PDA

View Full Version : Τιμονι για Fazer ????



illuminatios
17/03/2004, 23:24
Γεια σας παλιανθρωποι!
Θελω να αλλαξω το τιμονι του Fazer(03) με φαρδυτερο και πιο ισιο.
Προτασεις ,ιδεες,τηλεφωνα.....ολα δεκτα!

DUKASII
17/03/2004, 23:26
ALOYMINIOY!!!
H KANA MAGURA...

illuminatios
17/03/2004, 23:47
Σπυρο ειδα το Magura σε Hornet και μου φυγε ο κωλος....Δυστυχως τα καβαλετα δεν ταιριαζουν (ειναι φαλτσα στο Fazer) και προσπαθω να μην αλλαξω τιμονοπλακα
30 ευρω δωρο σε οποιον μου φερει το Magura των 85cm μαζι με τα καβαλετα που ταιριαζουν στο Fazer!
Ακους Dirty Θαναση?????

DUKASII
18/03/2004, 00:00
EXO KAI TIMONI MAGURA KAI EXO KAI TA KABALETA TOY!! APO TO DUKE! TA KABALETA THELOYNE MONO TH MIA APO TIS 2 BIDES POY PIANOYNE STH TIMONOPLAKA KAI TO MAGURA PITHANON NA EXEI STRABOSEI LIGO...ALA ISOS ISOS LEO FTIAXNETAI!

AN THES NA TA PAO STON THANASI APO DEYTERA NA PERASEIS NA TA PAREIS NA DEIS TI MPOREIS NA KANEIS ME AYTA NA MH MPEIS KAI SE EXODA!AN PALI DE FTIAXNETAI TO TIMONI...THA SOY MEINOYNE TA KABALETA AN TAIRIAZOYNE !
TA KABALETA EINAI TA APO KATO!GIA TSEKARE!


1094

Μικρή Λουλού
18/03/2004, 00:22
ΒΡΕ ΑΝΥΠΟΜΟΝΟILLUMINATIE , ΡΩΤΗΣΑ ΓΙΑ ΤΟ OVERSIZE KIT THΣ RAMIREZ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝΕ ΟΤΙ ΚΑΤΑ 95% ΜΠΑΙΝΕΙ,ΑΛΛΑ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΔΕΙ ΤΗΝ ΜΗΧΑΝΗ ΓΙΑ ΤΟ 100% !!!

ΜΙΛΑΜΕ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΑΠ ΕΥΘΕΙΑΣ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ ΧΩΡΙΣ ΜΑΙΜΟΥΝΙΕΣ!!!

ΤΩΡΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΟΥ ΛΕΕΙ Ο ΣΠΥΡΟΣ ΑΝ ΤΑΙΡΙΑΖΕΙ,ΘΑ ΕΙΣΑΙ ΑΡΧΟΝΤΑΣ !!! ΑΣΕ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΡΕΙΣ Κ ΛΙΓΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΙΓΛΗ ΤΩΝ ΚΤΜ.....:D :D :D :D

illuminatios
18/03/2004, 20:18
Σπυρο η φαση με τα καβαλετα θα με βολεψει αφανταστα!!!!
Θαναση ερχομαι απο κει να σου σπασω τα μουτρα !
Ευχαριστω παλιανθρωποι!

niko13g
18/03/2004, 21:22
Πεφωτισμένε να σε πω λίγο . Είσαι σίγουρος ότι θα βολέψει το Magura ??
Γιατί εγώ είχα βάλει στο hornet και το έβγαλα… είχα αλλάξει και καβαλέτα φυσικά.
Αν το έχεις οδηγήσει με τέτοιο τιμόνι και σε βολεύει τότε οκ .

ΥΓ. Θανάση δεν δουλεύω αύριο , θα έρθω για πλύσιμο.

illuminatios
18/03/2004, 23:13
Νικο δεν ξερω αν θα με βολεψει το Magura,επειδη ομως σιγουρα δεν με βολευει το μαμα τιμονι γι αυτο που εχω στο μυαλο μου(θελω να αλλαξει λιγο η θεση οδηγησης προς το street fighter) θελω να δοκιμασω εναλλακτικες.
Οταν λες δεν σε βολεψε....μεσα στην πολη η και εκτος??

mars696
25/04/2009, 00:25
Ξεθαβω το thread μπασ και εχει κανει κανεις κατι παρομοιο!Εχει αλλαξει κανεις τιμονι στο παλιο το fazer???
:beer: :beer:

LAZOS_K
29/04/2009, 23:44
Μετά από πολύ ψάξιμο και για να είναι εύκολη η τοποθέτηση και χωρις πατέντες επέλεξα το ultra low της renthal (από τη σειρά road bike κάπως έτσι δεν θυμάμαι καλά). Και τελικά καλά έκανα γιατί με βόλεψε αφάνταστα. Είναι αρκετά πιο χαμηλο και πιο ίσιο και ταιριάζει ακριβώς χωρίς να βρίσκει πουθενά ενώ δίνει μεγαλύτερη σιγουριά στο μπροστινό. Εγώ το προτείνω ανεπιφύλακτα.:beer:

mars696
30/04/2009, 00:46
Αυτο ειχα κι εγω στο μυαλο μου μετα απο ενα search στο αγγλικο forum!Αλλα ηθελα και μια "ελληνικη γνωμη"! Να σαι καλα!!!:beer: :beer: :wave2:


Αααα και κατι αλλο,θελει αλλα καβαλετα για να μπει???:wave2:

petani
30/04/2009, 09:15
Εγω εβαλα της valter moto .... ειναι λιγο πιο χαμηλο απο το rernthal και με εχει βολεψει .....
.. τα φερνει ο Βασσαλος στην Ν.Σμυρνη ..... και δεν χρειαζεται αλλα καβαλετα .... :sun:

LAZOS_K
30/04/2009, 13:53
Το renthal δεν χρειαζεται άλλα καβαλέτα. Γι αυτο κ εγω το επέλεξα.
Τα oversize τιμόνια είναι μόνο για εμφάνιση. Δεν προσφέρουν κάτι άλλο.
Το θέμα είναι να δίνει το τιμόνι καλή λαβή και θέση οδήγησης, και αυτό μου άρεσε στο renthal.
To renthal είναι πιστεύω το χαμηλότερο που μπαίνει άνετα. Με κάποιο χαμηλότερο ίσως χρειαστεί να γυρίσεις λίγο τις μανέτες για να μη βρίσκουν στο fairing ή στο ρεζερβουάρ. Εγώ μιλάω για το δικό μου που είναι 2000 μοντέλο με το παλιό το fairing και δεν ξέρω αν του 2003 έχει πιο πολύ χώρο για το τιμόνι.

mars696
30/04/2009, 16:46
Κι εγω μοντελο 2001 εχω οποτε ειναι τα ιδια! Απο που το πηρες και ποσο πηγε το μαλλι???:beer: :beer: