PDA

View Full Version : Οδος Σπυρου Λουη



...city
13/01/2006, 12:17
Ρε παιδια απο τοτε που φτιαχθηκε ο νεος δρομος μπροστα απο το ΟΑΚΑ νομιζω οτι εγινε για να φτιαχνει ατυχηματα.
Ειναι δικη μου η εντυπωση οτι, διασχιζοντας την Σπυρου Λουη απο την Κυμης εως την Κηφισιας πιστευεις οτι καποιος θα σου πεταχθει απο καποια διασταυρωση ?
Ειναι τρομερο σε καινουργιο δρομο να υπαρχουν ανα 200μετρα εισοδοι και εξοδοι, με αποτελεσμα να μπαινοβγαινουν δεκαδες αυτοκινητα, να κινουνται καθετα προς σ'αυτον και πολλες φορες να μενουν σχεδον στην μεση του οδοστρωματος γιατι δεν προλαβαν να περασουν στο αντιθετο ρευμα.
Αρκετες φορες βρεθηκα με το φρενο κολλημενο ειτε στο πατωμα ειτε στο χερι μου μονο και μονο γιατι καποιος θελησε να διασχισει καθετα τον δρομο και δεν ενδιαφερθηκε (ως συνηθως εδω στο Εllada) καθολου μα καθολου για ολους εμας που κινουμαστε πανω στον δρομο αυτο.
Το οριο των 50 χιλιομετρων που εχουν ειναι οντως σωστο, λαμβανοντας υπ'οψη ολα τα παραπανω.
Εχετε καποια γνωμη ?

gdevelek
13/01/2006, 12:49
Δεν νομίζω πως κρύβει περισσότερες εκπλήξεις από άλλους δρόμους.

Ωστόσο επειδή είναι φρέσκος και έχει και στροφές, προκαλεί τους γκαζάκηδες, και έτσι γίνεται - από αυτούς πλέον! - πιο επικίνδυνος.

Cpt. Haddock
13/01/2006, 12:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από gdevelek
Ωστόσο επειδή είναι φρέσκος και έχει και στροφές, προκαλεί τους γκαζάκηδες, και έτσι γίνεται - από αυτούς πλέον! - πιο επικίνδυνος.

Φρέσκος????

Χρόνια είναι εκεί, πάνω από 20 (για την ακρίβεια, από το 1982 που φτιάχτηκε το ΟΑΚΑ)

Και συμφωνώ για όσα λες για τις στροφές, έτσι είναι...

gdevelek
13/01/2006, 13:04
φρέσκος = φρεσκοστρωμένος

BILLY FILTH
13/01/2006, 13:05
έχω πάει να τη φάω από κουτί άπειρες φορές σ' αυτό το δρόμο

Cpt. Haddock
13/01/2006, 13:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από gdevelek
φρέσκος = φρεσκοστρωμένος

Α!

Νταξ' μάστορα!

:beer: :beer: :beer: :beer:

...city
13/01/2006, 13:37
Παιδια, φρεσκος δεν ειναι μονο ως προς την στρωση του, και η χαραξη του δρομου εινα νεα ή τουλαχιστον 2 ετων, και δεν ειναι οτι καλυτερο.......αλλα εις το ονομα της Ολυμπιαδος δεν εχουν σημασια αυτα για πολλους

Xlitos
13/01/2006, 13:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από ...city

Το οριο των 50 χιλιομετρων που εχουν ειναι οντως σωστο, λαμβανοντας υπ'οψη ολα τα παραπανω.
Εχετε καποια γνωμη ?

Αυτο τον δρόμο τον έχω περάσει άπειρες φορές.Είναι πράγματι επικίνδυνος,ούτε ταμπέλες,ούτε προειδοποιητικά ούτε τίποτα...στις μισές απο δαύτες έχεις ορατότητα απο μακρυα στις άλλες απλά κόβεις όσο πρέπει...επίσης πολύ σημαντικό μην κολλάτε πίσω απο τ αμάξια.Κρατήστε ΜΕΓΑΛΗ απόσταση κάποιοι αποφασίζουν να στρίψουν κι αμα ξεχαστείς(έτσι όπως είναι σχεδιασμένος σου δίνει την εντύπωση ότι πρόκειτε για ''κλειστό'' δρόμο) θα γίνεις αυτοκόλλητος.Και λόγω καλού οδοστρώματος δεν θέλει και πολύ να τ'ανοίξεις.

stefanos
13/01/2006, 14:32
Παλιά ήταν χειρότερα.Κάθε μέρα ατύχημα.