PDA

View Full Version : to apolito periferiako gia pc



sonic22
26/12/2005, 17:38
sas enoxloun oi sinadelfoi sas?
oi pelates?
oi couries kathe logis?
to afediko sas isos?


i lisi vrethike kai iparxei edw (http://www.engadget.com/2005/12/02/target-your-co-workers-with-usb-air-darts/)

isa isa pou prolavenete na to zitisete apo ton ai-bill!!

kales giortes kai prosoxi min vgalete kanena mati!!

sonic22
26/12/2005, 17:43
:D :D :D :D

kai min arkestite se ena set mono... me 6-7 i epithesi ginete kalitera...
arkei mono na exete arketes usb eleutheres kai na exete afoplisei tous adipalous apo potiria, koupes kafe, tasakia kai alla varia adikimena.. (kataskopia, sampotaz ktlp jerete...)
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


31882

bartlal
27/12/2005, 12:21
ΓΜΤ... και μπηκα με μια χαρα... πανετοιμος οτι το εχω ξαναματαδει... :evil: :evil: :evil: :smokin: :lol: :lol: :lol:

kalesin
27/12/2005, 12:28
να σου πω την αληθεια κ μενα το μυαλο μου πηγε στην καφετιερα :lol: :lol:

παντως εχει πολυ πλακα, ειδικα εγω που υπηρετησα στα hawk νομιζω οτι πρεπει να το παρω οπωςκδηποτε

makis206
27/12/2005, 12:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από kalesin
παντως εχει πολυ πλακα, ειδικα εγω που υπηρετησα στα hawk νομιζω οτι πρεπει να το παρω οπωςκδηποτε

Δηλαδή για να καταλάβω, αυτό το διαολάκι το συνδέεις στην USB θύρα του pc και πατώντας κανα πλήκτρο εκτοξεύει τους πυραύλους ;:eek:

Όλα τα λεφτά είναι το περιφερειακό!

Θα το βάλω στο pc της δουλειάς και αν εισπράξω άρνηση στην αίτηση αύξησης μισθού για το 2006 θα πώ:

"Αφεντικουλίνι μου, τσίμπα το πυραυλάκι !":D :D :D

Πίου πίου πίίίίίίίουουουουου !:lol: :lol:

kalesin
27/12/2005, 12:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Δηλαδή για να καταλάβω, αυτό το διαολάκι το συνδέεις στην USB θύρα του pc και πατώντας κανα πλήκτρο εκτοξεύει τους πυραύλους ;:eek:

Όλα τα λεφτά είναι το περιφερειακό!

Θα το βάλω στο pc της δουλειάς και αν εισπράξω άρνηση στην αίτηση αύξησης μισθού για το 2006 θα πώ:

"Αφεντικουλίνι μου, τσίμπα το πυραυλάκι !":D :D :D

Πίου πίου πίίίίίίίουουουουου !:lol: :lol:

κατι τετοιο παιζει. Παιρνεις 2-3 ακομα κ φτιαχνεις συστοιχια.
Προτεινεται μετατροπη με τοποθετηση καρφιτσας η καρφιου στην κεφαλη, ή ποτισμα της κεφαλης σε σινικη μελανη για αξεχαστες επιθεσεις

makis206
27/12/2005, 12:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από kalesin
κατι τετοιο παιζει. Παιρνεις 2-3 ακομα κ φτιαχνεις συστοιχια.
Προτεινεται μετατροπη με τοποθετηση καρφιτσας η καρφιου στην κεφαλη, ή ποτισμα της κεφαλης σε σινικη μελανη για αξεχαστες επιθεσεις

Εσείς παιδί μου στα Hawk βρίσκεστε χιλιόμετρα μπροστά απο εμάς του πυροβολικού !

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Έν κακή ιδέα πάντως...:D

:beer: :beer:

kalesin
27/12/2005, 12:51
προσπαθω να οργανωσω στο μυαλο μου μια ιδεα που να περιλαμβανει, 2-3 τετοια, wifi, laptop κ ενα τηλεκατευθυνομενο. Αυτοκινουμενη μοιρα θα φτιαξω

makis206
27/12/2005, 12:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από kalesin
προσπαθω να οργανωσω στο μυαλο μου μια ιδεα που να περιλαμβανει, 2-3 τετοια, wifi, laptop κ ενα τηλεκατευθυνομενο. Αυτοκινουμενη μοιρα θα φτιαξω

Άν σου δώσω συντεταγμένες θα μπορέσεις να μου στείλεις 2-3 απο δαύτα στην Κρήτη;

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

kalesin
27/12/2005, 12:59
μπηκα να παραγγειλω αλλα ειναι out of stock. Παντως λογικα συντομα [ελπιζω] θα τα εχω αφου ειτε εγω ειτε ενας φιλος θα ειναι Λονδινο τον Ιανουαριο.
Το θεμα που πρεπει να λυθει ειναι αυτο της αποστασης αφου το βεληνεκες ειναι στα 2 μετρα περιπου. Ισως με λιγο πειραγμα στα ελατηρια να περασει τα 4.

makis206
27/12/2005, 13:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από kalesin
Το θεμα που πρεπει να λυθει ειναι αυτο της αποστασης αφου το βεληνεκες ειναι στα 2 μετρα περιπου. Ισως με λιγο πειραγμα στα ελατηρια να περασει τα 4.

Γαμώτο.:mad:

Το πολύ πολύ να φέρω τον αφεντικούλη λίίίγο πιό κοντά μου. :D

kalesin
27/12/2005, 13:11
Γι΄αυτο το λογο πρεπει να φτιαχτει η αυτοκινουμενη μοιρα.
Τωρα που το σκεφτομαι, δεν ειναι κακη ιδεα να μπει κ μια webcam επανω

makis206
27/12/2005, 13:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από kalesin
Τωρα που το σκεφτομαι, δεν ειναι κακη ιδεα να μπει κ μια webcam επανω

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Θα πρέπει όμως να λυθεί και το πρόβλημα του βεληνεκούς.

Αλλά σαν ιδέα, όλα τα λεφτά!:winka:

Φαντάζομαι το γέλιο να βλέπω το βιντεάκι της webcam λίγο πριν σκάσει το πυραυλάκι στο στόχο!

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Alx 84
28/12/2005, 21:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από bartlal
ΓΜΤ... και μπηκα με μια χαρα... πανετοιμος οτι το εχω ξαναματαδει... :evil: :evil: :evil: :smokin: :lol: :lol: :lol:


Μέσα στην κακία σε βλέπω. Άγιες μέρες τώρα...ντροπή


Έχει και αισθητήρες θερμότητος το πυραυλάκι;:confused:

crazykiller
29/12/2005, 09:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από kalesin
μπηκα να παραγγειλω αλλα ειναι out of stock. Παντως λογικα συντομα [ελπιζω] θα τα εχω αφου ειτε εγω ειτε ενας φιλος θα ειναι Λονδινο τον Ιανουαριο.
Το θεμα που πρεπει να λυθει ειναι αυτο της αποστασης αφου το βεληνεκες ειναι στα 2 μετρα περιπου. Ισως με λιγο πειραγμα στα ελατηρια να περασει τα 4.

Αφού θα αλλάξεις ελατήρια ψάξε για aftermartket όχι μαμίσια:beer:

kalesin
29/12/2005, 10:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από crazykiller
Αφού θα αλλάξεις ελατήρια ψάξε για aftermartket όχι μαμίσια:beer:

δεν τιθεται θεμα. Με πειραματα που εκανα με μια αυξηση της διατομης του ελατηριου κατα 50%, αυξανεται δραματικα η δυναμη εκτοξευσης, ομως δημιουργουνται προβληματα σταθεροτητας πτησης, λογω αποτομης επιταχυνσης κ χαμηλου βαρους. Οποτε ειναι τωρα υπο σκεψη κ στο σταδιο της σχεδιασης, προσθετα στα υπαρχοντα φτερα, αλλα κ τοποθετησης σταθεροποιητων.

Βεβαια ολα θα γινουν καλυτερα μολις παρω το προιον στα χερια μου γιατι τωρα κανω πειραματα με τα παιχνιδια ενος ανιψιου κ ολο κλαιει το σκασμενο που του χαλαω τα παιχνιδια

sonic22
29/12/2005, 11:50
profanos enoeis 2 fores pio paxi elasma (sirma) kai oxi pio platies (anoixtes) spires...

kata ta alla sas parapampoume sta texnika themata tou old peri anartisewn/elatiriwn...

:beer: :beer: :beer: :beer:

isos auto to post mou na ginei to prwto pou apo ta anekdota/asteia na metaferthei sta texnika :wacko: :wacko: :wacko:

kalesin
30/12/2005, 09:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από sonic22
profanos enoeis 2 fores pio paxi elasma (sirma) kai oxi pio platies (anoixtes) spires...

kata ta alla sas parapampoume sta texnika themata tou old peri anartisewn/elatiriwn...

:beer: :beer: :beer: :beer:

isos auto to post mou na ginei to prwto pou apo ta anekdota/asteia na metaferthei sta texnika :wacko: :wacko: :wacko:

φυσικα εννοω το "παχος" του ελατηριου.
Για να πετυχεις κατι αυξανοντας το ανοιγμα της σπειρας [την αποσταση αναμεσα στις σπειρες] θα πρεπει να παιξεις με την σκληροτητα κ το υλικο κατασκευης του ελατηριου. Θα ριξω κ μια ματια στο θεμα του oldman μηπως κ παρω καμια ιδεα

Πλακα πλακα, ανετα θα μπορουσε τελικα να παει στα τεχνικα.