PDA

View Full Version : συναγερμος για Hayabusa



gv_gr
05/01/2006, 19:11
Καλισπερα σε ολους.
Ειμαι και εγο εδω και 2 ημερες κατοχος της θεας που ονομαζεται
HAYABUSA K5 red-black .
Θα ηθελα την βοηθεια σας για το θεμα συναγερμου.
Τι προτεινεται και που ???
Τι παιζεται με την εγγυηση ακυρωνεται αν ο συναγερμος τοποθετειθει εκτος suzuki
Ευχαριστω εκ των προτερων
Γιωργος!!!

Findas
05/01/2006, 22:56
ΑΠΟ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ GV-GR?ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΜΙΑ ΘΕΑ???ΚΑΤΣΕ ΝΑ ΤΗΝ ΣΥΝΗΘΙΣΕΙΣ ΚΙ ΟΛΑΣ....ΨΑΧΝΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΣΥΝΑΓΕΡΜΟ ΕΔΩ ΚΑΙ ΚΑΙΡΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΒΡΕΙ ΚΑΤΙ ΑΞΙΟΛΟΓΟ....ΑΝ ΔΩ ΚΑΤΙ ΘΑ Σ ΕΝΗΜΕΡΩΣΩ.... C YA

fallenheaven
06/01/2006, 14:27
Megies kai kala Xiliometra me to toumpano sou!Ap'oti ksero den akuronetai i egkuisi ean topothetiseis sunagermo se katastima pou exei adeia topothetiseis sunagermon.Epeidi eimai kai ego stin arxi tou psaksimatos,exo akousei kala logia gia tous SteelMate(amerikanikoi)alla einai pollu akriboi! H Elsser bgazei kalous sunagermous me polles leitourgies kai amfidromi epikinonia,alla den ksero ti ginete apo times!Exo akousei kala logia gia tous META alla einai aploi,xoris polles leitourgies!Tin Deutera tha pao stin "COBRA"(katastima apoklistika topothetiseis sunagermon) pou sunergazetai me tous META kai tous Elser kai tha sas po ti montela paizoun!!:wave2:

gv_gr
06/01/2006, 17:10
Ευχαριστο για τα καλοριζικα και για το ενδιαφερον
Εγω στο cbr 600 ειχα spyball και ημουν αρκετα ευχαριστημενος.
Επισις ειχε και immibilizer το οποιο για τα haya πιστευο ειναι αναγκαιο
Το μονο μειον ηταν οτι δεν ειχε τηλεειδοποιηση.
Αυτα προς το παρον αν μαθω και εγω κατι φυσικα θα το μοιραστουμε.
Γιωργος.
Καλα και ασφαλη χιλιομετρα

gv_gr
06/01/2006, 17:12
Επισις για την ερωτηση τοu findas eimai apo peiraia

johnpagr
07/01/2006, 09:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από gv_gr
Καλισπερα σε ολους.
Ειμαι και εγο εδω και 2 ημερες κατοχος της θεας που ονομαζεται
HAYABUSA K5 red-black .
Θα ηθελα την βοηθεια σας για το θεμα συναγερμου.
Τι προτεινεται και που ???
Τι παιζεται με την εγγυηση ακυρωνεται αν ο συναγερμος τοποθετειθει εκτος suzuki
Ευχαριστω εκ των προτερων
Γιωργος!!!


Megei kai kala-apeira xlm kai apo mena.

Oti eponymo synagermo kai na valeis ..... thn doulia tou 8a thn kanei !!
Protinete vevea kati se meta - spyball kai outo ka8e eksis kata proswpikh protimish tous pio akrivous ths seiras logo perissoterwn pagidefsewn kai ekstra xarakthristikwn....
Thn eggyhsh den thn xaneis an xrhsimopoihseis thn MAMHSIA etoimh proegkatastash pou yparxei sthn moto sou !!! Kai gia afto kalytera na topo8eth8ei se eksousiodothmeno katasthma pou gnwrhzei tis fyses ths moto sou !!!!!!

Kaloriziko kai pali kai kalo stroshmo !!!!

:beer: :beer: :beer: :beer:

:wave2:

gv_gr
07/01/2006, 19:15
Ευχαριστω και παλι για τα καλοριζικα και τισς πληροφοριες.
καλο σου-κου με πολλα χιλιομετρα
:beer: :beer: :beer:

zolotas
07/01/2006, 19:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από gv_gr
Ευχαριστω και παλι για τα καλοριζικα και τισς πληροφοριες.
καλο σου-κου με πολλα χιλιομετρα
:beer: :beer: :beer:

φιλε καλοταξιδη,ελπιζω να την βαζεις και σε παρκινγκ εκτος του συναγερμου που θες

fallenheaven
08/01/2006, 03:45
Paidia!Meta apo psaksimo kateliksa se duo arketa aksiologous kata tin gnomi mou sunagermous!

1) http://www.e-shopping.gr/product.asp?productid=PATROL-HPS%20448&customerid=



2) http://www.karafinas.gr/shop/greek/ProductDet.asp?CatID=420&CatPosition=371&PID=766



Malon ston deutero tha katalikso!
Deutera bgeno gia kunigi kalou sunagermou kai oti ginei!
Apotelesmata tis ereunas deutera apogeuma!

john74
08/01/2006, 16:58
Eho sto Haya eho valei Spyball...me liga extra lefta yparhei kai telidopoisi....kanei douleia!!Rota se spyball kai tha soy poune ti kai pos!! ego ean evriska ayto tha to evaza http://www.solomotoparts.com/catalog/Scorpio-Alarms-SR-I500-Series-p-16147.html

kostas56
06/02/2006, 16:10
Eisai poly tyxeros..Prospatho na tin agoraso edo kai enamisi xrono,kai telika eimai poly konta..

