PDA

View Full Version : ΠΡΟΣΟΧΗ



SDSS
08/01/2006, 09:42
Να είστε προσεκτικοί μην πάθετε την ζημιά που έπαθα.Τον Νοέμβριο αν θυμούνται κάποιοι ρώτησα,αν ξέρατε κάποιον αντιπρόσωπο για να αγοράσω την BMW R 1200 GS http://www.moto.gr/forums/showthread.php?postid=220405#post220405 Έψαξα στη σελίδα της BMW και βρήκα τον πλησιέστερο αντιπρόσωπο τους που είναι στη Ρόδο κάποιον Χατζηιωαννίδη Άκη(εγώ είμαι από Κάλυμνο),πήρα και την MBW τηλέφωνο και ρώτησα αν είναι αντιπρόσωπος επίσημος και μου είπαν ναι .Τον πήρα τηλέφωνο για να μην σας κουράζω,συμφώνησαμε να μου φέρει την μηχανή σε 5 μέρες και ζήτησε να του καταθέσω 13.000 ευρώ σε αριθμό λογαριασμού και τα υπόλοιπα 2500 ευρώ περίπου με την παράδοση.Του κατέθεσα τα χρήματα και από τότε άρχισε η ταλαιπωρία μου.Ερχεται η μηχανή.Ειναι στον Πειραιά και φορτώνεται ,είναι ρόδο και φορτίζεται κλπ.Για να πεισθώ μου έστειλε και έγγραφο με έναν αριθμό πλαισίου.Αποτέλεσμα έφαγε τα χρήματα και μπήκα πλέον σε δικαστήρια ποινικό και αστικό για να διεκδικήσω τα χρήματα μου.Η BMW η οποία γνωρίζει το θέμα και τον απομάκρυνε από αντιπρόσωπο τους, με την οποία ήμουν συνεχώς σε επαφή ,παρά το ενδιαφέρον που πράγματι έδειξε ο διευ/ντης μοτο/τας τελικό αποτέλεσμα μηδέν.Η BMW είναι στο πλευρό σας ,υπομονή και κάτι θα γίνει.Αποτέλεσμα μηδέν.
Προσοχή όταν κάνετε αγορά είναι τόσο απλό να παγιδευτείτε,όπως εγώ.Ακόμη και στην απόδειξη της τράπεζας αναφέρει ότι το ποσό κατατίθεται για την αγορά της συγκεκριμένης μοτο και δυστυχώς τρέχω στα δικαστήρια.Ολα τα χαρτιά και το έγγραφο με αριθμό πλαισίου που μου έστειλε ο χατζηιωαννίδης καθώς και το καταθετήριο επικυρωμένα από τράπεζα και ΑΣτ.Τμήμα είναι στα χέρια της BMW.Τελικό αποτέλεσμα ,έχασα τα χρήματα μου,η BMW μου λέει είναι στο πλευρό μου με τα λόγια και εγώ τρέχω στα δικαστήρια να πάρω αν πάρω γιατί μπορεί να μην έχει τίποτα.θα τον κλείσω βέβαια φυλακή αν δεν έχει,έχασα όμως εγώ τα χρήματα μου.

RTnick
08/01/2006, 21:29
Φίλε ειλικρινά λυπάμαι για αυτό που διάβασα. Να τον τρέξεις το π...η και να τον βάλεις μέσα.

Είπες η BMW είναι με το μέρος σου. Ποιά BMW? Η Ελληνική αντιπροσωπία? Αν ναί τότε η γνώμη μου είναι η εξής:

Φτιάξε 2 αντίγραφα όλων των εγγράφων που έχεις, και φτιάξε μια επιστολή που να περιγράφεις τα πάντα στα ελληνικά και μία στα Αγγλικά. Συμβουλέψου δικηγόρο αν μπορείς, αν όχι δε τρέχει τίποτα. Στείλε τον ένα φάκελο στο moto triti και τον άλλο φάκελο στην BMW Γερμανίας με κοινοποίηση στον Γενικό Διευθυντή της Ελληνικής αντιπροσωπίας. Τότε θα δείς τι σημαίνει να είναι κάποιος με το μέρος σου. Θα με θυμηθείς

Καλή τύχη

Νίκος

lord_dimos76
08/01/2006, 22:06
ΠΑΝΤΩΣ ΟΠΟΙΟΝ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΝΑ ΜΙΛΑΕΙ ΓΙΑ ΥΤΟΝ ΤΟ ΤΥΠΟ ΣΤΗ ΡΟΔΟ,ΑΠΑΤΕΩΝΑ ΤΟΝ ΑΝΕΒΑΖΕΙ,ΑΠΑΤΕΩΝΑ ΤΟΝ ΚΑΤΕΒΑΖΕΙ!
ΚΥΝΗΓΑ ΤΟ ΦΙΛΕ ΚΑΙ ΚΑΝΕ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΟΥ ΛΕΕΙ Ο RT NICK,ΘΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ

zolotas
08/01/2006, 22:06
πω ρε φιλε .......τι ζημια σου εκανε ο ...ουστης.διαβασα το thread σου ,ελπιζω να παρεις τα λεφτα σου.

και ρε παιδια προκαταβολη τοσο μεγαλη ?????και χωρις τιποτα στα χερια σου????:(

τωρα εγινε ομως,αφοσον το προχωρησες το θεμα με δικαστηρια,θα δικαιωθεις πιστευω.

αλλα η ψυχικη ταλαιπωρια ειναι οτι χειροτερο και δεν αποζημιωνεται απο τον συγκεκριμενο απατεωνα.

lazy
08/01/2006, 22:11
υπάρχει και κάτι ακόμα να κανεις: Μια διαμαρτυρια στο Γερμανικο προξενείο για την συγκεκριμένη περίπτωση..........


Πιστεψε ειναι καλο χτύπημα.....

lord_dimos76
08/01/2006, 22:15
ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΤΙ ΡΟΛΟ ΒΑΡΑΕΙ Ο ΤΥΠΟΣ ΔΕΣ ΤΙ ΕΓΡΑΨΕ Η @@@ ΕΔΩ (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=12432)

BMW1150
08/01/2006, 23:55
Φιλε ευχομαι οτι καλυτερο για σενα ....να παρεις τα χρηματα σου πισω.....αλλα τον πο...τη βαλτον φυλακη ....

SDSS
09/01/2006, 07:56
Παιδιά πραγματικά σας ευχαριστώ και θα κάνω τις επιστολές επίσης θα αποτανθώ στο Γερμανικό προξενείο.
Πάνω από όλα είναι η ψυχική ταλαιπωρία,δεν πληρώνεται με τίποτα.

madtank
24/01/2006, 15:28
ΓΕΙΑ ΧΑΡΑ SDSS. ΠΩΣ ΜΟΥ ΞΕΦΥΓΕ ΤΟ THREAD:ZZZ: ΤΕΛΟΣΠΑΝΤΩΝ.. ΕΡΙΞΑ ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΤΟ ΕΠΙΣΗΜΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ SITE ΤΗΣ BMW ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΥΡΥΤΕΡΗ ΝΗΣΙΩΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΧΗ ΔΕΝ ΕΙΔΑ Η BMW ΝΑ ΕΧΕΙ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΩ!!!!!! ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΣΤΗΝ ΚΡΗΤΗ..
ΤΟ ΟΝΟΜΑ " ΤΟΥ ΚΥΡΙΟΥ" ΠΟΥ ΣΟΥ ΣΥΣΤΗΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟΝ ΑΠΑΤΕΩΝΑ
ΤΟ ΕΧΕΙΣ ΚΡΑΤΗΣΕΙ;;; ΕΑΝ ΝΑΙ ΤΗΛΕΦΩΝΗΣΕ ΤΟΥ ΚΑΙ ΠΕΣΤΟΥ ΤΑ ΚΑΘΕΚΑΣΤΑ ΠΟΙΟΣ ΣΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΣΤΑ ΕΦΑΓΑΝ ΠΑΡΕΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ:mad: :evil: ΚΑΤΑ Τ' ΑΛΛΑ ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΑΛΛΑ ΖΗΤΗΣΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ / ΣΥΜΒΟΛΗ ΕΝΟΣ ΔΙΚΗΓΟΡΟΥ..

ΚΑΛΑ ΞΕΜΠΕΡΔΕΜΑΤΑ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ

SDSS
25/01/2006, 08:07
υπήρχε στους επίσημους αντιπροσώπους ο χατζηιωαννίδης,μετά το περιστατικό με μένα η BMW τον έπαψε.Εστειλαν και ανακοίνωση στον τύπο και τον έβγαλαν και από το σιτε.Του έκαναν και ασφαλιστικά μέτρα.

Kortenaer
25/01/2006, 08:46
ΚΑΛΗ ΥΠΟΜΟΝΗ.....
Ή
:a29: :a29: :a015: :a015: :a015: :a016: :a016: :a66:

ODD
25/01/2006, 12:19
.. sygmwni !! katalaba kala ?? katetheses xrimata etsi , xwris na deis i na pareis moto ?? k 13.000 eyro ??

> k twra perimeneis na bgaleis akri stin ELLADA ?? k sta dikastiria tis ??...

ok !! kali synexeia k makari na dikaiotheis . . . :(

hornet
25/01/2006, 12:50
...

KnT
25/01/2006, 18:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από SDSS
Να είστε προσεκτικοί μην πάθετε την ζημιά που έπαθα.Τον Νοέμβριο αν θυμούνται κάποιοι ρώτησα,αν ξέρατε κάποιον αντιπρόσωπο για να αγοράσω την BMW R 1200 GS http://www.moto.gr/forums/showthread.php?postid=220405#post220405 Έψαξα στη σελίδα της BMW και βρήκα τον πλησιέστερο αντιπρόσωπο τους που είναι στη Ρόδο κάποιον Χατζηιωαννίδη Άκη(εγώ είμαι από Κάλυμνο),πήρα και την MBW τηλέφωνο και ρώτησα αν είναι αντιπρόσωπος επίσημος και μου είπαν ναι .Τον πήρα τηλέφωνο για να μην σας κουράζω,συμφώνησαμε να μου φέρει την μηχανή σε 5 μέρες και ζήτησε να του καταθέσω 13.000 ευρώ σε αριθμό λογαριασμού και τα υπόλοιπα 2500 ευρώ περίπου με την παράδοση.Του κατέθεσα τα χρήματα και από τότε άρχισε η ταλαιπωρία μου.Ερχεται η μηχανή.Ειναι στον Πειραιά και φορτώνεται ,είναι ρόδο και φορτίζεται κλπ.Για να πεισθώ μου έστειλε και έγγραφο με έναν αριθμό πλαισίου.Αποτέλεσμα έφαγε τα χρήματα και μπήκα πλέον σε δικαστήρια ποινικό και αστικό για να διεκδικήσω τα χρήματα μου.Η BMW η οποία γνωρίζει το θέμα και τον απομάκρυνε από αντιπρόσωπο τους, με την οποία ήμουν συνεχώς σε επαφή ,παρά το ενδιαφέρον που πράγματι έδειξε ο διευ/ντης μοτο/τας τελικό αποτέλεσμα μηδέν.Η BMW είναι στο πλευρό σας ,υπομονή και κάτι θα γίνει.Αποτέλεσμα μηδέν.
Προσοχή όταν κάνετε αγορά είναι τόσο απλό να παγιδευτείτε,όπως εγώ.Ακόμη και στην απόδειξη της τράπεζας αναφέρει ότι το ποσό κατατίθεται για την αγορά της συγκεκριμένης μοτο και δυστυχώς τρέχω στα δικαστήρια.Ολα τα χαρτιά και το έγγραφο με αριθμό πλαισίου που μου έστειλε ο χατζηιωαννίδης καθώς και το καταθετήριο επικυρωμένα από τράπεζα και ΑΣτ.Τμήμα είναι στα χέρια της BMW.Τελικό αποτέλεσμα ,έχασα τα χρήματα μου,η BMW μου λέει είναι στο πλευρό μου με τα λόγια και εγώ τρέχω στα δικαστήρια να πάρω αν πάρω γιατί μπορεί να μην έχει τίποτα.θα τον κλείσω βέβαια φυλακή αν δεν έχει,έχασα όμως εγώ τα χρήματα μου.

:( :eek: :eyepop:

Η απάντηση του Χατζηιωαννίδη ποια είναι ;
Ο αριθμός πλαισίου που σου έστειλε ήταν υπαρκτός ;


Ελπίζω να βρεις το δίκιο σου, καλή τύχη !

Giannis_L
25/02/2006, 20:37
BMW Γερμανιας με εγγραφα + e-mail οπως λεει ο φιλος απο πανω και θα δεις τι θα γίνει.....

gixxerpap
26/02/2006, 19:00
μπορεις να παρεις τηλεφωνο σε οποιοδηποτε απο τα περιοδικα μοτοσυκλετας και να τους ζητησεις να σου συστησουν δικηγορο που να ασχολειται αποκλειστικα με τετοιες περιπτωσεις. ολα τα περιοδικα εχουν καποιον, αν δε κανω λαθος.

καλη τυχη, και κρατα μας ενημερους για τις εξελιξεις!

dresg
26/02/2006, 23:57
ΜΟΝΟ ΣΤΟΥΣ ΓΕΡΜΑΝΟΥΣ:( :(

leonis_lj
15/06/2006, 14:12
τι έγινε τελικά βγήκε άκρη? τα πήρες τα χρήματα ?:sad:

SDSS
15/06/2006, 14:49
Οχι,δεν πήρα τα χρήματα και η BMW από αναβολή σε αναβολή.Μου έστειλαν μια μεταχειρισμένη μέχρι να τακτοποιηθεί όπως έλεγαν το θέμα(για 20 μέρες υποτίθεται).Αποτέλεσμα μηδέν.Τους επέστρεψα και την μηχανή τους και πλέον πάω δικαστικώς.Λυπάμαι απλά που έδωσα βάση στην BMW που πίστευα ότι θα αναλάμβανε την ευθύνη της για τον αντιπρόσωπο της.Δίδαγμα ποτέ δεν δίνουμε χρήματα για να πάρουμε κάτι.ΤΟ παίρνουμε και μετά πληρώνουμε.Τελικά είμαστε απολύτως απροστάτευτοι.

kachius
15/06/2006, 14:55
Όπως είπαν τα παιδιά...να επικοινωνήσεις με ΒΜW γερμανίας

leonis_lj
15/06/2006, 15:01
μαλακια της bmw... κανε κονε με γερμανια...:(

Kortenaer
15/06/2006, 15:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από leonis_lj
μαλακια της bmw... κανε κονε με γερμανια...:(

Δεν νομιζω οτι πλεον εχει καμμια διαφορα γιατι η BMW δεν εχει αντιπροσωπο στην Ελλαδα αλλα ειναι απευθειας ΒΜW Ελλαδος οποτε παλι στους ιδιους θα καταληξει. Ας κανει μια προσπαθεια ομως ποτε δεν ξερεις.
Καλη τυχη

leonis_lj
15/06/2006, 23:28
παιδια οτι και να ναι γνωμη μου ειναι οτι εχει τεραστιο μεριδιο ευθυνης η bmw κανονικα δηλαδη σταρχιδια σου αυτος ... απο την στιγμη που μεχρι προτινος ηταν επισημος συνεργατης της bmw ας επωμιστέι εκείνη το βαρος... στην τελικη τι σκατα επισημος συνεργατης ειναι αν δεν αναλαμβανουν την ευθυνη... βρες ακρη να παει το θεμα στα καναλια... ψαξου για ευαγγελατο μπορει ηδη να εχει αντιστοιχο θεμα στα υποψην οσο και αν σου ακουγεται γελιο... δε ξερω μηπως και ο συνηγορος του καταναλωτη μπορει να κανει τιποτα .... οσο για τα περιοδικα αν βρεις καποιον να προβαλει το θεμα σου θα ειναι μεγαλο πληγμα για την bmw κατι που θα την αναγκασει αν μη τι αλλο να σου βρει μια μηχανη(κανονικα τα λεφτα πρεπει να σου επιστρεψει) και τους εχω κ σε εκτιμηση τους πουσταραδες... οτι ναναι ειναι και αυτοι τελικα...

SDSS
16/06/2006, 08:24
Οπως και να χει σας ευχαριστώ όλους για το ενδιαφέρον.Εχω ταλαιπωρηθεί πολύ.Από τον Νοέμβριο που κατέθεσα τα χρήματα τρέχω και άκρη δεν βρίσκω.Εχω επικοινωνήσει με την BMW δεκάδες αν όχι εκατοντάδες φορές.Κάθε φορά μου λένε περιμένετε σε λίγες μέρες θα σας παραδώσουμε την μηχανή και πάλι τα ίδια.Η τελευταία επωδός ήταν ότι άλλαξε ο διευ/ντης πωλήσεων μοτό και μπήκε καινούργιος και πρέπει να δούν από την αρχή το θέμα μου.Και όχι μόνο αυτό αλλά με απέτρεπαν να κάνω και δικαστήριο στον Χατζηιωαννίδη(είναι ο αντιπρόσωπος της ρόδου)για να μην γίνει λέει γνωστό,χάσει αυτός από την πελατεία του και δεν μπορεί να δώσει τα χρήματα(υποτίθεται ότι ήταν σε επαφή μαζί του),άλλες φορές μου έλεγαν να κάνω δικαστήριο αστικό και ποινικό και όταν πλέον το αποφάσιζα έλεγαν να περιμένω πάλι λίγο κλπ.Κυριολεκτικά σας λέω αηδίασα με την συμπεριφορά τους.Οι επόμενες κινήσεις μου είναι να ξεκινήσω ποινικό και αστικό δικαστήριο εναντίον του χατζηιωαννίδη και με χρηματοδότηση θα πάρω μια άλλη μηχανή άλλης ετερείας ισως varadero,δεν θέλω να ακούω για BMW,νόμιζα ότι ήταν αξιόπιστη ετερεία και την αξιοπιστία εγώ την ενοώ και βάσει της κάλυψης των πελατών της οι οποίοι είναι εκτεθιμένοι στον κάθε απατεώνα.Στην συνέχεια και μέχρι να γίνουν τα δικαστήρια θα στείλω τα χαρτιά σε περιοδικά και θα επιχηρήσω αν δημοσιοποιήσω το θέμα,έτσι μόνο για να γλυτώσουν άλλοι από τέτοιες συμπεριφορές.

Kortenaer
16/06/2006, 09:13
Φιλε μου η αξια και η ποιοτητα μιας μοτοσυκλετας ανεξαρτητος εταιρειας δεν μειωνεται και δεν αυξανεται απο τον εκαστοτε αντιπροσωπο. Η συγκεκριμενη ειναι ισως η καλυτερη στην κατηγορια της και ηταν μια πολυ καλη επιλογη απλα ησουν ατυχος ισως και λιγο "βιαστικος" αν μου το επιτρεπεις. Αν και δεν γνωριζω την σοβαροτητα της BMW Ελλαδος και το πως αντιμετωπιζουν υποθεσεις σαν την δικια σου, νομιζω οτι τουλαχιστον δεν ειναι αδιαφοροι για το θεμα. Και αυτο το λεω γιατι ειναι πλεον κατω απο γερμανικη διοικηση και αυτοι οπως γνωριζεις δεν χαριζουν καστανα.
Το θεμα ομως δεν ειναι το πως λειτουργουν αυτοι αλλα το οτι εσυ εισαι χωρις μηχανη. Για αυτο το λογο σπασε τους τα @ρχιδι@ οσο πιο πολυ μπορεις και εαν ειναι δυνατον οχι μεσω τηλεφωνου απο την Ροδο αλλα απο κοντα, εχει μεγαλη διαφορα.
Το να ερθεις στην Αθηνα και να περασεις απο τον συνηγορο του πολιτη και απο το ΙΝΚΑ νομιζω οτι επιβαλεται, αν δεν το εχεις κανει ηδη. Οσο πιο πολυ το αφηνεις τοσο θα σε αφηνει και αυτο.
Και παλι καλη τυχη...
:mad:

Cpt. Haddock
16/06/2006, 09:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από Kortenaer
Το θεμα ομως δεν ειναι το πως λειτουργουν αυτοι αλλα το οτι εσυ εισαι χωρις μηχανη. Για αυτο το λογο σπασε τους τα @ρχιδι@ οσο πιο πολυ μπορεις και εαν ειναι δυνατον οχι μεσω τηλεφωνου απο την Ροδο αλλα απο κοντα, εχει μεγαλη διαφορα.
Το να ερθεις στην Αθηνα και να περασεις απο τον συνηγορο του πολιτη και απο το ΙΝΚΑ νομιζω οτι επιβαλεται, αν δεν το εχεις κανει ηδη. Οσο πιο πολυ το αφηνεις τοσο θα σε αφηνει και αυτο.
Και παλι καλη τυχη...
:mad:

Θα συμφωνήσω.

Φίλε SDSS η επικοινωνία μεσω τηλεφώνου δε φτάνει.

Χρειάζονται νομικές κινήσεις, επίσημη καταγγελία στο ΙΝΚΑ και στο υπουργείο εμπορίου με κοινοποίηση στο Ελληνογερμανικό επιμελητήριο και Πρεσβεία...

Διάβασε τι έκανε ο Tropeas που είχε μια περιπέτεια με τη μηχανή του.. Δεν τους άφησε σε ησυχία, αλλα ΟΧΙ με τηλέφωνα, με διαρκές νομικό κυνηγητό.

Κάθε επίσημη καταγγελία θα την κοινοποιείς στη bmw ελλάδας...

Να δεις για πότε σφίγγουν οι κ#$$λοι..

Δε βλάπτει να υπάρχει και μια μήνυση για αστική ευθύνη και αποζημίωση για ψυχική οδύνη.

Καλά ξεμπερδέματα - ΜΗΝ το αφήνεις, όσο περνάει ο καιρός, τόσο χειρότερα είναι.

Με το καλό να έχεις γρήγορα τη μηχανή που εσύ θέλεις!

:wave2:

γεροπιτσιρικος
16/06/2006, 10:04
Χωρίς να μπορώ να υποσχεθώ κάτι, έχω έναν γνωστό στην BMW. Θες να μου στείλεις της λεπτομέριες ή το τηλέφωνό σου να δω αν μπορώ να βοηθήσω. Στείλε πμ

verondog
22/08/2006, 14:48
κατι τέτοια διαβάζεις και τσαντίζεσαι που εισαι πολιτης αυτής της χώρας

μέχρι και μια απο τις μεγαλυτερες και πιο σοβαρες εταιρίες παγκόσμια στην Ελλάδα καταφευγει σε υπεκφυγες και αοριστίες

βιάζομαι να αγοράσω μια F 650 GS και γιατί μ' αρεσει αλλά και γιατι κυρίως έλεγα οτι θα έχω BMW και όπου και να βρεθώ θα έχω το κύρος και την υποστηριξη μιας σοβαρης εταιρίας, αλλά να τι τραβάει ο άνθρωπος

μην απογοητεύεσαι, επικοινωνησε με την BMW Γερμανίας με κάποιο τρόπο εξήγησε τι έχει συμβέι και πως σε κοροϊδευουν και ειμαι σίγουρος οτι θα βρεθει μια λύση

Μην το αφήσεις αυτόν τον κερατά που σε έβαλε να περάσεις ολα αυτά, κάνε και μια βόλτα απο Αθήνα


Υ.Γ. Υπομονή, αντοχή και μαχητικότητα

Υ.Γ. Μια επίσκεψη στον ίδιο αυτό τον κύριο θα έβλαπτε? λέω εγω τωρα

SDSS
23/08/2006, 08:10
κατ¨αρχήν να ευχαριστήσω τον γεροπιτσιρίκο,που ενδιαφέρθηκε ιδιαίτερα.Πηρε πληροφορίες για το πρόβλημα εκανε επαφές κλπ.Μακάρι όλοι να σκύβαμε πάνω από το πρόβλημα του καθενός όπως ο γεροπιτσιρίκος.Σαν ενημέρωση για το forum,τελικά η BMW δεν αναλαμβάνει καμιά ευθύνη(επαναλαμβάνω ότι η BMW με έστειλε στον χατζηιωαννίδη τον αντιπρόσωπο τους στη ρόδο) και έτσι ακολούθησα τον δρόμο της δικαιοσύνης κάνωντας ποινικό δικαστήριο για απάτη και αγωγή για να πάρω τα χρήματα μου.

leonis_lj
23/08/2006, 10:08
Με λυπη διαβαζω το μηνυμα σου φιλε μου... θα διαβανησω με τον προηγουμενο φιλο αν μου το επιτρεπεται... η αξια μιας μοτοσυκλετας ενοειται οτι μειωνεται απο τον εκαστοτε αντιπροσωπο...

τι να το κανω το "λεμε τωρα" ιταλικο χωρις υποστηριξη σε ανταλλακτικα. ετσι προτιμω γερμανικο που γαμαει κ μαζι μου προσφερει πανευρωπαικο support.

οταν διαλεγεις bmw δε διαλεγεις οχημα μονο αλλα κυριως πιστευω το συνολο των υπηρεσιων που στην περιπτωση που μιλαμε εχουμε παντελη ελειψη αυτων.

απλα ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ η bmw ελλαδας που ρισκαρει μεσω μιας απλης δικαστικης διαδικασιας το ονομά της...

το τιμιο? να σε αποζημειώσει και να κυνηγησει επειτα εκεινη τον κλεφτη αντιπροσωπο της. Αλλωστε οπως ειπες δικη της ευθυνη.


να επιμεινεις... οσο μπορεις...

a$wto$
31/08/2006, 14:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από SDSS
Εχω επικοινωνήσει με την BMW δεκάδες αν όχι εκατοντάδες φορές.Κάθε φορά μου λένε περιμένετε σε λίγες μέρες θα σας παραδώσουμε την μηχανή και πάλι τα ίδια....
Και όχι μόνο αυτό αλλά με απέτρεπαν να κάνω και δικαστήριο στον Χατζηιωαννίδη(είναι ο αντιπρόσωπος της ρόδου)για να μην γίνει λέει γνωστό,χάσει αυτός από την πελατεία του και δεν μπορεί να δώσει τα χρήματα

Φιλε οπως την βλεπω εγω την δουλεια σε πατανε στο φιλοτιμο τοσο καιρο. Την ιδια μερα που σου ειπαν να μην κανεις δικαστηριο επρεπε κιολας να προσφυγεις! Μπα δεν καταλαβα?Να χασει το ***** ολους τους πελατες του και να παει φυλακη,να του κανουν κατασχεση περουσιακων στοιχειων και να σε ξεχρεωσει.Εσυ στο δρομο τα βρηκες?

Οπου υπαρχει χρηματικη συναλλαγη σε νομικα μαλιστα πλαισια δεν υπαρχει καθολου χωρος για φιλοτιμο.

Καλη τυχη!

Cpt. Haddock
31/08/2006, 14:33
μικρή αισθητική διόρθωσις :D



Κατα τα άλλα έχει απόλυτο δίκιο ο προλαλήσας.

:wave2:

leonis_lj
31/08/2006, 14:45
παροτι δεν ειμαι καφρος... παρε τηλ το 0-300 το μοτο το μοτοτριτη και απλα θα κινησεις το ενδιαφερον τους. μετα θα γινουν ολα μονα τους. ενα αρθρο στα περιοδικα θα ειναι αρκετο για να παρουνε σοβαρα την υποθεση...

οσο για το δικαστηριο μπορει να γινει παραλληλα...


παρακολουθουμε το θεμα μη απογοητευεσαι ειλικρινα εισαι σε ασχημη θεση αλλα δε θα σε αφησουμε στο ελεος τους...


βρες τον τυπο ολα τα περιοδικα

και απλα καντους ρομπα...

elias_21
22/06/2007, 23:16
Tελικά τι έγινε?! δικαιώθηκες?

Κρίμα ρε φίλε τόσα λεφτά.... και αν είχες σφιχτεί πολύ για να τα μαζέψεις φαντάζομαι τον πόνο σου

SDSS
23/06/2007, 07:38
Πήρε αναβολή το δικαστήριο για το 2008.Ζήτησε την αναβολή αυτός που έφαγε τα χρήματα.

elias_21
23/06/2007, 09:12
Aλλά και εσύ με τη μια πας και ντουκου του ρίχνεις 13.000?

Επρεπε να πας απο εκεί και όταν θα την έπερνες να του δώσεις τα λεφτά και απλά να του είχες δώσει μια προκαταβολή για να αρχίσει την διαδικασία...

Τώρα αυτός θα τα έχει φάει στις μπαχάμες με κοκτεϊλ και γυναίκες :a023:

Μακάρι να δικαιωθείς φίλε και μακάρι να πάρεις και τα λεφτά σου πίσω :)

SDSS
23/06/2007, 10:07
Τα χρήματα τα έδωσα μέσω τραπέζας.Δεν δεχόταν προκαταβολή,αλλά και η BMW μου τον είχε συστήσει ως αντιπρόσωπο της περιοχής,οπότε που να περιμένω που έπεσα.Αργά η γρήγορα θα τα πάρω τα χρήματα,γιατί εκρεμούν και αλλά δικαστήρια εναντίον του απο άλλους ,αλλά και αν δεν τα πάρω θα του βγάλω ακίνητο σε πλειστηριασμό ,ακόμα και φυλακή θα τον κλείσω αν χρειασθεί.Περιμένω την εκδίκαση της αγωγής και έπεται το ποινικό δικαστήριο για απάτη.

bzrmiltos
24/06/2007, 11:16
κοινοποιησετο παντου στειλτο σαν ετοιμο αρθρο ακομα και σε εφημεριδες.πρεσβεια ΙΝΚΑ
καντου τη ζωη δυσκολη οσο δεν παιρνει εχεις 13000 λογους καλο κουραγιο.....:rolleyes:

Rezeguet
25/06/2007, 18:22
na shmeiwsw oti to prwto post tou 8ematos grafthke prin 17 mhnes....

o an8rwpos akoma perimenei ta lefta tou..

pw re paidi mou.. meta me rwtane giati, afou h ellada einai toso gamath xwra...

