PDA

View Full Version : Θεία δίκη;



Cpt. Haddock
02/01/2006, 09:46
Θα μπορούσε να το πει κανείς...

http://www.naftemporiki.gr/news/static/06/01/02/1136567.htm

Το θέμα είναι οτι η ιστορία έληξε... αν και δεν ξέρω αν ήταν αρκετή η τιμωρία του.

makis206
02/01/2006, 09:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Το θέμα είναι οτι η ιστορία έληξε... αν και δεν ξέρω αν ήταν αρκετή η τιμωρία του.

Άν και αυτό του άξιζε σαν αποτέλεσμα, στο τελευταίο θα συμφωνήσω κι εγώ.

:mad: :mad: :mad:

ronin1
02/01/2006, 09:54
φ'ιλε μου τον φάγανε κανονικά!

το ποτάμι το έχω περάσει άπειρες φορές κυνηγώντας, (από εκεί είναι η κταγωγή μου) και χειμώνα και καλοκαίρι...

κοίτα να δείς που τον έφαγαν και τον έριξαν δίπλα στο ποτάμι και καλά τον εντόπισε η θερμική κάμερα.Πώς αφού ήταν νεκρός ...τεόσπάντων, αν δεν τον έτρωγαν εκεί θα τον έτρωγαν αργότερα...

καλύτερα που τέλειωσε πάντως γιατί μας είχαν πρήξει τα α!#$%δια τόσες μέρες με τα μπλόκα δε μπορούσαμε ...να κυκλοφορήσουμε:wave2:

cityfly
02/01/2006, 10:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από ronin1
φ'ιλε μου τον φάγανε κανονικά!



δε νομίζω να στενοχωρηθεί κανείς για αυτό

mairi
02/01/2006, 10:03
kala ton katharisan :)
tora ti krio kai malakiessssss!!!
as prosexe.. afto exw na pw mono.

makis206
02/01/2006, 10:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από ronin1
φ'ιλε μου τον φάγανε κανονικά!

Κι εγώ τώρα που το σκέφτομαι καλύτερα κάπως έτσι πρέπει να έγινε. Υποθέτω πως τον βρήκανε χτές λίγο αργότερα κοστά στο μέρος που βρέθηκε κι ο Αλβανός και τον πνίξανε κανονικά.

Αυτή είναι βέβαια απλά μια υπόθεση, και προσωπικά για μένα δέν έχει κανένα νόημα αυτό το θέμα πια αφού όλα πήραν το δρόμο τους.

Το μόνο που μου μένει είναι η πικρία για τον άδικο χαμό των παλικαριών. :(

Cpt. Haddock
02/01/2006, 10:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από ronin1
φ'ιλε μου τον φάγανε κανονικά!

το ποτάμι το έχω περάσει άπειρες φορές κυνηγώντας, (από εκεί είναι η κταγωγή μου) και χειμώνα και καλοκαίρι...


Το έχεις περάσει χωρίς τα κατάλληλα ρούχα, χωρίς να μπορείς να στεγνώσεις, χωρίς να έχεις φάει για 3 μέρες;

Δεν είναι έτσι απλό.

Αν και τελικά δεν έχει σημασία φυσικά τα πως και γιατί...

TheOneAB
02/01/2006, 10:20
mwre kala tou kanane alla ....pistevo tin psiloevgale ftina to ktinos!tespa...

akaposto
02/01/2006, 10:51
Καλύτερα να τον φάγανε παρά να ψόφησε
απο το κρύο,
ας πρόσεχε...
άντε να πέρνουν άλλοι σειρά...

Και έχεις και τα @ρχ@δι@ τους στρατηγούς να λένε ,φταίει ο διοικητής :(

zolotas
02/01/2006, 13:06
:smokin: :smokin: naxame na legame dld

Julius
02/01/2006, 13:16
Εγώ ένα έχω να πω……

Σεβασμός στην ανθρώπινη ύπαρξη

Θεμελιώδης αρχή, που εάν είχαν την ευκαιρία να την διδαχτούν… ούτε ο ρώσος θα σκότωνε, ούτε οι μπάτσοι θα σκότωναν.

Για αυτό τον λόγο φυλακίζουμε και δεν σκοτώνουμε γιατί έχουμε μυαλό και σκεφτόμαστε….


Αυτό μας διακρίνει από τα άλλα ζώα




:sad: :sad: :sad:

Cpt. Haddock
02/01/2006, 13:25
Σύμφωνα με τις τελευταίες πληροφορίες, αυτοκτόνησε... με ή χωρίς εισαγωγικά το τελευταίο

http://www.in.gr/news/article.asp?lngEntityID=674227&lngDtrID=244

ΓκαζοφωνιΞ
02/01/2006, 13:27
Αντε μωρε με το τσογλανι....
Αυτο που επαθε ηταν το καλυτερο που θα μπορουσε να παθει.....
Γιατι υπαρχουν και χειροτερα απ'το θανατο.....

Φανταστητε τι θα παθαινε αν τον πιανανε...

Παντως να μην καταφερουν να τον βρουν... Με τετοια τεχνολογια....
Αν δεν αυτοκτωνουσε(που μαλλον ετσι εγινε)ακομη θα τον ψαχνανε....

Η θα τον πιανανε στη Ρουμανια....

webman
02/01/2006, 13:31
Τον καθάρισε κανονικά η ομάδα των ΕΚΑΜ! Όπως είχαν κάνει κάποτε σε έναν Αλβανό στο νοσοκομείο αν θυμάστε.

Το θέμα είναι ότι δεν του άξιζε! Έπρεπε να τον σαπίσουν στο ξύλο και να το δικαιολογήσουν ώς αντίσταση μέχρι να τον πιάσουν και μετά να τον έκλειναν φυλακή και να τον δέρνουν και να του βάζουν ένα στυλιάρι στον κώλο κάθε πρωί στις 6!

Πρίν από όλα αυτά όμως θα πρέπει να μας τον φέρουν στην Ομόνοια (Αθήνα), Πλατεία Αριστοτέλους (Θεσ/νίκη), Πλατεία Ελευθερίας (Ηράκλειο) να τον κρεμάσουν ανάποδα και να του κάνουμε ένα πανηγύρι!

Τέλοσπαντων, ας είναι βαρύ το χώμα που θα τον σκεπάσει! (Άν θα είναι χώμα, πιο πιθανόν να είναι ΣΚΑΤΑ!)

tools
02/01/2006, 13:43
:a16:

zolotas
02/01/2006, 13:44
αραξτε ρεεεεεεεε

συνφωνω με ολους αλλα better να τα συζηταμε εκτος φλορουμ αυτα,δεν ειναι καλυτερα?
θα μας χαρακτηρισουν και καννιβαλους στο τελος

geopitt
02/01/2006, 13:55
:a016: :a023:

THEOD
02/01/2006, 14:01
Τι φωνάζετε ρεεεε....

Ο άνθρωπος "αυτοκτόνησε"....
Απλώς ήταν πολύ εξαντλημένος και προσφέρθηκαν κάποιοι να τον βοηθήσουν....:eyepop:

Σιγά μην μας πάρει ο πόνος για το κωλόπαιδο....Καλύτερα έτσι παρά να την ξανακοπάναγε από την φυλακή σε ανύποπτο χρόνο...Ως γνωστόν οι φυλακές μας είναι κάτι σαν ξέφραγο αμπέλι....

Τώρα που το θυμήθηκα...Και ο Σορίν Ματέι από "παθολογικά" αίτια δεν πέθανε ???

Tropeas
02/01/2006, 14:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από Julius
Εγώ ένα έχω να πω……

Σεβασμός στην ανθρώπινη ύπαρξη

Θεμελιώδης αρχή, που εάν είχαν την ευκαιρία να την διδαχτούν… ούτε ο ρώσος θα σκότωνε, ούτε οι μπάτσοι θα σκότωναν.

Για αυτό τον λόγο φυλακίζουμε και δεν σκοτώνουμε γιατί έχουμε μυαλό και σκεφτόμαστε….


Αυτό μας διακρίνει από τα άλλα ζώα




:sad: :sad: :sad: :a23: :a23: :a23:

tools
02/01/2006, 14:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από zolotas
αραξτε ρεεεεεεεε

συνφωνω με ολους αλλα better να τα συζηταμε εκτος φλορουμ αυτα,δεν ειναι καλυτερα?
θα μας χαρακτηρισουν και καννιβαλους στο τελος


φιλε trent,ασχετα αν συμφωνει ή διαφωνει καποιος,αν προσεχει τι λεει-οπως εσυ-δεν κινδυνευει να κακοχαρακτηριστει


αν παλι οχι,γ@μησε τα...

το ξαναλεω,πολυ :a16:

akaposto
02/01/2006, 16:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από THEOD
Τι φωνάζετε ρεεεε....


Τώρα που το θυμήθηκα...Και ο Σορίν Ματέι από "παθολογικά" αίτια δεν πέθανε ???

ναι...

stavrogin
02/01/2006, 16:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από Julius
Εγώ ένα έχω να πω……

Σεβασμός στην ανθρώπινη ύπαρξη ...

:sad: :sad: :sad:


Με οσα ειπες θα συμφωνησω με το πρωτο.
Τα λεει ολα και για το Ρωσο και για τους "αλλους"

ΙΠΠΕΑΣ
02/01/2006, 17:52
Αυτοκτονία
http://news.pathfinder.gr/greece/news/271732.html

Αν κάποιος ήταν φορτωμένος με 3 φόνους εκ των οποίων οι δύο αστυνομικών, πιθανότατα να είχε αυτοκτονήσει και αυτός. Αυτό που έκανε ήταν τουλάχιστον ρεαλιστικό γιατί όπου και να πήγαινε θα ήταν κατάμαυρο πρόβατο μεταξύ μαύρων προβάτων.

steliosf78
02/01/2006, 19:17
EGW PANTOS DEN UA HUELA NA EIXAI AYTOKTONISI!
KAI SIGOYRA UEORO BLAKIA NA TON SKOTOSAN!

UA HTAN POLY KALITERA NA TON EPIANAN KAI NA TOY XORIGOYSAN MIA UERAPIA OPOS ..

GIA KANENA XRONO JILO PROI , MESIMERI KAI BRADI
EPISIS ENA KALO GAMISI ME KANENA STELIARI KAI OTI PROKIPSI

KAI TELOS NA TON EDINAN STOYS SINKENHS TON UIMATON GIA EFUANASIA!!

OSO GIA ANUROPINA DIKEOMATA EGW SIMFONO OTAN MILAME GI ANUROPOYS KAI OXI GIA TETOYS FONIADEN POY TO MONO POY TOYS AJIZI EINAI O UANATOS KAI TIPOTA ALO!!!!!!!!!!
:confused: :confused: :confused: :confused: :confused:

jimmis77
02/01/2006, 20:13
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από THEOD
[B]Τι φωνάζετε ρεεεε....

Ο άνθρωπος "αυτοκτόνησε"....
Απλώς ήταν πολύ εξαντλημένος και προσφέρθηκαν κάποιοι να τον βοηθήσουν....:eyepop:

Σιγά μην μας πάρει ο πόνος για το κωλόπαιδο....Καλύτερα έτσι παρά να την ξανακοπάναγε από την φυλακή σε ανύποπτο χρόνο...Ως γνωστόν οι φυλακές μας είναι κάτι σαν ξέφραγο αμπέλι....


συμφωνω απολυτα...
:mad: :mad: :mad:

sonic22
02/01/2006, 21:03
vlepw logw twn imerwn sas exei piasei olous i xristianiki agapi...

kata tin gnomi mou kamia praji den dikaiologei tin aferesi mias zwis...

prepei na dikaiologisoume tis prajeis mas kai na apodosoume dikaio se mia koinonias pou den stirizete sto swsto kai to dikaio...

lew pipes pali e?

den variese...

kalitera pou ton autoktonisas (or what ever) pados...
tha itan polli pio kourastiko kai xronovoro, isos kai anofelo, na prospathisoume na katalavoume pws kapios ftanei se simio na skotwsei ton sinanthrwpo tou me ton opio den eixe kamia diafora... den ipirxe misos...

pados na iste sigouroi oti o thanatos autou tou apanthrwpou kai tromerou kakapiou den apaline ton pono twn sigenwn kai twn filwn...

pia dikaiwsi dld borei na ferei enas akoma thanatos?
isos mono sta matia twn atomwn pou parakolouthoun na ferei mia anatasi oti iparxei kratos, astinomia kai tespa oti kati leitourgei... an leitourgouse omws den tha milagame twra...


kai gia na min me pite ektos pragmatikotitas...
sigoura iparxoun kakoi anthrwpoi ston kosmo mas..
isos na einai kai sto dna kapiwn na einai kakoi...
to thema einai oti me to ofthalmo adi ofthalmou den vgenei akri...
vgenoun tifloi anthrwpoi...

:sad: :sad: :sad:

lampros_fazer
03/01/2006, 01:54
Εγώ πιστεύω οτι όντως αυτοκτόνησε.Δεν αποκλείω καθόλου το ενδεχόμενο να τον έφαγαν και μου πέρασε και μένα εξάρχής απο το μυαλό.
Και πιστεύω οτι αυτοκτόνησε γιατί αφού είδε οτι δεν μπορούσε να το σκάσει προτίμησε αυτό απο το να πέσει στα χερια των αστυνομικών (που ήξερε τι τον περιμένει αν τον επιαναν) ή να πεθαινε από το κρυο.Αλλα και οι αστυνομικοί πιστεύω οτι τον ήθελαν ζωντανό για να βγάλουν το άχτι τους πάνω του (και πολύ καλά θα έκαναν).
Η ιατροδικαστής είπε οτι πέθανε 20-24 ώρες πριν τον βρουν, οποτε να τον καθάρισαν 2 πραγματα μπορεί να συμβαίνουν ή τον είχαν βρει και καθαρισαν τότε που είπε η ιατροδικαστής και τον εμφάνισαν 24 ώρες μετα που φαίνεται μέγιστη μαλακία ή έβαλαν την ιατροδικαστή να πεί ψέμματα.
Εγώ θα προτιμούσα να τον έπιαναν ζωντανό και να τον γ@μούσαν.Αλλα και έτσι που έγινε καλα είναι, να ξεμπερδεύουμε μια και καλή από κάτι τέτοια @ρχ@@@.

GeorgeFZR
03/01/2006, 03:41
:sad: :sad: :sad: [/B][/QUOTE] tha itan polli pio kourastiko kai xronovoro, isos kai anofelo, na prospathisoume na katalavoume pws kapios ftanei se simio na skotwsei ton sinanthrwpo tou me ton opio den eixe kamia diafora... den ipirxe misos...



:a013: :a012:

afrolykos
03/01/2006, 06:39
για το πως ενας ανθρωπος που τον γεννησε και αυτον μανα οπως εμας που αναγκαστηκε να γευτη τους (γλυκους) καρπους τις ξενιτιας μονος αυτο να το ζησετε να δειτε πως ειναι , γιατι αλλο να ξενιτευτης σε οργανομενο κρατος και αλλο να ξενιτευτης στην ελλαδα,

πως κατεληξε δολοφονος εμας δεν μας ενδιαφερη ετσι ,εμεις του τα προσφεραμε ολα αψογα


το εμεις εχει να κανει οχι με ανθρωπους προσοπικα αλλα με κοινονιες

προσοπικα λεω μην κρινετε ετσι απλα μονο αυτον, εχουμε ευθυνες για τον τροπο που λειτουργη αυτοι οι κοινονια, και στην περιπτωση του μετα τον εγκλησμο του στην φυλακη μετα τον πρωτο φονο ειναι προφανες το γιατι δεν ηθελε με κανενα τροπο να γυριση στην φυκακη
,
και τελος εμενα το προσωπο του δεν μου εδωσε την εντυπωση του αιμοσταγη δολοφονου

αντιθετα μου εδωσε την εντυποση του ανθρωπου που (προδοθηκε) απο την ζωη .

...city
03/01/2006, 08:37
Πολύ σκληρή συζήτηση ανεξάρτητα ότι συμφωνώ με όλους.
Πιστεύω ότι τέτοια άτομα κακώς τους έχουμε και τους ταίζουμε στις φυλακές. Μη ξεχνάτε ότι απο την τσέπη μας βγαίνουν τα κονδύλια για να έχουν το κρεβατάκι τους στην στενή, και για να έχουν το δικαίωμα να μπορούν κάποια στιγμή να βγούν έξω "με οποιοδήποτε τρόπο" όταν τα θύματα τους δεν βρίσκονται κάν στην ζωή ή είναι παιδιά που έχουν βιασθεί. !!!
Σεβασμό στην ανθρώπινη ύπαρξη απο εμάς τους ανώτερους αλλά τι γίνεται όταν μιλάμε για άτομα ανώμαλα, άρρωστα, ψυχρούς δολοφόνους....? Ατομα που δεν έχουν υπολογίσει εκείνα την ανθρώπινη ζωή, αξιοπρέπεια και ελευθερία. Ατομα που πολύ ευκολα μπορούν να κάνουν το μέγιστο κακό σε συνανθρώπους τους, έτσι απλά γιατί "ήθελα να δώ πως ειναι να σκοτώνεις..."

webman
03/01/2006, 09:23
Λύστε μου μία απορία.

Ο Αλβανός που έφυγε κι αυτος μετά τη δολοφονία των 2 αστυνομικών και πήγε και κρύφτηκε ώσπου τον έπιασαν, γιατί μπήκε φυλακή;
Τί είχε κάνει;

idi
03/01/2006, 09:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από sonic22

pados na iste sigouroi oti o thanatos autou tou apanthrwpou kai tromerou kakapiou den apaline ton pono twn sigenwn kai twn filwn...



και εσυ ρε που το ξερεις?????

akaposto
03/01/2006, 09:37
Σεβασμός στην ανθρώπινη ζωή...
Το κράτος κόβει απόδειξη 1000-1500euro/μήνα,
για την ακατάληπτη έννοια αυτή.
Τόσο κοστίζει στον Ελληνα.
Αυτός ο σεβασμός έχει φύγει για περίπατο εδώ και χρόνια.
Και τους λέμε και μπάτσους,ωραία.

Υπό φυσιολογικές συνθήκες οταν πεθαίνει κάποιος, δεν χαίρεσαι,
μόνο που καμιά φορά δεν λυπάσαι κιόλας.
Μακάρι να μην συμβαίναν αυτά
όμως με τα "αν" δεν ζούμε και το ξέρετε όλοι.

Gandalf dr685sm
03/01/2006, 09:39
Και πιστεύω οτι αυτοκτόνησε γιατί αφού είδε οτι δεν μπορούσε να το σκάσει προτίμησε αυτό απο το να πέσει στα χερια των αστυνομικών (που ήξερε τι τον περιμένει αν τον επιαναν) ή να πεθαινε από το κρυο.Αλλα και οι αστυνομικοί πιστεύω οτι τον ήθελαν ζωντανό για να βγάλουν το άχτι τους πάνω του (και πολύ καλά θα έκαναν).

αυτό είναι το κεντρικό νόημα...

Κάποιος τώρα είπε για κοινωνία και τα λοιπά...σαν γενικός κανόνας ...Ναι , ισχύει...

Αλλά υπάρχουν και οι εξαιρέσεις. Και ο άνθρωπος αυτός ήταν , ακριβώς αυτό.Μια εξαίρεση , που έκανε τον πρώτο του φόνο , για να δεί πως είναι όταν κάνεις τον πρώτο.... !!!!

Θανατική καταδίκη;... υπάρχουν όντως και πιο σκληρές τιμωρίες... όπως αυτή του Πάσσαρη , που είναι στην Ρουμανία σε κάτι υπόγεια και παρακαλάει , μάλιστα, να έρθει στα "ξενοδοχεία" που έχουμε εδώ για φυλακές.
Βλέπεις εκεί δεν αστειεύονται και τύπους που δεν θέλουν να επανενταχτούν όπως πρέπει , αλλά το παίζουν "μάγκες και εγκληματίες" τους χαντακώνουν σε υπόγεια μαζί με την κάσα του Δράκουλα απο τα Καρπάθια , για να μην τους βλέπει ο ήλιος...

Tespa...

Η υπόθεση έληξε, έτσι και αλλιώς... Οι μόνοι που ασχολούνται είναι οι ΑΡΔ (κατά idi) που έχασαν το show μιας καλής μάχης ΕΚΑΜ-Εγκληματία. Δεν τους πήγε και πολύ το τέλος...


Gandalf

akaposto
03/01/2006, 09:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm

Η υπόθεση έληξε, έτσι και αλλιώς...

:nono:
έληξε?
Σαν πολλοί αστυνομικοί δεν πέθαναν το 2005?

Gandalf dr685sm
03/01/2006, 09:54
άστο φίλε μου μην το πιάνεις καλύτερα το θέμα...

Όντως πολλοί πέθαναν...

Το συγκεκριμένο θέμα έληξε ...οχι γενικά... οχι τουλάχιστον μέχρι να αλλάξουν κάποια πράγματα...

Κάτι που θα προτιμούσα να συζητήσω σε κάποιο άλλο thread, μιας και είναι τεράστιο απο μόνο του... και καθόλου της επικαιρότητας... μιας και αφορά και εμάς σαν πολίτες , ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ...

Gandalf

akaposto
03/01/2006, 09:58
έχεις δίκιο

Julius
03/01/2006, 10:18
Αφενός το θέμα ΔΕΝ είναι φυλετικό (ρατσιστικό) όσο και εάν βολεύει μερικούς για να βρίσουμε για άλλη μια φορά τους παράνομους αλλοδαπούς που ζούνε σε βάρος μας (η το αντίθετο???)


Αφετέρου εάν η Αστυνομία, το Σωφρονιστικό σύστημα και το σύστημα δικαιοσύνης γενικότερα δεν ήτανε για γέλια…. Δεν θα κάναμε αυτή την συζήτηση τώρα όπως και τόσες άλλες στο παρελθών


Και έρχομαι στα λόγια του μάγου (gandalf)...... ο πάσαρης έχει κάνει αιτήσεις επί αιτήσεων για να κατέβει σε φυλακή στην Ελλάδα, γιατί άραγε??

afrotwin
03/01/2006, 10:42
lipon afto to 8ema ine ligo diskolo
ke den sizitiete apla sta plesia aganaktismenon politon i kati tetio.:lol:

den ksero an ine ali8ia al ta mpatsonia legan pos aftos itan ekpedevmenos na skotoni melos kapias omadas katadromon ke kati tetia koufa

pios kseri?

episis kanis den kseri ti proekipse ke skotose ekini tin gineka eksarxis
ego den ksero an eprokito gia gkomeniki istoria i kati tetio episis den ksero an tin skotose kata la8os
pios kseri?

an akoute afta pou lene stis idisis iste 8imata afti ta parousiazoun opos goustaroun ke tous dinoun ke emfasi gia na exi endiaferon

simperasma mexri edo oti exoume agnia den kseroume ti akrivos sinevi

ala as to paroume etsi opos to parousiazoun oti enas an8ropos apo tin rosia (pou afti ine kaki ke dolofonoi...:lol: ) katevike edo se kapio nisi ke skotose mia tixea anipopsiasti gineka pou pigene stin doulia tis me to aftokinito...:rotflmao: :rotflmao:

meta afou ton perasan apo oti dipote dikastiko ke kri8ike enoxos ton meteferan pros tis filakes pou itan pou?
o koridalos den tous ekane?:lol:

meta vrike efkeria o rosos emostagis dolofonos ke drapetefse ke skotose me 5 sferes tous dio filakes
ke itan i mones sferes pou ixe to oplo opos ipan stis idisis
ke ipan kiolas oti to kalo ine oti den exi ales sferes na tromokratisi tous polites ke na min fovounte

ke meta mia mera prin vgeni o kakaounakis stin tv ke leei oti o rosos ine nekros ke oti sigoura 8a pe8ane

tin ali mera vgenoun ta mpatsonia ke lene oti ton vrikan nekro se kapio ksefoto ke ixe aftoktonisi me tin teleftea sfera (pou den ixe)
ke episis ton vrikan ksipolito ke me liga rouxa

ipan episis oti i sfera pou aftoktonise den diaperase to kranio tou
(fenete itan adinami sfera:lol: ) ke ego den ksero lipon ti ala anipostata ipan.

ine kseka8aro oti den exoume idea ti egine ke fenete ke stin tileorasi oti den kseroun na ta parousiasoun me kapio sosto tropo
sxedon ipan (aftoktonise ti 8elete tora:mad: :lol: )

lipon na kserete mono ta eksis
to na apodrasi enas filakismenos ine anafereto dikeoma tou an ta kataferi, to 8ema ine oti i mpatsoi exoun lavi ta metra tous gia na min ta kataferni o ka8e ipopsifios drapetis.

o logos pou exoun opla i mpatsoi ine gia na skotosoun ke na min skoto8oune i na skoto8oune.
i doulia tous ine afti gia afto ke ine mpatsoi.
an den mporoun na kanoun sosta tin doulia mas den ine diki mas ef8ini,as prosexan

krima ke megali stenaxoria mas dimiourgise oi ikogenia tous pou emine piso mesa stin 8lipsi ke stin apolia
ala mexris eki
ke aftes i ginekes to ikseran oti piran mpatsous......

oson afora ton roso se kamia periptosi den aftoktonise
an ixe aftoktonisi i sfera 8a tou diapernage to kranio
ke den ixe sfera na aftoktonisi to kserame apo tin proti mera

oi mpatsoi prospa8oun na mas kanoun sinenoxous se mia dolofonia pou diepraksan prospa8ontas na mas dimiourgisoun es8imata aganaktisis

ke to pio kirio apo ola ine oti den exoume idea ti exi simvi pragmatika
den kseroume an to proto egklima itan pa8ous an itan listia i oti dipote alo aftos o simpa8is sizigos tou 8imatos ixe mesanixta genikos...

ego nomizo oti as kratisoume to epipedo mas se an8ropina epipeda ke as min paradigmatistoume apo tin katakreourgisi tis an8ropinis iparksis pou proo8oun tetia atoma me entoni tin via mesa tous ite afti ine rosoi trelameni i erotevmenoi ite aftoi ine mpatsoi ekdikites

prosopika 8a i8ela to kratos na ine ageroxo ke se ka8e periptosi na proo8i ta an8ropina dikeomata ke oxi na proo8i tin venteta
den ine sosto na kani ta strava matia olokliri kinonia se mia prosopiki venteta metaksi foniadon ite afti ine epite8omenoi ite aminomeni.

i dikeosini prepi na ine dikeoma olon

kamia fora fteei ke to 8ima gia afta pou tou simvenoun

Gandalf dr685sm
03/01/2006, 10:55
στα γρήγορα λοιπόν...

1 φόνος... 17 μαχαιριές... εμ... μάλλον κάποιος παθιασμένος το κάνει... όπως και απο τα επίσημα ανακριτικά έγγραφα σύμφωνα με εφημερίδες και οχι τα κανάλια, είπε οτι ήθελε να δεί πως είναι...
Δεν μου φέρνει για "αδικημένο μετανάστη" λοιπόν.

Για τα υπόλοιπα περί αστυνομίας, έχω ανοίξει ενα thread στις διαμάχες, όπου μπορούμε να πούμε αρκετά στο σωστό σημείο του forum, εφόσον πάντα θέλεις εσύ και κάποιος άλλος να το συνεχίσουμε...

Gandalf

idi
03/01/2006, 10:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
lipon afto to 8ema ine ligo diskolo
ke den sizitiete apla sta plesia aganaktismenon politon i kati tetio.:lol:

den ksero an ine ali8ia al ta mpatsonia legan pos aftos itan ekpedevmenos na skotoni melos kapias omadas katadromon ke kati tetia koufa

pios kseri?

episis kanis den kseri ti proekipse ke skotose ekini tin gineka eksarxis
ego den ksero an eprokito gia gkomeniki istoria i kati tetio episis den ksero an tin skotose kata la8os
pios kseri?

an akoute afta pou lene stis idisis iste 8imata afti ta parousiazoun opos goustaroun ke tous dinoun ke emfasi gia na exi endiaferon

simperasma mexri edo oti exoume agnia den kseroume ti akrivos sinevi

ala as to paroume etsi opos to parousiazoun oti enas an8ropos apo tin rosia (pou afti ine kaki ke dolofonoi...:lol: ) katevike edo se kapio nisi ke skotose mia tixea anipopsiasti gineka pou pigene stin doulia tis me to aftokinito...:rotflmao: :rotflmao:

meta afou ton perasan apo oti dipote dikastiko ke kri8ike enoxos ton meteferan pros tis filakes pou itan pou?
o koridalos den tous ekane?:lol:

meta vrike efkeria o rosos emostagis dolofonos ke drapetefse ke skotose me 5 sferes tous dio filakes
ke itan i mones sferes pou ixe to oplo opos ipan stis idisis
ke ipan kiolas oti to kalo ine oti den exi ales sferes na tromokratisi tous polites ke na min fovounte

ke meta mia mera prin vgeni o kakaounakis stin tv ke leei oti o rosos ine nekros ke oti sigoura 8a pe8ane

tin ali mera vgenoun ta mpatsonia ke lene oti ton vrikan nekro se kapio ksefoto ke ixe aftoktonisi me tin teleftea sfera (pou den ixe)
ke episis ton vrikan ksipolito ke me liga rouxa

ipan episis oti i sfera pou aftoktonise den diaperase to kranio tou
(fenete itan adinami sfera:lol: ) ke ego den ksero lipon ti ala anipostata ipan.

ine kseka8aro oti den exoume idea ti egine ke fenete ke stin tileorasi oti den kseroun na ta parousiasoun me kapio sosto tropo
sxedon ipan (aftoktonise ti 8elete tora:mad: :lol: )

lipon na kserete mono ta eksis
to na apodrasi enas filakismenos ine anafereto dikeoma tou an ta kataferi, to 8ema ine oti i mpatsoi exoun lavi ta metra tous gia na min ta kataferni o ka8e ipopsifios drapetis.

o logos pou exoun opla i mpatsoi ine gia na skotosoun ke na min skoto8oune i na skoto8oune.
i doulia tous ine afti gia afto ke ine mpatsoi.
an den mporoun na kanoun sosta tin doulia mas den ine diki mas ef8ini,as prosexan

krima ke megali stenaxoria mas dimiourgise oi ikogenia tous pou emine piso mesa stin 8lipsi ke stin apolia
ala mexris eki
ke aftes i ginekes to ikseran oti piran mpatsous......

oson afora ton roso se kamia periptosi den aftoktonise
an ixe aftoktonisi i sfera 8a tou diapernage to kranio
ke den ixe sfera na aftoktonisi to kserame apo tin proti mera

oi mpatsoi prospa8oun na mas kanoun sinenoxous se mia dolofonia pou diepraksan prospa8ontas na mas dimiourgisoun es8imata aganaktisis

ke to pio kirio apo ola ine oti den exoume idea ti exi simvi pragmatika
den kseroume an to proto egklima itan pa8ous an itan listia i oti dipote alo aftos o simpa8is sizigos tou 8imatos ixe mesanixta genikos...

ego nomizo oti as kratisoume to epipedo mas se an8ropina epipeda ke as min paradigmatistoume apo tin katakreourgisi tis an8ropinis iparksis pou proo8oun tetia atoma me entoni tin via mesa tous ite afti ine rosoi trelameni i erotevmenoi ite aftoi ine mpatsoi ekdikites

prosopika 8a i8ela to kratos na ine ageroxo ke se ka8e periptosi na proo8i ta an8ropina dikeomata ke oxi na proo8i tin venteta
den ine sosto na kani ta strava matia olokliri kinonia se mia prosopiki venteta metaksi foniadon ite afti ine epite8omenoi ite aminomeni.

i dikeosini prepi na ine dikeoma olon

kamia fora fteei ke to 8ima gia afta pou tou simvenoun

ηταν ηρωας!!!

ζητω η 17Ν

afrotwin
03/01/2006, 10:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
στα γρήγορα λοιπόν...

1 φόνος... 17 μαχαιριές... εμ... μάλλον κάποιος παθιασμένος το κάνει... όπως και απο τα επίσημα ανακριτικά έγγραφα σύμφωνα με εφημερίδες και οχι τα κανάλια, είπε οτι ήθελε να δεί πως είναι...
Δεν μου φέρνει για "αδικημένο μετανάστη" λοιπόν.

Για τα υπόλοιπα περί αστυνομίας, έχω ανοίξει ενα thread στις διαμάχες, όπου μπορούμε να πούμε αρκετά στο σωστό σημείο του forum, εφόσον πάντα θέλεις εσύ και κάποιος άλλος να το συνεχίσουμε...

Gandalf

afou ine prosopiko sou 8ema lipon entaksi
tora 8a dis......:rotflmao:
stis diamaxes ipes?:lol:

BELZEBOYLIS
03/01/2006, 10:59
Ερώτηση …..: Τι πρόβλημα θα είχαν οι μπάτσοι να πουν ότι τον πυροβόλησαν ( αν όντως τον είχαν ) και γιατί να το παρουσιάσουν σαν αυτοκτονία ....Τόσο κόσμο έχουν φάει ( καλώς ή κακώς ) σε έναν οπλισμένο δολοφόνο θα κώλωναν ;;;; Ποιός θα τους έλεγε τι ;;;;;

stavrogin
03/01/2006, 11:04
Σχετικα για το εγκλημα που τον εκλεισε αρχικα στην φυλακη.
Οι φονιαδες οι ψυχροι εκτελεστες, χρειαζονται 1-3 μαχαιριες για να σκοτωσουν,οχι 17.Οι 17 μαχαιριες υποδηλωνουν παθος,τυφλο μισος κλπ.
Επισης απο μελετη που εχω διαβασει φαινεται οτι κατα την διαρκεια τετοιου εγκληματος η συνειδηση απουσιαζει.Ολοι οι εγκληματιες ειναι σε θεση να περιγραψουν τα πριν ,απο την πρωτη μαχαιρια ,και τα μετα ,μετα την τελευτεα μαχαιρια,του φονικου.Κατα την διαρκεια ομως,το χερι οδηγειτε σαν αυτοματο απο μια ψυχαναγκαστικη κατασταση που κυριευει απολυτα την βουληση.

Μεσα στις φυλακες ολοι οι βαρυποινητες φαιρονται σαν να ειναι περιφανοι για τα εγκληματα τους.Οσο μαλιστα πιο φριχτο ειναι το εγκλημα ,τοσο πιο φουσκωμενη ειναι η περιφανια τους γι αυτο.Ωστοσο απο μαρτυριες φαινεται πως δεν εχουν ησυχο υπνο, καθε αλλο.

Τωρα γιατι αυτοι οι ανθρωποι σκοτωσαν ενω καποιοι αλλοι οχι,γι αυτο ευθηνονται δυο βασικοι παραγοντες:

Ο πρωτος ειναι η φυση του καθε ενος μας.Καποιοι εχουν την φυση του κυνηγου,αν η βιαιη φυση αυτη δεν βρει διεξοδο σε καποια ασχολεια αποδεχτη απο την κοινωνια,οπως κυνηγι ή αθλητισμος τοτε κακοφορμιζει και μπορει εν δυναμει να οδηγησει στο εγκλημα.
Η κοινωνια ,και οι συνθηκες ειναι ο δευτερος λογος.

Πολλοι απο εδω μεσα ειμαστε ικανοι για φονο.Σε πολλων τις "απειλες" οταν συζητησεις ξεφευγουν, υποβοσκει καμια φορα και απειλη κατα της ζωης.Το μονο που χρειαζεται ειναι οι συνθηκες για να φανει αν ειμαστε ή δεν ειμαστε ικανοι για το εγκλημα.Πχ ενας πολεμος.

Αλλα τα εγκληματα του πολεμου ειναι νομιμα.Ενω της ειρηνης παρανομα.Και οι ανθρωποι μπορει να βρισκονται σε πολεμο μεσα τους ή σε ειρηνη ανεξαρτητα απο τα γουστα της εποχης και της κοινωνιας.

sonic22
03/01/2006, 11:07
iparxoun (kai tha iparxoun) atoma pou apoteloun dimosio kindino...

auta ta atoma i koinonia/sistima ta adimetopizei me dio metra...

1. ta apomakrinei apo to koinoniko sinolo oste na min vlapsoun kai allous anthrwpous kai genika tin koinonia
(orismenes fores kai gia na prostatepsoun ton drasti kai tin oikogenia tou drasti. vedeta/adipina)
2. prospathei na ta epanaferei/epanedajei ston koinoniko isto...

distixos einai kapoia atoma ta opoia den dexonde sofronismo kai etsi paramenoun sto prwto stadio adimetopisis...

to mono sigouro einai oti i via gena via kai tipota thetiko or xrisimo...

to na valoume se mia ipoga enan idexti eglimatia kai na ton sapizoume sto jilo kai na ton sodomizoun kapioi ipiresiakoi vasanistes den veltiwnei kanenan...
isa isa pou dimiourgei akoma periswteri via...

to na exoume athlies kai vasanistikes filakes den nomizw oti evnoei kanenan mas...
min jexnate oti oloi mas borei na vrethoume se mia filaki (apo oikonomika xrei, mexri epidei xtipisame kapion me to amaji)

i ousia tou sofronistikou sistimatos einai i epanedaji anamorfwmenwn eglimatiwn kai oxi i timoria gia to eglima tous...

alios as tous katharizoun epitopou... toulaxiston tha exei mia logiki to sistima...

stin sigekrimeni periptwsi twra...
ti kalo prosefere o thanatos tou en logo dolofwnou?
ti kalo tha epefere i isovia kathirji tou kai o vasanismos tou apo tous sigeneis, tous allous kratoumenous, tous desmofilakes ktlp??

TIPOTA APOLITOS...

tha ferei o ektelesmenos kakopoios fagito sto trapezi tis oikogenias tou astinomikou?
tha ferei zestasia sto adio spiti twn sigenwn o thanatos tou kakopoiou?

gia pio pragma xeronde (or esto den stenaxwriounde kai toso) merikoi? oti to sistima leitourgei kai oti apokatastathike i dikaiwsini?

i apotixia tou sistimatos jekina apo to prwto eglima tou kakopiou kai oloklirwthike me tin dolofwnia twn astinomikwn...
i de dikaiwsini den tha vrethei se auton ton kosmo...


:sad: :sad: :sad:

idi
03/01/2006, 11:10
εμπρος για επανασταση

idi
03/01/2006, 11:10
:a31:
:a31:
:a31:
:a31:
:a31:
:a31:
:a31:
:a31:
:a31:
:a31:

akaposto
03/01/2006, 11:20
μπα,με πείσατε, αθώο ήταν το παιδί.
Η κακούργα η κοινωνία τον έσπρωξε να σκοτώσει 3 ανθρώπους.
Πιστεύω πως αν του δίναμε λίγο χρόνο
στην φυλακή να κάτσει να σκεφτεί,
θα ήταν καλύτερα,
και πραγματικά θα γινόταν
καλύτερος άνθρωπος.

Παω να πάρω τα ναρκωτικά μου τώρα
να μην καταλαβαίνω...

Gandalf dr685sm
03/01/2006, 11:22
to na valoume se mia ipoga enan idexti eglimatia kai na ton sapizoume sto jilo kai na ton sodomizoun kapioi ipiresiakoi vasanistes den veltiwnei kanenan...
isa isa pou dimiourgei akoma periswteri via...

to na exoume athlies kai vasanistikes filakes den nomizw oti evnoei kanenan mas...
min jexnate oti oloi mas borei na vrethoume se mia filaki (apo oikonomika xrei, mexri epidei xtipisame kapion me to amaji)

i ousia tou sofronistikou sistimatos einai i epanedaji anamorfwmenwn eglimatiwn kai oxi i timoria gia to eglima tous...


Μόνο στην Ελλάδα υπάρχουν απλά φυλακές...

Ενώ κανονικά θα έπρεπε να υπαρχουν "διαβαθμίσεις" όσο αστείο και αν φαίνεται αυτό, με την πρώτη ματιά..
Έτσι ώστε ο δολοφόνος , να μην κάνει παρέα με τον οικονομικό παράνομο κοκ...

Τώρα για εγκληματίες, η επανένταξη δεν είναι θέμα δικό μας, το αν θα γίνει ... μόνο τις συνθήκες μπορεί να παρέχει ενα σωφρονιστικό ίδρυμα. Απο εκεί και πέρα, ΄πως λέει και ο afro, o καθείς με το τομάρι του...

Ειδικά αυτοί που είναι τελείως "καμμένοι" θα μπορούσαν να κάνουν και καταναγκαστικά έργα , μπας και τελειώσουν κανένα αυθαίρετο κανενός πιο εύκολα και γρήγορα στην χώρα που ζούμε...


Gandalf

Julius
03/01/2006, 11:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
:a31:
:a31:
:a31:
:a31:
:a31:
:a31:
:a31:
:a31:
:a31:
:a31:


Εφόσον αυτά είναι τα επιχειρήματα σου στην διαφωνία «μας»…..

Πραγματικά χαίρομαι που διαφωνούμε :wave2:

idi
03/01/2006, 11:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από Julius
Εφόσον αυτά είναι τα επιχειρήματα σου στην διαφωνία «μας»…..

Πραγματικά χαίρομαι που διαφωνούμε :wave2:

το θεμα Jul δεν ειναι η διαφωνία μας

ειναι οτι ο καθε στυγνός δολοφονος σε μερικους ανθρωπους φανταζει σαν ‘ηρωας’ αν τον φανε οι ‘κακοι μπατσοι’

τι να επιχειρηματολογήσω περι αυτου? απαξιώ γιατι δινω αξια σε σκουπιδια που ΣΚΟΤΩΣΑΝ (και οχι μονο μια φορα αλλα το ξαναεκαναν... εχει σημασία αυτο) για ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ λογο.

ευχαρίστως θα το εκανα στο αλλο ποστ περι εκπαίδευσης των αστυνομικών στο οποιο υπαρχουν πολλες αλήθειες

afrotwin
03/01/2006, 13:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από stavrogin
Σχετικα για το εγκλημα που τον εκλεισε αρχικα στην φυλακη.
Οι φονιαδες οι ψυχροι εκτελεστες, χρειαζονται 1-3 μαχαιριες για να σκοτωσουν,οχι 17.Οι 17 μαχαιριες υποδηλωνουν παθος,τυφλο μισος κλπ.

Αλλα τα εγκληματα του πολεμου ειναι νομιμα.Ενω της ειρηνης παρανομα.Και οι ανθρωποι μπορει να βρισκονται σε πολεμο μεσα τους ή σε ειρηνη ανεξαρτητα απο τα γουστα της εποχης και της κοινωνιας.

to 8ema ine oti antimetopizete tetia gegonota mono se tenies
ke den kserete pos den pe8enis opos eki...:rotflmao:

mpori kapios na se karfosi me ena maxeri ke na sou kani ke kalo

mia fora enas amerikanos stratiotis ipe kapote ixa friktous ponokefalous ke kapios me pirovolise me ena ikosidiari sto kefali ke egina kala
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

diladi 8elis poli ora gia na pe8anis akoma ke ans se karfosoun 50 fores

an ka8ete kapios apo pano sou ke se maxeroni mexri na pe8anis telios isos xriasti na kani ke iperories:rotflmao:

isos kapioi 8a ixate di mia istoria me enan mourlo pou pirovolise enan dikigoro 5 fores giati adiki8ike ke o dikigoros me tis 5 sferes etrexe kana trilepto ke fonaze mexri na pesi na ton pane nosokomio ke na pe8ani eki

den pe8enis amesos pote....


gia afto tin karfone toses fores ke provanos arga....:sad: :sad: :sad:

Gandalf dr685sm
03/01/2006, 13:07
εμμμμ..."ξερόλας εδώ"...

Πληγές καίριες που μπορεί να περάσουν οξυγόνο στο αίμα, επιφέρουν θάνατο σε 2-3 λεπτά...μέχρι να φτάσει το οξυγόνο στην καρδιά και να προκαλέσει ανακοπή.

Για αυτό και τα μοντέρνα μαχαίρια στρατού , θα δείς οτι έχουν τρύπες και εγκοπές , επάνω στην λάμα τους.

Τώρα κράξε ελεύθερα "πειρατή"....χεχεχεχε


Gandalf

afrotwin
03/01/2006, 13:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
mmmm...οχι... αλλά μπορώ να το κοιτάξω στον Μπαμπινιώτη και σου δώσω την ετοιμολογία του , αν σου προκαλεί απορία και αυτό...





το μόνο που ξέρω είναι μακριά απο φασολάδα , κρεμμύδι και πικάντικα...

Gandalf

mia fora erxete enas poli kalos filos sto spiti
pou ixe fai fasolada
ke mou leei
re malaka fasoli ke klania na itane 8a ixe teliosi
ala pou!!!! exo kseskisti oli mera...
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

stavrogin
03/01/2006, 14:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
to 8ema ine oti antimetopizete tetia gegonota mono se tenies
ke den kserete pos den pe8enis opos eki...:rotflmao:

mpori kapios na se karfosi me ena maxeri ke na sou kani ke kalo

mia fora enas amerikanos stratiotis ipe kapote ixa friktous ponokefalous ke kapios me pirovolise me ena ikosidiari sto kefali ke egina kala
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

diladi 8elis poli ora gia na pe8anis akoma ke ans se karfosoun 50 fores

an ka8ete kapios apo pano sou ke se maxeroni mexri na pe8anis telios isos xriasti na kani ke iperories:rotflmao:

isos kapioi 8a ixate di mia istoria me enan mourlo pou pirovolise enan dikigoro 5 fores giati adiki8ike ke o dikigoros me tis 5 sferes etrexe kana trilepto ke fonaze mexri na pesi na ton pane nosokomio ke na pe8ani eki

den pe8enis amesos pote....


gia afto tin karfone toses fores ke provanos arga....:sad: :sad: :sad:

Aνεξαρτητα απο το αν εχεις δικιο,η ολη αναφορα μου που αναλογα με την περιπτωση μπορει να ισχυει,εξηπηρετουσε το ποιντ που ηθελα να αναφερω,οτι δηλαδη υπαρχουν δυο ειδων εγκληματα:
Τα ψυχρα, που μοιαζουν με εγχειρηση ανοιχτης καρδιας ,απο πεπειραμενο χειρουργο, χωρις αναισθισια και
Τα "θερμα" αυτα που προ'υ'ποθετουν παθος, οργη, "βρασμο ψυχης ",ψυχασθενεια.
Κι αυτο το ανεφερα για να υποδειξω οτι ο Ρωσος ανοικε στην δευτερη κατηγορια
και καλητερο απο το να του καταλογηζουμε κτηνωδια θα ηταν για μας και τους ομοιους του να κατανοησουμε τις συνθηκες υπο τις οποιες σκοτωσε:Αναγκη για ελευθερια,Αλλα και ικανο για αντιδραση(που ειναι εκτιμιτεο) Απογνωση,φοβος,μισος,δειλια,αδυναμιες του σωφρονηστικου συστηματος κλπ κλπ κλπ.
Στην Τελικη, το οτι εφαγε ο ιδιος το κεφαλακι του υποδεικνυει την αδυναμια του να αντιληφτει και να επιβιωσει.

afrotwin
03/01/2006, 15:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από stavrogin
Aνεξαρτητα απο το αν εχεις δικιο,η ολη αναφορα μου που αναλογα με την περιπτωση μπορει να ισχυει,εξηπηρετουσε το ποιντ που ηθελα να αναφερω,οτι δηλαδη υπαρχουν δυο ειδων εγκληματα:
Τα ψυχρα, που μοιαζουν με εγχειρηση ανοιχτης καρδιας ,απο πεπειραμενο χειρουργο, χωρις αναισθισια και
Τα "θερμα" αυτα που προ'υ'ποθετουν παθος, οργη, "βρασμο ψυχης ",ψυχασθενεια.
Κι αυτο το ανεφερα για να υποδειξω οτι ο Ρωσος ανοικε στην δευτερη κατηγορια
και καλητερο απο το να του καταλογηζουμε κτηνωδια θα ηταν για μας και τους ομοιους του να κατανοησουμε τις συνθηκες υπο τις οποιες σκοτωσε:Αναγκη για ελευθερια,Αλλα και ικανο για αντιδραση(που ειναι εκτιμιτεο) Απογνωση,φοβος,μισος,δειλια,αδυναμιες του σωφρονηστικου συστηματος κλπ κλπ κλπ.
Στην Τελικη, το οτι εφαγε ο ιδιος το κεφαλακι του υποδεικνυει την αδυναμια του να αντιληφτει και να επιβιωσει.

afou ta kseris ola toso kala giati den mas les ti egine?

stavrogin
03/01/2006, 15:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
afou ta kseris ola toso kala giati den mas les ti egine?

Τι να γινε;Δεν εμαθες;
Εφαγα χυλοπιτα:rotflmao:

sotpag
03/01/2006, 15:24
Δεν λέω κρίμα για τους ανθρώπους αλλά κακά τα ψέματα πήγαν από δικό τους λάθος…..

Να δούμε όμως αν θα πέσει και κανένα κεφάλι (πχ ποιος υπόγραψε την κίνηση κλπ)


Τώρα για τον Ρώσο σίγουρα των φάγανε (η ιατροδικαστής είπε πως η σφαίρα δεν είχε βγει, πράγμα αδύνατο για εξ επαφής πυροβολισμό,) οπότε κάποιος ελεύθερος σκοπευτής έκανε την δουλειά και καλά έκανε γιατί Ο Ρώσοι δεν είναι Αλβανοί, πρώτα θα έτρωγε όσους των πλησίαζαν (με όσες σφαίρες είχε) και μετά …..

afrotwin
03/01/2006, 15:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από stavrogin
Τι να γινε;Δεν εμαθες;
Εφαγα χυλοπιτα:rotflmao:

kitakse mia xilopita ine mono i arxi prepi na kseris oti poloi megaloi erotes ksekinisan me xilopita
an ise egoistis trava gia soda ine xoneftiki ke kani kalo

ala an ine to noima tis zoi s sou min to valis kato
ego mporo na sou po oti exo kani oti mporis na fantastis meta tin xilopita ke poles fores tin efera eki pou i8ela ke analogos i tin krataga i afou tin ekana na endosi tin eftina etsi gia na goustaro

ala ama den kseris i kolonis asta na pane...
toulaxiston fae mpolikes na sou kopsi ke tin pina...

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

harpoon
03/01/2006, 15:32
λοιπον, το σωφρονιστικο συστημα στην ελλαδα ειναι οπως κ τα αλλα. σε ολες τις ΄΄ανεπτυγμενες΄΄ χωρες εχουν αποδρασεις με φονους κλπ κλπ. βεβαια θα μου πεις εχουν κ ενα καρο ψυχολογους για την ομαλη επαναφορα στην κοινωνια των εγκληματιων . ναι, αλλα γιατι παλι οταν βγαινουν το 90 τοις εκατο παλι εγκληματει?
μπορει ο ρωσος να ηταν την πρωτη φορα εν βρασμο ψυχης κ να καρφωσε την καημενη την γυναικα μονο 17 φορες, αλλα οι δυο αστυνομοι? κ εκει εν βρασμο ψυχης το εκανε? βολικο εεεε?
ενα τσογλανι , ψυχρος εγκληματιας ηταν. τετοιος ηρθε κ τετοιος εφυγε. μονο που πηρε 3 ψυχες μαζι του. κ δεν καταλαβα. εμεις οι ελληνες ειμαστε τοσο ρατσιστες ετσι?
για βγες κ παραεξω να δεις τι παιζει. επειτα, τοοοοοοοσοι μεταναστες που ζουν κ εργαζονται κ βγαζουν τιμια το ψωμι τους τι ειναι , μαλακες? γιατι δεν παιρνουν απο μια χατζαρα κ οποιον παρει ο χαρος.
ειναι ευκολο να μιλαμε για δικαιωματα κλπ οταν δεν εχουμε χασει κανεναν απο την οικογενεια μας.
προσωπικη μου γνωμη ειναι οτι καλα επαθε. το λαθος της ελλαδας ειναι οτι δεν ελεγχει τα συνορα κ αφηνει να περνανε με τον ενα η αλλο τροπο η σαβουρα.

marios8
03/01/2006, 16:10
Αν παρεις καποιος σαν μετρο την εμφανιση που εκανε ο αρχηγος της αστυνομιας στη συνεντευξη τυπου θα καταλαβει το επιπεδο της Ελληνικης Αστυνομιας. Τετοιους τυπους ουτε σε καφενειο στον Κολωνο δεν συναντας.

steliosf78
03/01/2006, 22:15
TI NA PW RE MEGALE ANUROPISTI
afrotwin
SE LIGO UA MAS PIS OTI HTAN AGIOS ANUROPOS KAI OTI GIA OLA FTEI H ATIMH H KINONIA!! :nono: :nono:

OSO GIATI DEN DIAPERASE H SFERA TO KRANIO MPOROYN NA HPARXOYN POLY LOGH OPOS ..

H SFERA NA EINAI ANADOMENH (NA EXEI PARI HGRASIA)

TA HPIRESIAKA OPLA EINAI PALIA (TOY MHLOY)

H KANI NA EINAI FAGOMENH (NA EXOYN ALIOUH H BOLTES)

KAI POLY ALI LOGI OPOTE NA PIROBOLISI APO POLY KONTA KAI NA MIN DIAPERASI TO KRANIO !!

OSO GIA TON AN EPREPE NA PEUANI
1000 TA 100!!!
:confused: :confused: :confused:

Tropeas
04/01/2006, 11:59
εχει ξεφύγει η συζητηση απο κάποια βασικά θέματα της όπως:
1. εδώ κουβέντα κάνουμε , δεν πείθουμε τον άλλο τι είναι σωστό και τι λάθος
2. οι γνώμες μας δηλαδή δεχόμαστε ότι είναι υποκειμενικές και σεβόμαστε τον άλλο
3. δεν ξεφεύγουμε λόγω φανατισμού... ή στιγμιαίας απαξίωσης (κάτι τέτοια συναισθήματα φέρνουν χειρότερα...) ;)

Boxer
05/01/2006, 08:31
Εμενα που ελειπα στο εξωτερικο και δεν ειδα τι ακριβως εγινε , απο αυτα τα λιγα που ακουσα , ενα με στεναχωρει περα απο τις οικογενειες των θυματων.

Οτι οι μπατσοι μας ειναι γιδια.Κατσικια.

Ακου λεει ειναι κανονας να βγαζουν τις χειροπεδες μολις κατουρησουν. 3 με 1 και του βγαζει τις χειροπεδες. Και το πιστολι χυμα;

Ελα ρε πουστη μου. Τοσες ταινιες εχουμε δει.

Κριμα:(