PDA

View Full Version : ΜΕΓΑΛΟ ΞΕΝΕΡΩΜΑ



aaa```
31/12/2005, 17:23
ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΜΕ ΤΟΥΣ ΤΥΠΟΥΣ ΜΕ ΤΑ ΚΟΥΤΙΑ. ΑΦΙΝΕΙΣ ΤΟ ΜΟΤΟ ΚΑΠΟΥ ΣΤΗΝ ΑΚΡΗ ΤΟΥ ΔΡΟΜΟΥ, ΠΑΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΣΟΥ, ΠΑΕΙ ΝΑ ΠΑΡΚΑΡΕΙ ΕΝΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΔΙΠΛΑ ΚΑΝΕΙ ΠΙΣΩ ΠΙΣΩ ΠΙΣΩ ΠΙΣΩ ΠΙΣΩ ΠΙΣΩ ΠΙΣΩ ΠΙΣΩ ΠΙΣΩ ΠΙΣΩ ΚΑΙ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΜΠΑΜ ΚΑΙ ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΒΡΙΣΚΕΤΕ ΚΑΤΩ.Ο ΟΔΥΓΟΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΑΦΟΥ ΚΑΤΑΛΑΒΕ ΟΤΙ ΕΚΑΝΕ ΖΗΜΙΑ ΦΕΥΓΕΙ. ΕΠΙΣΤΡΕΦΕΙΣ ΣΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΚΑΙ ΤΟ ΒΛΕΠΕΙΣ ΚΑΤΩ. (ΛΑΔΙΑ ΒΕΝΖΙΝΕΣ ΚΑΙ ΝΑΝΕΝΑ ΚΑΘΡΕΥΤΗ ΦΑΣ ΚΤΛ.) ΟΛΑ ΣΤΗΝ ΑΣΦΑΛΤΟ. ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΕΙ ΑΥΤΗ Η ΙΣΤΟΡΙΑ

thander
31/12/2005, 17:26
ΔΕΝ παρκάρουμε μηχανή ΠΟΤΕ ανάμεσα στα αυτοκίνητα...

zolotas
31/12/2005, 19:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από thander
ΔΕΝ παρκάρουμε μηχανή ΠΟΤΕ ανάμεσα στα αυτοκίνητα...

και αν τυχει παλι να παρκαρεις,θα πρεπει να εισαι απο διπλα και να ριχνεις ενα ματι, οποτε αστα να πανε.....λυκος και παλι λυκος:look:

anna Z1750
01/01/2006, 03:12
δυστυχως το παρκαρισμα της μηχανης ειναι ιδιαιτερη περιπτωση και θα πρεπει να προσεχουμε +10 παραπανω:smokin:

tsoukas77
01/01/2006, 12:28
Αν πρεπει οπωσδηποτε να την παρκαρουμε αναμεσα σε αυτοκινητα,καλυτερα ειναι να την βαλουμε παραλληλα με το πεζοδρομιο,οποτε να βρει πρωτα το λαστιχο και να σταματησει...

SF
04/01/2006, 09:21
Μετά από 3 τέτοια περιστατικά (Μικρολίμανο, Ν Σμύρνη, Κηφισιά), ε, πλέον δεν παρκάρω στο δρόμο! Θα κοπιάσω μέχρι να παρκάρω χωρίς να κλείνω τους πεζούς, αλλά στο δρόμο πολύ σπάνια πλέον...

Bil
04/01/2006, 09:36
Στον δρόμο πάντα παράλληλα (νομίζω οτι μόνο έτσι σε καλύπτουν και οι ασφαλιστικές σε περίπτωση ατυχήματος) και πάντα οπτική επαφή (που και πάλι...).
Συνήθως μεγάλο πεζοδρόμιο για να μην εμποδίζουμε πεζούς γιατί εκτός από τον σεβασμό που τους αρμόζει μπορεί να στραβώσει κανένας και να να μας κάνει και ζημιά ή να μας την κάνει κατα λάθος...
Τα καλύτερα σημεία ,εκτός από τα πάρκινγκ, είναι σημεία που δεν μπορεί να παρκαρει αυτοκίνητο και κάθε φορα ψιλοψάχνουμε τέτοια...

joteo
04/01/2006, 10:17
Ρε παιδια τι μου λέτε ;
Όπως και να την παρκάρεις και όπουδήποτε πάντα υπάρχουν μ****** που μπορεί να στην ρίξουν.
Εγώ εδώ είχα παρκάρει την παλιά μου μηχανή κάτω από την δουλειά μου σε μεγάλο πεζοδρόμιο (στην άκρη του για να μην εμποδίζει κιόλλας) και κάποιος θέλησε να ξεκουραστεί φαίνεται ακουμπώντας το βάρος του πάνω στην μηχανή μου. Η μηχανή έφυγε από την άλλη μεριά κάτω στον δρόμο (ύψος πεζοδρομίου 25 με 30 εκτατοστά) με αποτέλεσμα να σπάσουν οι βάσεις από τα πλαστικά και τα πλαστικά φυσικά...... :bigcry:

Ουτε καν είχε την ευαισθησία να κάνει την οποιαδήποτε προσπάθεια να σηκώσει την μηχανή.

Όπου και να παρκάρεις μπορεί να στην ρίξουν σε μικρό ή μεγάλο πεζοδρόμιο, στον δρόμο, σε οικόπεδο, σε πλατεία.......... οπουδήποτε.

BELZEBOYLIS
04/01/2006, 11:17
ΜΟΥ ΗΡΘΕ ΑΝΑΛΑΜΠΗ !!!!!!!! ΒΡΗΚΑ ΤΗΝ ΛΥΣΗ !!!!!!!!!


Να ρίχνουμε μόνοι μας τις μοτοσικλέτες μας !!!!!! Αντί να τις παρκάρουμε ....ξάπλα στο οδόστρωμα .....

webman
04/01/2006, 14:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από BELZEBOYLIS
ΜΟΥ ΗΡΘΕ ΑΝΑΛΑΜΠΗ !!!!!!!! ΒΡΗΚΑ ΤΗΝ ΛΥΣΗ !!!!!!!!!


Να ρίχνουμε μόνοι μας τις μοτοσικλέτες μας !!!!!! Αντί να τις παρκάρουμε ....ξάπλα στο οδόστρωμα .....

Γαμάτη ιδέα!! :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

gojakla
04/01/2006, 14:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από webman
Γαμάτη ιδέα!! :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

ΣΟΥ ΑΡΕΣΕ WEBάκο????????????
ΜΕ ΤΗΝ ΔΙΚΙΑ ΣΟΥ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΤΕΣΤ ΤΟΤΕΝΕΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Tropeas
04/01/2006, 14:24
να βάλουμε αντι για μανιτάρια και ξυστρες ....

Ακουμπήχτρες

που θα ναι προστατευτικά για το ακούμπηγμα στο έδαφος.... :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :lol:

;)

postman
04/01/2006, 16:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tropeas
να βάλουμε αντι για μανιτάρια και ξυστρες ....

Ακουμπήχτρες

που θα ναι προστατευτικά για το ακούμπηγμα στο έδαφος.... :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :lol:

;)
ΓΙΤΙ ΝΑ ΜΗΝ ΒΑΛΟΥΜΕ ΒΟΗΘΗΤΙΚΕΣ ΡΟΔΕΣ ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΠΕΦΤΕΙ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ;!;!

madtank
16/01/2006, 09:29
ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ..

ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΤΥΧΕ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟ ΓΑΛΑΞΙΑ ΣΤΟΥΣ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΥΣ. ΠΑΡΚΑΡΙΣΑ ΤΟ R 1200 GS ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΠΕΖΟΔΡΟΜΙΟ... ΚΑΚΩΣ ΚΑΚΙΣΤΑ.. ΑΛΛΑ ΠΟΥ ΧΩΡΟΣ ΑΛΛΟΥ.

