PDA

View Full Version : Ti leei to cbr 954 tou 2002?



Blade954
09/01/2006, 02:01
CBR 954 RR FIREBLADE.Sas parakalw opoios mporei na mou pei ti paizei me auto to mhxanaki as me voithisei. ti provlimata vgazei,ti kontrarei,pws strivei,klpklp... Opoios kserei as apanthsei.PLZ!!!!!!!!!!!

Blade954
09/01/2006, 02:25
Ligo akyro me vriskw>>>>>> Oute xronia polla oute tpt.... XRONIA POLLA!!! 954 euxes gia to2006!!!!!!!! tora peite mou.........


33117

AXL954
17/01/2006, 06:34
Φίλε και συνάδελφε blade954. Τυχαίνει και εγώ να είμαι κάτοχος της εν λόγο μηχανής (αλλά 2003 μοντέλο). Σε γενικές γραμμές είμαι πάρα πολύ ικανοποιημένος από το μηχανάκι. Σίγουρα δεν είναι το απόλυτο super sport και σίγουρα δεν είναι το δυνατότερο, είναι όμως ένα γνήσιο Honda και σίγουρα ένα γνήσιο fireblade. Είναι πολύ ευχάριστο στην οδήγηση, δεν σε κουράζει τόσο πολύ στο ταξίδι (αν είσαι τύπος που ταξιδεύει που και που). Κατά την γνώμη μου είναι ένα μηχανάκι που σε βοηθάει πάρα πολύ να αισθανθείς άνετα με την γρήγορη οδήγηση και να βελτιώσεις τις ικανότητές σου ακριβώς γιατί δεν πρόκειται για το απόλυτο super sport. οι αντιδράσεις του είναι πάντα ήπιες, "γλυκές" και προβλέψημες χωρίς να σε τρομάζουν.
Στην πίστα (τουλάχιστον στα Μέγαρα που πάω) θα έλεγα ότι τα πάει μια χαρά με εξαίρεση μια μικρή κούραση που νιώθεις στα φρένα. Γενικά στις στροφές είναι πολύ σταθερό μηχανάκι που εμπνέει ασφάλεια. Οι αλλαγές κατέυθυνσης γίνοντε σχετικά εύκολα αλλά επηρεάζοντε πολύ από το προφίλ των ελαστικών. Πάντως καλό θα ήταν στο συγκεκριμένο μηχανάκι να βάλεις και stabilizater γιατί παρέχει καλύτερη αίσθηση ασφάλειας(και έτσι είναι)
Γενικά σαν Honda είναι σκυλί και με καλή και τακτική συντήρηση δεν πρόκειτε να σου ζητήσει τίποτα. Στο μόνο που θεωρώ ότι πάσχει το συγκεκριμένο μοντέλο είναι στις σχετικά μαλακές αναρτήσεις (κυρίως μπροστά) και στα ρουλεμαν του λαιμού τα οποία δεν είναι για πολλές ταρζανιές. Βέβαια αν πιάνει το χέρι σου τα αλλάζεις μόνος σου.

Ελπίζω να βοήθησα.

sporky
17/01/2006, 22:45
+
ηλεκτρικός κινητήρας
ποιότητα κύλησης και κατασκευής
απίστευτα φρένα
παριμοιώδης αξιοπιστία

-
θέλει μπροστινά ελατήρια και SD
δουλευει σε ψηλές θερμοκρασίες
το ερωτευεσαι ευκολά
s..

swtos
20/02/2006, 00:52
Στρίβει απίθανα (με stabi είναι καλύτερο), με powercommander
και εξάτμιση ακόμα καλύτερο, σταθερότητα ικανοποιητική και κοντράρει τα πάντα και παντού. ( εκτός από ευθείες 20 km, όπου εκεί θα μείνεις λίγο πίσω από τα Busa..).....


Είμαι και εγώ ένας ικανοποιημένος χρήστης του :beer: :beer:

DimST
20/02/2006, 08:23
Εκπληκτικό μηχανάκι. Ήταν το Νο1 υποψήγιο για αγορά πριν κάτι μήνες...

Εντύπωση μου είχε κάνει πως παρ'όλο το ύψος μου χώρεσα άνετα στην θέση του οδηγού. Φιλικό μοτέρ και πραγματικά απίστευτα φρένα.
Το μόνο κακό είναι πως βγήκε το 1000άρι το οποίο είναι ένα σκαλί πάνω συνολικά σαν σπόρ μοτοσυκλέτα αλλά παράλληλα και αισθητά λιγότερο άνετο (για όποιον ενδιαφέρεται :rolleyes: - ταξίδια κλπ ) αλλά ακριβώς γι'αυτό τον λόγο βρίσκεις 954 σε άψογη κατάσταση με 9000Ε περιπου.

:beer: :wave2:

sporky
20/02/2006, 14:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimST
Εκπληκτικό μηχανάκι. Ήταν το Νο1 υποψήγιο για αγορά πριν κάτι μήνες...

Εντύπωση μου είχε κάνει πως παρ'όλο το ύψος μου χώρεσα άνετα στην θέση του οδηγού. Φιλικό μοτέρ και πραγματικά απίστευτα φρένα.
Το μόνο κακό είναι πως βγήκε το 1000άρι το οποίο είναι ένα σκαλί πάνω συνολικά σαν σπόρ μοτοσυκλέτα αλλά παράλληλα και αισθητά λιγότερο άνετο (για όποιον ενδιαφέρεται :rolleyes: - ταξίδια κλπ ) αλλά ακριβώς γι'αυτό τον λόγο βρίσκεις 954 σε άψογη κατάσταση με 9000Ε περιπου.

:beer: :wave2:

παρά τα 190 εκατοστά μου και τον ούχι ευκαταφρόνητο όγκο μου, το cbr-ακι με βίδωσε αμέσως, χωρίς συμβιβασμούς και διάφορα
σωλινάκια υψηλής θα χρειάστει μόνο για σοβαρή ενασχόληση με το αντικείμενο, καθώς τα φρένα - άγκυρες σταματάνε το μηχανάκι σε μινιμαλιστικές αποστάσεις (με το πίσω όμως να έχει τάσεις μπλοκαρίσματος και στο μικρότερο πάτημα)

μπορεί να σταθεί άνετα εντός πίστας με όλα τα σύγχρονα ss και στο συνιστώ ανεπιφύλακτα
s..

CBR954
14/04/2006, 16:23
to eixa gia 2 xronia(2003-2005) kia akoma psaxno gia kalitero. antoy valis mia kali exatmisi kai mia kali ilektronikh(hrc). pai poli kala. problepsimo kai poli filiko, alla parameni trelo kai omorfo.

Tigas
17/04/2006, 07:31
Blade954 υπάρχει ολοκαίνουργιο στο Νομικό στη Νικαια με 9800ε
στα χρώματα της φωτογραφίας που έβαλες άν ψήνεσαι.

sporky
25/04/2006, 14:22
pics


45876

sporky
25/04/2006, 14:22
...


45877