we are aftermarket, we haven’t been supplied details of the Choke and Clutch Cable.

We only have details for the Throttle Cables.

We can custom make the clutch and choke cables, but we would kindly need the cables to be sent to us.

Which being in Greece, might be a bit of a problem.

We can supply universal cables kits, where you would need to make the cable up to pattern.

Our universal throttle cable kits have all the components to be able to a choke cable.

I have attached the details of our universal clutch cables and throttle cables (for the choke cable)

https://www.venhill.co.uk/cables-and-components/universal-cable-kits/clutch-cable-kits.html

https://www.venhill.co.uk/cables-and-components/universal-cable-kits/throttle-cable-kits.html



Kind Regards
Emma Parish

Για κατι που πληρωσα 7.000...

Tsber
15/08/2023, 12:07
Σας ευχαριστώ όλους για την βοήθειά σας.
Η απόφαση για την αγορά του z650rs και στο πράσινο χρώμα που μου αρέσει είναι τελική.Δεν κοιτάζω κάτι άλλο στην κατηγορία επειδή την θεωρώ ιδανική στα δικά μου μάτια αλλά και για την χρήση που την θέλω.Εξαλλου τα χιλιόμετρα που θα κάνει τον χρόνο θα είναι λίγα.
Κάποιον έμπορο έχετε να προτείνετε σε Αθήνα ή Θεσσαλονίκη για την αγορά της; Γιατί για έναν που είναι στον Βόλο δεν έχω ακούσει και τα καλύτερα χωρίς φυσικά να έχω ιδία άποψη.
Ευχαριστώ

Εύχομαι να την αποκτήσεις το συντομότερο και να τη χαρείς με την ψυχή σου :beer:

Το σίγουρο είναι ότι θα γυρνάς να την κοιτάς κάθε φορά που θα την παρκάρεις!

Dimmanoukas
15/08/2023, 12:10
Αλλά και όσο την οδηγείς θα ρίχνεις κλέφτες ματιές στα υπέροχα αναλογικά της όργανα.

Πανέμορφη, καλοτάξιδη να είναι και να τη χαρείς όσο δεν πάει.

doctoras
15/08/2023, 14:32
Το δίκτυο της Kawasaki τώρα ξανασυστήνεται, όλοι οι παραδοσιακοί έμποροι εμπορεύτηκαν και αλλα μπραντς τα δύσκολα χρόνια της Kawasaki με του περισσότερους να αναλαμβάνουν νέο κινεζικά μπραντς.
Ο ερμιδης στην Θεσσαλονίκη είναι παράλληλα και cfmoto
Στην Αθήνα δεν γνωρίζω.
Επίσης ένας από τους πιο παλιούς εμπόρους Kawasaki στην Ελλάδα και σίγουρα με το μεγαλύτερο πάθος για Kawasaki είναι ο Ντόλας στην Ξάνθη. Ο οποίος έχει μια τεράστια ιστορική έκθεση μοντέλων Kawasaki στην έκθεση του που μπαίνεις και να αναπωλεις εποχές 70-80 στην ένδοξη ιστορία των ιαπωνικών εταιρειών. Τον συνιστώ και θα αγόραζα άνετα από εκεί.

Το σέρβις είναι άλλη υπόθεση, τσεκάρεις ποιος α) έχει τον πιο μάχιμο (updated) στα Kawasaki μάστορα και β) ποιος είναι πιο κοντά όσο δυνατό στην έδρα σου

Tallyban
15/08/2023, 19:18
FMX είναι μηχανάκι σχεδιασμένο στο πόδι από την Ευρωπαϊκή θυγατρική της Ντόχα.
Ομοίως το ttr600 σχεδιασμένο από τη θυγατρική της Γιακλάπα στην Ιταλία έχει ανταλλακτικά;το szr660 έχει πλαστικά διαθέσιμα;;;

anco
15/08/2023, 19:33
FMX είναι μηχανάκι σχεδιασμένο στο πόδι από την Ευρωπαϊκή θυγατρική της Ντόχα.
Ομοίως το ttr600 σχεδιασμένο από τη θυγατρική της Γιακλάπα στην Ιταλία έχει ανταλλακτικά;το szr660 έχει πλαστικά διαθέσιμα;;;

ελα ρε... ευχαριστω για το μαθημα...

και γω που νομιζα οτι το φτιαξανε Japan, ασχετως αν ελεγε Spain στο ταμπλελακι στον σκελετο...

Nomand
15/08/2023, 19:58
ναι μοιαζει με monster :)

Δεν εχουν κοπει, αλλα δεν περιμενω να φτασουν να κοπουν.

σε email που εστειλα στην Venhill

I own a Honda bike FMX 650 2005-2006 model and want to inform if I can find a solution to your brand, for the reason Honda gave end of life to the follow operation cables.

17910-MFC-640 Throttle cable A
17920-MFC-640 Throttle cable B

17950-MAN-910 Choke cable (for the carburator)

22870-MFC-640 Clutch cable


I make a search to your website that you manufacture to OEM specifications both throttle cables (OPEN and CLOSE one) for my bike, and with color outer cable cover options.

https://www.venhill.co.uk/h02-4-170.html?vehicle=8243#description

It is possible to find a solution also from you, for the clutch cable and the choke cable?


απαντηση...



Good Morning,

Thank you for your email.

As we are aftermarket, we haven’t been supplied details of the Choke and Clutch Cable.

We only have details for the Throttle Cables.

We can custom make the clutch and choke cables, but we would kindly need the cables to be sent to us.

Which being in Greece, might be a bit of a problem.

We can supply universal cables kits, where you would need to make the cable up to pattern.

Our universal throttle cable kits have all the components to be able to a choke cable.

I have attached the details of our universal clutch cables and throttle cables (for the choke cable)

https://www.venhill.co.uk/cables-and-components/universal-cable-kits/clutch-cable-kits.html

https://www.venhill.co.uk/cables-and-components/universal-cable-kits/throttle-cable-kits.html



Kind Regards
Emma Parish

Για κατι που πληρωσα 7.000...

Συγνώμη που πετάγομαι αλλά το fmx επειδη το αγόρασα και εγώ το 2006 κούτα δεν έκανε 7000 ακόμα και με τις άθλιες Nikko εξατμίσεις που είχε σαν έξτρα.

telegonos
15/08/2023, 20:28
Εχω ένα καβασάκι, πενταετίας δεν λέμε πιο παλιό, και θέλω τμημα ανταλλακτικών ελληνικής αντιπροσωπείας, που πηγαίνω; Σε ποιά διεύθυνση;

Bowleno
15/08/2023, 20:38
Εχω ένα καβασάκι, πενταετίας δεν λέμε πιο παλιό, και θέλω τμημα ανταλλακτικών ελληνικής αντιπροσωπείας, που πηγαίνω; Σε ποιά διεύθυνση;

Εδώ είσαι.... (https://ksr-group.gr/el/)

Λογικά με ένα τηλέφωνο θα σε κατευθύνουν.....

telegonos
16/08/2023, 00:43
Εδώ είσαι.... (https://ksr-group.gr/el/)

Λογικά με ένα τηλέφωνο θα σε κατευθύνουν.....

Πολυ φρου φρου και αρώματα σελίδα, όλο εικονες και μεγάλα λόγια. Με το που βλέπω τέτοια, ηδη ξέρω τι θα ακολουθήσει.

Κάπου έχει ένα ''μπραντες'' τερμα κατω με μικρά γράμματα λες και δεν θελουν να το πατησεις, προφανώς μετάφραση οτι ναναι του ''brands''. Οταν το πατας, ΠΑΛΙ σε τύπο σελιδας ολο μεγαλες εικόνες και εφφε με σκρολ και τετοια, επιλεγεις τελικα την καβασακι και βγαζει αυτο

Kawasaki Logo
Find a dealer
MOTORCYCLES
OTHER VEHICLES
PARTS & ACCESSORIES
CLOTHING & MERCHANDISE
SERVICE
RACING
NEWS

This web page is not available


Ooops! It could be that the current page does not exist, or was moved to a new place.
Please try one of the next steps:
Use the search to find this content in another place.
Refresh current page once again.
Try later as it could an issue with an internet connection
If it does not help you, don't worry, our team is informed about each case like this and will fix it as soon as it is possible.

Home errors 404 Page not found


Τρελλη αντιπροσωπεία, εφφε με σκρολ εχουν βαλει δεκα προγραμματιστες να τα φτιαχνουν, λινκ να δουλευει... οχι. Τι να λέμε, πάρτε καβασάκι.

Τουλάχιστον μέχρι πέρσι, πηγαίναμε στον παράδρομο της Εθνικής στον Κηφισσο, ηταν ο μαλλιας και ο άλλος με τα γυαλιά και η ξινή η γκόμενα στο ταμείο, αγενείς και ψιλο αντιεξυπηρετικοί όλοι τους, αλλα δουλειά με λίγη υπομονή και αν ησουν τυπικός, έκανες. Και για kawasaki και για τα peugeot.

Τωρα τους ψάχνουμε σε ατελειωτες σελίδες

Bowleno
16/08/2023, 04:50
....Και εδώ, το original, το ορθόδοξο z650.... 1976

445436

Dimmanoukas
16/08/2023, 09:55
Και τα δύο είναι να τα πιεις στο ποτήρι
Και όχι μόνο αυτά αλλά και όλα εκείνης της εποχής

THRESH
16/08/2023, 12:16
Σας ευχαριστώ όλους για την βοήθειά σας.
Η απόφαση για την αγορά του z650rs και στο πράσινο χρώμα που μου αρέσει είναι τελική.Δεν κοιτάζω κάτι άλλο στην κατηγορία επειδή την θεωρώ ιδανική στα δικά μου μάτια αλλά και για την χρήση που την θέλω.Εξαλλου τα χιλιόμετρα που θα κάνει τον χρόνο θα είναι λίγα.
Κάποιον έμπορο έχετε να προτείνετε σε Αθήνα ή Θεσσαλονίκη για την αγορά της; Γιατί για έναν που είναι στον Βόλο δεν έχω ακούσει και τα καλύτερα χωρίς φυσικά να έχω ιδία άποψη.
Ευχαριστώ

Εννοείται οτι είναι πολύ όμορφη και εύχομαι να σου κάτσει όπως το θέλεις το όλο σκηνικό.

Επειδή όμως στη Λάρισα έχεις το Παπαργύρη - Yamaha , θα σκεφτόμουν ένα XSR700 της Yamaha για μεγαλύτερη ευκολία.
Αν έχεις στα υπόψιν σου αξιόπιστο αντιπρόσωπο-μηχανικό Kawasaki => ΒΟΥΡ

ΖΕΥΣ
20/08/2023, 13:15
Να σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας.
Την επόμενη εβδομάδα κατεβαίνω Αθήνα για την αγορά της.
Βρέθηκε καλός και γνώστης μηχανικός στην Λάρισα.
Σύντομα κοντά σας με φωτογραφικό υλικό!

doctor_john
20/08/2023, 22:34
Mε το καλό!
Αν το θυμηθείς ρώτησε σε ποιο service-repair manual έχει αναφορά το συγκεκριμένο.