PDA

View Full Version : Σχετικά με σκυλάκι.



bonepeeler
21/12/2005, 06:26
Το βράδυ,στην Πατησίων,βρήκα με ένα φίλο ένα σκυλάκι το οποίο ήθελε να βγει στο δρόμο.

Το σκυλάκι πρέπει να είναι ημερών.

Το μαζέψαμε,το κρατήσαμε,του δώσαμε γαλατάκι να πιεί και το σκεπάσαμε με κάτι κασκόλ για να μην κρυώνει.

το πρόβλημα είναι πως ούτε εγώ,αλλά ούτε και ο φίλος μου μπορούμε να το κρατήσουμε.

Ξέρετε μήπως κάποια φιλοζωική οργάνωση ή κάποιο Pet Shop για να το δώσω;

nikonian
21/12/2005, 07:30
Δε λες και τα τεχνικά χαρακτηριστικά;


Σκέφτομαι να πάρω ένα κουτάβι, αλλά επειδή θα μείνει σε διαμέρισμα , πρέπει να βρώ ένα κοντότριχο μεσαίου μεγέθους γιατι αν είναι μικρό θα το πατήσω

zoropatra
21/12/2005, 09:00
ΟΡΙΣΤΕ ΚΥΡΙΟΙ ΑΥΤΑ ΝΑ ΤΑ ΒΛΕΠΟΥΝ ΚΑΠΟΙΟΙ ΠΟΥ ΜΑΣ ΛΕΝΕ ΑΛΗΤΕΣ:a46: :a46:

mairi
22/12/2005, 11:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από bonepeeler
Το βράδυ,στην Πατησίων,βρήκα με ένα φίλο ένα σκυλάκι το οποίο ήθελε να βγει στο δρόμο.

Το σκυλάκι πρέπει να είναι ημερών.

Το μαζέψαμε,το κρατήσαμε,του δώσαμε γαλατάκι να πιεί και το σκεπάσαμε με κάτι κασκόλ για να μην κρυώνει.

το πρόβλημα είναι πως ούτε εγώ,αλλά ούτε και ο φίλος μου μπορούμε να το κρατήσουμε.

Ξέρετε μήπως κάποια φιλοζωική οργάνωση ή κάποιο Pet Shop για να το δώσω;

kserw gw ena pet shop pou mporeis na to dwseis, an theleis plirofories pm me, oso gia filozoikes den ta pernoune.

pantos mpravo sas esto kai an den mporeite na to kratisete pou endiaferthikate :) :a10::a10::a10:

nikonian
22/12/2005, 11:59
..........................κι εκείνος δεν απήντησε..................κρίμα

afrotwin
22/12/2005, 12:01
ela dosto se tipota filipinezous na to valoun sti souvla na telionoume
pes oti ine mosxaraki ke sto edose kana indos pou den kseri ti na to kani...
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Noela
22/12/2005, 13:27
Δυστυχώς, αν όντως είναι ημερών, χλωμό να επιβιώσει. Ακόμα και με ειδικό υποκατάστατο μητρικού γάλακτος δε θα πάρει τα αντισώματα που χρειάζεται για να ζήσει αν δεν έχει προλάβει να θηλάσει αρκετά. :(

Οι φιλοζωικές κοιτάνε να δώσουνε αυτά που έχουνε και μαλλιοτραβιούνται για να πάρουν επιδόματα, οπότε χλωμό να δεχτούνε εξτρά ζωάκι.

Δοκίμασε καμιά αγγελία στο stray.gr

mairi
22/12/2005, 13:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από Noela
Δυστυχώς, αν όντως είναι ημερών, χλωμό να επιβιώσει. Ακόμα και με ειδικό υποκατάστατο μητρικού γάλακτος δε θα πάρει τα αντισώματα που χρειάζεται για να ζήσει αν δεν έχει προλάβει να θηλάσει αρκετά. :(

Οι φιλοζωικές κοιτάνε να δώσουνε αυτά που έχουνε και μαλλιοτραβιούνται για να πάρουν επιδόματα, οπότε χλωμό να δεχτούνε εξτρά ζωάκι.

Δοκίμασε καμιά αγγελία στο stray.gr

exoune papsei na dexonte zwa oi filozoikes pia :) to lew giqatikati paromiomou eixe simvei kai eixa kounisei gh kaiourano :)

bonepeeler
22/12/2005, 16:30
Τελικά από ότι μου είπε ο φίλος μου,το κρατήσανε το σκυλάκι.

Τον πήγανε στον κτηνίατρο που τους είπε πως είναι περίπου 1 μηνός.

Η ράτσα του είναι κάτι σε τεριέρ ή πως τα λένε αυτά τελοσπάντων.

σας ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σας.

LINA
23/12/2005, 12:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από bonepeeler
Τελικά από ότι μου είπε ο φίλος μου,το κρατήσανε το σκυλάκι.

Τον πήγανε στον κτηνίατρο που τους είπε πως είναι περίπου 1 μηνός.

Η ράτσα του είναι κάτι σε τεριέρ ή πως τα λένε αυτά τελοσπάντων.

σας ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σας.

να ναι καλα το παλικαρι.... μια καλη πραξη στις γιορτες

tsoukas77
27/12/2005, 18:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από bonepeeler
[B]Το βράδυ,στην Πατησίων,βρήκα με ένα φίλο ένα σκυλάκι το οποίο ήθελε να βγει στο δρόμο.

Το σκυλάκι πρέπει να είναι ημερών.

Το μαζέψαμε,το κρατήσαμε,του δώσαμε γαλατάκι να πιεί και το σκεπάσαμε με κάτι κασκόλ για να μην κρυώνει.


Συγχαρητηρια για την πραξη σας...