PDA

View Full Version : ΠΟΥ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΜΕΙΝΑΤΕ ΑΠΟ ΛΑΣΤΙΧΟ?



aaa```
23/12/2005, 10:37
ΑΝΑΦΕΡΕΤΕ ΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΤΟΠΟ ΚΑΙ ΧΡΟΝΟ (ΠΡΩΙ, ΒΡΑΔΥ, ΩΡΑ, ΗΛΙΟ, ΒΡΟΧΗ, ΧΙΩΝΙ) ΠΟΥ ΜΕΙΝΑΤΕ ΑΠΟ ΛΑΣΤΙΧΟ ΣΤΟΝ ΔΡΟΜΟ. ΚΑΙ ΤΙ ΚΑΝΑΤΕ?

Julius
23/12/2005, 11:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από aaa```
ΑΝΑΦΕΡΕΤΕ ΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΤΟΠΟ ΚΑΙ ΧΡΟΝΟ (ΠΡΩΙ, ΒΡΑΔΥ, ΩΡΑ, ΗΛΙΟ, ΒΡΟΧΗ, ΧΙΩΝΙ) ΠΟΥ ΜΕΙΝΑΤΕ ΑΠΟ ΛΑΣΤΙΧΟ ΣΤΟΝ ΔΡΟΜΟ. ΚΑΙ ΤΙ ΚΑΝΑΤΕ?


Εχω ένα καλό

Χειμώνας, ξεκινάω Μόνος (μαλακία #1) από Αθήνα με προορισμό Κύμη μέσω του ορεινού όγκου της Δίρφης…….

Περνάω την «στενή» και συνεχίζω να ανηφορίζω και μπαίνω σε μια εκπληκτική ομίχλη… συνεχίζω ακάθεκτος (μαλακία #2)…. Μπαίνω(#3) στον δασικό και ποιο πάνω (#4) στο μονοπάτι-δρόμο ο οποίος είναι κλειστός με μπάρα για αυτοκίνητα και διασχίζει όλη την Δίρφη και βγαίνει στην πίσω πλευρά στο αιγαίο… την διαδρομή την είχαν κάνει 4-5 φορές και την ήξερα στο περίπου.

Με προσοχή και περίσσια κ@ύλα συνεχίζω όσο γρήγορα μου επέτρεπε η ομίχλη…..

ξαφνικά αρχίζει το ΚΤΜ να χορεύει….. Μπροστινό Off

Στάση για Fast…… παει να κρατήσει λίγο οπότε συνεχίζω…. Κάνα χιλιόμετρο ποιο κάτω τα ίδια….. η σαμπρέλα είχε γίνει φτέλια οπότε το fast ήτανε άχρηστο….

Tyreup στο λάστιχο να μην ξεζαντώσει…… κάθομαι πίσω πίσω και αποφασίζω να γυρίσω προς τα πίσω (#5), να βγω στον πολιτισμό και να βρω βενζινάδικο να αλλάξω την σαμπρέλα που κουβαλούσα μαζί μου αλλά δεν είχα αμπούλα για να την φουσκώσω (μεγιστη μαλακία #6)

Βρέθηκα να τριγυρνάω χαμένος στο δάσος (πραγματικά στο πουθενά) να τριγυρνάω σαν την κοκκινοσκουφίτσα, να μπαίνω σε δρομάκια που δεν έβγαζαν και να αναρωτιέμαι γιατί ο μ@λακας δεν συνέχισα προς Κύμη μια και ήξερα τον δρόμο

Ευτυχώς το ΚΤΜ είχε ντεπόζιτο 18lt και μετά από πολλές προσπάθειες βρέθηκα ξανά στην άσφαλτο

Μόνο που δεν κατέβηκα κάτω να την φιλήσω. Αραξα, κάπνισα ένα τσιγαράκι (τότε κάπνιζα) και συνέχισα τον δρόμο μου.


Εννοείτε ότι βγήκα σε λάθος πλευρά και όχι εκεί που μπήκα στο δάσος αλλά δεν με ενδιέφερε πλέον….. συνέχισα προς Κύμη.

Την επόμενη πήγα σε ένα τοπικά βουλκανιζατέρ να μου αλλάξει σαμπρέλα και έφαγα το βρίσιμο της αρκούδας γιατί με τα fast και τις λάσπες και το δέσιμο τον tyreup είχε γίνει το λάστιχο #$#%@


Αυτά



:sick:

NICK-Z-DAGREEK
24/12/2005, 14:23
πιστα σερρων στο california σκασμενο λαστιχο ευτηχως στο τελειωμα της στροφης.....(παραλιγο να εκανα τρελα αεροπλανικα!!!)
:rolleyes:

εβαλα καινουργιο:D

Nik0s
24/12/2005, 14:32
Έχοντας "βουτήξει" τη μηχανή του πατέρα μου για να πάω σχολείο, ενώ εκείνος λείπει ταξίδι, μου έσκασε το πίσω ενώ γυρνούσα σπίτι..... :bigcry:


Να μου πήγε! :smokin:

aaa```
24/12/2005, 18:19
ΠΡΙΝ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΣΕ ΕΝΑ ΒΟΥΝΟ (ΠΟΛΥ ΚΡΥΟ) 60 ΧΙΛ. ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ 10 ΤΟ ΒΡΑΔΥ. ΤΑ ΒΕΝΖΙΝΑΔΙΚΑ ΟΛΑ ΚΛΕΙΣΤΑ. ΤΟ ΠΑΡΑΤΗΣΑ ΣΕ ΚΑΤΙ ΣΚΗΝΙΑ ΚΑΙ ΕΦΗΓΑ ΜΕ ΟΤΟΣΤΟΠ. ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΜΕΡΑ ΠΗΓΑ ΜΕ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΕ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΜΑΖΙ, ΠΗΡΑ ΜΑΖΙ ΜΟΥ ΣΑΜΠΡΕΛΑ ΚΑΤΣΑΒΙΔΙΑ ΛΟΣΤΟΙ ΤΡΟΜΠΑ ΚΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΑΠΑΡΕΤΗΤΑ ΑΛΛΑΓΗ ΣΑΜΠΡΕΛΑΣ ΕΠΙΤΟΠΟΥ ΚΑΙ ΠΙΣΩ ΑΛΛΑ ΕΝΑ ΠΡΑΓΜΑ ΔΕΝ ΣΚΕΦΤΗΚΑ, ΝΑ ΠΑΡΩ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΑΒΑ ΜΠΙΚΕ ΤΟ ΛΑΣΤΙΧΟ ΣΤΡΑΒΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΠΑΤΗΣΕΙ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΣΤΗΝ ΖΑΝΤΑ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΟΣΟ ΑΕΡΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥ ΕΒΑΖΑ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΞΕΚΗΝΗΣΑ ΝΑ ΠΑΕΙ Η ΡΟΔΑ ΧΟΡΕΥΟΝΤΑΣ. ΜΑΓΚΕΣ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΠΡΑΓΜΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ.

Multijohn
24/12/2005, 19:19
Το προηγούμενο καλοκαίρι με 120 130χλμ. διπλός στην Εθνική Αθηνών Θεσσαλονίκης αλλά ευτυχώς περίπου έξω απο βενζινάδικο με φάστ.Το έβαλα αλλά δεν έκανε τίποτα και έτσι πήγα το Funduro (εκείνο είχα τότε) με τα πόδια μέχρι το βαρδάρι για να το αφήσω μπροστά στην τροχαία μέχρι την άλλη μέρα.Πάντως άν και χρήσιμη,στην Οδική δεν τα ακούμπησα καθώς είμαι της άποψης οτι όταν την χρειαστώ για οποιοδήποτε λόγο,θα την καλέσω και ας χρεωθώ κάτι παραπάνω.Πάντως τσάμπα τα λεφτά μου δεν θα τους τα δώσω απο την στιγμή που έχω ενός έτους μηχανή και η ασφάλειά μου με καλύπτει με οδική σε περίπτωση ατυχήματος.

sniper
27/12/2005, 10:37
Χμμμμμ.....

Πέρσυ που πηγαίναμε για το event μετά το τροχαίο στο Μαλιακό (με τα παιδάκια) με το CBR στην ευθεία πριν το 90 (Υλίκη) και ξαφνικά ενώ πηγαίναμε με 170+ νοιώθω το πίσω να κάνει χορευτικά..... :uplate: :uplate:

Σταματάω στην άκρη και βγάζω από το σελάκι το κιτ με τα μακαρόνια επιδιορθώνω το λάστιχο, το φουσκώνω με αμπούλες CO2 (πίεση γύρω στο 15psi) και πάω στο βενζινάδικο όπου έκπληκτος ακούω ότι δεν έχει αέρα!!!! :yuck: Αφού λοιπόν επιδιορθώνω και το κομπρεσέρ του :lol: συνεχίζω..... φτάνω τους υπόλοιπους και μετά πάμε και μία Μπράλλο για να δείξουμε και πόσο ΜΑΛΑΚΕΣ είμαστε με μακαρόνι και τέζα εκεί πάνω...... τέσπα.... Όλα καλά....... :D

aaa```
27/12/2005, 11:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
φτάνω τους υπόλοιπους και μετά πάμε και μία Μπράλλο για να δείξουμε και πόσο ΜΑΛΑΚΕΣ είμαστε με μακαρόνι και τέζα εκεί πάνω...... τέσπα.... Όλα καλά....... :D

ΠΟΠΟ ΦΙΛΕ ΕΧΩ ΠΕΡΑΣΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΔΡΟΜΟ ΤΟΝ ΑΝΗΦΟΡΙΚΟ ΕΚΕΙ ΠΡΟΣ ΜΠΡΑΛΛΟ ΠΕΡΥΣΗ ΠΗΓΑΙΝΑ ΣΤΟ ΑΚΡΟΠΟΛΙΣ. ΤΟ ΕΝΑ ΒΕΝΖΙΝΑΔΙΚΟ ΗΤΑΝ ΜΟΛΙΣ ΕΣΤΡΙΒΕΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΘΝΙΚΗ ΑΘΗΝΩΝ-ΛΑΜΙΑΣ ΚΑΙ ΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΟΣΑ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ ΚΑΙ ΟΛΟ ΑΝΗΦΟΡΑ. ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΕΝΑ ΡΕΖΕΡΒΟΥΑΡ 100 ΛΙΤΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙΣ ΑΠΟ ΕΚΕΙ.

sotpag
31/12/2005, 16:11
μια φορα καπου στα Καλαβρυτα, το μπαλωνω αλλα τιποτα....στο βουλκανιζατερ βρηκα και δευτερη τρυπα. (παλι καλα γιατι δεν ειχα επισκευασει ποτε λαστιχο και νομιζα πως εκανα μαλ!@


να εχετε μαζι σας δυο τρια εργαλεια κανουν καλο και ας εχουν βαρος

oulas
02/01/2006, 11:34
Για πειτε πιο ειναι το καλυτερο κιτ που πρεπει να αγορασω, και πως θα το χρησιμοποιησω πανω κατω;

stavrogin
04/01/2006, 11:46
Εχω παθει λαστιχο εξω απο ταβερνα στην μυτη του πηλιου στην ακρη του πουθενα,αλλα ο ταβερνιαρης ηταν και βουλκανιζατερας:lol:

GyPsy
04/01/2006, 13:00
Στη μέση του πουθενά,μετά τη Δημητσάνα δικάβαλος,φορτωμένος....:mad: :mad:

Μέχρι την Αθήνα χρησιμοποιήθηκαν 12:eyepop: :uplate:

"μακαρόνια" τα τελευταία 4 :lol: :lol: :uplate: :hypnotize

μια προσφορά του TDM club το οποίο ευχαριστώ

μέχρι και σήμερα:beer: :beer: :beer:

ruyjin
04/01/2006, 16:17
παπί
σε 3 μερες πηγαινοντας για δουλεια (παλιααα) 2 φορες, πρωι πρωι με τη τσιμπλα στο ματι, ξυπνας αμεσως λεμε

αλλη μια ειμουνα σταδιου σαββατο μεσημερι, αντε βρες βουλκανιζατερ!!
τελικα σιγι σιγα προς ιερα οδο σταθηκα τυχερος

souper four
ειμαι για Λαμια στην Υλικη, φορτωμενος οσο δε παει (καλα πηγαινε λιγο ακομα) και μεσα στις στροφες το νιωθω το μηχανακι βαρκα,
μολις τελειωνουν οι στροφες σταματαω και το πισω ηταν πιτα
τυχερος γιατι βρηκα ενα ταριφα σε ενα παραδρομο πιο κατω και μου ειπε πως σε 5-6χλμ ειχε βουλκανιζατερ
με λιγο κοπο στα δεξια και σιγα σιγα εφτασα.... ουφ

VFR
ναι ναι προλαβα και με το VFR να μεινω απο λαστιχο :D
κατεβαινοντας τις στροφες του Δομοκου προς Λαμια ξανα τα ιδια οπως με το souper four.
σταματησα σε βενζιναδικο το γεμησα και εφτασα σε βουλκανιζατερ

παλι καλα τελικα να λεω :winka:

oulas
04/01/2006, 22:54
Αι στο διαλ, βραδιατικα. Διαβασα σημερα το γκαντεμικο ποστ, και πριν λιγο εμεινα.

Πηρα το σκουτερ της μανας μου, Daytona 309RS, να παω τον κολλητο μου σπιτι του, και εμεινα ενα χιλιομετρο απο το σπιτι μου. Αυτος συνεχισε με τα ποδια, και εγω σπροχνοντας γυρισα πισω.
Στα θεοσκοτοδα του Αγ Δημητριου, δυσκολο να δεις τι μπηκε μεσα στο λαστιχο σου.

Το χειροτερο ειναι, οτι ειμαι αρρωστος με ακροαστικα, και μου βγηκε η πιστη να το γυρισω πισω!


Αυριο οπως καταλαβενετε, εχει φουρναρη, μπακαλη, να παω τα πραγματα της γιαγιας, ΟΤΕ, και αφου τα κανω ολα αυτα με το cbfaki (μπας και γλιτωσω το κραξιμο), εχει παλι σπρωξιμο, και βουλκανιζατερ το Daytona!


Ουφ.....

oulas
04/01/2006, 22:59
Πειτε ρε σεις πιο ειναι το καλυτερο κιτ, να παω να αγορασω, να το εχω για το cbfaki μου;

sotpag
04/01/2006, 23:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από oulas
Πειτε ρε σεις πιο ειναι το καλυτερο κιτ, να παω να αγορασω, να το εχω για το cbfaki μου;

εγώ πήγα σε ένα φίλο βουλκανιζατερα και μου έφερε μια "βελόνα" σαν αυτή που χρησιμοποιεί αυτός (κάτι πιο καλό από τα κιτ, περνά και χωρίς να βάλεις σουβλί) και κορδόνια πάλι από εκεί (είναι πιο μακρύ το περνάς μέσα και το βγάζεις στρίβοντας το και ότι μείνει το κόβεις, κάνει δουλειά…………..εκτός αν έχεις μεγάλη ζημιά

και πιο οικονομικό

zoropatra
04/01/2006, 23:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από sotpag
εγώ πήγα σε ένα φίλο βουλκανιζατερα και μου έφερε μια "βελόνα" σαν αυτή που χρησιμοποιεί αυτός (κάτι πιο καλό από τα κιτ, περνά και χωρίς να βάλεις σουβλί) και κορδόνια πάλι από εκεί (είναι πιο μακρύ το περνάς μέσα και το βγάζεις στρίβοντας το και ότι μείνει το κόβεις, κάνει δουλειά…………..εκτός αν έχεις μεγάλη ζημιά

και πιο οικονομικό

ΝΑΙ ΠΑΙΔΙΑ ΕΧΕΙ ΔΙΚΙΟ ΤΟ ΕΧΕΙ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕΙ ΣΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΛΑΣΤΙΧΟ ΜΕ ΕΠΥΤΗΧΙΑ

johnpagr
07/01/2006, 08:45
Proxtes to apogevma emeina apo lastixo me to papi shn khfisia apo to pisw lastixo. Me to pou phga na ksekinhsw eida oti htan pita. To psaxnw kai vrhskw ena mikro karfaki karfomeno panw tou. O M@lak@s ..... eipa: 8a to paw siga-siga mexri ena venzinadiko na valw fast mexri na ftasw se ena voulkanizater na alaksw sabrela. Etsi to phga me 10 xlm (kai emena panw) mexri to prwto pou vrhka sta 300 metra !!!

Evala ontos ena fast kai ksekinhsa thn poreia mou pros to marousi gia thn anevresh voulkanizater. Sta epomena 200 metra to lasthxo htan idi pita. To phga pali me thn taxythta twn 10 xlm mexri to voulkanizater opou kai bhkame sthn diadikasia alaghs. Otan vgalame thn sabrela eidame oti eixe SKHSTEI !!!!!

Tsepose to voulkanixater 15 EURO :yuck: kai thn ekana gia synexeia ergasias.

(Akous ekei 15 euro h sabrela !!!)

:(

KaTaNaS
08/01/2006, 00:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από johnpagr


(Akous ekei 15 euro h sabrela !!!)





polla einai Giannh ontws, gia to KTM stoixizei 7 eyra!




τα δικά μου λάστιχα είναι


Suzuki :

στην τελευταία ανοιχτή στροφή μετά την υλίκη κατέυθυνση προς Αθήνα πριν την μεγαλη ευθεία της Θηβας ακούω ξαφνικό κρότο

έχω γύρω στα 180 φορτωμένα (οσα έδινε η γριά)

και νίώθω τρελό κούνημα αφήνω χαλαρό το τιμόνι , κάτι με βαράει πίσω στον πισινό και στην τσάντα πλάτης έχω καβαλήσει ντεπόζιτο για να το γλιτώσω, και αφήνω τον κινητήρα να κόψει ταχύτητα με συνοδεία λιγου μπροστινού ενώ έχω μπεί ήδη στην βοηθητική!

Σταματάω, ξεκαβαλάω και βλέπω το πισινό σμπαράλια.

έκανε αποκόλληση ελαστικού απο τα λινά η κεντρική λωρίδα και γύρναγε τρελά γύρω γύρω "ρουφώντας " την πινακίδα και τον προφυλακτήρα μέσα στον θόλο , διαλύοντας το κωλοφάναρο, και σχίζοντας την σέλα του συνεπιβάτη απο το μαστίγωμα!

Τυχερός, αφού δεν το έχασα απο το κούνημα και αφού τσούλησα με τη ζάντα μέχρι το πρώτο Βουλκανιζατέρ, όπου έβαλα μόνος (μόνο το ζαντάρισμα έκανε αυτός) ένα μπροστινό μεταχείρο που είχε τυχαία ο τύπος εκεί! και κουτσου κούτσου γύρισα σπίτι!

Αργότερα μιλώντας με έμπειρο λαστιχά έμαθα πως το κούνημα

που μου έκανε σε όλο το ανέβασμα (ανέβηκα με 200αρες Αγ. Κωσταντίνο και κατέβηκα στο καπάκι πάλι πλακωμένος όπου και συνέβει!)

έπρεπε να με είχε προειδοποιήσει πώς είχε ήδη γίνει αποκόλληση του σκελετού των λινών απο το ελαστικό επίσωτρο!


Γιαυτο ΟΤΑΝ ΚΟΥΝΑΕΙ ΠΕΡΙΕΡΓΑ ΣΑΝ ΝΑ ΕΧΕΙ ΛΥΘΕΙ Ο ΛΑΙΜΟΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣΤΕ ΕΠΙ ΤΟΠΟΥ ΚΑΙ ΕΠΙΘΕΩΡΗΣΤΕ ΤΑ ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΣΑΣ (ΚΥΡΙΩς ΤΟ ΠΙΣΩ)

Στο ΚΤΜ



με ογδόντα χλμ/ωρα στον κηφισσό στηνμεσαία λωρίδα , πάνω στην γέφυρα που περνάει την Λενορμαν,στα σαμάρια που έχουν σχηματισθεί απο τους αρμούς διαστολής της γέφυρας, σπάει ακτίνα απο το καψούλι, τρυπά την σαμπρέλα και ακαριαία δεν 'εχω αέρα στο μπροστινό...

σε δύο φάσεις μέσα στην πάλη να το κρατήσω είχα πιστεψει κιολας πώς το έχανα απο την τρομάρα μου!

τελικά τα κατάφερα να το δαμάσω με χαλαρό πισινό φρενάκι και όλος πίσω (κα΄θόμουν πλέον στη σχάρα)


τσαντίστηκα πολύ, τιμώρησα το μηχανάκι, οδηγώντας το απο εκεί μέχρι το χαιδάρι με σκασμένο , τέρμα γκάζι με τρίτη μέσα χωρίς να σταματάω πουθενά! άλλωστε μόλις φορτιζόταν το μπροστινό χόρευα καρσιλαμά!



ο Αντώνης ΟLDMAN σίγουρα με καταλαβαίνει!


Ορθιοι να είμαστε να τα σκεφτόμαστε να γελάμε!



:beer:

:sun:

oulas
08/01/2006, 02:44
Καλα ρε παιδια, ακουω ολους ποσο τιμωρηται τα μηχανακια σας και τα πηγαινετε στο βουλκανιοζατερ, με καβαλα και με τριτη, και με σκασμενο, πιτα το λαστιχο κιολας;

Εγω γιατι μια φορα που το εκανα αυτο, εκτος του οτι κινιδενεψα να πεσω ποσες φορες, μου διαλυθηκ εη ζαντα μου;

Rezeguet
08/01/2006, 17:46
ZIP 50
exei thn tash na xalaei/adeiazei to ntepozito/xanei ladia/skaei lastixa mono otan gyrnaw apo volta mavra mesanyxta pou na mhn kykloforei psyxh. Klasiko Murphy mhxanaki :lol:
X8es (savvato, kai onomastikh giorth mou) gyrisa kata tis 4 na paw spiti, kai kapou meta apo 5 lepta sto gyrismo akouw ena PAF kai petaw kolous :lol: e kapou ekei lew ante gamhsou malakia kai tou rixnw mia klotsia afou to kseparkara :lol: :lol: Paraligo na pesei katw apo to stand alla einai (poloy) elafry kai to kepiasa me to ena xeri teleytaia stigmh prin akoumphsei to edafos :sick: Telika sprwxthke kana xiliometro (symptwmatika eixe kai mai diaroh ntepozitou ka8e fora pou anoigeis to gazi kai den h8ela na parw fwtia kamia wra) mexri ton lastixa apo opou phga me ta podia spiti moy allo ena-dyo xiliometra sth mesh tou pu8ena kapou 4:30-5 to prwi :sick:


CBF250
e pera apo to atyxhma pou eskase to mprostino apo thn aporofhsh :lol: exase kai mia fora apo karfi sxedon olo ton aera tou :ninja: opote egw phgaina me tis bandes kyriolektika mexri ton lastixa...

:ninja:

Rezeguet
08/01/2006, 17:47
gia to husky de lew giati 8a me kraksete
:lol: :lol: :lol: :rotflmao: :rotflmao: :lol: :lol: :lol:

bamboozler
12/01/2006, 13:17
Πηγαίνοντας στο πρώτο ραντεβού με την κοπελιά μου στην γέφυρα της Καλλιθέας το λάστιχο είχε δικό του ραντεβού με μια πρόκα (για το οποίο βέβαια είχε ξεχάσει να με ενημερώσει) . Αλλά ...
.
.
.
.
.
.
.
.
.
Εκείνη την εποχή κυκλοφορούσα με το βεσπάκι μου , οπότε σε 10 λεπτά είχα αλλάξει ρεζέρβα και ούτε γάτα ούτε ζημιά . Και πρόλαβα το ραντεβού μου (αυτό δεν ξέρω κατά πόσο ειναι καλό γιατί με αυτήν την γυναίκα είμαστε 5 χρόνια από τότε μαζί ),και στο λαστιχάκι μου δεν έκανα χαλάστρα στο δικό του ραντεβουδάκι :rotflmao:

pipis
25/01/2006, 22:38
Ερμιονη τωρα...(το χωριο μου) 5 χρονια πισω ακομη πιο πιτσιρικας απο τωρα ειχα βγει εγω με ενα φιλο μου σε ενα ξενοδοχειο 7km απο την πολη. φευγοντας απο εκει κατα τις 5 τα ξημερωματα βλεπω το πισω λαστιχο off και την κλειδαρια σπασμενη μαλλον ο μ@λ@κ@ς δεν μπορεσε να το κλεψει κ ειπε να μου ξεφουσκωσει το λαστιχο... να μην τα πολυ λεω 2 ωρες καναμε μεχρι να φτασουμε σπρωχνοντας... μας βγηκε η μεση.

-το χειροτερο:οτι το πρωι δουλευα σε καφε..
-το καλυτερο: οτι μολις φτασαμε ενας φουρναρης μας κερασε να φαμε ετσι οπως μας ειδε. (πιτσιρικας ειπα= μπατιρης) τι να κανεις αυτα εχεις να θυμασαι...

byron
21/02/2006, 11:44
Αξέχαστο λάστιχο 1: Κυριακή απόγευμα χειμώνας στις Πόρτες Αίγινας. Βγαίνω από την θάλασσα, μετά το ψάρεμα, πάω να ξεκινήσω το παπί που είχα... λάστιχο. Τελευταίο φέρρυ σε 1 ώρα, απόσταση 20χλμ περίπου. Βουλκανιζατέρ ούτε για αστείο (δεν κυκλοφορεί τίποτα τον χειμώνα) ξεκινάω για λιμάνι. Στην μέση περίπου της διαδρομής η σαμπρέλλα γίνεται κόμπος, την κόβω και συνεχίζω με το εξωτερικό. Κανένα χλμ πρίν το λιμάνι, διαλύεται και το εξωτερικό, χτυπάω σε ένα σπίτι και με μια πένσα, κόβω ότι σύρματα έιχαν μείνει. Συνεχίζω με την ζάντα!! μέχρι το πλοίο, με θόρυβο τρελλό. Το πλοίο το πρόλαβα στο τσακ. Θυμάμαι πως με κοιτάγανε όταν έφτασα στον καταπέλτη... (με είχαν ακούσει πρώτα..)
Αξέχαστο λάστιχο 2: Μετά από βόλτα σε βουνό κοντα στην Πάτρα με το XR350 ξεκινάω απογευματάκι για πίσω. Με το που μπαίνω εθνική, πλάκα το πίσω. Ευτυχώς οι κόντρες δεν το άφησαν να φύγει και σε μία Express Service που βρήκα ζήτησα βοήθεια. Πήραν τα παιδιά κάποια τηλέφωνα, και μου λένε ότι υπάρχει λαστιχάς στην Ακράτα. Φτάνω με τα πολλά εκεί και ο τύπος μου λέει, ¨Ααα νόμιζα ότι είχες αυτοκίνητο. Αμα θέλεις να το φτιάξω βγάλτω μόνος σου¨Οκ να το βγάλω αλλά πού; Είχε ένα κομμένο κορμό δέντρου, ανέβασα το XR για να πατάει στο ψαλίδι. Γύρισα Πειραιά κατα τις 10:30 το βράδυ, γιατί όλη την διαδρομή έπρεπε να πηγαίνω πίσω από αυτοκίνητα, καθώς τα φώτα του XR φώτιζαν μέχρι το μπροστινό φτερό.

:smokin:

SUPERMARIO
21/02/2006, 21:08
ATHINA...pisw lastixo me 2 prokes kalogyalismenes na me koroideuoun.thlefwno ton aderfo mou na erthei me to autokinhto kai ta sunerga ths episkeuhs.meta apo ligo ola o.k ektos...apo to autokinhto pou den ekane 10 metra kai to epiase lastixo.kanena euxelaio lete na kanei douleia???