PDA

View Full Version : Me 350e EΥΡΩ ΤΙ ΚΡΑΝΟΣ ΝΑ ΠΑΡΩ??



ΣΤΑΥΡΟΣ
12/01/2006, 16:19
ΕΠΕΙΔΗ ΗΡΘΕ Η ΩΡΑ ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ ΚΡΑΝΟΣ ΘΕΛΩ ΤΙ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ.
ΤΑ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΑ ΜΟΥ ΚΡΑΝΗ ΗΤΑΝ LAZER KAI UVEX WIND RS II.
KAI TA 2 ΑΠΟΔΕΙΧΤΗΚΑΝ ΨΙΛΟΜΑΠΑ ΕΙΔΙΚΑ ΤΟ UVEX. ΤΟ LAZER ΕΚΑΝΕ ΤΡΕΛΟ ΘΟΡΥΒΟ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΘΕΜΑ ΠΟΙΟΤΗΤΑΣ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ.
ΤΟ UVEX ΞΕΦΛΟΥΔΙΖΕ Η ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΦΙΜΕ ΖΕΛΑΤΙΝΑ ΤΟΥ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΜΗΝΑ, ΤΑ ΜΑΓΟΥΛΑ ΔΙΑΛΥΘΗΚΑΝ ΣΤΟ 1ο 2μηνο ΚΑΙ ΣΤΟ ΠΑΡΑΜΙΚΡΟ ΚΤΥΠΗΜΑ ΦΕΥΓΑΝ ΑΠΟ ΤΟ ΚΡΑΝΟΣ ΟΛΟΚΛΗΡΕΣ ΦΛΙΔΕΣ ΧΡΩΜΑ.

ΕΧΩ 1 CBR600F ΚΑΙ ΨΑΧΝΩ ΚΑΠΟΙΟ ΚΡΑΝΑΚΙ ΑΝΑΛΟΓΟ ΠΕΡΙΠΟΥ ΣΤΑ 350 ΕΥΡΩ.

ΕΧΕΤΕ ΚΑΜΙΑ ΙΔΕΑ ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑ ΚΡΑΝΟΣ, ΤΙΜΗ ΚΑΙ ΑΠΟ ΠΟΥ??

McGyver
12/01/2006, 16:23
HJC AC-11, ? 280,00 (μονόχρωμο), ? 300,00 (με γραφικά), Colori (http://www.coloriposto.gr)...

:wave2:

Ghostwalker
12/01/2006, 16:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από ΣΤΑΥΡΟΣ
ΤΟ UVEX ΞΕΦΛΟΥΔΙΖΕ Η ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΦΙΜΕ ΖΕΛΑΤΙΝΑ ΤΟΥ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΜΗΝΑ, ΤΑ ΜΑΓΟΥΛΑ ΔΙΑΛΥΘΗΚΑΝ ΣΤΟ 1ο 2μηνο ΚΑΙ ΣΤΟ ΠΑΡΑΜΙΚΡΟ ΚΤΥΠΗΜΑ ΦΕΥΓΑΝ ΑΠΟ ΤΟ ΚΡΑΝΟΣ ΟΛΟΚΛΗΡΕΣ ΦΛΙΔΕΣ ΧΡΩΜΑ.



:eyepop: Έλα; Χωρίς να θέλω να κάνω διαφήμιση αλλά πρώτη φορά τα ακούω αυτό για το wing rs. Να μου πείς ότι κουνάει στα πολλά να πω ναι κουνάει σαν μπουρδέλο (σε non-ss μηχανή). Ότι χαλάει το μικρό επιρινίδιο να πω ναι. Αλλά το κράνος δεν καταλαβαίνει κατά τα άλλα τπτ. Έχω το ίδιο κράνος εδώ και 6 μήνες,το φοράω καθημερινά και βρίσκει σχεδόν κάθε μέρα σε κάτι σωλήνες όταν το βάζω στην πιλοτή. Για την ζελατίνα να μην μιλήσω. Η φιμέ ειναι 6 μηνών και η demi-φιμέ και καθρέφτης είναι 1 χρόνου,έχουν τραβήξει τα χίλια μίρια και πάλι τπτ. Για τα μάγουλα δε no-comment. Το πάτησε νταλίκα το κράνος?:confused:


Την ζελατίνα να την πας για αλλαγή πάντως. Αν δεν έκανες εσύ βλακεία το καλύπτει η εγγύηση. Μου είχαν αλλάξει ζελατίνα καθρέφτη που ξεφλούδισε απο βροχή(όξινη )

caesarsk
12/01/2006, 16:50
ΕΧΕΙ ΒΓΑΛΕΙ Η ARAI ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΚΡΑΝΗ ΚΑΙ ΜΕ 350 ΕΥΡΩ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ENA ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΚΡΑΝΟΣ (QUANTUM F)

GTZ750
12/01/2006, 16:53
για κοιτα και τα kbc στην αντιπροσωπια της triumth στην μιχαλακοπουλου!!!

εμενα μου αρεσαν πολυ για τα λευτα τους!!!!!

ΣΤΑΥΡΟΣ
12/01/2006, 17:00
ΦΙΛΕ GHOSTWALKER ΤΟ ΚΡΑΝΟΣ ΔΕΝ ΤΟ ΠΑΤΗΣΕ ΝΤΑΛΙΚΑ ΑΛΛΑ ΕΓΩ - Η ΒΛΑΚΕΙΑ ΤΟΥ ΚΑΘΕΝΟΣ ΠΟΥ ΠΑΕΙ ΚΑΙ ΑΓΟΡΑΖΕΙ ΚΡΑΝΟΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΡΩΤΑΕΙ ΓΙΑ ΤΑ ΑΝΤΑΛΑΚΤΙΚΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΓΓΥΗΣΗ.
ΤΟ ΚΡΑΝΟΣ ΤΟ ΠΗΡΑ ΑΠΟ ΠΡΩΗΝ ΜΟΤΟΜΑRKET ΣΤΗΝ ΚΑΛΛΙΘΕΑ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΤΟ ΕΙΧΑ ΠΑΡΕΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΓΙΑ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΑΝ ΘΑ ΕΧΩ ΘΑ ΜΟΥ ΤΟ ΑΛΛΑΞΟΥΝ ΕΠΙΤΟΠΟΥ. ΟΤΑΝ ΟΜΩΣ ΤΟ ΠΗΓΑ ΑΡΧΙΣΑΝ ΝΑ ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΘΑ ΤΟ ΚΡΑΤΗΣΟΥΝ ΤΟ ΚΡΑΝΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΣΤΕΙΛΟΥΝ ΣΤΗΝ UVEX ΝΑ ΤΟ ΔΕΙ ΚΑΙ ΑΝ ΟΝΤΩΣ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙ ΟΤΙ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ.

ΩΣ ΕΔΩ ΟΛΑ ΟΚ.

ΡΩΤΗΣΑ ΠΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΘΑ ΤΡΑΒΗΞΕΙ ΟΛΗ ΑΥΤΗ Η ΥΠΟΘΕΣΗ ΚΑΙ Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΗΤΑΝ ΠΕΡΙΠΟΥ 1μιση ΜΗΝΑ. ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΖΕΛΑΤΙΝΑ ΟΙ ΙΔΙΟΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΣΕ ΟΛΑ ΤΗΣ ΤΑ ΚΡΑΝΟΙ Η UVEX ΕΧΕΙ ΣΧΕΔΟΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΙ ΟΤΙ ΘΑ ΕΤΥΧΕ ΝΑ ΠΑΡΩ ΚΡΑΝΟΣ ΑΠΟ ΕΛΑΤΩΜΑΤΙΚΗ ΠΑΡΤΙΔΑ.

ΚΑΛΑ ΤΙ ΕΛΕΓΧΟΥΣ ΚΑΝΕΙ Η ΙΔΙΑ Η UVEX ΣΤΑ ΚΡΑΝΟΙ ΤΗΣ ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΟΤΑΝ ΤΟ ΑΓΟΡΑΖΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΤΑ ΕΙΠΑΝ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ?????

Ghostwalker
12/01/2006, 17:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από ΣΤΑΥΡΟΣ
ΦΙΛΕ GHOSTWALKER ΤΟ ΚΡΑΝΟΣ ΔΕΝ ΤΟ ΠΑΤΗΣΕ ΝΤΑΛΙΚΑ ΑΛΛΑ ΕΓΩ - Η ΒΛΑΚΕΙΑ ΤΟΥ ΚΑΘΕΝΟΣ ΠΟΥ ΠΑΕΙ ΚΑΙ ΑΓΟΡΑΖΕΙ ΚΡΑΝΟΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΡΩΤΑΕΙ ΓΙΑ ΤΑ ΑΝΤΑΛΑΚΤΙΚΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΓΓΥΗΣΗ.
ΤΟ ΚΡΑΝΟΣ ΤΟ ΠΗΡΑ ΑΠΟ ΠΡΩΗΝ ΜΟΤΟΜΑRKET ΣΤΗΝ ΚΑΛΛΙΘΕΑ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΤΟ ΕΙΧΑ ΠΑΡΕΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΓΙΑ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΑΝ ΘΑ ΕΧΩ ΘΑ ΜΟΥ ΤΟ ΑΛΛΑΞΟΥΝ ΕΠΙΤΟΠΟΥ. ΟΤΑΝ ΟΜΩΣ ΤΟ ΠΗΓΑ ΑΡΧΙΣΑΝ ΝΑ ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΘΑ ΤΟ ΚΡΑΤΗΣΟΥΝ ΤΟ ΚΡΑΝΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΣΤΕΙΛΟΥΝ ΣΤΗΝ UVEX ΝΑ ΤΟ ΔΕΙ ΚΑΙ ΑΝ ΟΝΤΩΣ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙ ΟΤΙ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ.

ΩΣ ΕΔΩ ΟΛΑ ΟΚ.

ΡΩΤΗΣΑ ΠΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΘΑ ΤΡΑΒΗΞΕΙ ΟΛΗ ΑΥΤΗ Η ΥΠΟΘΕΣΗ ΚΑΙ Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΗΤΑΝ ΠΕΡΙΠΟΥ 1μιση ΜΗΝΑ. ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΖΕΛΑΤΙΝΑ ΟΙ ΙΔΙΟΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΣΕ ΟΛΑ ΤΗΣ ΤΑ ΚΡΑΝΟΙ Η UVEX ΕΧΕΙ ΣΧΕΔΟΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΙ ΟΤΙ ΘΑ ΕΤΥΧΕ ΝΑ ΠΑΡΩ ΚΡΑΝΟΣ ΑΠΟ ΕΛΑΤΩΜΑΤΙΚΗ ΠΑΡΤΙΔΑ.

ΚΑΛΑ ΤΙ ΕΛΕΓΧΟΥΣ ΚΑΝΕΙ Η ΙΔΙΑ Η UVEX ΣΤΑ ΚΡΑΝΟΙ ΤΗΣ ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΟΤΑΝ ΤΟ ΑΓΟΡΑΖΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΤΑ ΕΙΠΑΝ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ?????

Είναι για μπάτσες. Απλά.
:a016: :a016:

Για ελλατωματική παρτίδα είχαν δίκιο καθώς οντώς βγήκε μία παρτίδα εκτός. Ο καταστηματάρχης ήταν υποχρεωμένος κανονικά να σου δώσει καινούργια καθώς έτσι είχε ανακοινώσει η Uvex. Αλλά έλεος... Εγώ επαρχία και κάναν 5 μέρες΄για μία αλλαγή (εκτός ελλατωματικής παρτίδας) και σου λένε 1,5 μήνα; :a022: Δεν πάνε καλά.

adam_tsouk
12/01/2006, 18:03
SHOEI XR1000

μονοχρωμο, γύρω στα 350 με εκπτωση (που κανουν ολοι σχεδον εκτός Τζωρτζό)


:wave2:

ruyjin
12/01/2006, 18:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από adam_tsouk
SHOEI XR1000

μονοχρωμο, γύρω στα 350 με εκπτωση (που κανουν ολοι σχεδον εκτός Τζωρτζό)


:wave2:

+10000000000

tsoukas77
12/01/2006, 19:44
Το Arai Condor που αγορασα προ εξαμηνου περιπου,ειναι εξαιρετικο.Ειδικα στην εφαρμογη του.

katsai
12/01/2006, 19:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από ruyjin
+10000000000
επίσης...
απιστευτο κρανος :a56:

steliosf78
12/01/2006, 23:02
egw ua soy elega arai codor 320 kai chaser 370 metrita kai ta dyo! an ueleis thl ua soy pw me pm!
egw exw to deftero kai einai poly kalo !

makaronachis
12/01/2006, 23:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από steliosf78
egw ua soy elega arai codor 320 kai chaser 370 metrita kai ta dyo! an ueleis thl ua soy pw me pm!
egw exw to deftero kai einai poly kalo !
Στελάκι;Τι έγινε;Δίνουμε και συμβουλές τώρα;Άντε δώσε μερικές ακόμα,γιατί σε λίγο καιρό η γυναίκα θα σου τα κόψει τα πολλά πολλά.και τα εντουράκια ξέχασε τα:nono: :nono: :rotflmao: :rotflmao:
Φίλε πάρε το chaser της arai.Το πήρε ένας φίλος μου που μου τα χε πρήξει ένα χρόνο για το τι κράνος θα πάρει.Το γύρο της Κρήτης κάναμε για να καταλήξει στο chaser,και έχει μείνει ικανοποιημένος.

toyota
13/01/2006, 09:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ghostwalker
:eyepop: Έλα; Χωρίς να θέλω να κάνω διαφήμιση αλλά πρώτη φορά τα ακούω αυτό για το wing rs. Να μου πείς ότι κουνάει στα πολλά να πω ναι κουνάει σαν μπουρδέλο (σε non-ss μηχανή). Ότι χαλάει το μικρό επιρινίδιο να πω ναι. Αλλά το κράνος δεν καταλαβαίνει κατά τα άλλα τπτ. Έχω το ίδιο κράνος εδώ και 6 μήνες,το φοράω καθημερινά και βρίσκει σχεδόν κάθε μέρα σε κάτι σωλήνες όταν το βάζω στην πιλοτή. Για την ζελατίνα να μην μιλήσω. Η φιμέ ειναι 6 μηνών και η demi-φιμέ και καθρέφτης είναι 1 χρόνου,έχουν τραβήξει τα χίλια μίρια και πάλι τπτ. Για τα μάγουλα δε no-comment. Το πάτησε νταλίκα το κράνος?:confused:


Την ζελατίνα να την πας για αλλαγή πάντως. Αν δεν έκανες εσύ βλακεία το καλύπτει η εγγύηση. Μου είχαν αλλάξει ζελατίνα καθρέφτη που ξεφλούδισε απο βροχή(όξινη )


Συμφωνώ και γώ,πρώτη φορά ακούω κάτι τέτοιο για το uvex.Εγώ το έχω περίπου 1 χρόνο και το μόνο που μου χάλασε είναι το μικρό επιρινίδιο.

Με 350 ευρώ εγώ έφερα το Shoei XR-1000 από Αμερική.Δες και το link.

http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=13338&perpage=15&pagenumber=1

firefox
21/08/2006, 16:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από makaronachis

Φίλε πάρε το chaser της arai.Το πήρε ένας φίλος μου που μου τα χε πρήξει ένα χρόνο για το τι κράνος θα πάρει.Το γύρο της Κρήτης κάναμε για να καταλήξει στο chaser,και έχει μείνει ικανοποιημένος. [/B]

αυτο το αραι κανει πολυ θορυβο τελικα? οι εισαγωγες/εξαγωγες αερα δουλεουν σε χαμηλες ταχυτητες? σε υψηλες 180+ κουναει αριστερα δεξια?

EVI
21/08/2006, 16:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από adam_tsouk
SHOEI XR1000

μονοχρωμο, γύρω στα 350 με εκπτωση (που κανουν ολοι σχεδον εκτός Τζωρτζό)


:wave2:


+1925

PortisHead
21/08/2006, 16:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από adam_tsouk
SHOEI XR1000

μονοχρωμο, γύρω στα 350 με εκπτωση (που κανουν ολοι σχεδον εκτός Τζωρτζό)


:wave2:

+10000000

Πηγαινε στην Αποθηκη στην Ηλιουπολη (Κεφαλληνιας 44).

Επισης δες και τα OGK...στα 250.....απο 500 !!!!
ProRide...στην Καλλιρόης.