PDA

View Full Version : lefka xartia...



sonic22
22/12/2005, 22:40
einai kapioi anthrwpoi pou exoum mia dinati floga stin psixi tous...
merikes fores toso dinati pou tous kaiei prin tin wra tous...
alles fores toso pio dinati pou anavei kai dinamwnei tin fwtia twn anthrwpwn pou vriskonde giro tou.

einai ejeretika diskolo gia kapoion na kataferei na elejei autin tin floga... autin tin dinami pou krivei stin psixi tou kai na tin dioxeteusei se ousiodis prajeis...

auta ta atoma me tin edoni floga stin psixi, to niothoun oti an den kanoun kati, an den ekfrasoun auta pous tous kaine, an den ektonosoun autin tous tin dinami tha tous kapsei.. tha tous katastrepsei...

auti i floga kaiei pio edona otan eimaste neoi... otan arxizoume na vlepoume oti stekomaste orthioi sta podia mas...
otan vlepoume tous kanones oxi san oria alla san mia akoma proklisi pou prepei na ftasoun kai na kataktisoume... na ipervoume...
otan i zwi den mas exei dijei tis pio asximes plevres tis... otan den exoume faei ta megala kai isopedotika xastoukia pou mas epifilasei...
otan i ilikia twn 30 mas fenete poli makrini gia na niastoume gia auto to makrino melon...

eimaste agrafa xartia... lefkes koles
isos me diaforetikes prodiagrafes i kathe mia... apo allo magazi agorasmeni, me diaforetikes piotites kai me allo kostologio agoras...
to sigouro omws einai oti panw se autin tin leuki kola tha graftoun merikes apo tis pio edones stigmes... pragmata anousia alla thaumasta... pragmata simadika gia emas, pou den ta xwra o nous alla adiafora gia tous allous...
pragmata pou dinoun ajia se mia zwi...

kamia fora exw tin ejeretiki timi na vrethw koda se neoterous anthrwpous... anthrwpous pou i floga tis psixis tous kaiei edona...
den exei simasia gia emena ti ipostirizoun... arkei na tous petixw se stigmes pou vgazoun to kefali tous apo tin kathimerinotita kai filosofoun (oso boroun) kai ekfrazoun apopseis...
oxi apopsesi pou exoun akousei or exoun diavasei kai papagalizoun gia na niwsoun simadikoi alla prosopika viomata...
to ti vlepoun giro tous kai ti katalavenoun apo auto pou vlepoun...

oso borw den tous adiparatithome se auta pou lene... aditheta prospathw na tous thesw erwtimata kai na tous kanw na amfisvitisoun ton idio tous ton eauto...
merikes fores petixainei...alla iparxoun merikes, ligostes isos, perptwseis pou i sofia kai i alithia jexilizei apo ta logia tous kai pragmatika adistrefonde oi oroi kai me kanoun na aisthanomai ena deos kai mia pikra mazi...

deos gia to poso kapios thelei na zisei oso pio edona borei kai na anatrepsei auta pou egw pleon psiloafinw na perasoun san dedomena...
i pikra pou lamvanw einai afenos gia to poso omorfa (mesa stin mizeria kai tin aganaktisi pou aisthanete enas neos) einai na ise se autin tin ilikia kai afeterou pou ta 30 pia mou fenonde pia mia kodini ilikia...:sad: :sad:

ilikrina kapia apo auta ta atoma me tromazoun... me tromazoun pou den borw na ta katalavw pliros... me tromazoun pou vlepw poso edoni einai i floga tous... poso spinthirovola einai ta matia tous... kai poso adojo telos bori na exoun...


thelw na minw gia pada neos...
oxi stin emfanisi... kirios sto mialo kai stin diathesi...
na enthousiazomai gia to tipota kai na exw tin dinami na pisteuw oti ta pada einai dinato na simvoun an i floga tis psixis mou kaiei edona...

na ise kala re eleni opou kai na ise.. auti einai i efxi mou...

p.s. ta parapanw ta egrapsa gia emena... na ta vlepw kai na min ta jexasw pote...
pada kala na eimaste...

tifoefs
23/12/2005, 01:24
Δε ξερω αν τα καταφερεις ......

Μονος σου θα το καταλαβεις στα 40 σου, 50 σου, 60 σου ......

Καλα να σαι !

:D

OldMan
23/12/2005, 11:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από sonic22
...ta 30 pia mou fenonde pia mia kodini ilikia...:

Εμένα πάλι γιατί τα 30 μου φαίνονται ΜΑΚΡΙΝΗ ηλικία ???
:sad: :sad: :sad:




Υ.Γ.
Ματθαίε, είχες - δεν είχες, προσηλύτισες άλλον έναν στον "βαρύ" και "προβληματισμένο" μοτοσυκλετισμό !!!
:beer: :lol: :beer:

afrotwin
23/12/2005, 12:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από tifoefs
Δε ξερω αν τα καταφερεις ......

Μονος σου θα το καταλαβεις στα 40 σου, 50 σου, 60 σου ......

Καλα να σαι !

:D

ke sonic ama den ise kala iparxoun ke ta farmaka...
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

sto asxeto ala epidi mou aresi
i zoi ine to eksis:
anakinosi gia tous kopilates tou trioiris (as poume)
simera oloi i kopilates dipli merida fagito (oaaa xares gelia)
ke kati alo o kapetanios 8eli na kani 8alasio ski(.........)
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

episis oli i magia tis zois gia enan andra vriskete kato apo to foustani tis...


to pnevma 8eli ere8ismata gia na planate na pla8i istories ke na katarakoni tin psixi i na tin anevazi ala proipo8esi ine na iparxi....

anamesa stin 8ermi tou apalou ke mirodatou kormiou tis
stin anisixia tou pnevmatos na ftiaksi ores ikones gia na exi na xalai ke na 8rini meta tis diskolias ke tis kakouxias tis zisis

protimo to giatagani mou ena tsourmo trelous to ampari tigka sto inopnevma ke zoi i 8anatos opos opos

toulaxiston 8a exo ourliaksi me ka8e ritida tou kormiou mou
8a exo niosi ena me ton aera
8a exo kseforto8i ka8e iposxesi pou me kratai demeno
8a exi skisi ka8e fragmo
ke afto pou 8a ime oso ime 8a to exo niosi va8ia mesa mou
ke as tsakisto sta vraxia ke as me katapioi to aperanto nero afto tou planiti

ke meta pali ta idia ke ta idia
ke 8a ime gia panta to oniro sou ola osa onirevese to idaniko sou
sta onira sou 8a exis tin 8esi mou alote 8a ise enas apo tous trelous sto pliroma mou

8a roufas ton erota san to roumi 8a es8anese ena me afto pou ise ka8e komati sou 8a simvali stin eparsi ton es8iseon sou
8a taksidevis ke ka8e metro 8a ine mia ali empiria
den 8a se niazi na figis skazontas pano sta vraxia me ena matsi ksila apoto skari

kamia dinami den se sin8livi ke meta pali to idio

mexri oli na figoume apo afto pou den imaste
mexri na iparxoume eki pou anikoume
apolita ekstasiasmenoi me tin iparksi
opou den 8a xriazete na kanoume pioisi
apla 8a tin zoume 8a imaste meros olon afton pou eksistoroume
pou fantazomaste pou pioume mia pinelia ston pinaka mia nota sto tragoudi


to mono pou xriazete ine 8aros tolmi min pistevis tipota kanis den provlepi gia sena xoris na ton eksipereti to apotelsma
an diliazis mine enas mikros astos
metafraze ton pono oreopioise ton kanton vivlia
ala den exi pali gia sena den iparxi meta
oso ke an spatalas tin zoi afti den kani to idio gia sena


ke aftin tin gineka min tin agapas astin na se latrepsi ekini

mono min ka8ese min perimenis
ksekina asta ola piso ke fige fige tora