PDA

View Full Version : Κανεις απο Πελοπονησο;



BMW1150
06/01/2006, 10:07
Γεια σας φιλοι μου.....ηθελα να ρωτησω ποιοι ειναι απο Πελοπονησο και απο που;

Τις ευχες μου για το 2006 με απειρα χιλιομετρα.........

BMW1150
06/01/2006, 10:09
Σκεφτομαι να κανω μολις κανει λιγο καλο καιρο τον γυρο της Πελοπονησου και θα ηθελα να συναντουσα κανα μελος του moto.gr

vangelis 64
06/01/2006, 11:26
Μένω στον Πόρο.
Αν πρόκειται για κανένα Κυριακάτικο μονοήμερο,πολύ ευχαρίστως!:wave2:

astaroth2
06/01/2006, 11:26
Εγω ειμαι Πατρα. Αν χρειαστεις τιποτα εδω κοντα και μπορω να βοηθησω!


Ταξιδακι...

Σε ζηλευω!

Καλο δρομο να εχεις.

:wave2:

BMW1150
06/01/2006, 11:42
Ωραια εγω ειμαι απο Πυργο Ηλειας ....σιγουρα θα σε επισκεφτω καποια στιγμη.....

marios8
06/01/2006, 12:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από BMW1150
Ωραια εγω ειμαι απο Πυργο Ηλειας ....σιγουρα θα σε επισκεφτω καποια στιγμη.....


Kalos thn patrida. Egw apo Olympia.:wave2: :wave2:

el_hymador
06/01/2006, 23:01
Eγω μενω Αθηνα , αλλα ποτε δεν ξεχνω την motherland Πελοπόννησο! Το ωραιότερο και ομορφοτερο (by far!!! ) μέρος στον κόσμο

..α! η καταγωγή μου είναι απο Κόρινθο και Αργολίδα , οπότε θεωρούμε γκάγκαρος καταυλακιώτης!!!!


33020

Dexter
07/01/2006, 04:01
Σημειωστε αλλον εναν,τραβιεμαι μεταξυ Πατρας και Ξυλοκαστρου...

BMW1150
07/01/2006, 08:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από marios8
Kalos thn patrida. Egw apo Olympia.:wave2: :wave2:


Γεια σου πατριωτη......με σενα θα τα πουμε συντομα.....για κανα καφεδακι και να μου πεις καμια καλη διαδρομη στον νομο.
Ελειπα πολλα χρονια και ομολογω οτι ειμαι πολυ ασχετος με τον νομο μας.....δεν εχω παει σχεδον πουθενα....τωρα ομως δεν θα αφησω τιποτα ορθιο....

sotpag
07/01/2006, 10:02
.και εγω απο Πατρα οπως και αρκετα παιδια απο εδω αλλα οταν φωναζουμε για καφε μπενουν πολλες απουσιες :wave2: :wave2:

akaposto
07/01/2006, 10:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
Eγω μενω Αθηνα , αλλα ποτε δεν ξεχνω την motherland Πελοπόννησο! Το ωραιότερο και ομορφοτερο (by far!!! ) μέρος στον κόσμο

..α! η καταγωγή μου είναι απο Κόρινθο και Αργολίδα , οπότε θεωρούμε γκάγκαρος καταυλακιώτης!!!!


Λιλιλιλιλιιλιιλλλλιι!!!
κάτω απο το αυλάκι μαλλλί γυαλλλί
και παντελόνννι LLLee. :D

Μαλλον δεν σου κάνω,μιας και πέφτω αρκετά μακριά, αλλά γράψε μια Στυμφαλία
σε μένα.

el_Hymador για πες χωριό.

zoropatra
07/01/2006, 18:10
ΕΔΩ ΠΑΤΡΑ!!!!!!!!!

mairi
09/01/2006, 08:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από BMW1150
Γεια σας φιλοι μου.....ηθελα να ρωτησω ποιοι ειναι απο Πελοπονησο και απο που;

Τις ευχες μου για το 2006 με απειρα χιλιομετρα.........

Egw eimai apo ena oreino xorio metaksi Tripolis kai Megalopolis ! onomazetew anemodouri, den to grafei oute o xarths kai exei apistefta topia kai omorfo dromologio :> kernaw kafe an apofasisete pote na to episteftite sthn terastia avlh mou me thea !... VOUNA VOUNA LAGADIA VOUNA VOUNA> :P

gojakla
09/01/2006, 10:16
Εγω ειμαι κανα μισαωρο απο την Αρχαια Ολυμπια...
Κουμανη και Ορεινη τα χωρια... το ενα πριν, και το αλλο μετα τη Διβρη για οσους γνωριζουν!
:wave2: :beer: :wave2: :beer: :wave2: :beer:

Πολυ ομορφα τα μερη εκει κατω... εναλλαγες τοπιου φοβερες και για ολα τα γουστα... χειμωνα η καλοκαιρι, βουνο η θαλασσα... ολα τα εχει!
:wave2: :wave2: :wave2:

marios8
09/01/2006, 12:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από gojakla
Εγω ειμαι κανα μισαωρο απο την Αρχαια Ολυμπια...
Κουμανη και Ορεινη τα χωρια... το ενα πριν, και το αλλο μετα τη Διβρη για οσους γνωριζουν!
:wave2: :beer: :wave2: :beer: :wave2: :beer:

Πολυ ομορφα τα μερη εκει κατω... εναλλαγες τοπιου φοβερες και για ολα τα γουστα... χειμωνα η καλοκαιρι, βουνο η θαλασσα... ολα τα εχει!
:wave2: :wave2: :wave2:

Ρε gojakla στου Κουμανη και στου Λαλα ειχα παει πιτσιρικας κατασκηνωση! Το δασος της Φολοης ειναι καταπληκτικο.:wave2: :wave2:

gojakla
09/01/2006, 12:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από marios8
Ρε gojakla στου Κουμανη και στου Λαλα ειχα παει πιτσιρικας κατασκηνωση! Το δασος της Φολοης ειναι καταπληκτικο.:wave2: :wave2:

Το δασος που αναφερεσαι ειναι η Καπελη... δεν θυμαμαι τι δεντρα εχει, αλλα ειναι το μεγαλυτερο στα Βαλκανια δασος αυτου του ειδους... εκει εμαθα οδηγηση, το εχω γυρισει σχεδον ολο... ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΟ πραγματι...
:beer: :wave2: :beer:

GyPsy
09/01/2006, 14:04
Βάλτε και μένα Ανδρίτσαινα μεριά !!!!:beer: :beer:


KARITAINA CIRCUIT RULEZZZZZZ!!!!!!!!:D :D

marios8
09/01/2006, 14:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από gojakla
Το δασος που αναφερεσαι ειναι η Καπελη... δεν θυμαμαι τι δεντρα εχει, αλλα ειναι το μεγαλυτερο στα Βαλκανια δασος αυτου του ειδους... εκει εμαθα οδηγηση, το εχω γυρισει σχεδον ολο... ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΟ πραγματι...
:beer: :wave2: :beer:

Το δασος λεγεται της Φολοης και πηρε το ονομα του απο τον Κενταυρο Φολο που εμενε στην περιοχη και βοηθησε τον Ηρακλη στον αθλο με τον καπρο του Ερυμανθου (το ποταμι). Η ευρυτερη περιοχη λεγεται Καπελη. Τα δεντρα ειναι Δρυς (ή οπως λεμε εμεις κατω Δενδρος).:wave2: :wave2:

gojakla
09/01/2006, 14:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από marios8
Το δασος λεγεται της Φολοης και πειρε το ονομα του απο τον Κενταυρο Φολο που εμενε στην περιοχη και βοηθησε τον Ηρακλη στον αθλο με τον καπρο του Ερυμανθου (το ποταμι). Η ευρυτερη περιοχη λεγεται Καπελη. Τα δεντρα ειναι Δρυς (ή οπως λεμε εμεις κατω Δενδρος).:wave2: :wave2:

ΩΡΑΙΟΣ!
ΔΕΝ ΗΞΕΡΑ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ... ΖΩ ΜΑΘΑΙΝΟΝΤΑΣ!!!
:wave2: :wave2: :wave2:

crs-k
09/01/2006, 14:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από marios8
Τα δεντρα ειναι Δρυς (ή οπως λεμε εμεις κατω Δενδρος).:wave2: :wave2:


Αφορμης δοθεισης ...
Και επειδη μου εχουν σπασει τα νευρα να χρησημοποιουν αυτην την λεξη ("Δρυς") μονο σε μια πτωση ... :wacko:

Τα δενδρα λοιπον ειναι Δρύες ή επι το λαϊκοτερον Βελανιδιες! :lol:

η Δρύς
της Δρυός
τη Δρυί
την Δρύν
ω Δρύ

αι Δρύες
των Δρυών
τοις Δρυσί
τας Δρύας
ω Δρύες


Κι ειμαι και του "πρακτικου", που να μπει και κανας Βρωμιαρης ... :sick:

:lol: :rotflmao: :lol:



:smokin: :beer: :wave2:

matmat
09/01/2006, 15:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Αφορμης δοθεισης ...
Και επειδη μου εχουν σπασει τα νευρα να χρησημοποιουν αυτην την λεξη ("Δρυς") μονο σε μια πτωση ... :wacko:

Τα δενδρα λοιπον ειναι Δρύες ή επι το λαϊκοτερον Βελανιδιες! :lol:

η Δρύς
της Δρυός
τη Δρυί
την Δρύν
ω Δρύ

αι Δρύες
των Δρυών
τοις Δρυσί
τας Δρύας
ω Δρύες


Κι ειμαι και του "πρακτικου", που να μπει και κανας Βρωμιαρης ... :sick:

:lol: :rotflmao: :lol:



:smokin: :beer: :wave2:

Ο δρυιδης στον Αστερίξ
εχει καμιά σχέση ή μπαααα????


:lol: :rotflmao: :lol:

sotpag
09/01/2006, 15:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Αφορμης δοθεισης ...
Και επειδη μου εχουν σπασει τα νευρα ......................
η Δρύς
της Δρυός
τη Δρυί
την Δρύν
ω Δρύ

αι Δρύες
των Δρυών
τοις Δρυσί
τας Δρύας
ω Δρύες

.........................
:lol: :rotflmao: :lol:



που ειναι αυτα τα χωρια Χρηστο;;;





:smokin: :beer: :wave2: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

BMW1150
09/01/2006, 15:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από mairi
Egw eimai apo ena oreino xorio metaksi Tripolis kai Megalopolis ! onomazetew anemodouri, den to grafei oute o xarths kai exei apistefta topia kai omorfo dromologio :> kernaw kafe an apofasisete pote na to episteftite sthn terastia avlh mou me thea !... VOUNA VOUNA LAGADIA VOUNA VOUNA> :P

Κατ' αρχην ο χαρτης το εχει το χωριο σου (road εκδοσεις) και κατα δευτερον συντομα θα παω Τριπολη οποτε πιστευω να ισχυει η προσκληση για καφε.

gojakla
09/01/2006, 15:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από matmat
Ο δρυιδης στον Αστερίξ
εχει καμιά σχέση ή μπαααα????


:lol: :rotflmao: :lol:


:rotflmao: :rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :rotflmao:

marios8
09/01/2006, 17:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Αφορμης δοθεισης ...
Και επειδη μου εχουν σπασει τα νευρα να χρησημοποιουν αυτην την λεξη ("Δρυς") μονο σε μια πτωση ... :wacko:

Τα δενδρα λοιπον ειναι Δρύες ή επι το λαϊκοτερον Βελανιδιες! :lol:

η Δρύς
της Δρυός
τη Δρυί
την Δρύν
ω Δρύ

αι Δρύες
των Δρυών
τοις Δρυσί
τας Δρύας
ω Δρύες


Κι ειμαι και του "πρακτικου", που να μπει και κανας Βρωμιαρης ... :sick:

:lol: :rotflmao: :lol:



:smokin: :beer: :wave2:


Καλα ρε crs-k μην δαγκωνεις , εχεις δικιο. Και εγω ειμαι υπερ της σωστης χρησης της Ελληνικης γλωσσας αλλα τι να κανουμε ανθρωποι ειμαστε κανουμε και λαθη. :wave2: :wave2:

crs-k
09/01/2006, 17:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από marios8
Καλα ρε crs-k μην δαγκωνεις , εχεις δικιο. Και εγω ειμαι υπερ της σωστης χρησης της Ελληνικης γλωσσας αλλα τι να κανουμε ανθρωποι ειμαστε κανουμε και λαθη. :wave2: :wave2:


Δεν ειναι προσωπικο ...

