PDA

View Full Version : Τα καλά και «κακά» της βόλτας ...



jimbar
22/03/2004, 08:13
[Κατ’ εμέ φυσικά]

Την καλημέρα μου σε όλες & όλους!!

Εγώ θα ήθελα να αναφερθώ σε δύο πράγματα: Στα Καλά & τα Κακά της Βόλτας.

Ας αρχίσουμε από τα κακά, που στην ουσία είναι μόνο ένα. Δεν μπορώ να καταλάβω, το γιατί σκορπιστήκαμε, ενώ η βόλτα έλεγε Αθήνα – Αγία Άννα. Από την καφετέρια όπου είχαμε την τελευταία μας συνάντηση, με τον Γιώργο [Γιαγιά Αρκούδα] να εξηγεί για το πώς, το πού και το πότε κάνει κάποιος κάτι με το μηχανάκι του, ξαφνικά και ενώ έχουμε ετοιμαστεί για την συνέχεια της βόλτας μας προς τον τελικό προορισμό, άλλα παιδιά φύγανε για Αθήνα, άλλοι για λίμνη, άλλοι για κάπου αλλού … τέλος πάντων. Η κάτω «πλευρά» όπου βρισκόμασταν οι υπόλοιποι, είχαμε την εντύπωση ότι θα μπορούσαμε να ξανακούσουμε τις γνώσεις του Γιώργου στην Αγία Άννα από κοντά, αφού σκοπεύαμε να τον βάζαμε στην παρέα που δεν είχε ακούσει τα όσα είχε πει στην καφετέρια ...

Τα καλά τώρα. Είναι πολλά, μα πάρα πολλά. Για αρχή θέλω να ευχαριστήσω τον Κώστα [Gypsy] ο οποίος, βρισκόταν πάντα κοντά μας ακόμα και στις στροφές της Αγ. Άννας, περιμένοντας μας και οδηγώντας μας προς την υπόλοιπη παρέα.

Ένα πολύ μεγάλο ευχαριστώ στον Γιώργο [Γιαγιά Αρκούδα] για το σύντομο μάθημα στο βενζινάδικο και φυσικά, για την υπομονή του στις «άβγαλτες» ερωτήσεις μου, στην καφετέρια.
[Γιώργο δεν το γλιτώνεις και πάλι το μάθημα. Εδώ σε προσκαλώ να μου πεις το πότε μπορείς και θέλεις για τα «δικά» μου μαθήματα.]

Επίσης ένα πολύ μεγάλο ευχαριστώ στον Περικλή, στον Θάνο & Στέλλα, στον DUKE, στον Γιάννη και το RT του και στο παλικάρι όπου είχαμε μείνει στο ξενοδοχείο του στην Κεφαλονιά. Ευχαριστώ παιδιά που συνταξιδέψαμε. Ένα ευχαριστώ αναλογεί και στην «μικρή» που μας έφαγε τον λουκουμά μας, όπως και σε όλα τα παιδιά!!! Σίγουρα κάποιον ξέχασα αλλά για να είμαι ειλικρινής δεν θυμάμαι τα ονόματα των υπολοίπων. Μην με μαλώνετε παιδιά!!

Κρίμα που δεν μπόρεσαν να έρθουν οι υπόλοιποι, διότι έτσι γνωριζόμαστε.

Αυτά … για … πότε η επόμενη βόλτα ?

Φιλιά σε όλες & όλους
Τζίμης
6976 / 41 19 13
Να μου είστε ΌΛΟΙ πάντα καλά …

parji
22/03/2004, 08:27
Ρε Τζίμη...
...τι θα γίνει με σένα?
Ολο βόλτες μου είσαι!
Αλλά και εμείς όμως χθες περάσαμε καταπληκτικά. Πήγαμε από την Άρτα στη Πάλαιρο, ένα γραφικό παραθαλάσσιο χωριουδάκι πίσω από τα Ακαρνανικά με θέα στο Ιόνιο, βρήκαμε τα παιδιά από την ΑΧΛΕΜΟ και αφού ήπιαμε το καφεδάκι μας, ξεκινήσαμε για τη Λευκάδα. (ζήλιααααα...)
Α, και μη στεναχωριέσαι.
Αυτά τα έχουν οι εκδρομές. Οπου υπάρχουν πολλά άτομα συμβαίνουν και απρόοπτα. Πρέπει να το συνηθίσεις και να μη σου κακοφαίνεται. Σκέψου ότι και σε μας συμβαίνει, που είμαστε Λέσχη και κανονίζουμε από πριν που, πως, τι...
Αντε ελπίζουμε να σε δούμε το Πάσχα...

jimbar
22/03/2004, 08:58
Ήτανε πραγματικά μια πολύ καλή εκδρομούλα. Την χάρηκα και χάρηκα ακόμα παραπάνω το γεγονός ότι γνώρισα ανθρώπους που εκ’ πρώτης όψεως, συμπάθησα πολύ. Μου έλειψε και η δική σας παρέα. Κρίμα που δεν ήσασταν και εσείς μαζί μας. Αλλά ποτέ δεν ξέρεις. Αν μπορέσει και μονιμοποιηθεί η Νικόλ, τότε υπάρχει ένα ενδεχόμενο να μείνουμε μόνιμα στην Πρέβεζα. Εκεί δεν θα είμαστε στο νέφος και τουλάχιστον ο μπέμπης [ή, η μπέμπα] θα μπορεί να παίζει σε αλάνες, χωράφια, βουνά & λαγκάδια. Θα έχει δει και στην ζωή του προβατάκια, κατσικάκια, γουρουνάκια, ΖΩΝΤΑΝΆ, και όχι από φωτογραφίες η σφαγμένα στην κατάψυξη.

Αν έρθουμε θα βαρεθείτε να μας βλέπετε … Αλήθεια ρε Κωστή, πώς γίνεται κανείς μέλος της ΛΕ.ΜΟΤ.Α ;;;

Λέω να γίνω και εγώ και ας μην είμαι στην Άρτα.

Τα χαιρετίσματα μου στα υπόλοιπα παιδιά …

parji
22/03/2004, 09:08
Μακάρι ρε Τζίμη να μπορέσετε να έρθετε στην επαρχία.
Πιστεύω ότι η ζωή είναι πολύ καλύτερη εδώ απ'ότι στη πρωτεύουσα. Ειδικά όταν μεγαλώνεις παιδί!
Τώρα όσον αφορά για το πως θα γίνεις μέλος της ΛΕΜΟΤΑ, ρώτησες τον κατάλληλο άνθρωπο, εφόσον είμαι Ο γραμματεύς της Λέσχης...εχμμ...εχμμ...
Λοιπόν...απλά θα συμπληρώσεις μια αίτηση και θα μου τη δώσεις.
Μέσα σε μικρό χρονικό διάστημα (περίπου δύο με τρία χρονάκια), θα σου ανακοινωθεί η εγγραφή ή η απόρριψη στα μέλη της Λέσχης Μοτοσικλετιστών Αρτας.
Την αίτηση θα στη στείλω με e-mail...

Julius
22/03/2004, 09:21
Καλημέρα Ομαδαραααααααααααααααααααααααααα



Jimako Περάσατε καλά έτσι?


Μπράβο ρε παίδες, σηκώστε και καμιά φωτογραφία να δούμε.


:wave2:

nimbus
22/03/2004, 09:22
Ε Π Α Ρ Χ Ι Α ...??? ΖΗΛΕΥΩΩΩΩΩΩ ΘΕΛΩ ΚΙ ΕΓΩ ΝΑ ΠΑΩ ΣΤΟ ΧΩΡΙΟ ΜΟΥΥΥΥΥΥΥΥ:) :)
ΒΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΜΗΝ ΤΑ ΛΕΤΕ ΠΡΩΙ-ΠΡΩΙ ΑΥΤΑ, ΓΙΑΤΙ ΞΥΝΕΤΑΙ ΠΛΗΓΕΣ. ΤΙ ΠΙΟ ΙΔΑΝΙΚΟ ΑΠΟ ΜΙΑ ΚΟΜΩΠΟΛΗ, ΠΟΥ ΣΥΝΔΙΑΖΕΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ? ΣΤΑ ΧΩΡΙΑ, ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΚΟΜΑ ΔΡΟΜΟΙ, ΟΠΟΥ ΠΑΙΖΟΥΝ ΤΑ ΠΙΤΣΙΡΙΚΑΚΙΑ. ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΕΚΕΙ ΔΙΑΦΕΡΟΥΝ ΑΠΟ ΕΚΕΙΝΟΥΣ ΤΗΣ ΑΘΗΝΑΣ. ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΟΙ ΡΥΘΜΟΙ ΤΗΣ ΕΠΑΡΧΙΑΣ, ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΖΩΝΤΑΝΟΙ. ΑΙΣΘΑΝΕΣΑΙ ΤΟ ΠΡΩΙΝΟ ΞΥΠΝΗΜΑ, ΤΗΝ ΒΡΟΧΗ, ΤΟΝ ΗΛΙΟ. ΑΚΟΥΣ ΚΑΙ ΤΑ ΚΟΚΟΡΙΑ ΚΑΙ ΚΑΠΩΣ ΣΥΝΕΡΧΕΣΑΙ. ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΚΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΓΙΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΔΙΑΦΟΡΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ. ΚΑΙ ΤΟ ΚΥΡΙΟΤΕΡΟ, ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΙ. ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ, ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΣΚΕΨΗ ΤΟΥ ΚΑΘΕΝΟΣ ΝΑ ΕΛΕΝΞΟΥΝ, ΝΑ ΠΡΟΣΔΙΟΡΗΣΟΥΝ.

ΑΛΟΙΜΟΝΟ ΣΕ ΕΜΑΣ...:bawl: ΘΑ ΜΑΣ ΚΑΤΑΠΙΕΙ Η ΑΘΗΝΑ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ:confused:

afrotwin
22/03/2004, 09:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από Julius
Καλημέρα Ομαδαραααααααααααααααααααααααααα



Jimako Περάσατε καλά έτσι?


Μπράβο ρε παίδες, σηκώστε και καμιά φωτογραφία να δούμε.


:wave2:



ela jul des sou anevasa mia
:lol: :lol: :lol:


1130

NLS
22/03/2004, 10:04
ρε συ Jimbar εγώ δεν τα είδα ακριβώς έτσι

- η "διάλυση" ήρθε αμέσως μετά από λίγο στην Εθνική... ναι μεν δεν μου αρέσει το convoy σε στυλ "hellraisers" αλλά ε ο πρώτος ήταν Χαλκίδα και τελευταίος Λυκόβρυση...

- δεν υπήρχε κανένα checkpoint ανασυγκρότησης παρά μόνο 1-2 αυτοσχέδια ("σταματάμε εδώ να δούμε πόσο πίσω είναι οι άλλοι; οκ και όποιος μας δει μας είδε")

- αν υπήρχε κάνας αργός που να μην ξέρει και τη διαδρομή αμφιβάλλω αν ΕΦΤΑΣΕ μέχρι την καφετέρια στον πλάτανο (θα χάθηκε ή θα πήγε Αγ. Άννα μόνος του μια και εκεί ήξερε ότι θα πάμε)

- στην καφετέρια τώρα... είχε πάει τι ώρα; η λόρδα είχε αρχίσει και έκοβε... το μάθημα είχε στην ουσία σταματήσει... "παιδιά τι θα κάνετε;" καμία απάντηση... μετά άρχισε ο καθένας και έλεγε πράγματι τη συνταγή του... άλλος πίσω, άλλος φαϊ εκεί, άλλος αλλού... ο Γιώργος "Αρκούδα" συγκεκριμένα τον ρώτησα και είπε "έχει μαγειρέψει η γυναίκα μου"... ε θεώρησα λοιπόν ότι αυτό σημαίνει ότι θα γυρίσει ΠΙΣΩ! (λάθος κατάλαβα; ) ...έτσι εγώ με την "υποπαρέα" μου πήγαμε Λάμψακο για χλαπάκιασμα (εξάλλου δεν έλεγε να φάμε ψηλά και γλαρωμένοι να γυρίσουμε) - ΗΔΗ λοιπόν στην καφετέρια εγώ είδα διάλυση και την ακολούθησα... δεν ήξερα ότι ΠΡΑΓΜΑΤΙ ισχύει ακόμα η Αγ. Άννα (πράγμα που δεν είχα πρόβλημα - πριν 1 μήνα δεν έκανα το γύρο της Β. Ευβοιας; )

- πέρασα μια χαρά πάντως, η Εθνική για άλλη μια φορά μου θύμισε ότι το ARAI έχει την χειρότερη σχεδίαση (και ας είναι κατά τα άλλα το καλύτερο) και είχα και μια ένεση αυτοπεπείθησης όταν ο φίλος μου με το R6 με μέτρησε δικάβαλο στα 186χαω (ντόινγκ;!) τελική στην Εθνική με το οργανάκι, όχι με το κοντέρ του R6 που το έχει ξεσυνδέσει (βέβαια ταυτόχρονα ξαναθυμήθηκα πόσο κουλός είμαι στις κλειστές αλλά τέσπα)

άντε και καλύτερα next time

periklisk
22/03/2004, 10:13
Γεια σας!!!!

Περασαμε super!!!!!!

Και εγώ χάρηκα που γνώρισα αρκετούς από εδώ και ελπίζω να το ξανακάνουμε!!!!!

Να στε καλά!!!

DUKASII
22/03/2004, 10:14
ΣΑ ΠΑΙΔΑΚΙ ΠΟΥ ΔΕ ΤΟΥ ΠΗΡΑΝΕ ΓΛΕΙΦΙΤΖΟΥΡΙ...:bawl: :bawl: :bawl:


ΜΠΡΑΒΟ ΣΑΣ...

hornet
22/03/2004, 10:16
Μαλλον το σφαλμα εγινε στο οτι κανονιστηκε απο εμενα καλα η σκουπα οποτε εχετε δικιο.Αλλα δεν γινοταν να ειμαι και μπροστα και πισω ταυτοχρονα.Σφαλμα δικο μου αυτο ρε νικο εχεις δικιο.Οχι η Αγ.Αννα εγκαταλειφθηκε σαν προορισμος.Απλα δεν υπηρχε και πολλη υπομονη για να κανονισουμε και επισης καποιοι ηρθαν μονο για το μαθημα και μετα εφυγαν για υποχρεωσεις.Επισης δεν μπορω εγω να πω παιδια θα παμε ολοι εκει.Ο προορισμος για φαγητο αλλαξε δυο τρεις φορες.Τεσπα μια αλλη φορα θα την κανονισω την βολτα πιο οργανωμενη και ετσι δεν θα εχετε παραπονα.

NLS
22/03/2004, 10:18
εγώ δεν έχω παράπονα (εκτός των σκουπών)

αν μάλιστα φροντίσετε να μου πουλήσετε το μωρό μου για να πάρω τη μεγάλη αδερφή του :D δεν θα έχω κανένα παράπονο επίσης :D

NLS
22/03/2004, 10:21
επίσης να πω ότι στον επόμενο καφέ θα έρθω για να γνωριστούμε καλύτερα γιατί ήταν ψιλοχάος (πχ. δεν μπορεί να μην μίλησα με τα έτερα δυο dakar... τι διάολο)

μια μαλακία (απλή) που έγινε είναι και ακριβώς αυτό ΔΕΝ ΕΓΙΝΕ ΚΑΝΟΝΙΚΟ ΣΥΣΤΑΣΗ (έπρεπε να πούμε ποιός είναι ποιός και όχι όποιος έλαχε να το πει, έλαχε)

GyPsy
22/03/2004, 10:25
σκουπας εκανα εγω χωρις κανενα παραπονο απο ανθρωπους
που ερχοντουσταν πιο αργα(γιατι δεν ειμαστε ολοι γρηγοροι)
αλλα δεν νομιζω οτι δεν εφτασε καποιος Αγ.Αννα ΓΙΑΤΙ ΣΑΣ ΕΙΧΑ ΜΕΤΡΗΣΕΙ!!!

Julius
22/03/2004, 11:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
ela jul des sou anevasa mia
:lol: :lol: :lol:

Ela re Afro!!!! th vlepo eixes paei kai esy sthn ekdromh re file!!!!! mravo mravo

XTMPAM
22/03/2004, 12:43
ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΚΑΚΑ ΠΟΥ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΑ???ΠΟΛΥ ΣΚΑΡΠΙΝΙ ΕΙΔΑ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ!!ΩΠΑ ΕΙΠΑΜΕ ΜΗΧΑΝΕΣ ΟΔΗΓΑΜΕ ΟΧΙ ΠΟΔΗΛΑΤΟ!!!ΑΠΟ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟ ΔΕΝ ΤΑ ΕΙΔΑ ΚΑΛΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΝΑΦΕΡΟΜΑΙ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΕΤΣΙ???

NLS
22/03/2004, 12:45
είδα σκαρπίνι και εκεί που δεν το περίμενα αλήθεια

afrotwin
22/03/2004, 13:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από NLS
είδα σκαρπίνι και εκεί που δεν το περίμενα αλήθεια


giati ego perimena oti 8a do loukoumades
ke omos tous ida eki pou dden to perimena
:rotflmao:

GyPsy
22/03/2004, 13:42
Εγω παντως το ηξερα και πηγα προετειμασμενος:rotflmao: :rotflmao:
Οι λουκουμαδες ειναι must εκει....:beer:

Boxer
22/03/2004, 14:28
Jimακο και λοιποι καλημερα και απο μενα.
η βολτα kicked ass οσον αφορα το μαθημα.
Εγω ακουσα πραγματα που δεν ηξερα οτι υπαρχουν και οταν τα δοκιμασα στον γυρισμο οσο μπορεσα ειδα διαφορα.
Εχω ψηθει να παω να κανω το σεμιναριο του 0-300.

κατα τα αλλα ηταν λογικο να σπασουμε απομ ενα σημειο και επειτα διοτι ημασταν παρα πολλοι.
Ετσι κι αλλιως ηταν super.

ΥΓ τα καλαμαρια γ******ν!!!!!!

flavor
22/03/2004, 18:29
πολύ χάρηκα με την χθεσινή βόλτα και με της καινούριες γνωριμίες.έλπίζω στης επόμενες βόλτες να γνωριστούμε και με τους υπόλοιπους.
σίγουρα ήταν η πιό μαζική εκδρομή του moto.gr και γιαυτο τα όποια μικροπροβληματάκια δημιουργήθηκαν.
αλήθεια ποιός ήταν ο ακριβής αριθμός των μοτοσυκλετών γιατί εγώ δεν κατάφερα να της μετρήσω.
το αξιοσημείωτο της χθεσινής μέρας ήταν το ότι 10:00 που έφτασα στο τσαφ ήταν όλοι σχεδόν μαζεμένοι και 10:15 είχαμε είδη ξεκινήσει.απίστευτο:eek: :confused:

αφού μέχρι και ο στάθης που πάντα είναι στην ώρα του έτρεχε για να μας προλάβει.

άντε να ετοιμαζόμαστε για την επόμενη..έχουμε και αργία την πέμπτη.

ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ
22/03/2004, 18:56
καποιος βαζι φωτιες η..... μου φενετε?

gmakris
22/03/2004, 19:21
Ως μελος «γνωστου» moto club με συμμετοχη σε πολλες "οργανωμενες" εκδρομες επιτρεψτε μου να αναφερω τις δικες μου επισημανσεις :

Υπηρξε oντως αδυναμια προγραμματισμου & συντονισμου – θα μπορουσαμε την στιγμη του ανεφοδιασμου ή πριν την εκκινηση να γινει ο προγραμματισμος των στασεων, να οριστει οδηγος (αρχηγος ή εκεινος που γνωριζει καλα την διαδρομη) και φυσικα η σκουπα και να ενημερωθουν και οι υπολοιποι. Αυτο που εγω αισανθηκα ηταν οτι δεν ηξερα που παω (εννοω την διαδρομη) ποιον να ακολουθησω, ποτε θα σταματησουμε για ξεμουδιασμα κλπ.
Χαρακτηριστικο παραδειγμα ενας φιλος με μαυρο Ζαχαρια 636 μας αφησε 5km πριν την σταση μας γιατι κουραστηκε και δεν ηξερε τι θα γινει και ποτε θα σταματησουμε με αποστελεσμα να επιστρεψει Αθηνα μονος του.

Απο την αλλη καταλαβαινω οτι μεσα απο ενα forum δεν ειναι ευκολο να οργανωθει τετοια μαζικη εξορμηση!
Εαν εξαιρεσουμε το οργανωτικο περασα πολυ καλα ενω μεγαλη εντυπωση μου εκανε η μεγαλη συμμετοχη, και ο χαβαλες των παιδιων παρα το γεγονος οτι οι περισσοτεροι δεν γνωριζομασταν. ΣΙΓΟΥΡΑ θα ηθελα να το επαναλαβουμε!

Σχετικα με τα μαθηματα εκτιμω την προσπαθεια της «Γιαγιας» και πιστευω οτι η θεωρια εχει φοβερη σημασια. Οδηγω μηχανες απο το ’89 και τοσα χρονια νομιζα οτι τα ηξερα ολα (φοβερος οδηγος, εμπειρος, κλπ) Τα τελευταια ομως μονο 3 χρονια καταλαβα πως πρεπει να οδηγω αφου ξεσκιστηκα στο διαβασμα & τη θεωρια πριν ακολουθησω τον Α.Τρουπακη (παλαιος αγωνιζομενος) στην «πιστα» της Πεντελης για να καταλαβω ποσο τελικα ΑΣΧΕΤΟΣ ημουν. Απο τοτε και τα τελευταια 2 χρονια προσπαθω να μεταφερω ολα οσα εχω μαθει σε οσους συναδελφους εχω γνωρισει και πραγματικα καταλαβαινω τον φιλο μας και γιατι το κανει.
Κλεινοντας θα ηθελα να προτεινω να οργανωθει συντομα (μετα την πρωτη καλη βροχη) μια βολτα στην Πεντελη για ολες τις μηχανες να χωριστουμε σε 2 ομαδες Street / on-off να ξεκινησουμε θεωρια & στη συνεχεια πρακτικη!

Ανυπομονω να το ξεκινησει η «γιαγια» και να ακολουθησουμε οι υπολοιποι!

Θάνος
22/03/2004, 20:02
Πρώτη εκδρομή με το forum και γύρισα με τις καλύτερες εντυπώσεις! Δεν θα μπορούσα να την περιμένω καλύτερη! Ούτε θα περίμενα και περισσότερη οργάνωση από ένα χώρο χωρίς "αρχηγούς" όπου κάποιος ρίχνει μία ιδέα και όποιος θέλει ακολουθεί..

Τελικά όμως μαζευτήκαμε πολλοί και απ'ο,τι φάνηκε μετά, λίγη οργάνωση καλή θα ήταν...

Είναι και τα μαθήματα του ΓΙΑΓΙΑ που όπως φαίνεται τράβηξαν πολύ κόσμο...

Νομίζω κάπου έσπασε η παρέα γιατί με τη θεωρία καθίσαμε πολλή ώρα για καφέ και μετά πήγαινε αργά για να συνεχίσουμε προς Αγία Άννα. Εγώ θα προτιμούσα να τα λέγαμε κατευθείαν στον τελικό προορισμό (τρώγοντας...) και μετά να γυρίζαμε..

Είμαι σίγουρος ότι από την επόμενη φορά θα το οργανώσουμε ακόμα καλύτερα!

Alki_Viades
22/03/2004, 22:55
Καλησπεριζω κι εγω, το πρωτο σχολιο μου ειναι πως δεν εχω ξαναπαει βολτα με τοσους πολλους μοτοσυκλετιστες, στην καλυτερη να ηταν οι μισοι! Αυτο δημιουργει φυσιολογικα καποια προβληματα, δεν μπορει ολοι να εχουν την ιδια αποψη για το που και ποτε και πως θα πανε. Κατι τετοιο θα ηθελε τρομερη οργανωση και προγραμματισμο απο πριν, ποιος θα το εκανε; Εξαλλου ποιος περιμενε πως θα ερθουν τοσοι πολλοι, οταν ο NLS εκανε τσεκ σαββατο βραδυ, μονο 4-5 ατομα απαντησαν. Ολα καλα λοιπον...

Προσωπικα την ευχαριστηθηκα παρα πολυ τη βολτα, η παρεα ηταν τελεια και η διαδρομη απιστευτη :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: Βρηκα το φυσικο περιβαλλον του Δουκα, τωρα πια εχω τυψεις που τον κραταω κλεισμενο στην πολη μακρια απο την εξοχη... :( Καμια σχεση τελικα η Αγ.Αννα με τον Επιδαυρο (κι ας τους να λενε στο Ciao :confused: )

Μονο ενα προβλημα υπηρξε: Αυτος ο καταραμενος αρκουδος με τις κ@λοθεωριες του μας κετεστρεψε τη διαδρομη! Απο εκει που τα δωσαμε ολα και φτασαμε Α.Αννα ιδρωμενοι (αλλα πρωτοι με τον ΧΤΜPAM :D ) σε μια "δυσκολη" διαδρομη, καταντησαμε να γυριζουμε με τον hornet ομορφα, ευκολα κι ισως το ιδιο γρηγορα... :evil: :cry: :confused:

Κι αλλο, κι αλλο, κι αλλο................

periklisk
22/03/2004, 23:15
Μετά τη σούπερ βόλτα που κάναμε χθες έχω να πω με τη σειρά μου ότι πέρασα πολύ καλά αφού μου δόθηκε η ευκαιρία να γνωριστώ με κόσμο από το forum και να ανταλλάξουμε κουβέντα και από κοντά.

Σίγουρα το γεγονός ότι είμασταν πολλοί είχε τα μειονεκτήματά του..... Αλλά αν θέλετε τη γνώμη μου αυτή ήταν τελικά η πλάκα.... Αν δηλαδή πηγαίναν όλα ρολόι δε θα ήταν βόλτα και εκδρομή αλλά στρατιωτική άσκηση......

Εξάλλου να μην ξεχνάμε ότι ξεκίνησα σαν βόλτα γνωριμίας σε συνδυασμό με μάθημα για τους περισσότερους από μας.

Πιστεύω πως η επόμενη εξόρμηση μπορεί να οργανωθεί για να βελτιώσουμε μερικά πράγματα για να μην υπάρχουν παράπονα....

Να πω για άλλη μια φορά πως χάρηκα για τη γνωριμία, τη βόλτα, το χαβαλέ!!!!!

ΠΑΝΤΑ ΤΕΤΟΙΑ!!!!!

hornet
24/03/2004, 16:35
Οπως προανεφερα δεν υπηρχε καποια οργανωμενη προσπαθεια.Θα μπορουσαμε να το ειχαμε οργανωσει καλυτερα αλλα το moto.gr δεν ειναι τοσο οργανωτικο οσο καποια κλαμπς.Ειναι και λιγο ελευθερα τα πραγματα.Παρολαυτα σταματησαμε στην εθνικη για μια ατυπη ανασυγκροτηση και μετα στο Αι Γιαννη το Ρωσσο.
Βασικα και εγω δεν ηξερα ποιοι ειμαστε και μαλλον το κακο ξεκινησε στο οτι στα Mcdonnalds δεν ηταν ευκολο να ξεχωρισουμε ποιοι ηταν μαζι και ποιοι ηταν ξεκαρφωτοι.Τεσπα στην επομενη θα ειναι καλυτερα.