PDA

View Full Version : Προς.... Μοτο-Μουσικούς



superfour
17/03/2004, 19:11
...και ειδικά Wizard

Μήπως "παίζει" πουθενά για download όλη η σειρά των Real Book? Τα είχα κατεβάσει μέσω Kazaa, δεν τα βρίσκω :hypnotize (ο μ!@$!κας) και δεν μπορώ να εγκαταστήσω εδώ ξανά το kazaa γι'αυτό.... Help!! :( :(

Για παράδειγμα:
http://www.michaelsattler.de/realbooks/real-book.html

Νιόνιο(Wiz), παίζει τίποταρε φίλε, μπας και βρούμε το φώς μας?:eyepop: :eyepop:


σ.σ. Και τa Fake δεν θα με χάλαγαν ειλικρινά...


ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!:wave2:

Todi
17/03/2004, 20:20
εχω το Real book of Rock
και το Real book of Blues..
την επομενη που θα βρεθουμε ΜΣΝ θα δουμε μπας και πανε απο κει..

αλλιως κατι θα βρουμε..
θες να βρω και αλλα ?
εχω το DC++ θα ψαξω σε κανα Χαμπ να δω αν εχει.

Todi
17/03/2004, 20:24
λοιπον κοιταξα σε δυο χαμπ που ημουν ονλαην και κατεβαζω δυο φεηκ μπουκς και κατι αλλα κατσε να δω...
λοιπον:

real classical fake book (να δω σε τι θα σου χρειαστει αχαχαχ)
true cuban bass (αυτο πρεπει να λεει)
real pop-rock book
real vocal book

Ora_Nihil
18/03/2004, 15:32
Μπορείς να δοκιμάσεις το Soulseek filesharing το οποίο μπορείς να κατεβάσεις
στο http://www.slsknet.org/download.html

έχει πολύ υλικό και αξίζει τον κόπο.

superfour
18/03/2004, 15:56
To Nihil: Ευχαριστώ... απλά δεν ήθελα να εγκαταστήσω τέτοιο "εργαλείο" στο Pc κι έλεγα μπας και υπάρχει από κανονική html να κατεβάσω... Thanx anyway, θα προσπαθήσω να το τσεκάρω...:wave2:

To Todi: Ρε σαχλαμαρίδη, πας καλά? :look: Που να περάσουν από το messenger??? Αν λέμε τα ίδια, που μάλλον τα ίδια λέμε, εγώ είχα τα 3 τεύχη του Real (Jazz, Rock, Blues) που ήταν σαν χειρόγραφα κι όχι τυπομένα και είχαν μέγεθος πάνω από 100MB (Το κάθε βιβλίο ήταν περί τις 500-600 σελίδες σε pdf) Αν τα έχεις όντως "κάψτα "σε ένα cdάκι και φέρτα μου το Πάσχα μαζί με ένα αρνάκι δώρο (όχι μικρότερο απο15kgr, Οκ?) :wacko:
άντε... κάνε και καμιά δουλειά....... ωωωωωχ αδερφέ.....

:beer: :beer: :beer:

wizard
18/03/2004, 18:10
σούπερ4..


..πέρνα όποτε θέλεις να το πάρεις για φωτοτυπίες.. :)

και όλο και κάτι θα βρούμε ακόμα.. ..το θέμα είναι, θα τα βάλεις κάτω να τους πιεις το αίμα με το καλαμάκι, η θα πιάνουν σκόνη στη βιβλιοθήκη;.. :ZZZ:


μμμμμ;;;:confused:

superfour
18/03/2004, 18:29
Ρε λαμόγιο αφού ξέρεις πώς πίνω.... τι ρωτάς? :hypnotize Θα τα πιώ μέχρι τελευταία... παύση!!!!! Και μάλιστα είχα ξεκινήσει πρίν κανα 2μηνο αλλά τα είχα σε cd και κάποιος μου το ... "δανείστηκε"! :dizzy: :look: Μέγας Μ.....ς! :wacko: Τεσπα.... θα σε τηλεφωνήσω αύριο... ok?? Κατα τ'άλλα?? Άσε... θα τα πούμε από κοντά γιατί είσαι μεγάλη κουφαλίτσα..... νταξ?:sick:

σ.σ. Θυμάμαι ότι "έπαιζαν" μέσα και μπασογραμμές? Τα δικά σου έχουν τίποτα ή .... θα αυτοσχεδιάσω??:uplate: :uplate:

Α! Και που 'σαι....? ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΠΙΝΩ ΜΕ ΚΑΛΑΜΑΚΙ!!!!!!!:nono: :mad: :smokin:


:wave2: :wave2: :beer: :beer:

wizard
18/03/2004, 18:35
..μπασογραμμές δεν θυμάμαι να έπαιζαν ποτέ στα real.. :(


..αλλά, μην ξεχνάς..


























































εγώ είμαι ΠΟΛΥ παλιός.. :D (..τότε που δεν είχαν ανακαλυφθεί ακόμα οι μπασίστες.. ) :p

superfour
18/03/2004, 18:41
Ρε παλιόγερε... να σε ρωτήσω κάτι? Τότε με τι έπαιζες? με άρπα? Ρε μπας καί ήσουν από εκείνους τους Αυλικούς με τις λευκές κοτσίδες που .... ΤΗ ΧΤΥΠΑΓΑΝ ΤΗ ΧΟΡΔΗ?????:lol: :rotflmao: :) :D :yuck: :wacko: :sick: :dizzy:

σ.σ. Κι όμως είχε κάποιο.... σε μερικά κομμάτια!

wizard
18/03/2004, 18:48
..όντως σε μερικά είχε.. αλλά κυρίως, η δεύτερη γραμμή ήταν "οδηγός" (chords) και σπανιώτερα είχε τονισμούς/αξίες η note-specific..



..τώρα το τι έπαιζα, μικρό-χαριτωμένο-μου-inflattable-bath-toy, θα στο εξηγήσω από κοντά.. (..φέρε μόνο με διάφορες γεύσεις, να μην κουραστείς και μονοτονήσεις... :D )



ε, ρε πλάκα πούχαμ' αύριο.. :hypnotize

Skoydoy
18/03/2004, 18:50
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: