PDA

View Full Version : μια γερη πτωση..



mbjp
11/01/2006, 13:12
Πηγαινα γυρευοντας τον τελευταιο καιρο, τελικα τα καταφερα σημερα.

Ημουν στην Κορωπιου στο ρευμα προς Αθηνα με 60-70χλμ, ωσπου φτανω στην στροφη που παει αριστερα για Βαρκιζα. Κατω χαλικι (οπως παντα), κανω να γειρω λιγο το σωμα μου για να παρω τη στροφη, δε ξερω τι ακριβως σκεφτηκα, δεν την πηρα σωστα, με επιασε και ψιλοπανικος και δωστου στα φρενα..

..φυσικα μεγα λαθος, αφου κοκκαλωσαν και οι δυο τροχοι στο αψε σβησε. Βαλε σε αυτο και το γεγονος οτι τα λαστιχα εχουν πετρωσει προ πολλου, οποτε βρεθηκα να σερνομαι για τρια τεσσερα μετρα, μεχρι να καταληξει το κεφαλι μου να χτυπησει με μεγαλοπρεπεια στον στυλο των φαναριων.

Μπορω να πω οτι το κρανος με γλυτωσε απο την μαλακια μου..Με το τζακετ και τα γαντια απεφυγα τα χειροτερα για τους αγκωνες και τα πολυ χειροτερα για τα δαχτυλα..

αν το σκεφτομουν 10 φορες πριν ανεβω στη μηχανη χωρις το καταλληλο ντυσιμο (μπουφαν/γαντια) τωρα δε χωραει συζητηση..διαολε..:look:

Cpt. Haddock
11/01/2006, 13:20
Τουλάχιστον όλα καλά σ' εσένα...ευτυχώς και αυτό μετράει.



:beer:

makis206
11/01/2006, 13:32
Αφού είσαι εσύ καλά τα άλλα είναι δευτερεύοντα.

Λίγο στεναχώρια στην τσέπη αλλά αυτό που μετράει είσαι εσύ.

Σου εύχομαι να συνεχίσεις να είσαι καλά!

:beer: :beer:

idi
11/01/2006, 13:43
περαστικα ...

devil's animal
11/01/2006, 14:07
αυτα ειναι καλα για να μαθαινουμε....(παντα για τα αναιμακτα μιλαω!!)....:a9: :a9:

βεβαια καλο θα ηταν να μαθεις μ'εναν λιγοτερο επωδυνο τροπο (και στο σωμα και στην τσεπη)...αλλα :a12: αφου εσυ εισαι καλα!!


προσοχη την επομενη φορα και περαστικα...:a47: :a55:

sniper
11/01/2006, 16:05
Γι' αυτό τον λόγο και πάμε στον δρόμο στο 70% των ικανοτήτων μας..... για να έχουμε περιθώρια διορθώσεων.... όλα τα Ινδιάνικα και οριακά στις πίστες :D

Περαστικά :smokin:

tsoukas77
11/01/2006, 16:09
Ολα εμπειριες ειναι.

Περαστικα σου...

H.A.Balafoutre
11/01/2006, 21:54
Από χαζομάρα είχα κι εγώ μια "φέτα", πρίν από ένα-ενάμιση μήνα. Ήταν περίπου ίδια φάση ίσως και με λιγότερα χ.α.ω., χαζή δηλαδή αλλά πολύ εποικοδομιτική. Να φανταστείς τα γάντια τα acerbis neoprene που έχω ίσα που γδάρθηκαν και το μοτόρι 120ευρά ζημιά.

Τέσπα μακριά από εμάς ή τουλάχιστον μόνον σε τέτοιο βαθμό.

Καλά χιλιόμετρα σε όλους.

periklisk
12/01/2006, 23:19
Περαστικά σε σένα και την τσέπη σου:wave2:

KaTaNaS
13/01/2006, 00:02
Περαστικα ρε φιλαράκι στην ψυχολογία σου!



Μνημονικό καλό σου εύχομαι, να το θυμάσαι, και εσύ και όλοι μας κάθε πάθημα μας!




'Οσο ζούμε και οδηγούμε , μαθαίνουμε...



απο βλακείες, απερισκεψίες, αφηρημάδα κανείς δε μπορεί να ξεφύγει...


να ευχόμαστε αυτές τις λίγες φορές που ξεγελιώμαστε

να έχουμε δικάβαλο, αυτόν που μας ακολουθεί!


ξέρετε, αυτόν που φωτάει και έχει και 2 φτεράκια στη πλάτη!






:sun:

gcrook
13/01/2006, 01:37
Τον ξερω τον κωλοδρομο σαν την τσεπη μου....
Την εχω γλιτωσει και εγω απο θαυμα εκει κανα-δυο φορες.
Η Βαρης-Κορωπιου και ειδικα το κομματι απο τα βλαχικα μεχρι την Ευελπιδων, ειναι για πολλες σφαλιαρες στα ζωα που ανελαβαν να αποπερατωσουν το εργο.
Το νεο κομματι της παρακαμψης εχει αρνητικη κλιση χωρις ορατοτητα στην στροφη, και το καλοκαιρι τα μπεκ για τα φυτα στην διασωριστικη ειχαν χαλασει και ο δρομος στην στροφη πανω ειχε νερα και γλιστραγε τρελλα.
Ετσι και εμπαινες με μηχανη με πανω απο 60 χλμ ειχες βρεθει κατω για πλακα, και σε παταγανε και 2 νταλικες ετσι για το γαμωτο.
Περαστικα φιλε:wave2:

GeorgeFZR
13/01/2006, 01:51
Περαστικα φιλε:wave2: [/B][/QUOTE] Ετσι και εμπαινες με μηχανη με πανω απο 60 χλμ ειχες βρεθει κατω για πλακα, και σε παταγανε και 2 νταλικες ετσι για το γαμωτο.


60xlm????
apo oti kserw i Kali kai Sofi Igesia-Go Go Go, exei frontisei ta motoria na einai xrepia gia na min trexoume kai skoto8oume:rotflmao:

Tropeas
14/01/2006, 19:20
Τυχερός εισαι μιας και φόραγες και εξοπλισμό και δεν έπαθες τίποτα,
να σαι καλά, περαστικά,
και όλα φτιάχνονται...

bonepeeler
14/01/2006, 20:02
Περαστικά.:wave2:

Alx 84
15/01/2006, 03:09
Περαστικά!. πάλι καλά που δε χτύπησες. 'ολα τα άλλα γίνονται.

kafrovic
01/02/2006, 12:12
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΛΟ ΜΗΝΑ!!
ΑΝ ΚΑΙ ΣΕ ΜΕΝΑ ΔΕΝ "ΜΠΗΚΕ"ΚΑΛΑ ΠΗΓΑΝΑ ΠΡΩΙ-ΠΡΩΙ(8¨45)
ΝΑ ΔΩΣΩ ΑΙΜΑ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ!!!
ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΟ ΑΣΚΛΗΠΙΟ ΤΗΣ ΒΟΥΛΑΣ ΕΝΑΣ ΠΙΛΟΤΟΣ ΜΕ ΕΝΑ CIVIC ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ (1ΜΗΝΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ)ΕΚΑΝΕ ΑΝΑΣΤΡΟΦΗ ΜΕ ΔΙΠΛΗ ΚΑΤΩ ΚΑΙ ΜΕ ΚΑΤΕΡΡΙΨΕ, Ο ΜΑΛΑΚΑΣ....
ΕΥΤΥΧΩΣ ΦΟΡΟΥΣΑ-ΚΡΑΝΟΣ-ΜΠΟΤΕΣ-ΜΠΟΥΦΑΝ-ΓΑΝΤΙΑ,
ΕΠΑΘΑ ΜΟΝΟ ΚΟΚΚΙΝΙΛΕΣ ΕΚΔΟΡΕΣ-ΚΑΙ ΕΝΑ ΣΠΑΣΜΕΝΟ ΔΕΙΚΤΗ ΔΞ-ΧΕΡΙΟΥ!!!
Ο ΘΕΟΣ ΝΑ ΕΧΕΙ ΚΑΛΑ ΤΟΝ ΚΥΡΙΟ ARAI-DAINESE!!!
ΠΑΙΔΙΑ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟ!!!ΑΠΟ ΤΟ 1992 ΠΟΥ ΚΑΒΑΛΑΩ ΜΗΧΑΝΗ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΤΡΑΚΑΡΕΙ ΠΟΤΕ ΜΟΝΟ ΜΙΚΡΕΣ ΣΟΥΠΕΣ ΑΛΛΑ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑ.
ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ Ζ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΛΗΓΩΜΕΝΟ!!!
:sad: :sad: :sad: :sad: :sad: ΠΡΟΣΟΧΗ ΟΙ ΜΑΛΑΚΕΣ ΕΧΟΥΝ ΒΓΕΙ ΝΑ ΜΑΣ ΚΑΤΑΡΡΙΨΟΥΝ,ΕΧΟΥΝ ΠΑΝΤΟΥ ΕΝΕΔΡΕΣ!!!!

H.A.Balafoutre
01/02/2006, 15:21
Οι κουτάκιδες έχουν τρελαθεί τελείως.

:a29: :a29: :a29: :a29:

Περαστικά και καλή δύναμη και προσοχή ρε γμτ.

Alx 84
01/02/2006, 22:11
Περαστικά σου !!!!!!!!!