Exo mia erotisi,an kai thn diosieysa..Esy agorases antiprosopias?

Skeftomai na agoraso eisagogis,alla den eimai sigoyros an einai i ypodynami tis 175 aloga opos tha prepei..Exeis kamia idea ti ginetai me ayto?

Pisteyeis oti einai idies i oxi?An exeis kapoion pou kserei voithise me ,dioti oi eisagogeis to mono pou theloun einai na soy paroyn ta lefta ..

A kai apo oti ksero nai akyronetai an valeis synagermo ektos suzuki..
Anypomono na tin agoraso kai ego.

gv_gr
07/02/2006, 22:52
Φιλε Κωστα η γνωμη μου ειναι η εξης
Οσο αφορα την ιπποδυναμη δεν νομιζω οτι εχει διαφορα .
Αλλωστε το συγκεκριμενο μηχανακι δεν υστερει σε ιππους σε καμια περιπτωση.
Ο λογος αγορας αντιπροσωπειας για μενα ειναι καθαρα για καλυψη,εγγυηση.
Δεν ξερω αν σε καλυψα αν οχι γραπσε ξανα να τα πουμε
Το δικο μου ειναι αντιπροσωπειας
Σου ευχομαι γρηγορα να αποκτησεις και την δικια σου

Πετρίτης32
23/02/2015, 17:01
Ρε παιδιά για πείτε καμιά γνώμη για συναγερμό, γιατί δεν έχω ιδέα.
Είμαι ανάμεσα στον scorpio sr-900i και στον kentall m3. Αυτό που με απασχολεί για τον scorpio είναι ότι όταν θα είναι ενεργοποιημένος, εκεί που βάζω την μηχανή το βράδυ παρκάρει κι άλλος και θα χτυπάει (λόγω περιμετρικού) κάθε φορά που θα πάει να πάρει τη μηχανή του. Από την άλλη για τον kentall με απασχολεί αν θα είναι ασφαλές μην τον απενεργοποιήσουν, λόγω του ότι παίρνει sim για να στέλνει στο κινητό μηνύματα.
Αν θέλετε μπορείτε να προτείνετε και κάποιον άλλο, πάντα με τηλεειδοποίηση.

zopas
27/03/2015, 12:57
Ρε παιδιά για πείτε καμιά γνώμη για συναγερμό, γιατί δεν έχω ιδέα.
Είμαι ανάμεσα στον scorpio sr-900i και στον kentall m3. Αυτό που με απασχολεί για τον scorpio είναι ότι όταν θα είναι ενεργοποιημένος, εκεί που βάζω την μηχανή το βράδυ παρκάρει κι άλλος και θα χτυπάει (λόγω περιμετρικού) κάθε φορά που θα πάει να πάρει τη μηχανή του. Από την άλλη για τον kentall με απασχολεί αν θα είναι ασφαλές μην τον απενεργοποιήσουν, λόγω του ότι παίρνει sim για να στέλνει στο κινητό μηνύματα.
Αν θέλετε μπορείτε να προτείνετε και κάποιον άλλο, πάντα με τηλεειδοποίηση.

Δεν υπαρχει κατι άλλο αξιολογο στους συνεγαρμους...ο σκορπιο είναι κορυφη και η αποσταση του περιμετρικου ρυθμίζεται όπως θελεις εσυ..εγω προσωπικα το εχω στα 2 εκ. και είναι μια χαρα..από εκει και περα θα σου ελεγα να παρεις τον Κενταλ που εχει καλυτερα χαρακτηριστικα και πιο φθηνος από το σκορπιο αλλα ο ηλεκτρολος μου λεει ότι η κινεζια αυτή εχει ακριβως τον ιδιο μπιμπερ με ένα φθηνο κινεζικο συνεγαρμο που κυκλοφορει και αυτό τον προβληματιζει...Το κενταλ τον βρηκα 230 ευρω από τον αγγελινα στο ν.Ηρακλειο με σερβις εφορου ζωης, το σκορπιο γυρω στα 300 από πανκαρ στην πρωτοπαπαδακη γαλατσι με 2 χρονια εγγυηση..εκει ο χαρης θα σε ενημερωσει..

Επισης ο σκορπιος εχει σταματησει να αντιπροσωπευεται από την ελσερ αθηνας και η εταρια που τον φερνει είναι η directed την θεσ/νικη, που σημαινει ότι μπλέκεις με κουριερ αν κατι παει στραβα..παντως στην εταιρια είναι πολύ εξυπηρετικοι...

Επισης αν χασεις η σου χαλσει ο μπιμπερ στον σκορπιο υπολογισε κοστος 100 ευρω για να αγορασεις νέο μπιμπερ, ενώ ένα απλο μισομετρο usb καλωδιο φορτισης του μπιμπερ, αν χρειαστείς δευτερο εναλλακτικο, παει στα 17 ευρω..πανάκριβοι οι αμερικανοι και χωρις σερβις στην αθηνα-μονο θεσ/νικη,-αλλα μαλλον ο καλυτερος συνεγαρμος που κυκλοφορει..

Από εκει και περα φιλε εμενα καποιοι μου το πεταξαν το μπαλακι: όταν τους ελεγα για περιμετρικα και τηλεειδοποιήσεις απλα γελάγανε...ο λογο απλος...εχει βγει τραντζιστορακι που μπλοκαρει το σημα της τηλεειδοποίησης και αν ο κλεφτης είναι αποφασισμενος δεν μας γλυτωνειι τιποτα..ότι κλειδωνει, ξεκλειδωνει...

παντως στη θεση σου θα πηγαινα για σκορπιο...