PDA

View Full Version : ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΗΝ V-strom Moy



VSTROMGS
27/12/2005, 09:42
ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΜΕ ΥΓΕΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.ΕΧΩ ΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ V-STROM ΜΟΥ.ΚΑΘΩΣ ΑΛΛΑΖΩ ΤΑΧΥΤΗΤΕΣ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΜΟΛΙΣ ΠΑΤΑΩ ΤΟ ΣΥΜΠΛΕΚΗ ΓΙΑ ΝΑ ΒΑΛΩ ΤΡΙΤΗ Η ΤΕΤΑΡΤΗ ΤΑΧΥΤΗΤΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΕΝΑ ΣΚΑΣΙΜΟ ΚΑΙ ΣΒΗΝΕΙ ΑΠΟΤΟΜΑ.ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΣΤΗ ΜΗΧΑΝΗ ΚΑΠΟΙΟΥ ΑΛΛΟΥ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΑΝ ΝΑΙ ΜΗΠΩΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΤΟ ΛΟΓΟ.ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΓΝΩΡΙΖΩ ΜΗΠΩΣ ΕΧΕΙ ΣΥΜΒΕΙ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΛΥΣΗ ΠΡΙΝ ΠΑΩ ΣΤΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

makaronachis
27/12/2005, 16:22
πόσα Κμ έχεις κάνει;Ίσως να θέλει ανέβασμα το ρελαντί ή ρύθμιση ο ψεκασμός.Και το δικό μου έσβυνε καμιά φορά (σπάνια αλλά έσβυνε) και μετά την ρύθμιση του ψεκασμού έστρωσε.

Reignman
27/12/2005, 21:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από VSTROMGS
ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΜΕ ΥΓΕΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.ΕΧΩ ΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ V-STROM ΜΟΥ.ΚΑΘΩΣ ΑΛΛΑΖΩ ΤΑΧΥΤΗΤΕΣ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΜΟΛΙΣ ΠΑΤΑΩ ΤΟ ΣΥΜΠΛΕΚΗ ΓΙΑ ΝΑ ΒΑΛΩ ΤΡΙΤΗ Η ΤΕΤΑΡΤΗ ΤΑΧΥΤΗΤΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΕΝΑ ΣΚΑΣΙΜΟ ΚΑΙ ΣΒΗΝΕΙ ΑΠΟΤΟΜΑ.ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΣΤΗ ΜΗΧΑΝΗ ΚΑΠΟΙΟΥ ΑΛΛΟΥ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΑΝ ΝΑΙ ΜΗΠΩΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΤΟ ΛΟΓΟ.ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΓΝΩΡΙΖΩ ΜΗΠΩΣ ΕΧΕΙ ΣΥΜΒΕΙ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΛΥΣΗ ΠΡΙΝ ΠΑΩ ΣΤΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Στο δικό μου κάνει ένα σκάσιμο μια στο τόσο (λες και σκάει γκαζάκι) είτε σε αλλαγή ταχύτητας, είτε σε άνοιγμα του γκαζιού ενώ η μηχανή ρολάρει ενώ πατάω συμπλέκτη. Μάλλον το injection αποβλακώνεται στιγμιαία. Δεν το έχω ελέγξει ακόμα με το μηχανικό μου. Μάλλον θα περάσω από κει μεθαύριο.

athandim
27/12/2005, 23:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από Reignman
Δεν το έχω ελέγξει ακόμα με το μηχανικό μου. Μάλλον θα περάσω από κει μεθαύριο.

Μια παρατήρηση :

Καλό θα ήταν στο ευαίσθητο θέμα των συνεργείων να κοινοποιούμε τις εντυπώσεις μας εδώ (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?threadid=10568) - τις θετικές κυρίως για ευνόητους λόγους - ώστε να έχουμε μια ικανή βάση με 2-3 τουλάχιστον μάστορες που αποδεδειγμένα θα ξέρουμε οτι τουλάχιστον δεν είναι άσχετοι με το θέμα V-strom...


Φιλικά πάντα ε ;; :beer: :beer: :wave2:


Σήμ : Προσώπικά στο επόμενο service που θα είναι στην Αθήνα μέχρι στιγμής με κερδίζει αρχικά ο Σταθόπουλος και μετά ο Μάντης...

VSTROMGS
28/12/2005, 14:17
ΠΗΡΑ ΤΟΝ ΜΗΧΑΝΙΚΟ ΜΟΥ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΕΞΟΥΣΙΟΔΟΤΗΜΕΝΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ SUZUKI ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΑΝΕΒΑΣΩ ΤΟ ΡΕΛΑΝΤΙ Η΄ΟΤΙ ΦΤΑΙΕΙ Η ΒΕΝΖΙΝΗ ΠΟΥ ΒΑΖΩ.ΕΧΩ 2000 ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ.ΚΑΙ ΣΤΟ ΡΕΛΑΝΤΙ ΑΚΟΜΗ ΟΙ ΣΤΡΟΦΕΣ ΠΟΥ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΕΙΝΑΙ ΓΥΡΩ ΣΤΙΣ 800 ΟΤΑΝ ΤΟ ΒΑΖΩ ΜΠΡΟΣ ΕΝΩ ΟΤΑΝ ΖΕΣΤΕΝΕΤΑΙ ΦΤΑΝΕΙ ΠΕΡΙΠΟΥ ΤΙΣ 1000.ΣΆΥΤΕΣ ΤΙΣ ΣΤΡΟΦΕΣ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΚΑΙ ΤΑ ΔΙΚΑ ΣΑΣ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΚΡΥΟ Η΄ΜΟΝΟ ΕΓΩ ΤΟ ΠΑΘΑΙΝΩ?ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΤΟ ΠΑΘΑΙΝΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΡΕΛΑΝΤΙ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΑΝΕΒΑΣΩ ΛΙΓΟ.ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΜΕΝΟ ΟΜΩΣ ΝΑ ΠΕΣΕΙ ΣΤΙΣ 800 ΣΤΡΟΦΕΣ?

Innersense
28/12/2005, 16:19
χμμμ κοίτα τώρα τον χειμώνα ίσως να είναι λίγο πεσμένες οι στροφές.

καλό πάντως είναι (και ειδικά αφού είναι ΠΟΛΥ ΕΥΚΟΛΟ το ρύθμισμα του ρελαντί) να το ρυθμίζεις κάθε εβδομάδα (αν υπάρχει απόκλιση φυσικά) έτσι ώστε οι στροφές του με το ξεκίνημα να είναι περίπου 1050 (θεορώντας ότι όταν ζεσταθεί θα είναι περίπου 1200).

Αν υπάρχει άλλη άποψση να την ακούσουμε!

Mandragoras
28/12/2005, 16:44
Filaraki to relanti einai standar!!!!
Ki egw eixa to idio problhma mexri to deutero service opou kai to ekana se eksousiodothmeno sth 8esalonikh (eimai apo syro). O mastoras mou eipe oti h Suzuki toys exei enhmerwsei oti to relanti prepei na ry8mizetai gyrw stis 1300 strofes. Stis 1000 pou douleuei ergostasiaka kanei diakopes, polles apo tis opoies einai ksafnikes (ara kai epikindines...). Apo tote pou to ry8misa mou douleuei roloi akoma kai xeimwna me kryo. Opote mhn trelenesai. kane auto kai 8a ksemperdepseis...
See ya....

zoudis
29/12/2005, 08:39
Σωστόςςς ο Μανδραγόρας, έτσι όπως τα λεέι είναι :beer:

800 στροφές ??? που ακούστικε αυτό ρε παιδία σε μοτο? Ούτε τα κουτιά δουλεύουν εκεί ! Μόνο κάτι πετρελαιοκινητα :eyepop: χο χο χο πλάκα κάνω.


Ακόμα και το μανουαλ λέει 1200-1400 ρπμ (RPM) εσύ που το είδες το 800?


:wave2:

VSTROMGS
29/12/2005, 09:49
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ.ΜΙΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ.Η ΒΙΔΙΤΣΑ ΓΙΑ ΤΟ ΡΕΛΑΝΤΙ ΕΙΝΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ Ο ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ ΜΟΥ ΜΙΑ ΑΣΠΡΗ ΔΙΠΛΑ ΣΤΟ ΣΑΣΜΑΝ.ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΙ ΚΛΕΙΔΑΚΙ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΡΥΘΜΙΣΩ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ ΝΑ ΜΗΝ ΤΡΕΧΩ ΣΤΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ Η΄ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΤΟ ΠΑΩ ΑΠΟ ΕΚΕΙ?

athandim
29/12/2005, 09:54
:rolleyes:

Σταυροκατσάβιδο....(είναι αρίστερα όπως κάθεσαι στη σέλα, κάτω ακριβώς από το ρεζερβουάρ. Δες στο manual, τα εξηγεί όλα > σελ.51).


Ααα... η ρύθμιση γίνεται όταν έχουν βγει και οι τρεις παύλες στη θερμοκρασία και είναι αστεία υπόθεση ενός (αρ:1) λεπτού...:wave2:

mavro
29/12/2005, 14:54
Χαιρετω την παρεα την καλη !!!

Ως κατοχος Vstrom 650 '04 ειχα κι εγω ''τσαφ'' στον κινητηρα , αλλα με ανεβασμα του ρελαντι λυθηκε το προβλημα.
Κανε το μονος σου δεν ειναι τιποτα.

Ερωτηση τωρα :

Αν βαλεις μπουζι 2 νουμερα πανω υπαρχει καποιο προβλημα ;
Αν ναι προσεχετε που πατε για service,
διοτι οταν τα αλλαξα ειδα τα αδεια κουτακια
που χρησιμοποιησε ο ''π. μαστορας'' και αφου τον ρωτησα μου ειπε οτι ειναι ενταξει.
Βεβαια αν δεν το εβλεπα δεν θα μου ελεγε οτι δεν εβαλε το κανονικο που προτεινει η Sutzuki.

Συγκεκριμενα αντι πχ να βαλει 27 denso εβαλε 31 ή 23 δεν θυμαμαι περασε καιρος απο τοτε(νομιζω πανε ανα 2 νουμερα).

DPF
01/01/2006, 11:58
Start up the engine and keep it running at 1 300 rpm by turn- - ing throttle stop screw 3.

:wave2: :beer:


32600

zouzounos
01/01/2006, 12:12
ΣΤΟ ΡΕΛΑΝΤΙ ΑΚΟΜΗ ΟΙ ΣΤΡΟΦΕΣ ΠΟΥ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΕΙΝΑΙ ΓΥΡΩ ΣΤΙΣ 800 ΟΤΑΝ ΤΟ ΒΑΖΩ ΜΠΡΟΣ ΕΝΩ ΟΤΑΝ ΖΕΣΤΕΝΕΤΑΙ ΦΤΑΝΕΙ ΠΕΡΙΠΟΥ ΤΙΣ 1000.ΣΆΥΤΕΣ ΤΙΣ ΣΤΡΟΦΕΣ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΚΑΙ ΤΑ ΔΙΚΑ ΣΑΣ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΚΡΥΟ Η΄ΜΟΝΟ ΕΓΩ ΤΟ ΠΑΘΑΙΝΩ?ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΤΟ ΠΑΘΑΙΝΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΡΕΛΑΝΤΙ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΑΝΕΒΑΣΩ ΛΙΓΟ.ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΜΕΝΟ ΟΜΩΣ ΝΑ ΠΕΣΕΙ ΣΤΙΣ 800 ΣΤΡΟΦΕΣ?


na rotiso? pos einai dinaton na einai krio stis 800 strofes kai otan zestainei paei stis 1000? den exei automato chok? to diko mou otan einai krio ksekina (enoeitai xoris gazi) pio psila kai meta statheropoieeitai stis rithmismenes strofes 1000 peripou
kapoios milise kai gia venzini kai paizei ena rolo ..
pantos to diko mou kanena skasimo oute provlima se strofes..

kali xronia

plumber
01/01/2006, 17:36
ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.ΚΑΤΑ 99% ΕΧΕΙ ΚΑΨΕΙ ΤΟ DPS ΣΤΟ INJECTION.EINAI KATI ΠΟΥ ΣΤΟ ΑΛΛΑΖΟΥΝ ΕΝΤΩΣ ΕΓΓΥΗΣΗΣ.ΤΟ ΙΔΙΟ ΕΠΑΘΕ ΤΟ VSTROM ΤΟΥ ΚΟΛΛΗΤΟΥ ΜΟΥ ΣΤΑ 8500ΧΛΜ ΠΕΡΙΠΟΥ.ΕΓΩ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ 6500ΧΛΜ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.

Reignman
01/01/2006, 23:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από zouzounos
ΣΤΟ ΡΕΛΑΝΤΙ ΑΚΟΜΗ ΟΙ ΣΤΡΟΦΕΣ ΠΟΥ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΕΙΝΑΙ ΓΥΡΩ ΣΤΙΣ 800 ΟΤΑΝ ΤΟ ΒΑΖΩ ΜΠΡΟΣ ΕΝΩ ΟΤΑΝ ΖΕΣΤΕΝΕΤΑΙ ΦΤΑΝΕΙ ΠΕΡΙΠΟΥ ΤΙΣ 1000.ΣΆΥΤΕΣ ΤΙΣ ΣΤΡΟΦΕΣ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΚΑΙ ΤΑ ΔΙΚΑ ΣΑΣ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΚΡΥΟ Η΄ΜΟΝΟ ΕΓΩ ΤΟ ΠΑΘΑΙΝΩ?ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΤΟ ΠΑΘΑΙΝΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΡΕΛΑΝΤΙ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΑΝΕΒΑΣΩ ΛΙΓΟ.ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΜΕΝΟ ΟΜΩΣ ΝΑ ΠΕΣΕΙ ΣΤΙΣ 800 ΣΤΡΟΦΕΣ?


na rotiso? pos einai dinaton na einai krio stis 800 strofes kai otan zestainei paei stis 1000? den exei automato chok? to diko mou otan einai krio ksekina (enoeitai xoris gazi) pio psila kai meta statheropoieeitai stis rithmismenes strofes 1000 peripou
kapoios milise kai gia venzini kai paizei ena rolo ..
pantos to diko mou kanena skasimo oute provlima se strofes..

kali xronia

Καλή χρονιά σε όλους!

Ο φίλος μας εννοεί πως όταν πάρει μπροστά ο κινητήρας το τσοκ τον στα8εροποιεί στις 800 και μόλις ζεσταθεί (ανάψει δηλαδή και το τρίτο "κουτάκι" στο δείκτη) πάει στις 1000.
Η δικιά μου πάντως μόλις την βάλω μπρος είναι στις 1500 και πέφτει σχετικά γρήγορα στις 1200.
Όταν ζεσταθεί βρίσκεται περίπου στις 1400.
Να ρωτήσω κι εγώ κάτι..
Από κατανάλωση πώς τα πάτε;
Το δικό μου ρουφάει τα κέρατά του... Τελευταία φορά έβγαλε λιγότερο από 200 χλμ με 14 λίτρα βενζίνη. Η χρήση βέβαια είναι καθαρά αστική και με πολύ κοντινές αποστάσεις.. :eek:

VSTROMGS
02/01/2006, 09:07
ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΣΑΣ

ΕΧΕΙ ΔΙΚΙΟ Ο ΦΙΛΟΣ REIGHMAN ΜΕ ΤΙΣ ΣΤΡΟΦΕΣ.ΟΠΩΣ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΑ ΛΕΕΙ ΕΙΝΑΙ.ΤΟ ΕΒΑΖΑ ΜΠΡΟΣΤΑ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΣΤΙΣ 1100 ΜΕ 1200 ΚΑΙ ΣΤΑΘΕΡΟΠΟΙΟΥΤΑΝ ΣΤΙΣ 800 ΜΕΤΑ.ΟΤΑΝ ΠΗΓΑΙΝΕ ΣΤΙΣ ΤΡΕΙΣ ΓΡΑΜΜΕΣ Η ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ ΗΤΑΝ ΣΤΙΣ 1000 ΑΛΛΑ ΜΕ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ ΜΠΟΡΕΣΑ ΚΑΙ ΤΟ ΞΕΠΕΡΑΣΑ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΚΑΙ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΤΩΡΑ ΚΑΝΟΝΙΚΑ.ΠΙΣΤΕΥΩ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΞΕΙ ΑΛΛΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΣΧΕΤΙΚΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ.ΣΑΣ ΕΧΟΥΝ ΒΓΑΛΕΙ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΣΑΣ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΓΙΑΤΙ ΟΣΟ ΞΕΡΩ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΠΟΛΥ ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΑΠΟ ΟΣΟΥΣ ΕΧΩ ΡΩΤΗΣΕΙ

Reignman
04/01/2006, 19:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από Reignman
Στο δικό μου κάνει ένα σκάσιμο μια στο τόσο (λες και σκάει γκαζάκι) είτε σε αλλαγή ταχύτητας, είτε σε άνοιγμα του γκαζιού ενώ η μηχανή ρολάρει ενώ πατάω συμπλέκτη. Μάλλον το injection αποβλακώνεται στιγμιαία. Δεν το έχω ελέγξει ακόμα με το μηχανικό μου. Μάλλον θα περάσω από κει μεθαύριο.

Αν και καθυστερημένα πέρασα σήμερα από το μηχανικό μου. Μου είπε πως το σκάσιμο που άκουγα είναι φυσιολογικό και παρατηρείται και σε άλλα μοντέλα της Suzuki (όπως ο "κοντινός συγγενής" μας το SV).

Vezouvios
05/01/2006, 09:00
Καλη χρονια σε ολους παιδια,και παντα ακμαιοτατοι.
Μιας και μιλαμε για προβλημα ,ακουστε τι επαθα εγω εχτες....
Θα το αναφερω σαν παραμυθι γιατι μονο στα παραμυθια γινονται αυτα...

Εδω και καιρο αντιμετοπιζα προβληματα σχετικα με την μπαταρια (yuasa made in usa) τελος παντων,τι προβλημα?Απλα δεν κρατουσε φορτιση πανω τις, Ετσι νομιζα δηλ...
Εχτες πηρα την μηχανη μου αφου ειχα φορτισει την εν λογω μπαταρια και κατεβαινω στο κεντρο της θεσσαλονικης για δουλιες,Η μερα ηταν φανταστικη,Εριχνε μια βροχηηηη!!! οχι καρεκλες αλλα τραπεζοκαθισματα,που πας ρε καραμητρο σκεπτομουν σε ολη την διαρκεια που πηγαινα στο κεντρο...
Και ξαφνικα λεω δεν σταματας ρε Ηλια σε ενα περιπτερο να παρεις κανα τσιγαρακι??Χωρις να σβησω το μηχανακι ΝΑ ΣΟΥ!!! ΠΟΠ ΠΙΠ ΠΑΠ εσβησε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Τι εγινε ρε παιδια???????
Παω να βαλω μπρος ΠΑΠΑΛΑ..
Να σου αλλη μια ΠΑΠΑΛΑ.
!:sun: ΣΚΑΣΤΗΗΗΗΗ
ΠΑΠΑΛΑ....
Σαν καλος μαστορεσκι βγαζω την μπαταρια ανα χειρας την πηγαινω σε ενα Αλλο μαστορεσκι (και ολα αυτα στον καλο και βροχοηλιολουστο χειμωνα,Μου λεει,φιλε η μπαταρια ειναι DEAD.
OK man του λεω εχεις να μοθ πουλησεις?Μαλιστα..
Παω την βαζω στην μηχανη βαζω μπρος φευγω και μετα απο λιγο να σου παλι ΠΑΠ ΠΟΥΠ ΠΙΠ ΓΡΟΥΤΣ εσβησεεεεεε!!!!
ΕΛΑ ΟΔΙΚΗ ΒΟΗΘΕΙΑ,ΕΜΕΙΝΑΑΑΑΑ...
ΠΟΥ ΡΕ ΑΓΟΡΙ ΜΟΥ ΠΑΣ ΜΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΒΡΟΧΗ ΠΩΣ ΘΑ ΤΗΝ ΦΟΡΤΩΣΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΗΡΙΟ???
ΦΟΡΤΩΝΕ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΤΗΝ ΣΠΑΣΩ...
ΠΑΩ ΣΤΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ ΚΑΙ ΕΔΩ ΑΡΧΙΖΕΙ ΤΟ ΠΑΝΥΓΥΡΙΙΙΙΙΙΙΙ....
Βαζει το πολυμετρο να μετρησει του δινει ρευμα ΩΠΑ παιρνει μπρος και τσουπ διαπιστωση νο 1 το μηχανακι δεν δινει φορτισει στην μπαταρια,ΩΠΑ ΠΑΡΤΟ ΑΛΛΙΩΣ ΝΑ ΤΑ ΠΑΛΙ ΠΑΠ ΠΟΥΠ ΤΣΙΝΓ ΧΑΜΙΛΩΝΕΙ Η ΤΑΣΗ ΔΡΑΜΑΤΙΚΑ 18 VOLT 17 16 15 14 13 12 11 10 09 08 Xανονται τα οργανα(σβηνουν) MAYDAY MAYDAY ΠΡΟΣ ΠΥΡΓΟ ΕΛΕΓΧΟΥ Σ Β Η Ν...............................(ΝΕΚΡΗ ΣΙΓΗ.) ΠΑΙΔΙΑ ΑΚΟΜΑ ΣΤΟ 8VOLT ΜΕΙΝΑΤΕ???? ΕΝΝΟΕΙΤΕ ΟΤΙ ΕΣΕΙς ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΜΕΤΡΑΤΕ ΠΡΟΣ ΤΑ ΚΑΤΩ 7 6 5 4 3 2 1 ΕΣΒΗΣΕΕΕΕΕ
ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ ΝΟ 2 ΑΝΟΡΘΩΤΗΣ Η ΠΗΝΙΑ.......
κλαψ βγαλε κανα 500ευρω να μαστε μεσα...
ΑΥΤΑΑΑΑΑΑ SORRY POY SAS KOYRASA ALLA SYGRONOS PREPEI NA SAS DIASKEDASA

zoudis
05/01/2006, 09:16
Φιλε βεζούβιε γιατι ταλαιπωρηθηκές έτσι αγορι 'μ ? εεε ?

Μην εισαι και λίγο μαζώχας? λέω τώρα...
Αφου το είπεσ στη αρχή ρε παλούκάρι...." Απλά δεν κρατούσε φόρτιση πάνω της, έτσι νόμιζες δηλάδη..."

Τι νόμιζες που το είπες και ήταν και ηλίου φαινότερο.....ΑΝΑΡΘΩΤΗΣ αγόρι μου ! Κρισταλ κλιαρ που λένε και οι φίλοι μας τα ζώα....

Και από συζητήσεις εδώ μέσα έχει αναφερθεί ξανά :winka:

Αυτό που μου φανηκέ περίεργο....500 ΓΙΟΥΡΟ ??? :eyepop:

Αρ γιου σουρ ? :eyepop:

πολλα με ακούγονται αδερφέ...

Vezouvios
05/01/2006, 10:31
Κατσε ρε καρνταση ουτε 2 χρονων μηχανακι ειναι και να βγαλει ανορθωτη???
Δεν το ειδα..
που αναφερθηκε ξανα??
500 ευρω εΑΝ αρπαξανε και τα πηνια.
το test in Ανορθωτης πηνια εργασια καπου εκει ειμαστε,ηθελα να ξερα υπαρχει aftermarket ανορθωτης οχι suzuki με ψυκτρες??

x-rider
05/01/2006, 10:36
καλη χρονια & απο εμενα:beer:


πολλα προβληματα βλεπω, εμενα δοξα τω Θεο μεχρι τωρα

δεν μου εχει βγαλει τιποτα.

zoudis
05/01/2006, 12:39
Οχι ρε Ηφαίστιε (μπαρντόν Βαζούβιε) :lol: δεν ειπα οτι αναφέρθηκε για τα μηχανάκια μας, προς Θεου :nono:

Δεν εχω ακούσει Στρομακι με τέτοιο πρόβλημα. Γενικά λέω έχει παίξει ανάλογη συζήτηση-απορία και τα μαστόρια αποφανθήκανε ότι είναι ανορθωτής.

Εγώ λέω μην βάλεις αφτερμαρκετ, βάλε το μαμίσιο γιατί δεν ξέρεις τι παιζετε, μπορει να σου κάνει παραξενιές.

τεσπα, ρώτα στο φορουμ με τα ανταλλακτικα για να σου πουν και τιμές, γιατί και πάλι ρε κολητέ...ειναι πολλά τα λεφτά....

Vezouvios
10/01/2006, 20:10
ΛΟΙΠΩΝ ΕΣΤΙ ΕΚΛΙΠΩΝ......

Αφου αφησα την μηχανη μεσα στο συνεργειο,οι επιστημονες-μηχανικοι,
Βγαλανε τα εξεις συμπερασματα η αλλιως βλαβες 1 ανορθωτης , 2 πηνια 3 περιελιξη....
Του τεστ ιν 300 ευροπουλα FINAL...
Kαι λεω εγω τωρα,ΓΙΑΤΙΙΙΙΙΙΙΙΙ ΣΕ ΜΕΝΑ???
Και γυρναω πισω στα παλια (2 χρονακια οχι πολυ) ΚΑΙ ΛΕΩ ΣΤΟΝ ΕΥΑΤΟ ΜΟΥ ΡΕ ΣΥ ΗΛΙΑ SUZUKI ΘΕΛΕΙΣ??? ΑΡ ΓΙΟΥ ΣΟΥΡ οπως λεει και ο φιλος μου ο zoudis..
APANTHΣΗ ......ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΑΘΕΙΣ...
ΚΑΙ ακουω και φωνες απο τους φιλους,γιατι ρε μααακα τι εχει το suzuki???
E βεβαια τι εχει?Α ρε καημενε Ηλια δεν ηθελες το HONDA to VARKADERAKI,.....KALA NA ΠΑΘΕΙΣ ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΑΘΕΙΣ ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΑΘΕΙΣ..
Ε ρε το καλοκαιρι που ερχετε που θα πας vestromaki που θα πας? που θα πας?..
Και θα παρω fazeraki kai μετα ας χαλας. ΟΧΙ ΘΑ ΚΑΤΣΩ ΝΑ ΣΚΑΣΩ.
Τελος παντων μην δινετε και μεγαλη σημασια ,διοτι τα εχω παρει Παρα πολυ ασχημα με την ολη ιστορια και νιωθω σαν μπουφος αλλα και δικαιωμενος οταν στα τελη του καλοκαιριου στο meeting-touring στην κατερινη με το vstrom club ανοιξα ενα θεμα σχετικα με την αξιοπιστια του vstrom,kαι βρεθηκα να αντιμετοπιζω απαντησεις του τυπου Καλα ρε τι λες? θα μας τρελανεις?το vstrom να βγαλει προβληματα
??????????ΔΕν πας καλα...
Βρε εγω μια χαρα παω,Η τσεπη μου ΟΧΙ.

jimmis77
11/01/2006, 18:25
ρε γμτ,σκεφτομαι να παρω το v-strom και αν <ακουω> τετοια
πραγματα παθαινω:bigcry: :bigcry:
εμενα ο τομεας αξιοπιστια με ενδιαφερει και μονο αυτος.
δεν ξερω:( :( :(

athandim
11/01/2006, 19:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από jimmis77
ρε γμτ,σκεφτομαι να παρω το v-strom και αν <ακουω> τετοια
πραγματα παθαινω:bigcry: :bigcry:
εμενα ο τομεας αξιοπιστια με ενδιαφερει και μονο αυτος.
δεν ξερω:( :( :(
Πήγαινε σε οποιαδήποτε υποκατηγορία της ενότητας "Μοντέλα" στο φόρουμ και διάβασε μερικούς τίτλους από δημοσιεύσεις....

Τί να λέμε τώρα...

ΟΛΕΣ οι μηχανές κάποια στιγμή θα βγάλουν κάποιο πρόβλημα. Το φόρουμ είναι γεμάτο από "στραβες" είτε αυτές αφορούν Dukati είτε Africa ή δεν ξέρω και γώ τι άλλο (Τα παραδείγματα τυχαία έτσι;; )

Το να σου τύχει ή όχι πιστεύω οτι είναι θέμα που εξαρτάται περισσότερο από άλλους παράγοντες (συντήρηση, χρήση, τύχη ίσως...) και λιγότερο από τη μάρκα...

Έτυχε μια στραβή στο φίλο Vezouvio που θα μπορούσε να τύχει σε μένα ή σε οποιονδήποτε κάτοχο V-Strom ή άλλης μηχανής....Γιατί το σύμπερασμα πρέπει να είναι το χειρότερο (αναξιόπιστα τα V-strom!!!) δεν καταλαβαίνω.....

Αν πραγματικά πιστεύεις οτι, αν είχαμε π.χ. ενότητα Transalp στο φόρουμ,τα πράγματα θα ήταν¨αγγελικά πλασμένα¨ με δεκάδες χιλιάδες απροβλημάτιστα χιλιόμετρα....νομίζω πως κάνεις λάθος.

Και φυσικά είναι δικαίωμά σου να πάρεις ό,τι μηχανή γουστάρεις...ακόμα και να απορρίψεις το V-strom επειδή διάβασες οτι ένα V-strom έκαψε ανορθωτή !!!

Δεν έχω σκοπό να σε πείσω για τίποτα, απλά τη θεωρώ αστεία δικαιολογία απόρριψης μιας επιλογής.....


Φιλικά ε ; ; :wave2:

jimmis77
11/01/2006, 20:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από athandim
Πήγαινε σε οποιαδήποτε υποκατηγορία της ενότητας "Μοντέλα" στο φόρουμ και διάβασε μερικούς τίτλους από δημοσιεύσεις....


Δεν έχω σκοπό να σε πείσω για τίποτα, απλά τη θεωρώ αστεία δικαιολογία απόρριψης μιας επιλογής.....


Φιλικά ε ; ; :wave2:



καλα τα λες. να ξερεις ομως οτι δεν πηρα μονο ως αφορμη τα γραφομενα του φιλου πιο πανω,αλλα οταν ρωτας κατοχους varadero,tdm,vstrom [φιλοι μου αυτοι]kai oi στρομαδες εχουν να αναφερουν καποια ψιλοπροβληματα,τοτε σου μπαινουν ιδεες και μια και θα δωσεις 8 με 10 χιλιαρικα αναρωτιεσαι,μηπως θα μου συμβει και σε μενα αυτο?επισης δεν εχω απορριψει αυτην μου
την επιλογη,ισα-ισα που εξακολουθω να την επικροτω.το strom γουσταρω, το strom θα παρω.απλως θα ηθελα αυτα τα ψιλα που βγαζει ενιοτε να μην τα βγαζει.
προσωπικα το προβλημα του φιλου πιο πανω το θεωρω μεμονομενο περισταστικο.
αυτα τα ολιγα,παντα φιλικα:wave2: καθως ορθια και ασφαλη χιλιομετρα:beer:

zoudis
12/01/2006, 09:09
Ρε παιδιά, ρε παιδι'α ...χαλαρώστε....:smokin:

θα μου επιτρέψετε να συμφωνήσω σε όλα με τον φιλό Αθανσδιμ. Μην τα βάζουμε ολά στο ιδιο σακί. Είναι τοσο γελοίο το θέμα "πρόβλημα Β-Στρομ", που ακόμα και το ίδιο τι ποστάκι ξεκίνησε από κάποιον που δεν ηξερε :eyepop: να ρυθμίσει το ρελάντι της μηχανής του (Αιντε ασχετοι παρτε πατινια) και το ειχε ρυθμιζμένο στις 800 στρ/λ :eyepop: :eyepop: και του έσβηνε....


Απο κει να καταλάβεις πόσο ΓΕΛΟΙΟ είναι το θέμα "Προβλημα Β-Στρομ". ΟΚ, προιόντα είναι, μηχανακια, καποια στιγμή μπόρει να βγάλουν και κάνα πρόβλημα. Μερσεντές 50.000 εουρο πέρνεις, και σου βγάζει πρόβλημα.

Εγώ πχ, Θενκς Γκοντ, 32.000χλμ έχω και δεν μου έχει βγάλει τιποτις (Σωστή - προσεκτική συντήρηση, σωστη-προσεκτική χρηση).

Αλλά είπαμε....αγοράζεις ότι θες....οτι κανει σε ΕΣΕΝΑ ΚΛΙΚ :winka:

Ιτς γιουρ μανευ, ιτς γιουρ κολ. :smokin:
:wave2:

VSTROMGS
12/01/2006, 14:59
ΕΙΣΑΙ ΠΟΛΥ ΛΑΘΟΣ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΟ ΕΙΧΑ ΡΥΘΜΙΣΜΕΝΟ ΑΠΛΑ ΕΤΣΙ

ΟΠΩΣ ΤΗΝ ΑΓΟΡΑΣΑ ΜΟΥ ΕΒΓΑΛΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΟΥ ΓΙΑ

ΣΕΝΑ ΙΣΩΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΠΟΛΥ ΑΠΛΟ ΚΑΙ ΕΥΚΟΛΟ,ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΕΠΕΙΔΗ

ΔΕΝ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΠΕΙΡΑΞΩ ΤΙΠΟΤΑ ΠΑΝΩ ΣΤΗ ΜΗΧΑΝΗ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΧΕ

1500ΧΛΜ ΜΟΝΟ ΕΚΑΝΑ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΜΗΠΩΣ ΕΧΕΙ ΣΥΜΒΕΙ ΣΕ

ΚΑΠΟΙΟ ΑΛΛΟ.ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΗΤΑΝ ΜΕΓΑΛΟ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΝΑ ΔΩΣΩ

ΤΟΣΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΟΥ ΒΓΑΛΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΑΓΜΑ ΣΕ ΤΟΣΑ

ΛΙΓΑ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΕΙΧΕ ΩΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΒΑΛΩ ΚΑΙ

ΑΥΤΟ ΤΟ POSTAKI ΠΟΥ ΛΕΣ ΚΑΙ ΣΥ.ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΓΙΝΑ ΑΝΤΙΛΗΠΤΟΣ

ΦΙΛΕ ZOUDI

zoudis
12/01/2006, 17:10
OK ρε παλικάρι.
Ριχνε και καμία ματιά στο μανιουαλ...δε'ν κακό...

εκει τα λεει και όλα... :winka:

:wave2:


ΥΓ. Και μην γράφεις με ΚΕΦΑΛΑΙΑ στο δικτυο γιατι είναι ΣΑΝ ΝΑ ΦΩΝΑΖΕΙΣ και εσύ δεν φωνάζεις, ετσι δεν είναι ?

:wave2:

Vezouvios
13/01/2006, 07:47
Sorry εαν με αυτα που εγραψα προβληματισα καποιος πιθανους αγοραστες,
ΟΤΑΝ σκας τα ευροπουλα ομως αρχιζεις και στροφαρεις αναποδα...
Το να καψει ανορθωτη ειναι ενα προβλημα που μπορει να το βγαλει οποιοδηποτε μηχανακι,ειτε honda bmw suzuki ktl...
Το να καψει και τα πηνια και να παμε και σε περιελιξη,ΜΟΝΟ ΤΟ VSTROM MOY TO KANEI.
Oso αφορα την αξιοπιστια,του VSTROM εχουν αναφερθει καποια παιδια,για ευαισθησια του κιβωτιου,για θορυβο στης δαγκανες των φρενων λογω μποσικων που εμφανιζετε κυριως στις πισω δαγκανες.
Θα μου πει καπιος ρε σι φιλε τι περιμενες???
Οταν σου δινει η suzuki μηχανακι των 8000 eyro που να σκιζει τον ανταγωνισμο,απο καπου πρεπει να τα βγαλει.
Οποτε ριχνει την ποιοτητα των υλικων πραγμα που γινετε,και η αξιοπιστια παει περι πατρις.
Μπορει το transalp να υπολειπετε κατα πολυ το strom moy αλλα περι αξιοπιστιας του δινει ρεστα,και πιστευω να συμφωνουμε ολοι σε αυτο.
Αυταα.....
final cost εχτες 320 ευρω.

το κουφο δεν σας το εΙΠΑ.....Εκαψε και σηρηνα συναγερμου ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ????

VSTROMGS
13/01/2006, 08:59
Ρε μάγκες ήθελα να σας ρωτήσω αν το δικό σας manual είναι στα

ελληνικά γιατί εγώ έχω ένα στα αγγλικά.Υπάρχει μήπως λέω εγώ

τώρα και στα ελληνικά;:rolleyes:

zoudis
13/01/2006, 09:15
File VSTROMGS einai paraeisagwgeis to mhxanaki sou ? Gi auto. Egw exw Manual se 5 glwsses, kai Ellhnika. Psa3e edw mesa h' ri3e ena post kai yparxei auto pou psaxneis, to exoyn zhthsei kai alloi. :winka:

File Vezoubie:
1on 320 euro akougontai kala.
2on otan leme "kaiei anor8wth" paei paketo to/ta phnia kai i perieli3h (pou einai to idio kai to auto!). Kaneis den ka8etai shmera (kai den ginete fusika) na tyli3ei phnia ! Kai o anor8wths einai ola auta, se ola ta mhxanakia.

3on otan les ekapse seirhna synagermou ti ennoeis ??? :eyepop: Pws ginetai auto to pragma ??? Mhpws, mhpws lew ekanes kamia mamakia kai peiramatistikes me mpataries...h' kai gw den 3erw ti?

Giati spaw ti gklaba mou na katalabw pws mporei auto na ginei...kai DEN KOLLAEI re file pou8ena....

athandim
13/01/2006, 10:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από Vezouvios
Oso αφορα την αξιοπιστια,του VSTROM εχουν αναφερθει καποια παιδια,....για θορυβο στης δαγκανες των φρενων λογω μποσικων που εμφανιζετε κυριως στις πισω δαγκανες.
:eyepop: Αυτό πάλι τι είναι;;;Νεο φρούτο;;;Χαλαρότητα δαγκάνων στο πίσω φρένο ή στο μπροστά στις πίσω δαγκάνες;;

Πες μου οτι εννοούσες το θόρυβο από το μπροστινό σύστημα στις λακούβες με χαμηλές ταχύτητες πλιζ....(που μάλλον είναι τα ρουλεμάν λαιμού) :wave2:

Vezouvios
17/01/2006, 08:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από athandim
:eyepop: Αυτό πάλι τι είναι;;;Νεο φρούτο;;;Χαλαρότητα δαγκάνων στο πίσω φρένο ή στο μπροστά στις πίσω δαγκάνες;;

Πες μου οτι εννοούσες το θόρυβο από το μπροστινό σύστημα στις λακούβες με χαμηλές ταχύτητες πλιζ....(που μάλλον είναι τα ρουλεμάν λαιμού) :wave2:
Oxi δεν αναφερομαι στο μπροστινο συστημα (αλλο ενα προβλημα περι αξιοπιστιας που υπαρχει,)αλλα στις πισω δαγκανες ,δυστηχως δεν θυμαμαι και πολλα οταν το ειχα ψαξει το θεμα,κατι επειδη δεν ειναι πλευστες και αποκταει μποσικα,γμτ δεν θυμαμε,εγω παντως οταν παταω το πισω ακουγετε ενα τινγκ σαν μεταλικος θορυβος,,(οχι δεν ειναι τα ΤΑΚΑΚΙΑ)

Φιλε zoudi τα 320 σου φαινονται καλα ε??ρε σι κοψε μου μια επιταγη αφου τα εχεις,ειδικα αυτην την εποχη μετα τα χριστουγενα που ολοι εχουμε αφραγκιες.
Οσο αφορα την σηρηνα και εγω και ο τεχνικος δεν μπορουμε να βγαλουμε ακρη.Μαλλων θα πρεπει να περασε πολυ ρευμα λογω του προβληματος,αλλα και αυτο ειναι απιθανο,τι να πω??

zoudis
17/01/2006, 09:03
Ρε Βεζουβιε...εχω μια απορία ρε φίλε....τον ΜΗΤΣΟΤΑΚΗ (φτου κακα) τι τον εχεις ??? :lol: :rotflmao:

Μπάρμπας σου ειναι ? :lol: :D

Εμ τι να πω....αφου μου λες οτι ακούς και μεταλλικό θόρυβο από τις πίσω δαγκάνες τι να πω....:eyepop:

Κάνε κάνα ευχέλαιο να διώξεις τα ξόρκια του ψηλού γιατί μάλλον σεέχουν μουτζώσει άσχημα. Εγώ 32.000 χλμ έχω και δεν μου έχει βγάλει το παραμικρό (φτου φτου φτου σκόρδα).

'Οσο για τα 320, πάλι δεν κατάλαβες :rolleyes: Δεν μου φαίνονται λίγα, απλά είναι λίγότερα και λογικότερα από τα 500 που προανέφερες στο αρχικό (?) ποστάκι και ήταν υπερβολικά :eyepop: ...

απλά....

Vezouvios
17/01/2006, 09:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από zoudis
Ρε Βεζουβιε...εχω μια απορία ρε φίλε....τον ΜΗΤΣΟΤΑΚΗ (φτου κακα) τι τον εχεις ??? :lol: :rotflmao:

Μπάρμπας σου ειναι ? :lol: :D

Εμ τι να πω....αφου μου λες οτι ακούς και μεταλλικό θόρυβο από τις πίσω δαγκάνες τι να πω....:eyepop:

Κάνε κάνα ευχέλαιο να διώξεις τα ξόρκια του ψηλού γιατί μάλλον σεέχουν μουτζώσει άσχημα. Εγώ 32.000 χλμ έχω και δεν μου έχει βγάλει το παραμικρό (φτου φτου φτου σκόρδα).

'Οσο για τα 320, πάλι δεν κατάλαβες :rolleyes: Δεν μου φαίνονται λίγα, απλά είναι λίγότερα και λογικότερα από τα 500 που προανέφερες στο αρχικό (?) ποστάκι και ήταν υπερβολικά :eyepop: ...

απλά....
37.000 ΧΛΜ ΣΕ ΤΡΩΩ:rotflmao: ..
ΟΠΩΤΕ καλομελετα και ερχετε,
Μετα θα παμε μαζι για ευχελαιο...
Οσο για για το (ματΙ) εαν και δεν το πιστευω,εχω τον καρ.....λι τον κουμπαρο μου με το transalp που τριβει τα χερια του απο ευχαριστηση διοτι βρηκε ευκαιρια και μου την λεει καθε μερα για την αξιοπιστια του vstrom.,ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ Η ΑΙΤΙΑ, ΘΑ ΤΟΝ Μαμ...σω

zoudis
17/01/2006, 09:28
φτου ΚΟΥΝΗΣΟΥ από τη θεση σου !!! :eyepop: :eyepop: :eyepop:

Εγω Δόξα τω Θεώ ΔΕΝ εχω κ@...λι κουμπάρο οπότε.....Ρε μπας και στην σαμποτάρει ? Το χεις ψάξει ?

:lol: :rotflmao:

Vezouvios
31/01/2006, 06:58
Να τα μας.......
Λοιπον μετα την επιδιορθωση της βλαβης.....Μεσολαβησε ολο αυτο το θεμα της παγωνιας,που μας αναγκασε τους περισοτερους να βαλουμε απαγορευτικο στα μηχανακια μας..
Εγω παρολα αυτα κατεβαινα κατω και την εβαζα μπρος κανα 5λεπτο για ζεσταμα...

ΚΑΙ διαπιστωσα οτι δεν δουλευει σωστα η μηχανη,και αυτο μετα την επεμβαση των μηχανικων για την επιλυση του προβληματος στα ηλεκτρικα,τι εννοω??
Οταν βαζουμε μπρος την μηχανη ειτε για πρωτη φορα το πρωι η οταν ακομα και εαν ειναι σχετικα ζεστη,το ΡΕΛΑΝΤΙ ΤΙ ΚΑΝΕΙ???????
Δεν περνει μπροστα το ηλεκτρονικο τσοκ ανεβαζει στροφες και μετα ερχετε στα νορμαλ του????
Ε αυτο εχει παψει να γινετε σε εμενα.
Βεβαια το πηγα ξανα μανα πισω στον μηχανικο και αναμενο.......


ΚΑΙ ΜΗΝ ΜΕ ΠΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΑΝ ΕΛΕΓΧΑ ΕΚΕΙΝΗΝ ΤΗΝ ΒΙΔΟΥΛΑ ΑΠΟ ΚΑΤΩ ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΣΤΑ ΚΑΛΑ ΤΟΥ............

το ρελαντι δουλευει σωστα οταν ζεσταθει,απλα το ρολο του τσοκ το κανω εγω manual....

Multijohn
31/01/2006, 07:20
Κάποιος ανέφερε οτι του είπαν οτι το σκάσιμο του κινητήρα συμβαίνει και στα SV,αυτό δε παίζει.όσο καιρό το έχω,δεν μου έχει κάνει τίποτα τέτοιο και αλίμονο εάν το έκανε μιας και δίνω αρκετή κλήση στη μηχανή όταν στρίβω και φαντάζου να ''έμενα'' ξαφνικά απο ροπή!

zoudis
31/01/2006, 09:38
Ε ΤΙ ΝΑ ΠΩ..... Η ΕΠΙΣΤΗΜΗ ΕΧΕΙ ΣΗΚΩΣΕΙ ΤΑ ΧΕΡΙΑ (ΚΑΙ ΤΑ ΠΟΔΙΑ) ΨΙΛΑ ΜΕ ΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΣΟΥ....


Δεν περνει μπροστα το ηλεκτρονικο τσοκ ανεβαζει στροφες και μετα ερχετε στα νορμαλ του????

Ποιος το λέει αύτο ??? Το παραδοσιακό τσοκ αέρα (που λειτπουργεί αντίθετα δηλ. κλείνει τον αέρα και διοχετευει πλουσιότερο μίγμα) ΕΤΣΙ δουλέυει. "Πλουσιότερο μίγμα" εξού και οι ανεβασμένες στροφές που όσο κλείνεις το τσοκ πέφτουν και επανέρχετε στις νορμαλ.

Το Στρομ ΔΕΝ λειτουργει έτσι :nono: :nono: :nono:

Ψιφιακή ανάφλεξη, ηλεκτρονικό τσοκ, έξυπνο δηλαδή, διοχετευει όσο καύσιμο χρειάζετε για να κάνει το τσακ και να πάρει μπρός (χαμηλές στροφές κοντά στις 1000 ή λιγότερες, και μετά που ζεστένετέ 'ερχεται στις κανονικές 1200+.

Τι να σου πω ρε Βεζούβιε...Δεν έχει πρόβλημα το μηχανακι σου ρε φιλέ....εσύ έχεις πρόβλημα....:lol: :rotflmao:

Υ. Γ. Ο Μηχανικός σου, δεν σε έχει σκοτώσει ακόμα ??? :lol: :rotflmao:

:wave2:

zoudis
31/01/2006, 09:42
Α, (φιλική συμβουλή) κάτσε και δίαβασε το μανιουαλ (τουλάχιστον), γιατί θα την χαλάσεις την μηχανή σου στο τέλος έτσι όπως πας....

Vezouvios
31/01/2006, 11:43
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από zoudis
Ε ΤΙ ΝΑ ΠΩ..... Η ΕΠΙΣΤΗΜΗ ΕΧΕΙ ΣΗΚΩΣΕΙ ΤΑ ΧΕΡΙΑ (ΚΑΙ ΤΑ ΠΟΔΙΑ) ΨΙΛΑ ΜΕ ΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΣΟΥ....



Ποιος το λέει αύτο ??? Το παραδοσιακό τσοκ αέρα (που λειτπουργεί αντίθετα δηλ. κλείνει τον αέρα και διοχετευει πλουσιότερο μίγμα) ΕΤΣΙ δουλέυει. "Πλουσιότερο μίγμα" εξού και οι ανεβασμένες στροφές που όσο κλείνεις το τσοκ πέφτουν και επανέρχετε στις νορμαλ.

Το Στρομ ΔΕΝ λειτουργει έτσι :nono: :nono: :nono:

Ψιφιακή ανάφλεξη, ηλεκτρονικό τσοκ, έξυπνο δηλαδή, διοχετευει όσο καύσιμο χρειάζετε για να κάνει το τσακ και να πάρει μπρός (χαμηλές στροφές κοντά στις 1000 ή λιγότερες, και μετά που ζεστένετέ 'ερχεται στις κανονικές 1200+.

Τι να σου πω ρε Βεζούβιε...Δεν έχει πρόβλημα το μηχανακι σου ρε φιλέ....εσύ έχεις πρόβλημα....:lol: :rotflmao:

Υ. Γ. Ο Μηχανικός σου, δεν σε έχει σκοτώσει ακόμα ??? :lol: :rotflmao:

:wave2: [/Q

τοση ωρα εσενα περιμενα να μπεις................

Αναρωτιομουνα θα το δει ???θα απαντησει????
στοιχηματιζα υπερ σου.......

Για πε μας τωρα ομως,εαν ειναι οπως τα λες γιατι τοτε μου σβηνει η μηχανη 3 4 φορες μολις την βαζω μπροστα...........ε?ε??ε??? για πε???
Και καθομαι και ανοιγω το γκαζι μεχρι να ζεσταθει για να κρατησει το ρελαντι ε? ε?
για ΠΕ.....


ΦΙΛΙΚΑ,ΞΕΡΕΙς ΠΟΣΟ ΣΕ ΑΓΑΠΩ.....

costas81
31/01/2006, 11:48
Εμενα ρε παλικαρια με το που βαζω μπροστα και ειδικα αυτες τις μερες με το πολυ κρυο ανεβαιναν οι στροφες 1800-2000 για μερικα δευτερολεπτα και αρχιζε την κατηφορα μεχρι που σταματαγε στις 1200 περιπου!
Ποτε δεν εχει δουλεψει στις χιλιες που διαβασα παραπανω μεχρι να ζεσταθει!
Παντα κρατιετε στο οριο των 1200!

Vezouvios
31/01/2006, 12:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από costas81
Εμενα ρε παλικαρια με το που βαζω μπροστα και ειδικα αυτες τις μερες με το πολυ κρυο ανεβαιναν οι στροφες 1800-2000 για μερικα δευτερολεπτα και αρχιζε την κατηφορα μεχρι που σταματαγε στις 1200 περιπου!
Ποτε δεν εχει δουλεψει στις χιλιες που διαβασα παραπανω μεχρι να ζεσταθει!
Παντα κρατιετε στο οριο των 1200!

Αυτο ακριβως εκανε και το δικο μου πριν παθω την ζημια....
Αυτο προσπαθουσα να εξηγησω στον zoudi..
AYTo ...................pολυ κρυο ανεβαιναν οι στροφες 1800-2000 για μερικα δευτερολεπτα και αρχιζε την κατηφορα μεχρι που σταματαγε στις 1200 περιπου!
E se emena den to kanei pleon............ΟΠΩΣ λεγαμε και στον στρατο ΠΑΛΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

zoudis
31/01/2006, 13:33
λοιπόν φίλε Βαζούβιε, μετά από πολύ ώριμη σκέψη και περισυλλογή, κατέληξα στο εξής...





Η λύση φίλε μου είναι μία:








Βάλε κλειστό κύκλωμα τηλεόρασης και πιασε στα πράσσα τον κ@....λι τον κουμπάρο σου που σου σαμποτάρη τη μηχανή τα βράδια ! :lol: :lol: :lol: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


Υ.Γ1 Τελίκα έβγαλές τίποτα από το στοίχημα ?

Υ.Γ.2 ...το ξέρω, το ξέρω...αλλά και γω σ' αγαπώ, μη νομίζεις :winka:

Vezouvios
01/02/2006, 09:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από zoudis
λοιπόν φίλε Βαζούβιε, μετά από πολύ ώριμη σκέψη και περισυλλογή, κατέληξα στο εξής...





Η λύση φίλε μου είναι μία:








Βάλε κλειστό κύκλωμα τηλεόρασης και πιασε στα πράσσα τον κ@....λι τον κουμπάρο σου που σου σαμποτάρη τη μηχανή τα βράδια ! :lol: :lol: :lol: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


Υ.Γ1 Τελίκα έβγαλές τίποτα από το στοίχημα ?

Υ.Γ.2 ...το ξέρω, το ξέρω...αλλά και γω σ' αγαπώ, μη νομίζεις :winka:




Ζoudi εχτες πηγα και πηρα την μηχανη απο το συνεργειο....
Ερωτηση προς τον μηχανικο αφου το εφτιαξε(τσαμπα,αφου ο ιδιος ελυσε το προβλημα που ειχα με τα ηλεκτρικα.)
Απαντηση¨...Αυτα τα suzuki πασχουν απο ηλεκτρικα και ιδιαιτερα απο μπαταρια,(εαν η μπαταρια ειναι χαλια gamaei ολα τα συστηματα injection,ktl....
Συμπερασμα απορυθμιστηκε το ingection kai to επανεφερε.

ΟΛΑ Ο.Κ ΔΟΞΑ ΣΥ Ο ΘΕΩΣ ΔΟΞΑ ΣΥ...........

ΖΟYDI ETOIMASOY ERXETE H SEIRA SOY...λογω χιλιομετρων,
Οπως λεει και η διαφημιση,Και εαν σου κατσει?

x-rider
01/02/2006, 09:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από Vezouvios
Ζoudi εχτες πηγα και πηρα την μηχανη απο το συνεργειο....
Ερωτηση προς τον μηχανικο αφου το εφτιαξε(τσαμπα,αφου ο ιδιος ελυσε το προβλημα που ειχα με τα ηλεκτρικα.)
Απαντηση¨...Αυτα τα suzuki πασχουν απο ηλεκτρικα και ιδιαιτερα απο μπαταρια,(εαν η μπαταρια ειναι χαλια gamaei ολα τα συστηματα injection,ktl....
Συμπερασμα απορυθμιστηκε το ingection kai to επανεφερε.

ΟΛΑ Ο.Κ ΔΟΞΑ ΣΥ Ο ΘΕΩΣ ΔΟΞΑ ΣΥ...........

ΖΟYDI ETOIMASOY ERXETE H SEIRA SOY...λογω χιλιομετρων,
Οπως λεει και η διαφημιση,Και εαν σου κατσει?



Κατσε να καταλαβω,

πασχει απο μπαταρια ,

εσενα σου αφησε την ιδια? και εαν ναι δεν θα ξαναχαλασουν?

Vezouvios
01/02/2006, 09:48
αναφερετε για την παλια μπαταρια που αλλαξα προχτες μαζι με πηνια ανορθωτη κτλ.

zoudis
01/02/2006, 14:11
Α να χαθεις να χάνεσε γκαντέμη Μητσοτάκη ! :yuck:

Μπα κουνήσου από τη θέση σου γρουσουζλεμε :lol: :rotflmao:

Τωρα το ανακάλυψε ο μηχάνικός σου ότι "πασχουν" αυτα τα Σουζούκι από ηλεκτρικά ? ¨οταν σου άλλαζε μπαταρία και τα έκανε όλα σα τα μουτρα του, δεν πάσχαν ???

Νόμιζε φίλε μου ότι πάσχεις από ένα σατανικό συνδυασμό γκαντεμίας ιδιοκτήτη-και ασχετοσύνης μηχανικού :D


Αλλό κακό να μη σε βρεί!


ΥΓ. Ξουράφι τον κόβω τον τύπο. Είναι και εξουσιοδοτημένος ?

:wave2:

Respect
09/07/2007, 07:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από makaronachis
πόσα Κμ έχεις κάνει;Ίσως να θέλει ανέβασμα το ρελαντί ή ρύθμιση ο ψεκασμός.Και το δικό μου έσβυνε καμιά φορά (σπάνια αλλά έσβυνε) και μετά την ρύθμιση του ψεκασμού έστρωσε. Πως έγινε η ρύθμιση στο ψεκασμό σου;

costas81
09/07/2007, 12:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από Respect
Πως έγινε η ρύθμιση στο ψεκασμό σου;



respect θα εννοει το παλικαρι ρυθμισμα στις πεταλούδες....όχι στον ψεκασμό!



:wave2:

Respect
09/07/2007, 12:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από costas81
respect θα εννοει το παλικαρι ρυθμισμα στις πεταλούδες....όχι στον ψεκασμό!



:wave2: Αυτό υποπτεύομαι και εγώ.

chria
09/07/2007, 19:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από Vezouvios εαν η μπαταρια ειναι χαλια gamaei ολα τα συστηματα injection,ktl....]

Δηλαδή με το που πάει η μπαταρία να παραδώσει πνεύμα καλού κακού να την αλλάξουμε για να μην έχουμε παραπάνω προβλήματα???

Respect
09/07/2007, 20:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από Vezouvios
Συμπερασμα απορυθμιστηκε το ingection kai to επανεφερε.

Δηλ. τι ακριβώς έκανε; Πως το επανέφερε; :confused:

Innersense
10/07/2007, 07:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από Respect
Δηλ. τι ακριβώς έκανε; Πως το επανέφερε; :confused:
Το πλάκωσε στις σφαλιάρες όπως ο Οβελίξ τους Ρωμαίους
:beer: :beer: :beer:

mitsos75
11/07/2007, 14:31
καλησπερα.

Συνεβη και στο δικο μου vstrom...
ενα σκάσιμο (τσουφ) μολις εκλεινα το γκαζι..
Ο μηχανικος μου είπε οτι δεν ειναι ανησυχητικο και στο σερβις που του έκανα έσφιξε τα κολλαρα στους ψεκαστήρες και το τσουφ εξαφανίστηκε.

ελπιζω να βοή8ησα.

costas81
11/07/2007, 16:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από mitsos75
καλησπερα.

Συνεβη και στο δικο μου vstrom...
ενα σκάσιμο (τσουφ) μολις εκλεινα το γκαζι..
Ο μηχανικος μου είπε οτι δεν ειναι ανησυχητικο και στο σερβις που του έκανα έσφιξε τα κολλαρα στους ψεκαστήρες και το τσουφ εξαφανίστηκε.

ελπιζω να βοή8ησα.



αμαν πια!

όλο μαλακίες λένε αυτοί οι μηχανικοί!


:mad:

Respect
11/07/2007, 19:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από costas81
αμαν πια!

όλο μαλακίες λένε αυτοί οι μηχανικοί!


:mad: Δηλ; Τι θες να πεις; :confused:

Αυτά τα συμπτώματα τα έχω και εγώ εδώ και κανά δύο βδομάδες και μετά από τηλέφωνο που έκανα σε γνωστό Αθηναϊκό συνεργείο το οποίο έχει σχολιαστεί αρκετά θετικά εδώ μέσα, μου είπε ακριβώς το ίδιο. Κάποιος ή κάποιοι κολιέδες κολάρων έχει - έχουν χαλαρώσει πιθανόν και ρουφά περισσότερο αέρα από στιγμή σε στιγμή με αποτέλεσμα τα μπαφ - τσαφ κλπ. συν μια παράξενη αποσταθεροποίηση που έχω στο ρελαντί.

costas81
12/07/2007, 09:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από Respect
Δηλ; Τι θες να πεις; :confused:

Αυτά τα συμπτώματα τα έχω και εγώ εδώ και κανά δύο βδομάδες και μετά από τηλέφωνο που έκανα σε γνωστό Αθηναϊκό συνεργείο το οποίο έχει σχολιαστεί αρκετά θετικά εδώ μέσα, μου είπε ακριβώς το ίδιο. Κάποιος ή κάποιοι κολιέδες κολάρων έχει - έχουν χαλαρώσει πιθανόν και ρουφά περισσότερο αέρα από στιγμή σε στιγμή με αποτέλεσμα τα μπαφ - τσαφ κλπ. συν μια παράξενη αποσταθεροποίηση που έχω στο ρελαντί.


κολάρα ψεκαστήρων???


τα κολάρα είναι στην εισαγωγή του κύλινδρου!

Φιλαράκι είμαι αρκετά πεπεισμένος ότι το τσάφ είναι από αρύθμιστες πεταλούδες. Η μία δίνει λίγο περισσότερο από την άλλη με αποτέλεσμα η μία να παρασέρνει τον άλλο κύλινδρο σε πιο γρήγορο χρόνο και γι αυτό ακούγεται και αυτό το τσάφ και μόνο σε χαμηλές στροφές.


Κάνε μια ρυθμιση στις πεταλούδες και θα δεις ότι όλα θα δουλεύουν ρολόι!

Εμένα μου το είχε κάνει μια δυο φορές και συγκεκριμένα όταν έβαλα βενζίνη από μαλακία βενζινάδικο. Πάω στον Μιχάλη μου ρυθμίζει με ένα μηχάνημα με υδράργυρο τις δύο πεταλούδες λαο απο τότε δεν το έχω ξανακούσει ποτε!

Respect
12/07/2007, 20:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από
κολάρα ψεκαστήρων???


τα κολάρα είναι στην εισαγωγή του κύλινδρου!

Φιλαράκι είμαι αρκετά πεπεισμένος ότι το τσάφ είναι από αρύθμιστες πεταλούδες. Η μία δίνει λίγο περισσότερο από την άλλη με αποτέλεσμα η μία να παρασέρνει τον άλλο κύλινδρο σε πιο γρήγορο χρόνο και γι αυτό ακούγεται και αυτό το τσάφ και μόνο σε χαμηλές στροφές.


Κάνε μια ρυθμιση στις πεταλούδες και θα δεις ότι όλα θα δουλεύουν ρολόι!

Εμένα μου το είχε κάνει μια δυο φορές και συγκεκριμένα όταν έβαλα βενζίνη από μαλακία βενζινάδικο. Πάω στον Μιχάλη μου ρυθμίζει με ένα μηχάνημα με υδράργυρο τις δύο πεταλούδες λαο απο τότε δεν το έχω ξανακούσει ποτε! Τι να σου πω ρε costas81 και εγώ έτσι το σκέφτηκα αρχικά. Έσφιξα και τους κολιέδες οι οποίοι πήραν από ελάχιστα έως καθόλου και καπάκι σκέφτηκα για ρύθμιση πεταλούδων. Υποθέτω ότι μπορούν να απορυθμιστούν. (τι διάολο, βίδες είναι γιατί να μη μπορούν)
Από την άλλη μου έχει πει το επίσημο της Πάτρας πως αν οι βαλβίδες θέλουν ρύθμισμα, έχουν φύγει δηλ. τότε μια από τα ίδια και οι πεταλούδες.. (αν ισχύει κάτι τέτοιο.. ωχ τσεπούλα μου..) Βέβαια όταν τους περιέγραψα το πρόβλημα σε μια γρήγορη, η δική τους εκδοχή ήταν ό,τι ξαφνικά είναι φτωχό το μίγμα! :eyepop: :eyepop:
( ό,τι να 'ναι.. :a31: :rotflmao: )

Απ'την άλλη με μπερδεύει και το γεγονός πως το ρελαντί μου κάνει νερά. Δηλαδή.. όταν τη βάζω μπροστά από παγωμένη ξεκινά με στροφές περίπου στις 1450 όπου μετά από λίγα δευτερόλεπτα πέφτουν στις 1250. Όλα καλά ως εδώ. Μόλις πάω μια βόλτα λίγα χιλιόμετρα και ζεσταθεί κανονικά το ρελαντί ξανά στις 1450. :eyepop:

Έχω μια βδομάδα που το ρυθμίζω συνεχώς τουλάχιστον να πετύχω μετά το ζέσταμα να διατηρείται το ρελαντί στις 1300-1350 μέχρι να τη δει μάστορας. Νομίζω πως αυτό μάλλον το κατάφερα..

Και πας τέλος πάντων στο επίσημο της Πάτρας, που την έχουν δει λίγο από πυρηνικοί επιστήμονες και σου λένε: "εμ, ξέρεις προς το τέλος του μήνα υπάρχει ελεύθερο ραντεβού". :hypnotize
Σάλτα και τεντωθείτε ρε κουτάλες.. Σε άλλο συνεργείο!!.- :mad: :mad:

(Δε μπορεί.. κάπου θα βρω.. :lol: :lol: )


Υ.Γ. Μήπως να τη πάω στο "μαλιά" που τον βλέπουν τα Scania και χέζονται απάνω τους μόλις αρχίζει τα καντήλια; :confused: :lol: :lol: :lol: :bigcry:

costas81
13/07/2007, 15:55
ρε συ φιλαράκι τι να σου πω!

έχεις και το 1000 το οποίο ούτε καν το έχω οδηγήσει οπότε δεν ξέρω και πολλά να σου πω.
Σε ένα φίλο με το 650 που του έκανε σκασίματα και σβησίματα αρκετά συχνά ρυθμίσαμε πεταλούδες και μόνο και το πρόβλημα εξαφανίστηκε.

:smilea:

Respect
16/07/2007, 10:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από costas81
ρε συ φιλαράκι τι να σου πω!

έχεις και το 1000 το οποίο ούτε καν το έχω οδηγήσει οπότε δεν ξέρω και πολλά να σου πω.
Σε ένα φίλο με το 650 που του έκανε σκασίματα και σβησίματα αρκετά συχνά ρυθμίσαμε πεταλούδες και μόνο και το πρόβλημα εξαφανίστηκε.

:smilea: Λοιπόν φίλος, είχες απόλυτο δίκιο για τις πεταλούδες!!! :beer:


Κάπως έτσι βρέθηκαν στο δικό μου:

-
-
-
-
- -
- -
- -
- -
- -
- -
- -

Και επειδή οι πυρηνικοί στο εξουσιοδοτημένο είχαν ξεσκιστεί να πειράζουν και το ψεκασμό ρυθμίστηκε εκ νέου όπως ήταν από μαμά και τέλος.

Το μηχανάκι δουλεύει απλά ΤΕΛΕΙΑ!!!!

Φαντάσου πως η βελόνα στο ρελαντί είναι εντελώς ακίνητη στις 1250 χωρίς τη παραμικρή απόκλιση στις στροφές.

Κάτι παιδιά με Varadero που ήταν εκεί και βλέπαν, πάθαν πλάκα με το αποτέλεσμα. Ειδικά ο ένας ως πρώην κάτοχος Vstrom 650cc.
Η μηχανή πλέον "αρπάζει" σα παλαβή!!
Ούτε κιχ, ούτε γκούχ, ούτε μπαφ, τσαφ κλπ.





:) :) :)

costas81
16/07/2007, 11:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από Respect
Λοιπόν φίλος, είχες απόλυτο δίκιο για τις πεταλούδες!!! :beer:


Κάπως έτσι βρέθηκαν στο δικό μου:

-
-
-
-
- -
- -
- -
- -
- -
- -
- -

Και επειδή οι πυρηνικοί στο εξουσιοδοτημένο είχαν ξεσκιστεί να πειράζουν και το ψεκασμό ρυθμίστηκε εκ νέου όπως ήταν από μαμά και τέλος.

Το μηχανάκι δουλεύει απλά ΤΕΛΕΙΑ!!!!

Φαντάσου πως η βελόνα στο ρελαντί είναι εντελώς ακίνητη στις 1250 χωρίς τη παραμικρή απόκλιση στις στροφές.

Κάτι παιδιά με Varadero που ήταν εκεί και βλέπαν, πάθαν πλάκα με το αποτέλεσμα. Ειδικά ο ένας ως πρώην κάτοχος Vstrom 650cc.
Η μηχανή πλέον "αρπάζει" σα παλαβή!!
Ούτε κιχ, ούτε γκούχ, ούτε μπαφ, τσαφ κλπ.





:) :) :)




Τόσο καιρό φωνάζει ο Κωστάκης αλλά δεν ακούτε!



:beer: :beer: :beer:


Άντε κομάντο καλά φαγώματα!