PDA

View Full Version : Ατυχημα μικρο στην γεφυρα για συγγρου



ktm640lc4
23/12/2005, 08:34
Χτες μολις εφυγα απο την δουλεια, στο κατεβασμα για συγγρου εχει μια γεφυρα, περνας απο κατω δεξια στροφη και μια αλλη αριστερη πανω απο την γεφυρα για συγγρου.

Στην δεξια βλεπω απο μακρια ενα μηχανακι κατω και τον οδηγο αριστερα διπλα στην μηχανη κατω πεσμενο.

Πλησιαζω, ενα ΧΤ μπλε πεσμενο αριστερα και το παιδι να κραταει το ποδι του. Ευτυχως φορουσε κρανος δεν φανηκε να εχει κατι αλλο. Κατω απο την μηχανη αφου την σηκωσαμε εγω μαζι με αλλον εναν, οδηγο αυτοκινητου που ειχε σταματησει ειχε ενα πολυ βαρυ μεταλο περιεργα κομμενο με λαμπακια και καλωδια. :confused:

Το κοιτουσαμε σαν χανοι μεχρι που ηρθε η επιφωτιση. Το μεταλλο αυτο ηταν απο τα διακοσμητικα μεταλλα κομμενα με καμπυλες και λοιπα που εχουν οι γεφυρες για τσαχπινια στους τοιχους αριστερα και δεξια. Ξεκολησε επεσε μεσα στο οδοστρομα γλυστρησε πανω του το παλικαρι και επεσε.

Τελικα φυγαμε ολοι το παιδι δεν φανηκε να εχει κατι αφου περπατουσε αλλα να προσεχετε πλεον και τους τοιχους περα απο την ασφαλτο. Αυτα τα συγκεκριμενα θα ξεκολησουν ολα καποια στιγμη. Ελπιζω μονο να το παρουν χαμπαρι πριν το 2009 μπας και τα μαζεψουν και δεν πεσει και κανας αλλος.

Προσοχη λοιπον και τα ματια σας 15 οχι 14.

FestoNero
23/12/2005, 09:24
Αν και δεν καταλαβα τι εννοεις...
ΠΡΟΣΕΧΤΕ ΡΕ!!! ΑΠΟ ΠΑΝΤΟΥ ΣΑΣ ΕΡΧΟΝΤΑΙ!!!
(δεν εχω μηχανη ακομη, οποτε εγω δεν προσεχω)

ktm640lc4
23/12/2005, 09:47
Eixε πεσει μια απο τις μεταλλικες επιφανειες σχεδιακια που εχουν στον τοιχο αριστερα και δεξια απο τις γεφυρες. Αυτα αν περασεις απο κει, απο πισω εχουν λαμπες και φωτιζουν το βραδυ.

Ξεκολλησε και επεσε. Βαρος: χρειαστηκε 2 ατομα να το σηκωσουμε να το βαλουμε στην ακρη.

Αν περασεις απο κει θα το δεις.

DimST
23/12/2005, 11:27
Πολύ τρομακτικό σενάριο... κανονικά ο φίλος με το xt έπρεπε να φωνάξει αστυνομία, να καταγράψει το γεγονός και να κινηθεί προς την υπεύθυνη υπηρεσία μπάς και μαζέψουν τα χάλια τους... πραγματικά θα μπορούσε να είχε χτυπήσει πολύ άσχημα.

zolotas
23/12/2005, 20:17
στο περιοδικο μοτο οποιος το πηρε θα διαβασε για τον τυπο στην αυστραλια που πατησε ΒΑΤΡΑΧΟ και εφυγε στα χωραφια
να γελας ειναι η να κλαις????

ktm640lc4
24/12/2005, 07:24
Δεν το διαβασα και ελπιζω να ειναι καλα ο τυπος.

Αλλα ο βατραχος ειναι στο φυσικο του περιβαλλον ( να υποθεσω ηταν σε επαρχιακο δρομο), η επιφανεια αυτη ομως ειναι δυνατον να πεφτει ετσι στα καλα καθουμενα??? Και καλα ρε κρατος μαλακ....ενο εβαλες αυτες τις βλακειες για τσαχπινια, ηταν αναγκη να πανε 200 κιλα??

Δεν μπορουσαν να βρουν ενα υλικο ελαφρυ? ΑΠΛΑ για να μην πεφτει και με τον καιρο να κρατησουν οι βιδες το βαρος???
Ειναι ΤΟΣΟ δυσκολο να το σκεφτουν??

Τελικα ειναι ηλιθιοι ή βαριουνται????? Πειτε μου.

kalesin
24/12/2005, 09:03
Ειναι ΤΟΣΟ δυσκολο να το σκεφτουν??

Τελικα ειναι ηλιθιοι ή βαριουνται????? Πειτε μου.

Το παληκαρι να ειναι καλα και ολα τα αλλα...

Δυστυχως δενπιστευω ουτε οτι ειναι ηλιθιοι ουτε βαριουνται. Το να εισαι ηλιθιος σημαινει πως δεν μπορεις να σκεφτεις οτι αυτο το πραγμα θα φυγει, ενω το να βαριεσαι σημαινει οτι το ξερεις αλλα δεν εχεις τη διαθεση να κανεις κατι γι' αυτο.

Το τραγικο ειναι οτι δεν το εχουν σκεφτει ΚΑΝ. Το μυαλο τους ειναι σε safe mode, κ δεν τους απασχολει καν τι μπορει να συμβει ή τι ειναι αυτο που βαζουν.

Ειναι οπως οι τυποι που βγαινουν απο στοπ, που πανε με 40 στην αριστερη, που σου παιρνουν ακομα τη θεση στην ουρα στο περιπτερο. Δεν το κανουν για να σπασουν τα νευρα μας, ουτε γιατι βιαζονται ουτε για τιποτα. Το κανουν γιατι γι' αυτους δεν υπαρχει κανενας αλλος. Οχι γιατι μας εχουν γραμμενους [το να γραψεις καποιον σημαινει οτι τον εχεις δει κ αποφασιζεις να τον αγνοησεις] αλλα γιατι δεν σε βλεπουν ακομα κ οταν σε κοιτανε

Αστα διαλα, τσαντιστηκα παλι χρονιαρες μερες

Γι' αυτο παντα να...

Προσεχετε ρεμαλια

:wave2: :wave2:

NikosRR
24/12/2005, 15:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από ktm640lc4
Τελικα ειναι ηλιθιοι ή βαριουνται????? Πειτε μου.
αφου την ξερεις την απαντηση,γιατι ρωτας;1 αδιαφορουνε, 2 βαζοντας αυτα που ειναι 200 κιλα σιγουρα γλιτωσανε μαρουλι απο αλλα ελαφρυτερα μεν ακριβοτερα δε υλικα και μη σκεφτεις οτι το κανανε για να μην πληρωσουμε εμεις αλλα για να παει η διαφορα στην τσεπη ειτε του εργολαβου ειτε του υπουργου η οποιου αλλου απο τον οποιο πηραν τη δυλεια.:wave2: