PDA

View Full Version : Εγγύηση Bering



bonepeeler
10/01/2006, 20:22
Έχω ένα πρόβλημα με μπουφάν Bering.
To μοντέλο που έχω είναι το stroke,το οποίο πήρα 420 ευρώ τον Φεβρουάριο.

Το πρόβλημα που παρατήρησα είναι ότι στο scratch της μέσης έχει φύγει εντελώς η ραφή από το θυληκό μέρος του.
Έτσι τώρα πιά δεν μπορώ να το κουμπώσω όπως θέλω.(Βασικά δε μπορώ να το κουμπώσω σχεδόν καθόλου)

Το δεύτερο πρόβλημα είναι ότι στις τσέπες που έχει μπροστά έχει κάποιο λαστιχένιο μαραφέτι για να ανοίγεις την τσέπη με γάντια.
Ε,κι αυτό έφυγε.

Τώρα ξέρετε τι εγγύηση δίνει η Bering στα μπουφάν της;
Έχω χάσει και την απόδειξη αγοράς του.
Το μπουφάν το έχω πάρει από το Brake Shop στην Καλλιρόης.
Τι μου προτείνετε να κάνω;
Να πάω στο Brake Shop ή να πάω κατευθείαν στον Βασσάλο.

Έχω δώσει τόσα λεφτά για το συγκεκριμένο μπουφάν και δε μπορώ να δικαιολογήσω αυτές τις ιστορίες που μου κάνει.

bonepeeler
10/01/2006, 20:24
Το εικονιζόμενο μπουφάν είναι.


33285

Daemon
10/01/2006, 21:43
Εγγηυση δεν ξερω ποσο και αν εχει αλλα θα σου ελεγα να πας πρωτα απ'το καταστημα που το πηρες μιας και αυτοι θα μπορεσουνε να εξακριβωσουνε ποτε το πηρες και οχι η αντιπροσωπεια και να δεις τι θα σου πουνε.

tifoefs
10/01/2006, 23:31
Να πας στο μαγαζι και να τους χεσεις !!!

:eyepop:


33302

Daemon
10/01/2006, 23:51
Γιατι, αυτοι το φτιαξανε?

n1k3man
11/01/2006, 01:36
bone me kalo tropo [arxika, vlepeis gia to meta] pas sto katastima kai tous les to provlima sou. to pi8anotero einai an tous peis se poio diastima to pires na "se vroun" san pelati i akoma kai na se 8imi8oun. apo ekei kai pera to 8ema pernaei ston antiproswpo [vassalos] ston opoio 8a kri8ei an to mpoufan 8a allaxtei i oxi. twra an 8es mporeis na apofasiseis an 8es na pas esy o idios ston vassalo i 8a to pane oi tou magaziou.. proswpika 8a pigaina o idios..

ap' osa exw akousei o antiproswpas 3igietai kala..

:beer:

akaposto
11/01/2006, 09:43
Αυτό που πήρα, δεν έχει κάποιο ταμπελάκι
που να γράφει Gυarantee (η κάτι τέτοιο )
και απο όσο θυμάμαι κανένα άλλο δεν είχε.
anyway,

το scratch μπορείς να το ξαναράψεις σε μια ράφτρα,και να βρείς και παρόμοιο πλαστικό (η κορδονάκι) να στο ράψει στην άκρη της τσέπης.

tifoefs
11/01/2006, 09:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από Daemon
Γιατι, αυτοι το φτιαξανε?

Αυτοι το πουλανε και δινουν και την εγγυηση.

Γι' αυτο... θελουν στριτζωμα μεχρι να το αλλαξουν....

:D

idi
11/01/2006, 09:51
θες και την αποδειξη.....

Daemon
11/01/2006, 09:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από tifoefs
Αυτοι το πουλανε και δινουν και την εγγυηση.

Γι' αυτο... θελουν στριτζωμα μεχρι να το αλλαξουν....

:D

Εγγηυση σου δινει (αν σου δινει) το εργοστασιο που τα φτιαχνει και οχι το καταστημα που τα πουλαει.. :wave2:

periklisk
11/01/2006, 16:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από n1k3man
bone me kalo tropo [arxika, vlepeis gia to meta] pas sto katastima kai tous les to provlima sou. to pi8anotero einai an tous peis se poio diastima to pires na "se vroun" san pelati i akoma kai na se 8imi8oun. apo ekei kai pera to 8ema pernaei ston antiproswpo [vassalos] ston opoio 8a kri8ei an to mpoufan 8a allaxtei i oxi. twra an 8es mporeis na apofasiseis an 8es na pas esy o idios ston vassalo i 8a to pane oi tou magaziou.. proswpika 8a pigaina o idios..

ap' osa exw akousei o antiproswpas 3igietai kala..

:beer:

Αυτά να κάνεις! Ο αντιπρόσωπος είναι ξηγημένος, με έχει βοηθήσει σε πρόβλημα που είχα με τη διαιρούμενη φόρμα που πήρα τη στιγμή που θα μπορούσε να με γειώσει κανονικά....

fazerakis
11/01/2006, 17:01
Απλά πήγαινε στο μαγαζί που το πήρες.

Αν είναι εντάξει ο τύπος θα στο αλλάξει χωρίς δεύτερη κουβέντα. Αν όχι τότε πήγαινε στο Βασσάλο.

ΥΓ: Μην αγχώνεσαι πρίν ρωτήσεις. :beer:

billgeo
12/01/2006, 16:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από fazerakis
Απλά πήγαινε στο μαγαζί που το πήρες.

Αν είναι εντάξει ο τύπος θα στο αλλάξει χωρίς δεύτερη κουβέντα. Αν όχι τότε πήγαινε στο Βασσάλο.

ΥΓ: Μην αγχώνεσαι πρίν ρωτήσεις. :beer:

+1 SWSTOS(T):beer:

PANTOS EGW PISTEUW 8A THN BREIS THN AKRH, DEN EINAI KAI KANENA MPOUFAN TOU KOLOU, AN 8ELOUN NA DIATIRISOUN TO ONOMA TOUS THN AGORA 8A SE E3IPIRETISOUN. TO MONO PROBLHMA POU MPOREIS NA SYNANTISEIS EINAI AUTO THS APIDEI3HS. PANTOS PSA3'TO, MHN TO AFHSEIS....
GOOD LUCK, AND KEEP US POSTED:beer:

bonepeeler
12/01/2006, 23:02
Πήγα στο Brake Shop και ο τύπος με θυμόταν.
Με έστειλε στο Dirty Wash να μου το φτιάξουνε και μου είπε να τους πω πως με έστειλε αυτός και πως η χρέωση θα γίνει στην αντιπρόσωπεια.:beer:

KaTaNaS
12/01/2006, 23:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από bonepeeler
Πήγα στο Brake Shop και ο τύπος με θυμόταν.
Με έστειλε στο Dirty Wash να μου το φτιάξουνε και μου είπε να τους πω πως με έστειλε αυτός και πως η χρέωση θα γίνει στην αντιπρόσωπεια.:beer:


:winka: :wave2:

billgeo
13/01/2006, 12:37
POLY KALO TO BRISKW...
OTAN 3EMPERDEPSEIS KAI OLA PANE KALA, PES MAS, NA MHN XASOUME KAI THN EMPISTOSYNH MAS THN MARKA (ELEGA NA PARW PAPOUTSAKIA THS BERING...)
:beer:

periklisk
13/01/2006, 14:09
Όλα καλά λοιπόν