PDA

View Full Version : ΓΥΜΝΑ Honda



Blade954
13/01/2006, 15:35
Hi παιδες... Βασικα θελω να γραψω για την αδρανια της HONDA οσον αφορα τις γυμνες μοτοσυκλετες της. Δεν μπορω να καταλαβω γιατι ενω εχει τετοια τεχνολογια στα χερια της και τετοιους κινητηρες σταματησε να μας ενυποσιαζει μετα το πρωτο Hornet. Δεν βλεπει τι γινεται με αυτη την κατηγορια? Τι να πω? κριμα ειναι? ετοιμαζει κατι καλο? ξερετε τιποτα για καινουριο Hornet? Καλες και ασφαλεις βολτες μαγκες.......:eyepop:

idi
18/01/2006, 14:05
γιατι εχει βγαλει γενικα αλλο καινουριο η Honda????

μονο τα RR 600+1000 εχει βγαλει τα τελευταια 5-6 χρονια απο οτι νομιζω

gojakla
18/01/2006, 14:17
Ασε που με τα Ζ παροντα καλα κανει και καθεται στ' αβγα της!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

:rotflmao: :rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :rotflmao: :bigcry:

ΙΠΠΕΑΣ
18/01/2006, 15:50
Πέστα ρε Blade. Πρέπει να είναι σε ύπνο βαθύ εκεί στη Honda ή οι Managarηδες τους τον :a31:

nassosxlvbros
04/02/2006, 22:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από Blade954
Hi παιδες... Βασικα θελω να γραψω για την αδρανια της HONDA οσον αφορα τις γυμνες μοτοσυκλετες της. Δεν μπορω να καταλαβω γιατι ενω εχει τετοια τεχνολογια στα χερια της και τετοιους κινητηρες σταματησε να μας ενυποσιαζει μετα το πρωτο Hornet. Δεν βλεπει τι γινεται με αυτη την κατηγορια? Τι να πω? κριμα ειναι? ετοιμαζει κατι καλο? ξερετε τιποτα για καινουριο Hornet? Καλες και ασφαλεις βολτες μαγκες.......:eyepop:

Χαχαχα! πααααλι καινουργιο Hornet????:rolleyes:
βρε!...βαλαν αναποδο!...μην ειμαστε πλεονεκτες!!!....την επομενη 5ετια παλι....μην εισαι αχαριστος!!!:nono: :lol: :lol: :lol:

nassosxlvbros
04/02/2006, 22:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από nassosxlvbros
Χαχαχα! πααααλι καινουργιο Hornet????:rolleyes:
βρε!...βαλαν αναποδο!...μην ειμαστε πλεονεκτες!!!....την επομενη 5ετια παλι....μην εισαι αχαριστος!!!:nono: :lol: :lol: :lol:

παρτε και το νεο μου μωρο :wave2:


35777

hornetmania
06/02/2006, 15:38
Oταν οι άλλες εταιρίες βγάλουν καλύτερο μοντέλο από το χόρνετ στα 600 και όταν νιώσει η χοντα ότι απειλείται από άλλη εταιρία τότε θα αλλάξει το χορνετ! (θα αργήσει αρκετά)

adam_tsouk
06/02/2006, 15:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από hornetmania
Oταν οι άλλες εταιρίες βγάλουν καλύτερο μοντέλο από το χόρνετ στα 600 και όταν νιώσει η χοντα ότι απειλείται από άλλη εταιρία τότε θα αλλάξει το χορνετ! (θα αργήσει αρκετά)


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

hornetmania
06/02/2006, 15:41
ρα Νάσο όταν το πήρα εγώ δεν εβγαινε σε ασημί... πότε το πήρες?

Καλό το ασημί! λέει λέμε!

ΧΧΟΟΟΟΟΟΟΟΝΤΑΑΑΑΑΑ

hornetmania
06/02/2006, 15:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από adam_tsouk
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


Δε θέλω γέλια... αλλιώς γρήγορα στο Zgreece

gojakla
06/02/2006, 15:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από hornetmania
Oταν οι άλλες εταιρίες βγάλουν καλύτερο μοντέλο από το χόρνετ στα 600 και όταν νιώσει η χοντα ότι απειλείται από άλλη εταιρία τότε θα αλλάξει το χορνετ! (θα αργήσει αρκετά)

:rotflmao: :rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :rotflmao:

adam_tsouk
06/02/2006, 15:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από hornetmania
Δε θέλω γέλια... αλλιώς γρήγορα στο Zgreece
πάαααει αυτό........

έχουμε άλλο, πιό γρήγορο~!
:rotflmao: :rotflmao:


Εμένα μου άρεσε το ματ θαλασσί...... :beer:

cityfly
06/02/2006, 15:47
αλήθεια τώρα που το φερε η κουβέντα

εκτός από το ανάποδο πιρούνι το διαφορετικό φανάρι και τα χρώματα τι άλλες διαφορές έχει το παλιό από το νέο χόρνετ;

nassosxlvbros
06/02/2006, 17:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από hornetmania
ρα Νάσο όταν το πήρα εγώ δεν εβγαινε σε ασημί... πότε το πήρες?

Καλό το ασημί! λέει λέμε!

ΧΧΟΟΟΟΟΟΟΟΝΤΑΑΑΑΑΑ

το εχω 15 μερες και κυκλοφορω καθε μερα εκτος απο τις 1-2 μερες που χιονιζε και ειχε παγο.
μολις το πηγα για το πρωτο του σερβις,(ντααξ του εκανα κατιτι παραπανω,χεχε) και ελπιζω να το παρω σε καμια-δυο ωριτσες...μη παθω και καμια στερηση αυριο!δε γουσταρω τουτου!
παρτε και ενα Ιταλιανικο Χορνετ ψιλοτουμπανο


36095

nassosxlvbros
06/02/2006, 17:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από cityfly
αλήθεια τώρα που το φερε η κουβέντα

εκτός από το ανάποδο πιρούνι το διαφορετικό φανάρι και τα χρώματα τι άλλες διαφορές έχει το παλιό από το νέο χόρνετ;

Ιδιαιτερες δεν εχει απλα μερικες λεπτομερειες..

1. ενεκα προδιαγραφονε,1 ιππος λιγωτερος (σχεδον)-τι ειχαμε τι χασαμε...
2. ο καταλυτης μετακομισε σε μορφη επιστρωσης στους σωληνες της εξατμισης.(καλο αυτο...)
3. Κοντυτερη μεταδοση (εετσι,εεετσι!)
4. νεο υλικο στη σελλα: αλλο μπροστα αλλο πισω.
5. αλλες ρυθμισεις στο πισω αμορτισερ
6. ενισχυση στο πλαισιο και στην περιοχη του λαιμου (αυτο θελω να το διαπιστωσω)
7. "φυμε" φλασακια που προσωπικα δε μου πολυαρεσουν...θα προτιμουσα να φωτιζονται αλα CB 400-BROS,κλπ.
8. το πολυοργανο

τα χρωματα ποια χρωματα; μονο το περτικαλι σαν νεο (δεν υπηρχε οταν το παρηγγειλα)μαυρο (πολυ κακο)και ταλασσι (ενα αισχος!)
γενικες εντυπωσεις (και απο δρομο/ταξιδι και απο πιστα) εν καιρω....:beer:

lopi
07/02/2006, 12:53
mages o hornetmania einai sostos.h xonda den nio8ei na apeilitai kai giauto den kanei drastikes allages stin sfika.
to 8ema einai pos sinexizei na prosferi auto pou oloi oi alloi den katafernoun.......auto to kati poumono i honda exei sini8os


:wacko:
8a peite oti eimai kolimenos me tin honda....eno den aksizei alla ena leo "osa den ftanei i allepou ta kanei kremastaria":beer: :beer:
a einai kai to omorfotero....:smokin:


36252

isid
07/02/2006, 13:04
Αν και Hondakias θα κάνω την καρδιά μου πέτρα και θα αναγκαστώ να διαφωνήσω με hornetmania και lopi. Δυστηχως δεν υπάρχει απειλή, όπως και λέτε, για τη Honda διότι το Ζ έχει εξαφανίσει τον ανταγωνισμό. Είναι πολύ πιο μπροστά το μηχανάκι. Αλλά πάνω απο όλα πρέπει να χαιρόμαστε που υπάρχει ενα τόσο ωραιο μηχανάκι σαν το Ζ.

lopi
07/02/2006, 13:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από isid
Αν και Hondakias θα κάνω την καρδιά μου πέτρα και θα αναγκαστώ να διαφωνήσω με hornetmania και lopi. Δυστηχως δεν υπάρχει απειλή, όπως και λέτε, για τη Honda διότι το Ζ έχει εξαφανίσει τον ανταγωνισμό. Είναι πολύ πιο μπροστά το μηχανάκι. Αλλά πάνω απο όλα πρέπει να χαιρόμαστε που υπάρχει ενα τόσο ωραιο μηχανάκι σαν το Ζ.

file se auto eimaste ok.to z asto einai allliiiiii faaaasssssiiiiii.......................
ennoite pos den pianete alla milao gia ta sigrisima 600saria.
parepiptontos mixanakia san to gsr600 kai mt-03 pou einai kseka8ara stin katigoria tou hornet eno einai aksiopista kai korifees epiloges agoras me antikimenika kritiria, re si den exoun auto to stoixeio tis sigourias pou panta 8a exei i xonda...:wave2: :wave2:

lopi
07/02/2006, 13:51
.


36262

rc31
07/02/2006, 14:05
Πρωτα δημιουργήθικε το BROS , υστερα το HORNET και μετα η εταιρεία εκλεισε απο παραγωγη γυμνων

αφου εβγαλε οτι ποιο κορυφαιο μπορουσε

αχαχαχαχαχαχαχχα

:) :) :) :) :) :) :sun: :sun: :sun:

SF
07/02/2006, 14:27
Για το θέμα γούστου δεν έχω να πω, αλλά το Ζ είναι σημαντικά μικρότερο σε διαστάσεις. Και στους μεγαλόσωμους αυτό παίζει μέγα ρόλο.

Τώρα για το μισο-αστείο αλλά και μισο-σοβαρό, ότι δλδ γιατί να βγάλει άλλο γυμνό αφού αυτά που έχει κάνουν τη δουλειά τους άριστα... δε μπορώ παρά να συμφωνήσω!!

idi
07/02/2006, 14:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από rc31

αφου εβγαλε οτι ποιο κορυφαιο μπορουσε



...πρεπει να προσπαθησει περισσοτερο τοτε

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

idi
07/02/2006, 14:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από SF
Για το θέμα γούστου δεν έχω να πω, αλλά το Ζ είναι σημαντικά μικρότερο σε διαστάσεις. Και στους μεγαλόσωμους αυτό παίζει μέγα ρόλο.

οπτικα ή σε πραγματικες διαστασεις?

επιφυλάσσομαι...

SF
07/02/2006, 14:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
οπτικα ή σε πραγματικες διαστασεις?

επιφυλάσσομαι...

Πραγματικές φυσικά. Και δε μιλάω μόνο για μήκος & ύψος σέλας κλπ, αλλά και άλλες όπως ύψος τιμονιού, απόσταση σέλας τιμονιού κλπ.

cityfly
07/02/2006, 16:00
χόρνετ (το καινούργιο)

Διαστάσεις (Μ-Π-Υ σε χιλ.) 2100Χ710Χ1070
Ύψος σέλας 790 ΧΙΛ.
Απόσταση από το έδαφος 140 ΧΙΛ.

Ζ 750 S

Μήκος Χ Πλάτος Χ Ύψος (mm) :2,080Χ780Χ1,180


τα άλλα δεν τα ξέρω

αλλά αν δεν κάτσεις πάνω (και δεν τα οδηγήσεις) με τους αριθμούς δε βγάζεις άκρη

Lazio
07/02/2006, 16:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από cityfly
χόρνετ (το καινούργιο)

Διαστάσεις (Μ-Π-Υ σε χιλ.) 2100Χ710Χ1070
Ύψος σέλας 790 ΧΙΛ.
Απόσταση από το έδαφος 140 ΧΙΛ.

Ζ 750 S

Μήκος Χ Πλάτος Χ Ύψος (mm) :2,080Χ780Χ1,180


τα άλλα δεν τα ξέρω

αλλά αν δεν κάτσεις πάνω (και δεν τα οδηγήσεις) με τους αριθμούς δε βγάζεις άκρη

ε οχι και να κατσω να οδηγησω χοντα :wave2:

nassosxlvbros
07/02/2006, 17:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από Lazio
ε οχι και να κατσω να οδηγησω χοντα :wave2:

εννοεις οτι ΔΕΝ εχεις ανεβει ποτε σε Χοντα;:eek:

και μερικοι-μερικοι μιλανε για κολλημενους Χοντακηδες-Γιαμαχακηδες κλπ....;)

Thoreevos
14/03/2006, 11:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από Lazio
ε οχι και να κατσω να οδηγησω χοντα :wave2:

ΠΕΡΑΣΤΕ ΕΞΩ ΚΥΡΙΕ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ!! (κ καλά)

πάντω όντως η honda ή κάτι μαγειρεύει, ή όντως οι καλαματιανές φυτείες κάνανε παράρτημα στα κεντρικά της honda...αυτό με το CBR-F τι ήταν πάλι?
ή μαλακίτσα άκουσα ότι από φέτο πάπαλα το F? :(

lopi
14/03/2006, 14:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από rc31
Πρωτα δημιουργήθικε το BROS , υστερα το HORNET και μετα η εταιρεία εκλεισε απο παραγωγη γυμνων

αφου εβγαλε οτι ποιο κορυφαιο μπορουσε

αχαχαχαχαχαχαχχα

:) :) :) :) :) :) :sun: :sun: :sun:

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :a14:
kSERA8IKAME STA GELIA.....