ΠΑΡΚΑΡΕΙ ΛΟΙΠΟΝ ΜΙΑ ΤΣΟΥΡΑΠO TO VITARA ΤΗΣ... ΚΑΒΑΛΑΕΙ ΤΟ ΠΕΖΟΔΡΟΜΙΟ ΑΚΟΥΜΠΑΕΙ ΤΗΝ ΜΗΧΑΝΗ... ΤΗΝ ΒΛΕΠΩ - ΕΒΓΑΖΑ ΕΙΣΗΤΗΡΙΑ - ΑΡΧΙΖΩ ΚΑΙ ΒΓΑΖΩ ΚΑΠΝΟΥΣ ΑΠΟ ΤΑ ΑΥΤΙΑ.. ΠΛΗΣΙΑΖΩ ΚΑΙ ΜΕ ΤΑ ΑΠΟΘΕΜΑΤΑ ΤΗΣ ΕΥΓΕΝΕΙΑΣ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΑΠΟΜΕΙΝΕΙ ΤΗΝ ΡΩΤΑΩ ΚΥΡΙΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΒΛΕΠΕΤΑΙ ΤΗΝ ΜΗΧΑΝΗ ΑΠΟ ΠΙΣΩ?

ΚΑΙ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΑΕΙ ΟΧΙ ΔΕΝ ΤΗΝ ΕΙΔΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!! ΤΟ R 1200 GS ΔΕΝ ΤΟ ΕΙΔΕ!!!.. ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΤΑΙ ΤΩΡΑ ΝΑ ΗΤΑΝ ΚΑΝΕΝΑ ΠΑΠΑΚΙ ΘΑ ΤΟ ΕΙΧΕ ΠΑΡΕΙ ΑΠΟ ΚΑΤΩ. ΗΜΑΡΤΩΝ ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΟΥ.

ΑΝΤΕ ΚΑΙ ΕΙΣ ΑΛΛΑ ΜΕ ΥΓΕΙΑ

tsiros_temp
20/01/2006, 13:11
Eides poso mikro to kanane to kainourio gs? kai poso elafry... den to phre xampari oti brhke...

(eimaste kala? otan odhgaw kai xaliki na pathsw to katalavainw... telika posoi kseroun na odhgane? 1 stous 1000?)

tassosrr
20/01/2006, 17:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από madtank
ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ..

ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΤΥΧΕ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟ ΓΑΛΑΞΙΑ ΣΤΟΥΣ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΥΣ. ΠΑΡΚΑΡΙΣΑ ΤΟ R 1200 GS ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΠΕΖΟΔΡΟΜΙΟ... ΚΑΚΩΣ ΚΑΚΙΣΤΑ.. ΑΛΛΑ ΠΟΥ ΧΩΡΟΣ ΑΛΛΟΥ.

ΠΑΡΚΑΡΕΙ ΛΟΙΠΟΝ ΜΙΑ ΤΣΟΥΡΑΠO TO VITARA ΤΗΣ... ΚΑΒΑΛΑΕΙ ΤΟ ΠΕΖΟΔΡΟΜΙΟ ΑΚΟΥΜΠΑΕΙ ΤΗΝ ΜΗΧΑΝΗ... ΤΗΝ ΒΛΕΠΩ - ΕΒΓΑΖΑ ΕΙΣΗΤΗΡΙΑ - ΑΡΧΙΖΩ ΚΑΙ ΒΓΑΖΩ ΚΑΠΝΟΥΣ ΑΠΟ ΤΑ ΑΥΤΙΑ.. ΠΛΗΣΙΑΖΩ ΚΑΙ ΜΕ ΤΑ ΑΠΟΘΕΜΑΤΑ ΤΗΣ ΕΥΓΕΝΕΙΑΣ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΑΠΟΜΕΙΝΕΙ ΤΗΝ ΡΩΤΑΩ ΚΥΡΙΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΒΛΕΠΕΤΑΙ ΤΗΝ ΜΗΧΑΝΗ ΑΠΟ ΠΙΣΩ?

ΚΑΙ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΑΕΙ ΟΧΙ ΔΕΝ ΤΗΝ ΕΙΔΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!! ΤΟ R 1200 GS ΔΕΝ ΤΟ ΕΙΔΕ!!!.. ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΤΑΙ ΤΩΡΑ ΝΑ ΗΤΑΝ ΚΑΝΕΝΑ ΠΑΠΑΚΙ ΘΑ ΤΟ ΕΙΧΕ ΠΑΡΕΙ ΑΠΟ ΚΑΤΩ. ΗΜΑΡΤΩΝ ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΟΥ.

ΑΝΤΕ ΚΑΙ ΕΙΣ ΑΛΛΑ ΜΕ ΥΓΕΙΑ

kai pou einai to periergo????....afou gineka odigouse:rotflmao: :rotflmao: