PDA

View Full Version : Για κατόχους R1 04



lygonis
03/01/2006, 09:54
Εάν κάποιες φορές δεν σας κρατάει ρελαντί και με το που σβήσετε από το κλειδί και ξανανοίξετε καπάκι το πρόβλημα διορθώνετε. Υπάρχει πρόβλημα στο tps.Μόλις το άλλαξα. Επίσης προσέξετε εάν από τα μισοφέγγαρα του Η έχετε διαρροή λαδιού. Εμένα πασαλείβει και μου είπαν ότι σε κάποια παρτίδα το υλικό του Η υπήρξε αστοχία υλικού. Ο προβληματισμός μου έγκειται ότι καλά τώρα που έχω εγγύηση. Εάν είχε λήξει?

gdevelek
03/01/2006, 10:05
Εσύ δεν είσαι που θα κυνηγούσες το θέμα της ιπποδύναμης νομικά; Τι έγινε τελικά;

lygonis
03/01/2006, 11:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από gdevelek
Εσύ δεν είσαι που θα κυνηγούσες το θέμα της ιπποδύναμης νομικά; Τι έγινε τελικά;
Περιμένω να πατήσω τα 20000χλμ δηλαδη σε κανα 3μηνο το πολυ.Έπειτα θα το δυναμομετρήσω σε 3 διαφορετικα δυναμόμετρα.Τα υπόλοιπα δεν μπορώ να στα αναφέρω ακόμα διότι δεν θέλω να υπάρχει περίπτωση να μαθευτούν οι κινήσεις μου στην Yamaha.Θα ενημερώσω πάντος όταν φτάσει η ώρα.Υπάρχει βέβαια και η περίπτωση να μείνω ικανοποιημένος απο την δυναμομέτρηση και να μην κάνω τίποτα.Αυτό θα ισχύει μόνο στην περίπτωση που δω πάνω απο 150 στην ρόδα.

gdevelek
03/01/2006, 11:40
Είναι, νομίζω, πολύ χλωμό να δεις 150+ στη ρόδα...

Πάντως το ερώτημα παραμένει: τι είδους δέσμευση έχει η εταιρία απένταντί σου για 150+ στη ρόδα;

Daemon
03/01/2006, 12:09
Εχω δει 148hp και εχω δει 152hp, παιζουνε πολλα ρολο. Τωρα το σκεπτικο της δεσμευσης δεν το εχω καταλαβει αλλα δεν μπειραζει.. :alien:

gdevelek
03/01/2006, 12:14
152 όλο μαμά;

Daemon
03/01/2006, 12:22
Ναι, ολο μαμα αλλα οπως ειπα, παιζουν πολλα ρολο. Στροσιμο, καλουπια εργοστασιου.. Και απ'την αλλη, ειναι τα δυναμομετρα, μπορεις να το πας σε 5 διαφορετικα και να παρεις 5 διαφορετικα νουμερα. Τι θα κανεις, θα βγαλεις μεσο ορο?
Παντος, αν και δεν ειμαι ο πιλοτος, δεν πιστευω οτι θα καταλαβει καποιος τα 3-4-5 αλογα διαφορα στο δρομο οταν μιλαμε για τετοια νουμερα

lygonis
03/01/2006, 12:23
ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ

Η Χ εταιρία βγάζει καινουριο μοτοσακο το οποιο ισχυρίζεται ότι βγάζει 500 αλογα.Στην πορεία βλέπουμε οτι στην ρόδα βγάζει 150.Σκεφτείτε απο μόνοι σας ποια είναι η δέσμευση της εταιρίας.Θα αναφέρω μόνο για να σας βοηθήσω ότι στα τρόφιμα όταν κάποια εταιρία σε κάποιο προιον πχ προσφέρει βιταμίνη Α και αυτό δεν ισχύει, τοτε το κράτος και μιλάω για Ελλάδα της απογορέυει
να το ισχυρίζεται ή να το γράφει επάνω στο κουτί.Πρίν 2-3 χρόνια έγινε μαζικά σε καμοιά 100 προιόντα.

Daemon
03/01/2006, 12:28
εεε.. ναι αλλα η Χ εταιρια σου λεει οτι βγαζει 500hp στο στροφαλο, δεν λεει τιποτα για τροχο εκτος αν χανω κατι απο τι εννοεις. Δεν νομιζω οτι θα βρεις εταιρια που να σου πει οτι βγαζει τοσα στο τροχο και να στο εγγυαται και απο πανω..

OldMan
03/01/2006, 12:33
:wave2: :wave2: :wave2:

Κορίτσια, σε όλα τις μπροσούρες, όπου αναφέρονται τεχνικά χαρακτηριστικά, στο τέλος της σελίδας αναφέρει με μικρά (ή μικρότερα...) γράμματα το δικαίωμα της εταιρίας να αλλάξει οτιδήποτε από τα αναφερθέντα χωρίς καμιά δέσμευση ή υποχρέωση ανακοίνωσης ....

gdevelek
03/01/2006, 12:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
:wave2: :wave2: :wave2:

Κορίτσια, σε όλα τις μπροσούρες, όπου αναφέρονται τεχνικά χαρακτηριστικά, στο τέλος της σελίδας αναφέρει με μικρά (ή μικρότερα...) γράμματα το δικαίωμα της εταιρίας να αλλάξει οτιδήποτε από τα αναφερθέντα χωρίς καμιά δέσμευση ή υποχρέωση ανακοίνωσης ....

... και μάλιστα στα αναφερθέντα (σε όσα φυλλάδια έχω δει τουλάχιστον) ΔΕΝ περιλαμβάνεται η ισχύς στον τροχό!

markosr1
05/01/2006, 15:36
αυτο με το tps μου το εκανε και σε μενα μετα απο ρυθμιση του tps ειναι οκ αν μου το κανη θα το αλλαξω στο δυναμομετρο που εβαλα εβγαλε 154,6

markosr1
05/01/2006, 16:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από markosr1
αυτο με το tps μου το εκανε και σε μενα μετα απο ρυθμιση του tps ειναι οκ αν μου το κανη θα το αλλαξω στο δυναμομετρο που εβαλα εβγαλε 154,6


32944