PDA

View Full Version : ΥΑΜΑΗΑ ΜΤ - 01



drade
10/01/2006, 13:28
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.

ΕΧΕΙ ΟΔΗΓΗΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟ ΜΤ 01? ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ?

Daemon
10/01/2006, 21:53
Καλησπερα,

Αν σκευτεις οτι οσα κομματια εχουν πουληθει ειναι μετρημενα στα δακτυλα το βλεπω λιγο δυσκολο να βρεις καποιον να σου πει εντυπωσεις απ'την οδηγηση.

devil's animal
11/01/2006, 13:26
εγω ξερω εναν τυπο...που την εχει οδηγησει....:wacko:

εχει την επισημη αντιπροσωπεια της Yamaha στην πατρα...Μανο τον λενε....(επωνυμο για ευνοητους λογους δεν βαζω) ...

αλλα μπορεις ευκολα να τον βρεις αν μπεις στο site...:wave2:

Alex_Under
11/01/2006, 15:29
Είχα δει ένα φέτος το καλοκαίρι στην Άθυτο της Χαλκιδικής...Άσχετο?

Daemon
11/01/2006, 15:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από alnotas
Είχα δει ένα φέτος το καλοκαίρι στην Άθυτο της Χαλκιδικής...Άσχετο?

Ναι :)

Εκτος αν κρατησες τα στοιχεια του να παει το παιδι να τον βρει :wave2:

drade
15/01/2006, 21:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
εγω ξερω εναν τυπο...που την εχει οδηγησει....:wacko:

εχει την επισημη αντιπροσωπεια της Yamaha στην πατρα...Μανο τον λενε....(επωνυμο για ευνοητους λογους δεν βαζω) ...

αλλα μπορεις ευκολα να τον βρεις αν μπεις στο site...:wave2:

pio site?

fantazomai den tha einai kai super-antikeimeniki h gnomi toy, ontas antiprosopos tis yamaha...

devil's animal
16/01/2006, 17:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από drade
pio site?

fantazomai den tha einai kai super-antikeimeniki h gnomi toy, ontas antiprosopos tis yamaha...


το επισημο site της yamaha στην ελλαδα....(δεν ξερω ακριβως ποιο ειναι .... :blush: )

μπες και πηγαινε στους επισημους αντιπροσωπους...:beer: και θα τον βρεις...:wave2:

makis206
17/01/2006, 07:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
το επισημο site της yamaha στην ελλαδα....(δεν ξερω ακριβως ποιο ειναι .... :blush: )

Εδώ ! (http://www.yamaha-motor.gr/index.jsp) :winka:

:beer: :beer:

el_hymador
17/01/2006, 20:42
...αμα βρεις κανεναν να το δινει , σφυρα το και απο εδω!!:D :beer: :wave2:

drade
18/01/2006, 07:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
...αμα βρεις κανεναν να το δινει , σφυρα το και απο εδω!!:D :beer: :wave2:

ama ennoeis na to dinei gia volta... tote polu apla pigaine stin motodunamiki stin athina. ehoun mia motosukleta kai tin dinoun gia test drive. toulahiston etsi mou eipan apo to tilefono.

ama kateuw kamia volta athina tha tin dokimasw

ierax
18/01/2006, 23:51
Καλη μετριοτητα και το ΜΤ01... Ειναι σαν κατι παιδακια που κανουν μερικους μηνες βαρη ,ξυριζουν και το κεφαλι και νομιζουν οτι ειναι σκληρα.........

Vmax δεν ειναι οποτε τι παιδευεσαι φιλαρακι,,,?
Ροπη εχει για μπαντες και μονο, ψηλα δεν εχει αυτο που θα ηθελε ο οδηγος, το πλαισιο ειναι μετριο...Απο χρωμιο και λουσα πρωτο.....Κατι σαν χαρλευ γιαπωνεζικη κατα την ταπεινη μου αποψη...... Ειναι και Yamaha.... :) Οσο για τιμη........Παιρνεις μεταχειρισμενο σουπερμοτο και ενα σουπερσπορτ με τα ιδια λεφτα
To MT03 ειναι πιο τιμιο σε αυτο που προσπαθει να επιτυχει......Αν και με ενα κυλινδρο δεν φανταζει τοσο ανδρικο στα ματια των ελληνων ροσσι και τζιμπερναου.....

tools
19/01/2006, 23:44
drade, αυτο στην πατρα που αναφερθηκε πριν ειναι για πουλημα,απ'οτι εχω δει...:wave2:

drade
20/01/2006, 12:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από ierax
Καλη μετριοτητα και το ΜΤ01... Ειναι σαν κατι παιδακια που κανουν μερικους μηνες βαρη ,ξυριζουν και το κεφαλι και νομιζουν οτι ειναι σκληρα.........

Vmax δεν ειναι οποτε τι παιδευεσαι φιλαρακι,,,?
Ροπη εχει για μπαντες και μονο, ψηλα δεν εχει αυτο που θα ηθελε ο οδηγος, το πλαισιο ειναι μετριο...Απο χρωμιο και λουσα πρωτο.....Κατι σαν χαρλευ γιαπωνεζικη κατα την ταπεινη μου αποψη...... Ειναι και Yamaha.... :) Οσο για τιμη........Παιρνεις μεταχειρισμενο σουπερμοτο και ενα σουπερσπορτ με τα ιδια λεφτα
To MT03 ειναι πιο τιμιο σε αυτο που προσπαθει να επιτυχει......Αν και με ενα κυλινδρο δεν φανταζει τοσο ανδρικο στα ματια των ελληνων ροσσι και τζιμπερναου.....

kali h thewria ierax alla tha protimousa tin apopsi kapoiou pou to ehei odigisei

ierax
20/01/2006, 13:24
Για αυτο αλλωστε σου εγραψα και τα παραπανω,,,,Ελπιζω να δοκιμασω και το ΜΤ03 συντομα

drade
20/01/2006, 13:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από ierax
Για αυτο αλλωστε σου εγραψα και τα παραπανω,,,,Ελπιζω να δοκιμασω και το ΜΤ03 συντομα


to odigises re koufala?

ierax
20/01/2006, 13:48
Mas oui.......Να μην το αδικουμε το μηχανακι ειναι σαφως πολυ ροπατο και στημενο απο οτι το BT1100..Η διαφορα ειναι αρκετα μεγαλη να τη καταλαβει και αρχαριος......Τα κιλα του στη κινηση δεν φαινονται αλλα 240 δεν ειναι σιγουρα..Τοσα ειναι το VFR με υγρα και ειναι πιο ευκολο απο σταση,τουλαχιστον σε μενα..Με καμια 270αρα κιλα θα παλευει..:)
Περισσοτερη ροπη απο οτι ενα Τουονο χαμηλα που ισως τρομαξει αμα εχει και προσφυση σε καλη ασφαλτο, αλλα αμα ψιλοσυνηθισεις την ροπη (που λεει ο λογος) εκει που θες κατι παραπανω ψηλα δεν το εχει......Και ειναι κριμα....
Καλη μηχανη για μουρη ,με απειρα αξεσουαρ μπιχλιμπιδια και ωραιο θορυβο...Και για ταξιδια θα τα καταφερνε καλα (εδω πανε τα χαρλευ:) ) αλλα αμα εχεις δει τι κανουν τα πιο καινουργια τεχνολογιας V2, Απριλια και ΚΤΜ, απο πλευρας κινητηρα και στησιματος ξενερωνεις.....
Να οδηγησω SM950 να σας πω ακριβως αλλα συμφωνα με τα γραφομενα που διαβαζω δεν το βλεπω να τη παλευει..αλλο ειδος μηχανης βεβαια....
Συμπερασματικα ,μηχανη που με τις καταλληλες προυποθεσεις,(ηλιος καφετερια, δεσποινιδα με φιδισιο κορμι ) θα ειναι πολυ ευχαριστο εντος αστικου -ημιαστικου κυκλου.....
Αλλα πολυ ακριβο.....κοντα 9000 λιρες χωρις τα μπιχλιμπιδια εδω στη Αγγλια...Και ειναι μηχανη που τα θελει τα μπιχλιμπιδια της...:)
Θα ακολουθησει κριτικη απο speed triple ελπιζω...

tifoefs
07/03/2010, 18:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από ierax
Καλη μετριοτητα και το ΜΤ01... Ειναι σαν κατι παιδακια που κανουν μερικους μηνες βαρη ,ξυριζουν και το κεφαλι και νομιζουν οτι ειναι σκληρα.........



Μαλλον δεν εχεις τολμησει να κανεις ουτε 10 χλμ !!
Μη παπαγαλιζεις αλλονων ασχετιλες !!

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

SVX
07/03/2010, 18:21
Το απολυτο 2κυλινδρο..... ΤΣΑΜΠΟΥΚΑΣ ΣΥΜΠΥΚΝΩΜΕΝΟΣ ειναι....


:a66: :a66: :a66:

:a2: :a2: :a2: Και το "powerplant" Που του δανειζει τα ΛειψΑ του αλογακια......... :a2: :a2: :a2:


Υ.Γ . και γαμω τα θρενΤ REvival λεμε :wacko:


191056

tifoefs
07/03/2010, 18:50
εμ ! ολα σκορπια ειναι ! σα το θησαυρο κρυμμενα !

:beer: :beer: :lol:

drade
07/03/2010, 23:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από tifoefs
Μαλλον δεν εχεις τολμησει να κανεις ουτε 10 χλμ !!
Μη παπαγαλιζεις αλλονων ασχετιλες !!

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

νωρίς θυμήθηκες να απαντήσεις ρε φίλε :rotflmao:

Μετά από 4 χρόνια και τρεις βόλτες με το ΜΤ 01 η άποψη μου είναι ότι πρόκειται για μια όμορφη, βαριά μοτό αλλά δεν είναι και κάνα τέρας που τρομάζει :winka:

tifoefs
07/03/2010, 23:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από drade
νωρίς θυμήθηκες να απαντήσεις ρε φίλε :rotflmao:

Μετά από 4 χρόνια και τρεις βόλτες με το ΜΤ 01 η άποψη μου είναι ότι πρόκειται για μια όμορφη, βαριά μοτό αλλά δεν είναι και κάνα τέρας που τρομάζει :winka:

καλλιο αργα παρα ποτε !
μετα απο 3 χρονια μου φαινεται αλαφρια αλλα με δοντια :)

:beer: :beer:

gixxerpap
07/03/2010, 23:54
εμένα πάλι μου φαίνεται ότι αργεί πολυ΄το καλοκαίρι μέχρι να την ξαναοδηγήσω ...:D
μήπως να κατέβεις για Πάσχα?:wacko:

tifoefs
08/03/2010, 18:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από gixxerpap
εμένα πάλι μου φαίνεται ότι αργεί πολυ΄το καλοκαίρι μέχρι να την ξαναοδηγήσω ...:D
μήπως να κατέβεις για Πάσχα?:wacko:

περιμενε ! θα σου κανει καλο :)

ειδα και το v-max αλλα με φανηκε μακρυ, σα φορτηγο ειναι

:eyepop:

:beer:

gixxerpap
08/03/2010, 18:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από tifoefs
περιμενε ! θα σου κανει καλο :)

ειδα και το v-max αλλα με φανηκε μακρυ, σα φορτηγο ειναι

:eyepop:

:beer:

μπρε φέρτο εσυ, και το σκίζουμε μείς, μην αγχώνεσαι:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

XJR_Billy
08/03/2010, 19:14
Να πω κι εγώ την δυστυχώς δυσάρεστη εμπειρία μου...:sick:

Ήμουν πριν 3 χρόνια περίπου, κατηφόριζα με ένα παπί την Κύμης και 10 μέτρα μετά το φανάρι που μόλις είχε ανάψει, στην είσοδο του άλσους με περνάει από την αριστερή ΜΤ-01 με ξεκράνωτο οδηγό...

Και σκάει πάνω σε κυτίο που πέρασε τελευταία στιγμή με κόκκινο από αριστερά...

Το παλληκάρι πρόλαβε και διόρθωσε λίγο, ακουμπώντας στην δεξιά πλευρά του κάρου αλλά έχασε την ισορροπία του και έφερνε τούμπες με 80χλμ...

Σταμάτησα με τη μία, εγώ και άλλα δυό παιδιά, και ο οδηγός του κάρου...
Τηλέφωνο στο ΕΚΑΒ που ήρθε σε 3-4 λεπτά. Το παιδί είχε τις αισθήσεις του και πονούσε πολύ. Είχε σπάσει αριστερό χέρι-πόδι και είχε ελαφρό τραύμα στο κεφάλι...

Μετέφερα με ένα άλλο άτομο τη μηχανή δεξιά, στο πάρκιν και δώσαμε το κλειδί στον φύλακα του πάρκου ο οποίος κάλεσε την αστυνομία. Έδωσα το τηλέφωνό μου στην περίπτωση που θα χρειαζόταν μάρτυρα και έφυγα.

Η μηχανή δεν είχε ΤΙΠΟΤΑ. Κάτι γρατζουνιές στα κάγκελα, σπασμένη δεξιά μανέτα.
Τα παλληκάρι με πήρε τηλέφωνο ένα μήνα περίπου αργότερα, λέγοντάς μου ότι όλα ήταν μια χαρά, αποζημιώθηκε και τα σπασίματα θα έδεναν σωστά.

Τον έκραξα βέβαια για το κράνος αλλά τέλος καλό, όλα καλά.:beer: :beer:

Από τότε δεν ξαναείδα άλλη...:lol: :lol:

tifoefs
09/03/2010, 08:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από gixxerpap
μπρε φέρτο εσυ, και το σκίζουμε μείς, μην αγχώνεσαι:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

δε θα σε βαλω σε πειρασμο ... παλι τραμπες θα σκεφτεσαι ...

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :bigcry:

sapila racing
09/03/2010, 10:01
Τις εξατμίσεις τις ξεταπώνεις καμμια φορά εκεί στα βόρεια?
Εστω και για λίγο? εε?
Πες αλήθεια. :lol: :wave2:

VANDA
09/03/2010, 10:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
Τις εξατμίσεις τις ξεταπώνεις καμμια φορά εκεί στα βόρεια?
Εστω και για λίγο? εε?
Πες αλήθεια. :lol: :wave2:



Ναι, γιατί αλλιώς δεν ακούγονται καθόλου ρε γμτ.. :rolleyes: :lol:

byron
09/03/2010, 10:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από drade
νωρίς θυμήθηκες να απαντήσεις ρε φίλε :rotflmao:



Λέω και 'γώ.....:hypnotize

Πέταξε αετό ο drade? :dizzy: :hypnotize :dizzy: :rotflmao: :lol: :rotflmao:

tifoefs
10/03/2010, 19:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
Τις εξατμίσεις τις ξεταπώνεις καμμια φορά εκεί στα βόρεια?
Εστω και για λίγο? εε?
Πες αλήθεια. :lol: :wave2:

το κανα το λαθος !!

μαζεψε υπογραφες μια γειτονισσα και μου να το ξαναταπωσω.

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

tifoefs
10/03/2010, 19:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από VANDA
Ναι, γιατί αλλιώς δεν ακούγονται καθόλου ρε γμτ.. :rolleyes: :lol:

εεε ;

ειναι ησυχο τωρα, πειθαρχημενο δεν ακουω συναγερμους πια !

:sad: