PDA

View Full Version : Μπότα ENDURO



Gianniskarpen
03/12/2023, 15:21
Καλησπέρα σε όλη την παρέα,
Είμαι νέος στο χώρο (πρόσφατα απόκτησα το πρωτο μου εντουράκι) και είμαι σε αναζήτηση μπότας, η χρηση που θα κανω στο καβασο μου ειναι κυρίως δασικούς δρόμους στα βουνα της Ευρυτανίας (χωματόδρομους) και πιο σπάνια μονοπάτια.

Εχω βρει μια μπότα που μου άρεσε της Sidi 448690
θα ήθελα να μου πείτε τη γνώμη σας η και τις πρωτάσεις σας, ευχαριστώ εκ των προτέρων :beer::beer:

george.S
03/12/2023, 16:25
Άμα σου αρέσει και αφού την δοκιμάσεις πάρτη
Να την δοκιμάσεις με κάλτσα σωστή και επιγονατίδα

Στην συγκεκριμένη αλλάζεις και πάτο αν θέλεις αργότερα
Επίσης όταν αγοράζεις κάτι επώνυμο έχεις και ανταλλακτικά για αυτό 98%....πχ κούμπωμα

Gianniskarpen
03/12/2023, 16:38
Στην μπότα enduro θέλει πάλι 1 νούμερο μεγαλύτερο;

azar41
03/12/2023, 16:44
Πολύ καλές αυτές που κοιτάζεις,έχουν και άρθρωση,πάρτες στο νούμερο που είναι και τα πολιτικά σου παπούτσια,έχω αυτές και είμαι υπέρ ευχαριστημένος!
https://tzortzopoulos.gr/product/moto/botes-off-road-sidi-agueda-black-black/

OldMan
04/12/2023, 13:00
Δοκίμασε τες μονο για το νουμερο (με χοντρη καλτσα, εννοειται..)

(και μην τρομαξεις αν λιποθυμήσεις αλλα μεινεις ορθιος - θα το συνηθίσεις με τον καιρό..)

Kickstart
06/12/2023, 11:39
Κατά την ταπεινή μου άποψη πάρτη ενα νούμερο μεγαλύτερο...

οτι μάρκα εχω πάρει ετσι κάνω και μου έχει βγει σε καλό...

η μπότα τον πρωτο καιρό (αν δεν εχεις ξαναβάλει) να ξέρεις θα ειναι άβολη και ψιλοάκαμπτη ενω δεν θα έχεις καλη αίσθηση στους λεβιέδες... (ομιλώ εκ πείρας εχω αρπάξει καλή σαβούρα απο καινούργια μπότα)το νου σου γιατι η κατασταση μπορει να γινει επικίνδυνη...πχ μπορει να κοκαλλωσεις το πίσω φρενο χωρις να καταλάβεις τίποτα...

συμβουλή...όταν τις πάρεις βάλτες κάποιες ώρες μέσα στο σπιτι και περπάτα πάνω κάτω να "σπάσουν" κάτι λίγο.

υγ: σε ζηλέυω ρε μπαγάσα που θα βολταρεις εκει πάνω στα πάτρια...καταγωγή από Βίνιανη εδώ.

Gianniskarpen
06/12/2023, 16:53
Σας ευχαριτώ όλους παιδια για της συμβουλές!!!

Όσο για σένα πατρίδα κάνε τον ανήφορο να οργώσουμε μέγδοβες παλιά γεφύρια μέχρι Άγραφα,,,φανταστικά τόπια!!!