Ειπα "αφορμης δοθεισης" ...


:lol: :rotflmao: :lol:





Δεν το ξερεις εξ' αλλου ?

"Λυκος που γαβγιζει ΔΕΝ δαγκωνει" !!!

:lol: :rotflmao: :lol:


Εκτος κι αν το ξερεις με Σκυλο ... :wacko:

OldMan
09/01/2006, 17:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
..Ειπα "αφορμης δοθεισης" ...

Ααααααααα....

Πως λέμε : "Δρυός πεσούσης..."



Όταν φώναζα παλιά, με κράζατε και τρέχατε για Νεροτσουλήθρες !!!!
:lol: :rotflmao: :lol:

crs-k
09/01/2006, 18:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Ααααααααα....
Πως λέμε : "Δρυός πεσούσης..."
..............................


Ο ανηρ που επεσε απο την Δρυς ειναι αυτος? :dizzy:


:lol: :rotflmao: :lol:

OldMan
09/01/2006, 18:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Ο ανηρ που επεσε απο την Δρυς ειναι αυτος? :dizzy:


Να μην ανέβαινε στην Δρυς για να μην έπεφτε κάτω από την Δρυς !!!

Γενικά οι Δρυς έχουν το κακό συνήθειο να σε ρίχνουν κάτω ...
(Ειδικά αν τις θεωρείς Άκλιτες !!!)

:rotflmao: :lol: :rotflmao:

crs-k
09/01/2006, 18:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Να μην ανέβαινε στην Δρυς για να μην έπεφτε κάτω από την Δρυς !!!

Γενικά οι Δρυς έχουν το κακό συνήθειο να σε ρίχνουν κάτω ...
(Ειδικά αν τις θεωρείς Άκλιτες !!!)

:rotflmao: :lol: :rotflmao:




:lol: :rotflmao: :bawl: :rotflmao: :lol:

Τι μαλακα ειναι ?!?!?!

:lol: :rotflmao: :bawl: :rotflmao: :lol:

Timberg
09/01/2006, 21:16
ΕΝΑΣ ΑΛΛΟΣ ΑΠΟ ΠΑΤΡΑΑΑΑΑ


:beer: :beer: :beer:

BMW1150
09/01/2006, 21:32
Καλα παμε μαζευομαστε σιγα σιγα.....σε κανα μηνα θα κανονισουμε Πελοποννησιακη συγκεντρωση....απ' οτι βλεπω.

BMW1150
09/01/2006, 21:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από gojakla
Εγω ειμαι κανα μισαωρο απο την Αρχαια Ολυμπια...
Κουμανη και Ορεινη τα χωρια... το ενα πριν, και το αλλο μετα τη Διβρη για οσους γνωριζουν!
:wave2: :beer: :wave2: :beer: :wave2: :beer:

Πολυ ομορφα τα μερη εκει κατω... εναλλαγες τοπιου φοβερες και για ολα τα γουστα... χειμωνα η καλοκαιρι, βουνο η θαλασσα... ολα τα εχει!
:wave2: :wave2: :wave2:

Απο καιρο πως παμε εκει; πιανει χιονι; Σκεφτομε να φερω προς τα πανω κατι φιλους απο Πρεβεζα. Εγω εχω να περασω απο τα μερη σου απο πιτσιρικας αλλα θυμαμε οτι ηταν φοβερα...

marios8
09/01/2006, 22:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από GyPsy
Βάλτε και μένα Ανδρίτσαινα μεριά !!!!:beer: :beer:


KARITAINA CIRCUIT RULEZZZZZZ!!!!!!!!:D :D


Μετα απο μια επισκεψη στο ναο του επικουριου Απόλλωνος (μην χασουμε και κανα χρονο και μας την πει ο crs-k :lol: ) δεν υπαρχει τιποτα καλυτερο απο γιδα βραστη στην Ανδριτσαινα (απο τις καλυτερες στην Ελλαδα).:beer: :beer:

Fear_No
09/01/2006, 22:47
Μεγαλοπολη εδω μεχρι τελη Ιανουαριου!
Gupsy,τα εχουμε πει κ παλιοτερα.Καρυταινα-Ανδριτσαινα circuit rulez,ετσι?:D
Χθες το μεσημερι εκει εκανα την βολτα μου!;)

crs-k
09/01/2006, 23:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από marios8
...........................
μην χασουμε και κανα χρονο και μας την πει ο crs-k :lol:
...........................


Τον φοβο μου να 'χετε ρε !!!

:lol: :rotflmao: :lol:







:smokin: :beer: :wave2:

sotpag
10/01/2006, 00:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από marios8
Μετα απο μια επισκεψη στο ναο του επικουριου Απόλλωνος (μην χασουμε και κανα χρονο και μας την πει ο crs-k :lol: ) δεν υπαρχει τιποτα καλυτερο απο γιδα βραστη στην Ανδριτσαινα (απο τις καλυτερες στην Ελλαδα).:beer: :beer:

:a20: :a20: :a20: :a20: :a20:


ετσι ειναι , εμεις παμε τα τελευταια 4 χρονια , το εχουμε κανει κατι σαν θεσμο, αν και δεν εβαλες και την υπεροχη σαλατα (χοιρινο με πατατες στον φουρνο) χτυπας και δυο κρασακια και μετα ........μια ευθεια μεχρι τα Κρεστενα



υπ. αρκει να μην εχει μνημοσυνο και δεν εχει τραπεζι

kalesin
10/01/2006, 09:29
Ημουν Αθηναιος κ τωρα μεταναστης, αλλα λογω καταγωγης απο Ηλεια, το χωριο μου ο Κακοβατος ειναι παντα στην καρδια μου.

Αν στη βολτα εχει χωματερα, τοτε το κατεβασμα στην θαλασσα απο Ζαχαρω κ κατω [Ζαχαρω-Κακοβατος-Νιοχωρι] ειναι αψογο. Ειδικα αν θελεις να νιωσεις οπως τα παληκαρια που κατεβαινουν Ντακαρ. Φημες θελουν τον Ορφανο, σε αυτα τα χωματα να κανει προπονηση.

Αγαπημενες Διαδρομες:
- Βγαινοντας απο εθνικο δικτυο για Κρεστενα, συνεχιζεις. Περνας τα Κρεστενα προς Ανδριτσαινα κ πριν φτασεις κανεις αριστερα για Φρυξα. Υπεροχη αναβαση με τρομερη θεα. Ακομα καλυτερη καταβαση, κ υπεροχα τοπια

- Ακολουθεις τις ταμπελες γαι ποταμο Νεδα.

- Με κατευθυνση απο Πυργο προς Κυπαρησια, μολοις περασεις την εξοδο για κακοβατο ~500 μετρα εχει μια αριστερη εξοδο για Ανηλιο. Στο δεξι σου χερι ταβερνα [Ο διασημος Μπουρμπουλας] κατω απο πλατανια με φανταστικη τσιγαριδα.

- Συνεχιζεις προς τα κατω, με κατευθυνση για Πυλο, κ ψαχνεις την ταμπελα για Ρωμανο. Φτανοντας στη θαλασσα, θα δεις την "κοσμοπολιτικη" παραλια με τις ταβερνες κ τα ολα τους, κ ενα "δρομο" που συνεχιζει ευθεια. Ο δρομος χειροτερευει [οπτικα μονο, ειναι βατος] κ σε βγαζει σε ενα καταπληκτικο μερος. Απιστευτη παραλια, με τρομερες χωματινες-αμμωδεις διαδρομες απο πισω. ΣΟΣΟΣΟΣΟΣΟΣΟΣΟΣ. Τσεκαρε με οικολογικες οργανωσεις μηπως κ την περιοδο που θα πας σε αυτο το μερος μηπως ειναι η περιοδος που βγαινουν οι χελωνες να γεννησουν.

Να συνεχισω η θα βαλει κ αλλος διαδρομες;

GyPsy
10/01/2006, 10:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από sotpag
:a20: :a20: :a20: :a20: :a20:


ετσι ειναι , εμεις παμε τα τελευταια 4 χρονια , το εχουμε κανει κατι σαν θεσμο, αν και δεν εβαλες και την υπεροχη σαλατα (χοιρινο με πατατες στον φουρνο) χτυπας και δυο κρασακια και μετα ........μια ευθεια μεχρι τα Κρεστενα



υπ. αρκει να μην εχει μνημοσυνο και δεν εχει τραπεζι

Τι εποχή κατεβαίνετε κάτω?

gojakla
10/01/2006, 10:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από BMW1150
Απο καιρο πως παμε εκει; πιανει χιονι; Σκεφτομε να φερω προς τα πανω κατι φιλους απο Πρεβεζα. Εγω εχω να περασω απο τα μερη σου απο πιτσιρικας αλλα θυμαμε οτι ηταν φοβερα...

Για τον καιρο δεν μπορω να σου απαντησω μιας και μενω μονιμα Aθηνα... στο χωριο κατεβαινω καλοκαιρια συνηθως αν και τελευταια λογω ελλειψης κατοικιας, δεν πολυκατεβαινουμε... καλη η φιλοξενια αλλα μην την καταχραστουμε κι' ολας...
Παντως να περασετε απο τα μερη... ειναι πολυ ομορφα οντως, το δασος οπως προαναφερθηκε ειναι απλα μαγευτικο (αν βρεχει δε, ακομα καλυτερο!!!!), και τα χωρια ομορφα και γραφικα... βλ. Φολοη, Διβρη κλπ κλπ...
:wave2: :wave2: :wave2:

marios8
10/01/2006, 14:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από BMW1150
Απο καιρο πως παμε εκει; πιανει χιονι; Σκεφτομε να φερω προς τα πανω κατι φιλους απο Πρεβεζα. Εγω εχω να περασω απο τα μερη σου απο πιτσιρικας αλλα θυμαμε οτι ηταν φοβερα...

Στη δυτικη πελοποννησο οταν αρχιζει να βρεχει ξεχναει να σταματησει . Θυμαμαι πιτσιρικας με τις γαλοτσες εβγαζα ολο το χειμωνα. Στα ορεινα μερη (Κουμανη, Διβρη ή Λαμπεια, Ανδριτσαινα) το χειμωνα ειναι πολυ πιθανον να πετυχεις χιονι:wave2:

Υ.Γ Ρε bmw1150 τους φιλους σου απο την Πρεβεζα πως ειναι δυνατον να τους φερεις κατω απο το αυλακι λεγοντας τους - Θα σας φερω προς τα πανω:eyepop: -. Κατω αγορινα κατω:lol:

marios8
10/01/2006, 14:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από kalesin
Ημουν Αθηναιος κ τωρα μεταναστης, αλλα λογω καταγωγης απο Ηλεια, το χωριο μου ο Κακοβατος ειναι παντα στην καρδια μου.

Αν στη βολτα εχει χωματερα, τοτε το κατεβασμα στην θαλασσα απο Ζαχαρω κ κατω [Ζαχαρω-Κακοβατος-Νιοχωρι] ειναι αψογο. Ειδικα αν θελεις να νιωσεις οπως τα παληκαρια που κατεβαινουν Ντακαρ. Φημες θελουν τον Ορφανο, σε αυτα τα χωματα να κανει προπονηση.

Αγαπημενες Διαδρομες:
- Βγαινοντας απο εθνικο δικτυο για Κρεστενα, συνεχιζεις. Περνας τα Κρεστενα προς Ανδριτσαινα κ πριν φτασεις κανεις αριστερα για Φρυξα. Υπεροχη αναβαση με τρομερη θεα. Ακομα καλυτερη καταβαση, κ υπεροχα τοπια

- Ακολουθεις τις ταμπελες γαι ποταμο Νεδα.

- Με κατευθυνση απο Πυργο προς Κυπαρησια, μολοις περασεις την εξοδο για κακοβατο ~500 μετρα εχει μια αριστερη εξοδο για Ανηλιο. Στο δεξι σου χερι ταβερνα [Ο διασημος Μπουρμπουλας] κατω απο πλατανια με φανταστικη τσιγαριδα.

- Συνεχιζεις προς τα κατω, με κατευθυνση για Πυλο, κ ψαχνεις την ταμπελα για Ρωμανο. Φτανοντας στη θαλασσα, θα δεις την "κοσμοπολιτικη" παραλια με τις ταβερνες κ τα ολα τους, κ ενα "δρομο" που συνεχιζει ευθεια. Ο δρομος χειροτερευει [οπτικα μονο, ειναι βατος] κ σε βγαζει σε ενα καταπληκτικο μερος. Απιστευτη παραλια, με τρομερες χωματινες-αμμωδεις διαδρομες απο πισω. ΣΟΣΟΣΟΣΟΣΟΣΟΣΟΣ. Τσεκαρε με οικολογικες οργανωσεις μηπως κ την περιοδο που θα πας σε αυτο το μερος μηπως ειναι η περιοδος που βγαινουν οι χελωνες να γεννησουν.

Να συνεχισω η θα βαλει κ αλλος διαδρομες;


Ο Κακαβατος ειναι στανταρ προορισμος για ψαρακι μετα το μπανιο. Οσο για Ντακαρ φαση η παραλια του Καιαφα μπροστα απο την λιμνη και κατευθυνση προς Σαμικο δεν παιζεται. :wave2: :wave2:

megatim
10/01/2006, 14:51
+1 Πατρινός!

Z750 μαυρο, το καλύτερο και πιο μουράτο της Πατρας (Δυτικής Ελλάδος για την ακρίβεια) και οποιος το αμφισβητεί θα τον δω να κλαίει στη περιμετρική (την μεγάλη).

Ατσα λέμε ....


:smokin:

sotpag
10/01/2006, 15:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από kalesin
..........................Ειδικα αν θελεις να νιωσεις οπως τα παληκαρια που κατεβαινουν Ντακαρ. Φημες θελουν τον Ορφανο, σε αυτα τα χωματα να κανει προπονηση.

...............................



ο Ορφανος δεν ξερω αλλα ο Everts εχει περασει ......


33229

sotpag
10/01/2006, 15:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από GyPsy
Τι εποχή κατεβαίνετε κάτω?




Κατεβαίνουμε αρχές με μέσα Δεκέμβρη όσο πιο πολύ κρύο κάνει τόσο καλύτερο είναι το βραστό


33231

marios8
10/01/2006, 16:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από sotpag
Κατεβαίνουμε αρχές με μέσα Δεκέμβρη όσο πιο πολύ κρύο κάνει τόσο καλύτερο είναι το βραστό

Καλα ε η στοφα στο κεντρο του μαγαζιου ειναι κλασικη:rotflmao: :rotflmao: :lol: :lol: :rotflmao: :rotflmao:

GyPsy
10/01/2006, 16:09
Τρώμε βλέπω στην κεντρική πλατεία ε?:beer: :beer:

sotpag
10/01/2006, 22:51
ιερό προσκύνημα θα το 'λεγα:lol: :lol:


για να τα πουμε την επομενη φορα:wave2: :wave2:

bamboozler
11/01/2006, 12:58
Παρουσιάζομαι στην Πελοπονησιακή αναφορά καθυστεριμένος , αλλά είμαι εδώ . Πυργιώτης απ'τον Αγ.Ιωάννη (στο δρόμο προς Κατάκολο) , αλλά δυστυχώς μόνιμος κάτοικος Αθήνας (ελπίζω όχι για πολύ ακόμη) . Κακόβατος , το καλύτερο ψάρι :wave2: :wave2: :wave2:

kalesin
11/01/2006, 13:06
:bawl: :bawl: :bawl: :bawl:


θελω το χωριοοοο μου

ρημαδα ξενιτια

kalesin
11/01/2006, 13:12
:bawl: :bawl: :bawl:


33338

BMW1150
11/01/2006, 13:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από bamboozler
Παρουσιάζομαι στην Πελοπονησιακή αναφορά καθυστεριμένος , αλλά είμαι εδώ . Πυργιώτης απ'τον Αγ.Ιωάννη (στο δρόμο προς Κατάκολο) , αλλά δυστυχώς μόνιμος κάτοικος Αθήνας (ελπίζω όχι για πολύ ακόμη) . Κακόβατος , το καλύτερο ψάρι :wave2: :wave2: :wave2:

Περναω καθημερινα απο τον Αγ. Ιωαννη για να παω για καφε στο Κατακολο.....το οποιο Κατακολο εχει αλλαξει παρα πολυ....εγω ελειπα απο την πατριδα περιπου 19 χρονια !!!! Τωρα γυρισα πισω και πιστευω θα αραξω......θα γυρισω ολη την Πελοποννησο με τις ομορφιες της.......

Julius
11/01/2006, 13:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από matmat
Ο δρυιδης στον Αστερίξ
εχει καμιά σχέση ή μπαααα????


:lol: :rotflmao: :lol:

Ναι γνωστός και ως Μπάμπης βελανίδης



Να παραθέσω και ενα ποιηματάκι σχετικό που μου ήρθε τώρα (matmat επιρροές)

.
.
.
.


Ανέβηκα εις τον δρυ να κόψω βελανίδια (αναγκαστικά γιατί αλλιώς δεν κάνει ρίμα)
Και ήρθε ένα σκυλόψαρο και μου δάγκασε τα φρύδια (λέξη μπαλαντέρ)

Julius
11/01/2006, 14:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από Julius
Ναι γνωστός και ως Μπάμπης βελανίδης



Να παραθέσω και ενα ποιηματάκι σχετικό που μου ήρθε τώρα (matmat επιρροές)

Ανέβηκα εις τον δρυ να κόψω βελανίδια (αναγκαστικά γιατί αλλιώς δεν κάνει ρίμα)
Και ήρθε ένα σκυλόψαρο και μου δάγκασε τα φρύδια (λέξη μπαλαντέρ)


Ρε κανας mod να καθαρίσει τα spamm?

gojakla
11/01/2006, 14:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από Julius
Ναι γνωστός και ως Μπάμπης βελανίδης



Να παραθέσω και ενα ποιηματάκι σχετικό που μου ήρθε τώρα (matmat επιρροές)

.
.
.
.


Ανέβηκα εις τον δρυ να κόψω βελανίδια (αναγκαστικά γιατί αλλιώς δεν κάνει ρίμα)
Και ήρθε ένα σκυλόψαρο και μου δάγκασε τα φρύδια (λέξη μπαλαντέρ)

:rotflmao: :rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :rotflmao:
Τι ειπε ρε το ατομο
ΧΑΧΑχαχαχαχαχαχα.... :lol: :lol: :lol:

el_hymador
11/01/2006, 20:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από akaposto

Λιλιλιλιλιιλιιλλλλιι!!!
κάτω απο το αυλάκι μαλλλί γυαλλλί
και παντελόνννι LLLee. :D

Μαλλον δεν σου κάνω,μιας και πέφτω αρκετά μακριά, αλλά γράψε μια Στυμφαλία
σε μένα.

el_Hymador για πες χωριό.


Κορινθια : Ασσος

Αργολιδα : Ν.Κιος

Στυμφαλια , Γκουρα , Φενεο κ.τ.λ τα ΄χω φαει με το κουταλι . οποτε κοντοχωριανοι ειμαστε!!!:wave2:

BMW1150
11/01/2006, 21:29
Λοιπον απ' οτι βλεπω μαζευομαστε πολλοι....πρεπει στο αμεσο μελλον να διοργανωσουμε μια συναντηση....Πελοποννησιακη και οποιος θελει ας ερθει....το που θα γινει το κανονιζουμε καθως και το ποτε....αν ειστε συμφωνοι το κανονιζουμε.....πειτε προτασεις για την συναντηση...π.χ. μονοημερη ή διημερη..κ.λ.π.

sotpag
11/01/2006, 23:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από BMW1150
Λοιπον απ' οτι βλεπω μαζευομαστε πολλοι....πρεπει στο αμεσο μελλον να διοργανωσουμε μια συναντηση....Πελοποννησιακη και οποιος θελει ας ερθει....το που θα γινει το κανονιζουμε καθως και το ποτε....αν ειστε συμφωνοι το κανονιζουμε.....πειτε προτασεις για την συναντηση...π.χ. μονοημερη ή διημερη..κ.λ.π.



και ειναι και αλλοι αλλα πρεπει να βαλω τις φωνες για να απαντησουν, και ποναει και ο λαιμος μου


για την βολτα - εκδρομη- συναντηση ........μεσα:wave2:

BMW1150
12/01/2006, 02:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από sotpag
και ειναι και αλλοι αλλα πρεπει να βαλω τις φωνες για να απαντησουν, και ποναει και ο λαιμος μου


για την βολτα - εκδρομη- συναντηση ........μεσα:wave2:

Θα το κανονισουμε να εισαι σιγουρος ....εστω μονοημερο για καφε και κανα κοψιδι.....κατσε να περασει λιγο ο χειμωνας και εδω θα ειμαστε... :beer: