PDA

View Full Version : "Πρόβλημα"....



tally
29/12/2005, 23:01
Καταρχήν, είμαι καινούργιο μέλος σε αυτό το forum και χαίρομαι που βρήκα ένα χώρο με τόσες πολλές πληροφορίες για τη μεγάλη μου αγάπη, την africa. Aς μην αναλύσω όμως όλες τις χαρες μιας africa, αφού οι περισσότεροι από σας εδώ έχετε μια κ έτσι ξέρετε καλά την ανωτερότητα της.

Τα μόνα προβλήματα που μου είχε παρουσιάσει μέχρι τώρα (την έχω 2 χρόνια, 97 μοντέλο) ήτανε καμένος ανορθωτής (κλασσικά) και φαγωμένο το πλαστικό στη βάση του μπροστινού τροχού που ενημερώνει το ταχύμετρο.

Πρόσφατα μου παρουσίασε ένα άλλο προβληματάκι. Το φως στο ταχύμετρο δεν ανάβει, ενώ στο στροφόμετρο και στο τριπ μαστερ ανάβουν όλα κανονικά. Καμένο λαμπάκι?Ασφάλεια?Καλώδιο? Είναι κάτι που αν το ψάξω μόνος φτιάχνεται εύκολα ή να το πάω καλύτερα σε συνεργείο?Έχει συμβεί σε κάποιον αυτό?

Να και μία φωτό για να καταλάβετε τι εννοώ...
(η φωτό δεν είναι καλής ποιότητας γιατί αναγκαστικά την έβγαλα βράδυ κ χωρίς φλας για να φαίνονται τα λαμπάκια του κοντερ)


32278

crs-k
29/12/2005, 23:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από tally
Καταρχήν, είμαι καινούργιο μέλος σε αυτό το forum και χαίρομαι που βρήκα ένα χώρο με τόσες πολλές πληροφορίες για τη μεγάλη μου αγάπη, την africa. Aς μην αναλύσω όμως όλες τις χαρες μιας africa, αφού οι περισσότεροι από σας εδώ έχετε μια κ έτσι ξέρετε καλά την ανωτερότητα της.


Καλως ορισες φιλε! :wave2:






Πρόσφατα μου παρουσίασε ένα άλλο προβληματάκι. Το φως στο ταχύμετρο δεν ανάβει, ενώ στο στροφόμετρο και στο τριπ μαστερ ανάβουν όλα κανονικά. Καμένο λαμπάκι?Ασφάλεια?Καλώδιο? Είναι κάτι που αν το ψάξω μόνος φτιάχνεται εύκολα ή να το πάω καλύτερα σε συνεργείο?Έχει συμβεί σε κάποιον αυτό?

Να και μία φωτό για να καταλάβετε τι εννοώ...
(η φωτό δεν είναι καλής ποιότητας γιατί αναγκαστικά την έβγαλα βράδυ κ χωρίς φλας για να φαίνονται τα λαμπάκια του κοντερ)


Απο την εποχη του Thomas Alva Edison, δεν εχει λυθει ακομα αυτο το προβλημα ... :(
Οταν καιγονται τα λαμπακια, δυστυχως, σταματανε να αναβουν ... :sick:

Αλλαζει απο πισω απο το οργανο, πολυ ευκολα! :cool:


Κανοντας παντως μια μικρη ερευνα διαπιστωσα, πριν καποια χρονια ειχε ξανασυμβει ενα τετοιο μεμονωμενο γεγονος, δυστυχως ... :(


(Αληθεια ...
Τα καμενα λαμπακια, πως φαινονται το βραδυ ???) :confused:


:lol: :rotflmao: :lol:






Τεσπα ...

Καλως ηρθες!


:smokin: :beer: :wave2:

tally
30/12/2005, 00:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
[B]Καλως ορισες φιλε! :wave2:
Παντα χαιρομαι να μιλαω με Αρειους! :)






Απο την εποχη του Thomas Alva Edison, δεν εχει λυθει ακομα αυτο το προβλημα ...


:lol: :lol: :eyepop: :eyepop: :lol: :lol:

derd
30/12/2005, 09:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από tally
έχω 2 χρόνια, 97 μοντέλο) ήτανε καμένος ανορθωτής (κλασσικά) [/B]

Αν ειναι αυτη στη φωτογραφια 97 μοντελο δεν ειναι παντως...

afrotwin
30/12/2005, 10:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από tally
Καταρχήν, είμαι καινούργιο μέλος σε αυτό το forum και χαίρομαι που βρήκα ένα χώρο με τόσες πολλές πληροφορίες για τη μεγάλη μου αγάπη, την africa. Aς μην αναλύσω όμως όλες τις χαρες μιας africa, αφού οι περισσότεροι από σας εδώ έχετε μια κ έτσι ξέρετε καλά την ανωτερότητα της.

Τα μόνα προβλήματα που μου είχε παρουσιάσει μέχρι τώρα (την έχω 2 χρόνια, 97 μοντέλο) ήτανε καμένος ανορθωτής (κλασσικά) και φαγωμένο το πλαστικό στη βάση του μπροστινού τροχού που ενημερώνει το ταχύμετρο.

Πρόσφατα μου παρουσίασε ένα άλλο προβληματάκι. Το φως στο ταχύμετρο δεν ανάβει, ενώ στο στροφόμετρο και στο τριπ μαστερ ανάβουν όλα κανονικά. Καμένο λαμπάκι?Ασφάλεια?Καλώδιο? Είναι κάτι που αν το ψάξω μόνος φτιάχνεται εύκολα ή να το πάω καλύτερα σε συνεργείο?Έχει συμβεί σε κάποιον αυτό?

Να και μία φωτό για να καταλάβετε τι εννοώ...
(η φωτό δεν είναι καλής ποιότητας γιατί αναγκαστικά την έβγαλα βράδυ κ χωρίς φλας για να φαίνονται τα λαμπάκια του κοντερ)

kalos ir8es file mou se afti tin selida pou skopo exi na se voi8isi
min kitas ton filo crs-k tora anakalipse to humor ke akoma den to exi kontrolari sosta...:rotflmao:

to provlima me ton anor8oti sou to elises giati kseroume oti an ston kapsi mia fora meta ston keei sinexia an den to ftiaksis sosta.

nomizo oti ke o gelotopios tis pareas sou eksigise pos alazi to lampaki me ligi enasxolisi ine efkolo na to alaksis

gia na sigoureftis vgale ke tou strofometrou valto sto konter ke an anavi ine kameno lampaki an oxi tote prepi na pas se ilektrologo

an xriazese ilektorlogo pes mas se pia perioxi ise mipos sou vroume kapion eki konta

pantos den ine spoudeo provlima


kalos ir8es ke pali :wave2:

tally
31/12/2005, 03:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από derd
Αν ειναι αυτη στη φωτογραφια 97 μοντελο δεν ειναι παντως...


nai, sorry diko mou lathos. afti sti foto einai kai einai montello 95, anixtou typou me arhika noumera skeletou RD07-22...


32530