PDA

View Full Version : Triumph Daytona 675



GTZ750
22/12/2005, 19:31
ερχετε μεσα στον ιανουαριο και δεν θα εχει κατω απο 11000 ευρο !!

αυτο που προσπαθουνε στην αντιπροσωπια ειναι να ειναι πιο φτηνο απο τα αλλα 600αρια!!!!


31740

GTZ750
22/12/2005, 19:33
δεν ειναι και ασχημο!!!!


31742

makis206
23/12/2005, 09:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από GTZ750
δεν ειναι και ασχημο!!!!

Όχι μόνο άσχημο δεν είναι, κούκλαρος είναι !

:beer:

gojakla
23/12/2005, 11:07
Μ Α Μ Α Ε Ι ! ! ! ! ! !

toyota
23/12/2005, 12:18
Και τώρα φανταστείτε το και με τη καινουρια πινακίδα. :yuck: :yuck: :yuck:

makis206
23/12/2005, 12:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από toyota
Και τώρα φανταστείτε το και με τη καινουρια πινακίδα. :yuck: :yuck: :yuck:

Θα κάνουμε την πατέντα με το μοτεράκι του γρύλλου !:winka:

:smokin: :smokin: :smokin: :smokin:

:beer:

mirrorofsorrow
23/12/2005, 21:19
To μόνο που με χαλάει πάνω της είναι το τεράστιο τελικό. Αυτοί οι περιορισμοί euro 3 θα μας γίνουν εφιάλτης. Ένα aftermarket τελικό θα την αναδείξει υπερβολικά.

Ας δούμε και τις πρώτες οδηγικές εντυπώσεις μιας και είναι κάτι πρωτόγνωρο ακόμα και για την TRIUMPH. 3κύλινδρο supersport.

adam_tsouk
23/12/2005, 22:05
Κούκλα γμτ το εισόδημά μου! :lol: :lol:

DrIoannis
24/12/2005, 13:37
Παιδιά δύσκολα κάποιος με >11000 θα πάει απο Ιαπωνικό σε Αγγλικό.Εγώ που το σκεφτόμουν τωρα ΝΟ ΝΟ.

m1ke
03/01/2006, 13:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από DrIoannis
Παιδιά δύσκολα κάποιος με >11000 θα πάει απο Ιαπωνικό σε Αγγλικό.Εγώ που το σκεφτόμουν τωρα ΝΟ ΝΟ.

Εγώ που θα πάω από Αγγλικό σε Αγγλικό δεν χαλιέμαι :rotflmao: :lol: :rotflmao:

Έτσι κι αλλιώς μόνο 4000 κομμάτια θα βγουν για το 2006. Δεν φτάνουν για όλους.:D

gdevelek
03/01/2006, 13:57
Χε χε...

Κανόνισε να της βάλεις βενζίνη από το ίδιο πρατήριο στη Θήβα...

sotosfz6
03/01/2006, 19:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από mirrorofsorrow
To μόνο που με χαλάει πάνω της είναι το τεράστιο τελικό. Αυτοί οι περιορισμοί euro 3 θα μας γίνουν εφιάλτης. Ένα aftermarket τελικό θα την αναδείξει υπερβολικά.

Ας δούμε και τις πρώτες οδηγικές εντυπώσεις μιας και είναι κάτι πρωτόγνωρο ακόμα και για την TRIUMPH. 3κύλινδρο supersport.


το daytona 1000 τρικυλινδρο δεν ειναι????:a42:

m1ke
04/01/2006, 00:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από sotosfz6
το daytona 1000 τρικυλινδρο δεν ειναι????:a42:

Αν εννοείς το 955i ναι.

Dr.Evil
04/01/2006, 12:03
Χέ χέ! κανόνισα test drive από τά πρώτα πού θά ερθουν, μιάς καί θά μεταπηδήσω από Honda σέ Triumph με χίλια καί χωρίς σκέψη αν είναι αυτό πού δείχνει θεωρητικά τό μηχανάκι.

ktm640lc4
04/01/2006, 12:08
trikilindro einai afto?

Julius
04/01/2006, 12:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από GTZ750
δεν ειναι και ασχημο!!!!


einai koukla


kai emena me xalaei ligo to teliko alla.... ena oval anthrakonima h' titanio tha eitane ..... slourp slourp

devil's animal
04/01/2006, 14:18
ωραια μοτοσυκλετα αλλα ΧΑΛΙΑ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑ!!!

χανουν την μεταπωλητικη τους αξια στην στιγμη και η αντιπροσωπεια και απο service και απο εξυπηρετηση ειναι αξιοθρηνητοι...



μιλαω απο εμπειρια που μου εχει πει φιλος που εχει το ΤΤ600 και το πηρε καινουργιο πριν 5 χρονια...:blush:

:wave2:

m1ke
04/01/2006, 14:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
ωραια μοτοσυκλετα αλλα ΧΑΛΙΑ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑ!!!

χανουν την μεταπωλητικη τους αξια στην στιγμη και η αντιπροσωπεια και απο service και απο εξυπηρετηση ειναι αξιοθρηνητοι...



μιλαω απο εμπειρια που μου εχει πει φιλος που εχει το ΤΤ600 και το πηρε καινουργιο πριν 5 χρονια...:blush:

:wave2:

Για την αντιπροσωπεία έχεις δίκιο. Έχει τα ίδια χάλια που έχουν όλες στην Ελλάδα. Αλλά εμένα το κατάστημα που πήρα το daytona με έχει εξυπηρετήσει άψογα μέχρι στιγμής. :wave2:

devil's animal
04/01/2006, 14:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από m1ke
Για την αντιπροσωπεία έχεις δίκιο. Έχει τα ίδια χάλια που έχουν όλες στην Ελλάδα. Αλλά εμένα το κατάστημα που πήρα το daytona με έχει εξυπηρετήσει άψογα μέχρι στιγμής. :wave2:


ξερεις ποιο ειναι το θεμα αδερφε??

οτι την μοτοσυκλετα την "παντρευεσαι" γιατι δεν κυκλοφορουν πολλα κομματια......κατα συνεπεια καθολου εμπορικη κινηση..................και αν θελεις να την δωσεις μετα απο καποιο καιρο-χρονια....θα στην παρουν κοψοχρονια και μαλλον (απ'οτι μου λεει ο φιλος μου) δεν αξιζει να την δωσεις γιατι ειναι καλο μηχανακι και δεν βγαζει προβληματα.....αλλα απο ανανεωση (αν θες κατι καινουργιο) αστα να πανε!!!!

:wave2:

DrIoannis
18/05/2006, 20:37
Το "καβάλησα" το 675.Μου άρεσαν τα φρένα,το τράβηγμα από χαμηλά και η εμφάνιση.Δεν μου άρεσε η άβολη αλλά εντελώς πολεμική θέση οδήγισης και το σχετικά όχι τόσο δυνατό τράβηγμα στα ψηλά(αλλά Japan).Είναι πάντως πανέμορφο:D :D :D

alex-varadero
19/05/2006, 06:50
παντος η διαφημηση απο τα περιοδικα εινα γιγαντια!!!!!!!!!!!
Εχω διαβασει ,για το μηχανακι αυτο αρθρα, σε ολα τα περιοδικα του χορου απο 2-3 φορες και ολοι το εκθιαζουν!!!!!!
Πιστεύω οτι θα εχει μεταπωλητικη αξια παραπανω απο τα γιαπονεζικα για το λογο οτι δεν νομιζω να το αλλαξουν συντομα οι αγγλοι ασε που ο ρυθμος παραγωγης θα το κανει δυσεβρετο.
Παντως οπως και να εχει το πραγμα ειναι καλο που σπαει το μονοπωλειο των γιαπονεζων στην συγκεκριμενοι κατηγορια και μαλιστα με κατι τοσο καλο και διαφορετικο.
εγω παντος περιμενω για το 1000αρι τησ triumph οπως και για το rc8 της ktm
ante na doyme!!!!!!!!!!!!!!!

m1ke
20/05/2006, 02:37
Λοιπόν το 675 έχει τα φόντα να αφήσει εποχή στους αγώνες SS. Στις ΗΠΑ στον πρώτο του αγώνα στο ASRA Road America τερμάτισε πέμπτο με αναβάτη τον Mike Himmelsbach τρέχοντας stock μόνο με ένα τελικό arrow και με λάθος γρανάζωμα σύμφωνα με το μηχανικό της ομάδας MartinMoto.


48596

o_gavros
26/05/2006, 18:15
να ρωτήσω στους πόσους ευραίους τιμάται η αγγλίδα καλλονή?και ποιος είναι ο αντιπροσωπος στο Ελλαντα?

ψάχνομαι σαν κερατάς για νέο μηχανάκι και το συγκεκριμένο με έκανε να πάρω τα μάτια μου (για λιγο) απο το 636!!!

δυστυχώς το μεγάλο πρόβλημα είναι το οικονομικό.:(


ρε πούστη μου,οι Αγγλίδες είναι ελλε'ι'νές,ετούτη εδώ πως βγήκε τόσο κουκλί:confused: :confused:

Anritsu
26/05/2006, 20:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
ξερεις ποιο ειναι το θεμα αδερφε??

οτι την μοτοσυκλετα την "παντρευεσαι" γιατι δεν κυκλοφορουν πολλα κομματια......κατα συνεπεια καθολου εμπορικη κινηση..................και αν θελεις να την δωσεις μετα απο καποιο καιρο-χρονια....θα στην παρουν κοψοχρονια και μαλλον (απ'οτι μου λεει ο φιλος μου) δεν αξιζει να την δωσεις γιατι ειναι καλο μηχανακι και δεν βγαζει προβληματα.....αλλα απο ανανεωση (αν θες κατι καινουργιο) αστα να πανε!!!!

:wave2:

Συγγνώμη που παρεμβαίνω απρόσκλητος ,αλλα ποια μοτο δεν χανει την αξία της σήμερα και δεν ιδρώνει ο κόσμος να την διώξει ??Νομίζω πως καίνουριο μηχανάκι κανένας δεν το παντρέυεται εκτος και έχει την απαίτηση να μην χάσει ούτε χιλιαρίκο . Αν το δαυτονα που έμενα μ'αρεσει σε κανα διο χρόνια αντε τρία το δώσει μισή τιμή λέτε να μην βρέι ? Αν ομώς απο 11 χιλάρικα πα να το δώσει πχ 7-8 θα δυσκολέυτει . Πλεον η ευκόλια που με την οπόια αγοράζονται οι μοτο καινούριες έχει σαν αποτέλεσμα να γεμίσει ο τόπος απο ελαφρώς μεταχειρισμένες απο ιδιοκτήτες που εκ των υστέρων αισθάνθηκαν το κόστος σύντηρησής+δόσης+γκαράζ+ασφάλειας κλπ . Δεν ξέρω αν ο σνάιπερ και ο τρόπεας τα διώξανε τα δικά τους .Αν δείτε στις αγγελίες με τι τιμές ξεκινάνε οι μοτο και πόσο τελικά σκοτώνονται θα με καταλάβετε . Που μάλλον το ξερετε ήδη ...

Ωραίο το Δαυτονα πάντως .

Με την ευχή μου :wave2: :wave2:

devil's animal
26/05/2006, 20:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από Anritsu
Συγγνώμη που παρεμβαίνω απρόσκλητος ,αλλα ποια μοτο δεν χανει την αξία της σήμερα και δεν ιδρώνει ο κόσμος να την διώξει ??Νομίζω πως καίνουριο μηχανάκι κανένας δεν το παντρέυεται εκτος και έχει την απαίτηση να μην χάσει ούτε χιλιαρίκο . Αν το δαυτονα που έμενα μ'αρεσει σε κανα διο χρόνια αντε τρία το δώσει μισή τιμή λέτε να μην βρέι ? Αν ομώς απο 11 χιλάρικα πα να το δώσει πχ 7-8 θα δυσκολέυτει . Πλεον η ευκόλια που με την οπόια αγοράζονται οι μοτο καινούριες έχει σαν αποτέλεσμα να γεμίσει ο τόπος απο ελαφρώς μεταχειρισμένες απο ιδιοκτήτες που εκ των υστέρων αισθάνθηκαν το κόστος σύντηρησής+δόσης+γκαράζ+ασφάλειας κλπ . Δεν ξέρω αν ο σνάιπερ και ο τρόπεας τα διώξανε τα δικά τους .Αν δείτε στις αγγελίες με τι τιμές ξεκινάνε οι μοτο και πόσο τελικά σκοτώνονται θα με καταλάβετε . Που μάλλον το ξερετε ήδη ...

Ωραίο το Δαυτονα πάντως .

Με την ευχή μου :wave2: :wave2:


σωστα ολα αυτα που λες...

αλλα αλλη μεταπωλητικη αξια εχει ενα γιαπωνεζικο και αλλη το αγγλικο!!
ειναι οπως πανω κατω τα αμαξια...παρε μεταχειρισμενη μπεμπα 5 χρονων και παρε και toyota, fiat, hyundai κ.τ.λ. 5 χρονω να δεις ποσο θα εχουν χασει τα αλλα και ποσο η μπεμπα!!

επισης το γεγονος οτι πολλοι δεν εμπιστευονται την μαρκα ... την κανει ακομα πιο σπανια!!!

κακα τα ψεματα....χρειαζεσαι ονομα για να εχεις καλη μεταπωλητικη αξια και το ονομα φτιαχνεται με την κατασκευη καλων μηχανων και καλης φημης (και αυτο μεχρι στιγμης δεν συμβαινει με τα triumph)....

o ιαπωνaς (μεχρι στιγμης) ειναι ο κυριαρχος στα ss...

και τα ducati που ειναι κομψοτεχνηματα και φυσικα ακριβα...εχουν ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ μεταπωλητικη λογω ονοματος (παρ'οτι δεν ειναι τα απολυτα σε αποδοσεις)
:wave2:

sotosfz6
07/06/2006, 14:53
υπηρχε για test ride 675 στα μεγαρα.Ολοι εβγαιναν με ενα τεραστιο χαμογελο.Μου εκανε εντυπωση ενας φιλος με cbr 600rr που μου ειπε οτι το αισθανθηκε παναλαφρο σε σχεση με το δικο του.
Ροπη ειπαν ολοι οτι εχει την καλυτερη απο ολα τα 600.Κριμα που δεν καταφερα να το καβαλησω

dessert
07/06/2006, 18:12
Κούκλα!!!!
Και τιμή καλή.... και φαίνεται και στριφτερή...!!!:eyepop:

nmk_extreme
21/08/2006, 22:22
Απο πωλησεις σε Ελλαδα ή Παγκοσμιως πως τα παει ?
Που μπορουμε να δουμε πωλησεις, οπως δημοσιευει το περιοδικο ΜΟΤΟ στις τελευταιες σελιδες καθε μηνα ?