:alien:


ps) an mporw na kanw kati, pes mou, eimai foithths sth germania, moprw na metafrasw/metadwsw kana eggrafo/epistolh sth bmw germanias.

:wave2:

SDSS
26/06/2007, 19:03
Ευχαριστώ για την προσφορά βοήθειας,και όλα τα παιδιά,ειδικά τον γεροπιτσιρίκο που έκανε ότι ήταν δυνατόν μέσα στην ετερεία.Δυστιχώς δεν έγινε τίποτα.

DPF
26/07/2007, 15:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από SDSS
Ευχαριστώ για την προσφορά βοήθειας,και όλα τα παιδιά,ειδικά τον γεροπιτσιρίκο που έκανε ότι ήταν δυνατόν μέσα στην ετερεία.Δυστιχώς δεν έγινε τίποτα.

ΚΑΛΗ ΤΥΧΗ !!!
:beer: :beer:

fidemporas
03/10/2007, 16:18
Δηλωνω την συμπαρασταση μου στην μεγαλη ταλαιπωρια σου ....

Φιδιας

argy_kap
11/03/2008, 19:21
μπας και είχαμε κανένα νέο?

ftsmf
07/01/2009, 19:07
eixame kana neo telika file.. kali xronia kiolas...

TDM900A
25/06/2009, 19:47
τελικά τι έγινε με την υπόθεση σου φίλε? Δικαιώθηκες? εαν ναι γράψε αναλυτικά για να μην την πατήσεις κανείς άλλος.

CB...K
09/01/2010, 20:20
Υπάρχει κάποια εξέλιξη; (No news = bad news?)

Ελλαδάρα....:mad:

GhostRideR_636
09/01/2010, 21:18
Έλεος... Διστυχως υπάρχουν άνθρωποι που ζούν απο τα χρήματα κάποιον άλλων. Απορώ γιατί να την πατάνε έτσι μερικοί υποψήφιοι αγοραστες... Η καλύτερή λυσή είναι να βλέπεις τι θα πάρεις να το πιάνεις βρε αδελφέ όχι να ακουμπάς ένα χαρτί. και πάς και του σκάς 13,000 :eek: αυτό δεν είναι προκαταβολή φίλε μου αυτο είναι σαν να του τα δίνεις όλα τα λεφτά.

Ευχομαι να βγάλεις άκρη! :(

CB...K
09/01/2010, 23:06
Επισήμανση για τους ανυποψίαστους:

Καμία εταιρεία δεν βλέπει τον άνθρωπο. Βλέπει το πορτοφόλι!

Και όταν συστήνει υπομονή, το κάνει για να κερδίσει πολύτιμο χρόνο! (ειδικά σε θέματα εγγυήσεων).

Με τον χρόνο (και ειδικά τον χαμένο χρόνο σε συνεννοήσεις και ψεύτικες υποσχέσεις) όλα τα συναισθήματα αμβλύνονται και μειώνονται οι αντοχές και η επιμονή του εξαπατημένου, προς όποιο όφελος των απατεώνων (κρυφών και φανερών!).

(μη βιαστεί κανείς να υποστηρίξει την εταιρειάρα που του πούλησε τη μηχανάρα του και τον υποστήριξε μέχρι αηδίας... οι εξαιρέσεις επιβεβαιώνουν τον κανόνα!)

whiteran
29/06/2011, 12:31
Τελικά τι έγινε με αυτή την ιστορία μετά από τόσα χρόνια...??? :dizzy: :dizzy:

Panoskl
29/06/2011, 12:46
Μιλάμε για κανονική κλοπή.

Τέλος πάντων, να ρωτήσω κάτι εγώ;

Όταν θέλεις να πάρεις καινούργια μηχανή μετρητοίς, δεν έρχεσαι σε ένα σημείο που πρέπει να εξοφλήσεις τον έμπορο για να γίνει ο εκτελωνισμός μετά στο όνομά σου, να βγει η άδεια κλπ κλπ.;

Πώς αλλοιώς μπορεί να γίνει αυτό ώστε να είσαι εξασφαλισμένος στο ενδιάμεσο διάστημα όπου την πάτησε κι ο φίλος μας δυστυχώς;

whiteran
29/06/2011, 15:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από Panoskl
Μιλάμε για κανονική κλοπή.

Τέλος πάντων, να ρωτήσω κάτι εγώ;

Όταν θέλεις να πάρεις καινούργια μηχανή μετρητοίς, δεν έρχεσαι σε ένα σημείο που πρέπει να εξοφλήσεις τον έμπορο για να γίνει ο εκτελωνισμός μετά στο όνομά σου, να βγει η άδεια κλπ κλπ.;

Πώς αλλοιώς μπορεί να γίνει αυτό ώστε να είσαι εξασφαλισμένος στο ενδιάμεσο διάστημα όπου την πάτησε κι ο φίλος μας δυστυχώς;

Νομίζω η πιο σωστή λύση θα ήταν να δώσεις μια προκαταβολή και μετά να εξοφλήσεις... ακριβώς όπως αυτοί σου κάνουν παρακράτηση της κυριότητας αν είσαι με δάνειο...

Αλλά εκ των υστέρων μπορούμε να λέμε ότι θέλουμε... το θέμα είναι ότι ο άνθρωπος εξαπατήθηκε από απατεώνα... γιατί πως αλλιώς μπορείς να χαρακτηρίσεις αυτόν τον έμπορο...?

Είμαι περίεργος όμως αν δικαιώθηκε στο τέλος....

panGS
09/05/2012, 03:23
Ρε πείτε μας το τέλος.....

McTalas
09/05/2012, 10:12
Ρε πείτε μας το τέλος.....
χλωμο το κοβω, εκτος απο κανα δυο οι υπολοιποι εχουν σταματησει εδω και πολυ καιρο να γραφουν εδω...

irinia
13/05/2012, 07:39
Μιλάμε για κανονική κλοπή.

Τέλος πάντων, να ρωτήσω κάτι εγώ;

Όταν θέλεις να πάρεις καινούργια μηχανή μετρητοίς, δεν έρχεσαι σε ένα σημείο που πρέπει να εξοφλήσεις τον έμπορο για να γίνει ο εκτελωνισμός μετά στο όνομά σου, να βγει η άδεια κλπ κλπ.;

Πώς αλλοιώς μπορεί να γίνει αυτό ώστε να είσαι εξασφαλισμένος στο ενδιάμεσο διάστημα όπου την πάτησε κι ο φίλος μας δυστυχώς;




ΕΝΑΣ ΤΡΟΠΟΣ ΥΠΑΡΧΕΙ.................





Τήν ώρα πού θά δίνεις τά λεφτά νά πάρεις τά δύο πιστοποιητικά τής μοτό σφραγισμένα άπό
τόν είσαγωγέα καί τόν ντήλερ,θέλει τίς σφραγίδες καί τών δύο προσοχή,όπως καί τά τιμολόγια τους.
Άν ύπάρχει άπάτη εδώ γίνεται ,πουλάνε μοτό πού πιθανώς χρωστάνε στόν είσαγωγέα καί αύτός
γιά τούς λόγους πού έχει δέν στέλνει τά πιστοποιητικά τής μοτό.
Συνήθως άν κάτι βρωμάει καί τά ζητήσετε,ή άπάντηση είναι δέν ήρθαν άκόμα κ.λ.π....
Έ καί σείς άπαιτείστε τα καί πληρώστε όταν έρθουν..!!
Όλη αύτή ή ίστορία έχει πολύ λιγότερες πιθανότητες φυσικά νά άποφευχθεί άν πάτε άπευθείας
στόν είσαγωγέα.
Όνόματα όπως Σφακιανάκης,Σαρακάκης κ.λ.π.....έκμηδενίζουν τίς πιθανότητες άπάτης.
Έδώ στή Θεσσαλονίκη μεγάλος ντήλερ πολύ γνωστής μάρκας αύτοκινήτων,έβγαζε μέχρι
καί πλαστές πινακίδες είσπράττοντας τά λεφτά τού κοσμάκη έπειδή ό είσαγωγέας δέν
τού παρέδιδε τά πιστοποιητικά τών αύτοκινήτων προφανώς λόγω χρεών άπέναντι του...!!
Πρόσφατα άγοράζοντας ένα παπάκι τήν ώρα πού πλήρωσα πήρα καί τά πιστοποιητικά τής
μοτό καί πήγα μόνος μου καί έβγαλα πινακίδα αύθημερόν.
Προσέξτε όμως θά σάς ζητήσουν καί τό τιμολόγιο άγοράς τής μοτό τού ντήλερ άπό τόν
είσαγωγέα νά τό έχετε μαζί σας.
Αύτό σάς έξασφαλίζει καί άπό μιά άλλη άπάτη.
Πολλές μοτό κάνουν 1000-2000 χλμ. καί μετά μηδενίζονται καί πωλούνται γιά καινούργιες.
Έ..........τότε δέν ύπάρχουν πιστοποιητικά διότι κατατίθενται μέ τήν πρώτη πινακίδα...!!
ΚΑΛΕΣ ΑΓΟΡΕΣ...............ΚΑΙ ΠΡΟΣΟΧΗ.
ΜΕ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΠΑΝΤΑ ΔΥΣΠΙΣΤΟΙ...!!


Έτσι πού γίναμε πιά............δέν ξέρεις άπό πού θά σούρθει.