PDA

View Full Version : θέλω λάστιχα...



dessert
22/12/2005, 16:54
Γειά χαρά σε όλους.Έχω άνα mosterακι 620 που έχει άμεση ανάγκη απο λάστιχα.Μέχρι τώρα φορούσα τα Dunlop DP205, έχω μείνει ικανοποιημένος αλλά δεν τρελάθηκα κιόλα...Είμαι ανάμεσα στα Dunlop DP208ZR και Metzeler Μ1, θέλω βοήθεια...Καλά χιλιόμετρα!:smokin:

adam_tsouk
22/12/2005, 21:56
Εγώ έβαλα πρόσφατα τα Μ1...

Δεν τα έχω πιέσει πολύ ακόμα και δεν έχω κάνει πολλά χλμ, αλλά εχω πάθει πλάκα μαζι τους.....


Πολυ καλά

dessert
23/12/2005, 08:50
Και εγώ προς τα εκεί λέω να πάω. Μου έχουν πεί οτι φαγώνονται σχετικά γρήγορα σε συγκριση με άλλα της κατηγορίας τους:( Βασικά θέλω κάτι που να μην αργεί να ζεσταθεί γιατί το μηχανάκι είναι ελαφρύ:blush: Ευχαριστώ πάντως:wave2:

afrotwin
23/12/2005, 10:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από dessert
Γειά χαρά σε όλους.Έχω άνα mosterακι 620 που έχει άμεση ανάγκη απο λάστιχα.Μέχρι τώρα φορούσα τα Dunlop DP205, έχω μείνει ικανοποιημένος αλλά δεν τρελάθηκα κιόλα...Είμαι ανάμεσα στα Dunlop DP208ZR και Metzeler Μ1, θέλω βοήθεια...Καλά χιλιόμετρα!:smokin:

re file giati den kotsaris kana pilot epano
i tipota diablo?
den sou mpenoun?

dessert
23/12/2005, 10:11
Μπαίνουν,απλά δεν είναι για 'μενα.Είναι για πιο "βαρύ" μηχανάκι.Αργούν πολύ να ζεσταθούν και στη στροφή φαίνεται. Καλά αλλά οχι για τις ρόδες μου.Ευχαριστώ :wave2:

ducatigirl
23/12/2005, 10:20
αν ενδιαφερεσαι, εχω ενα ζευγαρι ΑΠΑΤΗΤΑ pirelli diablo... τα δινω σε καλη τιμη...

πηρα τωρα μολις σε γνωστο καταστημα να δω ποσο τα πουλανε, μου ειπανε 350€.

Στα δινω 300€.

αν ενδιαφερεσαι, στειλε πμ.

β

afrotwin
23/12/2005, 11:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από ducatigirl
αν ενδιαφερεσαι, εχω ενα ζευγαρι ΑΠΑΤΗΤΑ pirelli diablo... τα δινω σε καλη τιμη...

πηρα τωρα μολις σε γνωστο καταστημα να δω ποσο τα πουλανε, μου ειπανε 350€.

Στα δινω 300€.

αν ενδιαφερεσαι, στειλε πμ.

β

lipon orismena pragmata gia tin agora ke polisi
ta lastixa exoun 350 euro ala sto katastima plironis ena karo lefta gia eksoda metaforas mesazonton akomi kerdos tou katastimatos lianikis
ke ala

esi ta agorases
an pas na ta poulisis sto katastima poso 8a sta pari?
na sou po ego apo ka8olou mexri 150 euro peripou
giati afto?

giati esi pou ta poulas den exis eksoda metaforas oute kanena alo eksodo
ta 300 euro ine i timi agoras tou katastimatos ke ta 50 to kerdos tou
ta lastixa apo idioti 8eorounte metaxirismena ke as ta ixes mono apo8ikevmena
mpori na isxiristi oti 8eli akomi oti eki pou ta apo8ikefses itan akatalilos o xoros ke exoun iposti f8ora opos na ksera8oun px


gia na min se zaliso oti vgeni apo ena katastima lianikis xani tin aksia tou
ke meta giati gia 50 euro diafora na to dikindinefsi kapios ke na min pari olofreska lastixa apo enan lastixa


episis an ta pari apo esena 8a plirosi ke peripou 20 euro topo8etisi opote den tou stixizoun akrivos 300 euro

ke kita pos ginete i polisi
kovoume panta to ena tetarto tis sinolikis aksias
diladi apo ta 350 euro vgazoume to ena tetarto tis timis pou ine 88 euro peripou
diladi i timi polisis tous antikimenika ine 262 euro
an aferesoume ke tin timi topo8etisis 20 euro
i timi pefti sta 242 euro ke sta lastixa den poulame mono ke niptoume tas xiras mas kapios prepi na ta topo8etisi

opote opos katalavenis i timi ton 300 euro ine paralogi
den ta poulas me tipota toso akriva
ke i antikimeni timi tous ine 240 euro an ine opos les apatita an exoun ke f8ora pefti i timi analoga...

dessert
23/12/2005, 11:14
Ευχαριστώ για την "προσφορά" αλλά δεν ενδιαφέρομαι για κάτι μεταχειρισμένο.Θα ήθελα την γνώμη κάποιου που έχει ίδιο ή και παρόμιο μηχανάκι και γνωρίζει την συμπεριφορά του.Τα δύο μοντέλα που αναφέρω τα επέλεξα ύστερα απο έρευνα και προσωπική εμπειρία πάνω στο μηχανάκι αυτο.Γνωρίζω οτι, πάνω-κάτω, όλες οι εταιρίες έχουν απο μια(τουλάχιστο) ενδιαφέρουσα πρόταση.Χρειάζομαι ΒΟΗΘΕΙΑ για την απόφαση μου ανάμεσα στα 2 μοντέλα:cry: By the way 5 ευρώ ζητάνε για να σου περάσουν λάστιχα σε όλα τα βουλκανιζατέρ.Τα υπόλοιπα τα κάνεις μόνος σου για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο...;):Ευχαριστώ και πάλι:wave2:

Daemon
23/12/2005, 11:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
lipon orismena pragmata gia tin agora ke polisi
ta lastixa exoun 350 euro ala sto katastima plironis ena karo lefta gia eksoda metaforas mesazonton akomi kerdos tou katastimatos lianikis
ke ala


Συγγνωνη αλλα αυτο απο που το εβγαλες; Η αντιπροσωπεια που φερνει τα λαστιχα δινει μια προτεινουμενη λιανικη και ενα σωστο μαγαζι που θα στα πουλησει θα στα δωσει στην ιδια τιμη. Απο εκει και περα το κερδος ειναι η εκπτωση που εχει το καταστημα. Μεταφορικα δεν υπαρχουνε πουθενα, αν σου τα χρεωσουνε απο το καταστημα τοτε κατι δεν παει καλα :wave2:

dessert
23/12/2005, 11:20
TIP! :a024: Όλοι οι λαστιχάδες δουλέυουν με 35%(τουλάχιστο) κέρδος, γι'αυτό και είναι πάντα πρόθυμοι να στα περάσουν,να στα ζυγοσταθμίσουν, να στα χαϊδέψουν, να σου χαμογελάσουν .. κ.λ. ΜΗ ΜΑΛΩΝΕΤΑΙ!:beer:

afrotwin
23/12/2005, 11:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από Daemon
Συγγνωνη αλλα αυτο απο που το εβγαλες; Η αντιπροσωπεια που φερνει τα λαστιχα δινει μια προτεινουμενη λιανικη και ενα σωστο μαγαζι που θα στα πουλησει θα στα δωσει στην ιδια τιμη. Απο εκει και περα το κερδος ειναι η εκπτωση που εχει το καταστημα. Μεταφορικα δεν υπαρχουνε πουθενα, αν σου τα χρεωσουνε απο το καταστημα τοτε κατι δεν παει καλα :wave2:

ego leo oti mesa stin sinoliki timi ine ola ta para pano eksoda den ipa pios ta plironi ala gia na sou figi i aporia... i malon na se rotiso afta ta xiliades kila me elastika pou erxonte apo iaponia stin elada den exoun kapio kostos?
ti nomizis oti erxonte tsampa edo?


telos pantos mporis na pistevis oti 8elis oli me ton kero ma8enoume...

Daemon
23/12/2005, 11:41
"ta lastixa exoun 350 euro ala sto katastima plironis ena karo lefta gia eksoda metaforas"

Ετσι οπως το ειπες ακουγεται οτι το καταστημα που τα παιρνεις σου χρεωνει τα 350 συν μεταφορικα και αλλα. Μεταφωρικα εννοειτε οτι πληρωνεις, οπως και με οτι ερχεται απ'εξω (λαστιχα, μοτο, ανταλλακτικα, πατατες, ντοματες..) αλλα δεν εχει καμια σχεση με αυτα το καταστημα λιανικης. Αν δεν θελεις να μην πληρωνεις μεταφορικα, πας μεσα στο εργοστασιο και τα παιρνεις.

afrotwin
23/12/2005, 11:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από Daemon
"ta lastixa exoun 350 euro ala sto katastima plironis ena karo lefta gia eksoda metaforas"

Ετσι οπως το ειπες ακουγεται οτι το καταστημα που τα παιρνεις σου χρεωνει τα 350 συν μεταφορικα και αλλα. Μεταφωρικα εννοειτε οτι πληρωνεις, οπως και με οτι ερχεται απ'εξω (λαστιχα, μοτο, ανταλλακτικα, πατατες, ντοματες..) αλλα δεν εχει καμια σχεση με αυτα το καταστημα λιανικης. Αν δεν θελεις να μην πληρωνεις μεταφορικα, πας μεσα στο εργοστασιο και τα παιρνεις.

stin iaponia?:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Daemon
23/12/2005, 12:00
Ακριβως.. :D

dessert
23/12/2005, 12:33
Τελικά μπορεί κάποιος να μου πεί τι προτίνει:::::??:bawl:

KaTaNaS
23/12/2005, 12:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από dessert
Τελικά μπορεί κάποιος να μου πεί τι προτίνει:::::??:bawl:


ο ducati runner θα ξέρει σίγουρα!


κάνε και κανένα search!


:wave2:



ta GP208 dunlop epishs poly kala